'Kerkorgels in diverse kerken op het eiland Goeree-Overflakkee' Alleen maar verliezers bij PvdA-perikelen Oostflakkee Kerk diensten 4You Het weer van volgende week... Open Ochtend voor Vrouwen in Ouddorp Recensie: Dirkslander Rinus Pannekoek produceert eigen orgelboek Uw auto én caravan Verkoopdag vrouwenver. EIIAt1DEI1-l1IEUW5 Samenzang- zangavond in Rehobothkerk Zaterdag vleugje nazomer... EIIIM1DBi,niEUWS DIRKSLAND - Het mag bekend zijn dat Goeree- Overflakkee een rijke orgelcultuur en vele orgellief hebbers kent. Eén van die liefhebbers is Rinus Pan nekoek uit Dirksland. Niet alleen geniet hij altijd weer van de dikwijls prachtige en altijd variërende orgelklank, maar ook bespeelt hij zelf het instrument én hij is een verwoed verzamelaar van orgelfoto's en -kaarten. Talloos is de hoeveelheid afbeeldingen die hij inmiddels heeft bijeen vergaard, incl. de dispo sities en nadere gegevens rondom de betreffende instrumenten, zoals bouwer, bouwjaar en tractuur (het technische systeem waarmee het instrument werkt). Obk over de orgels op Goeree-Overflakkee beschikt Rinus over het nodige materiaal, en dat bracht hem ertoe om een eilandelijk orgelboekje uit te geven. Daarnaast heeft hij sowieso de nodige affiniteit met boeken, want naast zijn dagelijkse werkzaamheden in de medische sector heeft hij onder de naam 'De Boe kanier' aan huis een eigen boekbinderij. En dit alles bij elkaar vormde natuurlijk een ideale combinatie om tot een Flakkees orgelboek te komen. 'Kerkorgels in diverse kerken op het eiland Goeree-Overflakkee', zo heet het. Ook verdwenen orgels Verschillen Geen commentaar Reactie 5el<je Zondag 12 oktober 2008 PAGINA 2 Door Hans Villerius "Het is samengesteld met gegevens en afbeeldingen uit mijn eigen verzamelcollectie kerkorgelfoto's, meestal ver kregen van orgelbouwers, een aantal zijn zelfgemaakte exem plaren, en enkele afbeeldingen heb ik gekregen \an derden", laat Rinus weten. Veel in het orgelboekje vermelde disposi ties zijn afkomstig van de op de achterkant van orgelkaar- ten vermelde informatie, in alle andere gevallen heeft hij de informatie elders ingewon nen, bijvoorbeeld bij organis ten van de betreffende orgels, of op het internet, waar ook de nodige 'orgelpagina's te vin den zijn. In Rinus' boekje worden de orgels in volgorde van plaats naam vermeld. Dat zoekt mak kelijk. Zo begint het met de R.K. Kerk te Achthuizen en eindigt het met de Gerefor meerde Kerk te Stellendam. Daartussen komen alle instru menten, klein en groot, aan bod, van de drieklaviersinstru- menten in de (Hersteld) Her vormde kerken te Ouddorp, Middelharnis en Sommelsdijk, tot het éénklaviers secretaire orgeltje in de Remonstrantse kerk te Sommelsdijk en het orgel van de Christelijke Scho lengemeenschap 'Prins Mau- rits' te Middelharnis. Per orgel staan in principe afgedrukt: een foto van het orgel in de huidige situatie (in voorko mende gevallen ook een foto van het orgel in een vroegere situatie - bijv. bij verbouw of nieuwbouw van de kerk - óf' een foto van het voormalige orgel indien de kerk in de loop der jaren van een nieuw orgel werd voorzien), de dispositie, de orgelbouwer, het bouwjaar en de tractuur. Slechts van een enkel orgel had Rinus (nog) geen foto in zijn bezit, en die orgelvermeldingen moeten het in zijn boek dus zonder foto doen, maar ze staan er wel in! Een heel aardig initiatief, het uitgeven van zo'n streekgebon- den orgelboek; voor de 'eilan- delijke' orgelliefhebber, maar ook van daarbuiten, zal zoiets zeker een welkom