Bienefelt opent vernieuwde winkel met ^uniek concept' Albert Heijn Oude-Tonge heropent in nieuw pand Presentatie ECT vakanties bij Reuma patiëntenvereniging G-O Het nieuwe Amateur Muziekfestival van Goeree-Overflakkee EIIAIIDEtl-tllEUWS Gratis schriftelijke Bijbelcursus Bingo in Ons Dorpshuis Werkgroep Astmafonds houdt voorlichtings avond Tea-room en coffee-counter sterk uitgebreid Semi-zelfbediening, maar toch vertrouwde service Reumagym in Grutterswei Spreekuur politie in gemeentehuis Dirksland EIIAtlDEn-lilEUWS Vakantiekortingsregeline 'Two 2 team' Groter Goede doelen t PAGINA 2 DINSDAG 21 OKTOBER 2008 DIRKSLAND - ECT Vakanties presenteert zijn reizen op de voorlich tingavond van de Reuma Patiëntenvereniging Goe- ree-Overflakkee op maan dag 27 oktober in het per- soneelsrestaurant van het ziekenhuis te Dirksland. De toegang is gratis, de aanvang om 19.45 uur. ECT Vakanties, voorheen Reis bureau Reumafonds, organi seert reizen voor mensen met en zonder lichamelijke beper king in binnen- en buiten land. ECT Vakanties betekent vakanties met zorg en zonder drempels, in een rustig tempo genieten van natuur en cul tuur. Vakantie vieren in een leuke sfeer en met een aangenaam reistempo. Geen drempels tegenkomen en niet betutteld worden. Met ECT Vakanties kunt u het gehele jaar door zorgeloos op vakantie, zowel in Nederland als in andere Europese landen. Afhankelijk van de bestemming wordt er met de bus of met het vliegtuig gereisd. In principe in groeps verband maar ook individuele reizen met of zonder zorg zijn mogelijk. Veel gasten die kennis hebben gemaakt met reizen van ECT Vakanties boeken het jaar daar op weer. En niet één keer maar soms vele jaren. ECT kent een grote variëteit aan vakanties. Excursiereizen met bijna iede re dag een excursie met veel natuur en cultuur. Of strand- vakanties, waarbij ruimschoots van de zon en het strand en/ of zwembad genoten kan wor den. De zorgvuldig geselec teerde hotels van ECT liggen, afhankelijk van het type reis, in een rustige omgeving, direct aan het strand of midden in de stad. Voor elk wat wils. Kunt u wel wat hulp kan gebrui ken, of vindt u het gewoon prettig dat deze aanwezig is in geval van nood? De deskundi ge vrijwilligers van ECT staan altijd voor u klaar. Maar ook een ondersteunende partner, familieleden of vrienden zijn van harte welkom. De stichting Residentiële Ambulante Zorg (RAZ), waar ECT Vakanties toe behoort, heeft samen met het Reuma fonds een vakantiekortingsre geling in het leven geroepen. Op grond van deze regeling kunnen reuma-patiënten, afhankelijk van hun inkomen, korting krijgen op de reissom (mits ze GGG-lid zijn). Het Geniets-, Gemaks-, en Gebruikerslid-maatschap van de stichting RAZ biedt u speci ale (lagere) prijzen of kortingen (oplopend tot 20%) op een uit gebreid service- en zorgpakket. Deze speciale prijzen gelden voor reizen van ECT Vakanties maar ook voor een vakantie verblijf op ECR Groot Stokkert en Landgoed Old Heino/Care Holidays Heino. Op zaterdag 7 februari 2009 zal er een nieuw eve nement in de Grutterswei te Oude Tonge plaatsvin den. 'Two 2 team' wordt door Stichting Podium en Muziekschool Goe ree-Overflakkee georga niseerd om het samen muziek maken op het eiland extra te stimule ren. Dit evenement is een uitgelezen kans voor ama teur muziekgezelschap pen om hun krachten te meten binnen een scala van zeer uiteenlopende muziekstijlen. Het maakt niet uit welke instru menten er worden bespeeld, op welk niveau en in welk genre muziek wordt gemaakt of wat de leeftijd van de muzikanten is. Deelname aan dit festival staat open voor alle muziekge zelschappen waarvan minstens één van de leden woonachtig is op Goeree-Overflakkee. Pro fessionals en conservatorium studenten vanaf tweedejaars zijn uitgesloten van deelname. Als deelnemer moet je niet alleen bereid zijn om de competitie aan te gaan. Het