Ethiek '^o^t kunnen - of niet EOD naar Dirksland voor vermeend explosief Kerk diensten Bouwen met respect voor het verleden Het weer van volgende week... Majestueuze hogedrukblokkade Kerkelijk verenigings- werk, iets voor u? EIIAIIDEtl-IIIEUWS Voor iedereen een (t)huis NPV komt naar Middeiharnis Prijswinnaar drogist Welkom-Dienst Uitslagen Oostmoer EIIAtlDEn-niEUWS Bijeenkomst 'Verslavings problematiek, heel dicht bij huis' Zondag 21 september 2008 Ingezonden: PAGINA 2 VRIJDAG 19 SEPTEMBER 2008 Veel gehoord Deze woorden worden vaak gebruikt, in allerlei kringen. Ze geven ruimte aan de heden daagse opvatting van vrijheid. Wij moeten elkaar niet betut telen maar de ruimte geven om eigen mening te uiten, zelfs als die raakt aan de grens van onbehoorlijkheid, of daar overheen gaat. Onlangs werd ik aan deze problematiek herinnerd door een bijdrage van Elsbeth Etty. Zij is columniste in NRC-Han- delsblad en bekroond met de Anne Vondeling-prijs voor politieke journalistiek in 2008. Zij is gepromoveerd op een bio grafie over Henriëtte Roland Holst en is hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam. Een vrouw die een hoge positie inneemt, van zich laat horen en door velen bewon derd wordt. Zij heeft een bijdrage gele verd aan het boek 'André Rou- voet'. Er zijn meer scribenten van naam die in dit boek heb ben geschreven, zoals Gert Schutte, Egbert Schuurman en Kathleen Ferrier. Ik noem verder namen noch titels van bijdragen, al is er veel te lezen en te leren. Over André Rouvoet Het gaat mij vooral om wat Elsbeth Etty in deze bundel heeft geschreven over André Rouvoet. Haar bijdrage heeft als titel 'AJleen de zegen telt voor André Rouvoet'. Ik zal haar verhaal niet navertellen, want wat zou ik dan kunnen weglaten? Neen, het gaat mij om de denigrerende wijze waarop zij over Rouvoet schrijft, tegen zijn achtergrond als zoon van een groenteboer, opgeklom men tot een gerespecteerd politicus. Het gaat om het vol gen van Christus in de poli tiek, zegt Rouvoet. Commen taar van mevrouw Etty: Wie wil begrijpen tot welke waan zin deze opvatting leidt, leze Jan Siebelinks roman 'Knielen op een bed violen', over een man die aan zijn navolging van Christus zijn gezin en zijn bedrijf opofferde. Rouvoet wil er de democratische samenle ving aan opofferen, zegt ze let terlijk. Over het kindertal van zijn ouders en het werk van zijn vrouw met vijf opgroei ende kinderen (haar studie maar ten dele afgemaakt) wor den allerlei negatieve, kwalijke opmerkingen gemaakt. De slotzin luidt: 'Kon ik bid den, ik zou Rouvoets God vra gen, hem zijn zegen te geven want de mijne krijgt hij niet'. In dit laatste zinnetje zit al het vilein van Elsbeth Etty's afkeer van, om niet te zeggen haat tegen het christendom. Zij uit haar afkeer van Rouvoet als christen en van diens overtui ging- Waarom geplaatst? Ik begrijp niet waarom zij een dergelijke bijdrage in een bundel ter typering van Rou voet publiceert. Dit hoofd stuk gaat de bedoeling van de redactie ver te boven. Ik zou zeggen: dat doe je niet. Als je niets beters te zeggen hebt, schrijf dan niet. Maar dit moet allemaal kun nen in deze tijd. Zo mag je met mensen omgaan en hun diep ste overtuigingen bespottelijk maken. Dat hoort bij de vrij heid van meningsuiting. Conclusie Ik moet zeggen dat ik niet begrijp dat de redactie deze bijdrage heeft geplaatst. Als mevrouw Etty zelf de grenzen van het met woorden iemand mishandelen niet in acht neemt, zou de redactie dat hebben moeten doen - door deze bijdrage te weigeren, wat daarvan ook gekomen zou zijn. W. H. \^LEMA Dan was er misschien een dis cussie ontstaan over de vraag in hoeverre je zo vernederend over iemand mag schrijven, vanwege je afkeer van zijn overtuiging en zijn optreden. Hier ziet men op het hoogste niveau: Dit moet allemaal kun nen. Moet uitgaande van dit 'bijval' niet herinnerd worden aan grenzen die in de omgang met elkaar in acht genomen moeten worden. Welk een voorbeeld geeft deze hoogleraar aan de samen leving? Welk een invloed oefent zij uit op haar studenten en de universitaire wereld? In antwoord op de slogan Dat moet allemaal kunnen' zeg ik hartgrondig