Nieuw sponsorcontract voor Les Deux Intermezzo Cliëntenraad Ziekenhuis Dirksland getraind in medezeggenschap Hoge plaatsen in landelijke finales voor Brandweer Dirksland 'Provincie zegt nee tegen bewoners platteland' Inloopavond De Gornet en De Krukel Waarschuwing tegen oplichting Interkelijk G04REAL avond Concert Zang vereniging Apollo Presentatie avond over het zendingswerk Vakantie Bijbel Club in Oude-Tonge Bingo in de Victoriahal Verkoping Vrouwenver. Goedereede Stichting KCE Opfriscursus voor 50 plusser Avond Geestelijke Vorming Peuterochtend in bibliotheek Inzamelen goederen Uzon Feestconcert Zeeuws Eilandenkoor De politiek bij Calvijn, toen en nu EIIIVtlDEtl-niEliWS Onlangs kreeg-Les Deux Intermezzo een nieuwe sponsor. Hans Meijer Advies. De voorzitter van de Les Deux Intermezzo, Paul van Lint bedankt de nieuwe sponsor Hans Meijer. Contacten achterban PAGINA 6 DINSDAG 14 OKTOBER 2008 Op maandag 3 november houdt Stichting Peuter eiland, een inloopavond in psz De Gornet, Dorp- stienden 5 te Ouddorp en in psz De Krukel, Jongkoenstraat 1 te Goe- dereede. Belangstellenden zijn dan van harte welkom om een kijkje te komen nemen. In het bijzonder welkom voor de ouders van kinderen in de leeftijd vanaf 1,5 jaar, de leef tijd waarop u uw kind kunt aanmelden, plaatsing geschiedt vanaf 2,5 jaar. Tijdens de inloopavond geeft een van de leidsters u een rondleiding. Daarna is er gelegenheid lot het stellen van vragen aan leid sters en/of leden van de ouder raad. Zo kunt u een goed beeld krijgen over hoe wij te werk gaan. De koffie staat vanaf 19.00 uur klaar. Bent u op deze avond niet in de gelegenheid om te komen dan kunt u altijd con tact opnemen met de leidsters: Psz De Gornet, Ouddorp tel. 682953 of Psz De Krukel, Goe- dereede tel. 490202. GOEREE-OVERFLAK- KEE - De politie waar schuwt voor oplich tingspraktijken door een reparatiebedrijf. Er zijn aanwijzingen dat een vertegenwoordiger van een bedrijf huis-aan-huis bezoeken aflegt op het eiland. Het zou een bedrijf betreffen dat reparaties en of renova ties uitvoert aan daken, dak goten en schoorstenen. Bur gers zouden opgelicht wor den door dit bedrijf. Men zou zich opdringen aan burgers, afspraken met nakomen en offertebedragen aanpassen. Dit om vervolgens burgers te intimideren teneinde hen te bewegen het offertebedrag te voldoen. De politie raadt aan om alert te zijn. "Vraag om legitimatie en noteer de eegevens van de mensen edrijven rnet wie u zaken doet. Kopieer offertes en neem contact op met het bedrijf". Bij twijfel neemt u dan contact op met politie- wijkteam Goeree Overflak- kee via 0900-8844. DEN HAAG - "De Provin cie Zuid-Holland zegt nee tegen de bewoners op het platteland", dit stelt de Zuid-Hollandse Vereni ging voor Kleine Kernen (ZHVKK). Nadat vorige week de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland een notitie aannamen, die een en einde maakt aan het bestaan van de ZHVKK. Deze organisatie zet zich in voor de leefbaarheid in de Zuid-Hollandse dor pen. Met het landelijk netwerk is de ZHVKK de enige organisatie met spe cifieke kennis en experti se van de leefbaarheid van dorpsbewoners "Door dit besluit maakt de Pro vincie zich los van het platte land en vooral haar inwoners. Het regeerakkoord van dit col lege spreekt heel andere taal. Toch hebben de coalitiepartijen Nee gestemd tegen de poging van de SP om de