Ouddorp decor voor opnamen watersnoodproductie Jubilaris bij 'ApoUo' Koningswoud legt 'eerste' steen voor Koningshof Drie generaties jubilarissen bij Concordia kaarten EIIIVt1[]El1.niEUW5 Nieuws van de Wereldwinkel Abonneert U op de vrijdageditie van Eilanden-Nieuws Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Voorlichtings avond Werkgroep Astmafonds OUDDORP - Zaterdag 18 oktober, tijdens het najaarsconcert van Brassband Concordia te Ouddorp, werden drie jubilarissen gehuldigd. Het was een zeer speciale gebeurtenis voor de familie Melissant. De heer Dirk Melissant is 60 jaar muzikant, zijn zoon André 40 jaar en zijn kleindochter Diana 12'/2Jaar. Zij kregen de KNFM-speld overhandigd door burgemeester Van de Velde. PAGINA 10 DINSDAG 21 OKTOBER 2008 OUDDORP - Over de watersnoodramp van 1 februari 1953 zijn veel boeken geschreven, veel documentaires gemaakt en ook korte en langere films uitgebracht. Het natuurgeweld bracht op ons eiland, in Zeeland en Westbrabant veel leed. Honderden mensen ver dronken, levens werden ontwricht en de materiële schade was gigantisch. Het is daarnaast een belang wekkend stuk geschiede nis, dat nog altijd actu eel is. De strijd tegen het water, de stormen, wordt enerzijds tastbaar en zichtbaar gestalte gegeven met dijkversterking maar inspireert anderzijds nog steeds tot nieuwe geschrif ten en publicaties. Door Jaap Ruizeveld NL-Producties (Nijenhuis De Levita) uit Amsterdam komt in het najaar van 2009 met de film De Storm van Ben Som- bogaart. In deze najaarsmaan den worden de opnamen voor de film gemaakt op een viertal locaties in België, in Castricum, Zoetermeer en onder andere in Ouddorp. Vorige week streek de crew neer bij het haventje en de Zuiddijk langs het Gre- velingenmeer. Tot verbazing van talrijke passanten dreef er plotseling wrakhout op de plek waar late zwemmers en zwemsters in plaats van hun vlotje, nu balken tegen kwamen. Ineens stonden er boompjes in het ondiepe water, voeren boot jes rond in een decor dat op onderdelen op een rampsitu atie geleek. Enkele tientallen nuchtere Ouddorpers en toe risten volgden het schouwspel met belangstelling. De film De Storm valt onder het genre drama. Het is 'het verhaal van een jeugdige boe rendochter Julia (gespeeld door Sylvia Hoeks) die in februari 1953, alleen en tegen haar zin, wordt gered door een luchtmachtsergeant (Barry Ats- ma). Tegen haar zin omdat zij haar baby uit het oog verliest. Een zoektocht volgt. Er zijn aanwijzingen dat de baby nog leeft. Volgens Ben Sombogaart wordt het een Nederlandsta lige film met een kleine hint naar het historisch taalgebruik in de vijftiger jaren. "Het wordt een mooie, ontroeiende, span nende en goed toegankelijke productie." Rik Launspach en Marjolein Beumer tekenden voor het scenario. Bij de Oud- dorpse haven en de Zuiddijk kon men vorige week al een voorproefje krijgen. "Verras send datje in zo een korte tijd hier bij het Grevelingenmeei- zo een totaal andere aanblik kan realiseren, zeiden enkele toeschouwers. En dat met mooi herfstweer, wel iets anders dan in die verschrikkelijke ramp nacht van 1953" GOEREE^ OVERFL.AKKEE MIDDELHARNIS - Van de Fair Trade pindakaas is ook een snelle, lekkere soep te maken. Hier volgt het recept. Beno digdheden: 1 dunne prei, 15 gram boter, 1 eetlepel ketjap manis, '/a liter kippen- (of kruiden) bouillon, 3 eetle pels pindakaas, zout, sambal. Maak de prei schoon en snijd hem in ringen. Smelt de boter in de pan en bak de prei al roerende 2 minuten op een laag vuur. Voeg de ketjap en de bouillon toe en breng dit op een hoog vuur aan de kook. Draai