Massale belangstelling voor terugkoppeling Toekomstvisie Molen Korenlust in Stellendam in het nieuw Paardenziekte in Ouddorp P' m Afdelingsbestuur PvdA Oostflakkee is van haar taak ontheven ?2 ft'Vl Groot Dictee Goeree- Overflakkee Concert Zang vereniging ApoUo De politiek bij Calvijn, toen en nu Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag rAl!Jïlie>Kll!JIS]gjfïïgg0S'Ti 81e jaargang Nr. 7752 Vrijdag 10 oktober 2008 Prijs losse nummers 0,80 GOEDEREEDE - De terugkoppeling aan de inwoners van informatie over het concept Toekomstvisie gemeen te Goedereede 2020 leek bij voorbaat een bestseller. Dat constateerde ook burgemeester Ger van de Velde maan dagavond in een bomvol Expo Haringvliet Restaurant in Stellendam. Met honderden gaven de bewoners van de drie kernen Ouddorp, Goedereede.(met Havenhoofd en Oostdijk) en Stellendam gehoor aan de uitnodiging van het gemeentebestuur, nadat zij in april van dit jaar hun zegje, tegenwoordig heet dat zienswijzen, hadden gedaan op de eerste visiepresentatie. Met een vlotlo- pende toelichting door bureau Rothuizen van Doorn 't Hooft, architecten stedebouwkundigen en na afloop voor iedere bezoeker een compleet kleurrijk dossier mee naar huis. Daarmee waren alle ingrediënten voor een belangrijke communicatieve stap gewaarborgd. Door Jaap Ruizeveld Toch caf de bijeenkomst niet die inbreng die het college en de politici zich gewenst zullen hebben. De informa tiestroom is eenzijdig en voor niet direct betrokkenen zo omvangrijk dat het moeilijk is om er vat op te krijgen. Voeg daarbij dat het gaat om een conceptvisie op onderwerpen die bijna allemaal nog verder uitgewerkt moeten Worden en alleen richtinggevend zijn en de moeilijkheidsfactor is aangegeven. Resultaat is dat inwoners snel terugschake- len naar individuele, tastbare knelpunten. Het vraagstuk in hun riii'ecte eigifn omge- ving. Logisch, verklaarbaar en begrijpelijk maar de bre de Toekomstvisie komt dan onvoldoende uit de verf. Dat is geen verwijt maar een con statering. Een communica tieresultaat dat bij grootscha lige onderwerpen veelvuldig optreedt en dus weinig nieu we elementen oplevert. Na deze terugkoppelingsses sie zal het college het concept bijschaven en vervolgens aan commissie en raad aanbie den voor eindadvies en ver volgens besluitvorming. Het dossier staat dan niet op zich, want ook in de drie andere eilandelijke gemeenten wordt aan een eigen Toekomstvisie gewerkt. Is dat proces afge rond dan moeten de gege vens in één eilandelijke visie worden opgenomen en kan de stap richting provinciale overheid worden gezet. Zoals reeds in de raadscom missie werd uitgelegd is bij deze Toekomstvisie Goede reede 2020 gewerkt met als missietliema Alles kan maar niet te'. Er is een uitstekende arbeidsmentaiiteit, men is trots op de Kop van het eiland en duidelijk verbonden met het gebied. Daar staat tegen over dat er weinig onderne merszin zou zijn en weinig gerichtheid naar buiten. Het IS een contrastrijke omge ving waar als vierde !;crn de Brouwersdam als jong - dyna misch wordt aangeduid, men onlhaastend kan genieten in Ouddorp. Verder Goederee de als cultuurhoofdstad wordt gezien en Stellendam kansen krijgt voor ontwikkeling en vernieuwing en de vorming van een eigen hart. Cijfer matig zou het inwonertal van de totale geirieente tot 2025 licht stijgen, maar in de kern Ouddorp juist iets dalen. Een ge\olg van de vergrijzing. Woninebouw Woningbouw is een hei kel punt. Er moet gericht gebouwd worden voor de eigen bevolking, met behoud van jongeren, dus kansen voor starters. De meeste ont wikkeling in Stellendam en kleine uitbereiding in Goede reede. Ouddorp zal het, als de pro jecten Gronden Breen en Oosterpark hopelijk vlot getrokken kunnen worden, daarna met uiterste beperkte mogelijkheden moeten doen. Voor het bedrijfsleven wordt gekeken naar