Appartementencomplex 't Ouwe Raethuus en de Soepkokerië feestelijk in gebruik genomen Voor slaapcomfort gaat u naar Hameeteman! Samenzang- avond in Reho- bothkerk Najaarsconcert brassband Concordia i EIIAtlDEn-niEUWS Crisisjaren r-} Bode en herbergier www.Koojt^eeMkef^keH. hI EIGEN MONTAGETEAM AFSPRAAK IS AFSPRAAK Afspraak: is afspraak De Voordeligste KieukeMspeclalist! PAGINA 8 DINSDAG 7 OKTOBER 2008 SOMMELSDIJK - Waar in vroeger tijden de lokale overheid besluiten nam, recht werd gesproken én inwoners van Sommels- dijk een pint konden vat ten, zijn dit jaar prachtige appartementen gerea liseerd. Het bijzondere appartementencomplex aan de Voorstraat en de West Achterweg, bewoond sinds maart, werd zater dagochtend feestelijk en officieel in gebruik geno men. Burgemeester G. Hommes had de eer de opening van 't Ouwe Raet huus en de Soepkokerië te verrichten. Tekst: Kees van Rixoort/Foto's: Wim van Vossen Fotografie Het voormalige gemeentehuis van Sonimelsdijk, niet meer als zodanig in gebruik sinds de gemeentelijke herindeling \an 1966, kwam in 2004 in handen van de Stichting Monumenten Behoud (SMB). Vóór die tijd diende het eerst als kantoor van Provinciale \\'aterstaat en later als werkplek van een assurantiekantoor. Burgemeester Hommes was lovend over het resultaat van de ingrijpende verbouwing van het oude raadhuis. "De SMB heeft er met visie en inzicht de huidige bestemming aan gege ven. Wij, het gemeentebestuur, zijn erg blij dat de SMB bin nen onze gemeente zo actief is", aldus de burgemeester Ze had twee officiële handelingen te verrichten. Eerst de onthul ling van een informatiebordje op een oude archiefdeur in de hal van het pand aan de Voorstraat. Daarna die van de naam Soepkokerië boven de deur van het achter het oude gemeentehuis gelegen pand aan de West Achterweg. In totaal bevat het complex zes appartementen voor senioren. Ze waren, zoals dé borg^JUpês-' ter zei, in no time verhuurd. "Geen wonder, gezien de situe ring in de prachtige Voorstraat van Sommelsdijk. Binnen het beschermd dorpsgezicht in een zeer fraaie gerestaureerde omgeving." De burgemeester ging in haar Het drietal 'burgemeester, bode en herbergier' onderweg naar hun openingsact, voorajgaand aan de officiële openingshandeling van hel appartementencomplex. openingstoespraak uitgebreid in op de geschiedenis van vooral de Soepkokerië, waar zich een appartement, twee garages en de bergingen bevin den. Het was een pand "waar je niet bepaald met verlangen naar terugkijkt". De soepko- kerij werd in de crisisjaren van de vorige eeuw - vanaf 1929 tot circa 1936 - beheerd door Kees Kieviet, die de uitdeling van erwtensoep en gonenpap verzorgde. "Op de dinsdag en zaterdag was het om ongeveer half twaalf bij de soepkokerij een drukte van belang. Vrouwen, mannen en ook wel kinderen stonden met Bun «enSmertjes gereed. k ging flfl ieqr^^open en'|\vei?d begonnen met de uitdeling van hete, vers gekookte erw tensoep", gaf de burgemeester een kijkje in het minder floris sante verleden. De soep was bestemd voor mensen die daar voor een kaart hadden. Was er nog van het goedje over, dan kregen ook anderen de gele genheid om wat mee te nemen. Een zeer oud deurtje, één van de weinige historische elementen die nog in het gebouw aanwezig waren, kreeg een plekje in de hal van het complex. Burge meester Hommes heeft er bijzondere aandacht voor. SOMMELSDIJK - De activitei ten commissie van de Gerefor meerde gemeente in Middelhar- nis organiseert 11 oktober een Samenzangavond in de Hersteld Hervormde kerk te Sommelsdijk. Aan deze avond werken mee het Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Frans Cornet en het Ouddorps Mannenkoor o.l.v. Ab Vroegin- deweij. Ds. G. van Manen heeft deze avond de leiding en ver zorgt de opening, meditatie en sluiting. De zangavond is gratis toegankelijk, wel wordt er een collecte gehouden voor de voor genomen nieuw-/verbouw van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis. De avond begint om 19.30 uur, de kerkdeuren gaan open om 19.00 uur. Voor eventuele groepsreserveringen of rolstoelplaatsen kunt u contact obnemen met Leendert Stam, tel. 0187-483033. OUDDORP - Zaterdag 18 oktober wordt het