het vuur lager en laat de soep zachtjes koken tot de prei gaar is (4-5 min.) Roer de pindakaas door de soep en voeg naar smaak zout en sambal toe. Variaties: Bak tegelijk met de prei 100 gram in blokjes gesneden kipfilet mee, en/of roer tegelijk met de pindakaas 50 gram taugé door de soep. De ingrediënten zijn te koop bij de Wereldwinkel aan het Spuipiein te Middeiharnis, open op woensdag en don derdag van 13.00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. NIEUWE-TONGE - Tijdens het concert, afgelopen zater dagavond in Ons Dorpshuis, van de gemengde zangvereni ging Apollo te Nieuwe-Tonge, werd stil gestaan bij het feit dat mevrouw S. Knops-Noteboom 55 jaar lid is van ApoUo. De jubilaris werd toegesproken door de voorzitter. Zij gaf een overzicht van de 55 jaar die Sien bij het koor heeft meegemaakt. Sien is als jong meisje begon nen bij ApoUo en daar nooit meer weggegaan. Veel heeft Sien in die 55 jaar voor het koor gedaan. Zo zat zij van 1967 tot 1987 in het bestuur, hoofdza kelijk als penningmeester. Ook heeft zij vele jaren als juf Sien' bij het kinderkoor geholpen. Als er ook nu nog iets is te doen, is Sien altijd bereid om te helpen. Iemand die 55 jaar lid is van een vereniging kan men tegenwoordig bijna niet meer vinden. Het is dan ook bijzonder dat Sien deze 55 jaar zonder onderbreking heeft vol gemaakt. De voorzitter sprak zaterdagavond de wens uit dat Sien nog menig jaar als hd van Apollo actief kan blijven zingen. De jubilaris kreeg een waardebon en een boeket over handigd. (Folo: Ham Vükrius) MELISSANT - Een heus nieuwbouwwijkje is het gewor den langs de Julianaweg in Melissant. Waar voorheen de bedrijfsgebouwen van Van der Wal stonden en wat tuingrond lag, is thans - in twee bouwfasen verdeeld - een royaal aantal van 62 nieuwe woningen verrezen, een plan dat in zijn totaliteit luistert naar de naam Koningshof en toepasselijk alleen straatnamen kent die genoemd zijn naar leden van het koninklijk huis: de Willem-Alexanderstraat, de Maximastraat, de Amalias- traat en de Alexiastraat. Zelfs de verschillende typen woningen werden aangeduid met type Alexia, Amalia, Anna of type Isabella. Hoewel de huizen er al staan en de wijk Koningshof gedeeltelijk al bewoond wordt, was afgelopen vrijdagmiddag er het moment van de eerste steenlegging. Vanzelf niet in letterlijke maar in sym bolische zin. Het was dan ook meer een gedenksteen die al in een muur was aangebracht en die slechts nog van de nodige voegspecie moest worden voorzien. Een klusje waarvoor de initiatiefnemers van het bouwpro ject - Woningbouwvereniging Dirksland en Kroon Pro jectontwikkeling b.v. - de Dirkslandse wethouder Piet Koningswoud hadden uitgenodigd om dit voor zijn rekening te nemen. En zo gebeurde. Tekst en foto: Hans Villerius Vóórdat het echter zover was spraken tijdens een korte bij eenkomst in de Melishof eerst projectontwikkelaar/aannemer Cor Kroon en Piet Konings woud nog enkele toelichtende woorden. Kroon prees daarbij de Dirks landse bouwvereniging als een "goede en betrouwbare partner". De onderhandelin gen waren "soms stevig, maar wel fair en redelijk", zo liet hij weten. Blij was hij ook met de inzet van wethouder Konings woud, "die het project volledig heeft ondersteund en toen dat nodig was ook knopen heeft doorgehakt". Vijfjaar geleden werd begonnen met de grond- werving voor het bouwproject. In de projectontwikkelingsfeer is dat een normale tijd, zelfs aan de vlotte kant, zo vertelde Kroon. Ook sprak hij woorden van waardering voor de "voort varendheid van het gemeente bestuur van Dirksland en de steun van