Middelharnisyij feliciteert 80'jarig jubileum! foi>e Het gemeentebestuur van Middelharnis Eilanden-Nieuws met het [HiaTSIrtTin^liME© Een week uit het leven '^dacteur gaat nét even verder Jubileumuitgave 7 oktober 2008 23 1 fl r\i-> vervolg van pagina 19 zeggen dat, toen ik 'n aantal jaren geleden onverwachts een week opgenomen ben geweest, ik 't er ook prima naar m'n zin heb gehad. Er zelfs van heb genoten! Heerlijk een week rust gehad, en een uitstekende verzorging en gezellige sfeer die de verpleegkundigen met zich meebrachten. En niet te vergeten, het overheerlijke eien waar 't ziekenhuis om bekend staat, 'n Restaurant is er niks bij. Maar zoiets kun je natuurlijk alleen maar zeggen als je voor niets ernstigs in het ziekenhuis ligt. Want in dat geval lig je daar natuurlijk heel anders. Maar deze middag krijgen we een interessante uitleg van één van de anesthesisten over waar het om gaat. En ik voel al aan: dat wordt niet niks om hier een verhaal over te schrijven dat recht doet aan de feiten die ik over me heen krijg maar waar ik verder geen enkele sjoege van heb én dat ik daarover dan 'n verhaal maak dat de lezers ook nog een beetje kunnen volgen. Als ik m'n collega aankijk, zie ik dat zij met net zulk soort gevoelens zit. Op de één of andere manier voel en begrijp je dat van elkaar. Als de uitleg voorbij is, krijgen we nog een rondleiding aangeboden over de operatieafdeling. We worden een omkleedruimte ingeleid, in 'n speciaal pak gehesen, met 'n net over ons hoofd en zakken om onze schoenen, en zo komen we uiteindelijke bij de drie operatiekamers terecht. De deur van één van de O.K's gaat uitnodigend voor ons open. Ik realiseer me dat 'n patiënt voor wie deze deuren óók opengaan maar daar onder 't mes moet, zich wel heel anders moet voelen dan ik op dit moment ervaar... Zuchtend staat de hart-longmachine nog de ademhalingsbewegingen te maken van de operaties 's morgens. En in grote lijnen krijgen we ook hier uitleg over hoe het er op de O.K. aan toe gaat. Beslist interessant. Als we na ruim twee uur het ziekenhuis verlaten, hebben we héél veel informatie om over te schrijven. Dat zal 'n hele kluif worden. Tegelijkertijd voel ik zoiets als; in dit ziekenhuis zou ik eigenlijk ook heel graag werken. Prachtig om in en voor zo'n ziekenhuis wat te kunnen doen. Het laatste half uur van de middag ga ik nog even naar de redactie, kijken wat daar inmiddels weer binnengekomen is. Maar gelukkig valt 't mee. Na een kwartier heb ik het gehad en ga ik op huis aan. Na de warme maaltijd ga ik meteen met 't ziekenhuisverhaal aan de slag. Nu heb ik wél m'n aantekeningen nodig. Ik moet meer dan eens goed nadenken water hier en daar nu eigenlijk staat... En voor 'n beter begrip van bepaalde technische en ingewikkelde dingen zoek ik soms ook nog even op het internet. Ik ben trouwens niet zo'n schrijver die gaat zitten en in een uur tijd een heel verhaal van ruim twee A-viertjes eruit slingert. Zulke schrijfwonders heb je, maar daar hoor ik niet bij. Vind ik wel eens jammer.Het duurt bij mij heus wel 'n uur of vier voordat ik werkelijk iedere punt en komma en nog veel meer, helemaal heb zoals ik denk dat 't de krant in kan. Als ik mijn ziekenhuisverhaal af heb, stuur ik 't - zoals we hebben afgesproken - nog even terug naar de anesthesist. Ter autorisatie. Dat doen wij wel vaker Veel andere kranten hebben daar een hekel aan, zeker dagbladen. Maar wij hebben er goede ervaringen mee om 't zo te doen. 't Is beter als je twee tevreden partijen hebt dan wanneer je er alleen zelf een goed gevoel bij hebt. Je kunt simpelweg makkelijk iets verkeerd begrepen hebben of zo geformuleerd hebben dat 't net anders overkomt dan 't werd bedoeld. En zeker als 't om materie gaat waar je zelf helemaal niet inzit en er dus geen greintje verstand van hebt, spelen we liever op safe door 't nog even na te laten kijken. Nee, op onze redactie houden we er niet van om te zeggen: 'hoor 's dokter, jij hebt jouw vak en daar heb jij verstand van, ik heb mijn schrijversvak en daar bemoei jij je niet mee'. 