Christelijke Basisschool Het Kompas neemt vernieuwd gebouw en logo in gebruik Lering trekken uit aanpak project riolering buitengebied Albert Schweitzerschool naar Olympische spelen Start seizoen Vrouwen rondom Goeree Vrijdag 26 september feest en Open Huis Reizende Dichters en o-o-go Samen zingen SGP tijdrede Veiliger Feest en open huis <m 4* 4* 'fi DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD STELLENDAM - Zowel de personeelsleden als de kinderen van de Chris telijke Basisschool Het Kompas zullen ongetwij feld enigszins opgelucht aan het nieuwe schooljaar zijn begonnen. Ze startten de nieuwe periode in een gebouw dat in de afgelo pen tijd volledig is ver bouwd en waarin de acti viteiten van de aannemers zijn afgerond. In alle 'rust' kan men nu beginnen in een "eigentijds en fris" gebouw. De school wil dit heuglijke feit vieren met een feestdag die op vrijdag 26 september zal worden gehouden. Direc teur Gea Geneugelijk is, evenals haar collega's, de kinderen en ouders, heel enthousiast over het resultaat. Door Adri van der Laan De voorbereidingen voor de verbouw van de school aan de Schoolstraat in Stellendam hebben, door allerlei omstan digheden, heel veel jaren in beslag genomen, maar het uiteindelijke resultaat mag er zijn. Mevrouw Geneugelijk is enthousiast als ze de verge lijking met het oude gebouw trekt. Vanwege wettelijke voorschriften had het oude schoolgebouw teveel loka len. Volgens de regelgeving zouden er vier lokalen die nen te worden afgebroken. "Gelukkig heeft het bestuur twee lokalen van de gemeente gekocht, zodat we nog vol doende ruimte over hebben". De twee lokalen die wel onder de slopershamer zijn geval len, hebben ervoor gezorgd dat er meer parkeerruimte is gekomen aan de zijde van het Oranjeplein. De wat sombere uitstraling aan die zijde heeft nu plaats gemaakt voor een frisse okerkleurige muur, iets dat volgens veel passanten al een hele verbetering is in ver gelijking met de muur van het oude gebouw. Door het verdwijnen van de lokalen heeft een deel van het gebouw een grondige herschik king ondergaan. "Vroeger was De leerlingen van groep 3 en 4 maken al druk gebruik van het nieuwe meubilair op hun schoolplein. er één lerarenkamer, die tege lijkertijd als ontvangstruimte en als kantoor en reproruimte fungeerde. Hiervoor zijn nu aparte ruimten gekomen. Ver der heeft men in het gebouw overal nieuwe kunststof vloeren gelegd, voor de ramen funge ren nieuwe sereens als zonwe ring en is het geheel helemaal opnieuw in de verf gezet. "We hebben hierbij bewust gebruik gemaakt van de primaire kleu ren. Het resultaat is dan ook dat de binnenkant er heel eigentijds en frisser uitziet. Dit in tegenstelling tot de uit straling van de school voor de verbouwing. Die was nogal wat gedateerd...". In het vernieuwde gebouw zijn nu ook de toiletgroepen ver nieuwd en aangepast aan de eisen van de tijd. Hoewel nog niet verplicht, is er ook een toilet voor rolstoelgebruikers, waarvoor ook de ingang is aan gepast. Door de doelmatige herinde ling van de schoolruimte is er nu veel meer gelegenheid gekomen voor de leerlingen om in groepjes te werken, dit was voorheen nogal eens las tig. Ook de beide onderwijsas- sistentes hebben nu een betere ruimte om met individuele leerlingen te werken. Van de gelegenheid is ook gebruik gemaakt om de infor matica van de school uit te brei den. Naast de uitbreiding van het aantal computers zijn er ook twee smartboards (digitale schoolborden) aangeschaft. Ook tiet terrein buiten het gebouw heeft een volledige metamorfose ondei^aan. Het plein is opnieuw ingericht en bestraat. Op het schoolplein aan de Schoolstraat zijn de bekende bielzen verdwenen en op het 'kleuterplein' aan de achterkant van de school zijn nieuwe speeltoestellen geplaatst. Deze speeltoestellen konden met behulp van spon sors worden aangeschaft. Volgens mevrouw Geneugelijk is de toegenomen veiligheid een grote verbetering van het schoolplein. Ze wil niet zeg gen dat het schoolplein eerst onveilig was, maar de