Fitnessparcours in Vliegers moet mensen in beweging brengen Vertrouwen van burgers in raad moet worden terug gewonnen Adri Burghout signeert boeken Politie vraagt inlichtingen Nieuwe gemeentegids over graffiti Oostflakkee Nieuwe leden jeuffdbrandweer Den Bommel Koersbaiclub naiii dccl aaii landelijke finale Rectificatie welkom op o Kleding- inzameling voor Oekraïne EIIAtlDEtl-niEUWS Trimmers en atleten Communicatie -x 4* c« 4* «i 9» ffi 9 4« ffi ffi ffi .j,**, «r. m;, K' K' K' K* K* K* K* K* K- K* K* HOEKSCHE WAARD PAGINA 6 VRIJDAG 17 OKTOBER 2008 MIDDELHARNIS - De gemeente Middelhamis is een fraai fitnessparcours rij ker. Het parcours in natuur gebied de Vliegers, nabij de Zuidelijke Randweg, werd zaterdagochtend geopend door wethouder Bert Klein geld. Nadat hij het letter lijke startschot had gegeven nam een aantal (jeugd)leden van atletiekvereniging MSV AV Flakkee de nieuwe sportieve voorziening in gebruik. Tekst: Kees van Rixoort Foto: Wim van Vossen Fotografie De locatie kreeg acht jaar gele den, toen het plan voor de Zui delijke Randweg op de verga dertafel kwam, de bestemming van speelplek voor kinderen. De gemeente realiseerde de weg, maar de speelplek bleef achter wege. "De locatie was bij nader inzien te ver van de woonwijk", verklaart wethouder Kleingeld. Er zou waarschijnlijk te weinig gebruik van worden gemaakt. Vooral voor moeders met klei ne kinderen is het geen plek die gemakkelijk bereikbaar is." De gemeente bedacht daarom een andere bestemming voor de locatie in de Vliegers: een Fitnessparcours met acht onder delen. Een ingehuurd bedrijf ontwikkelde het plan verder en onlangs installeerde de buitendienst van de gemeente Middelharnis het parcours. De diverse attributen zijn gemaakt van metaal en duurzaam hout. De gemeente dekt de investe ring uit het totaalpotje voor de Zuidelijke Randweg. "Ik hoop dat er veel gebruik gemaakt van zal worden", zei Bert Kleingeld onder een heerlijk herfstzonnetje. "Het is in ieder geval een locatie waar veel trimmers en atleten langs komen. Ik hoop dat dit par cours mensen zal inspireren om in beweging te komen en lid te worden van een sportclub." Het parcours is overigens vrij toegankelijk voor iedereen. Volgens de wethouder zal de gemeente overwegen elders een tweede fitnessparcours aan te leggen als het parcours in de Vliegers in een behoef te blijkt te voorzien. Dit als resultaat van het beleid om mensen meer in beweging te krijgen. "Het is hard nodig", aldus de wethouder, die zelf vijftig jaar competitievoetbal heeft gespeeld en tegenwoor dig nog regelmatig actief is als zaalvoetballer. "Hopelijk zullen we volgend jaar de atletiekbaan aanleggen op de Oostplaat. Dat is ook een belangrijke ontwikkeling op sportief gebied." Als dank voor hun openings handeling kregen de leden van MSV AV Flakkee een bidon van de gemeente Middelhar nis. Als daar binnenkort nog een adetiekbaan bij komt, zal de dank van de flink groeiende ver eniging niet minder gioot zijn. OOSTFLAKKEE - Me ningsvormend boog de raad van Oostflakkee zich over het Waterplan Goeree- Overflakkee en de evaluatie van de Communicatienota. Besluiten werden genomen over de resultaten van het onderzoeksrapport Reken kamercommissie over het onderzoek Riolering bui tengebied en de Erfgoed verordening Oostflakkee 2008. Mevrouw Bos meldde zich als inspreker naar aan leidingvan de problematiek recreatiewoningen Kram mer. Zij pleitte opnieuw om te wachten met maatre gelen tot het moment van vaststelling van een nieuw bestemmingsplan. Zoals bekend gaat het om het raadsbesluit tot het terug brengen van de woningen in de vergunde staat en de - met als datUm 1 oktober - daaraan gekoppelde finan ciële aspecten. Geen van de fracties stelde over dit punt aanvullende vragen. Door Jaap Ruizeveld Aan het eilandelijk Waterplan is weliswaar lang gewerkt, maar nu ligt er een dossier dat nog veel vragen oproept. Kom met verduidelijking zei De Vries (VLO) en ook Van de Ree (VVD) somde een reeks feiten die aangaven dat er meer naar fasering gewerkt moet worden. Hoe is de verhouding van dit rapport ten aanzien van ande re dossiers, het Kierbesluit, de adviezen in het Krammer-Vol- kerakplan? Welke invloeden heeft een en ander? Waarom worden er zoveel voorbehou den gemaakt? SGP-er Van (iurp toonde zijn bezorgdheid over mogelijk verdwijnen van zoetwater voor de landbouw. Mevrouw Van Rossum (CDA) was over dit laatste niet zo pes simistisch, na een gesprek met de dijkgraaf De Vries miste een totaal overzicht. Er is nog volop discussie en toch wordt ons gevraagd straks ja te zeg gen. Een beetje hap- snap- werk, een opmerking die hij relativeerde nadat wethouder \'an der Valk aangaf tegen deze terminologie ernstig bezwaar te hebben. Dit doet geen recht aan de zorgvuldigheid van wer ken. We moeten maatregelen treffen en een besluit nemen, stelde de wethouder Het col lege zal zich over de opmerkin gen beraden en een duidelijk financieel stuk voor besluitvor ming aanreiken. Over communicatie kom je nooit uitgesproken. Ieder heeft daar zijn of haar mening over Zo ook in de raad waaf naast positieve geluiden ook scepsis klonk in de onevenwichtige communicatie tussen college en raad, waar flinke verbeter- punten mogelijk zouden zijn. Van de Ree (VVD) raakte een pijnlijke snaar met de constate ring dat - en voorbeelden kun nen genoemd worden - het vertrouwen van de burger in de overheid, in de raad, terug gewonnen moet worden. Het is beschamend, stelde hij. Op voorstel van burgemeester Heijkoop zal in het Presidium gesproken worden over de wij ze waarop raadscommunicatie gestalte moet krijgen. Dat is een prima zaak, maar het is opval lend dat een aantal raadsleden hetcommunicatieprobleemmet burgers, bedrijven en achter ban in feite ondergeschikt aan duidt ten aanzien van de relatie met het college. Eigen gedach ten omtrent invulling blijven uit, het moet allemaal beter, dat wel, maar veel voorstudie lijkt niet gemaakt. "Clemak- kelijk achterover leiuien" zei een bezoeker op de tribune. Taaiverbetering, actualiteit in persberichten, raadsbesluiten bekendmaken, het bekende rijtje kwam langs. Punten om nog eens over te stoeien voor de definitieve vaststelling van de nota. Tenslotte was er opnieuw het onderzoeksrapport van de Rekenkamercommissie. Zoals uitvoerig gemeld met veel harde en kritische opmerkin gen voor verbetering in de toekomst. De raad heeft de controlerende taak en volgens de fracties moet het college uitleg geven en verantwoor ding nemen op hetgeen is gebeurd, waarom is afgeweken van financiële afspraken en op welke wijze er verbeteringen komen bij nieuwe grootscha lige projecten. Burgemeester Heijkoop stipte fijntjes aan dat het hier een voorstel van het Presidium betreft en dat de raad moet aangeven of men de aanbeve lingen in het voorstel wil vol gen. Met de toezegging van wethouder Van der Valk dat het college binnen twee maan den komt met een goed onder bouwd voorbeelddossier waar in alle heikele punten wordett aangegeven die hebben gegol den in de projectopzet Her structurering bedrijvengebied Bosland Den Bommel, kon de raad zich vinden. MIDDELHARNIS - In Mid delharnis, maar ook op andere locaties op het eiland, wordt geregeld graffiti aangebracht. Het betreft dan meestal zoge naamde 'tags'. Dit zijn handte keningen van Graffiti Artiesten. Het aanbrengen van beklad dingen is strafbaar. Op de foto is een 'tag' te zien die veelvul dig voorkomt. De politie roept een ieder die de identiteit kent van degene die deze 'tags' aan brengt, zich te melden aan het bureau van politie aan de Olympiaweg 40 te Sommels- dijk. Wanneer u het moeilijk vindt om persoonlijk melding te doen, kunt u contact opne men met 'Meld Misdaad Ano niem' via nummer 0800-7000. U kunt bij deze instelling uw melding doen waarbij uw ano nimiteit gegarandeerd is. OOSTFLAKKEE - Deze week bezorgt de gemeen te