Zuid-Hol landse Vereniging voor Kleine Kernen (ZHVKK) voor de dorpsbewoners te behouden. In 2006 is de provincie gestart met subsidie voor de ZHVKK, nu ill 2008 breekt zij dit weer af Hoe moetje deze vorm van bestuur bestempelen? Alle andere Provincies subsi diëren hun provinciale Ver eniging voor Kleihe Kernen, maar Zuid-Holland vindt dit geen taak voor de provincie. Zij sluist de budgetten die bezui nigd worden op de samenle ving door naar het bouwen van infrastructuur. Echter, de verantwoordelijkheden voor leefbaarheid in de kleine ker nen legt zij bij de gemeenten, zonder een provinciale onder steuningsorganisatie. In Zuid- Holland leven er 550.000 men sen op het platteland (bron: SCP rapport 2006), meer dan in Den Haag, en net zoveel als in Rotterdam. De ZHVKK is vanaf haar start in 2006 gegroeid tot een actieve ondersteuningsorga nisatie met expertise en veel activiteiten op het gebied van kennisuitwisseling, innovatie en deskundigheidsbevorde ring. Op het platteland wordt met respect gesproken over de Zuid-Hollandse Vereniging voor Kleine Kernen als onder steuningorganisatie voor tal rijke activiteiten. Dorpsbewo ners uit verschillende dorpen hebben de Statenleden een duidelijk signaal gegeven dat ze een sterke ZHVKK willen behouden. Hun reacties zijn door de coalitieparüjen volle dig genegeerd. Het platteland heeft zich steeds opnieuw en creatief altijd aan gepast en oplossingen gevon den voor negadeve trends in de leefbaarheid. De bewoners zijn daadkrachtig, gaan niet uit van een overheid die alles regelt, maar pakken ook zelf aan. Voorzieningen verdwe nen en nu worden op allerlei mogelijke manieren slimme combinaties bedacht om op een nieuwe wijze de leefbaarheid in stand te houden. Nieuwe initiatieven zijn hard nodig om de ongewenste .ontwikkelingen het hoofd te kun.ncn bieden. Deze nieuwe ontwikkelingen worden door de ZHVKK ver spreid en begeleid waar nodig. Innovaties worden toepasbaar gemaakt voor de andere dor pen in de provincie. Welke provincie zou dit niet willen toejuichen? Alleen de provin cie Zuid-Holland", aldus de ZHVKK in een verklaring. SOMMELSDIJK - Tijdens de zondag te houden G04RE- AL avond spreekt Arie van Heijningen (bekend van Stich ting Naar Houdse) over het thema 'Tot de laatste adem...' Alle jongeren van 15 jaar zijn van harte uitgenodigd om zondag 19 oktober aan wezig te zijn. Na de avond is er gratis koffie en fris en tijd om gezellig na te praten. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De avond wordt gehouden in Het Prieel van De Staver de toegang is gratis. Voor meer informatie over de avond en/of stichting G04Re- al: E-mail info(5)go4real.nl of zie de website: www.go4real.nl NIEUWE-TONGE - Zaterdag 18 oktober geeft Apollo haar jaarlijks concert. Aan dit con cert werken mee het Acc^orde- on orkest NLS uit Klaaswaal. Dit orkest staat onder leiding van Anny van Wanrooy. Zij is samen met haar zus Paula bekend geworden als accorde on duo. Op deze avond krijgt u natuurlijk ook Apollo te horen. Dit koor staat onder leiding van Marlous Smit en aan de piano zit Karin Horeweg. Het koor zingt ook met begelei ding van het accordeon orkest wat heel verrassend is. Alles bij elkaar beloofd het een leuke avond te worden. Het concert wordt gegeven in Ons Dorps huis te Nieuwe Tonge. De zaal gaat open om 19.00 uur en de aanvang is om 19.30 uur De toegang