Stichting Kinderhulp Goeree-Overflakkee ondersteunt crisisopvang jeugdigen CiLKMillMMlDJ]^© Oplossing blauwalg- problematiek in zicht Koninklijke Onderscheiding voor judoka Lau Almekinders r»)^'5ft3 /f^M Bestuurslid en vrijwilligers gevraagd A— Koekverkoop Prins Maurits- school adoptie kinderen Bewoners- onderzoek 'Ieder partje apart' Gemeenteraad Goedereede met jongeren in gesprek Werkzaam heden N215 uitgesteld 81e jaargang Nr. 7751 Dinsdag 7 oktober 2008 CJlxistsUJk strec'kblad op trereformeerde grondslag GOEREE-OVERFLAKKEE - Sinds anderhalfjaar is de Stichting Kinderhulp Goeree-Overflakkee actief als organisatie die de helpende hand reikt aan mensen die kinderen in crisissituaties opvan gen. De stichting werkt eraan om haar noodzake lijke activiteiten uit te breiden en ze zou graag haar werk aan een breed publiek kenbaar maken. Daar naast is men nog op zoek naar een bestuurslid en een aantal vrijwilligers. Hulp Uitbreiden Breed draagvlak Zie jubileumbijlage bij deze krant! Met prijsvragen voor jongen oud. Stuur in en maalt leans op één van de rfiooje prijzen I Visser Visser Op basis van de studiere sultaten naar de overda dige groei van blauwalgen in het Volkerak-Zoommeer concludeert het bestuur lijk overleg Volkerak- Zoommeer dat de meest gewenste toekomst voor het meer is: zout, met een beperkt getij. Tege lijkertijd signaleren zij dat door de verzilting een tekort ontstaat aan zoetwa ter in de omgeving. Deze problemen vragen om een oplossing voordat het zout kan worden toegelaten. Informatieavonden LET OP! 8» PLUS Prijscorrectie Plusmarkt Slingerland Middelharnis GOEDEREEDE - De drie jongste gemeenteraadsle den van de gemeente Goe dereede, Patrick Polie, Liesbeth Keijzer en Coen Sperling nodigen, namens de gehele gemeenteraad van Goedereede, alle jon geren van de gemeente uit om met de raad van gedachten te wisselen. De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Door Adri van der Laan "Er is ongeioollijk veel behoef te aan kiiKleropvang", /.o ver zekeren Carin van Buien, Annet van der Groef en Harry Scheermeijer, bestuursleden van de Stithtinjf Kiiiderlnilp Goeree-Overflakkcc. Iii mei 2007 werd de Stichling Kin derhulp Cioeree-Overilakkee opgerichl. Deze slichling was eerst nauw verbonden aan liet werk van Hui/e Margaritas van Paul en Marjoke l.ooij in Oude-longe. De organisatie is momenteel echter niet gebon den aan het kinderhuis, maar wil er zijn voor alle kinderen en volwas.senen op het' eiland die bij de hulp aan kinderen betrokken zijn. De bestuursiedeu verduidelij ken dat de .Slichting Kinder hulp Goeree-Overllakkee niet direct actief' is met het hulp verlenen aan kinderen. Zij wil haar diensteii vooral bieden aan particulieren die wel hulp verlenen aan kinderen door bijvoorbeeld als pleegouders voor kinderen in crisissituaiies te fungeren. Er zijn verschillende soor ten van kinderhulp die door particulieren kunnen worden verleend. Zo zijn er de 'gewo ne' pleegzorgouders, die hun deuren openzetten voor het opvangen van kinderen die door verschillende oorzaken een tijdje het huis uitmoeten. Voor deze zorg ontvangen de pleegouders een vergoeding. Daarnaast is er ook de crisis opvang waarbij kinderen een PGB (Persoons tJebonden Hudgct) meekrijgen waar uit de pleegouders worden betaald. Deze vergoedin gen zijn \'olgens de mensen van .Stichting Kinderhulp wel voldoende om voor het oiulerhoud van de kinderen Ie zorgen maar niet 'voor dat beetje extra', die het verblijf van kinderen bij gastouders nog aangenamer kunnen maken. De Stichting w.! ,.i^l. dan' ook allereerst inzetten om er, des gewenst, voor Ie zorgen dat er speelgoed