Nieuw pand Esselink Zierikzee geopend Wonen tussen water en land, in sfeerboek Z-wonen uitgebeeld 10 jaar Heerlijk Heerlijk bij Banketbakkerij Van Helden Afsluiting Oostplaatseweg/ Oosthavendijk Creatieve middag voor dejeugd Froukje Bienefelt exposeert in 't Blaeuwe Huus EIIAI1DEt1-l1IEUW5 Presentatie avond zendingswerk Rectificatie Bierproeverij Drie nieuwe buurtagenten op Goeree- Overflakkee Goeree- Overflakkee kalender Verkoop soesjes Amictia EIUMIDEtl-niEUWS Heerlijk £ïf Heerlijk Gilde Flakkeeënaers Contact Klok Restaurant PAGINA 2 DINSDAG 7 OKTOBER 2008 In de 10e maand van dit jaar bestaat Heerlijk Heerlijk 10 jaar. Vanwege dit feestelijke jubileum heeft Banketbakkerij van Helden 10 dagen lang spetterende aanbiedingen met het getal 10. Daar naast krijgt elke 10e klant een gratis Big Shopper, en op website www.deban- ketbakker.nl worden 10 dagen lang gratis skitaar ten weggeven. Op deze site kan men tevens alle aanbiedingen en produc ten vinden. Gelijk met het jubileumfeest wordt de nieuwe verpakking en het nieuwe logo van Ban ketbakkerij Van Helden inge voerd. "Aangezien we niet hele mooie nieuwe Heerlijk Heerlijk verpakking begin nen, hebben we gelijk ons logo laten vernieuwen", vertelt eigenaar Peter van Helden. "Want ondanks dat wij reeds drie jaar een tearoom hebben, weten veel inwoners van Flak- kee dit nog steeds niet! Met het nieuwe logo kun je in één opslag zien dat we niet alleen banket en ijs verkopen, maar dat men ook gelijk alle lekker nijen in onze tearoom kan nut tigen", vuil Selma haar man aan. "Daar schenken we de bij zonder lekkere koffie van Hes- selink en de geheel biologische thee 'Pure Tea'. Door zelf deze exclusieve smaken te proeven ontdekt men hoe lekker kof fie en thee kimnen zijn. /Vis stimulans beginnen we op 10 oktober met het uitdelen van koffie strippenkaarten waarbij de klanten het 10e kopje gratis krijgen". In het Gilde van de Betere Banketbakkers zijn ruim hon derd zelfstandige banketbak kers verenigd. Verspreid over het gehele land waarborgen ze stuk voor stuk, topkwaliteit in banket. Het zijn de verwen- ners bij uitstek want overal waar feest is zijn zij. Of het nu gaat om een verjaardag, een jubileum of een trouw dag. Onze banketbakkers staan graag voor u klaar. De meester banketbakkers van het gilde werken uitsluitend tnet de beste grondstoffen van moeder aarde. Met dagverse producten. Zo worden met de natuurlijkste ingrediënten - bloem, suiker, boter, eieren, room, noten en vruchten - de heerlijkste kunstwerkjes gebakken. En het verschil proefje. Want compromissen doen aan de kwaliteit is er bij Heerlijk Heerlijk, Het Gilde van de Betere Banketbakkers, niet bij. Regelmatig worden alle Heerlijk Heerlijk ban ketbakkers beoordeeld op hun product- en organisatie kwaliteit. Gezamenlijk steken de ban ketbakkers veel tijd in het ontwikkelen van nieuwe en vooral tongstrelende produc ten die bewijzen dat u met Het (lilde van de Betere Banket bakkers niet alleen kwaliteit in huis hebt gehaald, maar vooral beroepstrots en liefde voor alles wat zoet en hartig is. Zo wordt tijdens het jubileum een uniek product geïntroduceerd, genaamd 'de Flakkeeënaer'. Een heerlijke dikke speculaas in vorm van het eiland Goeree- Overflakkee met daarop halve amandelen die representatief zijn voor de dorpen op het eiland. MIDDELHARNIS - Op vrij dag 10 eii zaterdag 11 oktober vinden er asfaltwerkzaamhe- den plaats aan de Oostplaat seweg en een gedeelte van de Oostnavendijk te Middelhar- nis. De Oostplaatseweg is op beide dagen geheel afgeslo ten voor verkeer. De Oost havendijk is afgesloten vanaf de Edison tot aan de Oost plaatseweg. De omleidingen worden met borden aange geven. Bestemmingsverkeer voor voetbalvereniging Flak- kee wordt over het fietspad geleid. 