Sportvereniging De Kriekel viert 40-jarig bestaan Folklore en traktatie geven sfeer aan raadsvergadering Orgelconcours Oude-Tonge Stand van zaken Zuiderdieppolders Een gezonde geest in een gezond lichaam Neuzelmarkt Sing-in Najaarsconcert Advendo Visser 8c Visser Accountants- Belastingadviseurs verkrijgt cruciale vergunning Streekarchief open landelijke Archievendag Gemeentelijke herindeling Bingo in het Wijkcentrum EIÜMlDEI1-niEUW5 Groei Veel meer sporten Eigen plek Hoog kwaliteitsniveau Ingezonden: Tijdspad i En nu? Ingezonden: Zaterdag 11 oktober: MIDDELHARNIS Het zijn vaak de kleine folkloristische dingen die het ertoe doen. Zo ook in de raad van don derdagavond. Als ver snapering was er voor een ieder een heerlijk gebakje op tafel gezet. Maar bij het begin van de vergadering, onder leidirfg van de heer Van Dam, die korte tijd de honneurs voor burge meester Hommes waar nam, was niet duidelijk wie nu de gulle gever of geefster was. Iedereen consumeerde niette min de traktatie en men ging, zoals dat politiek heet, over tot de orde van de dag. i PAGINA 6 DINSDAG 7 OKTOBER 2008 Sportvereniging De Krie kel bestaat dit jaar 40 jaar. £en jubileum waar je natuurlijk niet zo maar aan voorbij kunt gaan. Het jaar 2008 werd dan ook uitgeroepen tot feestjaar, met als hoogtepunt het grote feest dat op don derdag 9 oktober in m.f.g. Dorpstienden in Ouddorp zal worden gegeven. Naast een officieel gedeelte is er alle ruimte voor ontmoe ting tussen oude en nieu we leden, voor verhalen van vroeger en nu en voor een rondje langs de ten toongestelde foto's uit de afgelopen jaren. Ook zal er een power-point pre sentatie worden gegeven waarin beelden van vroe ger zijn opgenomen. Door Dorien Kickert In maart 1968 werd Sport vereniging De Kriekel offi cieel opgericht. De initia tiefneemsters waren Annie Nelisse, Ina Beije, Co Ger- lach, Huberta Westhoeve en Jeanne Nagtegaal. Deze vrou wen waren tot de conclusie gekomen dat er in het dorp grote behoefte was aan een gymgroep. In eerste instan tie begon dit g^mgroepje in de bovenzaal van het oude verenigingsgebouw aan de Stationsweg in Ouddorp. Later werd gebruik gemaakt van de gymzaal aan de vroe gere Openbare School aan de Dorpsweg, het gebouw waar nu woninginrichting Hamee- teman is gevestigd. De naam van de verenigmg ontstond overigens pas jafen later, in 1974, toen een wedstrijd werd uitgeschreven om een leuke naam te verzinnen. len Grinwis is ruim 25 jaar bestuurslid geweest •van De Kriekel en nog veel langer gewoon lid, vanaf september 1970. "Ik besloot destijds om maar eens te gaan gymmen. Dat gebeurde toen nog aan de Dorpsweg. We kregen les van de heer Snoeij, de zwem- leraar. Hij was een enthousi aste leraar, die ons echt kon aanmoedigen. Wat later werd ik gevraagd om in het bestuur te komen. Dat leek me wel Buitengym in 1990. Wie herkent zichzelf? leuk en uiteindelijk heb ik dat heel lang gedaan." In de loop der jaren groeide De Kriekel. In Goedereede werd de gymzaal gebouwd en ook daar startten gymlessen voor de jeugd. "Ik ben samen met Ineke Hoogenraad alle scho len afgegaan om iedereen uit te nodigen om de open dag te komen bezoeken. Er kwamen die dag wel 75 kinderen! Ik ben gaan helpen en toen het eenmaal goed liep ben ik mijn diploma gaan halen. Op een gegeven moment hadden we niet alleen een kleutergroep en drie meisjesgroepen, maar ook een jongensgroep en een damesgroep." Daarnaast wer den er ook allerlei bijzondere manifestaties georganiseerd, zoals de avonddriedaagse, fietstochten en de jaarlijkse strandloop. De organisatie van de strandloop is inmid dels overgenomen door de Reddingsbrigade. Toen in Ouddorp de sporthal werd gebouwd bood dat De Kriekel nieuwe uitdagingen. Van gymnastiekvereniging werd