jaarlijkse najaarsconcert gehouden van Brassband Concordia te Ouddorp. Dit jaar is het thema 'Ouddorp door de eeuwen heen'. Pau Heer schap zal deze avond verha len vertellen over vroeger en nu, en Brassband Concordia speelt daar passende muziek stukken bij. De muziekkeuze en de verhalen zijn erg geva rieerd. Van droevige tot leuke verhalen. De avond wordt gehouden in m.fg- Dorpstienden te Ouddorp en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Wel wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten en om de instrumentenpot van Concordia wat te vullen- Zie ook website www.concifc dia-ouddorp.nl. "De familie Kieviet heeft altijd geprobeerd de rest van de soep zo eerlijk mogelijk te verdelen. Het is nooit tot scheldpartijen of iets dergelijks gekomen...", aldus burgemeester Hommes, die ook nog details over de uitdeling van de gortenpap op donderdag wist te vertellen. In de huidige Soepkokerië was ook het stempellokaal geves tigd. Werklozen moesten zich daar melden en kregen te horen waar ze te werk werden gesteld. Ook ontvingen ze er bonnen voor 'crisisboter', 'bus- vlees' en conservenblikken met vlees en gehakt. "Echt vrolijk word je niet van deze verha len, maar misschien, brenge-hefe- ons wat realitt^itszin bij,"wan neer we, zoals nu, praten over de kredietcrisis. In ieder geval stemt het tot nadenken en moe ten we erkennen dat met de blik op het verleden er veel ten goe de is gekeerd. Ik denk dat door deze kleine terugblik op de geschiedenis van dit mooie pand, hier aan de Voorstraat in Sommelsdijk, wij met z'n allen toch weer even beseffen wat een bevoorrechte mensen wij zijn om in deze tijd te leven en de nieuwe bewoners om in zo'n mooi geoutilleerd pand en in zo'n mooie omgeving te wonen en de SMB dat het hun moge lijk is om zulk mooi en goed werk te verrichten." In haar toespraak noemde bur gemeester Hommes ook kort de bestemming die de begane grond van het oude raadhuis ooit had: herberg. Een bestem ming die het gemeentehuis wellicht wat minder gewichtig maakte, "maar misschien wel gezelliger!" Verwijzend naar die tijd voerden drie leden van Sociëteit Retorica - Wim van Ham, Pau Heerschap en Greet Maas - een komisch stukje openluchttheater op. De burgemeester (Van Ham) wilde van de bode en herber gier De Groot (Heerschap) de sleutels van het nieuwe appar tementencomplex hebben. Dat lukte pas na de nodige ver wikkelingen. Het kistje waar de sleutels in moesten zitten, bleek een oude onderbroek te bevatten, waarna de vrouw van De Groot, Griet, de sleutels uit haar schortzak opdiepte. Dat de bode - voorzien van een authentiek identificatieplaatje, de zogenaamde bodebus - niet wist waar de sleutels waren, paste bij zijn reputatie. De bur gemeester verkondigde met luide stem andere klachten over De Groot. Hij zou niet van de drank kunnen afblij ven en ook niet "van de meid van de buren". De brutale en beteuterde bode zou twee jaar later ontslagen worden, deed zijn baas vast melding van het historische feit. Na het kluchtje en de ope ningshandelingen van burge meester Hommes konden de aanwezigen een kijkje nemen in het appartementencom plex. Behalve de ruime wonin gen trokken enkele historische restanten de aandacht: het plafond met ornamenten van de voormalige raadzaal, het archiefdeurtje in de hal en het klokkentorentje, dat van uit een van de appartemen ten is te bereiken. Het klokje, dat vroeger geluid werd bij huwelijken, verkopingen en belangrijke mededelingen, was gerestaureerd en klonk weer als vanouds over het centrum van Sommelsdijk. In zijn dankwoord stond M. Peekstok, voorzitter van de SMB, stil bij de totstandkoming van "dit prachtige resultaat". Hij bedankte architectenbu reau Born, hoofdaannemer Boeter, de onderaannemers en de tuinarchitect voor hun inspanningen en de samen werking. "Alles is prima verlo pen." OUDDORP - Vorige week vrijdag 3 oktober werd de vernieuwde slaapafde- ling bij Woninginrichting Hameeteman gepresen teerd. Men kon advies inwinnen bij slaapspeci- alisten van Ubica en bij dekbeddenspecialisten van Irrisette en Tesselaer, daar werd veel gebruik van gemaakt. "De respons was heel goed en er waren veel leuke reacties", aldus Dimmen