VAN Kempen ONTDEK HET GEHEIM VAN NOVASTYL Drie generaties Van Kempen, de vierde is al in zicht INTERIEURS Jubileumuitgave 7 oktober 2008 25 [ilMjiIllrildjilliaiIÖ© Tot de adverteerders van het eerste uur in Eilanden-Nieuws hoort ook Van Kempen Interieurs, al tientallen jaren gevestigd aan de Schoolstraat, onderaan de Molendijk te Oude-Tonge. Al in de eerste jaargang, van 1928, kom je regelmatig de naam van Van Kempen tegen onder de adverteerders van 80 jaar geleden. Het w/as opa Piet van Kempen, geboren in 1888, die in 1922 een eigen bedrijf startte in meubels en stoffering. Dat was een noodzakelijke stap die hij zette. Eigenlijk was hij huisschilder, maar door loodwitvergiftiging moest hij, op medisch advies, uitzien naar ander werk. Dat werd de meubelhandel; in Ooitgensplaat ging hij daarmee van start. "Voortvarend was hij", weet de huidige bedrijfseigenaar - ook een Piet van Kempen - te vertellen. "Hij was de eerste in 't dorp die een auto had. En daarmee bezorgde hij alles aan huis. Later, in 1930, startte hij zelfs een filiaal in Oude-Tonge. Dat was - zeker voor die tijd, de crisisjaren - geen geringe stap". Ze verkochten toen al van alles wat op het gebied van meubels en stoffering verkrijgbaar was. Dat zie je ook in de oude advertenties al terug. Zelfs behangrollen hoorden tot het assortiment. Piet weet nog dat er een bestelling behang vanuit Oude-Tonge weggebracht moest worden naar Ooitgensplaat. Op de fiets! "Toen ik terug was, belde die mevrouw dat ze een rol te weinig had besteld, en kon ik wéér op de fiets naar Ooitgensplaat. Het stoffeerderwerk, vertelt Piet verder, omvatte toen meer dan tegenwoordig. "De ingekochte stoelen werden in die tijd nog 'kaal' afgeleverd, dat wil zeggen alleen het geraamte, een houten frame van kaal hout. De meubelhandelaar moest dan zelf het meubelhout beitsen, vering aanbrengen op de plek waar de zitting moest komen en daarna zelf bekleden, veelal in rood velours, al of niet met bloemenmotief. Ook het leggen van vloerzeil is lang een veel voorkomende bezigheid geweest. Vooral toen vroeger de gezinnen veel groter waren, soms waren ze met z'n tienen, had zo'n zeil daar nogal eens onder te lijden en moest er soms twee keer in 't jaar een nieuw zeil worden gelegd. En van het oude zeil moest dan meestal een stuk op de wc-vloer Later kreeg je kokos en jabo op de vloer Dat jabo bestond eerst uit stroken, die moest je ter plekke aan elkaar naaien. Je zat dan helemaal onder 't stof. Nog later kreeg je kamerbreed tapijt"De thans 61-jarige bedrijfseigenaar weet het allemaal nog heel goed. Vóór hem runde Piet's vader Leen van Kempen het bedrijf, en van hem hebben in 1978 diens zonen Piet en Ad de vestiging Oude-Tonge overgenomen. Ad overleed in 1985 echter plotseling, en sindsdien runt Piet met z'n vrouw Gerda het bedrijf alleen. De fraaie meubelwinkel waar ze nu in zitten, is na de watersnoodramp opgebouwd op de plaats waar vroeger het verenigingsgebouw van Oude-Tonge stond. In 1978 werd de winkel uitgebreid met een bovenverdieping en in 1994 werd er een heel groot stuk aangebouwd, tot de huidige omvang van 3500 vierkante meter winkelvloer "Wekelijks wordt er uitgebreid gefolderd", vertelt Piet. "Van Schouwen-Duiveland tot de Hoekse Waard en Barendrecht toe. En de respons daarop is groot. Niet alleen van klanten van Goeree-Overflakkee, maar ook 'van de overkant'". Inmiddels is ook zoon Leonard in het bedrijf werkzaam. En hij heeft er beslist zin in om te zijner tijd de zaken over te nemen. De vierde generatie Van Kempen. Elk meubel is met liefde gemaakt en geselecteerd met oog voor uw woonwensen: dat is de geheime formule achter de Novastyl Collection. Een geheim dat wij graag met u delen. In deze krant geven wIJ u alvast een voorproefje én we trakteren u op de leukste woonweetjes. Met ruim veertig jaar ervaring staat Novastyl voor een veelzijdige en hoogwaardige meubelcollectie. Een collectie die steeds weer blijft verras sen. We vroegen onze collectioneurs daarom naar het geheim achter deze Novastyl Collection. Een geheim dat zij maar wat graag met u delen: 'De meubelen zijn stuk voor stuk gemaakt van de beste materialen en met veel liefde voor het vak,' vertellen ze. 'Dat zie je, dat voel je en dat merk je aan de duurzaamheid. Kwaliteitsmeubelen dus, die we vervolgens hebben geselecteerd met oog voor de trends van nu en straks en uiteraard de woonwensen van de klant.' Onze collectioneurs weten waar ze het over hebben: als ervaren professionals bezoeken zij al meer dan veertig jaar de meest toonaangevende internationale meubelbeurzen. Daar zijn ze steeds weer op zoek naar de nieuwste trends in kleur, vorm en materialen. Al hun indrukken vertalen zij vervolgens naar een prachtige collectie kwaliteitsmeubelen. Meubelen die passen bij iedere stijl: modern, klassiek, landelijk en alles wat daartussen zit. Een eerste indruk van de nieuwe collectie vindt u in deze krant. Maar u kunt de nieuwe Novastyl Collection vanaf nu ook met eigen ogen bewonderen, bij onze dealers in het hele land. Komt u gerust vrijblijvend een kijkje nemen: u bent van harte welkom! r Schoolstraat 28 - 3255 AV Oude Tonge Tel. 0187-641577 - www.vankempeninterleurs.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 33