't Is inmiddels een uur of elf 's avonds. Als ik nu naar bed ga, lig ik voor mijn doen ook 'n keer vroeg. De daad bij 't woord voegend, lig ik tegen middernacht op bed. En al vrij gauw weet ik van de wereld niet meer af. Totdat om half twee de pieper gaat. 't Schermpje ervan kleurt felblauw, maar met m'n slaperige ogen krijg ik 't niet zo gauw voor elkaar om te lezen wat er staat. M'n kijkers gaan trouwens toch hard achteruit de laatste tijd, zonder bril begin ik echt niets meer Met moeite onderscheid ik de tekst en begrijp ik dat er brand is op een bedrijventerrein een aantal dorpen verder Ik wacht even af. Je kunt onmogelijk op iedere brandmelding af, acht van de tien keer loont 't de moeite niet voor vermelding in de krant. Maar dat lijkt dit keer anders uit te pakken. Binnen één minuut gaat de pieper opnieuw. Nou, zou dat meteen 'middelbrand' betekenen? Ja dus. Dan zal 't wel raak zijn, denk ik bij mezelf, en zullen de vlammen al wel uit 't pand slaan. Dus moet ik eruit. Als ik goed en wel de deur uitstap en de kille nacht om me heen voel, gaat de pieper weer Wat nu? Melding 'grote brand'? Ja dus. Nou, dan is 't er echt goed mis en als vanzelf zet ik er flink de vaart in. Alsof dat zou helpen het vuur te doven, maar onwillekeurig gaat dat zo. Ik ben net het dorp uit of de pieper gaat alweer... 'Zeer grote brand' nu? Ja dus. Nou, dan zal 't een feest van sirenes en zwaailichten worden. Laat ik maar proberen om zoveel mogelijk voor de muziek uit te rijden, anders kom je er soms maar moeilijk meer bij. Op de rijksweg gaat de teller al gauw naar de 180/190 km/u en na tien minuten ben ik op de plaats des onheils. Een bedrijfspand is volledig prooi van 'n vreselijk woedend vuur waarvan de vlammen en giftig zwarte rookwolken tientallen meters hoog de donkere lucht in brullen. Wat 'n schouwspel, maar toch wel mooi om foto's van te maken. Als ik probeer wat dichterbij te komen, slaat een zinderende hitte me tegemoet. Een beetje op afstand blijven dus. M'n benen voelen vreemd, koud maar toch gloeiend aan. Onwillekeurig voel ik even aan m'n broekspijpen. Ze zouden vlam vatten. Op 'n ander plekje kan ik veiliger langs het brandende gebouw heen. Als ik zo'n twintig meter verder ben, gaat er een enorme dreun door de lucht. Ik voel de trillingen van 'n oorverdovende ontploffing door heel m'n lijf sidderen. Een gasfles die de lucht ingaat, begrijp ik. Heef t't nood? Schiet 'ie echt de lucht in en waar komt'ie dan terecht? Toch maar even uitkijken. Intussen hoor ik van allerlei kanten sirenes naderen, van meerdere politieauto's en allerlei brandweermaterieel, tot 'van de overkant' vandaan. Vanuit meerde gezichtspunten leg ik in redelijk snel tempo de brand vast op de gevoelige plaat. Die plaatjes heb je dan alvast maar Indrukwekkend, zo'n kolkende vuur- en rookzuil. Zou de vuurkolom tijdens de woestijnreis van het volk Israël er ook zo uit hebben gezien in 't donker, vraag ik me onbewust af. Tal van andere verslaggevers van landelijke kranten en locale tv-stations uit de regio verschijnen eveneens ten tonele. Hier en daar een praatje, weer 'n aantal foto's schieten en proberen of je een chef van dienst te pakken krijgt van de politie, of 'n persvooriichter, die officieel mededelingen mag doen inzake deze 'calamiteit'. Vervolg pag 27 Meer keus, meer service, meer vakantie. Dat is Globe Reisburo! Wij geven u graag een passend advies. Maar we cJoen nog veel meer: ook voor een Vakantie Cadeaubon, De Nationale Musicalbon, CiftForZ, luchthavenvervoer en reisverzekeringen bent u aan het juiste adres. Van weekendje weg tot wereldreis; de mooiste vakanties boekt u gewoon bij Globe Reisburo in Middelharnis en Ouddorp. MIDDELHARNIS Beneden Zandpad igb tel: 0187 - 471100 - middelharnis@globereisburo.nl OUDDORP Hofdijksweg 20 - tel: 0187 - 66 77 00 ouddorp@globereisburo.nl - vvww.globereisburo.nl REISBURO

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 31