bedraagt 5,- dus voor de prijs hoeft u het niet te laten. Apollo hoopt op een volle zaal dus graag tot ziens op het concert. MIDDELHARNIS - Reinout en Arenda van Heiningen, gemeenteleden van de Her vormde gemeente te Middel- harnis, hebben onlangs hun studie in Engeland afgerond. Nu zijn ze bezig zich met hun zoontje Nathan, voor te berei den op hun uitzending naar Thailand. In deze periode wil len ze zich graag inzetten om de belangstelUng voor en het meeleven met de zending te versterken. Ze willen dit o.a. doen door op 28 oktober a.s. een presentatie te houden in de Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis. Deze avond begint om half acht. Voor de pauze zullen zij wat vertellen over hun motivatie en hun plannen. En na de pauze zal Ds. Marten Visser, die nu met verlof is, wat vertellen en laten zien over het werk onder de Isaan in het Noord-Oosten van Thailand, waar de familie Van Heiningen ook hoopt te gaan werken. Het belooft een interessante avond te worden. De toegang is gratis. Wel wordt er een col lecte voor hen gehouden en is er een verkoopstand. De betere woninginrichting sinds 1920 Oedcmpl Kanaal 11)5, Middelharnis, (0187) 48 27 84 wivTv'.hetbinnenhuismiddelhamis.nl OUDE-TONGE-De Hervorm de kerk in Oude Tonge houdt dinsdag 21 en woensdag 22 oktober Vakantie Bijbel Club, met als thema "ff Anders". Alle kinderen van 4-12 jaar zijn van harte welkom! En het is hele maal gratis. Zorg dat je erbij bent, want het worden toffe en gezelhge dagen! Neem je vriendjes en vriendinnetjes mee, want hoe meer kinderen hoe meer pret! De Vakantie Bijbel Club vindt op dinsdag plaats van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 16.00 uur en op woensdag van 9.30 tot 13.00 uur. Om drukte bij het inschrijven te voorko men, vragen wij jullie om je alvast aan te melden via De website www.vbcoudetonge.nl Dit is niet verplicht. Ook als jij je niet hebt aangemeld, ben je van harte welkom. Woensdagavond om 19.00 uur is er 'Show en teil', waar in men laat zien waar men de afgelopen dagen mee bezig is geweest. Ouders, familie, vrienden en andere belangstel lenden zijn van harte welkom op deze avond. Speciaal voor de jeugd wordt er als afsluiting van de Vakantie Bijbel Club ook een kerkdienst over het thema 'ff Anders'. Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken in Diakonia. De dienst vindt plaats op zon dag 26 oktober en begint om 10.00 uur. Kinderen, ouders, familie en vrienden zijn van harte hiervoor uitgenodigd. Ook andere mensen die graag eens een kerkdienst willen meemaken, zijn hierbij van harte uitgenodigd. Wilt u of wil jij meer informa tie, bel dan naar 651544 of email naar vbcinfo(5)filternet. nl of kijk op onze website: www. vbcoudetonge.nl. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 16 oktober een bin goavond in de Victoriahal, Phi- lipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. GOEDEREEDE - Vrou wenvereniging Tabitha van de Hersteld Hervorm de Kerk houdt op zaterdag 18 oktober een verkoping, die om 9.30 uur begint en tot 16.00 uur duurt. De Vrouwenvereniging hoopt met verschillende kramen bij 'De Levensbron' bij de kerk aan de Doelweg te staan. Ze verkopen deze dag najaars- bloemen, kamerplanten, plan tenbakjes en mooie boeketten met bloemen. Er wordt deze dag ook weer vis gebakken. Bakker Dam bakt de oliebol len terwijl u wacht. Ook zijn