Kassen Nee, Oostflakkee Week van de Smaak in de natuur voedingswinkel Het paard en de mensen blijven middelpunt voor dertigjarige Manege Oostmoer eiiahdeh-hieuws Geen woorden Plaza 't Hoekje; een vertrouwd gezicht in een nieuw jasje Laudando zingt in Delft Viersterrenmanege behoort tot de grootste van Nederland Informatie avond PSZ 'Amalia' Bakkerij Bienefelt gaat verbouwen Huis aan huis verkoop bolchrysanten Bingo in De Zwaluw Vlamings houdt maïsrassen- demonstratie Info-avond Roemeniëwerk EIIAt1DEt1.niELW5 Ingezonden: 't ItfASiV.: Voor iedereen toegankelijk Horeca Klantenkring Ruiterpaden Opendag- 4 PAGINA 2 DINSDAG 23 SEPTEMBER 2008 Donderdag 11 september jl. zat ik als belangstellende op de publieke tribune voor de raads vergadering van de gemeente Oostflakkee, waar de heer Ton Korteweg de bij de bewo ners opgehaalde protestlijsten tegen de kassenbouw aan de gemeente zou overhandigen. Plotseling was Korteweg daar, met in zijn kielzog een heleboel sympathisanten; de tribune zat gelijk vol. De heer Korteweg kreeg het woord als vertegen woordiger van nog 3520 ande re burgers uit onze gemeente met dezelfde mening. En hij vertelde: "De kassentrein, met als machi nist de heer Heykoop, rijdt na een lange rit station Oostflak kee binnen. In de trein zitten vertegenwoordigers van de Rabobank, LTO glaskracht met megabedrijven, project ontwikkelaars, vastgoedhan delaren en vertegenwoordi gers van uitzendbureaus voor buitenlandse werknemers en heel alleen in een wagonnetje zit iemand met een varkens luchtje om zich heen, allen met eurotekens in hun ogen. De wethouders Van der Valk en 't Hoen stappen in, de raad blijft staan op het station. De bur gemeester en de wethouders roepen: 'Kom op raad, instap pen, want als de trein rijdt is instappen niet meer mogelijk!' Gedeputeerde Asje van Dijk rent langs de trein en roept: 'Het komt wel goed Heykoop, nog even wat regelen, de raad komt eraan!' Het eindpunt van deze trein is een glazen stad van 400 ha. Aan de andere kant van het station staan de burgers die meewerk ten aan de toekomstvisie 2030 met het gemaakte visierapport in hun hand te zwaaien en roe pen: 'Is dit rapport dan voor niets gemaakt!.'' Die nacht had ik een droom. Ik zag een onafzienbare vlakte met kassen met daartussen een fietspad voor toeristen, maar ik zag ook busladingen vol met Japanners en Chinezen volge hangen met de mooiste came ra's, die rechtstreeks van de Keukenhof hierheen gebracht werden om van deze prachtige glazen wanden van wel acht meter hoog foto's te maken, om later thuis samen met de familie hiervan te genieten. Zou dit soms de reden zijn waarom onze burgemeester die kassen zo graag wil? Plots zag ik ook een trein, in de richting van station Oostflakkee nade ren met machinist Heykoop voorin, waar op dat moment honderden mensen stonden te demonstreren. Niet die mooie RTM stoomtram uit Oud- dorp, nee een moderne trein, want onze bestuurders houden niet zo van oude rommel. De trein remde af, werd ontkop peld en reed plots weer weg - waarschijnlijk schrokken onze bestuurders van zoveel tegen stand van de burgers - en reed toen dwars door de Hoekse waard richting Alblasserwaard, en ik zie hem stoppen bij sta tion Oud-Alblas. En ik zie onze burgemeester met bankmen- sen en projectontwikkelaars onderhandelen, nu om de kas sen dan maar daar te plaatsen, want euro's zijn euro's, waar ook verdiend. Misschien zijn de mensen hier niet zo moeilijk als op Flakkee." Alweer een gemiste kans voor de werkgelegenheid in Oost flakkee. Ook voor die meneer die namens park De Ventjager op de publieke tribune van ons raadhuis zat, want geen