Woongoed Flakkee DE STAVER Woongoed Flakkee feliciteert het Eilanden Nieuws met het 80-jarig bestaan! [MMMIMMirMUlfflS Cefeliciteerdl Tachtigjarig verschijnen van feliciteert Eilanden-Nieuws met 80-jarig jubileum De burgemeester van de gemeente Goedereede RECREATIECENTRUM NIEUW - NIEUW - NIEUW - NIEUW - NIEUW - NIEUW Start zwemles vanaf 4 jaar en Start zwemles voor kinderen met een beperking Ook bieden wij Aqua Varia, Aqua Sportief, Hydrofit, Trimzwemmen Verschillende bewegingsvormen in het water. Kijk wat bij u past en kom 1 x gratis proberen. Vraag info: tel. 0187 483306 O jubileumuitgave 7 oktober 2008 Graag voldoe ik aan het verzoek van de redactie van Eilanden-Nieuws om een bijdrage te leveren aan het jubileumnummer. Eilanden-Nieuws neemt als Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag een geheel eigen plaats in op Goeree-Overflakkee, De huis-aan-huis verspreiding op dinsdag, naast de abonnementuitgave van vrijdag, is een formule die ertoe leidt dat alle inwoners van het eiland in ieder geval de mogelijkheid hebben om het nieuws te lezen. De geheel eigen identiteit van Eilanden Nieuws geeft een goed inzicht in datgene wat in de 'gereformeerde gezindte' van het protestantse volksdeel als belangrijk wordt beschouwd. Juist op ons eiland met zijn grote veelvormigheid van godsdienstige en politieke opvattingen is het van groot belang dat wij weten van elkaar hoe wij denken en, nog belangrijker, dat wij begrip en inlevingsvermogen ontwikkelen voor eikaars standpunten. Ik ben er van overtuigd dat Eilanden-Nieuws hieraan een bijdrage levert. Wat betreft de wijze van verslaglegging kan ik niet anders dan vaststellen dat de journalistieke principes zoals hoor en wederhoor zorgvuldig worden toegepast. Verder is het zo dat landelijk gezien het aantal streekkranten sterk afneemt, hetgeen overal als een verarming wordt ervaren. Ik hoop dat wij metz'n allen, en dan bedoel ik vooral abonnees en adverteerders, ervoor zorgen dat Eilanden- Nieuws kan blijven verschijnen. Redactie, medewerkers en ook lezers, van harte gefeliciteerd met dit jubileum en heel veel succes bij het maken, en leesplezier bij het lezen toegewenst. J. Heijkoop Waarnemend burgemeester van Oostflakkee Een 'eiken jubileum', want daar spreken we over in termen van jubilea, is zeker reden om eens extra stil te staan bij het belang van een streekkrant voor onze gemeente. Het is zo gewoon, dat wij op dinsdag en/of vrijdag een editie van Eilanden-Nieuws op de mat treffen, dat we ons niet kunnen voorstellen dat het anders is. Een prestatie op zich, want vele streekkranten zijn in de loop der jaren of verdwenen of van de oorspronkelijke opzet is niets meer over Bij Eilanden-Nieuws is dat niet het geval. Als we de jaargangen door zouden bladeren, denk ik dat we tot de conclusie kunnen komen dat er het nodige veranderd is qua opzet en lay-out, maar dat de basisprincipes van de krant nog steeds overeind staan. Eilanden-Nieuws heeft daarmee bewezen bestaansrecht te hebben. In Dirksland gaat nog steeds niets boven een papierenkrant. Wat is fijner dan gewoon een krant in handen te hebben? We lezen steeds vaker dat online versies van kranten aan populariteit winnen. Onlangs nog heeft het gratis dagblad DAG moeten besluiten te stoppen met de papieren editie. Het doet mij goed nog steeds wekelijks het Eilanden-Nieuws in de bus te krijgen. In de afgelopen zes jaar dat ik burgemeester van Dirksland ben, heb ik goede ervaringen opgedaan met de journalisten en andere medewerkers van Eilanden-Nieuws. Ik vind het belangrijk dat een journalist de stukken van bijvoorbeeld een raadsvergadering nauwkeurig leest om het raadsdebat goed te kunnen volgen en te verslaan. Ik constateer dat dit inderdaad