de stap gemaakt tot een sportvereniging, waar diverse sporten konden beoefend. Aan de hand van een enquête werd vastgesteld welke spor ten het meest gewild waren. Uiteindelijk werden niet alleen meer lessen in gym nastiek, maar ook in jazzbal- let, badminton, tafeltennis, volleybal, judo en basketbal gegeven. "We hebben wel wat moeite moeten doen om steeds goede trainers aan te trekken en vooral ook vast te houden. Wanneer er onver hoeds geen trainer was viel ook weleens iemand van het bestuur in. Zo heb ik zelf wel eens onverwachts een bad- mintonles gegeven. Inmiddels zijn er weer wat sporten afge vallen, zoals moeder en kind gym en Gezond en Fit 50-)-. Maar daar zijn weer nieuwe voor in de plaats gekomen. Bij de jeugd is er nu bijvoor beeld veel Delangstelling voor streetdance en aerobics. En ook volleybal en badminton is, nadat de animo daarvoor enige tijd wat terugliep, weer helemaal in," constateert len Grinwis. Ook het ledenaantal is in de loop der jaren aan wat schommelingen onderhe vig geweest. Dat varieerde zo tussen de 500 en 600 leden. En dat had uiteraard invloed op de financiën. "In een ver eniging als de onze is zakelijk inzicht uiterst belangrijk," meent len dan ook. "In goede jaren moetje een buffer weten op te bouwen voor de min dere tijden. We hebben heel wat aan de weg getimmerd om geld bijeen te krijgen, door loterijen, door adver tenties in ons clubblad, door sponsors. In dat verband wil ik toch ook wel de bijzonder goede medewerking van de gemeente noemen. In vroe gere dagen zijn we echt in de watten gelegd. Wij mochten bijvoorbeeld meepraten vaet de inrichting van de sporthal en de gemeente zorgde voor de benodigde materialen. Die tijden zijn veranderd. Sinds de instelling van het ver- Foto: pnvébezit De Kriekel enigingsloket zijn er echter weer goede contacten met de gemeente." len Grmwis is trots op 'haar' vereniging. "Wij zijn een gezonde vereniging, een zelf standige vereniging die open staat voor iedereen die wil sporten, van welke gezindte ook. Het is fijn dat bij ons iedereen welkom is en zich ook welkom voelt. Wij kun nen terecht in een geweldige accommodatie. In veel dorpen kom je zoiets niet tegen. Daar naast hebben wij steeds gepro beerd om de contributie zo laag mogelijk te houden. Sport is niet voor iedereen iets van- zelfsprekends waar je zo maar geld voor uitgeeft. Ik denk dat wij heel tevreden kunnen zijn dat wij hier een dergelijke ver eniging al veertig jaar gezond en levendig hebben gehou den." Het moge duidelijk zijn: De Kriekel heeft zich onweer legbaar een eigen plaats weten te verwerven m cfe gemeente Goedereede. .^^-^""^o.. www-brilcentrumkeuvelaacnl Zandpad 56 Middelhainis - kkkon {0187) 48 34 37 MIDDELHARNIS - Op zater dag 18 oktober a.s. is er van 9.00-15.00 uur een neuzel markt in en bij het jeugdgebouw van de R.K. kerk, I.angeweg 48a te Middelharnis. Verkocht worden o.a. 'nette' rommel, kleding, speelgoed, video's, bandjes, boeken, campingspul- len, ansichtkaarten, advocaat, kruudplaatjes,,bonbons, e.d. Er is een kleine verloting en er zijn wat activiteiten. De opbrengst komt ten goede van Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West Nederland te Middelharnis. LANGSTI'l/XAT - In de Her vormde kerk te Langstraat wordt vrijdagavond 17 oktober een Sing-in gehouden. Het the ma is 'Stil worden voor Ciod'. Er wordt medewerking verleend door de muziekgroep 'Klein Gloria' en er is veel samenzang. De aanvang is om 19.30 uur. In de pauze is er koffie, thee of fi-is- drank. Er zal een collecte worden gehouden voor het onderhoud van het kerkgebouw. Iedereen is hartelijk welkom. Deze Sing- in wordt georganiseerd door de Stuurgroep Ned. Hei-v. Kerk Langstraat en de Evangelisatie- commissie van de