kassen betekent ook geen bui tenlandse werknemers. Een opsteker voor mensen die echt van ons mooie eiland houden, want laten we proberen om dit zo mooie stukje Nederland te behouden voor ons nageslacht, laten we de waarden en kwali teiten van dit gebied benutten. Straks weer fris en zout water, wat een nieuwe impuls kan zijn voor de toekomst. Aad Kammeraad Molendijk 17, Ooltgensplaat SOMMELSDIJK - Binnen kort, in de week van maandag 22 t'm zaterdag 27 september, gaat de landelijke campagne Week van de Smaak weer van start. Tijdens deze week vol met activiteiten en proe- verijen kan iedereen in de natuurvoedingswinkels ken nis maken met de lekkerste biologische producten, puur natuur en verrassend. Ook in de Ekoshop, Oranjestraat 8 te Sommelsdijk. Dit jaar wordt de Week van de Smaak nog grootser aangepakt dan vorig jaar. In het hele land worden grote en kleine activi teiten georganiseerd die met smaak en lekker eten te maken hebben. De nadruk ligt op streekproducten, authentieke smaak, biologisch en seizoen sproducten. Doel is om men sen bewust te maken van bio logisch voedsel en om smaak weer centraal te stellen binnen de maaltijd. Uiteraard doen ook de natuur voedingswinkels mee aan de Week van de Smaak. In de winkel zijn deze week 'De Lek kerste 10 producten' te vinden. Deze met zorg geselecteerde producten kunnen worden geproefd en uitgeprobeerd met een leuke korting. Ieder een die zijn kassabon tijdens de Week van de Smaak inlevert, maakt bovendien kans op een heerlijk pakket met biologische boodschappen ter waarde van 50 euro. Ook voor de kinderen zijn er meerdere activiteiten, waaronder een speurtocht en een doe-en-knutselpakket om mee naar huis te nemen. Ter gelegenheid van de Week van de Smaak is er een uniek boekje ontwikkeld; het Week van de Smaak geschenk. Dit boekje is vooral gericht op kin deren en bevat bijvoorbeeld een recept voor het zelf maken van pindakaas en andere leuke weetjes. Het wordt tijdens de actieweek gratis uitgereikt bij de boodschappen. Christelijk streeiibiad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakeiiil<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overiijdensberichten: maandag 17.00 uiir en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mall: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Naar aanleiding van de Doden herdenking, jl. 9 september in Goedereede, is het mij gewel dig tegengevallen dat men het zo gemakkelijk langs zich heen kan laten gaan om de doden herdenking bij te wonen. Als na afloop de heer Van Kem pen in een dankwoord aan alle aanwezigen die aan de herden king hebben deelgenomen zijn teleurstelling moet uitspreken dat alle scholen van Ouddorp, Goedereede en Stellendam zijn uitgenodigd en alleen Stel lendam schittert door afwezig heid. Eén persoon uit Oud dorp, gelukkig is Goedereede gespaard gebleven, maar Stel lendam heeft twee man verlo ren. Die twee hebben op een en dezelfde school gezeten. Waar om was men afwezig? Waarom geen van de drie scholen aan wezig? Te druk, of geen tijd? Of niet van belang? Of is het al zo lang geleden? Ondergete kende heeft zelf die tijd mee gemaakt, van 1 oktober 1946 tot 29 november 1949 op Java geweest. Het is onbegrijpelijk en ik heb geen woorden voor deze daad. A. Roon Eendrachtsweg 26 3251 AH Stellendam OUDDORP - Food Planet 'l Hoekje van familie Bezuijen, Stationsweg 1 te Ouddorp, gaat veranderen van franchi- seorganisatie. De betere Food Planets gaan over naar Plaza food for all. De samenvoe ging biedt vele voordelen, de formule krijgt hierdoor meer landelijke dekking en een gro tere naamsbekendheid en een nog ruimere