Scholieren present op Verkeersveiligheidsdag Jj Ellens Trimsalon 't Boe^e opent op Dierendag Raad vindt reacties van college op rekenkamerrapport verbijsterend Nieuwe Aanhangwagen 569? Appèlavond 'Bekeer je!' Waar kunt u God vinden? Nieuws van de Wereld winkel Grondbeleid centraal tijdens raadsvergadering Oostflakkee - PAGINA 4 Eiüvtii]En.niEuws SJAAN BREEN-CREZEE DANKBETUIGING Actiepakket: slot, neuswiel en plaatklemmen 50i Verhuur V/z paards trailer weekend 50.°° U kunt al zelf verhuizen Verkoop/Verhuur/ Reparatie DANKBETUIGING TEUNTJE PIETERTJE BAKELAAR-VAN DER LINDE Ook advies i DINSDAG 30 SEPTEMBER 2008 F AM l LI l: lil: Hl CU IK Bedroefd hebben wij afscheid moeten nemen vyn onze vader en opa FREERK OLDENBURG weduwnaar van Geertje Oldenburg-Keestra 17 april 1927 24 september 2008 Douwe en Truus Frans Elsbeth en Jan Marjolein en John Rick Monique en Hans Kevin Colin Cx)rrespondentie-adres: F.. J. de Berg-Oldenbnrg Poldersweegje 7 3247 KF Dn-ksland De crematieplechtigheid heeft in familiekring plaatsgevonden op zaterdag 27 september jl. Zoveel bloemen zoveel kaarten, zoveel warme woorden, zoveel belangstelling en zoveel troost. Hartelijk dank voor uw blijk van medeleven na het plotseling overlijden van mijn vrouw, onze moeder en oma Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren, dat zij bij zo velen geliefd was. In het bijzonder bedanken wij Ciska en Adrie Kramer en het ambulancepersoneel. Tevens gaat onze dank uit naar Arensman Uit vaartverzorging met name de heer K. Breen voor de goede begeleiding en de correcte ver zorging van de begrafenis. Jan Breen kinderen en kleinkinderen Ouddorp, septeinber 2008 Ontroerd door de overstelpend vele blijken van deelneming ons betoond na het plotseling overlijden \an onze lieve zorgzatne moeder, schoonmoeder en onze altijd belangstellende oma ELIZABETH JACOBA VAN WEZEL-BUTH betuigen wij u onze welgeineende dank. In het bijzonder bedanken wij ds. L. M. Jongejan en de kerkenraad voor de geestelijke bijstand en verzorging van de rouwdienst. Onze hartelijke dank gaat uit naar het ver zorgend en verplegend personeel van 'De Goede Ree', afd. Zijpe, voor de liefdevolle verzorging. Tevens bedanken wij de heer Jvan der Slik en zijn medewerkers voor de correcte verzorging van de begrafenis. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Middelharnis, september 2008 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze broer, zwager, oom ARIE LEENDERT PASSCHIER betuigen w;ij onze oprechte dank. Namens familie: W. Passchier Vlissingen, september 2008 Afmeting: 125 x 200 cm. R^nflO meeneemprijs vanaf 25.°° per weekend Verhuur van autotransporter 30oo kg. kenteken. Ook verkoop van diverse onderdelen, zoals aluminium oprijplaten, SCM gekeurde koppeling- sloten, diverse verlichtingen, remonderdelen, etc. Onderhoud en reparatie alle merken aanhangwagens. Dealer van o.a.: Saris, Hapert, Anssems, Huico, Hotra, Weytens. vanwiikaanhangwagens.nl Langeweg 27 Sommelsdijk (0187)48 65 90 Stil zijn wij van de grote belangstelling en het medeleven dat wij mochten ontvangen na het plotseling overlijclen van imze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgroot moeder Ondanks ons verdriet was dit voor ons tot grote steun. Hiervoor onze hartelijke dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Sommelsdijk, september 2008 DIRKSLAND-Op zater dag 4 oktober zal er in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeen te te Dirksland een appèl avond voor -I-16 jongeren worden gehouden. Ds. I„ Terlouw uit Barendrecht hoopt te komen spreken over: 'Bekeer je!'