CoffeeLine Kasbergen wilt hét koffiebedrijf van de regio worden Bodycheck Sport- en Ontspannings massage voor 'gezonde mensen' Vervolg verhaal Marjolein de Wit concerteert op vele fluiten SpaarBeter Hypotheek van De Hypotheker in Middelharnis als beste getest door Consumentenbond EmVtlDEtl-niEUWS Spaarhypotheek met hogere spaarrente dan leenrente vindt alom waardering Voordeel voor starters Doelgroep Tape PAGINA 6 DINSDAG 23 SEPTEMBER 2008 André Kasbergen, op de mzetfotn rechhhovenaan, mei enkele van zijn medewerkers én zijn Het is nog maar vijfjaar geleden dat ondernemer André Kasbergen een eigen bedrijf begon, en in die betrekkelijk korte tijd heeft hij daarmee al twee prijzen gewonnen. Eerst kwalificeerde hij zich als één van de 15 beste ondernemers van Zuidwest Nederland, en enkele jaren later ontving hij uit handen van de wet houder van Dordrecht de CJB-prijs, voor succes volle jonge ondernemers. Het vertelt iets over de wijze waarop André bezig is ondernemer te zijn. Wat hem betreft is dit samen te vatten als "hét koffiebe drijf van Zuidwest Neder land worden, en in ieder geval dat van heel Goeree- Overflakkee". Door Hans Villerius En met enthousiasme vertelt hij erover. Hoe hij vijl' jaar geleden met niks zijn bedrijf in koffiezetautomaten begon, in een schuur in Sliedrecht. Als voormalig werknemer bij Fok ker had hij een paar ontslag golven over zich heen gekre gen en dat was 'm emotioneel niet in de koude kleren gaan zitten. Wérken wilde hij. En toen hij via via in aanraking kwam met iemand die hem mogelijkheid wees om in de koHie-industrie te gaan, was dat niet tegen dovemansoren gezegd. Hij sloot zich aan bij CoffeeLine International, dat als private label het merk UpTo voert. Na driejaar vestigde hij zich in Oude-Tonge, waar hij 'n kleine twee jaar gezeten heeft; en inmiddels heeft hij een uit stekende bedrijfsruimte aan de Zevnikeweg op bedrijventer rein De Oostplaat te Middel- harnis, van waaruit hij inmid dels CoffeeLine regiodealer is voor Zuidwest Nederland, en naast UpTo ook andere kwa liteitsmerken koffiemachines verkoopt. In zijn bedrijf en in de branche bleek André in z'n element. Hij raakte er steeds meer in thuis en kreeg ook steeds meer bekend heid. Hij werkte op kwahteit aan: koffie uit zijn automaten moest écht koffie zijn, en dat moest ook te proeven zijn; daar wilde hij zich in onder scheiden. Geen oploswerk of wat ook, maar echte versge- zette koffie. En daar maakte hij inderdaad naam mee. Ook raakte hij geheel bekend met welke machines het wel of niet goed deden, hoe lang welke machines mee gaan, hoe sto- ringsgevoelig ze zijn, maar ook welk soort machines met welke technieken of systemen het best in welk soort bedrijf passen. Inmiddels levert André in de hele regio koffiezetautomaten aan allerlei bedrijfsbranches, van horeca tot scheepvaart en van autogarages tot tuinbouw bedrijven toe - maatwerk, afge stemd op de wensen of behoef ten van de ondernemer. Zijn machines produceren kof fie met een echte pittige kof- fiesmaak, niet sterk maar ste vig, en het smaakt heus naar meer. Maar bij Kasbergen valt niet alleen koffie te tappen,ook chocolademelk, heerlijke mengsels van koffie én choco lademelk, thee, UV-gefilterd water, soep, e.d. Steeds, meer weten bedrijven en instellin gen weten André Kasbergen te vinden. En tot hun verbazing zijn ze bij hem een flink stuk voordeliger uit dan ze gewend waren, terwijl ook de prijs per kopje koffie een stuk lager uit valt. Momenteel bouwt André ver der aan