document zijn of een aanvulling van wat 'ie mogelijk aan orgelboeken en/of -foto's al heeft. Ook de vermelding (foto en dispositie) van orgels die al lang van het eiland verdwenen zijn, geven meerwaarde aan dit werkje in handzaam formaat. Bijvoor beeld het orgel (én diens voor ganger) in de inmiddels ver dwenen Gereformeerde Kerk aan het Kerkepad te Middel harnis, waar nu de Plusmarkt staat. Of de voormalige instru menten van de Hervormde Kerken te Ouddorp en Oolt- gensplaat, van de R.K. Kerk te Achthuizen of van de Gerefor meerde Gemeenten te Oud dorp en te Dirksland (zelfs vóór de verbouwing van het voormalige kerkgebouw). Bijna vijftig afbeelding telt het eilandelijke orgelboekje, waar van 20 in kleur. Weliswaar zijn sommige foto's van mindere kwaliteit of niet zo goed op papier terecht gekomen, maar ook dan geven ze toch een dui delijk beeld van het aanzien van het betreffende orgel. Twee versies van zijn orgel boek heeft Rinus op de markt gebracht. Het hierbo ven omschreven boekwerkje betreft de 'luxe' uitvoering: gebonden, ruim 50 pagina's in stevige bruine kunstlinnen omslag en opdruk in gouden letters, met een aantal kleu renfoto's. Daarnaast is er een 'eenvoudige' uitvoering: in pocketvorm en met een papie ren muisgrijze omslag én met uitsluitend zwart-wit afbeel dingen, die meer fotokopieën zijn dan echte foto's. Deze ver sie is dan ook 'n stuk goedko per dan de andere uitvoering. De keus is uiteraard aan de koper. Curieus is overigens wel dat in de 'eenvoudige' versie méér kerkorgels staan vermeld. Zo zijn in het goedkopere boekje wél en in het duurdere niet opgenomen de orgels van de Hersteld Hervormde Kerk te Goedereede en de R.K. St. Jozefkapel te Melissant, en tevergeefs zal men in het duurdere boekje ook zoeken naar foto's van de Hervormde Kerk te Herkingen, het voor malige orgel van de Gerefor- Rinus Pannekoek, omgeven door een deel van zijn verzameling, toont de eilandelijke oT^elboekjes die hij onlangs vervaardigde. Op de achtergrond een miniatuur van het orgel in de Chr. Geref Kerk te Zierikzee, dat hij 40 jaar geleden al maakte. f"'»- meerde Kerk te Stad aan 't Haringvliet en zowel het hui dige als het voormalige orgel van de Gereformeerde Kerk te Stellendam, terwijl deze in de 'eenvoudige' versie wel te vinden zijn. Verder zijn in bei de versies verschillende foto's opgenomen van de foto's van de Gereformeerde Gemeente te Herkingen, de Hervormde Kerk te Melissant en de Gere formeerde Kerk te Stad aan 't Haringvliet. Tenslotte bevat de 'eenvoudige' versie wél en de duurdere versie géén voor woord en géén lijst van de ver melde orgels. Rinus heeft ongetwijfeld veel werk gestoken in de produc tie van zijn orgelboekjes. Het verzamelen van de benodigde informatie, het samenstellen van het boek, het verzorgen van de lay-out, het inbinden... Alles bij elkaar is het voor elke orgelliefhebber een aantrekke lijke productie geworden om door kennis te nemen van het eilandelijke orgelbestand! De 'luxe' versie van het boek is voor 19,95 te koop bij Rinus Pannekoek zelf. Clematis 16 te Dirksland, tel. 0187-2611, e-mail boekbinderij (S zonnet. nl. De goedkopere versie is voor 6,95 verkrijgbaar bij boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk. Ook boekhandel Akershoek te Ouddorp heeft het boekje op de plank liggen. in vertrouwde handen (vervolg van voorpagina) De interne verhoudingen bin nen de Pvd,\ in Oostflakkee zijn zorgwekkend, zo con stateert het hoofdbestuur Al vele jaren zijn er spanningen. Een en ander is recent (affaire recreatiewoningen Krammer, red.) zo uit de hand gelopen dat raadsleden aangifte hebben gedaan van bedreiging. Dit is voor het hoofdbestuur aanlei ding in te grijpen. Het imago en de geloofwaardigheid van de PvdA wordt te veel geschaad en de partij als vereniging van leden functioneert onvoldoen de. Afdelingsbestuur en fractie zijn, volgens het hoofdbestuur, niet opgewassen tegen de hui dige situatie. De PvdA-fractie- leden gaan communicatie met het afdelingsbestuur uit de weg en ook is terugkoppeling rich ting eigen achterban niet goed, zo stelt het hoofdbestuur. Zij voegt er aan toe dat het \oor het gekozen afdelingsbestuur onmogelijk c.q. onmogelijk gemaakt wordt de problemen op te lossen, zeker zolang een vertrouwensband ontbreekt. Het hoofdbestuur wenst geen commentaar te le\eren op de positie van individuele frac tieleden in de raad Oostflak kee. Zij stelt dat wijziging van de 'veldbezetting' van hui dig betrokken personen en externe ondersteuning nodig is. Omdat er op korte termijn geen gemeenteraadsverkiezin gen zijn is het niet mogelijk voor de ledenvergadering de samenstelling van de PvdA- fractie te veranderen. Ook het hoofdbestuur is daartoe niet in staat. \Vat nu te doen staat is de ver kiezingen 2010 voor te berei den, zowel programmatisch als met betrekking tot de kandida tenlijst en aandacht besteden aan de werkwijze van de frac tie alsmede het handhaven van normen, waarden en spelregels die binnen de partij gelden. Tenslotte moet het debat vorm worden gegeven over voor de bevolking relevante vraagstuk ken in Oostflakkee. Afdelingsvoorzitter Wim Noordzij die nu het 'spelers- veld' moet verlaten zegt dat zijn bestuur beroep zal aante kenen tegen de afzetting. Wij zijn enerzijds richting buiten wacht in onze goede naam en eer aangetast. Anderzijds, en dat is heel teleurstellend, is er ernstige schade ontstaan aan het imago van onze partij. Met ongeloof heb ik geconstateerd dat het hoofdbestuur de proce dure niet juist heeft toegepast. Het is echt onrechtvaardig dat door het handelen van de frac tie burgers in onze gemeen schap lichamelijk, geestelijk en financieel aan de rand van de afgrond zijn gebracht. Ons afdelingsbestuur zag ook andere mogelijkheden om ver der te gaan maar dan had dit ook directe gevolgen moeten hebben binnen de raadsfractie. Met dit verhaal zijn er alleen maar verliezers en met name de bewoners van de Kram mer die de directe aanleiding waren voor dit conflict, zijn slachtoffer. Volgens Noordzij hebben de leden hun vertrouwen in het (afgezette) bestuur tijdens de vergadering nog eens onder streept; wij kunnen ieder recht in de ogen kijken. Het is aan de fractie om voor zichzelf te bepalen of ze wel op de juiste positie zitten en of ze naar eer en geweten gehandeld hebben, besluit hij. De fractieleden waren woens dag onbereikbaar voor com mentaar. Alleen de heer Daal- meijer verwees voor toelichting op de situatie naar het hoofd bestuur in Amsterdam. MELISSANT - De Hersteld Hervormde vrouwenvereni ging te Melissant hoopt op donderdag 16 oktober weer een verkoping 'te houden, kunt bij hen terecht voor fraaie handwerken, handgemaakte kaarten, cadeauartikelen, zelf gemaakte advocaat, kruud- plaetjes, oliebollen, speculaas, groente en fruit, boerenkaas, vers gebakken vis, snoep en speelgoed, beerenondergoed, mooie tweedehands spullen en boeken, babykleding, sokken- wol, nieuwe klosjes garen. Natuurlijk staan de koffie en thee met cake klaar en voor de jeugd is er hmonade. Deze dag zal worden gehouden van 10.00 tot 15.00 uur in vereni gingsgebouw De Poort. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-tiuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakeiijlfe advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensbericliten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke adverlentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verlfoop: e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). SOMMELSDIJK - De activitei ten commissie van de Gerefor meerde gemeente te Middel harnis organiseert 11 oktober een samenzangavond in de Hersteld Hervormde kerk te Sommelsdijk. Aan deze avond werken twee koren mee: het Dirkslands Mannenkoor o.l.y. Frans Cornet en het Ouddorps Mannenkoor o.l.v. Ab Vroegin- deweij. Ds. G. van Manen heeft deze avond de leiding en zal de opening, een meditatie en de sluiting te verzorgen. De toegang is gratis, wel wordt er een collecte gehouden die bestemd is voor de voorgeno men nieuw/verbouw van het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente te Middel harnis. De avond begint om 19.30 uur, de kerkdeuren gaan open om 19.00 uur. Voor even tuele groepsreserveringen of rolstoelplaatsen kunt u contact opnemen met: Leendert Stam, tel. 0187-483033. "Trippel Tijgertje', sinds 6 maanden onmisbaar in ons gesin. £en mannetje en vrouwfje, broer en SUS. Twee lieve, Jsleine, scJiaHige, knuffelige, leuke katjes, tfoerfel, achter dat lieve, kleine, Schattige, knuffelige en leuke schuilf ook nog ioiets als 'ondeugend' en 'lomp', ijet begon al toen we ie Jiadden opgehaald, en we TUtt de auto terUg naar huis reden. De lompste van de twee, Tijgerfje (een mannetje, hoe kan het ook anders...), had last van wagenziekte en kroop weg op de onmogelijkste plaatsen: onder de autostoel; daarna in de mouw van een fleecevest- ifef was wel duidelijk dat hij niet in orde waS; dat je er In kruipt is nog tot daaraan foe, maar dat je dan Achter uit probeert erüif fe kruipen, tja. dan iif er wel een Steekje los... £n dan nog ioiefs. Trippel Tijgertje hebben een prach(ig, donzig mandje gehad waar ze in kunnen slapen. T? min, bleek de eersfe n&cht ik moesf 's nach(S uit bed, en Sfond nog nef nief fe gillen. 2e lagen namelijk bovenaan de frap op de overloop, maar als je in hef donker een felle wiffe lap Sief liggen m^t een snelle ademhaling en daarnaast nog een of ander grijs Sfuk vloerbedekking dat zich uitrekt, denk je op z'n mdnsf daf hef huis is veranderd in een of ander berucht spookhuis- Trippel Tijgertje mogen voor hef eerst naar buiten. Trip pel gaaf eerst, en Tijgerfje volgt wat sullig (een mannetje, hoe kan het ook anders...), ijef gaaf goed, ze lopen nief weg en we vin den hef wel voor herhaling vatbaar. V/at kan er nou gebeuren..? Daar kwamen we al snel ach(er. Vooral Trippel heeft de smaak van hef 'in-bomen-klimmen' nogal fe pakken. Als we haar na lang zoeken, lokken mef efen, roepen, uiteindelijk mef een ladder uit een hoge populier hebben gehaald, is onZe felle wiffe Trippel veranderd in een groen/bruin monsfer, dat luid jengelend naar binnen word gedragen. Tijgertje is wat minder actief buifen. Laaf ik het anders Zeggen, hij is regelrecht een wafje en een ongemanierde, lompe sul Als Trippel Tijgertje worden aangevallen door een grofe dikke kater, terwijl ze heerlijk bij de buurvrouw in de tuin op hef gras liggen fe slapen, moef de kleine, doch ervaren, moedige, vrouwelijke Trippel mef een hoge rug haar broertje beschermen, die zich als een laffe sul ach(er een takje probeert fe