0UDE-T0N(;E - De SWO organiseert op woensdag 15 oktober a.s. in het Infocen- trum, Bernhardstraat 27 te Oude-Tonge een creatieve middag voor de jeugd. Er zal een herfststukje worden gemaakt. Voor groep 1 t/m 3 is de middag van 13.15-14.45 uur en voor de groepen 4 t/in 8 van 15.00-16.30 uur. Deelname kost€ 2,00 per kind. OUDDORP - De hele maand oktober exposeert Frouke Bie nefelt haar schilerijen in VVV- kantoor 't Blaeuwe Huus, Bos weg 2 te Ouddorp. Al op de lagere school waren tekenen en Nederlandse taal haar favo riete vakken. Het zou echter nog jaren duren voordat ze de rust en de tijd vond om er iets mee te doen. Ze begon met drie dames thuis te oefenen en kreeg een paar jaar les bij het International Art Centre onder leiding van Suzan Ofifereins. Met als thema 'Viserij en de zee' exposeert ze op de kunstmarkt en in de huisartsenpraktijk te Ouddorp. Ook resulteerde dat in een boekje 'De zee geeft en neemt'. Tevens sloot ze zich aan bij de reizende dichters, ze maakt gedichten op bestelling voor speciale gelegenheden als huwelijk, geboorte, jubileum, e.d. De opbrengst daarvan gaat naar verschillende goede doe len op (loeree-Overflakkee. De schilderijen in 't Blaeuwe Huus zijn te bezichtigen en haar gecjichten te lezen van maandag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur en op zaterdag van 9.00-16.00 uur. Bestellingen kunnen worden gedaan via een intekenlijst. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huls-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA MIddelharnIs. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. S/admanager; Gert Venweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: g.venweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - Reinout en Arenda van Heiningen, gemeenteleden van de Her vormde Gemeente van Mid- delharnis, hebben onlangs hun studie in Engeland afge rond. Nu zijn ze bezig zich, met hun zoontje Nathan, voor te bereiden op hun uitzending naar Thailand. In deze perio de willen ze zich graag inzetten om de belangstelling voor en het meeleven met de zending te versterken. Ze willen dit o.a. doen door op 28 oktober a.s. een presentatie te houden in verenigingsgebouw De Hoek steen aan de Ring te Middel- harnis. Deze avond begint om half acht. Voor de pauze zullen zij wat vertellen ov het werk onder de Isaan in het Noord-Oosten van Thailand, waar de familie Van Heiningen ook hoopt te gaan werken. Het belooft een interessante avond te worden. De toegang is gra tis. Wel wordt er een collecte voor hen gehouden. In onze editie van vorige week dinsdag stond een berichtje over Boomrooierij L. Struik. Per abuis stond in de kop vermeld dal het om een bomrooierij zou gaan, maar u zult hope lijk begrepen hebben dat de bedrijfsactiviteiten niets met explosieven te iriaken hebben, maar uitsluitend met bomen en wellicht ook struiken. Bovendien bevatte het berichtje ook een onjuist telefoonnummer. Het juiste is 06-41754166. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Op vrijdag 10 oktober orga niseert de dorpsgroep van Stad aan 't Haringvliet een bier proeverij. Er wordt een aantal soorten trapistbier geproefd en er wordt wat verteld over de geschiedenis, smaakverschillen én wat bier nü precies 'trapist' maakt. Ook worden er wat hapjes geserveerd. Let op: het is een proeverij, beslist geen avondje bier hijsen! Iedereen van 18 jaar en ouder is wel kom. De avond wordt gehou den in 't Trefpunt en start om 20.00 uur. De entree bedraagt 7,50. (iraag vooraf opgeven. Dat kan bij Esther Breeinan, tel 0187-611101. GOEREE-OVERFLAKKE - Goeree-Overflakkee heeft drie nieuwe buurtagenten. Cor van Heemst wordt de nieuwe buurtagent van Oud dorp. Hij neemt deze buurt over van Bas de Jong die in opleiding is voor Operati oneel leidinggevende. Van Heemst werkte eerder als buurtagent in Middelharnis. Ook Dirksland heeft een nieu we buurtagent. Ronald Tant- ner, die deze buurt tijdelijk waarnam, wordt opgevolgd door Heidi Westerorink. Zij was eerder werkzaam bij de politie in Spijkenisse. Andrea Scnot, aflcomstig uit het wijkteam Brielle, wordt de nieuwe buurtagent van Battenoord, Nieuwe-Tonge en Sommelsdijk. Zij volgt daar Ewout van Mourik op, die buurtagent is geworden in Spijkenisse. Alle drie de nieuwe buurt agenten zijn inmiddels druk bezig hun nieuwe wijk te leren kennen, ondersteund door de andere medewer kers van het wijkteam zullen zij zich bezig houden met het verbeteren van de veiligheid in hun buurt. Met vragen en niet-spoedei- sende meldingen kunt u bij het wijkteam terecht via het algemene politietelefoon- nummer 0800-8844. Uw telefoontje komt binnen bij het Politie Service Center. De telefoniste zet het verzoek in een afsprakensysteem voor het wijkteam. Een medewer ker van het wijkteam neemt dan zo snel mogelijk con tact met u op. Voor spoed en onmiddellijke actie belt u uiteraard 112. ZIERIKZEE - Maandag 29 september is het nieu we pand van de Esselink Groep in Zierikzee fees telijk geopend. Ruim 300 genodigden waren naar Schouwen-Duiveland gekomen om getuige te zijn van dit alles. Eén van de magazijnen was omge toverd tot ontvangstruimte voor de vele genodigden van fabrikanten, groot handelaren, collega's en klanten. De regie van deze dag was in handen van filiaalleider Jaap Mackloet, die de rij van spre kers aankondigde. Als eerste sprak Marco Born van het gelijknamige architecten- buro uit Middelharnis, die het ontwerp heeft gemaakt. Vervolgens Pieter van Moort van Bouwbedrijf Bijkerk uit Haamstede, welke hoofdaan nemer was. Hij zag terug op een plezierige bouw met strak ke tijdlimieten, waaraan (bijna) altijd de hand werd gehouden. Hij dankte de Esselink Groep voor de fijne samenwerking. Namens de directie sprak Taco van Dieren een woord, die God dankte voor de gezondheid en middelen om dit te realiseren. Daarna werden velen bedankt die bij de bouw betrokken zijn geweest - een hele rij namen. Namens de gemeente Schou wen-Duiveland sprak wet houder Van der Wekken, die blij was met het initiatief van Esselink om een prachtig pand neer te zetten. 'Vanaf de Zee- landbrug is het een herken baar punt geworden op het industrieterrein. Nog liever had hij Esselink op het nieuwe terrein aan de rand van Zierik zee gezien, maar dat duurde waarschijnlijk te lang. Tot slot sprak Jaap Mackloet als filiaalleider en namens het per- De heren Van Dieren, Van der Wekken en Goedegelmur openen de nieuwe vestiging van Esselink in Zierikzee. soneel. Hij bood een prachtige klok aan ter vervanging van de oude klok. Zo was het ook met het oude pand, nog niet versleten maar te gedateerd om verder de toekomst mee in te gaan. Hij trok de lijnen van de klok door met raderen die niet vast moeten lopen, maar door het personeel lopend gehouden moeten worden. Hij hoopte dan ook voor de toekomst dat de Esselinkklok bij de tijd zal blijven en daar door de saamhorigheid onder elkaar groot zal zijn. Hierna werd iedereen verzocht naar buiten te gaan voor de officiële