Kamerkoor Magnificat geeft bijzonder lustrumconcert 1^ Inzameling voedselbank bij Cl000 in Dirksland perfect Semiprofessioneel koor bestaat twintig jaar Programma en kaartverkoop Thema bijeenkomst 'Is diabetes te voorkomen?' Verkoping vrouwenver. 'Amicitia' treedt op in Standdaar- buiten Bingo Ooltgensplaat Rommelmarkt zorgcentrum Geldershof Bingo t.b.v. ontwikkelings werk EIUVtlDEr-niELIWS^ Kwaliteit Repertoire Concert EIGEN MONTAGETEAM AFSPRAAK IS AFSPRAAK KEUKENS BV 8M Amaland Ceciliaweg 4 SINT-ANNALAND Tel. 0166 - 653448 Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Tevens 's avonds geopend op afspraak KIJK OP WWW.ARDIKEUKENS.nl www.koopeeMkei^keM.k Afspraa/^ is afspraak: De yoordeligste Ket^keHspecialist! Vrijwilligers full copy-service PAGINA 10 Zaterdag 15 november is er het traditionele concert van het Kamerkoor Mag nificat in de Hervormde Kerk van Dirksland. Dit keer is het een lustrum concert waarmee het koor haar twintig jarig bestaan wil vieren. Een concert dat zeker uniek genoemd mag worden omdat nog niet eerder in een concert op het eiland werken van "De drie reuzen van de barok" - Bach, Vivaldi en Handel - zijn uitgevoerd. Dirigent Rinus Verhage en voorzitter Reinier Kieviet geven een nadere toelich ting op koor en concert. Door Adri van der Laan Rinus Verhage legt uit dat twintig jaar geleden het idee voor het oprichten van een kamerkoor is geopperd tij dens een verjaardagsfeestje. Er waren daar toevallig wat muzikale mensen bij elkaar - waarvan sommigen ook bij de C.O.V. Laudando zongen - die het ook leuk zouden vinden om hun zangtalenten even tueel te gaan gebruiken voor een kamerkoor. Rinus Verhage - ook dirigent van Laudando - sprak het idee aan, gaf zijn medewerking en Kamerkoor Magnificat was een feit; men repeteerde in de Exoduskerk te Sommelsdijk. Inmiddels houdt het koor haar repetities al weer geruime tijd in Het Diekhuus. Volgens Rinus Ver hage was het in de eerste jaren pionieren waarbij het samen zingen van 'pittige' stukken centraal stond. In het begin was er van het geven van con certen nog geen sprake. Toch DINSDAG 4 NOVEMBER 2008 DIRKSLAND - Voedsel bank Goeree-Overflakkee houdt zaterdag 8 novem ber een inzamelingsactie in de ClOOO-supermarkt te Dirksland. Het winke lend publiek kan die dag, behalve de eigen bood schappen, artikelen kopen om de noodvoorraad van de voedselbank aan te vul len. Het gaat om artikelen die lang houdbaar zijn. Mensen die de winkel bezoe ken krijgen bij binnenkomst het verzoek om iets uit het spe ciale assortiment voor de voed selbank aan te schaffen. Na afrekening bij de kassa kunnen ze de artikelen - of het artikel - vervolgens inleveren bij de aldaar aanwezige vrijwilligers. Die hebben een flink aantal dozen klaarstaan om te vullen. De Stichting Steunpunt Voed selbank Goeree-Overflakkee ging bijna twee jaar geleden van start om mensen te hel pen die tijdelijk, door wat voor omstandigheden dan ook, niet in staat zijn om vol doende voeding en kleding voor zichzelf en hun huisge noten te kopen. Zij ontvangen wekelijks een voedselpakket als hun aanvraag is goedgekeurd door bijvoorbeeld Maatschap pelijk Werk, GGZ, RIBW of de sociale dienst. De voedselbank hanteert een aantal voorwaar den. In december 2006 startte de distributie met vier voedsel pakketten per week; nu wor den wekelijks veertig adressen van een pakket voorzien. De stichting ontvangt de mees- Het kamerkoor Magnificat dat zaterdag 15 november kwam men tot het besef dat, doordat men niet naar buiten trad, er wel een 'prikkel' ont brak. Het gevolg was dat men in 1988 voor het eerst een con cert, met Engelse koormuziek, organiseerde in de Hervormde Kerk van Dirksland. Tot ver bazing van de leden bleek de kerk tijdens het concert nage- Het programma bevat voor de pauze twee werken van respec tievelijk G.F. Handel en A. Vivaldi: 'O Praise the Lord with one consent' (HWV254) en 'Magnificat' (RV610). Na de pauze volgen twee werken van J.S. Bach: 'Sinfonia voor barokorkest en b.c.' (BWV 146) en 'Messe in g-moll' (Lutherse Mis) (BWV 235). Het concert op zaterdagavond begint om 19.30 uur, de kerk deuren gaan om 19.00 uur open. De toegangsprijs bedraagt 12. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Toegangskaarten en verdere inforniatie zijn te verkrijgen bij de leden van het koor, via de VVV-kantoren in Middelharnis of Ouddorp en via website www.kamerkoormagnificat.nl. noeg geheel gevuld te zijn en daarom besloot men er een traditie van te maken; ieder jaar in november hield men een concert in Dirksland. "Met succes, want muziek wil toch gecommuniceerd worden, zo blijkt", aldus Rinus Verhage. Met het geven van concerten is het koor nogal spaarzaam. "We treden ongeveer drie a vier keer per jaar op", verduidelijkt voorzitter Reinier Kieviet. Hij geeft aan dat dit voldoende is want het koor wil wel elk con cert 'iets nieuws' en dan zo stijl getrouw als mogelijk brengen. Hoewel Kamerkoor Magnifi cat - ook wel vocaal ensemble genoemd - het plezier van de koorleden voorop heeft staan wil zij toch kwaliteit bieden. In de praktijk blijkt dat deze twee doelstellingen elkaar niet behoeven uit te sluiten, want in de Hervormde Kerk te Dirksland.. ook na al die jaren slaan de Jeden niet graag een repetitie over en doen ze er alles aan om de kwaliteit en de gezelligheid te waarborgen. Doordat er gekozen is voor een kamerkoor is het ledental beperkt. Het koor j<an maxi maal bestaan uit 28 leden. Wie lid wil worden van Mag nificat dient .wel enige 'muzi kale bagage' te hebben, zo legt Rinus Verhage uit. 'Je hoeft niet op zangles te gaan, maar het kunnen lezen van noten is echt wel nodig, want we zijn een semiprofessioneel koor". Het is daarom belangrijk dat de koorleden ook aan zelfstu die doen. "Omdat onze koor leden over het algemeen jonge mensen zijn die nog volop in de maatschappij staan, hebben we er voor gekozen om maar een keer per week anderhalf uur te repeteren. Daarom is zelfstudie heel belangrijk", aldus Verhage die, zo verzekert hij, het liefst wel iedere dag een uur zou repeteren, maar hij is realistisch genoeg om te besef fen dat dit niet haalbaar is. Het repertoire van Magnificat is heel breed. Reinier Kieviet geeft aan dat het voorname lijk uit kerkmuziek bestaat "vanaf de 16" eeuw tot heden", afkomstig uit alle landen, maar de hoofdmoot bestaat toch wel uit Duitstalige werken. Hoewel een groot deel van de koorle den een kerkelijke achtergrond heeft, is Magnificat - dat 'groot maken, lofzingen' betekent - geen christelijk koor. Maar het zingt wel voornamelijk kerk muziek en men treedt ook vrij wel altijd in kerken op. Volgende week zaterdag, 15 november zal het jubileum concert zijn in de kerk in Dirksland. Dit concert staat in het teken van de barok, en het, bekende barokensemble 'Florilegium Musicum' zal er aan meewerken. Daarnaast werkt ook de vaste organist mee van het koor, Wim Die penhorst, die als lid begon op Magnificat. Het koor is heel blij dat het - ondanks dat Die penhorst elders woont - bij concerten toch gebruik kan maken van deze "echte barok- organist". Vanaf half acht zal Wim Diepenhorst een 'kijkje in de keuken' geven van de itit te voeren werken en de com ponisten middels een muziek wetenschappelijke lezing. Ver der zullen aan de avond de 'eilandelijk eigen' solisten Paul Kieviet (tenor) en Ralph Looij (bas) hun medewerking geven, evenals de sopraan Marijke Nieuwenweg en de alt Peter de Groot. te houdbare levensmiddelen van de Voedselbank Nederland in Rotterdam, vestiging Spijke- nisse. De aanvulling met verse producten als aardappelen, uien, tomaten en brood komt van leveranciers op Goeree- Overflakkee. De producten die de voedselbank op 8 november inzamelt in Dirksland dienen deels om de wekelijkse pakket ten aan te vullen en deels als noodvoorraad. Het uitdeel- punt is gevestigd aan het Oost Voorgors te Middelharnis. De inzamelingsactie bij de Cl000 in Dirksland start met een nadat de winkeldeuren zaterdagochtend opengaan, om 8.00 uur, en stopt zodra de voedselbank alle benodigde levensmiddelen heeft ontvan gen. De voedselbank beschikt over een flink aantal vrijwilligers, die onder meer zorg dragen voor het