er heerlijk gevulde speculaas, pepernoten, eigengebakken cake, koekjes, advocaat, jam, u mag zelf u snoepscheppen en er zijn rollen snoep. Ook is er overheerlijke kaas van de kaas boerderij. Babyborn kleertjes, sokken, borduurwerk, zoals slabben, handdoeken, ontbijtlakens. Baby- en kleuterslaapzakken, dekbedovertrek voor kinderle- dikantje, en nog veel meer voor bkby en kinderkamer. Burbery kussen, schorten en tafelkle den, strijkplankovertrekken nog veel meer handwerk. Verder is er nieuw speelgoed te koop en groente en fruit. Ook zijn er artikelen waarop geraden kan worden. Voor de kleintjes is er de grabbelzak. Er kunnen ook spaarzegels zoals Douwe Egbertspunten worden ingeleverd. In een zaal van de kerk kan er onder orgelklanken een kopje koffie of fris gedronken wor den. De opbrengst is voor de aflossing van de kerk, en voor een goeddoel. De vrouwenver eniging hoopt zowel gemeen te- als niet-gemeenteleden te ontmoeten. DIRKSLAND - In Het Van Weel Bethesda Zie kenhuis is vanaf 2006 een cliëntenraad actief. Deze raad bestaat uit een verte genwoordiging van cliën ten afkomstig uit de regio. De cliëntenraad advi seert gevraagd en onge vraagd over onderwerpen die voor de cliënten van belang zijn. Medezeggenschap gaat niet vanzelf Het is een uitdaging voor cliëntenraden en raden van bestuur om ervoor te zor gen dat medezeggenschap echt vorm en inhoud krijgt. Om de deskundigheid te ver hogen heeft de cliëntenraad op 19 september deelgenomen aan de cursus 'Beïnvloeding van beleid'. Deze cursus werd geleid door het LSR, een lan delijk steunpunt medezeggen schap cliëntenraden. Het doel van de cursus was: meer inzicht krijgen in de beleidsvorming, kennis van de adviesprocedure vergroten en de mogelijkheden voor de cliëntenraad om dit proces te beïnvloeden. Daar naast werden handvatten aan gereikt voor een constructieve samenwerking met de raad van bestuur. Enerzijds werd de wetskennis getest en ander zijds werd op een soms ludieke manier vanuit verschillende invalshoeken gekeken naar de aanpak van bepaalde opdrach ten. Tijdens de lunchpauze werd van de mogelijkheid gebruik gemaakt om de warme ziekenhuismaaltijd te testen, die naar keuze kon worden samen gesteld en in de eigen keuken was bereid. Een goede voeding GOEREE-OVERFLAKKEE - De Stichting Kunst Cultuur educatie Goeree-Overflakkee (KCE) organiseert voor het seizoen 2008-2009 een aantal lezingen. Op 22 en 29 septem ber was er veel belangstelling voor de lezingen van Cathy Wesdorp en Krijn Ratsma, die stof gaven tot een levendige discussie. Op dinsdag 21 okto ber a.s. is er een lezing van Jan Both over 'Tastbare sporen uit het verleden'. Allerlei objecten en gebouwen op Goeree-Over flakkee passeren de revue. De avond wordt gehouden in het ISGO-gebouw, Dwarsweg 40 Middelharnis. Tijd: 19.30- 21.30 uur. U kunt zich hiervoor nog opge ven bij het secretariaat van de KCE: RHofs- de Bruijne, tel. 60 10 48 of per e-mail: info® kcego.nl De kosten bedragen 5,00 (donateurs 3,50) inclu sief consumptie, aan de zaal te voldoen. GOEREE-OVERFLAKKEE - Mensen die 70 jaar worden en van wie het rijbewijs moet worden verlengd moeten een medische keuring ondergaan. Deze keuring is bedoeld om u als oudere veilig en verant woord aan het verkeer deel te laten nemen. Het is bekend dat de medische gesteldheid vaak achteruit gaat als men ouder wordt. Dit is meestal een gelei delijk proces. De overheid heeft daarom in het kader van de verkeersveiligheid bepaald dat vanaf de leeftijd van 70 jaar een medische keuring ver plicht is.