voorradig is of ande re materialen die het leven van een pleegkind kunnen verge makkelijken. "We geven niet direct hulp aan de kinderen, want dat is natuurlijk voor de professionele instanties en de pleegouders". De Stichting Kinderhulp Goe ree-Overflakkee wil graag haar ondersteunende activiteiten veider uilbreiden. Binnenkort wcjrdt er een folder gedrukt, waarin de doelstellingen van de stichting worden toegelicht. Het is de bedoeling dat deze folder zo breed mogelijk wordt verspreid, zoals via de huisart sen, het ziekenhuis, kerken, bibliotheken, enz. Verder zal één dezer dagen de website van de stichting - www. stkinderhulpgo.nl - actief wor den, waarop alle informatie te vinden zal zijn voor hen die zich betrokken weten bij de (jpvang van kinderen in pro bleemsituaties. Momenteel zijn de financiële middelen van de stichting nog beperkt, maar de bestuursle den hopen dat, met het meer bekend worden van hun werk, ze fx)k meer sympathisanten en sponsors zullen krijgen. Daarnaast zijn ook vrijwilligers nodig die hand- en spandien sten voor de stichling kunnen verlenen, zoals het bemensen van stands bij grote evenemen ten en het verwerven \'an spon- sorgelcieii of andere financiële middelen. Het is het bestuur van de stichting er alles aan gelegen om de opvang van kinderen zo gemakkelijk mogelijk te maken, want net bestuur weet dat er ook op het eiland grote behoefte is aan kinderopvang. "Als je de publicaties leest is er ook onder de jeugd op het eiland schrikbarend veel nood. Dit wordt soms verdoezeld, maar hulp is écht heel hard nodig en bij het verlenen van die hulp Een deel van het liesiuitr van de Stu'/dmir Kiuderh'Mj) Gueiee-Uverjlakkee, v.l.ii.i:: Annet vim der Groef. Harry Scheenntijer en Carin van Buren. I'oto: Adri van der Uian willen wij graag de helpende hand reiken", aldus hel stich tingsbestuur. De Stichting Kinderhulp Goe ree-Overflakkee wil een zo een breed mogelijk draagvlak voor haar organisatie creëren. Hoe wel momenteel hel stichtings- besluur bestaat uit mensen die afkomstig zijn uit verschil lende kerken, benadrukken ze dat de stichting niet gebonden is aan een kerk of een geloofs richting, want ze willen er zijn voor alle kinderen en (pleeg) ouders op het eiland vanuit welke achtergrond dan ook. De bestuursleden van de stich ting hopen dat zij door hun werk de opvang van kinderen in gezinnen gemakkelijker kan maken en dat er in de toekomst nog meer huizen op het eiland zullen verrijzen waar kinderen liefdevol opgevangen kunnen worden. Voor meer informatie kunt u kijken op de website (zie boven) of bellen naar 06-20959616 (Carin van Buren). Cijfers vertalen, koers bepalen, ACCOUI^TANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARMS Kon. julianaweg 56 Tel. 0187 617 300 Fax Q187 465 637 www.uisser-visser.nl V -a ^- Jw tuin doet het goed... Met hulp van William de Boet. 750 m2 showtuln in Achthulzcn. Maak een afspraak voor Inspirerende Ideeën. Tel 06 51 39 OS 12 Afgelopen zaterdagavond kreeg de onder de eilandelijke judoliefhebbers welbekende Lau Almekinders (70) een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. Hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Al vijftigjaar is hij zeer actief voor Judoclub Middel- harnis, waarvan hij niet alleen de oprichter is maar waaraan hij ook met zeer veel inzet, enthousiasme en energie zijn vrije tijd besteedde. Met uit zondering van de dinsdag geeft Almekinders elke werkdag 2 tot 5 uren per dag judoles. Op de zaterdag worden veelal wedstrijden, trainingen en uit- wisseliirgen door hem geor ganiseerd en bijgewoond. I-fij heeft contact met buitenlandse judoclubs