Oostflakkee bij al haar huishoudens de nieuwe gemeentegids. In de nieu we gids staat veel bruik bare informatie voor (nieu we) inwoners, toeristen en ondernemers. Vorige week donderdag ontvingen de gemeenteraadsleden de eerste exemplaren. De gids is zoals ieder jaar een bron van informatie op allerlei vlakken. Zo vindt u er adres sen van bijvoorbeeld lokale verenigingen, instellingen en bedrijven. Deze hebben er voor gezorgd dat de gemeente de gids kosteloos kan uitbren gen. Waarnemend burgemees ter Jan Heijkoop bedankt de bedrijven en instellingen hier voor dan ook hartelijk in zijn voorwoord. De gids is opge maakt en gedrukt door De Kleine Media uit Schagen. Zij werven niet alleen adverteer ders maar zorgen er ook voor dat de adressen in de gids zo actueel mogelijk zijn. SOMMELSDIJK - Op de laat ste dag van kinderboekenweek, afgelopen zaterdag, is 's mid dags kinderboekenschrijver Adri Burghout bij Boekhandel Van der Boom in Sommels- dijk te gast geweest om boe ken van zijn hand te signeren. Veel belangstelling was er van de jeugd, die tevens konden genieten van een diavoorstel ling die de auteur had meege nomen over het reilen en zeilen van de traumahelikopter, de zgn. lifeliner Basisscholen spe len steeds meer in op kinder- boekenpromolie, zodat er een fijne samenwerking is tussen boekhandel en basisscholen, wat de leesbevordering van de jeugd ten goede komt. (Foto: Wim van Vossen Fotografie) Ook is er veel gemeentelijke informatie te vinden in de gids. U vindt er bijvoorbeeld informatie over trouwlocaties en het geregistreerde partner schap. Speciale aandacht is er voor een aantal onderwerpen. Zo is Welzijn als een apart hoofdstuk opgenomen. U leest er wat de gemeente voor u kan betekenen in het kader van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning en welke spe ciale regehiigen de gemeente biedt voor inwoners met een laag inkomen. Ook Milieu is in een apart hoofdstuk uitgelicht. U vindt er informatie over onder meer het hftishoudelijk afval, oud papier en asbest. Daarnaast brengt de gemeente duurzaam (ver)bouwen onder de aandacht. Bovendien presenteren het college van burgemeester en wethouders en de gemeente raad zich aan haar inwoners. In de gids staat vermeld wie de volksvertegenwoordigers zijn en welke taken zij hebben. Belangrijk is ook de informa tie van de landelijke campagne 'Denk Vooruit'. Op een speci ale kaart staat wat u moet doen in geval van bijvoorbeeld een verkeersramp, ziektegolf qf bij extreem weer Specifiek voor de gemeente Oostflakkee is opgenomen hoe u moet han delen bij een ramp met gevaar lijke stoffen. Op de 'checklist' staat wat u in huis moet heb ben om voorbereid te zijn op een ramp. Daarnaast is het burgerjaarver slag over 2007 opgenomen in de gemeentegids. Hierin legt de (waarnemend) burgemees ter verantwoording af aan u als burger over wat er in het afgelopen jaar heeft gespeeld in de gemeente Oostflakkee. U leest er onder meer over com municatie, kwahteit van dienst verlening en klachten. Achterin de gemeentegids zijn 'mutatiecoupons' opgenomen. Hiermee kunt u wijzigingen en nieuwe adressen doorgeven aan De Kleine Media. Heeft u vragen of opmerkingen over de nieuwe gemeentegids? Neemt u dan contact op met de medewerkers van de afde ling Communicatie van de gemeente Oostflakkee. U kunt hen bereiken via telefoon nummer (0187) 647100 of via e-mailadres infb(a)oostflakkee nl. In het artikel in onze vorige editie, over het inzamelen van klein chemisch afval, wordt een onjuiste hnk naar een website vermeld. Vermeld staat afval- scheiden.info, dit moest zijn: afvalscheiden.nl. MIDDELHARNIS - Koersbal is een variant op jeu de bou les' en/of het Engelse 'Bowls'. De naam zegt het al: de bal koerst, omdat er een gewichtje in zit. Het is een geliefde sport van en voor ouder wordende mensen. Daarom is er in het Wijkcentrum Companen te Middelharnis een koersbai club. De club telt momenteel 14 vaste leden