Hervormde gemeente te Ooltgensplaat. OOLTGENSPIAAT - Het najaarsconcert van de gemeng de Zangvereniging Advendo uit Ooltgensplaat vindt plaats op vrijdag 17 oktober 2008 en wordt gehouden in 't Centrum, Van Weelstraat 10 te Ooltgens plaat. De aanvang is om 20.00 uur, de zaal gaat om 19.30 uur. Naast Advendo, dat met een zeer populair programma komt, verleent de gemengde Zangvereniging Tavenu uit Dinteloord haar medewerking, evenals de veelzijdig ervaren baritonsolist Jan Mulder. De muzikale leiding van de hele avond is in handen van Mar- lous Smit. Toegangskaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar bij Doeland (Dorpsweg 20), Dro gisterij Molendijk (Beneden Molendijk 4-6), Haar Salon (Molendijk 37), via de wensite van het koor www.advendo- ooltgensplaat.nl of via e-mail gerritpoortvKa/onnet.nl. MIDDELHARNIS - Met ingang van 29 septem ber is Visser Visser in het bezit van een WTA- vergunning. Deze vergun ning stelt Visser Visser in staat wettelijke contro les vanjaarrekeningen uit te voeren bij middelgrote en grote bedrijven. De vergunnmg is voor het bedrijfeen belangrijke mijlpaal. Naar aanleiding van nationale en internationale boekhoud schandalen is de Wet Toezicht Accountants (WEA) in werking getreden. De Autoriteit Finan ciële Markten (AFM) is belast met het toezjcht en verstrek ken van de zogenoemde WTA- vergunning. De vergunning dient als keurmerk en geeft aan dat Visser Visser aan de gestelde eisen en regelgeving voor controles voldoet. Dhr. Jan van Maaren AA, part ner en compliance officer, zegt verheugd te zijn met het ver krijgen van de vergunning. "De WlA-vergunning krijg je niet zomaar. Uitgebreide toetsing vindt plaats zoals het doorlichten van interne pro cessen, dossiersreviews en naleving van de regelgeving kortom het gehele kwaliteitbe heersingssysteem. Dat we de vergunning krijgen geeft aan dat de interne organisatie op orde is en we een hoog kwa liteitsniveau kunnen garande ren en continueren". Bij Visser Sc Visser hebben de verregaan de automatisering en de inzet van gekwalificeerd personeel significant bijgedragen aan het verkrijgen van de vergunning. Alle dossiers zijn elektronisch toegankelijk en ook IT-audi- ting is volop in ontwikkeling. CJekwaliliceerd personeel is te danken aan investeringen die op dat gebied gedaan zijn, denk aan goede opleidingsmo- gelijkheden, interne cursussen en uitdagende carrièremo gelijkheden. Daarnaast blijkt de 'no-non.sense' aanpak van Visser Visser zowel klant als medewerker aan te spreken. "Voor onze cliënten heeft de vergunning geen directe con sequenties buiten het feit dat de WTA- vergunning een bevestiging is dat de organisa tie voldoet aan de regelgeving en ze een hoog kwaliteitsni veau beheerst. De WTA-ver- gunning geldt met name voor de controlepraktijk, maar we beschouwen de toekenning ook als waardevol signaal voor het totale pakket aan dienstver lening", aldus Jan van Maaren AA. Visser 8c Visser Accountants- Belastingadviseurs heeft sinds haar oprichting in 1989 inmid dels bijna 200 medewerkers en zes vestigingen te weten in Barendrecht, Barnevcld, Gou da, Middelharnis, Moerkapelle en Oud-Beijerland. MIDDELHARNIS - Zaterdag 11 oktober is het Landelijke Achievendag. Het is op die dag mogelijk een blik te werpen achter de schermen van archief diensten. Het Streekarchief Goeree-Overflakkee opent op die dag ook haar deuren. U kunt zelf archiefonderzoek verrichten of vragen stellen. In de studiezaal kunt u via de COtiTf)tIfe'r'(Vtftre'd(>t)pl?