en organiseert met hen ook uitwisselingen (Enge land/Duitsland). Zelfheeft Lau Almekinders deelgenomen aan de World of Masters of Judo. en goede resultaten behaald. Toernooien waaraan hij mee deed waren in Ierland (2002), Japan (2003), Wenen (2004) en Brazilië (2007). Ondanks zijn inmiddels 70-jarige leeftijd, denkt hij er nog niet over om te stoppen of te minderen met Donderdag 16 oktober kunt u weer leerlingen van de scholen gemeenschap 'Prins Maurits' aan de deur verwachten, die boterkoek en speculaas te koop aanbieden. Jaarlijks wordt een koekverkoopactie gehouden om geld in te verzamelen \oor de financiële adoptie van 28 kin deren in diverse ontwikkelings landen. De zevenduizend euro die hiervoor nodig zijn maken het mogelijk deze kinderen te voorzien van voedsel, medische zorg, kleding en onderwijs. Met uw steun willen de leerlingen zich graag voor hun minderbe deelde leeftijdsgenoten inzet ten. De koekverkoop vindt \'0()i' het grootste gedeelte van Goe ree-Overflakkee, Scho^^^■en- Duiveland, en Tholen plaats vanaf 12.30 uur. In de plaatsen Middelharnis, Sojiimelsdijk. Ooltgensplaat, Achthuizen, Oude-Tonge, Nieuwe-Tonge. Dirksland, St. Philipsland, Drei- schor en Bruinisse wordt oni 16.30 uur gestart. de bezigheden rondom Judo club Middelharnis Fotn: Wim vati Vn.sscn Fotografje. Maak online een afspraak! www.nelistuinprojecten.ni Het Volkerak-Zoommeer, sinds 1987 zoet, kampt al jaren met overdadige Ijlauwalgengroei. Die algen zijn giftig, veroor zaken stankoverlast en hoofd pijn, frustreren de natuurdoel stellingen, maken het water ongeschikt \'oor de landbouw en verminderen de aantrekke lijkheid voor de recreatie. In opdracht van het Bestuurlijk Overleg Volkerak-Zoonimeer (BOKV), is de afgelopen jaren onderzocht op welke manier het probleem van de blauw algen kan worden bestreden. In het BOKV participeren bestuinclers \'an de pro\incies, de waterschappen en gemeen tes en vertegenw'oordigers van de ministeries van LNV en Verkeer Waterstaat. Het onderzoek is inmiddels afgerond. Kort samengevat luiden de conclusies dat het probleem van de blauwalgen alleen oplosbaar is door het meer te verzilten en een getij van minstens 30 cenumeter toe te staan. Zoet houden blijkt geen alternatief Positief effect is dat verzilting kansen biedi voor recreatie, schelpdierteelt en andere economische acti viteiten. Daar staat tegenover dat onder invloed van de ver zilting de zoetwatersituatie in de streek wijzigt, waardoor verschillende gebruiksfuncties beperkt dreigen te worden. Op basis van de studieresulta ten is het BOKV voornemens het Ministerie van Verkeer en Waterstaat te adviseren het Volkerak-Zoommeer te ver zilten, op voorwaarde dat de uitvoering daarvan niet start voordat een oplossing is uit gewerkt voor de zoeHvater- problematiek die met de ver zilting samenhangt. Dit laatste omdat de oplossing voor het Volkerak Zoommeer niet moet leiden tot problemen in het stroomgebied Hollands Diep/ Haringvliet. Om die reden zul len de Zuid-Hollandse partijen op korte termijn onderzoeken hoe de optimale zoetwater situ atie in dat stroomgebied kan worden bereikt. Op 22 en 23 oktober worden de resultaten toegelicht tijdens openbare informatieavonden voor bewoners en gebruikers van het gebied. Daarbij zul len ook enkele leden van het BOKV aanwezig zijn om de bestuurlijke afweging achter het conceptadvies toe te lich ten. De locatie voor 22 okto ber is nog onbekend, maar zal tijdig in de regionale pers worden vermeld. Op 23 okto ber is de plaats van handeling restaurant De Grevelingen op de Grevelingendam. De aan vangstijd is in beide gevallen 19.30 uur. Erf- en sierbestrating Fitma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooltgensplaat - -,.