keuze. De familie Bezuijen voegt zich daar ver eerd aan toe. Plaza 't Hoekje gaat gewoon verder, alleen met een nieuw jasje. Na een gron dige verbouwing is de nieuwe huisstijl ingevoerd. Dat is zicht baar geworden. Niet alleen aan de buitenkant, maar ook de binnenkant is geheel ver nieuwd. Ook de menukaarten en verpakkingen zijn uitge voerd naar een nieuwe, frisse en eigentijdse uitstraling. Op zaterdag 27 september vanaf 10.00 uur is de winkel weer open. Deze dag staat er speciaal voor de kinderen een spring- kussen voor de deur en krijgen ze allemaal een verrassing. En 9 dagen lang geldt er ook een speciale openingsfolder; zie hiervoor de actieadvertentie elders in dit blad. Graag ziet de familie Bezuijen haar klanten weer terug in het vertrouwde maar vernieuwde Hoekje. Wat hen betreft is Plaza 't Hoekje klaar voor de toekomst. Op zaterdag 27 september, aanvang 14.30 uur, hoopt de C.O.V. Laudando o.l.v. Rinus Verhage met organist Wim Diepenhorst en bassolist Ralph Looij een concert te geven in de Oude Kerk te Delft. Deze kerk beschikt over een zeer fraaie akoestiek en een mooi roman tisch orgel en is derhalve zeer geschikt voor het genre van de Engelse Kerkmuziek. De C.O.V. laudando wil graag in dit concert een impressie geven van de rijkdom van de Engelse kerkmuziek. Op het program ma staan dan ook Anthems van diverse componisten uit allei- lei stijlperiodes, met als com ponisten o.a. Handel, Wesley, Stanford, Wilcocks en Rutter. Naast de anthems maken ook diverse psalmzettingen deel uit van het concert, alsmede een tweetal fraaie werken voor bas- solo en orgel, en ook klinkt het hoofdorgel alleen in een aantal vrije orgelwerken. STAD AAN 'T HARING VLIET - Deze maand is het dertig jaar geleden dat de familie Kieviet de gro te stap waagde. De vader en twee zonen voerden in hun boerenbedrijf een grote - en spraakmakende - verandering door, want ze maakten de overstap van varkensfokkerij naar manege. "Een beslissing waar wij nooit spijt van hebben gehad", verzekert Henk Kieviet die samen met zijn broer Adrie en hun beider gezinnen de manege runt. Door Adri van der Laan Henk Kieviet herinnert zich nog dat het een grote stap was voor de familie. Adrie en hij groeiden op op de varkens boerderij aan de Oostmoerse- dijk. Toen er in 1978 keuzes moesten worden gemaakt voor de toekomst, spraken de broers erover om de varkensfokkerij van hun ouders voort te zet ten. "Maar onze vader luister de mee en hij raadde ons aan om dit niet te doen. We kon den beter beginnen met een manege, zo was zijn advies". Adrie en Henk hadden altijd al "iets met paarden" omdat het hun hobby was. Zij waren ook al lid van een rijvereniging. Er is natuurlijk niets mooier dan om van je hobby je beroep te maken en dit is hen dan ook gelukt. Met voortvarendheid werden er plannen gemaakt: de varkens gingen de dein' uit en in hetzelfde jaar ver rees de eerste hal, men volgde de benodigde opleidingen en zo kon men in september een start maken met Manege Oost- moer. Henk herinnert zich nog dat alles heel vlot in het werk ging. "Het gemeentebestuur, waaronder burgemeester Van Es, was heel enthousiast en we kregen alle medewerking'!. In de loop der jaren groeide Manege Oostmoer gestaag uil tot het huidige omvangrijke complex. De familie Kieviet startte de manege in een periode toen het paardrijden nog' een eli- tesport was, maar Manege Oostmoer heeft er alles aan gedaan om het paardrijden voor iedereen toegankelijk te maken. "Een kind kan nu al een uur ponyrijden voor ongeveer acht euro. Daarnaast mogen de kinderen zoveel met de paarden en pony's bezig zijn als ze willen. Elke middag wordt er op de poetsgang heel wat afgepoetst en -geknuffeld met de pony's!". In het begin behoeft ook geen materiaal aangeschaft te worden, omdat men van de manege caps kan gebruiken. Dagelijks is het dan ook een drukte van belang bij Manege Oostmoer. Tot 16.00 uur is het mogelijk om privéles, of een vorm daarvan, te rijden. Tussen 16.00 uur en 23.00 uur worden er groepslessen gere- De broen Henk t i.'