. Naast deze inleiding is er gele genheid tot het stellen van vragen, maar ook tot het ontmoeten van ande re jongeren in de pauze. Iedereen, jong en oud, is hartelijk welkom. De aan vang is om 19.30 uur. In het meest gelezen Boek ter wereld: De Bijbel. Het is ook het belangrijkste boek ter wereld. Wellicht hebt u altijd al eens diepgaander kennis willen maken met de bijbel, want die geeft antwoord op de belangrijkste vragen van de mens. De zin van het leven. Hoe kan ik weten of God bestaat. Wie is Jezus? Waarom al deze ellende? Zou God zich met mij bemoeien? Is verzoening met God mogelijk, ook voor mij? De Bijbel geeft antwoord op al deze vragen. De Bijbel wijst de weg naar het ware geluk. Daarvan krijgt u alle gelegenheid voor met onze Gratis Schriftelijke Bijbel Cursus. U kunt vrijblijvend uw keuze over de eerste les bekendmaken bij: Schriftelijke Bijbel Cursus (SBC), Postbus 35, 4413 ZG Krabbendijke Naam: Adres: Postcode: Plaats: Maak uw keuze uit onderstaande mogelijk heden: O Bijbelcursus O Bijbelcursus, op cd rom: E-mail: schrlftelijkebljbelcursus@kllksafe.nl O Christelijke Leer (vervolgcursus) O Gratis Bijbel MIDDELHARNIS - De Wereldwinkel bestaat al 8 jaar en dat is het vieren waard, en daarom is er op vrijdag 3 en zaterdag 4 oktober een spetterende aanbieding. Deze dagen wordt op alle glas- en servieswerk én op al het speelgoed 20% korting gegeven. Voor aparte en betaalbare cadeautjes is de Wereldwinkel uw adres, te vinden aan het Spuiplein te Middelhar nis, geopend op woens dag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, vrij dags van 10.00 tot 18.00 uur, en zaterdags van 10.00 tot 17.00 uur. OUDE-TONGE - Onder stra lende weersomstandigheden werd vrijdag de jaarlijkse Ver keersveiligheidsdag gehouden. Deze keer waren de leerlingen van de basisscholen uit de gemeente Oostflakkee aanwe zig. Deze dag wordt ieder jaar bij toerbeurt in een gemeente georganiseerd door de Regio nale Projectgroep Verkeersvei ligheid Goeree-Overflakkee. De dag werd gehouden op het terrein van het Albeda Col lege en ook voor die leerlingen was er een apart programma. De leerlingen kon aan tal van activiteiten meedoen. Er was een parcours uitgezet waar de kinderen op de fiets hun rij en verkeersvaardigheid kon den tonen. Verder had de dag een groot voorlichtend karak ter. In de Eilandhopper werd voorlichting gegeven over de gevaren van drugs en alco hol in het verkeer, er was een vrachtwagen waar de kinderen met eigen ogen konden zien wat een chauffeur doorgaans /.iet en hoe de dodehoekspie- gel werkt. Natuurlijk was ook de politie met veel materieel aanwezig. Eén van de meest spectaculaire acties was een demonstratie van de brand weer waar een vrijwilliger uit een auto 'geknipt' werd en per wervelplank werd afgevoerd. Tekst en foto: Adri van der Laan kinder pQ$tzeqels Dankzij Kinderpost zegels kan Adama uit Senegal nu naar schooi www.ldnderpostzegels.nl voor feNiereB 4aar femderen OUDE-TONGE - Donder dag wordt de gemeenteraad geïnformeerd over de effec ten van de nieuwe Wet op de ruimtelijke ordening voor de gemeente Oostflakkee. In de raadzaal in Oude-Tonge krijgt de gemeenteraad een presen tatie over dit thema. In een vergadering op een later tijd stip moet de gemeenteraad een besluit neinen over het te voeren grondbeleid en grond- politiek. Per 1 juli 2008 is de nieuwe Wet ruimtelijke ordening (Wro) in werking getreden. De belang rijkste wijzigingen hierin zijn die op hel gebied van ruimte lijke ordening en grondexploi tatie. Deze wet heeft gevolgen voor de gemeente op verschil lende gebieden. Zo wijzigen onder meer de bevoegdheden tussen de verschillende overhe den, de verantwoordelijkheden op het gebied van ruimtelijke plannen en krijgt de gemeente meer sturing op het gebied van gebiedsontwikkeling. Over deze ge\olgen \oor de gemeente wordt de gemeen teraad geïnformeerd door het bureau VD2 Ad\'ies b.v Later op de avond krijgt de gemeen teraad de gelegenheid om \ra- gen te stellen. 