Meditatie Eerste steenlegging tijdens Kinderboekenweek op School met de Bijbel Vervolg' verhaal RAAD DAAD EN U EIIAnD0l-l1IElJW5 MPSENINWONING? BiUHAAWE BOVENLIP POMPELMOES HET ORANJEHOF GELE VINGEUS Verkoping vrouwenver. Goederen- inzameling werkgroep Oost-Europa Midelharnis Waterschap roept dijkbewaking op Ingezonden: Met Arriva kom je (n)ergens? Schaakver. De Zwarte Pion Het gesprek met Nicodemus PAGINA 5 VRIJDAG 31 OKTOBER 2008 Dezn vraag- m nnlwoordrubnek slaat geheel ten dienste van de lezer die er koslenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Ëilanden-Nieuws, Postbus H, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek Vragenrubnek' vermeld. De vragen worden dom deskundigen beantuword en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord m deze rubriek imrden gepubliceerd. hl iiiijii kodiplatileii trof ih een ware rupsenjilaag aan. Het gekke was dal hij hel doodriikken van. enkele rupsen er per rups wel zo'n tl) kleine rupsjes levoorschijn kwamen. Hel lijkl me dat er hij deze rupsensoorl geen sjjrake is van ontj)ojjj)en tol ulinder. Hoe kan (lil? Antwoord: U lu-cli c-i-n oiivt-i- waclitc boiulj^fiioot gckit-gen ill (Ie Ijcslrijdiiig van de rup sen en wei sluipwespen. Dit /ijti kleine inseclen, die hun eitjes leggen in andere insec len, zoals in de jonge rupsen van (iet kooKvitje. Als sluipwes- plarven volgroeid zijn slerli de iijps. Die kleine rupsjes zijn nu de larven van de sluipwespen die zieli legoed doen aan de koolrupsen. Als iiüeenslaande vrouw heb ik geen geld voor een schoonheids salon, das probeer ik zelf mijn gezicht glad te honden. Maar na hel nillrekken mei een pincet van (snor)haren worden de poriën zo groot! Antwoord: Onze huid hestaat uil drie lagen: een heel dunne oijperhuid die regelniaüg zijn dode cellen afstoot, de veel dikkere lederhuid waarin zich hloedvalen, zenuwen, zweet- klieren en haren bevinden, en tenslotte da.ironder hel onder huidse hijidvveel'sel niet lioold- zakelijk vel, waarin de haren wortelen, ten haar groeit uil een Ibllikel en dooi een hiiid- porie naar buiten. VVordl een haar uilgel rokken, dan bliilt zo'u opening bestaan. Epileert u gezichlsharen van de wan gen en de kin, dan blijven er rondom de mond vaak ontsie rende open ))oiiëu ziihthaar. Nu ver.schill de hnid.slructuin van mens lol mens. Kr Ijestaan alwijkingeu in doorsnee, kleur en haargioei. Die zijn erfe lijk bepaald en onverander lijk. Niet alleen kan de haar groei meer of minder sterk zijn, maar ook de haardikle kan sterk verschillen, hetgeen mede door onze hormonen wordt beïnvloed. Aan hel foi- maal van onze haien en potiën kunnen wij helaas niets veran deren, (loede huidverzorging is evenwel erg belangrijk. Na het epileien moei u uw huid gelijk desinfecteren en een goede kwaliteit dag- en nacht- (jième gebruiken. Verder zijn er diverse .schoonheidsmid- delen in de handel waarmee u zelf allerlei oneffenheden kunt maskeren. Daarvoor hoeft u geen schoonheidssalon te bezoeken. Een behandeling daar heelt trouwens ook maar een tijdelijk elFecl. Wenst u \oorlichl/ng over kwaliteit en prijs van schoonheidsmidde- len, dan kunt n de Consumen tenbond laadplegen, want de duuiste crèmes zijn niet altijd de beste. Waarom noemt iedereen de pom pelmoes in ons land grapefruit? Wij hebben er al eeuwen tang ons eigen Nederlandse woord pom pelmoes voor! Antwoord: Omdat de oor- spionkelijk hier bekende pom pelmoes vrijwel nooit gegeten werd. Die bevatte namelijk zo'n 50 ol nog meer pitten. In Elorida wist men deze eeuw de Citrus paradisi zodanig te veredelen, dat een goed sma kende vrucht met weinig pitjes werd verkregen. Daar de beste vruchten nu uil Honduras en andeie Midden-Amerikaanse landen komen, worden