grootste vooruitgang is dat het school plein nu buiten de schooluren vrijwel niet meer te bereiken is. Het "gezellige muurtje" aan de straatkant is verdwenen en heeft plaatsgemaakt voor een hoge metalen afrastering. Het is nu niet meer mogelijk dat leerlingen in hun spel zo over het muurtje klimmen. Volgens mevrouw Geneugelijk is het misschien niet zo'n gezellig gezicht, maar het hek heeft er wel toe geleid dat het school plein in de avonduren niet meer bezocht wordt door jon geren die er een hangplek van hadden gemaakt. "Herhaal delijk moesten we 's ochtends eerst het plein opruimen voor dat de kinderen op het plein konden. Daarnaast hadden we veel last van vandalisme, wat de school veel geld heeft gekost". Ook is er verlichting in het fiet senhok aangebracht waardoor de bezoekers van de school in de avonduren niet meer "in een donker gat" behoeven te stappen. Tijdens de verbouwing is er niet alleen door de professio nele bouwers veel werk verzet, maar ook de ouders en andere betrokkenen bij de school heb ben hun handen uit de mou wen gestoken. Sommigen heb ben tijdens de verbouwing vele avonden in het schoolgebouw toto: Adrt van der Imüh doorgebracht voor het ver richten van tal van karweien. Mevrouw Geneugelijk en het schoolbestuur zijn deze men sen dan ook veel dank ver schuldigd, want ook zij hebben door hun bijdrage veel geld voor de school verdiend. Veel lof heeft het bestuur en perso neel ook voor de schoolschoon- maaksters, want zij hebben ervoor gezorgd dat, ondanks de verbouwing, het werk op de school gewoon door kon gaan in een schone en opgeruimde omgeving. Volgende week, vanaf maandag 22 september, is het een hele week feest op Het Kompas. Vrijdag 26 september wordt de feestweek afgesloten. In de ochtenduren van die vrijdag zal er een speciaal feestpro gramma zijn voor de kinde ren, 's Middags zal om 16.00 uur, tijdens een korte officiële bijeenkomst, het nieuwe logo worden onthuld. Daarna is er van 16.30 tot 18.30 uur een open huis, waarbij iedereen hartelijk welkom is om de ver trouwde school met de frisse uitstraling te bewonderen. OOSTFLAKKEE - Onder de titel 'Een bewogen doel' heeft de Rekenkamercom- missie onlangs het eer ste rapport in opdracht van de gemeenteraad van Oostflakkee uitgebracht. Donderdag 25 september staat het onderwerp op de raadsagenda. Het betreft een onderzoek naar het project riolering buiten gebied. De insteek is om vooral lering te trekken uit dit project in relatie tot andere grote projecten die in de gemeente op sta pel staan of al onderhan den zijn genomen. Omdat in genoemd project de gemeente flinke tegenval lers moest verwerken, is een diepgaande beschou wing zinvol. De Rekenka- mercommissie concludeert dat de gemeente bij de start van het project riolering buitengebied zich onvol doende bewust was van de integrale aanpak die vereist was. Ook ontbrak structu rering en beheersing van met name tijd en kwaliteit van het project. Door Jaap Ruizeveld Verder meent de commissie dat de informatie aan de raad over het project aan de raad niet voldoende was. Wel kreeg men regelmatig een terugkop peling, maar op die basis kon de raad haar toezichthouden de taak niet volledig uitvoe ren. Naar het oordeel van de commissie had de raad vooraf een expliciet besluit moeten nemen over de uitgaven tot 2 400.000 euro. Veel van de bevindingen in het rapport van de Rekenkamercommissie vloeien voort uit het achterwe ge blijven van een duidelijke projectstructuur, de wijze van aansturing op gebieden van financiën en kwahteit, even als de rolverdeling binnen het project en de structuur van de besluitvorming. Met het scheppen van een open, lerende organisatie kan wor den voorkomen dat tegenval lers vooral tot procedures en risicomijdend gedrag leiden. De commissie adviseert de raad kaders te stellen voor de hoogte van de uitgaven waarboven expliciete krediet- votering van de raad nodig is. In de overwegingen neem de commissie in beschouwing dat Oostflakkee een relatief kleine gemeente is voor het