de plaatselijke bevol king, voor wie plan Koningshof een belangrijke impuls vormt voor kwaliteitsverbetering van hun dorp". Toch benadrukte Kroon dat je er daarmee niet bent. Duidelijk is, zo legde hij uit, dat op Goeree-Overflakkee mensen het liefst in Middelhar- nis/Sommelsdijk of op de Kop \an het eiland gaan wonen, maar niet in de kleinere dor pen. "Deze dreigen daardoor te zullen verloederen. Als je je dorp levendig wilt houden, zal er gebouwd moeten worden. Gemeentebesturen en markt partijen zullen er dan ook aan moeten wérken dat mensen weer in kleine kernen willen wonen". Op zïjn beurt sprak Konings woud woorden van lof richting Kroon Projectontwikkeling en Woningbouwvereniging Dirks land voor hun initiatief "De gemeente voert een passief grondbeleid, daarom hebben we actieve projectontwikkelaars nodig", zo gaf hij aan. "Daarbij probeert de gemeente wel actief mee te werken, onder andere door het uitvoeren van een woonbehoeftenonderzoek of door te faciliteren bij plannen". Daarnaast is door verplaat sing van bedrijfspanden uit de dorpskern naar bedrijventer reinen het mogelijk geworden dat binnen de gehele gemeente in totaal zo'n 100 nieuwe wonin gen kunnen worden gebouwd, daar de provincie de bedrij fs- verplaatsing honoreerde met het toekennen van extra woon- contingent. Volgens Konings woud heeft Melissant nu veel ingrediënten voor een goede samenleving. Voorzieningen als een Melishof een supermarkt. kerken, sportvoorzieningen, "en nu een Koningshof met daarin een bakkerij die zelfs in de wijde regio goede bekend heid geniet!" Dat gezegd hebbend vertrok hij met het gezelschap genodigden naar het bouwproject, dat met enkele ingangen vanaf de Juli anaweg beslist een fraai, ogend nieuw woongebied vormt, met zowel rijtjes- als twee onder één kap woningen én die - prach tige - bakkerswinkel. Zowel in de situering van de wonin gen als in de architectuur is gezocht naar overeenstemming met de bestaande bebouwing rond de nieuwe woonwijk. De nieuwbouw omvat in totaal 42 koopwoningen en 20 huurwo ningen, die door woningbouw vereniging Dirksland verhuurd worden. De koopwoningen zijn te onderscheiden in eengezins woningen, hoekwoningen, en twee-onder-een kapwoningen. In het stedenbouwkundige en architectonische ontwerp was niet alleen de vormgeving belangrijk, maar kreeg ook duurzaamheid belangrijke aan dacht; tot in het materiaal- en kleurgebruik werd daarmee rekening gehouden. Gekozen werd dan ook voor degelijke materialen voor het metselwerk, kozijnen, goten en dakpannen. Het ontwerp van de woningen is van de hand van Architecten bureau Born BNA te Middel- harnis. De bouw van het pro ject wordt verzorgd door Aan nemingsbedrijf J. Kroon Zn. BV uit Den Bommel. De wonin gen worden verkocht door Kees Dörr Makelaardij. Rabobank Goeree-Overflakkee verzorgt een projectfinanciering, zodat desgewenst tegen een zeer aan trekkelijk tarief een hypotheek kan worden afgesloten. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK MIDDELHARNIS - Maandag 13 oktober werden de vol gende wedstrijden gespeeld bij Damclub Denk en Zet: Afdeling 1: I. Mackloet - J.A. Dekker... 