die hiel onder hun handelsnaam 'grapefruil' verkocht. In mijn agentia -vind ik wel veel verjaardagen van het Koninklijk Huis, maar niet die van de kin deren van prinses Irene. Wan neer zijn Carlos, Jaime en Mar- guarila eigenlijk geboren Antwoord: Dat zij ontbreken, komt doordat prinses Irene en haar zuster Christina geen Iroonopvolgster meer kun nen zijn. Prins Carlos Javier Bernardo werd geboren op 27 januari 1970. De tweeling, bestaande uil prins Jaime Ber nardo en prinses Marguarila Maria Beatriz zag op de 13de oktober van 1972 het levens licht. Hoe krijg ik de nicotinevlekken van mijn vingertoppen? Antwoord: Door hel vaak was sen met zeepsop, waarin u wat siiirilus oplost. MIDDELHARNIS - Mor gen, zaterdag 1 november, hoopt de vrouwenvereni gingen van de Gerefor meerd Gemeente te Mid delharnis haar jaarlijkse verkoping te houden. De verkoping wordt van 9.;H)- 13.00 uur gehouden in de aula van de C:hr. Scholenge meenschap Prins Maurits te Middelharnis. Ook dit jaar is er weer een divers aanbod aan artikelen, zoals groente en fruit, boerenkaas, bakkerspro- ducten, houtgedraaide arti kelen, originele cadeautjes, lappen en stoljes waarbij ook (luiltlieihebbers terecht kun nen, er worden demonstraties gegeven met een hoiitdraai- bank. Er i.s ook een outlet kleding- verküop van Simons. Verder is er een kolTiehoek, waar ook geluiichl kan worden. De opbrengst van de verkoping is voor de zending en evangeli satie van de Gereformeerde (lemeenten. De werkgroep Oost-Europa Middelharnis is actief in Roe menie in het plaatsje Uioara. Er wordt een zigeunergemeente geholpen door te helpen met het bouwen van een kerkje, dat ondertussen klaar is. Wat men verder nog wil realiseren is een zolderverdieping in het gebouw dat multifunctioneel is: studeerruimte, vergader ruimte, leslokaal, enz. Omdat de zigeuners als 2'' rang burgers worden beschouwd, zijn velen van hen werkloos en krijgen ze bijna geen scholing. Daardoor is er veel drankmis bruik en misdaad. Door het onderwijs maar bovenal door hel tot geloof komen is er licht in hun leven gekomen. Hel is een wonder om te zien hoe radicaal levens veranderen! De werkgroep wil haar broeders en zusters in Roemenië zo goed mogelijk helpen. U kunt ciaar- in uw steentje bijdragen door zaterdag 1 november a.s. goed bruikbare, schone kleding in te leveren aan het inleveradres Industrieweg 17 te Middelhar nis (tegenover Hernesseroord). Ook is er behoefte aan dekens, linnengoed, incontinentiema- teriaal, rollators en kinderwa gens. U kunt ook financieel steunen door een gift over te maken op bankrekeningnummer: 3420.07.408 t.n.v. Oost-Euro pa Werkgroep Middelharnis, onder vermelding van Kerkje in Uioara'. In september heeft de werk groep een transport kunnen verzorgen naar Roemenië. Het was hartverwarmend om te zien hoe welkom de goederen waren! Werkgroepleden heb ben met eigen ogen gezien dat de goederen werkelijk terecht komen bij de allerarmsten. Zie voor meer informatie website www.oosteuropa-werkgroep. nl. In het kader van de lan delijke TMO oefenweek roept waterschap Hol landse Delta zaterdag 1 november a.s. de totale dijkbewakingsorganisatie op voor een grootschalige oefening. Van alle primaire waterke ringen in hel werkgebied van Hollandse Delta zullen de 213 dijkvakken worden geïnspec teerd door ongeveer bijna 600 dijkwachters. Het gaat om ruim 350 kilometer dijken en duinen. Alle 44 dijkposten van het waterschap verspreid over de Zuid-Hollandse eilanden zijn zaterdag 1 november in vol bedrijf De oefening, waaraan circa 400 vrijwilligers en 200 mede werkers van Hollandse Delta aan meedoen, vvordt gehou den als onderdeel van de nati onale overslromingsoefening die is bedoeld om Nederland eind 