muziekgezelschap moet voor al open willen staan voor een positieve, motiverende beoor deling van een vakkundige jury. Deze is erop gericht om de muzikanten verder te hel pen met hun hobby: het samen muziek maken. De deskundige jury van professionele musici zal naast het beoordelen van de prestaties ook een aantal fina listen aanwijzen om een spette rend slotconcert te verzorgen. De uiteindelijke winnaar van dit nieuwe evenement zal door een speciale 'Flakkeese jury' worden verkozen. Deze jury bestaat deels uit bekende Flak keese kunstenaars en cultuur- kenners en deels uit publiek dat door middel van loting is uitgekozen. De organisatoren van dit eve nement willen met dit festival op zoek gaan naar de breedte van het muziek maken op Goeree-Overflakkee, van klas siek tot pop. Door het luiste ren naar de concurrentie leren de deelnemers zeer uiteenlo pende muziekstijlen kennen. Hierdoor verbreden zij hun muzikale kennis. 'Two 2 team' staat voor samen musiceren. Je moet met twee of meer zijn om een groep te vor men. Bij dit evenement gaat het om een muzikale samen werking van twee of meer ama teurmuzikanten, die de compe titie aan durven. Vanaf heden zijn inschrijfformulieren aan te vragen bij de receptie van Het Diekhuus te Middelharnis, tel. 0187-482400 (tussen 9.00 en 12.00 uur) of via e-mail recep- tie@hetdiekhuus.nl Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elill<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verwelj, tel, (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: g.venveij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 v Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Voor wie dat wil, is er weer de mogelijkheid om gratis een schriftelijke Bijbelcursus te vol gen. Het betreft een kennisma king met de Bijbel. De eerste lessen behandelen het eerste deel van de Bijbel: het Oude Testament. Daarin gaat het o.a. over de Bijbel als Woord van God en over hoe God alles maakte, ook de mens. Hoe de zonde in de wereld kwam, met als gevolg de dood en alle ellende die we nu om ons heen zien. Maar ook over de beloften van redding van God, door de Heere Jezus, Die uit het volk Israël geboren en als Redder en Zaligmaker door God gege ven zou worden. Daarnaast is er ook aandacht voor bekende personen zoals Abraham, Izak en Jakob. In een volgende serie lessen gaat het over het tweede deel van de Bijbel: het Nieuwe Testament. Daarin zien we Jezus, Die op aarde geko men is, grote wonderen doet en de mensen veel onderwijs geeft over het Koninkrijk van God, Hoe hij onschuldig werd veroordeeld en aan het kruis werd gedood, maar ook na drie dagen weer opstond uit de dood en naar de hemel is opge- vareri om daar Zijn werk voort te zetten en mensen vernieuwt van zondaar tot kind van God. In de lessen komt aan de orde waarom Jezus moest lijden, sterven en weer opstaan, wat het nut daarvan is en voor wie. En dat in Hem alleen het ware geluk en straks, na de dood, het eeuwige leven verkrijgbaar is, maar buiten Hem een eeuwig straflijden in de hel vanwege onze zonden tegen God. Voor gevorderden die de eer ste tien lessen hebben gevolgd en verder willen, is er nog een gratis vervolgcursus. Deze behandelt de verspreiding van het Evangelie over de hele wereld. De daden van Jezus' discipelen komen er in aan de orde. Maar ook dat Jezus een maal terug zal komen op de wolken van de hemel. Iedereen die geleefd heeft zal dan weer opstaan uit de dood, en samen met alle mensen die dan nog leven, zal de totale mensheid dan door Jezus worden geoor deeld worden, óf tot het eeuwi ge leven in de hemel bij Hem, óf tot de eeuwige verdoemenis in de hel, bij de duivel. Dit alles is de Bijbelse bood schap aan alle mensen en aan de hele wereld. Via de gratis cursus kunt u hier het nodige over te weten komen en ook aan een Bijbel komen, tevens wordt u begeleid in het leren lezen van de Bijbel. Het