MMASTENBROEK y WINTERCOLLECTIE IS BINNEN pafkêêffyimtê aao acÉfzijde m de méé DE NIEUWE DE KORTE ZONWERING vof liiiiiriii rilNilii riiiiiiirttii 19 [iiEmiiïitGTriQiï© en week uit het leven en redacteur !MM ^-:} DOE-HET-ZELF, COUNTRY OUTDOOR LIFE KIJK OP WWW.FIXETMASIENBROEK.WL VOOR ONZE HERKEN Gerard Walschapstraai 26 3245 MD Sommelsifiik Tel. (01871 48 21 20 Fax (0181) 48 90 84 www.dekorteionwering.Gom Jubileumuitgave 7 oktober 2008 vervolg van pagina 15 En eerlijk: we proberen niet te lachen. Geduldig luisteren we weer even. Dan is het echt voorbij. Intussen hebben ze op de drukkerij nog steeds onze kopij niet gehad, "'t Wil weer niet vlotten vandaag", verzuchten we. Want intussen zocht er nog iemand naar binnen te komen, maar die is kennelijk weer verdwenen. 't Is pas tegen twaalf uur als ik eindelijk de kopij die ik vanmorgen thuis verwerkte, doorgesluisd heb naar de drukkerij. Maar er ligt nog veel meer. Ook m'n collega heeft 'n berg werk verzet, en daar moet ook allemaal nog door m'n handen. Ik wil 't per se eerst af hebben voordat ik ga eten. Beneden klapt 'n paar keer de buitendeur. Collega's elders in 't gebouw die gaan eten. Zij gebruiken hun verstand, denk ik bij mezelf, ik niet. Maar 't voordeel van nu door te werken is dat er tussen de middag niemand meer naar binnenkomt. Da's met geen goud te betalen, zo'n werksituatie. Voor ik er erg in heb, is 't al half twee, en nog lang ben ik er niet door. Even kijken, welke berichten niet per se in de krant van morgen mee moeten. Die kunnen dan wel even blijven liggen. En verder gaat 't weer Tot ik 'n uur of kwart voor drie, drie uur erdoor ben en ik alles naar de drukkerij heb doorgesluisd. Ook foto's die bij de artikelen geplaatst moeten worden. Sommige zagen er niet uit. Slecht belicht, donker, een beeldcompositie die nog niet echt af was. Het zijn allemaal dingen die je op moet knappen en die je er gauw ook nog even bij doet. Want het resultaat zie je echt wel. Dezelfde foto's komen nu in de krant er veel beter uit te zien. Om kwart over drie, half vier kom ik thuis. Voor de lunch... "Moet dat nu echt zo...?" is 't eerste wat ik daar hoor als ik binnenstap, "dat kan toch niet goed zijn?", zo zegt 'n bezorgde echtgenote. "Nee, 't is waar, maar anders loopt de voorbereiding van de krant vast, en dat gaat ook niet." Gelukkig hebben we alleen 's maandags die hectische situatie, dus dat vind ik wel te overkomen. Met tien minuten, een kwartier heb ik gegeten en vlieg ik weer terug. Op de zaak eerst 'ns kijken hoe ver ze al zijn met 't opmaken van de krant. De schrik slaat me om 't hart. We hebben zoveel kopij geproduceerd dat lang niet alles in de krant van morgen kan. Dat zullen 'n heleboel mensen niet leuk vinden die van alles hebben ingestuurd wat toch echt in de krant van morgen zou moeten. In samenspraak met de collega die de opmaak van de krant verzorgt, probeer ik enigszins tot een oplossing te komen. Stukken die al 'ingebouwd' waren maar toch nog even zouden kunnen wachten, worden er weer uit gehaald en schuiven door naar de volgende editie, a.s. vrijdag. Toch blijkt nóg niet alles mee te kunnen. Nou, het zij zo, we hebben ons best gedaan, en de grootste druk is van de ketel. Dan kunnen nu, 't is zo'n uur of kwart over vier, nog wat karweitjes worden afgewerkt die al wat langer wachten maar waar je eigenlijk niet zo gauw toe komt. Sommige mailtjes moeten nog worden beantwoord, er moeten nog wat foto's uit eerdere kranten worden opgezocht die lezers hebben nabesteld, enz. En zo sluipt de werkdag uit, tenminste, op de redactie. Ik moet me haasten om half zes op tijd op 't eten te zijn. Maar klaar ben ik nog niet. En m'n collega ook niet. We hebben allebei nog verhalen uit te werken van waar we eind vorige week naartoe zijn geweest en waarvan we er absoluut nog niet aan toe zijn gekomen om daar een artikel over te schrijven. Dat moet nu toch echt gebeuren, want anders kunnen we 't wel over laten gaan. Dan is 't geen nieuws meer. Bovendien kan ik 't niet echt laten liggen tot morgen, want dan staan