Rabobank *0^<^ ueatt COLOFON HEMEIljitraiClQIÏB GRATIS TUINONTWERP n.nl Op de beurs nieuwste modellen van Lidier VISION 2009 VISION 2009 OUDDORP - Onder het thema 'Vakmanschap is (een) kunst wordt op vrijdag 7 en zaterdag 8 november de consumentenbeurs Vision 2009 gehouden. Dit jaar is het de vierde keer dat deze beurs wordt gehouden. Volgens de organisatie geniet de beurs ieder jaar weer van een toenemend bezoekersaantal en daarom wordt dit jaar voor het eerst de totale ruimte van mfg Dorpstienden benut om de ongeveer vijftig standhouders - en de bezoekers - een ruime plaats te geven. Rabobank Goeree-Overflakkee Je kunt er niet omheen. Telefoon: (0187) 47 14 71 Welkom in onze stand op Vision 2009, 7 en 8 november en maak kans op een i.v.m. ons 25-jarig jubileum LUAm^I^^i voor noj lêer actie CONSUMENTENBEURS OUDDORP 15 'Vakmanschap (een) kunst' Tekst en foto: Adri van der Laan Een drietal bestuursleden van Vision, Nelly Koese, Flip Otte en Bert Tuk (de voortrekker Dimmen Hameeteman ontbrak tijdens het gesprek) legt uit dat liet idee voor de jaarlijks terugkerende consumentenbeurs is geboren tijdens een vergadering over de Kerstmarkt in 2005. Hoewel de Kerstmarkt in 2004 tot aller tevredenheid was verlopen, besloten de Ouddorpse ondernemers toch dat er in 2005 geen Kerstmarkt kon worden gehouden omdat er te weinig deelnemers zouden zijn. Dimmen Hameeteman en Flip Otte waren tijdens die vergadering eveneens aanwezig. Hoewel een Kerstmarkt er voor dat jaar niet meer in zou zitten, vonden zij dat een consumentenbeurs in het najaar zeker wel bestaansgrond zou hebben. Beiden hebben vervolgens het initiatief voor een dergelijke beurs genomen en in 2005 was de eerste Vision een feit. "We kozen voor de naam Vision omdat dit 'kijk op' betekent en met de najaarsbeurs willen we de deelnemersde gelegenheid geven om hun assortiment voor het nieuwe jaar aan de belangstellenden te tonen", aldus Flip Otte. CROEI De vorige drie beurzen werden gekenmerkt door een gestage groei van deelnemers en bezoekers. De eerst beurs kon - ondanks de korte voorbereidingstijd - toch 16 deelnemers verwelkomen. De aanstaande Vision 2009 telt maar liefst een kleine 50 deelnemers en dat geeft aan, dat de beursbezetting in de afgelopen jaren fors is gegroeid. Het Visionbestuur doet er dan ook alles aan om de beurs zo gevarieerd mogelijk te houden. Ze doet dit door het uitnodigen van een zo gevarieerd mogelijk aantal standhouders, zodat het publiek "niet zoveel van hetzelfde aantreft". "We proberen het ieder jaar weer anders te doen. We weten uit enquêtes dat ook het publiek dit zeer op prijs stelt. Want als men een beurs aantreft die vrijwel hetzelfde is als voorgaande jaren, heeft men het al vlug gezien", - zo gev^n dé bestuursleden aan. .,-.^,,^-^.^«^^„ THEMA'S Vorig jaar is men begonnen om aan Vision een thema te hangen. In 2007 was dit thema 'Gezondheid' en dit jaar is er voor gekozen om de beurs het thema 'Vakmanschap is (een) kunst'. De standhouders zullen proberen om met dit thema in hun stands aan de slag te gaan. Volgens het Visionbestuur is dit thema gekozen omdat de middenstanders er van overtuigd zijn dat goed ondernemerschap inderdaad een kunst is. Een goed ondernemer is dan ook steeds bezig met vernieuwing. "Om de klanten van dienst te zijn en je product steeds optimaal in de markt te zetten is echt een kunst", verzekert het ondernemende Visionbestuur. De stands zullen dan ook niet alleen een toonbeeld zijn van goed ondernemerschap, maar het vakmanschap van de ondernemers zal ook aanschouwelijk worden gemaakt. Nu is het niet voor iedere ondernemer gemakkelijk om zijn of haar ambacht aan het publiek te tonen. Maar de verwachting is wel dat ze allen het thema op een pakkende wijze zullen uitbeelden. GEZICHT LATEN ZIEN Als er gevraagd wordt naar de opbrengst van de deelneming aan de Visionbeurs antwoordden de bestuursleden dat het niet de bedoeling is dat aan het eind van de twee beursdagen de balans kan worden opgemaakt en de ondernemers de 'verdiensten' in de zak kunnen steken. "Er