de organisatie binnen zijn bedrijf Daartoe hoort niet alleen het werken aan een geheel eigen lijn aan folder- en informatiemateriaal, maar ook het uitbreiden van het perso neelsbestand, \waar hij graag een goede band mee heeft. Hij benadrukt dat het succes van zijn jonge bedrijf zeker ook aan hen te danken is. Daarnaast is zijn onderneming officieel erkend leerbedrijf voor de leerwegen BOL en BBL. Graag heet André geïnteres seerden vrijblijvend hartelijk welkom in zijn showroom op de bovenverdieping van zijn bedrijfspand, waar meerdere automaten staan opgesteld. Wie meer wil weten, kan bellen naar 0187 642300, mailen naar info(5)coffeeline-kasbergen.nl of kijken op website www.cof- feeline-kasbergen.nl. ZIERIKZEE - Het belooft een sprankelend concert te wor den, een uitvoering voor jong en oud. Op vrijdagavonii 26 september zal fluitiste Marjo lein de Wit, met begeleiding van Mar van der Veer, in de Nieuwe Kerk van Zierikzee een kleurrijk programma ten gehore brengen waarin diverse fluittypen bespeeld zullen worden. Het concert is een onderdeel van het Festi val des Flutes. Gekozen is om dit onderdeel lichtvoetig van karakter te maken, een fami- heconcert, waar ook kinderen door de afwisseling veel ple zier aan kunnen beleven. Voor de pauze zal het programma meer klassiek gericht zijn, na de pauze wordt het een wereldreis waarin vele landen zullen worden aangedaan. Vrolijke, maar ook ontroeren de volksmuziek zal klinken. Daarbij zal Marjolein de Wit zich op diverse wijzen laten horen; ze bespeelt meerdere fluiten, zoals cliverse blokflui ten, bamboefluiten, de chan ter, de altdwarsfluit, panfluit en thinwhistles. Marjolein stu deerde in 1994 cum laude af aan het Brabants conservato rium. Regelmatig concerteert ze als solofluitist en als speel ster in kamermuziekverband, en is ze te zien in allerlei tele visieprogramma's, o.a. van de Evangelische Omroep. Ook heeft ze een groot aantal cd's op haar naam staan. Mar van der Veer zal haar tijdens het concert in Zierikzee zowel op het grote Kam&Van der Meu- lenorgel, als de vleugel van de kerk begeleiden en ook enkele solostukken voor zijn rekening nemen. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is vanaf 19.30 uur geopend. MIDDELHARNIS - De Spaar- Beter Hypotheek van De Hypo theker in MiddeDiamis is door de Consumentenbond uitgeroe pen tot de beste spaarhypotheek 1^ Nederland. In het septem- bernunimer van de Geldgids van de Consumentenbond staat de SpaarBeter Hypotheek op de plaatsen 1 én 2 in de lijst van beste spaarhypotheken. "Een geweldig resultaat", vindt de ü-otse franchisenemer Ernst van Luijken in Middelharnis. De SpaarBeter Hypotheek is een unieke, door De Hypotheker bedacht en ontwikkelde hypo theek. Bij de lancering van deze hvpodieek in juni meldde De Hypotheker dat de maandlasten in vrijwel alle gevallen lager uit pakken dan bij alle andere spaar hypotheken en dat gedurende de héle looptijd. De test van de Consumentenbond toont aan dat dit geen loze belofte was. De SpaarBeter Voordeel Hypotheek staat met een totaabcore van 92 op nummer 1 in de lijst. De Spaar- Beter Hypotheek, die ook nieuw binnenkomt in deze lijst, scoort 86. De Voordeelhypotheek wint het dankzij de iets kortere offer teduur waardoor de rente wat lager is dan bij de 'gewone' vari ant. Berekeningen wijzen uit dat de maandlasten enkele tientallen euro's lager uit kunnen vallen. "We zijn natuurlijk heel erg blij met deze topnotering zegt Ernst van Luijken uit Middelhar nis. "We merken