.tlï-, 11,-,i,/;«- Kieviet van Maneg den. Ook is er dagelijks nog een mogelijkheid tot vrij rij den. We hebben hier zo'n 650 ruiters en amazones per week over de vloer" Er zijn verschillende moge lijkheden op de manege om de paardrijsport te beoefenen. Er komen klanten voor dres- suurles, privé of in groepsver band, er worden spring- en menlessen gegeven en er is een enthousiaste groep car rouselruiters, die elk kwartaal ruimte biedt aan nieuwe deel nemers. Naast het rijden op paarden die eigendom zijn van de manege, kan men er ook de eigen paarden stallen. De manege zorgt dan voor onder dak, voeding en desgewenst verdere verzorging. De meeste eigenaren komen dan ook vrij wel dagelijks op het terrein om te rijden met hun paard of pony. Manege Oostmoer is volledig ingericht om zowel de paarden als de mensen op een kwalitatief hoogstaande manier te ontvangen. Henk Kieviet legt uit dat Manege Oostmoer zowel het welbevinden van het paard als dat van de mensen heel hoog in het vaandel heeft staan. De stallen zijn zo ingericht dat de dieren in een schone, geriefelijke en veilige omge ving hun tijd doorbrengen. Hiervoor heeft het bedrijf alle moderne voorzieningen laten aanleggen. Wie dan ook langs de vele paarden\'erblijven loopt, zal zeker geen overbo dig vuil aantreffen. Manege Oostmoer is een manege met vier sterren, toegekend door de FNRS, de Federatie van Nederlandse Ruitersport- centra. Om die vier sterren te behouden, worden regel matig keuringen uitgevoerd door een onafhankelijke instantie, die werkt volgens de FNRS-richtlijnen. Toch is het streven van de familie Kieviet om de manege wel leelbaar te houden. "Het is niet de bedoeling dat we er alles aan gaan doen om de vijfde ster binnen te krijgen. We zouden daarmee moeten gaan inboe ten op toegankelijkheid en kindvriendelijkheid en dat willen we niet!". Om het ook voor de bezoe kers aangenamer te maken, is het bedrijf ook voorzien van een professionele hore- ca-inrichting, vanwaar door de - iedere dag - gezeemde ramen de verrichtingen van de rijders in de 'bakken' van de manege probleemloos kunnen worden gevolgd. "Het is niel verplicht om iets Ie gebruiken, maar als men dat wil, hebben we een pro fessionele keuken waar ver schillende gerechten kunnen worden klaargemaakt", want voor een moderne manege is de tijd voorbij dat men aan een glas bier genoeg had. Het bedrijf wordt dan ook steeds meer gebruikt voor perso neelsuitjes van bedrijven. De bezoekers kunnen dan zelf paardrijden of mee op stap met de verschillende huifkar ren of rijtuigen. Verder kan men ook kinderfeestjes op de manege vieren. Met haar 650 rijuren per week, 110 paarden en pony's, negen personeelsleden - waaronder vijf gediplomeerde instruc teurs - en 13 hectare weiland behoort Manege Oostmoer tot één van de grootste maneges in het land. "In het begin werd er wel eens gezegd 'wat mot je noe mil un manege op Flak kee?' Wij hebben laten zien dat er zeker plaats is voor een goe de manege op het eiland". De klantenkring van de mane ge bevindt zich niet,alleen op het eiland. Volgens Henk Kie viet komt er ongeveer 1Q% \an de klanten van het eiland. De overige 30% komt uit de omlig gende omgeving. Het bedrijf krijgt relatief veel aanloop van mensen uit de Hoeksche Waard en uit de omgeving van Baren- drecht. Volgens hem komt dit omdat in veel maneges er ook zondags les \vordt gegeven en wedstrijden worden gereden. "Dit wil niet iedereen en dan komen ze naar ons toe, want wij zijn in principe op zondag .gesloten". De manege vervult dan ook -een streekftmctie en heeft weinig van concurrentie te duchten. 