Geduld bij fracties raakt op bij nog langer uitblijven van woningbouw VAN DIS r Cuisinier Cees Helder krijgt eerste exemplaar sfeerboek Z-Wonen Fanfare uitwisselings concert op hoog niveau Onderlinge wedstrijd Sport Staalt Spieren Uitslag koppel- Ontmoetings- witviswedstrijd dagen SGO Exoduskerk Verkoping vrouwenver. Thema-avond 'Hoe ouder, hoe vitaler!' Eerste wedstrijd Clubkampioen schappen De Schotejil Zeeuwse mosselen in Middelharnis Vraag naar de ongevallenverzekering van London! Mission Music Concerten najaar 2008 Dienst voor belang stellenden EIIAÜDEn-tllEüWS Boerderij 5. T v.d Poel - p Looy 10,990 Rommelmarkt 6. M. Knops - 1 R. Monster9.730 voor de jeu&fd Extra financiële zel<erheid voor uw gezin? LONDON www.vandis.nl PAGINA 12 DINSDAG 21 OKTOBER 2008 GOEDEREEDE - Het leek donderdagavond een eenvoudige agenda voor de raadscommis sie Grondgebiedzaken, onder voorzitterschap van Henk van der Meer, maar dat pakte anders uit. Het overlegdossier Ontwik keling boerderijperceel Welgelegen in Ouddorp, de voortgangsverslagen en memo's over bouwpro jecten van wethouder Ton Admiraal en enkele inge komen stukken specifiek gericht op Entree Cioede- reede, terrein Goekoop en Gronden Breen, waren voor de politici aanleiding hun grote bezorgdheid te uiten over de in hun ogen stagnerende bouwontwik keling. Het geduld raakt op. Door Jaap Ruizeveld Sterker nog, nu het gemor in de politieke achterbannen en bij jongeren en senioren over het uitblijven van zichtbare bouwactiviteiten toeneemt en het slaan van eerste palen uit blijft, roffelen ook de fracties op de trom. Een strijdvaardige portefeuillehouder, gekweld door langslepende procedu res, vertragingen door allerlei vormen van inspraak en wij zigende inzichten van (advies) commissies, had het er niet gemakkelijk mee. "Het kan allemaal wel gevoe lig liggen, maar nu is het tijd om de rug recht te houden en door te pakken", stelde Pijl (CDA) bij het project Entree Goedereede. Hij vertolkte zijn ongenoegen over het feit dat de adviescommissie Cultu reel Erfgoed opnieuw ziens wijzen zou hebben inbracht waardoor vertraging in de voortgang dreigt. Goemaat (Christenunie) ging nog iets verder. Wat zijn fractie betreft kon de commissie Cultureel Erfgoed gepasseerd worden, de gemeente is immers auto noom. Omdat genoemde com missie juist door de gemeente in het leven is geroepen om te adviseren, vonden de overige fracties die suggestie van de Christenunie niet hanteerbaar. Wel klonk unaniem - van SGP tot PvdA en van VVD, CDA tot VGB en CU - de klacht dat de bouwprojecten in voorberei- Komen er wellicht woningen in boerderij Welgelegen? ding (te) lang duren. "vUlemaal te stroperig, ga aan de slag, laat iets zien!" Het waren smeekbe den, aangevuld met uitspraken over teleurstelling zoals het verloopt. Wethouder Admiraal liet zich niet uit het veld slaan. Hij informeerde over vervolgstap pen, maar kon zich toch nau welijks tegen de toenemende kritische bezorgdheid weren. De politiek eist dat de bouw projecten worden vlotge- trokken en snel. Meer gas er op. Procedure voorontwerp bestemmingsplan voor Gron den Breen starten, en niet tijd laten verlopen met wachten op de beoordeling van de Provin cie over het inmiddels afgeslo ten archeologisch onderzoek, dat geen bijzonderheden zou hebben opgeleverd. Een pro ject Boerderij Welgelegen niet mee laten liften in het vooront werpplan als dat risico tot ver traging geeft. Dan afzonderlijk aanpakken, adviseerde Polie (VGB). Gelukkig was er ook lof te uiten. Zo kreeg het college alle support over onderzoek en voorstel starterswoningen. "Het is met de voorgestelde lening een goed instrument om de jeugd te helpen. Als de bouwverenigingen ook de koopgarantregeling oppakken is hier flink succes geboekt", gaf Polie aan. "Onze compli menten", zei mevrouw Poort (PvdA). "Een goede uitvoering van onze motie." Alle fracties konden zich in het voorstel