inmiddels dat steeds meer mensen de SpaarBe ter Hypodieek ontdekken. Voor al starters kunnen er voordeel van plukken. Zij kunnen met deze hypodieek duidelijk goed koper een hypotheek krijgen. En daardoor dus net wel dat eer ste huis kopen." In de laatste vijf tests van de Geldgids stond De Hypodieker steeds op nummer 1 met een eigen spaarhypodieek. "De Hypotheker blijft innoveren om consumenten steeds de beste hypotheken aan te kunnen bie den. Dit wordt nu weer beves tigd door de topposities die De Hypodieker inneemt in deze test", aldus Ernst van Luijken. Spaarhypotheken worden steeds populairder Huiskopers wil len zeker weten dat zij aan het einde van de looptijd het beno digde bedrag hebben gespaard. Bij de SpaarBeter Hypotlieek is dat het geval. Het giote verschil met andere spaarhypodieken is dat de SpaarBeter Hypotheek een hogere rente geeft op het spaardeel dan er op het leendeel betaald moet worden. Dat is in hypothekenland nog nooit ver toond en alleen mogelijk dankzij een zeer ingenieus rekenmodel dat dwars ingaat tegen gangbare methoden. De Consumentenbond test een aantal keren per jaar spaarhypo theken en publiceert de resulta ten in haar Geldgids. STELLENDAM - Sinds 1 april van dit jaar is Wil- leke Kievit actief als zelf standig sport- en ontspan- ningsmasseuse. In een praktijk op het Bedrij venterrein Korteweg aan de Deltageul maakt ze gebruik van een ruimte van Delta Sportfysiothera- pie. In haar praktijk Body- check Sport- en Ontspan ningsmassage behandelt ze gezonde mensen, die problemen hebben met het bewegingsapparaat en voor hen die gewoon behoefte hebben aan een ontspannende massage. Door Adri van der Laan "In principe werk ik met gezonde mensen die toch wat klachten hebben en waarvoor medische zorg (fysiotherapeut of arts) niet direct noodzakelijk is. Dit kan zijn als gevolg van het sporten, maar ook door bijvoorbeeld stress of een ver keerde houding op het werk", aldus Willeke. M vele jaren begeleidt ze 'het eerste' van de Ouddorpse voetbalvereniging WFB. Mede hierdoor heeft ze veel ervaring opgedaan als sportmasseuse, waarvoor ze ook de opleiding heeft gevolgd. Daarnaast heeft ze nog cursussen gevolgd voor diverse andere massagetech nieken. Het was al enige üjd haar wens om haar massage kennis voor een breder publiek - buiten de voetbalvereniging en kennissen - beschikbaar te stellen. "Maar ik wilde wel een echte praktijk, want ik voelde niet veel voor een 'zolderka- mergebeuren'". Aan haar wens werd voldaan, toen Mascha Mochtar van Delta Sportfy- siotherapie haar meedeelde dat zij nog een ruimte in haar praktijk over had en vroeg of Willeke interesse had om die te gebruiken. Volgens Willeke is dit een fijne locatie, centraal gelegen, met een professionele uitstraling. "Deze samenwer king met Delta Sportfysiothe- Willeke Kievit brengt de Kinesiotape aan bij een van haar cliënten. rapie is een unieke combinatie voor het eiland. Het voordeel voor mijn cliënten is dat ik nu korte doorverwijslijnen heb, als blijkt dat de klachten verder gaan dan mijn werkgebied". Willeke legt uit dat haar prak tijk voor een brede doelgroep bestemd is. Zo heeft ze zowel heel jonge sporters als oudere mensen op haar massagetafel gehad. Ze richt zich in haar praktijk o.a. op mensen die wat problemen ondervinden bij het bewegen. Dit kunnen sporters zijn, die bijvoorbeeld na het sporten lang last van hun spieren blijven hebben of extra begeleiding wensen, maar ook mensen die door hun werk hun spieren behoorlijk moeten belasten