-,(0187)631350/ 8|^2^ (06) 55552023 rSBKM|F*'ww.erf-siert)estrattng.ril In de jubileumbijlage zijn verkeerde prijzen vermeld bij de actiepakkers Juiste aanbiedingen: Plus frietjes van 2,58 voor 1.29 2e zak gratis Korte varkenshaas van 6,99 voor 4,99 Boerencake van 3;78 voor 2,49 Zie adv. pagina 3 Op Goeree-Overflakkee is in 2007 onder de naam 'Ieder partje apart' een campagne gestart voor betere afvafschei- ding. Via verschillende acties en communicatiekanalen zijn de inwoners geïnformeerd over de afvalscheiding. De gemeen tebesturen zijn benieuwd naar de er\aringen met de campag ne en het scheiden van afval. Ook willen zij graag weten of de \oorzieningen en de dienst verlening nog kunnen worden verbeterd. Om een antwoord op deze vragen te krijgen, ont vangt een aantal huisnoudens eind oktober 2008 een vra genformulier. De huishoudens zijn willekeurig geselecteerd uit de bevolking. De enquête wordt uitgevoerd door het onafhanke lijke Bureau Milieu Werk BV uit Tilburg. De gemeentebestu- len verzoeken de geselecteerde hiüslioudens vriendelijk deze vragenlijst in te vullen en terug te zenden. De gegevens worden \crtrouwelijk behandeld en de deelname is anoniem. Wat vind jij...?! Moet de slui tingstijd van de horeca wor den veranderd? Zijn er vol doende starterswoningen in de gemeente aanwezig? Is er voldoende werkgelegenheid? Deze vragen en nog veel meer, komen aan bod tijdens het debat dat georganiseerd wordt door de gemeenteraad van de gemeente Cloedeieede. Het debat wordt a.s. \'rijdag, 10 oktober, gehouden in m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp en gaat om 19.30 uur van start. Het debat is bestemd voor jon geren tussen de Ui en 26 jaar. .Van de hand van een aantal slellingen krijgen de jongeren de kans om in debat te gaan met de politici. Dit aan de band van onder andere de volgende stellingen: 'De sluitingstijden van de horeca moeten worden verrvünid'.'.'Indrinken is nor maal!', 'Overlast van jongeren op straat moet hard worden aangepakt!', 'Er zijn genoeg betaalbare stanerswoniugen!", 'Er is voldoende \verkge\ege»\- heid!' en Jongeren praten over verbeteringen, maar nemen zelf geen initiatief om deze verbeteringen daadwerkelijk te realiseren!' Ook is er deze avond een informatiemarkt aanwezig. Op de markt staan informatieve stands van alle deelnemende partijen. .Aan het einde van de avond is er gelegenheid om rustig na te praten onder het genot van een hapje eu een drankje. "Heb je een mening? En xtiil je dal hier iets mee gedaan wordt!' Kom dan lang.H!" aldus de raadsle den. Aanmelden kan via de uitno diging die de jongeren hebben thuisgestuurd gekregen. Het kan ook door een mailtje te sturen naar jongerendebatC») goedereede.nl. OUDE-TONGE - Vanwege het slechte weer konden de geplande werkzaamheden aan het traject N215 tussen Mid delharnis en Oude-Tonge dit weekend niet doorgaan. De provincie Zuid-Holland heeft de werkzaamheden verplaatst naar de nachten van 30 op 31 oktober en van 31 oktober op 1 november. De werkzaamheden bestaan uit het aanpassen van een aantal verkeersdrempels. Om de verkeershinder zoveel mogelijk te beperken vinden de werkzaamheden 's nachts plaats, met halve rijbaanaf zettingen. De weg blijft dus toegankelijk voor het verkeer Verkeersi egelaars zullen het verkeer begeleiden. Mochten de weersomstandigheden tus sen 30 oktober en 1 november ook slecht zijn, zullen de werk zaamheden plaatsvinden in de nacht van 13 op 14 november en van 14 op 15 november.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1