(Tt?kén of de burgerlijke stand raadple gen. Tevens bestaat de moge lijkheid dat u een rondleiding krijgt door de depots, waarin circa twee kilometer archief ligt opgeslagen. In de gang naar de studiezaal worden unieke schetsen van Middelharnis-Sommelsdijk 90 jaar geleden geëxposeerd. In juli 1918 bezocht kunstschilder Adrianus Miolée (1879-1961) Middelharnis en Sommelsdijk. Daar maakte hij een groot aan tal zeer gedetailleerde schetsen. Onlangs heeft het streekar chief een schetsboek van Mio lée gekocht met daarin deze tekeningen. Zijn werk wordt realistisch met een impressio nistische inslag genoemd. Ver der is er in het kader van okto ber wijnmaand een expositie van kui'RërïTi'ekkei'S'en aanver wante zaken. Er wordt daarbij aandacht besteed aan de giote portvangst door de vissers op het eiland, nu precies 90 jaar geleden. Iedereen is van harte wel kom op zaterdag 1 1 oktober in het Streekarchief Goeree- Overflakkee, Dwarsweg 40 te Middelharnis. Het archief is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Het is alweer even geleden dat de Zuiderdiepnatuurplan- nen volop in de publiciteit stond. Toch staat de kwestie nog steeds op de agenda van de provincie. Velen zijn echter door het woud van berichtge ving het overzicht kwijtgeraakt van de stand van zaken. Daar om hebben we de ontwikkelin gen met betrekking tot de Zui derdieppolders van het laatste halfjaar nog eens kort op een rijtje gezet. Maart: Gedeputeerde Evertse wordt door een commissie van Provinciale Staten opgeroepen om mogelijke alternatieven te onderzoeken. Hij belooft dit te zullen doen, en zal hierbij letten op draagvlak en uit voerbaarheid. Binnen een half jaar zal hij verslag doen van de mogelijkheden. Mei: Evertse en ambtenaren spreken met diverse bestuur ders uit gemeente Dirksland en gemeente Goedereede over mogelijke alternatieven. Het uitgangspunt van Evertse is dat de gemeentes zelf met moge lijke alternatieven moeten komen. Ook met werkgroep Zoet Flakkee heeft hij een overleg. De werkgroep kiest het standpunt om alleen het Beter Plan Zuiderdiep actief te promoten. De kern hiervan is het aanleggen van buitendijkse getijdennatuur op laaggelegen zandplaten. Het aanwijzen van andere polders waar natuur ontwikkeling mogelijk zou zijn, ziet de werkgroep niet als haar taak. Als geen ander weten we immers hoe ingrijpend zo'n claim voor het bedrijf en per soonlijke leven kan zijn. Juli: Evertse zendt een memo aan de Provinciale Staten, waarin hij meldt dat er op Goeree-Overflakkee geen draagvlak is voor de uitvoer van natuurontwikkeling in de Zuiderdieppolders. Een alter natiefis dus zeer wenselijk. Hij kan echter nog niets concreets aanbieden. Verder debatteert ook de Tweede Kamer over het omzetten van (goede) land bouwgrond in natuur. Hierbij wordt een motie van het CDA aangenomen, waarin wordt gevraagd om alternatieve plan nen voor natuurontwikkelin gen buiten de Zuiderdieppol ders welwillend te bezien. Augustus: Enkele Dirkslandse raadsleden hebben de hand schoen opgenomen en zijn actief op zoek gegaan naar mogelijke alternatieven. Zij hebben enkele polders gevon den, waar de grondeigenaren bereid zijn - mits fatsoenlijk benaderd en netjes gecompen seerd - op vrijwillige basis te verkopen. Inmiddels is het halfjaar ruim verstreken. Naar verwachting zal gedeputeerde Evertse half oktober in de commissieverga dering van de Staten van Zuid- Holland verslag doen van de mogelijkheid van alternatie ven. Deze commissie zal dan besluiten hiermee al dan niet in te stemmen. Als werkgroep hopen wij op een alternatief waarbij zoveel mogelijk win naars zijn. In onze ogen past hierbij het beste de ontwikke ling van buitendijkse getijden- natuur, in het Haringvliet. Hier kan dan de gewenste natuur ontstaan, aanslu'fend op de Westplaat Buitengronden; dit kan relatief goedkoop en natuurlijk worden aangelegd; en hierdoor zal geen goede landbouwgrond verloren gaan. (Zie ook www.zoet.flakkee.nl) Werkgroep Zoet Flakkee