adres van de Schriftelijke Bijbel Cur sus is Postbus 35, 4413 ZG Kiabbendijke. NIEUWE-TONGE - De wijk- groep van Nieuwe-Tonge houdt op 25 oktober a.s. weer een bingoavond in Ons Dorps huis. De bingo begint om 19.30 uur. De zaal is om 19.00 uur open. Iedereen is welkom. Donderdag 30 oktober houdt het Astmafonds Werkgroep Goeree-Over flakkee een voorlichtings avond. Het onderwerp voor deze avond is: 'Omgaan met chronisch ziek zijn ten gevolge van Astma en COPD'. De gastspreker van deze avond is maatschappelijk werkster mevrouw R. Biesheu vel. De avond wordt gehouden in het restaurant van het van Weel-Bethesda ziekenhuis, Sta tionsweg 22 te Dirksland. De avond begint om 20.00 uur en om 19.30 uur is de zaal open. Mevrouw Biesheuvel zal vertellen hoe het is om Astma of COPD te hebben en wat de gevolgen hiervan kunnen zijn. Chronisch ziek zijn valt niet mee en hoe kun je hier nu het beste voor jezelf mee omgaan. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond wordt om 21.30 uur beëindigd. Aan de bezoekers wordt vrien delijk verzocht om geen parfum of aftershave te gebruiken. Familie, vrienden en belang stellenden die geen lid zijn van het Astma Fonds zijn natuurlijk ook van harte welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met tel: 0187-684905. MIDDELHARNIS - Na een periode van vc;rbou- wen en herinrichten gaan de deuren van Bienefelt woensdag 15 oktober open voor publiek. Een ieder is dan ook van harte welkom om een kijkje te komen nemen in de geheel ver nieuwde winkel en tea- In de afgelopen twee weken is het een hectische tijd geweest voor de medewerkers(sters) van Bakkerij Bienefelt aan het Beneden Zandpand in Mid delharnis. De winkel, die al bijna 22 jaar op deze plaats staat, heeft een ingrijpen de verandering ondergaan. Ondertussen is het bedrijf 'gewoon' open gebleven in een noodwinkel aan de ach terkant van het pand. Dit werd door de klanten als zeer positief ervaren en zo bleven zij op de hoogte van de ver bouwing. Veelal werd er een blik geworpen door de bakke rij naar het winkelgedeelte en aan de voorkant van de winkel werd alles nauwlettend in de gaten gehouden wat er in hun winkel ging gebeuren. Door herinrichting van het pand is er een grotere verko opruimte ontstaan, de ruimte is gegroeid van 100 tot 160 m^, deze uitbreiding is voorname lijk bereikt door de voormalige keuken en het kantoor bij de verkoopruimte te betrekken. Naast de vernieuwde inrich ting is het meest opvallend in de nieuwe winkel de semi -zelf bediening. John legt uit dat er producten zijn die zelf gepakt kunnen worden indien de klant dit wenst of met hulp van een van onze winkelmedewerksters. Hierdoor heeft de klant zelf de keuze. John en Anita bena drukken dat naast de vanzelf sprekende kwaliteit en service, de beleving hoog genoteerd staat. Naast de geheel verbouwde winkel is ook de tearoom, of eigenlijk lunchroom, flink onderhanden genomen. Er is gekozen voor natuurlijke ele menten in een eigentijds inte rieur. Deze combinatie geeft een warm en huiselijke sfeer. Naast diverse soorten koffie en thee met gebak kan men hier ook terecht voor een heerlijke lunch met keuze uit diverse belegde broodjes en soepen. Daarbij wil John, om de bele ving te benadrukken, op zater dag een stukje entertainment in de zaak brengen door som mige producten in de winkel te bereiden die dan gelijk in de lunchroom gebruikt kunnen worden of meegenomen kAïv nen worden voor thiiis. Op deze manier willen ze een stukje van het ambacht aan de mensen laten zien. Te allen tijde kan er aan de bakker of een van onze winkelmedewerksters vra gen worden gesteld, want John en Anita vinden het contact met de klant heel belangrijk. OUDE-TONGE - Belangstel lenden kunnen zich aanmelden voor Reumagym in de Grut terswei te Oude-Tonge. Iede re dinsdag van 11.00-11.50 uur wordt onder deskundige leiding gymles gegeven aan mensen