Petra van Straten combineert fulltime baan met rechtenstudie Koninklijke Onderscheiding voor J.C. Everaers Veel emotie en tumult bij begin raadsvergadering ggMB tiomeetenuut H 81e jaargang Nr. 7749 Dinsdag 30 september 2008 Christelijk streekhlad op gerefopnerrti^-^rondslag Van typiste tot kandidaat-notaris MIDDELHARNIS - Tegelijk werken en studeren is een prestatie. Zeker als de baan en de universi taire studie allebei fulltime zijn. Als die studie dan binnen de gestelde tijd en bijna cum laude wordt afgesloten, is de prestatie nog groter. Petra van Straten, werkzaam bij Schuring Benschop Net werk Notarissen in Middelharnis, mag trots zijn: zij leverde die bijzondere prestatie en mag zich sinds kort kandidaat-notaris noemen. Leergierig Klerkeno 'Met genoegen' OOSTFLAKKEE - Met gezinsleden en een aan tal andere bewoners van recreatiewoningen op park De Krammer had Marcel Latooij donder dagavond op de publieke tribune in de raadszaal een plekje ingenomen. In zijn hand een geschrift, 2 paginaatjes A4, met daar in centraal een verzoek om uitstel van de fatale datum van 1 oktober 2008 waarop tot'afbraak moest worden overgegaan van dichtgemaakte terras sen bij zijn en een aantal andere recreatiewonin gen. Hij wilde inspreken, aan college en raad nog eens melden waarom men zich gedupeerd gevoeld en wat afbraak voor bewo ners betekent. Hij hoopte op begrip. Daarbij overi gens niet agerend tegen het raadsbesluit van juni, waarbij de raad niet koos voor flexibilisering van de inhoudsmaat van de recreatiewoningen. DIA'S DIGITALISEREN Een 'koor met een diamantje' Wereldwijd naar vogels kijken TUINPLANNEN? De Waal Hoveniers Rechtspraktijk Middelharnis Erf-en sierbestrating Door Kees van Rixoort Ze begon in 1992 bij het nota riskantoor waar ze nog steeds werkt. "Ik kwant van de havo en wilde gaan werken. Ik was 17, zin om met mijn neus in de boeken te gaan zitten had ik niet. Hier ging ik aan de slag als typiste. Ik maakte brieven, typte dicteerbandjes uit en verzond afsthrif'ten van aktes", vertelt Petra. Al snel bleken haar ambi ties groter en kreeg ze de gelegenheid oni naast haar administratieve taken nota riële dossiers te behandelen. Uiteraard onder de verant woordelijkheid van de notaris of de kandidaat-notaris. "Dat liep goed", blikt ze terug. 'Je groeit er ais het ware in. /\Js je je ogen en oren open zet, leer je het mee.st." "Op een gegeven moment vroeg mijn werkgever: joh, is het niks voor je om de kler kenopleiding te gaan doen? Dat is een vierjarige opleiding, die je juridische ondergrond geeft. Ik ben wel leergierig, dus het leek me wel wat. In 1997 begon ik. Vier jaar ging ik elke twee weken op zater dag naar Breda. Best pittig. maar het ging vrij makkelijk en ik slaagde met erg goede cijfers. De examencommissie gaf me het advies om rech ten te gaan studeren. Maar ik had vier jaar naast mijn werk gestudeerd en ik vond het eigenlijk wel welletjes." Het geleerde kon ze direct in praktijk brengen: meer dos sierbehandeling, meer zelf standigheid. Intussen bleef het advies van de examencommis sie in haar achterhoofd zitten. Daar kwam nog bij dat haar werkgevers op het notaris kantoor in Middelharnis Petra regelmatig hetzelfde advies gaven. Deze stimulans en het gevoel in een soort gat te zijn gevallen na afronding van de opleiding tot notarisklei k, detLeii-haai:, besluiten in 'i()')4 de'stap naar de universiteit te zetten. "Het ging steeds vaker kriebelen; ik moest verder." Met een klerkenopleiding - HBO, maar niet erkend - en een havo-diploma zijn de poor ten van de universiteit echter min of meer gesloten. Behalve die van de Open Universiteit. "Aan de vooropleiding wer den geen eisen gestekt en ik kon zo instromen. Ik begon in september 2004 en ik had in elf maanden mijn propedeuse Nederlands recht. Normaal staat daar tweeënhalf jaar voor in geval van een deel tijdstudie. Ik studeerde thuis en moest naar Rotterdam om examens te doen." Na de propedeuse wilde Petra de richting notarieel recht inslaan, inaar dat was bij de Open Universiteit niet moge lijk. Ze moest dus uitzien naar een andere universiteit. Een universiteit die haar geen aan wezigheidsplicht (bij de col leges en werkgroepen) zou opleggen. "Want ik wilde blij ven werken en ik zag het niet zitten om de rechtenstudie in deeltijd te gaan doen. Dan ben je zeven of acht jaar bezig." In Leiden schoot ze raak: Petra hoefde, inet uitzondering van een paar vakken, niet aanwe zig te zijn. In september 2005 stroomde ze in als tweedejaars student notarieel