e-mail info (cbzoetflakkeejiL Volgens het VGB uit Goede reede is herindeling van de verschillende gemeentes van Goeree-Overflakkee geen goe de zaak. Het is in de loop van de tijd bewezen dat herindeling elders in het land wel geslaagd is. Eén gemeente werkt natuur lijk veel efficiënter, je hebt geen hoge school nodig om dat te begrijpen. Al het geneuzel van al die aparte gemeenteraad- jes kost de burger handen vol met geld. Dat een aantal men sen uit de plaatselijke politiek herindeling niet ziet zitten is natuurlijk een vorm van eigen belang. Vele politieke functies komen dan te vervallen met de bijbehorende financiële consequenties. Tevens zal één gemeenteraad verandering brengen in de politieke kleur. Dat is wat veel conservatieven niet aan zal staan. Nico van de Seijp Sommelsdijk MIDDELHARNIS - De bin gocommissie van het Oude renwerk houdt zaterdag 11 oktober a.s. een bingoavond voor jong en oud. Er zijn mooie prijzen te winnen. Iedereen is vanaf 19.00 uur van harte welkom in het rolstoeltoegankelijke wijk centrum Companen aan de Doetinchemsestraat. De eer ste ronde begint om 19.30 uur. Een kopje koffie of thee wordt u gratis aangeboden. Tien ronden Bingo kosten €6, de koffieronden 0,50 per stuk (2x) en de superron- de 1,50. En wegens succes ook weer een vluggertje met grote prijs voor 1Spelers kiezen zelf waar ze aan mee doen. Door Jaap Ruizeveld Aan het eind van de bijeen komst gaf ABB-er Haffert aan dat hij toch wilde weten wie nu het smakelijke hapje had aangeboden. De burgemeester had de openingssessie gemist dus zij keek naar de griffier, die keek naar de secretaris en ook de raadsleden keken in het rond. Niemand leek het te weten. Tot het moment dat wethouder Van den Berg opperde dat het gebaar ver moedelijk afkomstig was van de stichting die zich heeft j ingezet voor de Sommelsdijk- se haven. En ja, op de vrij lege publieke tribune gaf mevrouw Verhoef, oprichter van de stichting aan dat inderdaad het gebaar van deze stichting kwam. Burgemeester Hommes dankte mevrouw Verhoef en de stichting daarop hartelijk. Maar daarmee was de kous niet af Want in de hal van het gemeentehuis gaf mevrouw Verhoef aan dat zij een beetje teleurgesteld was dat de zo goed bedoelde actie niet uit de verf was gekomen. Erger nog, de stichting zou een kaart met daarop een dankwoord in dichtvorm aan de gemeente hebben verstrekt en die kaart was bij de consumptieve hap niet boven tafel gekomen. 'Ja, zoals het nu gelopen is, daar over heb ik een wat minder plezierig gevoel", zo stelde mevrouw Verhoef Op de raadsagenda prijkte het voorstel voor vaststelling van het beleidskader Landgoe deren Middelharnis. Osinga (VVD) gesteund door SGP, ABB en Christenunie vond dat het dossier nog veel vra gen opriep, onduidelijkheden ijevatte en zeker meer tijd verg de voor bestudering. Daarom stelde hij voor het punt van de agenda te halen. De stem men staakten omdat de overi ge fracties het onderwerp wel wilden behandelen. Hoving (PvdA) stelde dat het alle maal al te lang heeft geduurd. Waarnemend voorzitter Van Dam telde nog eens de stem men en concludeerde dat het voorstel was verworpen. Maar was dat wel zo? Onduidelijk heid alom. De secretaris kwam eraan te pas, de griffier boog zich over het Reglement van Orde en de vergadering stop te In artikel 33 vond men de oplossing, het onderwerp kon worden doorgeschoven naar de novemberzitting, omdat het staken van stemmen een gevolg was van een onvol ledige raad. Misschien komt een en ander goed uit om de nota dan ook nog zorgvuldig op stijl, redactionele tekst en taalfouten, alsmede doublures door te nemen. Het komt niet vaak voor dat een eenvoudige benoeming tot lid van de hoorcommissie Ruimtelijke Ordening twee keer geschied. PvdA-raadslid