nee. Dit geschrijf typeer ik als een ver vuiling en verloedering van de samenleving. Aan het begin van de mid dag is gisteren de Explosie ven Opruimingsdienst naar Dirksland geweest voor een mogelijk projectiel waarop men stuitte tijdens graafVerk- zaamheden aan de Paulina van Weellaan, waarin de riolering wordt vernieuwd. Uit voorzorg werd de straat geheel afgezet, werden direct omwonenden geëvacueerd en werden bewo ners op wat verdere afstand gemaand om zich uit de buurt van ramen te houden. Mede werkers van de EOD kwamen ter plaatse om het voorwerp te onderzoeken. Na hier enige tijd mee bezig te zijn geweest, kon niet worden vastgesteld waar het exact om ging, maar men vermoedde dat het geen explosief betrof Ze hebben het voorwerp voor nader onder zoek meegenomen, waarna de straat weer werd vrijgegeven en de graafwerkzaamheden werden hervat. Op de inzet in de foto is tussen de benen door net het voor werk te zien waar het om ging. Tekst en f oio: Hans Vülerius Het kerkelijk verenigingswerk van de Hervormde gemeenten staat weer op het punt een aan vang te nemen. Eén van deze activiteiten betreft het werk van de mannenvereniging. Doel van deze vereniging is de ken nis van God vanuit de Bijbel, de Heidelbergse Catechismus, de Dordtse leerregels en de Nederlandse Geloofsbelijdenis te vermeerderen, deze samen te bespreken en van daar uit ook praktische zaken die Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eiianden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middeiharnis. Langeweg 13, Sommeisdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zal<eiijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overiijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Biadmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mall:i.villerius@gebr-dewaal.Gom Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overf lakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). het geloofsleven betreffen te behandelen. Binnen de regio zijn verschillende mannenver- enigingen werkzaam en waar deze nog niet zijn, wil men u oproepen om samen met uw kerkenraad daar een aanvang mee te maken. "Het is zeer ver rijkend om verdieping van het geloof te zoeken en dat ook in de praktijk van het christelijk leven tot uiting te brengen", aldus de organisatie. "Voor veel mannen -jong en oud - staat de mannenvereniging ver van hen af En dat terwijl het voor onze leden een verrijking van hun geloofsleven is. Het gaat om samen gebouwd te worden op het fundament dat God gelegd heeft in Jezus Christus, door de Heilige Geest. Als je naar de Vroege Kerk kijkt zoals die in Handelingen wordt beschre ven, dan ziet je dat de onder linge bijeenkomsten het hart en de krachtbron van de gemeen te zijn. Daar werd gebeden en spraken zij met elkaar. Uit erva- rmg kunnen we stellen dat zij die de gemeenschap met andere gelovigen veronachtzamen, zul len terugvallen en moeizaam en langzaam zullen groeien in de genade en kennis van de Heere Jezus Christus". In deze streek zijn er verenigingen in Goede- reede, Dirksland, Sommeisdijk, Middeiharnis, Nieuwe-Tonge, Oude-Tonge, Tholen, Din- teloord. Goes en Arnemuiden. Staat uw gemeente er niet bij? Dan kunt u contact opnemen met uw kerkenraad of met de voorzitter van het streekver- band Goeree-Overflakkee, Zee land, NW Brabant van de Her vormde Mannenbond, p/a ds. C. Doorneweerd te Den Bom mel, tel. 0187-611301 PhiladelphiaSupport organi seert maandag 29 september in Oud-Beijerland een infor matiebijeenkomst over de ver schillende woonmogelijkheden voor mensen met een verstan delijke beperking. Tijdens de bijeenkomst wordt informatie gegeven over verschillende woonvormen, zoals het wonen in een beschermde woon omgeving, een kleinschalige woonvorm, zelfstandig wonen, wonen op een zorgboerderij, in een Thomashuis of in een particulier initiatief Er wordt gepraat over zaken die een rol spelen bij het kiezen van de juiste woonmogelijkheid. Daarnaast wordt aandacht besteed aan de financiering en de indicatieaanvraag. De vraag die tijdens de bijeenkomst cen traal staat is: 'Hoe realiseer ik de woonvorm of woonmoge lijkheid die het beste bij mijn