recht. In Leiden kwam ze vrijwel alleen oin tentamens en exa mens te doen. Studeren deed ze, net als aan de Open Uni versiteit, thuis, in haar huis in Sommelsdijk. "Met een prak- tijkachtei'grond een academi sche opleiding volgen is pittig. Het is wel een ander denkni veau en het is ook abstracter. Mijn voordeel was weer dat ik in het dagelijks werk met de materie te inaken heb. Mijn werk bleek een goede aanvul ling." Petra, 33 jaar geleden gebo ren in Melissant, studeerde bijna elke avond en bijna elk weeketid. Zonder inzinking en mét goede resultaten. Na de bachelorfase ging ze in september 2007 van start met de masterfase om mees ter in de rechten te worden. "6 juni van dit jaar deed ik mijn laatste tentamen en eind juni waren de uitslagen bekend. Op 27 augustus heb ik mijn bul uitgereikt gekre gen en met 7,93 was ik 'met genoegen' afgestudeerd, net niet cum laude. Tussen de bedrijven door heb ik mijn scriptie geschreven, want ik wilde voor de zomer klaar zijn. Dit om in september aan de volgende fase te kun nen beginnen." De volgende fase is een sta ge van zes jaar, waarvan de eerste drie jaar een part time beroepsopleiding vor men. Als kandidaat-notaris gaat Petra regelmatig naar Utrecht om de puntjes op de i te zetten, opdracnten te maken en te overleggen met studiegenoten. De studiebe lasting is een stuk lager dan in de afgelopen jaren. "Na de beroepsopleiding mag je waarnemen, bij voorbeeld tijdens vakanties van de notaris. Tijdens die waarneming ben je bevoegd notariële akten te laten pas seren. En na zes jaar ben je benoembaar als notaris", kijkt Petra vooruit. Of dat haar einddoel is? "Ik ben wel ambitieus, maar ik heb de studie in eerste instantie gedaan om er kennis mee op te bouwen, kennis om de cliënt zelfstandig goede adviezen te kunnen geven. Ik vind dat je moet Blijven studeren om nij te blijven. Je bent nooit klaar." "Achteraf viel het mee", vindt Petra als ze de drukke jaren van fulltime studeren en fulltime werken de revue laat passeren. "Het werd ook steeds leuker. In het tweede en derde jaar van de stu die kwamen er steeds meer raakvlakken met het werk. Opklimmen als typiste is toch iets heel anders dan van de universiteit komen en in een organisatie beginnen. Ik ben bli) dat ik het zo gedaan heb, maar ik ben ook blij dat het er nu op zit." Ze bedoelt de combinatie van studeren en werken. "Ik krijg in ieder geval meer vrije tijd. En ik hoef minder vaak op de klok te kijken..." SOMMELSDIJK - Tijdens de afscheidsreceptie die meester Joop Everaers afgelopen vrij dagmiddag kreeg aangebo den in de J.C. van Gentschool te Sommelsdijk kreeg hij uit handen van loco-burgemees ter Philip van den Berg een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. "Everaers heeft op zeer bijzonder wijze invulling gegeven aan zijn 38 actieve jaren binnen het onderwijs. Deze wijze van invulling over stijgt in verre mate de functie omschrijving die hierbij hoort' zo valt in de overwegingen te lezen die 7.ijn aangedragen ten behoeve van de N'oordracht voor decoratie. "Decorandus zo gaat het \erder, "heeti vrij willige nevenfuncties met veel enthousiasme en grote inzet vervuld die van grote beteke nis zijn voor de samenleving. Ook hiermee vervult hij een voorbeeldfunctie voor de loca le samenleving." Van 1970 tot heden is Everaers vrijwilliger en voorzitter (1970-2005) van de Vereniging \oor Openbare Onderwijs afdeling Middel harnis, later afdeling Goeree- Overflakkee, Van 2003 tot heden is hij lid van sportver eniging Hartpatiënten Goeree- Overflakkee, waar hij diverse vrijwillige activiteiten verricht. Om zijn inzet werd hij vrijdag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Folo: Wim vati Ib.s.ïcn Fotografie Door Jaap Ruizeveld In de raadzaal liep het allemaal anders dan gedacht. Het was geen agendapunt en er was in de voorbereidingsfase in tijd een en ander niet goed gegaan. Anders gesteld, de termijn van indiening van het inspreekver- zoek was niet conform de gel dende regels. Burgemeester Heijkoop vertelde dit bij het begin van de vergadering, maar gaf de raad toch de mogelijk- beid om het inspreekverzoek al dan niet te honoreren. De fracties van PvdA en Christen unie maakten kenbaar dat zij niet konden instemmen. Met evenveel stemmen voor als tegen ontstond er een patstel ling. Evenveel stemmen voor als tegen. Daarop hanteerde burgemeester Heijkoop cor rect en zorgvuldig het Regle ment van Orde. Het verzoek moest worden afgewezen. De raad leek zich vervolgens op te maken voor het afwerken van