Hoving was de gelukkige. Omdat het hier een A-stuk betrof was er geen discussie nodig. Burgemeester Hom mes stelde het punt aan de orde, zag instemmende reac ties, feliciteerde Hoving met zijn benoeming en hamerde af. Hoving knikte. De bur gemeester had echter buiten De Feyter (CDA) gerekend die bezwaar aantekende over de wijze waarop Hoving was benoemd. Over personen moet je schriftelijk stemmen, merkte hij droog op. Dus een nieuwe sessie. Het benoemen van leden voor het stembureau en de briefjes moesten worden inge vuld. Omdat de stembuskan ontbrak, haalde de secretaris met de hand de papiertjes op. Uitslag: unaniem steun voor de benoeming. Weer felicita ties met deze taakverzwaring. Hoving zag er de humor wel van in. Hij bedankte voor het nu wel erg duidelijk in hem gestelde vertrouwen. Op zaterdag 11 oktober staat een voor de orgelliefheb bers belangiijke aktiviteit op het programm: het zestiende Orgelconcours voor amateurs. - Centraal bij dit evenement staat het prachtige FTobenius- orgel in de Hervormde Kerk te Oude-Tonge. Het concours kan zich ver heugen in de belangstelling van vijftien deelnemers. De organisatie (de Vereniging \'an Orgelvrienden) heeft ze in de afgelopen weken ingeschre ven. Geplaatst konden wor den organisten die afkomstig zijn van Cioeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland, Sint Philipsland en Tholen. Het concours 'van' Oude-Ton ge werd voor het eerst gehou den op zaterdag 23 februari 1980. Vanaf het begin éénmaal per anderhalf jaar, later in een tweejaarlijkse frequentie, is het concours niet meer weg te denken uit het Flakkeese orgellandschap. De jury wordt - iedere keer in wisselende bezetting - gevormd door twee prominente organisten. Het concours begint zaterdag morgen om 9.45 uur (de kerk is om 9.15 uur open). Na acht deelnemers volgt de middag pauze. Om 14.15 uur gaat het concours verder, tot ongeveer 16.15 uur. Daarna volgt het juryberaad, waarna de uitslag wordt verwacht. Dan zal de jury bekend maken welke deel nemers het best gepresteerd hebben. Zij mogen 's avonds, samen met de jury, het slotcon- cert verzorgen. Alle deelnemers spelen op het Frobenius-orgel, behalve een vrij werk naar eigen keuze, een koraalgebonden verplicht werk. Voor deze keer mocht een keus worden gemaakt uit koraalmuziek van Johann Ludwig Krebs, Hans Friedrich Micheelsen of Hugo Disder. De maximale speelduur per deel nemer is 12 minuten. Financieel wordt het concours mogelijk gemaakt door het Paul van Hessenfonds van de Lionsclub Goeree-Overflakkee. Ondernemer Paul van Hessen, eigenaar van o.m. de vroegere darmenfabriek te Sommels dijk, richtte het fonds op, dat ten goede komt aan culturele doeleinden op Flakkee. De Vereniging van Orgelvrienden is erg blij met deze ondersteu ning. Dejury wordt dit keer gevormd door twee musici uit het hoge Noorden: Anco Ezinga en Siet- se de Vries. Anco Ezinga studeerde aan de conservatoria van Clroningen en Utrecht. Naast organist is hij ook muziektheoreticus. Vele jaren doceerde hij aan de conservatoria van Leeuwarden en Enschede. Sietze de Vries is organist van de Geref Kerk Vrijgemaakt te Zuidhorn. Hij is vooral bekend vanwege zijn improvisatieta lent. Recent werd hij winnaar van het prestigieuze orgelcon cours te Haarlem. Beide juryleden hebben ruime ervaring als docent èn als jury lid. Tijdens het avondconcert (20.00 uur) zullen de drie prijswinnaars èn de jury con certeren. Daarna zal de prijs uitreiking plaatsvinden. De organiserende commissie nodigt u hartelijk uit om dit evenement bij te wonen. Over dag is de toegang gratis. Voor het avondconcert geldt een toegangsprijs van 5 euro (scho lieren, CJP en 65+ 3,50).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6