vinden. Liefst met de moge lijkheid om de starterswoning te labelen, voegde de SGP toe. Een karakteristieke boerderij die voor Ouddorp behouden moet blijven. Iedereen is het daarover eens. Boerderij Wel gelegen aan de Hazersweg, hoek Smalle Einde en Haven weg past perfect in het land schap en moet vrij en zichtbaar blijven. De wens van de huidige eige naar om naast restauratie van het verpauperde woonhuis en veranderingen met woning bouw in de schuur ook nog vrijstaande huizen te realise ren, daar kan men, gelijk aan de visie van het college, niet mee instemmen. Op zich een basis om tijd en energie in te stoppen, de boerderijwoning voor de toekomst te behouden en met vijf starterswoningen in de wagenschuur en het realise ren van enige seniorwoningen een bijdrage te leveren aan de volkshuishouding. Zo gemak kelijk als gesteld is er echter toch nog geen eensgezindheid bereikt over de mogelijke ont wikkeling. Inspreker Huizer, wonend aan de Hazersweg, gaf correcties op de in het voorstel opgenomen data. Niet 1830 of daaromtrent maar 1774 zou het stichtings jaar zijn. Verder richtte hij zijn pijlen op de ontwikkelingsrich ting van boerderij en schuren. "Het gehele complex is specu latief aangekocht. De eigenaar moet het pand restaureren. Dat is alles". Van mogelijke realisatie van starters/senioren woningen in de schuur, wilde hij absoluut niets weten. De fracties toonden weinig begrip voor de opvattingen van de inspreker. De betrok kenheid van het college om de gewenste doelen te bereiken verdient steun, zo luidde een gedragen visie. "Hier ligt juist een unieke kans om de boer derij te behouden en starters en senioren aan broodnodige Foto: Adri van der Laan woonruimte te helpen", zei SGP-er Human. "Huisvesting in schuren in het binnengebied is een deel van- ons beleid", verdedigde hij zich, evenals Pijl (CDA), ferm tegen de aan tijging van Goemaat (CU). Dit raadslid bleek niet geporteerd van huisvesting in voormalige schuren. Hij vreesde ook voor precedentwerking. Wethouder Admiraal gaf aan dat hij het project graag meeneemt bij de vervolgstappen voorontwerp bestemmingsplan Gronden Breen. Alleen als dat niet tot vertraging leidt, kunnen de fracties zich daarin vinden. Langdurig werd tenslotte over losse schuren en boerderijen met daaraan vast gebouwde schuren gesproken en ook de plaatsingsrichting van de ver nieuwbouw schuur was een heikel punt. Wethouder Admiraal kan na dit overleg verder. Hij heeft de reacties geïnventariseerd. Raadslid Human (SGP) bood zijn collega's aan met hem eens een ritje door Ouddorp te maken om te laten zien dat er zowel aangebouwde als los se schuren karakteristiek zijn voor het dorp. Op 25 oktober 2008 zal Fan fareorkest De Hoop uit Stel- lendam een concert verzorgen in samenwerking met een top orkest van Belgische bodem: Koninklijke Fanfare Kempen- bloei uit Achel. Kempenbloei is in de fanfarewereld een zeer gerenommeerd orkest in zowel Nederland als België. Het komt uit in de hoogste afdelingen en wist het laatste decennium vele prijzen en titels te bemachti gen. Zo werd het in 2005 2' in de concertafdeling op het Wereld Muziek Concours te Kerkrade; een uitzonderlijk goede prestatie. Fanfare Kem penbloei is momenteel bezig met de voorbereiding voor het Fanfare Top Festival. Een aan tal stukken voor dit festival zaf het op 25 oktober ten gehore brengen. Ook Fanfareorkest De Hoop is druk bezig met de voorbereidingen voor een muziekwedstrijd. Op 6 decem ber zal het deelnemen aan het concours te Enschede. Voor het .eerst wordt er deelgenomen in de concertafdeling, de hoogste afdeling voor blaasorkesten; een grote uitdaging. Ook staat er nog een CD-opname op de agenda. Eind november zal het tweede deel van de jubileum CD worden opgenomen. Eén van de stukken die op de CD zal staan en gespeeld zal worden tijdens het concours, is Water man van Maurice Hamers. Dit stuk is afgelopen jaar speciaal