zoon, dochter, broer of zus past?' De themabijeenkomst wordt gehouden in Kerkelijk Centrum Maranatha, Kerk straat 57, Oud-Beijerland, aanvang 20.00 uur, vanaf 19.30 uur is er inloop met kof fie. Voor meer informatie kunt u terecht bij André Oosterlee, regioconsulent West Zuid west, tel. 0184-683389, e-mail; westCgphiladelphiasupport.nl. Een erfelijke aandoening omdragen en toch denken aan kinderen? Het is een spannings veld tussen drager te zijn van een erfelijke ziekte en het hebben van een kinderwens. Hoe daar mee om te gaan? Geen makke lijke materie. De afdeling 'Indi viduele Belangenbehartiging' van de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) wil daarin tot een hand en een voet zijn. Zij proberen eerlijke adviezen te geven met respect voor het menselijk leven. De jongste uit gave van het blad 'Zorg' schenkt door middel van een interview aandacht aan. de relatie tussen erfelijkheid en kinderwens. 'Je bent jong en drager van een erfelijk syndroom. Dan krijg je een serieuze relatie en komt de kinderwens ter sprake." Geen gemakkelijk onderwerp, dat ook de actuele discussie raken over embryoselectie. Ethiek en maatschappij kunnen niet los van elkaar gezien worden. Van uit de bijbel wil de NPV een geluid geven tegen de ontwik kelingen die tegen de Schrift ingaan. Daarbij vraagt de NPV uw steun. U kunt lid worden door zich aan te melden via de website van de NPV www. npvzorg.nl, of via een telefoon tje naar het landelijk bureau te Veenendaal, tel. 0318-547888. Voor meer informatie kunt u binnenkort weer terecht bij de afdeling 'Goeree-Overflakkee' van de Nederlandse Patiënten Vereniging (vanwege zieken huisopname van de secretaris van de afdeling wordt u ver zocht om direct contact met het landelijk bureau op te nemen). Bovendien wordt u uitgeno digd voor een themabijeen komst over 'Verslavingpro- blematiek, heel dicht bij huis'. Deze bijeenkomst wordt gehou den op donderdag 25 septem ber 2008, aanvang 19.30 uur, in 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. Zowel leden als niet-leden zijn hartelijk wel kom, met name ook jongeren. De toegang is vrij. OOLTGENSPLAAT - Afgelo pen zomer kon met de kleur- wedstrijd van Uw Eigen Dro gist Molendijk een mooie skel ter worden gewonnen. Selina van Vught was de gelukkige winnaar en mocht de skelter in ontvangst nemen. OUDDORP - Ook na de zomervakantie zijn er weer Welkom-Diensten in de Doops gezinde Gemeente Ouddorp. De eerstvolgende is op zondag 21 september. Ditmaal zal het Chr. Stadskoor Goeree enkele liederen zingen. Het koor staat onder leiding van dirigent Jaap de Geus en wordt begeleid door Matthias Stout. Voorganger in deze dienst is ds J. Smink, Jan Teeuw begeleidt de gemeente zang op het orgel. De aanvang van de dienst is om 18.30 uur. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. H. Lassche, voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. G. Meuleman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. G. Meuleman en 18.30 uur ds. H. Lassche, voorbereiding Heilig Avondmaal - Herv. Gem. 9.45 uur kand. G. A. van Ginkel, Maartensdijk en 18.00 uur kand. mr. J. Kooy, Barendrecht - Geref. Kerk 10.00 uur ds. W A. Boer en 18.30 uur ds. C. G. Kant - Oer. Gem. 9.30 (H.A.) en 18.30 uur ds. R Blok - Doopsgezinde Gem. geen opgave. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. R Emaus, Lekkerkerk en 18.30 uur ds. J. Blom, Ridderkerk - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. W. van Estrik, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrach- ting en dankzegging Heilig Avondmaal. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Gin kel, Goes en 17.00 uur ds. G. C. Herwig, Kamerik - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. M. van der Linden, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond-maal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kanten 18.30 uur ds. G. van de Linden. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Korteweg, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting en dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur da. S. van den Hout - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. G. van Manen - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meije- ren, viering Heilig Avond maal; 15.00 uur ds. Th. W. H. van der Heijden, viering Heilig Avondmaal in Vroon- lande en 18.00 uur ds. G. van Meijeren, dankzegging Heilig Avondmaal- Ger. Gem. 10.00 en 18,00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 uur ds. T. Verduijn. HERRINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. B. v. d. Akker, Nieuwerkerk a/d IJs- sel en 18.00 uur ds. G. C. Kunz, Dordrecht - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. van Wijken 18.00 uur kand. M. Diepeveen, Stellendam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. O. J. v. d. Ploeg, Capelle a/d IJssel en 18.00 uur ds. R. W van Mourik. Donderdag 25 sep tember: 14.30 uur ds. R. W. van Mourik, bevestiging en inzegening van het huwelijk van Rachel Toonen Mar co Krijgsman - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T. W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jongejan, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. nabetrachting Heilig Avondmaal - Exodus 10.00 uur ds. T. Verduijn - Remonstrantse Gem. 10.00 uur ds. A. A. in 't Veld - CAMA Gem. 10.00 uur de heer L. Post. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Har- kema en 18.00 uur ds. W. van Weelden, Oud-Alblas - Geref. Kerk 9.30 uur ds. F. L. Renes en 17.00 uur ds. L. C. van der Eijk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G. van Manen - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. M. C. Tanis - Geref. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur (H.A.) en 17.00 uur ds. D. J. van Dig- gele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Maas, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzege ging Heilig Avondmaal - Her steld Herv. Gem. 9.30 uur kand. G. Pater, Kruiningen en 18.00 uur ds. E C. Hoek, Sint Annaland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. de Wit, ope ning winterwerk en 18.00 uur kand. G. Lugthart - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gem. Flakkee 10.00 uur de heer T. Rutten. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. A. L. Kornaat, Klundert - Ger. Gem .10.00 uur ds. J. A. Vlasblom en 18.00 uur de heer J. Annin- ga - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Doorne weerd, opening winterwerk en 18.00 uur ds. J. den Hoed, Afgelopen zaterdagmiddag brak dan eindelijk de langver wachte weersverbetering aan en scheurde de lucht open boven de eilanden. De noordoostenwind viel in en duide lijk was dat we ineens een heel ander weerregiine in huis hadden. Het mooi weer gevende hogedrukgebied boven Scandinavië (huisbarometers bijna op 1030 millibar) krijgt in het voor de deur staande weekeinde versterking van een nieuw hoog dat vanuit het zuidwesten nadert. Mocht er daadwerkelijk een leuke fusie tot stand komen tussen die twee hogedrukgebieden, en dat lukt wel, gaat het prima septemberweer gewoon door onder regie van deze stevige hogedrukblokkade, die helemaal tot aan China reikt! De vrijdag levert weer prima najaarsweer op met flinke zonnige perioden. Een ietwat frisse (noord)oostenwind zorgt ervoor dat de magere 16-17 graden - die in de scha duw wordt gemeten - iets kouder aanvoelt. In de komende nachten kan het soms nog gevoelig afkoelen, mogelijk tot een paar graden boven het nulpunt als het geruime tijd opklaart boven Goeree-Overflakkee. Het is al met al zeer bruikbaar weer, ook de volgende week, om de achtertuin bijvoorbeeld eens een opknapbeurt te geven of een achterstallige schilderklus te klaren. Maar natuurlijk is het ook prima wandel- en fietsweer, en de bomen tonen al een beetje hun kenmerkende najaarsver kleuringen. De komende dagen zal de luchtverontreiniging geleidelijk gaan toenemen boven Nederland door de amper aflaten de zwakke oostenwinden. Dat is een consequentie in dit land van een periode met stabiel weer inclusief aflandige winden, die niet bepaald de allerschoonste lucht meene men vanuit het achterland. Bovendien neemt de volgende etmalen de windkracht nog wat af, zodat van goede door stroming niet echt sprake meer zal zijn. Gelukkig is het pas half