13 bent van harte uilgenodigd om deze avond bij te wonen. De raadzaal aan de Eisenho- werlaan gaat open om 19.00 uur, de vergadering begint om 19.30 uur OOSTFLAKKEE - Mis schien was de titel van het rapport van de Rekenka mercommissie over de eindrapportage riolering buitengebied 'Een bewo gen doel' al een voorte ken. Inderdaad werd en was de meningsvorming in de raad Oostflakkee uiterst bewogen. Het ging niet om de inhoud van het stuk zoals de Rekenka mercommissie dat op tafel had gelegd. Nee, daarvoor was aller lof. Ook ging het niet over het uiteindelijke uitvoeringsresultaat, de drukriolering voor alle huishoudens in het bui tengebied. Ook prima. Maar de fracties waren totaal niet te spreken over de zelfgenoegzaamheid waarmee het college op de geconstateerde tekort komingen reageerde. Een bedroevende constate ring bij een zaak waarbij heel veel mis is gegaan en waarbij het college bijna laconiek opmerkt dat uit de fouten lering getrokken kan worden. Door Jaap Ruizeveld In twee gespreksronden en een schorsing veegden alle partijen in scherpe, niets verhullende bewoordingen, de toonzetting van de collegereactie van tafel. Hoe kun je met genoegen ken nisnemen van de conclusies in het rapport waarin allerlei ern stige tekortkomingen worden aangedragen? Waarin de kwali teit van informatie aan de raad over het project onvoldoende was, waardoor de fracties geen goede toezichthoudende taak konden vervullen. Waar spra ke was van een onvoldoende beheersing van tijd en van het achterwege blijven van dui delijke projectstructuur, aan sturing en management. De collegereactie aan de Rekenka mercommissie is op zich al ver bijsterend, zeiden de fracties. Zeker als je durft te stellen dat er in dit gecompliceerde project geen grote fouten zijn gemaakt en dat er geen sprake is van ernstige nalatigheid. Maar waar is de verantwoording, de reactie, richting de raad, vroe gen Van de Ree (VVD) en De Vries (VLO) zich bitter af "Een miskenning van de raad, in de sfeer van 'het komt allemaal wel goed'". Een project met financiële blunders, van mis lopen van subsidies door tijds overschrijding. Van Gurp (SGP) vroeg zich af welke maatregelen het col lege nu gaat nemen om bij grote projecten herhaling van deze aanpak te voorkomen. De gemeente was niet op haar taak berekend, constateerde de SGP-voorman, die toevoegde dat het college hier veel te ver wijten valt. Pipping (CU) sprak van een hoofdpijndossier, dat geen schoonheidsprijs krijgt. De start was al omstreden met een onduidelijke aanbesteding. Op alle fronten heeft men ste ken laten vallen. Welke les haal je hier uit voor de toekomst? CDA en PvdA wezen op tekor ten bij de projectbeheersing. Voor de toekomst is bijsturing nodig. Hoe gaan we om met bevoegdheden en verantwoor delijkheden van college en raad en hoe voorkom je een dergelijke herhaling? Wethouder Van der Valk poog de om, met uideg en een chro nologische opsomming van gebeurtenissen, wat druk van de ketel te halen, maar daar had den de fracties duidelijk geen trek in. Ook vonden ze het niet voldoende toen de wethouder aangaf dat het college zich abso luut niet aan haar verantwoor delijkheid onttrekt. Van een opmerking over een laconieke houding wilde Van der Valk overigens niets weten. "Som mige onderdelen zijn en waren in dit project onduidelijk, er is nauwelijks verslaglegging en die klok kan ik niet terugdraaien", verweerde