openingshandeling. Voor de hoofdingang was van tempex een muur gemaakt met de toegang van het oude pand erop geplakt. Met opzwepend kabaal kwam de Esselink bus aanrijden en sprongen drie 'werklieden' uit de bus om de muur te slopen. Die eer hadden twee directie leden, de heren van Dieren sr. en Goedegebuur en wethouder Van der Wekken. De samen werking tussen hen was perfect want de muur was snel gesloopt, waarna de rode loper werd uit gerold om vervolgens met een glas champagne te toasten op een goede toekomst. Daarna werd druk gebruik gemaakt om felicitaties uit te brengen en elkaar te ontmoeten in het prachtige Profcenter Ieder een was diep onder de indruk van deze prachüge ruimte, die ruim bemeten is met gereed schap, kleding en alles wat een bouwer nodig heeft. Op het moment dat de magen gingen knorren werd een ander deel van het pand opengesteld, namelijk, het houtmagazijn dat afgescheiden is van het soms stoffige zak-warenmagazijn. Tussen de stellingen hout- en plaatmateriaal was door Hotel Restaurant Het Getij uit Zierik zee een gigantisch restaurant gerealiseerd voor 350 perso nen. Vier verschillende buffet ten zorgden dat niemand kon klagen over gebrek aan varië teit. De bouwvakkers, klussers, zzp'ers, fabrikanten, personeel en andere betrokkenen lieten het zich goed smaken. Tot slot kwam Vroegindeweij Heftrucks met een splinter nieuwe truck naar binnen met een geweldig dessertbuf fet. Esselink heeft zich die dag gepresenteerd aan de vakhan- del met een grandioze opening, waar nog lang over nagepraat zal worden. Bijna is het weer zover. Van af 11 oktober is de nieuwe Goeree-Overflakkee kalender verkrijgbaar, geïllustreerd met foto's van het eiland. De foto's zijn evenals voorgaan de jaren gemaakt door Krijn Vogelaar te Sommelsdijk. Het unieke van de kalender is wel dat naast de recent gemaakte foto's oude prenten zijn afge beeld, die de nieuwe foto's in historisch perspectief plaat sen. Ondanks de twee foto's op één kalenderblad is daarop toch veel ruimte beschikbaar voor het maken van afspraken eii aantekeningen. Opnieuw is een rijksdaalder van ieder^e verkochte kalender bestemd voor hospice 'Calando' te Dirksland. Vorig jaar kon de opbrengst worden gebruikt voor de aanschaf van relax- stoelen. Aangezien momen teel een deel van het interi eur aan vervanging toe is, zal de opbrengst van de nieuwe kalender nu hiervoor wor den aangewend. Met aanschaf van de kalender steunt u dus tevens Calando. De' kalen der zal huis aan huis te koop worden aangeboden. Ook is ze te koop in de boekhandels Van der Boom, Vroeginde weij en Akershoek. Mocht u de kalender telefonisch willen bestellen dan kan dat natuur lijk ook. Bel dan naar (0187) 483071 of (0187) 483465. De prijs is €7,50. DIRKSLAND - Zaterdag 11 oktober a.s. vanaf 9.30 uur zu/- len de leden van muziekvereni ging Amicitia in Dirksland huis aan huis soesjes verkopen. De opbrengst zal worden besteed aan nieuwe instrumenten van de vereniging. OUDDORP - Architect ir. Richt Zeelenberg (41) van Z-Wonen, het moderne architectenbureau aan de Oud- dorpse Haven, kan boeiend en met passie over haar werk vertellen. Niet verwonderlijk als je al jaren in het vak meedraait en nog meer als je Matthijs Zeelenberg, succesvolle grondlegger van Zeelenberg Architectuur en Z-Wonen, aan je zijde vindt. Maar Richt heeft aan al die gewaardeerde activiteiten nu met communicatie ve vaardigheden en marketingaspecten een dimensie toegevoegd. Vorm gegeven in een kleurrijk sfeerboek 'Wonen tussen water en land', dat donderdag 16 okto ber in de locatie van de Zeilvereniging