2008 organisatorisch beter voorbereid te laten zijn op overstromingen. Bij 'Water proef' oefenen overheden met het scenario van de ergste overstroming die in Nederland In Eilanden-Nieuws van afge lopen dinsdag lazen wij een aankondiging dal busmaat schappij Arriva een 'panel avond' houdt in de Grutterswei te Oude-Tonge, om de mening van de klant te horen over haar serviceverlening. Met mijn zoon van 14, die Clagelijks met Arriva op en neer pendelt tussen Middelharnis en zijn school in Hellevoeisluis besloot ik direct ons aan te melden voor de avond-. Dat kon via de website of telefonisch. Omdat de website wel een link gaf naar informatie over de avond, maar geen leesbare informatie (leve de techniek!), besloten we de telefoon te pakken. De klan tenservice wist eerst niets van de avond, maar na enig intern overleg werden we hartelijk welkom geheten, nadat onze gegevens waren opgenomen. Vol 'adviezen voor Arriva' (sta pels klachten klinkt direct zo negatief, nietwaar?!) togen we naar Oude-Tonge, waar veel mensen aanwezig waren. Niet voor Arriva echter, zo bleek, want de avond was volgens het personeel van de Grutterswei gecancelled! Daar sta je dan, met de adviezen hoe het beter kan met die bussen die gewoon niet komen opdagen, bom vol voorbij scheuren zonder te stoppen, op slechte stoelen oudere mensen vervoeren, bij na altijd te laat zijn en qua ser vice nog minder snel zijii dan Columbus Amerika ontdekte. Wellicht dat er die avond stie kem toch een bijeenkomst van Arriva werd gehouden in een bezemkast van de Grutterswei, waar 'een grote opkomst was van allemaal positieve mensen die Arriva bedankten voor haar grote betrokkenheid en gewel dige service richting de klanten op Goeree-Overflakkee'? Het zou ons niet verbazen, gezien de dramatische ervaringen met Ai-riva. De koffie bij thuiskomst smaakte best; de ervaring met .Arriva was voor de zoveelste keer echter aanmerkelijk min der... Familie Hartong, Somrnetsdijk Overzicht voor ronde 8, gespeeld op 27 oktober jl. Mourik - Verolme'A-'A Van der Staaij - De Jager (2)'A-V^ Visser - Van Prooijen'At-'A Struik (2) - A. Tieleman 0-1 Mulder (2) - BomV-.-'A Smit (2) - Wolters (3)1-0 Vis (3) - Van der Waal (2)1-0 Lesuis (3) - Van Huizen (3)V-i-V-z W. Tieleman (3) - Becker (3)1-0 Bakelaar (2) - Noordijk (3) I-O denkbaar is. Voor dit scenario is een aparte naam bedacht: EDO, of'Ergst Denkbare Over stroming'. Het is de eerste keer sinds de start van het waterschap op 1 januari 2005 dat Hollandse Delta voor een oefening de gehele dijkbewakingsorganisa tie oproept en er ook daadwer kelijk bestrijdingsmaatregelen door het waterschap worden uitgevoerd om dijkdoorbraken te voorkomen. 'Jezus anhvoorddi- en zeide tot hem: Voonvaar, voorwaar zeg Ik u, tenzij dat mand wederom geboren wordt, hij kan liet Koninklijk Gods niet zien'. (J"h- 3:3). lema In het leven ontmoeten we vele mensen. En in die ont moetingen is het altijd weer goed te bedenken dat we zelf ook maar mensen zijn. Een mens! Dat is een beelddrager Gods. Maar hij heeft dat beeld door de zonde verloren. Een beelddrager werd tot een ver woester Wat is de mens diep ge\'allen! Afgeweken met een eeuwige afwijking. God de rug en de nek toegekeerd. Een mens: één en al ijdelheid! En die mens neemt zichzelf overal mee naar toe. Het wordt ook van Nicodemus benadrukt: 'een mens uit de farizeeën'. Wat zijn eigenlijk farizeeën? Ze vormden scho len, waar ze de Wet van God wilden inscherpen. Op zich is dat naluurhjk niet slecht. Die farizeeën, laten we het niet vergeten, hielden vast aan hel Schriftgezag. Ze staan dus heel dicht bij ons! Maar ze scho ten in hun onderwijs heel erg door Alle nadruk werd gelegd op het leven naar de Wet in de letterlijke