de gepresenteerde agenda. En toen ging het mis. Even keken de Krammerbewoners elkaar op de tribune verbijs terend aan over, althans in hun ogen, zoveel onbegrip vanuit een deel van de raad. Dat leidde vervolgens in de raadzaal tot tumult, verwijten en commotie."Wat hebben wij jullie gedaan, we zijn toch geen criminelen? Na afbraak kun nen we niet meer in ons huis wonen. In feite staan we dan op straat. Kom zelf kijken!" Er werd gehuild. Luidruchtig gevoelens geuit. De emoties waren korte tijd niet onder controle. De raadsvergadering moest enige tijd worden stil gelegd, voordat de Krammer bewoners met zachte drang de zaal verlieten. Vooral PvdA-er Daalmeijer, en CL'-er Pipping, kregen het te verduren. Daalmeijer zou volgens de bewoners hebben beloofd zich hard te maken dat zijn fractie alsnog voor uitstel van de afbraakdatum zou plei ten. Nil de PvdA het, opnieuw gezien vanuit de bewoners, in deze raadszitting liet afweten, waren de rapen gaar. De bewo ners voelden zich aan de kant gezet. Woorden als bedrog en leugenaar vielen. Desgevraagd zei Daalmeijer dat hij nimmer de hem toege dichte uitspraak heeft gedaan. Dat kan toch ook niet? Ik heb in een gesprek op een PvdA- bijeenkonu alleen gemeld dat ik er binnen mijn fractie nog over zou praten. Niets meer en niets minder. De Krammerbe woners stellen op hun beurt dat dit pertinent onjuist zou zijn. Uitstel van de afbraakdatiim is wel beloofd."Waarom geen uitstel van enkele maanden en wachten op vaststelling van een nieuw bestemmingsplan Is dit nu de humane oplossing van het probleem dat ons is toe- gezetjd De bodem onder ons leven is weggeslagen", stelde één van de bewoners voordat hij het gemeentehuis verliet. wwuAVJiTivanvossenfotografie.nl Tel. 0187-609190 MIDDELRARNIS - Zaterdag 27 september jl. had COV Lau- dando een uitje naar de stad Delft. Met een bezoek aan De Porceleyne Fles, een inloopcon cert in de Oude Kerk, een stads wandeling en aansluitend diner werd het een afwisselende en leuke dag. In de middag wer den Engelse kathedraalliede ren gezongen in de Oude kerk die daar helemaal tot hun recht kwamen. Het was een waarde volle dag die de binding binnen het koor weer groter maakte. Of zoals een betrokken koorlid het verwoorde: "Laudando is een koor is met een diamantje datje moet koesteren". Dit dia mantje komt tot uiting in de samenstelling \'an het koor: leden van jong tot oud en met een verschillende achtergrond, maar waarbij er een absolute binding is tussen de leden als het gaat over het zingen van christelijke oratoriummuziek. Woensdag is er weer een gewo ne repetitie waarbij muziek wordt ingestudeerd die hel koor op 20 december hoopt uit te voeren tijdens een lustrum- concert t.b.v. Hospice Calando. De eerste vier delen van het Weihnachtsoratorium van J.S. Bach staan dan op het pro gramma. Wie bij dit koor met een diamantje wil horen, kan voor meer informatie een kijkje nemen op website www.covlau- dando.nl, of bellen naar Aijo Wesdorp, tel. 0187-481506. OUDDORP - Op zaterdag 4 oktober a.s. gaan leden \an Vogelwerkgroep CJoeree- Overflakkee op stap om vogels te kijken en te tellen. Zij doen dit samen met meer dan 100 andere \ogelwerkgroepen in ons land. In totaal tellen zij op ongeveer 150 verschil lende plaatsen zoveel moge lijk vogels. Zij doen dit in het kader van cle internationale \Vorld Birdïvatch van BirdLitë Internaticmal, waarbij over cle gehele wereld dit weekend naar vogels gekeken wordt. Zo doen dit jaar alleen in Europa bijna 30 landen mee aan dit evenement. Op alle plaatsen waar vogels v<3orkonien, maar speciaal daar waar vogeltrek zich manifesteert, tellen de vogelaars alle verschillende soorten en hun aantallen. Dit weekend kan men dus overal in ons land de vogelaars tegen komen. De telpost die de Plaatselijke Vogelwerkgroep emant, is de aanzet van de Brouwersdain bij De Punt. U bent daar van harte welkom tussen 8.00 en 12.00 uur. Iw tuin doet het goed- Met hulp van William de Boet. Maak online een afspraak! www.nelistuinprojecten.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 wvvw.dewaalhoveniers.nl Mrs. Spuij Verplanke Juristen en Mediators Tel. (0187) 48 86 85 email: info@rpmh.nl Fax (0187) 48 41 14 website: www.rpmh.nl www.dekaashal.nl Firma J. J. van Gurp OudedijkU.Ooltgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl 750 m2 showtuin in Achthui2en.*^a^ afspraak voor inspirerende ideeën. TeïÖ6 5' 39 05 11 r*<«Htf hl fc—M. flwM. n M M T*C («tat) ««t«t* («XT) M

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1