herstructure ring van huidige gebieden en beperkte uitbouw van bestaande bedrijven. Nieuwe bedrijfsterreinen worden niet ontwikkeld. Een gevolg van provinciale en regionale afspraken, met ruimten zoals bijvoorbeeld in Oostflakkee. Een zorgvuldige invulling van recreatieve concentra tiegebieden in Ouddorp Bad en Brouwersdam, clustering van voorzieningen, moge lijkheden voor landgoederen en inpassing van agrarisch gebied in en oij landschappe lijk elementen. Faciliteren van de visserij staat hoog geno teerd alsmede ontwikkeling van bedrijfsmatige activitei ten in de clirecte omgeving. Havenkanalen En dan de Havenkanalen. Onderzoeken wat de moge lijkheden zijn om deze weer aantrekkelijk te maken voor waterrecreatie en dan ook met een aansluiting op het Haringvliet. Voeg daarbij dat het college zich inzet om in een goede verhouding voor zieningen te krijgen die in elke kern gewenst zijn en die op gemeentelijk niveau aan geboden moeten worden en het brede beeld van de Toe komstvisie is neergezet. Opvallend was dat de bezoe kers van de terugkoppelings- bijeenkomst in de pauze meer items met elkaar bespraken dan zij in het formele vra genuur aan de orde stelden. Voorbeelden: "Waarom kan in Middelharnis wel ruim worden gebouwd en krijgt Goedereede niets voor elkaar? Kent ons gemeentebestuur geen lobby? Iets anders. Voor een goede doorstroming op de N57 moetje de verkeers- STELLENDAM-Woens- dagochtend 8 oktober was het zover. Met een oplegger uit Spijkenisse arriveerden de gerestau reerde wieken bij molen Korenlust. In de afgelo pen drie weken onder gingen zij een stevige onderhoudsbeurt in de werkplaats van molen maker Herrewijnen. De roeden werden ontroest en in de verf gezet. Het volle dige grenenhouten hekwerk werd verwijderd. Van Bilin- ga, een Afrikaanse hardhout soort werd het nieuwe hek werk opgebouwd. Met een 40 meter hoge kraan van de fa. Boeter werden de roeden een voor een op zijn plaats getakeld en daarna geborgd. De blikvanger van Stellen dam kan er voorlopig weer tegen. Deze restauratie is mede mogelijk gemaakt door een gift van 25.000,- van het Prins Bernhard Cultuur fonds. Op de internetsite van de Molenstichting staan meer foto's: www.gomolens.nl Folo: Wim van Vossen fologmfie GOEREE-OVERFL.\KKEE - Op woensdagavond 13 okto ber zullen in de Prins Mau- ritsscholengemeenschap in Middelharnis 150 deelnemers strijden om de eer om zo min mogelijk fouten te maken bij het Groot Dictee van Goeree- Overllakkee. Met het orga niseren van het Groot Dictee van Goeree-Overflakkee wil de Rotary Club Goeree-Over- tlakkee geld inzamelen om levensreddende middelen, iil. AED's. te kopen, die geplaatst moeten worden bij verschil lende sportaccommodaties. Het dictee, dat uit 250 woor den bestaat, is opgesteld door André Kastelein, docent aan de Prins Mauritsscliolenge- meenschap te Middelharnis en zal worden voorgelezen door burgemeester Hommes van de gemeente Middelharnis. De jury zal bestaan uit meerdere docenten van de Prins Mau- ritsschool en van de Regionale Scholengemeenschap Goeree- Overflakkee. Het Groot Dictee van Goeree-Overflakkee zal op woensdag 15 oktobei' worden gehouden in de aula van de Prins Mauritsscholengemeen- schap te Middelharnis. De aan vang is 19.45 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur Deelne mers kunnen zich opgeven via website www.rotaryclub-goe- reeoverflakkee.nl. Deelname- formulieren zijn ook verkrijg baar bij de meeste bibliotheken op Goeree-Overflakkee. Burgemeester Van de Velde spreekt aanwezigen toe in het Restaurant van Expo Haringvliet. lichten weghalen en er rotor- des inleggen, dat verbetert de doorstroming en niet hopen datje sluipverkeer kan tegen gaan. Dat heeft toch niks met een verkeerscirculatieplan te maken...?" Pauzegesprekken die geen vervolg kregen. Wel toonden veel bezoekers zich ongerust dat