zin. Maar weet u wat er dan gebeurt? Dan wordt de Wet van haar geestelijke kracht beroofd. Dan verliest de Wet haar ontdekkende functie. We moeten er door de Wet juist achterkomen dal we aan alle kanten schuldig staan. Waar uit kent ge uw ellende? Uit de Wet Gods! Zo moet de zondaar gesteld worden voor de spiegel van Gods Wel! Sommige farizeeën zijn ech ter volgelingen van Christus geworden. We zien het hier bij Nicodemus. Hij gaat des nachts tot de Heere Jezus om met Hem kennis te maken, om meer van Hem te weten te komen, maar ook om van Hem onderwezen te worden. Hij kan het niet meer uithouden onder de koude vormendienst van de farizeeën. 's Nachts is hij tot Jezus gegaan. Om de vreze der joden! Maar ook om met die verachte Jezus een ogenblik alleen te zijn. Kenne lijk werd Nicodemus tot Hem getrokken. En de Heere heeft hem niet afgewezen. Nicodemus noemt Christus Rabbi: heer, meester. Hij heeft eerbied voor Christus en hij koestert hoge gedachten van Hem. Hij verklaart: 'Gij zijl een Leraar van God gekomen'. Dus niet een leraar, gekomen van de school der farizeeën, maar van God! De Heere Jezus is niet geordend door men sen, maar Hij is verordineerd van eeuwigheid en bekwaam gemaakt in de tijd om als de Gezalfde des Vaders Zijn Borg- werk te verrichten. Een Leraar van God gekomen. Maar wat voor een Leraar? O, dal moet Nicodemus nog hele maal gaan leren. Dat Chris tus de grote Profeet is, moet geopenbaard worden aan zijn hart. Wat had hij nu voor ken nis aan Hem? Wal had hij voor kennis aan schuld en verloren heid? Aan zijn diepe bonds breuk in Adain? Maar de Hee re Zelf gaal daar plaats voor maken in het hart. En daartoe moet Nicodemus zijn weten schap kwijt raken. We moeten onszelf leren ken nen als een arme, verloren zondaar. En wat een wonder als dan die grote Profeet en Leraar ter gerechtigheid Zelf gaat onderwijzen! Dat doet Jezus hier. De Heere Jezus gaat niet zozeer op directe wijze in op datgene wat Nicodemus gezegd heeft, maar Hij stoot direct door naar de hoofdzaak: 'Voorwaar, voorwaar zeg Ik u, tenzij dat iemand wederom geboren wordt, hij kan het Koninkrijk Gods niet zien'. Die dwaze vragen en opmerkingen van ons zijn niet zo belang rijk. De Heere gaat zeggen ivat noodzakelijk is: wedergeboor te! U kunt het hebben over geloof en over geloven, maar als het goed is, hangt dat altijd samen met de wedergeboorte. En als Jezus dit gezegd heeft, blijkt pas goed hoe onkundig Nicodemus is. Dal blijkt uil het vervolg; Nicodemus denkt nog aan een tweede geboorte uit de moederschoot. Zijn onkunde komt openbaar! C^verigens, verheft u zich niet te snel boven hem. Want als dit geheim (om van dood levend gemaakt te worden) niet ontsloten wordt in ons le\en, zinken we straks \ïeg van de top van eer in eeuwige verwoesting neer. Jezus gaat het nogmaals zeggen. Hij blijtl het in dit gesprek maar steeds geduldig benadrukken, dat de wedergeboorte noodzakelijk is. Er is geen andere weg! De Heere gaal Nicodemus afbren gen van al zijn wetenschap. Hij gaat daar een streep door zei len. En dat is gedurig nodig in ons aller leven. We moeten ojjiiieuw gebo ren worden! Dan wordt de schuldbrief uitgereikt. Dan gaat de Geest ons leiden in alle waarheid. Dan is het zoals in de gelijkenis van de verloren zoon: 'En tol zichzelven geko men zijnde'. Dan is het zoals we lezen in het bekende gedicht van Mac Cheyne: 'Maar toen mij Gods Geest aan mijzelf had ontdekt, toen werd in mijn zie le de vreze gewekt, toen voelde ik wat eisen Clods heiligheid deed; daar werd al mijn deugd een wegwerpelijk kleed'! Dnksland. ds. j. Schipper SOMMELSDIJK-In het kader van de kinderboekenweek met als thema 'Dichterbij-spelen met woorden' en de eerste steenlegging