en daarvan hinder ondervinden. Verder heeft ze onder haar cliënten ook mensen die bijvoorbeeld door een verkeerde werkhou ding wat last krijgen van hun spieren. Ook is haar massage praktijk voor (oudere) mensen die zich hebben voorgenomen om wat meer te bewegen. Het is dan belangrijk dat de - veelal jarenlang weinig gebruikte - spieren, weer soepel worden en soepel blijven om proble men te voorkomen. Naast ontspanning van het lichaam dient haar massage er ook toe om 'erger' te voor komen. "Het kan zijn dat iemand met wat pijn gewoon door blijft werken of sporten, maar dat dit toch langzamer hand erger wordt. Vervolgens moet hij of zij dan naar de arts of een fysiotherapeut'. Door mijn massage kan voorkomen worden dat deze stap moet worden gemaakt". Ze raadt de mensen dan ook aan om, als er problemen zijn of verwacht worden, even bij haar binnen te komen voor een onderzoek of een massage. Door haar nauwe contacten met Mascha Mochtar kunnen bij ernstiger problemen dan direct maatre gels worden genomen. Als het nodig is, maakt Willeke gebruik van Kinesiotape (ook wel fysiotape genoemd). Deze tape is anders dan de 'gewo ne' tape waarbij aangedane lichaamsdelen worden inge- Folo: Adri van der Ijian pakt om pijnlijke bewegingen te voorkomen. De Kinesiotape is een 'massagetape', dat de huid een stukje optilt en d.m.v. beweging een masserende wer king krijgt, zodat de hele dag door een lichte massage plaats vindt. Vooral bij spierscheur tjes of het bekende 'knietje op het bovenbeen' kan de tape de herstelperiode behoorlijk inkorten. Volgens Willeke zijn haar cliënten heel tevreden over de behandeling met de tape. Willeke hoopt in de toekomst nog meer cursussen te gaan vol gen, meer richting voeding en diëtiek. "Het masseren is zwaar werk". Een combinatiepraktijk als masseuse en gewichtsconsu- lente zou haar dan verlichting voor het werk kunnen geven en haar aanbod uit kunnen breiden. Natuurlijk is ook een ieder'welkom die gewoon van tijd tot tijd een ontspannende massage wil ondergaan. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij Bodycheck, Sport en Ontspanningsmas sage, tel.: 06-30422430, e-mail: bodycheck(5)hetnet.nl. 122- Dan komt ze er in haar binnenste soms heel dicht aan toe om Gods handen, die toch de handen van de dokter bestuurden, in de hare te nemen, om een andere uitslag te bewerken...Niettemin geeft de Heere verborgen ondersteuning en kracht, want het leven gaat door, en haar gezin eist haar aandacht op. Er komt een tijd dat ze met opzet zijn naam niet meer noemen, om de pijnlijke herinnering te weren. Er zijn dagen dat de blijdschap om de wetenschap dat hij in de hemel is niet schijnt op te wegen tegen de smart om zijn afwezigheid. Maria zingt tegenwoordig niet meer, en over het algemeen zijn ze allen veel stiller dan voorheen. De jongste kinderen spelen zoveel mogelijk buiten, uit een natuurlijke behoefte om de somberheid die er in deii uze heerst te ontvluchten. En de grote jongens gaan meestal dadelijk na het avondeten naar bui ten, en komen pas terug als het tijd is om naar bed te gaan. Maria haalt wel twee, drie boeken per week uit de bibliotheek. Die leest ze terwijl ze aan het breien is. Maar ze schiet nooit meer hardop in de lach, al is wat ze leest soms ook nog zo aanstekelijk. Vader leest veel in zijn prekenboe- ken als hij klaar is met het schillen van de aardappels. Moeder, met haar sneeuwwitte tup- musse en zwarte doek en beuk, stopt of breit 's avonds het ene paar zwarte kousen na het