Ouddorp steeds verder in de hoek van de \ergrijzing wordt geduwd nu woningbouw uitblijft. Ook zorgen over kansen voor ondernemers bij ontbreken van nieuwe vesugingsmoge- lijkheden. Hoe ga je om met het fenomeen zout en zoet als de Havenkanalen een open verbinding krijgen met het Haringvliet? Botsen de plan nen voor de Brouwersdam niet met studies voor aan leg van een Getijdecentrale? Waarom wordt wel over een politiepost gesproken en ont breekt een ambulanceplaats? Diverse onderwerpen waarbij de gemeente duidelijk niet de eerste inbreng heeft, maar die leven bij de inwoners. Nog los van verkeerszorgen rond de Eendrachtsdijk en hoe maak je een dorpshart voor Stel lendam? Goede invulling van naschoolse opvang. Prachtig Folo: Cemi'eiüe Goaifteeilc al deze gedachten, maar hoe zit het met echte uitwerkings- kansen? Eerst zien en dan geloven, klonk het. Emoües, dat kan ook niet anders op deze bijeenkomsten. Toch een goede stap in het com municatietraject. Immers Goedereede heeft toekomst en het is meer dan de inzet waard om er iets zinvols en moois van te maken. OUDDORP - Op het Hip pisch Centrum Ouddorp aan de Hofdijkseweg is onder de paarden een ziekte uitgebroken. Inmid dels zijn er wat voorzorgs maatregelen getroffen. Volgens het Diergeneeskundig Centrum Zeeland is deze ziek te vermoedelijk Rhinopheu- monie veroorzaakt door het EHV-f virus (Equine Herpes Virus type 1). Het EHV-1 virus is bekend als veroorzaker van vrij onschuldige aandoeningen van de voorste luchtwegen en van abortus in de laatste helft van de dracht. Na de infectie blijft het dier geïnfecteerd en na 6 - 8 dagen kan een dier plotseling incoördinatie /ver lamming aan de achterband gaan vertonen. Op de getroffen manege heb ben twee dieren problemen met lopen en zijn er vijf paar den met koortsverschijnselen. Voor dieren die blijven staan is de prognose niet ongunstig, maar het herstel kan tot drie weken vergen. Momenteel zijn onderzoeken ingezet om de diagnose met zekerheid te kunnen stellen. Maar omdat die onderzoeken een aantal dagen duren, moet er in ieder geval gehandeld worden alsof dit het bewuste virus is om verspreiding te voorkomen. Buiten de manese lot op du moment zijn er bui ten de getroffen manege geen andere ziektegevallen gecon stateerd en uit ervaringsgeval- len weten we dat de ziekte zich, ondanks dat het zeer besmet telijk is, in het algemeen niet heel sterk verspreidt in de omgeving", aldus het Dierge neeskundig Centrum. Dit wil echter niet zeggen dat er nu op het moment tot de diagnose met zekerheid is gesteld niet alles aan gedaan moet worden om uitbreiding te voorkomen en dienen de volgende maatregelen geno men worden: ieder contact wat niet strikt noodzakelijk is met de getroffen manege moet worden vermeden; paarden moeten in de gemeente Goedereede geïsoleerd worden hetgeen betekent dat contact met andere paarden vermeden moet worden. Paarden op maneges, pensionstal len, etc. moet daar gewoon blijven staan en niet naar andere plaatsen op het eiland vervoerd worden. de aandoening wordt gemakkelijk via neusvocht overgebracht dus algemene hygiëne en ontsmetting van o.a. kleding is belangrijk. preventief kan men niets doen buiten genoemde punten, wel kan men zijn eigen paard temperaturen en bij koorts (40-41 graden Celsius) contact met de die renarts opnemen. paarden kunnen gewoon gebruikt blijven worden maar extreme inspannin gen kunnen beter verme den worden. Op dit moment wordt er door het Diergeneeskundig Cen trum en de medewerkers van het getroffen bedrijf van alles aan gedaan om de getroffen paarden zo goed mogelijk te verzorgen "we kunnen alleen goede hoop houden dat we de situatie zo snel mogelijk onder controle krijgen". Door Jaap Ruizeveld OOSTFLAKKEE - Het hoofdbestuur van de Partij van de Arbeid heeft het afdelingsbestuur van de PvdA Oostflakkee, met