Hameeteman. Door Irene Bouwer Op 18 augustus startte de verbouwing op de eerste ver dieping, maar liefst 350 vier kante meter slaapcomfort is erbij gekomen. Een gedeelte op de bovenverdieping werd gebruikt als opslagplaats en die heeft plaats gemaakt voor de comfortafdeling. "Als je zag hoe het was, is het echt enorm opgeknapt en we hebben een extra doorgang gemaakt van de comfortafdeling naar de slaapstudio", vertelt Dimmen. Dimmen, Ko, Bea en Marion Hameeteman hebben de afge lopen weken flink gewerkt om alles op tijd voor elkaar te krij gen. "Iedereen werkte mee, wat dat betreft hebben we fan tastisch personeel. En we heb ben stinkend ons best gedaan bij de fabrikanten om de aller nieuwste producten te mogen presenteren". De winkel is op donderdag 2 oktober dicht geweest om de puntjes op de i te zetten maar het resultaat was er dan ook naar en werd beloond met volop belangstel ling op donderdagavond en vrijdag. De slaapafdeling is ingedeeld in een tienerafdeling, die praktisch niet is veranderd, een slaapstudio en comfortaf deling. Op de comfortafdeling valt de beamer op met rus tige beelden uit de natuur en rustgevende muziek. U waant zich midden in de natuur en creëert de perfecte sfeer voor een slaapafdeling. Op de com fortafdeling vindt u hogere ledikanten en speciaal ontwor pen bedden voor meer slaap comfort. Binnen de slaapstudio vindt u slaapkameropstellin gen en een proefgedeelte met zeven bedden om uit te pro beren. Het nut van een goede matras en matrasbodem wordt nogal eens onderschat. "Slaap problemen zijn met een goede matras te verhelpen", vertelt Dimmen. "We hebben eens een klant gehad die al heel lang niet goed had geslapen. Hij probeerde verschillende matrassen uit en uiteindelijk vond hij een matras waarop hij weer aan zijn nachtrust toe kwam. Hij heeft hier huilend in de zaak gestaan, zo blij was hij dat hij weer kon slapen." U vindt in de slaapstudio het allernieuwste op het gebied van boxsprings van de merken Ubica en Ultima. Ubica is een uniek slaapconcept waar stijl en rust elkaar vinden. Uitge kiende technologie toegepast in de boxsprings zorgt voor een diepe en herstellende slaap, waarin de drukke dag zo van u afglijdt. Ultima gebruikt alleen de allerbeste materialen. Van Sensiclip kunnen de mogelijk heden van elektrisch verstel bare lattenbodems getoond worden. In de slaapkameropstellingen vindt u onder andere dek bedovertrekken van Cinde rella met een speciale lijn voor boxspings die het gehele bed bedekken. De slaapafdeling is sinds vorig jaar via een traplift te bereiken. "Een extra service voor de klanten die slecht ter been zijn", legt Dimmen uit. De afdeling bed- en badtexliel op de begane grond is opnieuw ingedeeld zodat het assorti ment beter tot zijn recht komt. U vindt hier de gangbare mer ken maar ook het exclusieve merk Kardol Verstraten. De ontwerpers Wouter Kardol en Renate van Beynum laten zien dat Kardol Verstraten een toonaangevende en elegante collectie is van Nederlandse bodem. Met een collectie die zich onderscheidt door bijzon dere confectie technieken, een sfeervol en chic kleurbeeld en geraffineerd en grootstedelijke allure. Woninginrichting Hamee teman is uw adres voor box springs, matrassen, lattenbo dems, dekbedovertrekken, kussens, dekbedden en ander bedtextiel maar ook \'oor meu bels, woonaccessoires, stoffe ring, gordijnen, vloerbedek king en zonneschermen. Het allernieuwste product is de geluiddempende pvc vloer van designfloor met een houtuit straling. "Deze vloerdelen zijn praktisch onverwoestbaar, overal te leggen en ideaal voor vochtige ruimtes", aldus Dim men. Oktober is actiemaand bij Hameeteman vanwege de her opening van de slaapafdeling. Bij besteding op de slaapafde ling van miniaal 500 euro ont vangt u een 'uitgeslapen' ver rassing. Een hotelovernachting krijgt u cadeau bij besteding aan slaapsystemen van min- maal 2500 euro. U vindt Woninginrichting Hameeteman de Dorpsweg 1 te Ouddorp, tel. 0187-681288. S/Ht AHMalOHd Cecil ia weg 4 SINT-ANNALAND Tel. 0166-653448 Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Tevens 's avonds geopend op afspraak KIJK OP WWW.ARDIKEUKENS.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8