organiseerde de oudercommissie van de School met de Bijbel tal van activi teiten. Zo begon het met een fotosessie, gemaakt door dhr. M. Wagenaar, van alle klas sen. Alle kinderen maakten die week een tekening over hoe de school er over 10 jaar uit zou kunnen zien. Verder kon den de leerlingen aan de slag met door de oudercommissie geopperde ideeën, zoals rijm- spelletjes, verhalen schrijven en het aanleren van het Flak- keese volkslied. Op woensdag genoten de jongens en meisjes van het Amerikaanse voorlees ontbijt. Iedereen moest iets te eten meenemen. De één een rol beschuit, de ander een pot jam, brood, boter, beleg of wal gekookte eieren. Tijdens de maaltijd lazen vrijwilligers of leerlingen zelf een leuk verhaal voor. Ook kwam dhr Jeliei, oud-gids van het Sommels- dijkse Streekmuseum, vertel len over het lex'en op een schip in vroeger tijden. Kompas, lantarens, nachtkijker en oude foto's illustreerden zijn prach tige verhalen. Vrijdagmorgen werd de eerste steen gelegd van de nieuw te bouwen loka len. Localieleider dhr C. de Jong hield een korte toespraak tijdens het mooie zonnetje en Eerste steenlegging van de uithreiding van de School met de Bijhei in Sommelsdijk. de kindéren bliezen er lustig op los ter verhoging van de feestvreugde. Daarna mocht er van elke groep een kind komen om een rol met teke ningen en klassenfoto's in de muur te zetten. Als laatste werd een rol geplaatst met werk van de leerkrachten. Dhr T Steen beek, die als meerschools direc teur jaren bezig geweest is om samen met anderen de nieuw bouw te verwezenlijken, plaats te deze. Enthousiast klonk het Flakkeese volkslied uit vele kelen. Het is de bedoeling om in de toekomst eens een reünie te organiseren en na een jaar of 10 dan de foto's en werkjes uit de rollen te bekijken. Wat zal er dan veratidcrci zijn? -6- De volgende morgen vraagt Willem de dokter om de rekening. "Hoho, schipper, niet al te haastig gebakerd", lacht die. "Ik zei 't niet foksere, dokter, Ze wil 't zelf", verontschuldigt Willem zich. De dokter gaat naar de kooi. "Wat hoor ik, moeder, ben je zo ongedul- dig?" "D'r is vracht, dokter, en dan motten we varen. Ik voel me best. Vanmiddag sta ik weer aan dek." ,,En als ik je dat nou veibied?" "D'r zei niet veul aan te doen zijn, dokter", zegt Annemie en er is zoveel beslistheid in haar stem, dat de dok ter haar verbaasd aanziet. Dan keert hij zich naar Willem. "De rekening krijg je niet, schipper. Ik kom morgen nog eens kijken. Zo'n ongeduid", bromt hij nog na, als hij het trapje opgaat naar dek. Zijn grote lichaam vuit bijna de klapopening. "We komen de rekening zelf betalen, dokter", zegt Willem. Die middag staat Annemie aan dek. Wiiiem hijst de fok en zij zal juist het achtertouw losmaken van de bolder, als de dokter komt aanwandelen. Was hij misschien toch nieuwsgierig? Hij komt aan boord en heft waarschu wend de vinger tegen Annemie, die met het touw' in de Itand staat. "De rekening, dokter?" vraagt ze en op liaar gezicht, dat wat vermagerd is, ligt de oude lach, de weerspiegeling van haar durf. 'Je bent een kranige, maar onver antwoordelijke vrouw", zegt hij. En tegen Wiiiem: "Houd ze in ere, schip per Maar de rekening krijg je niet. 