'Je zietliogal eens dat maneges worden opgezet en dan weer vlug verdwijnen", aldus Henk. Hij wijst erop dat het niet eenvoudig is. om een goede manege van de grond te krijgen. Het is hard werken en men moet zoveel mogelijk tegemoet komen aan de veelei sende klanten van tegenwoor dig. De grote vaste klanten kring wijst erop dat de familie Kieviet hier bijzonder goed in is geslaagd. Naast de paardrijlessen wor den er ook vrijwel wekelijks dressuurproeven afgelegd en regelmatig officiële wedstrijden gereden van de KNHS. Met zijn iwee binnen- en buitenma neges heeft het bedrijf er alle ruimte V()or om paardenlief hebbers vanuit het hele land te ontvangen. Er is een groot parkeerteirein en de trailers kunnen op een aparte plaats worden geparkeerd. Ook wor den er in de zomermaanden ruiterkampen georganiseerd, waarbij groepen jongeren in tot slaapzalen omgevormde stallen, bij de paarden bivak keren. Foto: Adri van der Laan Bij de start van Manege Oost moer in 1978 gaf vader Kieviet aan dat er "nu zo vlug moge lijk ook ruiterpaden moe ten komen". Toch heeft het nog dertig jaar geduurd voor dat deze paden zouden wor den aangelegd. Inmiddels is het zover dat de paden bijna gereed zijn. Tijdens de Open Dag zullen twee ruiterpaden - richting De Vliegers en tot aan de waterberging bij Nieu- we-Tonge - worden geopend. Deze twee paden van elk onge veer 7 km., zijn een welkome aanvulling op het aanbod van Manege Oostmoer üaterdag 27 september is ev een Open Dag om met zoveel mogelijk belangstellenden het dertigjarig bestaan van de Manege te vieren. Tijdens die dag zijn er veel activiteiten, waai'aan zoveel mogelijk men sen mogen meedoen. De acti viteiten variëren van behen- digheidswedstrijden te paard tot officiële dressuurwedstrij- den. Er zullen verschillende demonstraties zijn, er is een hoefsmid aanwezig, evenals een paardendierenarts. Verder zullen er juist veel activiteiten voor kinderen zijn. De familie Kieviet hoopt dan ook op mooi weer, zodat vele bekenden en onbekenden, die eens achter de poort van de Manege wil len kijken, een mooie dag kan worden bezorgd. De Open Dag begint's ochtends om 10.00 uur en zal vanaf 16.00 uur worden afgesloten met de prijsuitrei king en een receptie. Meer informatie is te vinden op de website van de manege: www.manegeoostmoer.nl. OUDDORP - Op maan dagavond 29 september a.s. zal er een informatie avond worden gehouden op de Christelijke Peuter speelzaal 'Prinses Ama lia' te Ouddorp. Ieder een die interesse heeft in het reilen en zeilen van de peuterspeelzaal wordt van harte uitgenodigd om deze avond bij te wonen. Er zal worden verteld hoe er in de peuterspeelzaal wordt gewerkt en wat men daarmee hoopt te bereiken. Tevens zul len er die avond wijkverpleeg kundigen, werkzaam op het consultatiebureau, aanwezig zijn die een korte lezing zullen houden over zindelijkheid en het hebben van een eigen wil. Tussendoor zal er een kopje koffie of thee voor u klaar staan. Natuurlijk is er ook ruimte om vragen te stellen. De avond zal worden gehouden in de gemeenschapsruimte van School met de Bijbel 'Konin gin Beatrix', Margrietweg 6 te Ouddorp. MIDDELHARNIS - Bakkerij Bienefelt aan het Beneden Zandpad gaat verbouwen. De verbouwing begint op maan