september en heeft de zon overdag nog voldoende kracht om de meeste verontreinigde lucht aan de grond 'op te tillen'. Waarschijnlijk houden we dit stabiele hogedrukweer ook het grootste deel van volgende week in huis. Nogmaals, de hogedrukblokkade is werkelijk imponerend te noemen en het is een bekend verschijnsel dat, als zo'n geblokkeerd luchtdrukpatroon boven Noord-Europa eenmaal aanwe zig is, het lang kan duren voordat dit opgeruimd is. Het zou best eens zo kunnen zijn dat we begin oktober nog altijd met deze hogedruksituatie zitten. Velen zullen hier voor tekenen. Weerman Mare Putto In het tijdperk dat het Van Weel-Bethesda ziekenhuis werd gesticht, heerste er een optimistische geest in Dirks land. Hiervan getuigen de vele prachtige woningen, gebouwd tussen 1920 en 1940. Architectuur die getuigt van allure en van aandacht voor het detail. Architectuur die spreekt door het samengaan van door dachte en mooie binnen- en buitenruimte, van inpassing in z'n omgeving met behoud van eigenwaarde door de zorg vuldige keus en harmonie van materialen en door grote aan dacht voor het detail. Deze architectuurbeoefe- ning was daardoor een waar dige voortzetting van reeds bestaande monumenten uit eerder eeuwen. Monumenten die vanuit zo'n zelfde benade ring in vroeger tijden werden ontworpen en gebouwd. Ze getuigen van lef, van durf en van cultuur. Ook in onze tijd wordt op veel plaatsen vanuit deze aanpak gebouwd, rekening houdend met de woonwensen, isolatie- en milieueisen en de betaalba re bouwtechniek van vandaag. Twijfel bekruipt mij dan ook bij het lezen van uw artikel over bouwen in historische context. Een eerste eis bij het bouwen in bestaande dorpskernen is het inpassen in de bestaande omgeving. Dat dit moet lei den tot een slaafse navolging van enkele bouwvormen uit het verleden, is een misvat ting. Het in uw blad getoonde voorbeeld van woningen aan de Kerkring te Nieuwe-Tonge is daarvan een voorbeeld. Hier wordt teruggegrepen op oude vormen zonder aandacht of Sliedrecht - Geref. Kerk 9.30 uur ds. B. J. Olden- huis en 18.00 uur ds. A. W. Esüé. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. mr. drs. J. Kooij, Barendrecht en 18.00 uur kand. A. ten Brin- ke, Alblasserdam - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur lees dienst en 15.30 uur ds. H. Lassche, Ouddorp - Geref. Kerk 9.30 uur de heer De Jong en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. de Mots. gevoel voor de finesses, voor de details. Te kleine raamko zijnen, een armzalig boven licht boven de voordeur, een 'ingezwenkte lijstgevel' waarbij de bekroning met een sierlijst is vervangen door een kist van multiplex. Ieder plezie rig detail waarbij een oog kan blijven verwijlen ontbreekt. Armoede is het resultaat. Ook de nieuwbouwplannen voor het centrum van Dirks land inogen niet verzanden in een verkeerd begrepen aanpas sing. Een groot plat 4ak moet hier worden gecamoufleerd door aankappingen en topge- veltjes op de bovenste verdie ping. Camouflage is geen goed uitgangspunt voor een rede lijke architectuur maar leidt tot armoe en verveling. Neem notie van de durf uit het ver leden. "Mens durf te leven!" Karel Drexhage, Goedereede STAD AAN 'T HARINGVLIET - Uitslag van de dressuurwed- strijd voor pony's, proeven F5, F6, F7 en F8, tlie zaterdag gehouden zijn in Manege Oost- moer. Voor deze proeven dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 210. Proef F5. Tessa Cox, Katinka, 233 pnt; Lisa Vreugde, Rody, 223 pnt; Amy v.d. Welle, Kari- ne, 221 pnt; Monique Koppe naal, Noortje, 221 pnt. Proef F6. Demi Hage, Pas- soa, 237 pnt; Zoë Hage, Tazz, 236 pnt; Corina Kalle, Neron, 221 pnt; Evi v.d. Nieuwendijk, Spiky, 219 pnt; Tessa Schriek, Spiky, 216 pnt, tevens diploma F6 behaald; Beaudine v.d. Put, Tina, 215 pnt, tevens diploma F6 behaald; Milou Arensman, Whisper, 214 pnt, tevens diplo ma F6 behaald. Proef F7. Vera v. Hulst, Sultan, 217 pnt. Proef F8. Anne Spaan, Rody, 227 pnt, tevens diploma F8 behaald; Marit Huizer, Tazz, 225 pnt, tevens diploma F8 behaald, Emma Spaan, Joy, 219 pnt, tevens diploma F8 behaald.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2