die vanwege een aan doening van het bewegings apparaat problemen ervaren bij het bewegen. Bijvoorbeeld mensen met aandoeningen als Reuma, Fibromyalgie of ME. Wie meer wil weten, kan bel len naar J. van Oosterom, tel, 0186-655115 of 06-22515759. DIRKSLAND - Eén keer per maand kunnen inwoners van de gemeente Dirksland de buurt- agent spreken in het gemeente huis. Het spreekuur valt gelijk met de avondopenstelling van het gemeentehuis en gaat in nadat de verbouwing is afge rond. Het potiüespreekuur komt nadat de gemeenteraad burgemeester Stoop eerder dit jaar vroeg de mogelijkheden te onderzoeken. Op 26 juni nam de raad een motie van die strekking aan. Het spreekuur is een proef. Na een jaar volgt een evaluatie. Van een politie post zal geen sprake zijn. Meer dan een laagdrempelige voor ziening is het niet: een punt waar inwoners heel simpel in contact kunnen komen met een medewerker van de poli tie. Het is tijdens het spreek uur in het gemeentehuis niet mogelijk om aangiften te laten opnemen. Dit omdat de poli tiemedewerker aldaar niet kan beschikken over de benodigde informatiesystemen. (Tekst: Kees van Rixoort) Boodschappenwagens vol gratis boodschappen voor de goede doelen, een openingscadeau van Albert Heijn. Vorige week woensdag aan het begin van de avond is aan de Dabbestraat in Oude-Tonge de nieu we Albert Heijn winkel geopend, op slechts een luttel aantal meters afstand van het oude winkelpand. Volgens supermarktmana ger Mare de Lange zal de Idant onder de indruk zijn van het resultaat, zo zegt hij. En vanwege de ope ning zijn er in de winkel de komende week extra veel proeverijen en scher pe aanbiedingen. Oe nieuwe Albert Heijn vesti- iring biedt een uitgebreide keu ze en volop voordeel, aldus De Lange. "We hebben een groot en gevarieerd assortiment. Ons versaanbod is meer dan royaal te noemen. Er is onder andere een ruime sortering delicates sen en brood komt uit eigen oven. Ook zijn er verschillende kookconcepten. Daarmee zetje in een handomdraai een lek kere, verse en verantwoorde gezinsmaaltijd op tafel. Verder zijn bij ons producten in alle prijsklassen verkrijgbaar. De klant kan kiezen uit de beken de merken, producten van het eigen Albert Heijn merk en het scherp geprijsde Euro Shop per assortiment. Daarnaast zijn er elke week meer dan 400 Bonusaanbiedingen. Als klant zie je in één oogopslag waar voordeel te behalen is. De rode route toont de altijd laag geprijsde producten, de oranje route de bonusaanbiedingen." De supermarktmanager is trots op de nieuwe winkel. "Het inte rieur is eigentijds en heeft een warme gezellige uitstraling. Door de overzichtelijke inde ling is het prettig boodschappen doen. De klant kan rekenen op een deskundige, klantvriende lijke bediening. En de sfeer is, als vanouds, gemoedelijk." De openingstijden zijn van maan dag t/m zaterdag van 8.00-20.00 uuren op vrijdag tot 21.00 uur. Vanwege de heropening orga niseerde Albert Heijn eeji spe ciale actie gratis winkelen voor het goede doel. Mensen die dat wilden, konden daarbij aangeven voor welk goed doel ze gratis een boodschappen wagen vol producten zouden willen vullen. Uit de inzendin- Foto: Hans Viüeritis gen zouden drie goede doelen worden getrokken, waarvoor degenen die zich voor deze doelen hadden opgegeven afgelopen woensdagavond meteen na de opening aan de slag konden. Ze mochten op hun gemak winkelen in de nieuwe supermarkt. Het waren mevrouw Maliepaard, die op deze manier een boodschap penwagen vulde ter waarde van 665 voor huize Margari tas, mevrouw Maten vulde een wagen voor 775 voor Ebbe en Vloed en mevrouw Braber aan 795 voor Socio-opvang De Zuidwester. En daarbij let ten ze er ook op welke bood schappen daar het best konden worden gebruikt. Aansluitend konden ze 'hun' boodschap pen bij de door hen uitgekozen doelen gaan afleveren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2