en dat mag groeien naar 20. Met name mannelijke leden kunnen nog goed wor den gebruikt, maar dames zijn natuurlijk ook welkom. Het lidmaatschap kost €5,25 per maand (4 avonden), incl. een kopje koffie. De vaste avond is 's maandags van 19.00 tot 22.30 uur in de grote zaal van het Wijkcentrum. Wilt u meer informatie, bel dan naar Pau- lien v.d. Graaf, tel. 486797. OOLTGENSPLA\T - Op woensdagavond 29 oktober is er voor de Oekraïne weer een kledinginzameling bij de fam. Saarloos, Weesmolenstraat 4 te Ooltgensplaat. Van 19.00- 19.45 uur kunt u weer goed gedragen (kinder)kleding afge ven in gesloten stevige zakken. Ook kinderspeelgoed, kinder wagens zijn welkom. Vanwege verbouwing kunt u alleen op genoemd tijdstip afgeven. Nog dezelfde avond gaat het trans port op weg, dus wees op tijd. De junioren van brandweer Den Bommel hebben in Haaf- ten de 10e plaats behaald. In een boerderij was - in scene gezet - brand uitgebroken. De boer vertelde dat er brand was en dat er nog twee geiten in een stal stonden. Na een vluchtige verkenning kon men de doorslag en de twee geiten in de stal traceren. De junioren haalden echter de geiten uit de stal zonder dekking van 'een straal water, wat later door de jury niet werd goedgekeurd. Redden van mens en dier is natuurlijk de eerste taak die de brandweer uit moet voe ren, maar niet als men daar bij de manschappen in gevaar brengt. Den Bommel kreeg hierdoor een aantekening, wat resulteerde dat het met 3 ande re ploegen op de laatste plaats eindigde. Omdat het technische totaal van Den Bommel lager lag werden zij laatste. De jury begon met te vertellen dat men er trots kan wezen dat men de landelijke finale heeft gehaald. Daar waren de leiders van Den bommel het natuurlijk mee eens. De jeugd heeft even aan de top van Nederlandse juni oren brandweer mogen proe ven en ze hebben die dag veel geleerd. Het brandweer seizoen zit er nu op voor de jeugd en zij kunnen terugkijken op een mooi seizoen met als resultaat een 2^ 3^ en een 4' plaats naar aanloop van de finale. De nog jonge brandweergasten bieden dan ook nog perspectief voor de komende jaren. Deze week uw aandacht gevraagd voor een aantal honden die in de Dierenstee op een baasje zitten te wachten. Eén daarvan is Saartje. Saartje zit al langere tijd in het asiel en graag zou de Dierenstee zien dat ook zij weer eens een goed tehuis krijgt. Saartje is een kruising tussen een Bor der Collie en een STICHTING Labrador, een DIERENBELANG '^"^S^ oud. Het IS een heel lieve hond, maar niet altijd de gemakkelijkste en ze heeft dan ook een baas nodig die ervaring heeft met honden. Saartje is waaks en ze heeft veel beweging nodig. Een plaatsje bij iemand met een grote tuin waar ze lekker de ruim te heeft zou ideaal zijn voor haar Saartje zoekt een plekje bij iemand zonder kleine kinderen en zonder andere huisdieren. Ook Trix zoekt nog een baas. Trix is een Boerenfox, een teefje van 10 jaar Ook Trix is erg waaks en ze zou heel goed op haar plaats zijn op een boerderij. Trix is een lieve hond, maar geen allemansvriend en ze heeft even de tijd nodig om je te leren kennen. Als ze je eenmaal vertrouwt, is wat Trix betreft alles oké. Ook Trix zoekt een plaatsje bij iemand zonder kleine kin deren en zonder andere huisdieren. En als laatste Bo, een zwarte Labrador, een teefje van 5 jaar. Bo is een heel lieve en enthousiaste hond, maar ze is ook erg sterk en een tikje dominant. Bo is ook lief voor kinderen en kan met andere huisdie ren goed over weg. Ook Bo wil graag weer een gezellig thuis. Naast deze hon den zitten er uiteraard nog tal van andere honden, katten en ook konijnen op een nieuw- baasje te wach- ^e hond Bo wil graag een ten in dierenasiel S'''^% De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, tel. 0186-655150, openings tijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur, website www.dierenstee.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6