Raad Goedereede blijft mokken over gedrag provinciebestuur Medewerkers Provincie bezoeken gemeente Goedereede Eerste medewerker NedLab rondt interne MB O-opleiding af Rectificatie Echtpaar Breen geeft expöli'tfe''^'*™ verjaardagscadeau aan KNRM Vertragen archeologische vondsten ontwikkeling Gronden Breen? Opbrengst collectes Watersnood- museum gratis te bezichtigen Diefstallen metalen rijplaten Laatste paling wedstrijd SGO Dam- en schaakver. Ontspanning Ell!VnDCri.t1IEUW5 Nieuwbouw school Oosterpark Cursus Examen Vervolsstudie Enthousiast PAGINA 7 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 2008 GOEDEREEDE - De gemeenteraad van Goedereede hield vorige week donderdag haar eerste vergadering na het zomerreces. Vier raadsleden, waaronder de drie vrou welijke raadsleden, ontbraken tijdens deze vergadering, zodat burgemeester Ger van de Velde - als vrouw - leiding kon geven aan een sterk uitgedund 'mannenbolwerk'. Tijdens de vergadering blijkt dat vooral als het gaat om het ontwikkelen van bouwplannen, de gemeenteraad arg wanend naar het provinciebestuur van de Zuid-Holland blijft kijken. Door Adri van der Laan Tijdens een procedurevoorstel, waarbij de raad verzocht werd om het college bevoegdheid te geven de verdere planontwik- keling van het bouwproject 'De Gronden Breen' ter hand te nemen, maakte CDA'er Dirk Pijl zijn mederaadsleden deelgenoot van de zorgen die hij rondom de uitvoering van dit bouwproject. Hem waren verontrustende geluiden ter ore gekomen dat de verdere ontwikkeling van 'De (jron- den Breen' zou worden stilge legd in verband met de vondst van archeologisch waardevolle zaken in de bodem. (Jraag zou hij hier wat duidelijkheid over krijgen. Wethouder Ton Admiraal gaf een overzicht van de stand van zaken. Het blijkt inderdaad "dat er iets gevonden" is. Dit zijn resten van een laat mid deleeuwse boerderij en voor werpen uit de Romeinse tijd. Volgens de wethouder is hier een rapport van gemaakt en naar de provincie gestuurd. De provincie gaat nu bezien of' er verder onderzoek nodig is. Hij sprak de verwachting uit dat de raad.scommi.s.sic bin nen korte tijd de uitslag van dit onderzoek zal kunnen krijgen. Dirk Pijl riep hel college op om er bij de provincie op aan te dringen haast te maken met de behandeling van liet rapport. Wethouder Admiraal beloofde dat hij zeker "druk op de ketel" zou zetten. Verder werd de raad gevraagd te besluiten om tot verkoop van het voormalig MAVO-lerrein in .Stellendam aan de VV'(jning- bouwvereniging over te gaan. De raadsleden deden dit van harte en uit de reacties bleek dat ze graag zo vlug mogelijk de eerste paal in de grond zou den zien gaan voor de bouw van de 48 woningen. Heel lovend waren de raad.sle- den over het nieuwbouwplan voor de Koningin Beatrix- •school in Ouddorp. De outle .school zal worden afgebroken en op het terrein zal een 'i miljoen kostende nieuwbouw plaats gaan vinden. Aan het aanvankelijke verzoek van het .schoolbestuur om ook woning bouw bij het project plaats te laten vinden, kon geen toe stemming wortlen gegeven. Tijdens de behandeling van de ingekomen stukken bleek dit agendapunt veel gespiekstof op te leveren. Zo waren er brieven van verschillende bewoners uit .Stellendam die bezwaren maakten tegen het eventueel weggraven van de Eendrachtsdijk. Dit idee werd geopperd tijdens de presenta tie van het Verkeers Circulatie- plan voor Stellendam. Teiuiis Human van de SGP verwacht zeker problemen als de dijk weggehaald zal worden. Hij waarschuwde ervoor dat, als de dijk verdwijnt, het oversteken van de weg minstens zo veilig moet blijven als in de huidige situatie, waarin gebruik wordt gemaakt van het fiets- en voet- gangerstunneitje. Jan Goemaat van de Christen Unie was dui delijk: "het weghalen van de Eendrachtsdijk is niet aan de orde en dit hadden we nooit zo moeten presenteren". Naar aanleiding van een ande re klacht van een inwoner van Stellendam over de te hoge snelheden van het autoverkeer op de Voorstraat, nu onlangs de hoge verkeersdrempel is weggehaald, gaf wethouder Arend-jan van der Vlugt aan dat er snelheidscontroles zul len komen. De buurtagent heeft beloofd dat hij in overleg met de klager deze controles zal gaan uitvoeren. Uit verschillende reacties van uit het provinciebestuur blijkt dat een spoedige ontwikkeling van het bouwplan Oosterpark er niet in zit. Het college van Goedereede had haar onge noegen over de houding van GS kenbaar