onderbrengen van specialisten in de ambtelijke organisatie. Specialistische kennis zal vaak moeten worden ingehuurd. Het betekent overigens ook dat de gemeente scherp let op het feit dat de ingehuurde partij de prestaties levert conform de afspraak en dat deze prestaties van voldoende kwaliteit zijn. Het college kan zich in grote lij nen vinden in de conclusies en aanbevelingen van de Reken- kamercommissie. Men stelt vast dat er in het project geen grote fouten zijn gemaakt en er geen sprake is van ernstige nalatigheid. Er is meer gedaan dan strikt wettelijk noodza kelijk was ten aanzien van de verbrede zorgplicht bij het tegengaan van ongezuiverde lozingen. Het college verschilt over de opmerking dat de raad een expliciet besluit had moe ten nemen over de aanbeste- dingsvorm. Burgemeester en wethouders wijzen hier op de gekozen alternatieve aanbeste- dingsvorm en op de betrok kenheid en informatie van en aan de raad. Ciewezen wordt op een raadsbesluit van jimi 1987. Dat de bevoegdheid van de raad zou zijn onderkend door het ontbreken van een expliciet raadsbesluit over de hogere uitgaven tot 2.400.000, is volgens het college niet juist. De gekozen lijn om de com missie te informeren en daar bij te vragen om akkoord te gaan met verwerking in de begrotingsstukken was destijds gebruikelijk in Oostflakkee, zegt het college. De Rekenka mercommissie zou met haar conclusie tekort doen aan de bestuurskracht van raad en commissie. In haar eindreactie geeft de Rekenkamercommissie aan dat in haar onderzoek de kwaliteit van de projectbeheersing cen traal staat. Die kan verbeterd worden en daartoe zijn aan bevelingen gedaan. Gebeurt dit, dan leidt dat tot betere eindresultaten. Ook wijst de commissie erop dat goed func tionerend dualisme uitgaat van heldere informatievoorziening en besluitvorming. Dat is in het dossier onvoldoende tot uitdrukking gekomen. Daarmee neemt de Rekenka mercommissie afstand van de opmerking van het college dat zij in haar conclusies tekort doet aan de bestuurskracht van de raad (commissie). Wij hebben geen reden om aan die bestuurskracht te twijfe len, herhaalt de Rekenkamer commissie, maar wij achten voor het uitoefenen daarvan een transparante en volledige informatievoorziening onont beerlijk. GOEDEREEDE - Vereni ging Vrouwen rondom Goeree start haar seizoen 2008/2009 op dinsdag 23 september a.s. De avond staat in het teken van de Navajo indianen. Mevrouw Dorathea Born zal met dia's en video een lezing houden over de tijd die zij bij de Navajo iiidianen heeft doorgebracht, over hun cul tuur en leefwijze, aangevuld met haar eigen belevenissen en ervaringen. Ook bespreekt zij de weefkunst van de vrouwen, de verschil lende stijlen, kleurgebruik en patronen die een weerspiege ling zijn van hun cultuur. Ze neemt ook sierraden mee, die te bezichtigen en te koop zijn. Leden zijn hartelijk wel kom, introduces betalen 5 entree. Op de jl. zaterdag gehou den Open Monumenten dag lieten ook de 'Reizen de dichters' op verschil lende locaties van zich horen. In de Ouddorpse kerkto ren waren Frouke Bienefelt, Yvonne Broeren en Pau Heer schap te beluisteren. Zelfs een gewekte vleermuis toonde vol op belangstelling. Tijdens de jaarmarkt bij het oude Raad huis in Middelharnis, droe gen Niels Snoek en Lidia v.d. Pijl voor uit eigen werk. In de molen van Stad a/h Haring vliet, die tevens te bezichtigen was, vonden Jolanda Hol- leman en Aart Dorsman een gretig publiek. Op de Voor straat in Ooltgensplaat ver telde Gorrie Huijer enkele verhalen en droeg Danny van Strien levensgedichten voor. Een gastdichter, Jelmer Birk- hoff, liet het publiek genieten van zijn kijk op de wereld. Hoewel het ene optreden drukker bezocht werd dan het andere, mocht niemand over belangstelling klagen. Meer werk van 'De Reizende Dichters' kunt u terugvinden in het derde nummer van 'o-o-go', een blad voor ieder een die van gedichten en ver halen houdt. Met in het laatste nummer o.a. Het ontroerende gedicht van Mirjam van Wijk, (zij won de dichtwedstrijd, uit