er ook weer de nodige dingen op de agenda, waar we heen moeten. Dan blijft 't opstapelen. Dus vanavond gaan we gewoon door. Het is, na enkele onderbrekingen, half tien als ik klaar ben. Twee artikelen geproduceerd. Maar toch kijk ik nog even in de e-mailbox van de redactie. Alles wat ik nu nog kan doen, hoeft morgen niet, dan heb ik echt zoveel ruimte niet. Het duurt even voordat de postbus van de redactie op m'n scherm thuis verschijnt. Ik voel 'n donkere wolk boven m'n hoofd samenpakken. Er liggen al weer zoveel berichten in, bijkans net zo veel als ik in de zomermaanden, in de komkommertijd, soms in 'n hele dag heb. Even zucht ik. Toch maar doorgaan. De kleine uurtjes breken aan. Ik krijg trek in 'n hartig hapje, een goed glas rode wijn zou ook best smaken, maar daar wacht ik toch maar mee. Wie weet wat voor onzin ik op zou gaan schrijven... Op de bovenverdieping hoor ik alles steeds rustiger worden. De douche heb ik al 'n paar keer horen stromen, enkele keren heb ik slaapkamerdeuren horen sluiten en lichtknopjes uit horen schakelen. Alles gaat in diepe rust. Ook ik krijg slaap, maar ik ben nog niet klaar Alleen de parkiet in de huiskamer tsjielpt nog dat 'n lieve lust is. Hij kan immers geen klokkijken. 't Is tien over half twee als ik erdoor ben. Laat ik 'r maar 'n eind aan maken, aan de dag bedoel ik. De volgende morgen begin ik wat later, 't Is half negen. Voordat ik ga eten, werp ik me thuis eerst weer op de e-mailbox van de redactie. Er ligt gelukkig 'n stuk minder post dan de vorige dag. En ik heb nu 't voordeel dat ik alles van gisterenavond heb weggewerkt. Na drie kwartier is alle kopij van vanmorgen erdoorheen en naar de redactie verzonden, en ga ik eerst ontbijten. Om tien uur heb ik een afspraak voor een interview, dus ik moet weer voortmaken. Net op tijd arriveer ik waar ik wezen moet. Een echtpaar dat maar liefst 70 jaar getrouwd is en hiervoor met een bezoek van de burgemeester wordt vereerd. M'n collega van de andere krant zit er ook al. Dan wordt 't extra gezellig, weet ik. En vragenderwijs komen we één en ander te weten over het leven dat achter het jubilerende bruidspaar ligt. Hoe ze aan elkaar zijn gekomen ("'s zaeterdagsaevus roendjes roend 't durp loape), wat ze zoal hebben meegemaakt (steevast komen de oorlog en de ramp ter sprake), waar ze hebben gewoond, waar - veelal hij - heeft gewerkt, of ze ook (klein)kinderen hebben, enz. Intussen verzorgt één van de inmiddels al wat oudere dochters ons uitstekend van koffie én gebak... 't Is elf uur als we er een eind aan breien. Als ik straks meteen aan 't verhaal begin, hoefik nauwelijks op m'n aantekeningen te kijken, dan zit al 't vertelde nog kakelvers in m'n hoofd. En eerlijk gezegd kan ik mijn aantekeningen ook meestal maar moeilijk meer teruglezen, zo slecht schrijf ik als ik in volle vaart van alles wat wordt vertelt op papier wil zetten, 't Zou mooi zijn als ik m'n verhaaltje over het echtpaar afkrijg vóórdat ik naar m'n afspraak van vanmiddag moet. Dan ben ik uitgenodigd voor een verhaal over iets nieuws in het ziekenhuis, 't Heeft met ziekenhuisopnames te maken van patiënten die geopereerd moeten worden. Er zou een nieuw soort poli zijn opgezet, waar mensen worden uitgenodigd voor 'n soort intakegesprek of zoiets. Het schrijven van het verhaal over 't zeventigjarige echtpaar gaat lekker, de sfeer van vanmorgen zit nog in m'n hoofd en van daaruit schrijf ik m'n artikel. Nog voordat ik naar 't ziekenhuis moet, is 't klaar. Tussendoor gauw even 'n paar boterhammen op, en ik zit nog lekker 'op schema'. In het ziekenhuis worden we hartelijk verwelkomd. M'n collega van de andere krant, die er vanochtend ook was, is er nu ook weer 't Wordt dus opnieuw extra gezellig! Ik weet niet wat dat is, maar ik kom sowieso altijd vreselijk graag in 't ziekenhuis. Als verslaggever dan natuuriijk. Al moet ik eerlijk Vervolg pag 23 z Westelijke Achterweg 59-61 3245 BJ Sommclsdijk 0187-482652 www.fixctmastcnbrDCk.nl flKct.sommcIsdijk'ïifixct.ni

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 27