't Is voor juliie verantwoording." "Laten we veur afscheid maar een piereverschrikkertje nemen, dokter. D'r is toch niks aan te veranderen", zegt Wiiiem. Als de Vertrouwen even later de kop afbuigt van de wai en Wiiiem het zeil hijst, staat Annemie aan 't roer, de vierde dag na haar bevaiiing. De tjaikschipper en zijn vrouw, die maar zo kort gebakerd iïeeft, zien verbaasd toe. De Vertrouwen glijdt de haven uit naar de rivier. Wat iager uit moe ten ze laden. De wind grijpt in 't tuig. De schoot staat strak. Wiiiem neemt het roer. Annemie blijft bij hem zitten op de luiken. De grote reis, die even onder broken is, wordt voortgezet. Zo wii het Annemie, de docliter van Gartjan, de brutaalste zeiler van de rivier. De golven spelen weer hun hotsebot- sespei tegen de kop van de schuit. De rietpunten aan de oever zijn hoger geworden. De uiterwaarden zijn overdadig geel. En over de donkere bomen aan de dijk komt een waas van teer groen. Hoog door de lucht trekken een paar blanke wolkvegen. De wind is wat opgekrompen naar 't Zuidoosten. Een aalscholver daalt in een prach tige glijvlucht op het water, duikt dan onder De rook uit een schoorsteen tekent een rechte, dikke streep tegen de blauwe lucht. .Annemie ziet het en de vreugde in haar is wijd... In 't vooronder, in de kooi, ligt de jon ge Dirk. De dot hangt schuin uit zijn halfgeopende mondje, dat de slaap indrinkt. Het samen varen is weer begonnen; de blijde tocht door de lente naar de \olie zomer. .-Us de Vertrouwen terugkomt van de reis naar Vlaardingen, valt hij de haven van C^orkum binnen. In het vooronder trekt Annemie haar zondagse jurk aan. Ze zet haar hagel witte, fijn-gesteven muts op en doet haar beste boezelaar voor. In een grote zak, die onder haar bovenrok hangt en met een bandje om haar iniddel vastgehouden wordt, stopt ze een beursje. Dan kleedt ze met zorg haar kleine Dirk. Hij krijgt een lang jurkje aan met prachtige lintjes om polsjes en halsje. Hij laat zich rustig rollen en verzet zich niet ais moeder hem inspeldt en hem tenslotte een mutsje opzet, dat door een lint ondei zijn kin wordt vastgehouden. Zijn blauwe oogjes kijken naar moe- dei. Die meent reeds iets van een lach je op zijn gezichtje te zien, een lachje van herkenning, maar dit zal wel zijn, omdat moeder het zo graag wil. Tenslotte krijgt de jonge Dirk een sierlijk dotje met kantjes in de mond. Hij wordt in een grote omslagdoek gewikkeld en Annemie klimt niet hem het trapje op naar dek. Annemie gaat op ipezoek. 'Je kan het wel alleen, zeker?" vraagt Willem. "Ik heb je hierbij niet nodig'', zegt ze en Willem ziet plagerij in haar ogen. "Laat me je dan over de loopplank helpen", zegt hij. Nu staat ze voor het grote vierkante huis, waarin dokter Weyland woont. Ze laat de zware klopper op de deur vallen en verwacht de sloffende mui len van een dienstmaagd te horen, die de deur zal openen. Ze zal Magen of de dokter thuis is en mocht dat niet het geval zijn, dan zal ze wachten. De deur gaat open en... dokter Wey land staat zelf voor haar Heeft bij haar zien aankomen? Op beider gelaat is verrassing. Annemie kleurt onder haar witte muls. En de dokter: er is opeens een milde glimlach op zijn vol jong gelaat. "Alia", lacht hij, "daar is de ongedul dige moeder." "ik kom de rekening betalen, dokter." "En de kleine Dirk is meegekomen", zegt hij, terwijl hij haar voorgaat naar een grote kamer, die uitziet op straat. "Geen nadelige gevolgen gehad van je voortvarendheid?" Hij kijkt haar onderzoekend aan. "Geen enkele, dokter Mijn moeder stond immers ook met de vierde dag weer aan dek." Dokter Weyland moet een tipje weg nemen van de doek en Dirk zien. 'Je hebt een flinke zoon, moedertje en ik hoop dat hij opgroeien mag tot een flinke kerel." Ze hoort zijn bewondering voor haar. Dat doet een blijde weelde zwellen in haar hart. Lang houdt hij haar hand vast. Hij moet haar eerlijk bewonderend in de ogen zien. Een glimlach plooit zich om haar mond en een vluchtig rood vleugt over haar gezicht. Nu mag ze de rekening betalen. "Vertrouwen staat er op je schuit. AJs jullie vaart in vertrouw-en op God, zal Hij ook verder helpen", zegt hij ten afscheid. (wordl vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 5