gecomponeerd voor Fanfa- reokest De Hoop. In januari zal de CD in de verkoop gaan. Door beide orkesten wordt dus momenteel gewerkt aan een topprogramma. Dit pro gramma wordt uitgevoerd in de Technische School te Mid- delharnis. Het concert vangt aan om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. De entree bedraagt 5. Op zaterdag 18 oktober hield gymnastiekvereniging S.S.S. uit Nieuwe-Tonge haar jaar lijkse onderlinge wedstrijd. Er deden veel kinderen mee en de zaal was goed gevuld met publiek. Juf Lenie en assistent juf Miranda hadden voor de meisjes leuke oefenin gen bedacht. Meester Addie en assistent juf Sylvia hadden ook leuke kunsten voor de jongens bedacht. De kinderen turnden op de langemat en de minitrampoline. Omdat de verschillen tussen de kinderen onderling erg gering waren, hadden dejuryleden, mevrouw Humblet en mevrouw van der Veer, het best wel moeilijk. De cijfers lagen dan ook heel dicht bij elkaar en dit maakte alles natuurlijk heel spannend. De peuters en kleuters hielden een demonstratie op de kast. Ondertussen konden de dames van de teltafel alles tot op een tiende punt uitrekenen. Voor iedere deelnemer was er een mooi diploma. S.S.S. kan terug kijken op een zeer geslaagde ochtend. De volgende kinderen vielen in de prijzen: Meisjes groepl l.ShandeWit 2. Lisanne Legierse 3. Marina van der Valk, Alicia Aupperlee, Eline Vlasveld en Chantal Riedijk Meisjes groep 2 1Nina de Rijk 2. Esra van Alteren en Naomi den Ouden 3. Willemiek van Strien Meisjes groep 3 1Suzanne van Strien 2. JuHanne Goense Jongens groep a 1. Henk Doorn Jongens groep b 1Simon den Ouden Wisselbeker Meisjes:. Suzanne van Strien Jongens: Simon den Ouden De afd. Dirksland van Sportvis- SOMMELSDIJK - De Exodus- serij Goeree-Overflakkee heeft kerk houdt op vrijdag 31 okto- zaterdag 18 oktober jl. haar ber en zaterdag 1 november laatste koppelwitviswedstrijd haar jaarlijkse ontmoetingsda- van het seizoen 2008 gehou- gen. De aftrap is op vrijdag den aan het Haringvliet nabij morgen; dan start de oliebol- de windmolens. Er hadden lenverkoop op de markt te zich 23 sportvissers ingeschre- Oude-Tonge. Vanaf 16.00 uur ven voor deelname, zodat er kunt u deze ook kopen bij de 11 koppels en een deelnemer Exoduskerk aan Dorpsweg 97 alleen moest vissen. Onder te Sommelsdijk. goede weersomstandigheden Omdat het thema van deze werd om 09.00 uur het start- dagen 'Ontmoeting' is, is sein gegeven. De vangsten iedereen hartelijk welkom. Er over het algemeen vielen iets zijn veel activiteiten, zoals de tegen want nadat om 00 uur welbekende rommelmarkt, het het eindsignaal had geklonken 'rad met heel veel prijzen', de bleek er na de weging slechts enveloppenstand, handwerk- ruim 114 kg. vis gevangen te kraam, sierraden, een over- zijn. Na afloop van de wed- vloed aan boeken voor jong en strijd zijn de meeste deelne- oud, kunst en antiek, kaarten mers naar het clubgebouw te in allerlei gradaties, glaasjes- Dirksland gereden alwaar na potjes-pannetjes, speelgoed en het nuttigen van een hapje en een heuse kapsalon voor de een drankje de prijzen aan de durfal. Verder zijn er ook veel winnaars werden uitgereikt, activiteiten voor de jeugd en is De uitslag volgt hieronder met er een kledingkraam voor jong vermelding van de gevangen en oud, ook verkleedkleren. vis in kg. per koppel. Indien Er zijn kramen met gebakken U meer wilt weten over sport- vis, oliebollen en bloemen. Op vissen surf dan naar www. vrijdagavond 31 oktober zijn Sportvisserijgo.nl en kunt U de deuren geopend van 19.00 alles lezen wat er zoal aan het tot 21.30 uur en op zaterdag 1 sportvissen binnen de vereni- november van 10.00 tot 16.00 ging wordt gedaan. uur. De opbrengst van deze Onderstaand de uitslag in dagen zal besteed worden aan kilo's. de mogelijke renovatie en ver- 1. J. Bruggeman- fraaiing het jeugdonderko- J. de Visser22,300 men. 2. A. Schaaf- N. Bazen. 