-Het is goed, alvorens u medisch gekeurd wordt, eens bij uzelf na te gaan of er zaken zijn waar u niet helemaal zeker van bent. Hoe is het met uw reactievermogen? Ziet u alles nog scherp? En uw gehoor hoe is het daarmee? Bent u op de hoogte van de verkeersregels, ook van de regels die sinds I april 2008 gelden? Hoe is het gesteld met uw voertuigbe- heersing? Al deze zaken komen aan de orde op de zogenaamde Broemcursus. Ook in deze regio worden deze cursus sen regelmatig gehouden. De eerstvolgende cursus wordt gehouden op 20 november in De Staver te Sommelsdijk. De eigen bijdrage voor deze cur sus is€ 16,-. Door deel te nemen aan een cursus kunt u zaken voordat u gekeurd moet worden bijspijke ren En als u dan goedgekeurd wordt, kunt u weer veilig deel nerrien aan het verkeer. Kan bij de heer I.C. v.d. Sluijs, Nieuwe-Tonge, tel. 651448 of mevr. D. Koppenaal-Visser, tel, 651773/652137. De Cliëntenraad van het ziekenhuis: v.l.n.r.Jan Lagendijk, Jan Leen den Dikken, Betteco van Rumpt, Christa van Dieren, Ko Jacobs, Cock van der Velden. voor de cliënt in het zieken huis kan gezien worden als een onderdeel in het herstelproces, naast een fijn eetmoment. Een ander punt van aandacht tijdens de cursus was: "Hoe onderhoudt een cliëntenraad contacten met de achterban en hoe pikt zij signalen op van cliënten". Er werden verschil lende mogelijkheden geop perd om dat doel te berei ken. Uiteindelijk wil een raad gevoed worden door ervaring van cliënten: wat zou er beter kunnen; zijn er onderwerpen waar de cliëntenraad iets mee zou moeten doen. Allemaal zaken waar de cliënten de de raad mee kunt helpen. Naast het feit dat deze dag zeer leerzaam was, kwam het ook de onderhnge samenwerking ten goede. De raad, onder voor zitterschap van de heer Jan Lagendijk, bestaat momenteel uit zes leden die ieder met hun eigen taak zijn belast. U kunt de raad bereiken per telefoon 0187-607643 of per e-mail cli; entenraadfezhsdirksland.nl. Via de website van het zieken huis (www.zhsdirksland.nl) is meer informatie te vinden over het werk van de cliëntenraad en via deze site kunt u even eens de cliëntenraad e-mailen. MIDDELHARNIS - Maan dag 20 oktober is er weer een avond geestelijke vormilng. Ds C. Harinck uit Kortgene hoopt te spreken over het thema: 'Voorbereidingen voor de ont vangst van genade'. Deze avonden zijn interkerke lijk van opzet; iedereen is dan ook van harte welkom op deze avond die gehouden wordt in verenigingsgebouw De Hoek steen aan de Ring te Middel harnis. De aanvang is 19.45 uur, einde omstreeks 21.45 uur.De kosten voor deze avond zijn 3,-. Voor meer informa tie kunt u terecht bij dhr. A. van Alphen, tel. 0187-482197. OUDDORP - Op woensdag 5 november van half 10 tot II uur organiseert vesüging Ouddorp een peuterochtend voor kinderen van 2,5 tot 4 jaar. Het vrolijke prentenboek "De kleertjes van Kaatje" van Liesbet Siegers staat centraal. In het aanwijsprentenboek zien we allerlei losse kleding stukken voor verschillende gelegenheden en voor de ver schillende weersomstandig heden. Wanneer doe je welke kleding aan en hoe heten de kledingstukken, er zijn zoveel verschillende namen! Na het voorlezen gaan we zingen en knutselen. "Koffie en limo