geschreven door het netwerk PaUiatieve zorg), een interview met Danny van Strien, aan dacht voor de recent versche nen dichtbundel van Anneke van Balen, enkele gedichten in het kader van de borstkanker- maand, een sprookjesachtig verhaal van gastschrijver Har ry Goosens, vrolijke gedich ten en verhalen vóór en óver kinderen i.v.m. de 'Kinder boekenweek' en de winnende gedichten van de poëzieprijs van het VOO. Het blad is te koop in de bibli otheken van de Zuid-Holland se Delta en bij boekhandel Vroegindewei in Middelharnis en Ouddorp. Voor een abon nement of voor meer info kunt u kijken op website www.oogo. cultuurpleingo.nl. OUDDORP - Zaterdagavond van 19.30-20.30 uur is er in de Doopsgezinde kerk aan de Dorpstienden te Ouddorp weer 'Samen zingen'. Iedereen is welkom. OOLTGENSPLAAT - Op woensdag 24 september a.s. zal er een SGP tijdrede gehouden worden door ds. L.M. Jonge- jan. Hersteld Hervormd pre dikant te Sommelsdijk/Middel- harnis in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Ooltgensplaat. Aanvang 19.30 uur. f S ffg l& ffS i& i& iC* Veel dieren in dierenasiel De Dierenstee wachten nog op een nieuw baasje. De hond Rakker is er daar één van. Rakker is een Jack Russell, een reutje van 4 jaar oud. Het is een leuk hondje, wel een beetje bang, en hij zal in het begin wel even wat tijd nodig hebben om te wennen. Rakker zoekt een plekje STICHTING bij iemand zon der andere huis dieren en zonder kleine kinderen. Ook het hondje Alex wil graag weer een baasje. Alex is een Shih Tzu, een reutje van 8 jaar. Het is een lief hondje en wil ook graag een plaatsje bij iemand zonder andere honden en zonder kleine kinderen. Met katten kan Alex het wel goed vinden. Smokey is een zwarte kater van 5 Va jaar, een lieve kat, maar wel een beetje bang. Smokey wil graag weer een goed thuis en hij heeft geen bezwaar tegen kleine kinde ren en andere katten om zich heen. Felix is een zwart-witte kater van 9 jaar. Het is een lief dier dat goed met andere katten overweg kan. 'Tessa is een cyperse poes, een klein beetje rood en een beetje wit. Ze is 9 jaar en het is een lieve poes, maar wel een beetje schuw. Ze wil graag een plekje bij een rustig gezin en ze heeft geen bezwaar tegen het gezelschap van andere katten. Flosje is een leuke wit met zwarte poes van 2 jaar. Flosje vindt andere katten en kleine kinderen wel oké, maar honden vindt ze niet leuk. En als laatste Mikkel, K 9f mt een rode kater van 8 jaar. Het is een lieve kat, hij heeft wat last van blaasgruis en heeft hiervoor dieetvoer nodig. Kleine kinderen zijn voor hem geen bezwaar, maar andere De hond Rakker wacht op huisdieren heeft een baasje. hij liever niet om zich heen. Heeft u interesse in één van deze dieren, u kunt dierenasiel de Dierenstee vinden aan de Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, tel. 0186-655150, openingstijden: maan dag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur, website www.dierenstee.nl. STAD AAN'THARINGVLIET - Het project water zat nog vers in hun geheugen, maar toch was het voor de kinderen van c.b.s. Albert Schweitzer tijd voor een nieuw project: 'de Olympische Spelen'. Het project werd maandagmiddag ceremonieel geopend met een tocht van alle landen naar het voetbalveld. Nadat de Olym pische vlam werd aangestoken door het jongste en oudste kind van de school, werd door de directeur de Olympische vlag gehesen. Alle landen lie pen vervolgens een rondje over het veltï met het volkslied van het betreflende land op de achtergrond. Na deze ope ning was er een spectaculaire show van Mc Donalds, waarbij de kinderen intensief bezig waren. Vervolgens begon het echte werk. Die middag gingen de spelers voetballen en touwtrekken. De andere dagen kwamen deze sporten en vele andere, zoals versprin gen, hoogspringen en estafette aan de orde. Er werden deze week veel medailles gewonnen en aan het eind van de week kreeg elk kind nog een oor konde. Het was een geslaagde en sportieve week.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6