voorzitter Wim Noordzij, van haar taak ontheven, dit vol gens artikel 6 van de statuten. Het hoofdbestuur zal tot en met de gemeenteraadsverkiezingen van 2010 hel bestuur van de afdeling overnemen en partijgenoten van buiten de afdeling vragen het bestuur van de afdeling op zich te nemen... Dit besluit is dinsdagavond toegelicht tijdens een besloten leden vergadering van de PvdA -afdeling Oostflakkee. Het hoofdbe stuur zal zelfinitiatieven nemen richting partijgenoten binnen en buiten de afdeling die grenzen van betamelijke omgang met elkaar overschreden hebben. (Lees verder op pagina 2) NIEUWE-TONGE - Zaterdag 18 oktober geeft Apollo haar jaarlijks concert. Aan dit con cert werken mee het Accorde on orkest NLS uit Klaaswaal. Dit orkest staat onder leiding van Anny van Wanrooy. Zij is samen met haar zus Paula bekend geworden als accorde- onduo. Op deze avond krijgt u natuur lijk ook Apollo te horen. Dit koor staat onder leiding van Marlous Smit en aan de piano zit Karin Horeweg. Het koor zingt ook met begeleiding van het accordeon orkest wat heel verrassend is. Alles bij elkaar beloofd het een leuke avond te ivorden. Het concert wordt gegeven in Ons Dorpshuis te Nieuwe Tonge. De zaal gaat open om 19.00 uur en de aanvang is om 19.30 uur. De toegang bedraagt 5.- dus voor de prijs hoeft u het niet te laten. Apollo hoopt op een volle zaal dus graag tot ziens op het con cert. e Gebruikt wos nog nooit zo nieuw. Cnliiet 'tl>(juwG2-ii(:o!erofkiitul«)stopww*,oi«;!nieuirt.nl Pe hiekve iin^M m^etwW» Knöf« BV - Longe-wg 113 - 32*S KG - Somnwiïdi^ - 0)B7 4747*7 Akkerdoos BV - Kboitemeg 2 - HM AL - Ftoordgouwc - 0111 401M7 flUIIS fc>«M, fM^, f<>*Hp|« Mt d a Tal. {«lari Miati r« m Opel TIgra 1.8 16V Twintop Sport Kleur: zwart M., Bouwjaar: 11 -05 Km,: 28,521 Prijs: 15,950,-(239,-p.mnt),) www.troastautos.nl Tel. (018131 23 66 GOEREE-OVERFLAKKEE - De SGP-jongeren Flakkee organiseert vrijdag 17 okto ber een politieke jongeren avond over de politiek bij Calvijn. Calvijn wilde God heel zijn hart aanbieden, 'bereidwillig en oprecht' was zijn levenshouding. Hij wilde de Heere in alles dienen, ook in de politiek. Prof. dr. T.M. Hofman zal tijdens deze avond parallel len trekken met deze tijd. Op 10 juli 2009 zal het 500 jaar geleden zijn dat de bekende reformator Johannes Calvijn geboren werd. Calvijn heeft een fundamentele bijdrage geleverd aan de Europese ont wikkelingen op het gebied van kerk en theologie, maar ook op de terreinen van cultuur, wetenschap en politiek. Omdat wereldwijd het blijvend belang van zijn denken erkend word, wordt de komende tijd wereld wijd bij Calvijns leven én werk stil gestaan. Van China tot Mexico en van Libanon tot Nigeria worden er diverse acti viteiten georganiseerd om dit jubileumjaar vorm te geven. Nu er wereldwijd aandacht besteedt wordt aan Calvijn, kan Flakkee natuurlijk niet achter blijven... Daarom orga niseert het bestuur van de SGP- jongeren Flakkee een politieke jongerenavond over de poli tiek bij Johannes Calvijn. Prof. dr. T. M. Hofman, universitair hoofddocent aan de Theologi sche Universiteit van de Chris telijk Gereformeerde Kerken te Apeldoorn, zal deze avond voor de SGP-jongeren Flakkee komen spreken. Hij zal vertel len hoe Calvijn over de politiek dacht, en zal parallellen trek ken met onze tijd. Na de pauze is er uiteraard nog de gelegen heid om vragen te stellen. Deze avond is op vrijdag 17 oktober, en begint om kwart voor 8. De avond wordt gehou den in een verenigingszaal van het kerkgebouw 'Rehobóth' van de Hersteld Hervormde Gemeente te Middelharnis/ Sommelsdijk, Olympiaweg 44 te Sommelsdijk. Het belooft een leerzame, interessante en gezellige avond te worden, iedereen is hartelijk welkom. Voor meer informatie kan je terecht op de website www. sgpjflakkee.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1