16,900 3. T. Netten- W. Netten14.490 4. C. Pijl-E. Pijl13,700 7. G. vanZielst- J^* P.v.d. Groef7.950 DEN BOMMEL - Het jeugd- 8. P V. Nimwegen - werk van de SWO organiseert C. v. Nimwegen7.220 op woensdag 5 november a.s. 9. T. Pijl - C. Westdijk ...6.080 van 13.30-16.00 uur een rom- 10. H. WoUfert-alleen..2.560 melmarkt voor de jeugd in 't 11. R. Rijke- WesterUcht, Oranjestraat 35a J. Meiaard2.470 in Den Bommel. Een tafel 12.A. V. Heukelen- reserveren kan voor 2 bij Th. KnolO Kitty Zuidijk, tel. 612106. SOMMELSDIJK - Op 29 okto ber a.s. van 10.00-16.00 uur hooptvrouwenver. 'Liefde vindt werk' haar jaarlijkse verkoping te houden in ver.gebouw Vita Nova aan de Van Aerssenstraat te Sommelsdijk. Er is weer van alles te koop, zoals creatieve spullen en handwerkartikelen, groenten en fruit, oliebollen, kruudplaetjes, koffie/thee met iets lekkers en (kerst)kaarten. De kinderen kunnen o.a. enve- loppentrekken. MIDDELHARNIS - Gezond heidscentrum Goeree-Over flakkee organiseert in samen werking met DA drogist op woensdagavond 29 oktober om 19.45 uur een thema-avond 'Hoe ouder, hoe vitaler!' in Garage Knöps, Langeweg 113 te Sommelsdijk, Vitaliteit: ener giek, enthousiast en creatief zijn en leven zoals u wilt leven, niet gehinderd door vermoeidheid of ziekte. Om dit te bereiken is balans nodig tussen lichaam en geest. Tijdens deze infor matieve avond presenteren een aantal disciplines (osteo pathie, podologie en vitaliteits- coaching) zich, die binnen het gezondheidscentrum aan Kaai 11 werkzaam zijn. Vervolgens wordt aan de hand van een casus (een patiënt van middel bare leeftijd met voorkomende klachten) ieder vakgebied spe cifiek op de voorbeeld patiënt verder toegelicht. Tot slot wor den er vragen behandeld van de aanwezige mensen. Ook staan er informatiestands van de DA drogist en het Gezondheids centrum Goeree-Overflakkee. Deelname is gratis. Aanmelden kan tot uiterlijk 27 oktober via lel.nr. 0187-470697 op werkda gen van 9.00 tot 13.00 uur. Zaterdag 18 oktober werd in het zwembad van Recreatie centrum de Staver de eerste wedstrijd gezwommen van de Clubkampioenschappen 2008 van zwemclub De Schotejil. Naast talrijke persoonlijke records werd ook een clubre- cord gezwommen op de 50m rugslag door Björn Vogelaar (1996) in een tijd van 34.70. Er werden dus opnieuw prima tijden gezwommen. Het lijkt in enkele categorieën bovendien erg spannend te gaan worden om de eindklassering. Bij de jongens minioren 5 (jaargang 1998 en 1999) werd de winst over de twee gezwommen slagen, de vlinderslag en de rugslag, keurig verdeeld tus sen resp. David Kievit (53.67 op de 50m vlinderslag) en Jorian Tanis (50.13 op de ."lOm rugslag). De verschillen in deze categorie na twee sla gen bedragen slechts enkele honderdsten van een seconde. Ook op de lOOm nummers is het spannend, vooral bij de meisjes jeugd (jaargang 1994 en 1995). Hier werd de lOOm vlinderslag gewonnen door Janiek de Boed in een fors per soonlijk record van 1.19.58, terwijl de lOOm rugslag een overwinning opleverde voor Sanne Huijsmans in een tijd van 1.14.23, eveneens een per soonlijk record. De verschillen bedragen hier enkele tienden van een seconde. In diverse gevallen werden beide nummers door dezelfde zwemmers gewonnen, zoals door Eline Overweel (jaargang 2000), Aron Paasse (jaargang 2000), Björn Vogelaar (jaar gang 1996), Denis Groen (jaar gang 1994), Jeanine Ploos van Amstel (jaargang 1993), Timo Lambregts (jaargang 1993) en Leander Noordijk (heren). Op donderdag 6 november organiseert het Lokaal oude renwerk van Stichting Com- panen een Zeeuwse Mossel avond. Vanaf 17.00 uur bent u welkom in het Wijkcentrum, Doetinchemsestraat 27 te Mid delharnis. Na de mosselen uit Zeeland kunt u genieten van muziek uit Zeeland. De entree bedraagt 10. U dient zich vooraf op te geven i.v.m. de inkoop van de mosselen; dat kan t/m 30 oktober telefo nisch in het Wijkecentrum of via nummer 0187 483366 of e-mail c.vermeulen@stichting-.