dag 29 september. Maar de winkel gaat niet dicht, want ernaast wordt een noodwin- kel gezet van waaruit men de klanten van dienst zal zijn. De noodwinkel is te vinden - om de hoek - aan de De Ruijter- straat, om de hoek, naast de Hypotheekshop. Vanaf dins dag 30 septemijer kunnen de klanten er terecht. Dinsdag 14 oktober is de winkel en de noodwinkel gesloten, want dan worden de puntjes op de 'i' gezet. Woensdag 15 okto ber gaat het compleet ver nieuwde winkelconcept, de tearoom en de bakkerij open, waarin de klanten vanaf 7.00 uur hartelijk welkom zijn. MIDDELHARNIS - Op zater dagmorgen 27 september organiseren de gezamenlijke verenigingen van de Geref (iemeente te Middelharnis een verkoop van bolchrysanten in Middelharnis en Sommelsdijk, dit ten bate van de kerkbouw. De prijs is 5 euro per stuk. Het is ook mogelijk bolchrysanten te kopen bij het kerkgebouw aan de (ihristiaan de Vrie- slaan. Wilt u graag een bol chrysant hebben dan is reser veren verstandig, want het is niet waarschijnlijk dat in alle wijken zal worden verkocht. Bestellen kan bij mevr J. Looy, tel.482315; of bij mevr. J. de Visser, tel. 483071. Na bestel ling kunt u de planten aihalen en afrekenen bij de kerk op 27 september lussen 9.30 en 11.00 uur. Een bestelling kan eventu eel ook «'orden thuisbezorgd. SOMMELSDIJK - Zaterdag 27 september houdt wijkvereni- ging De Zwaluw weer de eerste bmgo na de zomervakantie. Er worden 8 ronden en een superbingoronde gespeeld en er wordt een verloting gehouden. De zaal gaat om 19.30 uur open, de bingo begint om 20.00 uur. Handelsonderneming Vla mings B.V. houdt woensdag 24 september een open inid- dag waarbij verschillende maïsrassen kunnen worden bezichtigd. Op deze middag worden maïstelers uitgeno digd om onder begeleiding een rondgang te maken over het demonstratieperceel. Op dit perceel staan diverse maïs rassen van de zaadbedrijven Pioneer, Barenbrug, Lima- grain-Advanta, KWS en Gaus- sade. Ieder maïsras verschilt in bijvoorbeeld lijdsdp van afrijping, voederwaarde en zetmcelgehalte, maar ook de grondsoort kan veel invloed hebben. Het demonstratieper ceel is dan ook een uitgelezen mogelijkheid om alle rassen naast elkaar te zien. Als alles meezit zal ook de proefveld- hakselaar aanwezig zijn om een demonstratie te geven. Deze middag vindt plaats op een perceel van Vleesveehou- derij Floresteyn te Ouddorp, gelegen aan de Adrianadijk te Goedereede. Belangstellen den zijn van harte welkom tus sen 13.00 en 17.00 uur. STELLENDAM - Het Stellen- damse Roemeniëcomité van de Herst. Herv. gemeente organi seert op vrijdagavond 26 sep tember een info-avond. Tijdens deze avond wordt er middels film en foto's verslag gedaan van de laatstgehouden trans- portreis naar Botosani in Roe menië. Verschillende gemeen teleden hielpen de vrachtwagen volladen met alle verzamelde materialen. Daarna begon de lange reis. Er ging ook een werkgroep richting Botosani om te helpen met het uiüaden. Vervolgens hebben de werk- groepleden ook veel uitgedeeld aan de Roemeense bevolking. Deze werkgioepleden hebben van dichtbij ervaren hoe dank baar en blij de mensen zijn met alle gekregen spullen. Dit is ook zichtbaar op de gemaakte foto's en films. De groep wil haar ervaringen graag met anderen delen en doet dan ook graag verslag van deze transportreis. Iedereen is op vrijdagavond 26 september welkom aanwezig te zijn om verhalen te horen en beelden te zien. De informatie avond wordt gehouden in de grote zaal in de Beth-El kerk. Voorstraat 69 te Stellendam. De zaal is geopend vanaf 20.00 uur, de aanvang is 20.15 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2