hij zich. Hij gaf aan dat er bij andere grote projecten veel verbeterd is, kijk naar het Bedrijvenpark Oostflakkee. Als kleine gemeen te met een kleine ambtelijke organisatie zijn wij kwetsbaar, maar met gerichte inhuur van deskimdigen en een goede pro jectorganisatie kunnen we veel. De fracties vonden het al met al erg magertjes, wilden meer concrete toezeggingen. Van de Ree die een schorsing had aangevraagd. Was absoluut nog niet overtuigd. Er moet echt een ander voorstel komen willen wij mee gaan, gaf hij als schot voor de boeg. Burgemeester Heijkoop meen de de tijd gekomen om een red dingsboei te werpen en deed dat strategisch en met overtui ging. Hij opperde het voorstel om binnen veertien dagen, dus tijdig voor de besluitvormende raad, aan de fracties een dos sier aan te reiken waarin het college klip en klaar helder for muleert waar in de toekomst de verbeterpunten liggen bij aan pak van grote projecten, waar duidelijkheid wordt geboden op details die tot nu toe boven de markt zijn blijven hangen en er zal, aan de hand van één of wellicht twee voorbeeldprojec ten, concreet worden getoond waar al deze toezeggingen en maatregelen nu gestalte krij gen of hebben gekregen. Als u in de tekst laat staan dat de raad het college opdracht geeft de conclusies en aanbevelingen van de Rekenkamercommissie, zover toepasbaar, op lopende en toekomstige projecten toe te passen, dan heeft u een pro bleem waarschuwde Van de Ree. Dat 'zover toepasbaar' moet er uit. Elleji Kalle aan het werk in haar voÜedige nieuw ingerichte trimsalon 't Boefje. OUDDORP - Aanstaande zaterdag 4 oktober is het Dierendag, en voor Ellen Kalle is dit de ideale dag om met haar hondentrim salon te beginnen. Ze wil hiermee aangeven hoe spe ciaal dieren voor haar zijn. Door Adri van der Laan Van jongs af aan wist Ellen dat haar werk later iets met honden te maken zou hebben en daar is ze nooit van afgeweken. De keuze voor een eigen trimsalon is lang geleden al gemaakt. In de jaren 80 heeft Ellen haar theoriediploma gehaald en praktijklessen gevolgd, zodat ze voor zichzelf kon gaan beginnen. Helaas heeft ze eni ge tijd later vanwege een aller gie voor hondenschilfers haar salon moeten sluiten. Zij heeft haar leven, voor wat haar werk betreft, over een andere boeg gegooid, maar het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan en de liefde voor het honden trimmen is altijd geble ven. Clelukkig bleek zij jaren later over haar allergie heen te zijn gegroeid en kon ze haar oude werk weer oppakken. Omdat er in de afgelopen jaren veel is veranderd in haar vak heeft ze een halfjaar stage lopen bij een gerenommeerde dierenspeciaalzaak en is ze nu helemaal up-to-date en klaar voor weer een eigen trimsa lon. De moderne trimsalon doet meer dan het wassen en knip pen van honden. Het adviseren van de baasjes over het verzor gen van hun trouwe viervoeter Foto: Adri vim der Ixiav en het controleren en verzor gen van oren en nagels wil Ellen als extra service bieden. Omdat veel honden stress ondervinden bij een bezoek aan een trimsalon gaat Ellen, naast het gewone trimwerk, een puppyuurtje starten. Het doel hiervan is uw puppy te laten wennen aan een bezoek aan de trimsalon, met alle bij behorende geluiden, zodat de hond zich in het vervolg met plezier door haar laat verzor gen. Ellens Trimsalon 't Boefje is gevestigd aan Zuidweg 4 te Ouddorp. Voor informatie en het maken van een afspraak kunt u van maandag tot don derdag van 18.00 tot 21.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur contact opnemen met Ellen Kalle, tel.: 0187-687879 of 06-10321826.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4