verschuilen... (£en mannetje, hoe ksn hef ook anders..) Onze Tijgertje heeft wel één heel stsïk punt, en dat is lTl£T ech{ iets voor een mannetje... ijij is goed in knuffelen,. £n wij ook.' Afgelopen zondag is er ongemeen veel neerslag gevallen in het uiterste noorden van Noord-Holland en 'all time' neerslagrecords werden daar zomaar verpulverd. Zondvloedachtige regenhoeveelheden rapporteerde men en in de Helderse regio viel soms meer dan 110 millimeter regen binnen het etmaal In de Eilandenstreek viel er aanzienlijk minder (14 mil limeter Dirksland) en eigenlijk was dat bijna niets vergele ken met de stortvloed van water in Noord-Holland. We zien nu een hogedrukgebied vanuit het zuidwesten opkomen en dat hoog komt juist dit weekeinde net ten oosten van ons land te liggen. Dat is een prima plek om ons een zwoele en vrij zuidelijke wind te geven. In tegenstel ling tot de wereldwijde beursbarometers staat de huisbaro- meter hoog (rond 1030 millibar). Het lijkt bijna zeker dat we weer eens een nagenoeg droog en tamelijk zonnig weekeinde krijgen. Misschien wordt het zaterdag wel bijna strandweer (voor diegenen die het nog aandurven om het westerstrand op te zoeken) met bijna 20 graden en dat strandvriendelijke weer zou dan echt de laatste keer zijn in 2008. Met wat rugdekking van de oktoberzon kan het wat verder landinwaarts wel eens 20 graden worden in de achtertuin zaterdagmiddag. Op zondag kalft het allermooiste weer waarschijnlijk al iets af en is er zelfs een kleine kans op wat lichte regen, als het ene hogedrukgebied wordt afgewisseld door het volgende. De vraag is of het vanaf het aanstaande weekeinde ander maal onbestendig weer wordt, of dat de hogedruk boven Oost-Europa genoeg tegenwicht weet te bieden aan regen- gevende storingen. De meest recente weerkaarten geven inderdaad een lichte voorkeur aan voor een situatie met solide hogedruk boven het oosten van Europa en depressies op (nog) veilige afstand van Nederland. Het aardige herfstweer zou het dus ook mogelijk een deel van volgende week kunnen gaan volhouden. We zien het wel vaker dat zich richting medio oktober een mooie weerfase aandient. De volksweerkunde verbindt hier zelfs een spreuk aan: 'is oktober warm en fijn, het zal een strenge winter zijn'. Zo gek is dat 'weerrijmpje' nog niet, want er is enig ver band aangetoond tussen stabiel en vrij warm oktoberweer en een daaropvolgende koude(re) winter (dan nprmaal). Wie weet gaat het Koning Winter eindelijk eens lukken straks in december..?? weerman Mare Putto OUDDORP - Na de zomer stop wordt ook in Ouddorp weer een start gemaakt met de Open Ochtenden voor vrouwen. Op woensdag 15 oktober zal Dinie Stortenbe- ker spreker over Gods waar heid - ome waarheid. Deze Open Ochtend zal plaatsvinden in de ontmoe tingsruimte van de Doopsge zinde Gemeente, Dorpstien- den 3, Ouddorp. Vrouwen van alle leeftijden zijn hier van harte welkom. Het programma begint om 09.30 uur, maar om (39.00 uur is de zaal open en is de koffie klaar. Naast samen zin gen, bidden en luisteren is er ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen. VRIJDAG 10 OKTOBER 2008 OL'DDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. P de Vries, Waarder en 18.30 uur ds. J. Joppe, Sint Maar tensdijk. Eben-Haèzer: 9.30 uur ds. J. Joppe, Sint Maar tensdijk en 18.30 uur ds. P de Vries, Waarder Woensdag 15 oktober, Dorpskerk: 19.30 uur ds. A Vlietstra, Katwijk aan Zee. Vrijdag 17 oktober, Dorpskerk:\b.QO uur ds. H. Lassche, huwelijksbevestiging bruidspaar Padmos-Grinwis - Herv. Gem. 9.45 uur ds. H. G. van der Ziel en 18.00 uur kand. R C. H. Kleinbloesem, Nieuw-Lekkerland - Gcref. Kerk 10.00 uur ds. P C. Kos ter en 18.30 uur ds. T. C. Meijer - Gcr. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Doops gezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. Schuur man jr, Boven-Hardinxveld en 18.30 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gcm. 9.30 en 18.00 uur ds. J. W. van STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. J. van Holten, Bergambacht en 17.00 uur ds. E. van den Ham, Zoeter- meer - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Oorschot en 18.00 uur ds. W. M. van der Unden - Geref. Kerk 10.00 uur de heer J. Kranendonk en 18.30 uur ds. T. Verduijn. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P Korteweg - Geref. Kerk 9.30 uur ds. J. J. Bloem -Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. Lugt-hart, Welkomstdienst en 18.00 uur ds. G. van Meijeren, leerdienst - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 uur ds. J. M. J. Kieviet. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. den Boer, Sint Philipsland en 18.00 uur ds. M. Maas, Hasselt - Her steld Herv. Gem. 9.00 uur ds. A van Wijk en 19.00 uur ds. L. M. Jongejan, Middelharnis - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. \S. Arkeraats. Werkendam en 18.00 uur ds. R. ^V. van Mourik. Vrijdag 17 oktober: 14.30 uur ds. R. W. van Mourik, bevestiging en inzegening van het huwelijk van Clara van der Weijden August Dasar - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T. W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jongejan - Exodus 10.00 uur ds. T Verduijn - Remon strantse Gem. 10.00 uur samenkomst - CAMA Gem. lO.OOuurJ. W. Grievink. MIDDELH.4RNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Harkemaen 18.00 uur ds. T. W. van Ben nekom - Geref. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G. van Manen, v.m. bediening Heilig Avondmaal - Chr. Geref. Kerk 9.30 uur ds. AA Egasen 18.00 uur ds. J. M. J. Kieviet, bediening Heilige Doop - Geref. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 en 17.00 uur ds. Van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. M. Maas, Hasselt en 18.00 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. van de Kette rij, Zwartebroek-Terschuur en 16.00 uur ds. R de \'ries. Waarder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. R Blok, v.m. bediening Heilige Doop. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. E M. van }t Hof, Sint Annaland en 18.00 uur ds. E J. Teeuw, Papen- drecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evan gelie Gem. Flakkee 10.00 uur H. Scheermeijer. ST.\D ah H.ARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A os. Wijk en .Aalbui^ en 18.00 uur ds. L. D. Burger, Wad- dinx\een - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J. A van Exel en 18.00 uur ds. A W. Estié - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. van Eijs- den, Driebruggen en 18.00 uur kand. J. Kooij, Baren- drecht - Geref. Kerk 10.00 uur de heer J. .\nninga en 18.00 uur ds. A S. Rienstra. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Maas en 18.00 uur ds. H. G. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur ds. J. Joppe, Sint Maar tensdijk - Geref. Kerk 9.30 uur ds. Boer en 18.00 uur ds. Lingen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTR.A\T - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meije ren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2