nade staat klaar, dus lieve peuters, kom naar de bieb en neem je papa, mama, opa, oma of oppas mee". De toegang is gratis voor leden en niet-leden. Wel opgeven via de agenda van www.bibliotheekzuidhol- landsedelta.nl OUDE-TONGE - Op zaterdag 18 oktober houdt de werk groep Uzon van de Hervorm de gemeente van Oude-Tonge weer een goedereninzameling voor de zustergemeente in Uzon. Het inzameladres is aan de Capelleweg (bij het AVK- terrein) te Oude-Tonge (vanaf de rotonde bij het busstation de Capelleweg volgen, na het derde 'woonhuis ziet u een bord aan de linkerkant). Van 10.00 tot 12.00 uur staan men sen van de werkgroep klaar om (voorlopig) alleen kleding aan te nemen. Er staat een collec tebus voor uw (vrijwillige) bij drage in de transportkosten. ZIERIKZEE - Op zaterdag 25 oktober geeft het Chr. gemengd Eilandenkoor een feestelijk lustrumconcert in de nieuwe kerk (Kerkplein). Dit ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan. Het programma omvat een voudige geestelijke liederen en psalmen, klassieke koorwer ken, zoals Sanctus van Gou nod, Italiaans en Amerikaans getinte geestelijke liederen zoals: Vrijheid, God and God alone, Nella Fantasia. Urker tenor Jacob Schenk zingt een solo met orkest: 'You raise me up!' De lustrumavond begint om 19.30 uur. Alle belangstel lenden, zeker oud-leden, wor den uitgenodigd om te komen luisteren. De entree is slechts €3,= en 1,= (kind). De avond begint om 19.30 uur. MIDDELHARNIS - SGP-jon- geren Flakkee organiseert vrij dag 17 oktober een politieke jongerenavond over de poh- tiek bij Calvijn. Calvijn wilde God heel zijn hart aanbieden, 'bereidwilUg en oprecht' was zijn levenshouding. Hij wilde de Heere in alles dienen, ook in de politiek. Prof dr. T.M. Hbfman zal tijdens deze avond parallellen trekken met onze tijd. De begint om kwart voor 8 en wordt gehouden in een vereni gingszaal van het kerkgebouw 'Rehobóth' van de Hersteld Hervormde Gemeente te Mid- delharnis/Sommelsdijk, Olym- piaweg 44 te Sommelsdijk. Voor meer info op de web site van de SGP-jongeren, die onlangs geheel is vernieuwd: www.sgpjflakkee.nl DIRKSLAND - Op 27 september en 4 oktober kwam een einde aan het succesvolle wedstrijdjaar voor brandweer Dirks land. Op deze dagen werd in de landelijke finale, van zowel de 112 klasse als de hoofdklasse, met de laatste overgebleven blus- groepen gestreden om de felbegeerde landstitel. Tevens mocht op 4 oktober de jaarlijkse wedstrijd gespeeld worden tussen de verschil lende Flakkeese blusploegen. Uiteindelijk werd een mooie A' plaats (112) en een 3"^ plaats (hoofdklasse) behaald. Bij de Flakkeese kampioenschap mocht de blusploeg voor de derde maal op rij de 1^' plaats in ontvangst nemen. Het 112 scenario betrof een brand in een kantoorpand. Vlak voor het brandadres was een brandweervoertuig te water geraakt. Om de brand te kun nen bestrijden moest m.b.v. een blusboot water worden gehaald. Het hoofdklasse scenario betrof een botsing tussen twee sche pen. Hierbij kreeg men o.a. een beknelling en een brand voor de kiezen. Bij de Flakkeese kampioenschap was brand ont staan op een schip van Rijkswa terstaat waarbij twee persotien vermist werden. Veel leuke en leerzame scena rio's zijn dit wedstrijd jaar de revue gepasseerd. Deze reeks werd met een geweldige I'^, 3= en 4" plaats afgesloten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6