zijn wel standhouders die aan het eind kunnen zeggen dat ze goede zaken hebben gedaan. Maar het belangrijkste is, datje je gezicht hebt laten zien. De mensen weten datje bestaat en zien ook wat je assortiment is. Veelal komt men er dan later op terug en dat is ook de bedoeling van de "Vision". In Dorpstienden is er dan ook alle ruimte voor ontmoeting, want de sfeer is zo gezellig mogelijk gemaakt. Zo is er nu, in tegenstelling tot vorige jaren, ook op de beursvloer gelegenheid om koffie, thee of fris te drinken, dit alles wordt door de Dorpstienden verzorgd, Verder is er ook mttnte-vooriaetlviteiten voor kinderen. Drie van de vier bestuwsleden van Vision, v.l.n.r.: Ben Tiili, Neliy Koese en Flip One Dimmen Hameeteman ombreelil op de foto. KUNSTENAARS EN GOEDE DOELEN Naast de commercie is er ook dit jaar ruimte voor minder commerciële zaken. Zo zijn er - het kan ook niet anders bij dit thema - kunstenaars met een stand aanwezig die hun werk tonen en ook iets van het creëren van hun producten laten zien. De 'goede doelen' zijn eveneens vertegenwoordigd zij zullen in hun stands alle informatie geven over hun 'product' en bij deze stands zal het publiek ongetwijfeld met een aantal activiteiten kunnen meedoen. De EHBO-afdeling van Ouddorp zorgt ervoor dat de bezoekers 'geteld' worden en bij binnenkomst ontvangen zij een lot, waarmee bij de verschillende standhouders prijzen zijn te winnen. De standhouders op de beurs zijn vrijwel allemaal afkomstig uit de gemeente Goedereede en uit het deelnemersaantal blijkt dat de gemeente nog tal van actieve ondernemers binnen haar grenzen heeft. Het Visionbestuur geeft aan dat er op ondernemersgebied veel activiteiten binnen de gemeente zijn. Wel heeft het ondernemerschap wel eens een duwtje in de rug nodig. Het bestuur verwacht dat de aanstaande renovatie van de ring in Ouddorp zo'n duwtje zal zijn en ze hopen dat dit een nieuwe impuls zal zijn voor de Ouddorpse middenstand en dat het kooppubliek Ouddorp weer zal herontdekken, want de belangstelling van het publiek voor de middenstand zou volgens de ondernemers wel wat groter mogen zijn. Zo zien zij met lede ogen aan dat een deel van de winkels op de vrijdagse koopavond haar deuren gesloten houdt. Volgens hen werkt dit zeker niet stimulerend voor de middenstand in haar geheel. Het Visionbestuur, dat voornamelijk bestaat uit ondernemers uit het centrum van Ouddorp, zou graag 'als proef de donderdag als koopavond invoeren. "De mensen gaan vooral vrijdagavond naar andere plaatsen, koopavond op donderdag zou volgens ons er toe leiden dat de mensen toch dichter bij huis blijven. Het is zeker het proberen waard". Het bestuur spreekt dan ook de hoop uit dat alle Ouddorpse ondernemers gezamenlijk er aan zullen werken om het bezoekerstal op peil te houden. Aan de ondernemers van Vision 2009 zal het zeker niet liggen, want zij zijn er klaar voor om het beurspubliek op een aantrekkelijke wijze te verwelkomen... OPENINGSTIJDEN De consumentenbeurs Vision 2009 in Dorpstienden in Ouddorp vindt plaats op vrijdag 7 en zaterdag 8 novem ber Burgemeester Van de Velde zal op vrijdag de beurs om 14.00 uur openen. Het publiek is vanaf die tijd welkom tot 's avonds 21 00 uur. Zaterdag opent de beurs haar deuren om 10.00 uur en wordt om 16.30 uur afgesloten. Entree is gratis" Ü.'J-iJiJl.- kwilileil is een ktieslie m keuie Benelux Garage Grinwis Dorpsweg 43 3253 AG OUDDORP 0187-682311 Óeze specfafe Wsionbi/fage 'a een u/tgave van Ultgeveri; Ei/onden-Nieuws BV en wordt huis aan hu'n verspreid op geheel Goeree-Overflakkee in een oplage van 22.S00 exemplaren. Aan deze Visionbijlage werkten mee. Redactie Adri van der Laan HansVillerius Beursdeelnemers Advertentieverkoop Betty den Braber Leendert-jan van Snippenberg GertVerweij Foto's Adri van der Laan Beursdeelnemers Vormgeving en opmaak Richard Looy Gebr.de Waal BV Bladmanager Druk GertVerweij Drukkerij de Jong 1=, Sommelsdi|k 0I8M7IO2O 0187-485737 algomcen@gebr-dewaal.com www.eilandenaifuws.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 15