andere. Maar zij leest nooit onder het breien. Ze zit daar maar stil over haar werk gebogen, terwijl haar gedachten onstuitbaar en bijna zonder onderbreking blij ven rondcirkelen om die ene - haar Fransje Maria laat haar breinaalden een ogenblik rusten, de ogen strak gericht op de bladzijde vóór haar. Dan, plotseling, laat ze het breiwerk in haar schoot vallen, bonst met het hoofd op haar arrnen voorover op tafel, en barst in een onbedaarlijk snikken uit. Vader en moeder kijken verschrikt op. Kind, wat ist er an d'and?! roept moeder bezorgd. Misje, wat' schilt er an? vraagt vader op zijn beurt. Maar Maria kan geen antwoord geven. Wild schokken haar schouders op en neer. Moeder draaft naar het achter huis om een glas water en een koude wasdoek. Ier, misje, zegt ze op tedere toon. Drienk es een bitje, en lae me je gezicht en anden es wassen. Als Maria wat tot bedaren gekomen is, vraagt vader nogmaals: Wat schilt er dan an, kind? Bij wijze van ant woord schuift Maria het boek naar hem toe en wijst met haar vinger naar het midden van de bladzijde. Vader houdt zijn hand bij de plaats die ze aangewezen heeft, maar kijkt eerst naar het titelblad aan de voor kant. Het is De Negerbut van Oom Tom. Dan leest hij halfluid voor: Zijn er wel ooit zulke kinderen geweest net als Eva? O, zeer zeker. Maar hun namen vind je altijd op grafstenen staan; en hun dierbare glimlach, hun bovenaardse blik, hun merkwaardige uitdrukkingen en gewoonten zijn als kostbare schatten opgeborgen in treu rende en verlangende harten. Hoeveel gezinnen zijn er niet, waar je hoort zeggen dat al de goedheid en deugden der overlevenden als het ware niets zijn in vergelijking met de bui tengewone eigenschappen van die ene die er niet meer is! Het lijkt wel of de Hemel er een speciaal gezelschap van enge len op na houdt, die tot taak hadden om hier een poosje te vertoeven en het dwaalzieke menselijke hart aan zich te verbinden, opdat zij dat mee zouden mogen voeren in hun opwaartse vlucht terug naar huis. Wanneer je dat diepe gees telijke licht in die ogen ziet, wanneer de jeugdige ziel zich uitdrukt in woorden die veel dierbaarder en verstandiger zijn dan die kinderen gewoon lijk bezigen heb dan maar geen hoop datje dit kind zult behouden, want het draagt het merkteken van de Hemel, en het licht der onsterfelijk heid straalt uit zijn ogen. (Vrije vertaling uit bet Engels door de schrijver.) Vader noch moeder hebben het boek ooit gelezen, dus kennen ze het verhaal en het verband van deze passage niet. Het is ook niet nodig. Die enkele regels hebben Fransje raker getekend dan alles wat ze ooit omtrent hem gedacht of gezegd heb ben. Vader legt het boek neer, staat op en gaat stilletjes naar buiten. Onder tussen maakt Maria zich gereed om naar bed te gaan. Het schreien heeft haar kennelijk goed gedaan en ze loopt nu zowaar zachtjes te neuriën. Als vader terugkomt, leest hij dat gedeelte nog eens zacht voor zich zelf Damme dat noe noait ezien aen an oans ventje! zegt hij, met iets van zelfverwijt in zijn stem. Damme dat noailt- willen zien aen, verbetert moeder hem zacht. Vader kijkt haar aan, en er Ugt een stille bewondering in zijn ogen. Dan, in een poging zijn ontroering baas te blijven en het gesprek op iets anders te brengen, zegt hij: Ik dienke dam me wee gauw snièuw zullen aen. Veilig in Jezus' armen, veilig aan Jezus' hart..., zingt het zacht in Maria, terwijl ze voor de spiegel haar haar staat te vlechten. EINDE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6