3-0 C. Spee - A. van der Veer 1-1 C. Polder -1. Koese3-0 R Hermelink - M. Klink3-0 De partij tussen de prominen ten Mackloet en Dekker ging lange tijd gelijk op, maar toen Dekker ver in het midden- spel een verkeerde voortzet ting koos, kon Mackloet via een fraaie combinatie een stuk winst pakken en er vervolgens een voor hem gunstig eind aan maken. Spee en Van der Veer gaven elkaar geen millimeter toe. Spee maakte er met een grote afruil snel remise van. Polder deed er alles aan om tegen Koese een goed resultaat te behalen. In het verloop van het gevecht kwam Koese onder druk te staan. In die periode wist Polder een stuk voor te komen. Hierna volgden er van weerszijden nog wat foutjes, maar Polder wist het hoofd boven water te houden en ging er met de winst vandoor. De nog ongeslagen Hermelink had Klink als tegenstander. Dat was voor Klink een zware opgave. Hij hield lang stand, maar bij een foute voortzet ting sloeg Hermelink ongena dig toe en behaalde zijn vijfde opeenvolgende overwinning. Afdeling 2: B. du Pree - M. in't Veld... 0-3 J.J. Meiaard - C. Admiraal. 3-0 J.J. Meiaard - R. Kwakernaak l-i B. du Pree - G. Kamp0-3 R. Jacobs - R. van Rijnberk 3-0 S.Maliepaard - A. Verolme 0-3 S.W. Keijzer - J.A. Nipius... 3-0 De vereniging mocht zich door de komst van In 't Veld opnieuw in een nieuw lid ver heugen. Tijdens de eerste wed strijd liet hij gelijk al zien dat hij vaker achter het dambord gezeten had. Hij boekte een fraaie overwinning. Meiaard wist zijn inhaalwedstrijd tegen Admiraal op een knappe wijze in winst om te zetten. In zijn partij tegen Kwakernaak had hij het heel wel wat moeilijker. In het middenspel wist Kwa kernaak zelfs een stuk te win nen, maar doordat hij op het laatst een foutje maakte kwam Meiaard weer op gelijke hoog te. Aan het eind van een partij met wisselende kansen gingen de beide spelers akkoord met remise. Du Pree had het zwaar tegen Kamp. Door het snelle spel van Du Pree liet Kamp zich niet van de wijs brengen. Hij speelde zijn eigen spel met winst als resultaat. Jacobs had voor eerdere gele den nederlagen nog wat goed te maken tegen Van Rijnberk. Hij ging weer eens echt voor zitten. Hij profiteerde optimaal van het te snelle spel van Van Rijnberk. Deze maakte daar door fouten en dat levende Jacobs verdiend de winst op. Maliepaard zat tegenover de sterk spelende A. Verolme. Ondanks een goede tegen stand, kon hij niet voorko men dat Verolme gestaag een duidelijke voorsprong wist op te bouwen, die hem de winst opleverde. Keijzer had het tegen Nipius niet moeilijk. In een snelle partij gaf Keijzer zijn tegen stander geen enkele kans. De winst ging naar Keijzer. Feest is een reden voor Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen© gebr-dewaal.com \A/ww.drukkeriidewaal.nl GOEREE-OVERFLAKKEE - Donderdag 30 oktober houdt het Astmafonds Werkgroep Goeree-Overflakkee een voor lichtingsavond. Het onderwerp voor deze avond is: 'Omgaan met chronisch ziek zijn ten gevolge van Astma en COPD'. De gastspreker van deze avond is dhr. B. Kei lman, psycholoog en cognitief gedragstherapeut, verbonden aan het Ruwaard van Putten Ziekenhuis te Spijkenisse. Hij heeft ervaring met paüënten met chronische aandoeningen. De avond wordt gehouden in, hét résfaüiant van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis. Sta tionsweg 22 -te Dirksland. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur open. De heer Hellman zal vertellen hoe het is om Astma of COPD te hebben, wat de gevolgen hier van kunnen zijn en hoe daar mee om te gaan. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond wordt •om 21.30 uur beëindigd. Aan de bezoekers wordt vriendelijk verzocht geen parfum of after shave te gebruiken. Familie, vrienden en belangstellenden die geen lid zijn van het Astma Fonds zijn ook welkom. Voor meer informatie kunt u bellen naar 0187-684905. nihilnri^<:pn afihuMicrd Mt>t iiinx ppn yppr <;hprinlp crphpiirtp'yiic -„nnr Ap fnmilip MpUt<:nni Pip /i/)»^ n^-J, A/f„7;-------j /r/i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 10