^ companen.nl. Uitkering bij blijvende invaliditeit of overlijden door ongeval Uitkering tot 350% van het verzekerde bedrag Zeer brede dekking 24 uur en wereldwijd Keuze uit vier pakketten Premie vanaf 1,75 per maand VERZEKERINGEN Menselijk, makkerijk, aantrekkelijk assurantiën financieringen - hypotheken Ring 54-56, 3241 CS MIDDELHARNIS d Telefoon (0187) 48 55 37 Fax: 48 66 28 DIRKSLAND - In het najaar van 2008 hoopt Mission Music Concerten nog een 4 tal con certen te organiseren. Op 15 november in de Oude kerk te Zwijndrecht m.m.v. Chr jong Urker mannenkoor Soli Deo Gloria o.l.v Jaap Kramer, op 12 december in de Nieuwe kerk te Zierikzee m.m.v. Chr. gemengd Eilandenkoor o.l.v. Peter Wil deman Lucas en Jaap Kramer en Clarissa van der Weerd (solo), op 13 december in de Herv Kerk te Tholen m.m.v. Chr jong Urker mannenkoor Soli Deo Gloria en Jongeren koor Jigdaljahu o.l.v. Willem Arie den Hertog, en op 20 december in de Herv. Kerk te Sommelsdijk m.m.v. het Duive- lands mannenkoor o.l.v. Dinant Struik en Jongerenkoor Psalite Deo o.l.v. Johan Nijsse. Alle concerten beginnen om 19.30 uur en de kerk gaat open STELLEN DAM - Op zondag 26 oktober om 18.30 wordt in de Gereformeerde Kerk te Stellendam een dienst voor belangstellenden gehouden. In deze dienst hoopt ds. Zaad stra uit Kochengen voor te gaan en zal mannenkoor Ons Koor uit Sommelsdijk mede werking verlenen. Het thema voor deze dienst is 'Een vaste burcht is onze God'. Iedereen is welkom. om 18.45 uur. Kaarten voor deze concerten zijn te bestel len via 0187-603510 of via e-mail missionmusic(5:solcon. nl. Zeker voor het kerstconcert op 13 december in Tholen is het aan te raden om tijdig uw kaarten te bestellen. Voor meer informatie kunt u terecht op de website: www.missionmusic- concerten.nl. Door Jaap Ruizeveld OUDDORP - Ruim tweehon derd genodigden uit binnen- en buitenland, onder wie opdracht gevers, bedrijfsdirecties, de burgemeesters Van de Velde en Hommes uit respectievelijk Goedereede en Middelharnis, plaatsvervangend wethouder economische zaken Admiraal en veel netwerkrelaties, gaven donderdag gehoor aan de uit nodiging van de directie van Z-Wonen, architectenbureau in Ouddorp, tot het bijwonen van de feestelijke presentatie van het eerste exemplaar van het boekwerk 'Wonen tussen water en land' en het daaraan gekop pelde ontwikkelingsplan in 17 stappen. Met fotografie en tekst van architect ir. Richt Zeelenberg van Z-Wonen, gecomponeerd tot een inspirerend naslagwerk dat toont waar woonwensen van de opdrachtgever en erva ring van de architecten toe kun nen leiden. Een sfeervolle happening aan de Ouddorpse haven, waar Z-Wonen niet alleen haar nieu we corporate indentity open baarde, maar waar vooral met trots werd stilgestaan bij het bereikte resultaat, aangeduid als een bescheiden selectie uit het werkveld. Architect Richt Zeelenberg vertelde in haar begroetingswoord enthousiast dat het boekwerk bijzondere ontmoetingen met unieke mensen laat zien. Cuisinier Cees Helder, tot voor kort de beroemde driesterrenkok van het vermaarde restaurant Parkheuvel in Rotterdam, ont ving uit handen van Z-Wonen directeur Jan Robijn het eer ste exemplaar. "Helder is niet alleen één van onze gewaar deerde opdrachtgevers. Hij is puur in zijn productenkeuze, inventief en streeft altijd naar perfectie en creativiteit. Dat zijn eigenschappen die je ook vindt in ons bedrijf Daarom vinden we het een eer om ons aan hem te spiegelen", stelde Robijn. Met schroefboren werd daarna het deksel van een scheepskist verwijderd en konden de genodigden allen een boek in ontvangst nemen. Dat met een top-kok als eregast een select maritiem hapje niet mocht ontbreken, was duide- üjk. Gebakken tong, paling en de Stellendamse garnaal gaven aan waarom het tussen land en water bij de Ouddorpse haven goed toeven is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 12