vervoer, het inpakken en het uitleveren. Gezien de groei van het aantal adressen dat wekelijks een beroep doet op de voedselbank, zijn nieuwe vrijwilligers welkom. De orga nisatie zoekt vooral mensen met een grote auto, zoals een stationcar, die - tegen een kilo metervergoeding - pakketten kunnen bezorgen op donder dagavond of vrijdagochtend. Mensen die vrijwilliger willen worden, kunnen zich opge ven, telefonisch via nummer 0187-478841, via e-mail voed- selbankgo@orange.nl of per post: Voedselbank GO, Postbus 280, 3241 AG Middelharnis. Het Consultatiebureau voor Senioren in Middelharnis organiseert een themabijeen komst met als onderwerp 'Is diabetes te voorkomen?'. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 19 november 2008 van 14.00-16.00 uur in het Wijkcentrum, Doetinchem- sestraat 27 te Middelharnis. Senioren vanaf 60 jaar kunnen meer te weten komen over wat diabetes is, welke risicofactoren er zijn om het te krijgen en wat je er zelf aan kunt doen om het ontwikkelen van diabetes zo lang mogelijk uit te stellen. Deelname aan de themabijeen komst is graüs. Belangstellen den kunnen zich aanmelden via Careyn Contact, tel. 088- 1239988. HERKINGEN - Op vrijdag 7 november van 14.00-17.00 uur en van 18.00-20.00 uur hoopt Hervormde vrouwenvereni ging 'Niet in eigen kracht' haar jaarlijkse verkoping te houden in 'Ons Huis' aan de Kaaidijk te Herkingen. Verkocht wor den o.a. Handwerken, boeken, kaarten, bloemen, zelfgemaak te jam, koekjes (waaronder kruudplaetjes), er kan worden gesjoeld en enveloppentrek- ken, er is een rommelkraam en er wordt van alles verloot. Om 19.30 uur worden spullen uit grootmoeders tijd geveild. Vanaf 14.00 uur staat de kof fie klaar. De opbrengst is voor de Hervormde Gemeente van Herkingen. DIRKSLAND - Op vrijdag 7 november geven de fanfare van 'Amictia' te Dirksland en harmonie 'Oefening' te Stand- daarbuiten een uitwisselings concert in Standdaarbuiten. Tijdens dit concert zullen ook de leerling-orkesten optreden. Het concert wordt gehouden in Dorpshuis 'De Standdaar' aan de Timberwolfstraat. De aanvang van het concert is om 20.30 uur. Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaai.com U wilt UW complete huisstijl gedrukt hebben? vvww.drukkerijdewaal.nl Op vrijdag 7 november is er weer een bingoavond bij P.V. De Zwaluw te Ooltgensplaat. Iedereen is welkom in het clubgebouw aan Dorpsweg 2. De aanvang is om 20.00 uur, de deur gaat open om 19.15 uur. Koffie/thee is gratis. DIRKSLAND - Op zaterdag 8 november a.s. wordt in zorg centrum Geldershof de tradi tionele verkoping en rommel markt gehouden. Daar het al vrij laat in het jaar is zullen de activiteiten voornamelijk bin nen afspelen. Zowel in de hal en in de recreatiezaal als in de dagopvang zullen diverse pro ducten te koop zijn. Alleen de viskraam zal bij goed weer bui ten bij de hoofdingang staan. Ook dit jaar is de opbrengst bestemd voor de ontspannings activiteiten ten behoeve van de bewoners. De opbrengst zal worden besteed aan een duo- fiets zodat de bewoners, met begeleiding, op een ontspan nen manier buiten in beweging kunnen blijven. De rommel markt wordt gehouden tussen 9.30 en 16.00 uur. STAD AAN 'T HARINGVLI ET - Op donderdag 6 november wordt in gebouw 't Trefpunt een bingoavond gehouden ten bate van het ontwikkelingswerk in Mali dat gesteund wordt door de Stichting Verenigd In Kracht (SVIK) te Dirksland. In Mali werkt ook Carina Saar- loos, afkomstig uit Stad aan 't Haringvliet. Met steun van SVIK heeft zij in Mali groen tetuinen aan kunnen leggen en leert ze mensen een vak waarmee ze de kost kunnen verdienen. Nu is er dringend een waterput nodig, waarvoor SVIK al een bedrag kon geven om er een start mee te maken. Op stapel staat ook werkplaats 'Philemon' waar mensen zullen worden opgeleid. Er is dus veel geld nodig om e.e.a. te kun nen realiseren. De bingoavond begint om 20.00 uur, om 19.30 uur gaat de zaal open. Wie een gift over wil maken, kan dat doen op bankrekeningnum mer 3141.09.773 t.n.v. SVIK Derdewereldprojecten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 10