aan de Oud- dorpse Haven, een feestelijke presentatie krijgt. Nie mand minder dan cuisinier Cees Helder, tot voor kort de beroemde driesterrenkok van restaurant Parkheu vel in Rotterdam, zal het eerste exemplaar in ontvangst nemen. Door Jaap Ruizeveld 'Je kan het sfeerboek zien als het visitekaartje van Z-Wonen (met directeur Jan Robijn). Wij richten ons op de parti culiere markt en zijn gespeci aliseerd in het ontwerpen van vrijstaande woningen in een landschappelijke omgeving, maar ook een wijkje of een stedelijke invulling behoren tot onze projecten. Eén van onze kenmerken is de traditi onele bouw. Onbeperkte flexi biliteit en niet gebonden aan systeemmaten", zegt Richt. "Het sfeerboek presenteert bijzondere en verrassen de ontmoetingen met onze opdrachtgevers. Een beschei den selectie van ons werk, woningen tussen water en land, kreeg een plaatsje in het boek. Ruim een halfjaar vergde de voorbereiding. Pro jecten selecteren, illustraties verzamelen, foto's maken. Arclnteci Riclit Zeelenberg bij de haven van Ouddorp. Illaslratie op de boekomslag: houten palen markeren de kop van het Ouddorps liaventje. lay-out, en contacten met de drukker. Je zoekt de rode draad omdat je natuurlijk veel ook weer niet kunt laten zien. Ik heb getracht in de gekozen beelden de sfeer op te roe pen die wonen en leven ken merkt. Onze opdrachtgevers kunnen in grote variatie zien wat er tot de mogelijkheden behoort. Daarbij lettend op de locatie waarin de woning een plek krijgt, opnieuw de sfeer, de details en het materiaalge bruik. Natuurlijk kent men ons bedrijf en ook weet men wel één of meer plaatsen waar onze woningen zijn gereali seerd. Toch ontbrak dat over all inzicht. Daarom wordt dit sfeerboek in de markt gezet, overigens in directe samen hang met een brochure. Daar in wordt in 17 stappen uitleg gegeven welke aspecten aan de orde komen bij het ont werpen van een woning. Dus vanaf dag één, de eerste con tacten met de architect, via de vergunningenprocedures tot de uiteindelijke oplevering. De opdrachtgever ("we wer ken gemiddeld aan 30 projec ten per jaar") wordt het gehele proces begeleid. Pragmatisch, aan de hand genomen, zodat hij of zij niet onderweg voor verrassingen komt te staan. Dat marketingitem krijgt met het sfeerboek en de stappen- folder nu echt handen en voe ten", zegt Richt. Ze ziet de pre sentatie als een mijlpaal. Daarna wacht stellig de uitda ging om ook voor het bedrijf Zeelenberg Architectuur (directeur Jan Paul Bron) iets dergelijks op te zetten. Beide bedrijven zijn zelfstandig. Architectenbureau Zeelenberg is namelijk een architecten concept en planontwikkelings- bureau dat projectmatig werkt op macroniveau. Bekend is onder andere het project op ■V^uetuo Island voor de Chine se kust, waar Matthijs Zeelen berg in feite als 'ambassadeur' zijn representatieve know how kon etaleren en investeren en waar thans 4000 woningen rond een haven, sluis en veel water in afbouw zijn. Nog twee vragen. Waarom de presentatie aan de Ouddorpse haven? "Het is 'the place to be'. Hier staan onze bureaus. Hier komen water en land samen. Ook de omslag van het boek is een sfeerbeeld van de kop van de haven, met die prachtige palen. Een stilleven dat boeit. En waarom Cees Helder het eerste exemplaar krijgt? Hij is één van onze gewaardeerde opdrachtgevers. Als cuisinier puur in zijn productenkeuze. Hij is inventief en streeft altijd naar perfectie en creativiteit. Eigenschappen die je ook vindt in ons bedrijf. Dus een mooie gelijkenis", zegt Richt lachend.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2