het geval is. Naast een evenwichtige verdeling van nieuws uit de verschillende gemeenten, zijn de artikelen toegankelijk voor een brede doelgroep en worden zaken nooit eenzijdig belicht. Namens het gemeentebestuur van Dirksland feliciteer ik alle medewerkers van Eilanden-Nieuws met deze mijlpaal. drs. S. Stoop Burgemeester Dirksland Toen wij eind 1978, met ons toen nog kleine gezin op Goeree- Flakkee kwamen wonen, was één van mijn eerste vragen hoe ik mij van plaatselijke ontwikkelingen op de hoogte kon houden. Ik vond dat van belang in verband met mijn werk bij de gemeente Goedereede. "Oh, dan moetje een abonnement op Eilanden Nieuws nemen", was de aanbeveling van menig nieuwe collega. We hebben dat dan ook gedaan en tot op heden ploft twee keer per week het blad bij ons op de deurmat en kunnen we lezen over het wel en wee op het eiland. Het Eilanden-Nieuws heeft denk ik een niet weg te denken plaats in de nieuwsvoorziening voor Goeree-Overflakkee. Dat mag ook blijken uit het feit dat deze krant nu een echt oude leeftijd is bereikt. Dat is een felicitatie waard en ik wil dan ook niet nalaten die door middel van deze bijdrage aan te bieden. "Op naar de volgende tachtig", zou een afsluiting bij een dergelijke felicitatie kunnen zijn. Zou kunnen, want of het Eilanden-Nieuws dat in de huidige opzet en met de huidige technologische ontwikkelingen haalt, is niet te voorspellen. Tachtig jaar Eilanden Nieuws. Om te beginnen is dat een felicitatie waard! In het tijdperk van nieuwe media is het niet voor alle regionale bladen weggelegd om zo lang te bestaan. Het bevestigt dat er een duidelijke behoefte is aan een krant als Eilanden Nieuws. Die behoefte werd nog eens onderstreept toen Eilanden Nieuws vorig jaar uitbreidde met een huis-aan-huis editie op dinsdag. Want het belang van de regionale pers is duidelijk aanwezig. Goedereede blijft natuurlijk een gemeente die niet altijd groot genoeg is voor de landelijke pers. En dat terwijl er in onze gemeente genoeg te melden is. Eilanden Nieuws is daarom, naast de andere regionale media, van groot belang voor het bereiken van de inwoners Goeree-Overflakkee en daar buiten. De kwaliteit van het blad laat niets te wensen over. Mijn ervahng is dat er duidelijk sprake is van een evenwichtige verslaglegging van de gebeurtenissen is onze gemeente, ook op politiek vlak. Er is sprake van een professionele nieuwsgaring waarin hoor- en wederhoor een groot goed is. Maar ook bij het plaatsen van advertenties blijkt de flexibiliteit van deze krant keer op keer Ik spreek namens de gemeente onze dank uit voor de prettige samenwerking met de journalisten, de redactie en de advertentieafdeling van de krant. Ik wens Eilanden Nieuws dan ook de komende jaren veel succes toe bij het maken van dit volwaardige streekblad. G.J. van de Velde-de Wilde Burgemeester van de gemeente Goedereede Wat wel te voorspellen is, is dat communicatie door de overheid richting de burgers van steeds groter belang wordt. In die zin zal een medium als Eilanden-Nieuws altijd een rol kunnen blijven vervullen, al dan niet in papieren en/of digitale vorm. De overheden hebben nu eenmaal media nodig om die communicatie te plegen, en de overheid heeft ook nodig dat er media zijn die hen in publicitaire zin kritisch volgen. Wat die digitale vorm betreft, zou ik bij deze gelegenheid het Eilanden-Nieuws mee willen geven om dit niet te vergeten. Vooralsnog kijken wij thuis echter nog altijd uit naar het eind van de dinsdag en vrijdagmiddag, als die papieren editie op onze deurmat neerploft en we dus nu al zo'n dertig jaar op de hoogte blijven van het eilandgebeuren. mr. H. Scholtens Secretaris gemeente Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 17