gemaakt aan de betreffende Statencommissie. In deze brief is een overzicht opgenomen over de positieve houding van een aantal gede puteerden in de afgelopen jaren over het Plan Ooster park. De gedeputeerden, Wolf en Van der Sar, hadden zelfs toezeggingen gedaan. Het hui dige provinciebestuur lijkt er echter anders over te denken. Het college van Goedereede heeft aan het provinciebestuur een overzicht van de ontwik kelingen naar het provincie bestuur gestuurd over het al tientallen jaren lopende plan, dat in de jaren zeventig van de vorige eeuw ontstond onder de naam Windekind. Lit deze brief blijkt dat verschillende gedeputeerden positief hebben gestaan tegenover het plan. In de brief geeft het Goereese col lege aan dat het aan de bur gers moeilijke uit te leggen is dat de permanente bewoning van het Recreatiepark Nieuw Zeeland in Middelharnis is gelegaliseerd. Hiervoor is in het verleden vanuit het provin ciebestuur ook een toezegging gedaan en die is nu gehono reerd. De honorering van de plannen voor Oosterpark lijkt, ondanks toezeggingen, niet los te komen. Ook de raadsfracties konden dit gedrag van het provin ciebestuur niet verkroppen, want in het voorjaar heeft de gemeenteraad besloten om minder seniorenwoningen op de Gronden Breen te bouwen en die te realiseren op het Oos terpark. Van dit vcjornemeii zal waarschijnlijk nu niet veel terechtkomen. Jan Goemaat van de Christen- Unie had maar één oplossing: "direct de palen in de grond, net als op park Nieuw Zeeland is er dan ook sprake van een bestaande situatie". Verder bleek de Goereese gemeenteraad nog meer grie ven te hebbeti richting de provincie en het rijk. Zo is het onduidelijk of de gemeente nu zelf op 'Goerees' strand' ver gunningen voor evenemen ten mag afgeven of dat dit de provincie moet doen omdat het een Natura 2000-gebied is geworden. Ook over de drang van het provinciebestuur richting de gemeentelijke samenwerking was de gemeenteraad niet te spreken omdat zij zich steeds meer aan handen en voeten gebonden voelt door provinci ale regelgeving. Dv collectie \'o(}i de Kankcr- beslri)dii\g heeft in Ouddorp 5.1.54,37 opgeliracht en in Dirksland€ 4.662,61. OUWERKERK-OokhetWaters- noodmuseimi te Ouwerkerk is tijdens Open Monumentendag giatis te bezichtigen. I.v.m. de officiële start van de uitbreiding worden ook op 13 september de andere drie caissons openge steld voor bezoek, o.l.v. een gids. De rondleidingen starten vanaf 11.00 utu' op ieder heel uun Het museum is normaal geopend en ook de uitbreidingsplannen/ tekeningen en maquette in de bouwkeet zijn te bekijken. Het is de laatste kans om de (lege) cais sons van binnen te bekijken voor ze worden omgebouwd en inge- 1 icht tot museum. Hel team f./ vmi lii' l'nK'iiicif m/i i/c sine;,'! iii ilr litum vim Su-lhiiiliuii. iu,rsl rechts wethouder A.J.C, van der Vlugt van de gemeente Goedereede en C. Sinke, voonilter vun de Vnserijvereniging /.uid-llest. GOEDEREEDE-32 Medewerkersvan de Provincie Zuid-Holland bezoch ten vrijdag 5 september de gemeente Goedereede vanwege een afdelings uitje. De medewerkers van de afde ling Economische Zaken bezochten verschillende interessante plekken in de gemeente. Ze wisten zich hier uitstekend te vermaken. De gemeente Goedereede is er erg trots op dat de Provincie Juist deze gemeente uitkoos voor hun uitje. De gemeente deed er dan ook alles aan om er een succes van te maken. De gasten werden 's morgens hartelijk ontvangen op de visafslag in Stellendam. Arend-Jan van der Vlugt, wethouder Eco nomische Zaken van de gemeente Goe dereede en Kees Sinke, \'oorzitter van de Visserijvereniging Zuid-West, verwelkom den het gezelschap. Zij gaven de bezoekers vervolgens een uitgebreide rondleiding o\er het terrein van de visafslag. Een tour met een cabrioletbus, de zoge naamde Goereebus, bood het gezel schap ver\'olgens een mooie Indruk van de gemeente Cioedereede. Tijdens de rit vertelde de i*'elhoiider over de economi sche en toeristische ontwikkelingen in de gemeente. Eindhalte was het RTM-mu- seum. Hier gat Roel Sparreboom, voor zitter van het RTM-museuin, de gasten een uitgebreide rondleiding. Hij sloot af met een ritje met de stoomtram. De gas ten werden afgezet bij Bezoekerscentrum de Grevelingen. Hier kregen ze van twee medewerkers van Groenservice Zuid-Hol land informatie over het lopende project Zicht op de Grevelingen. Ook was er tijd voor een korte ivandeling door het mooie landschap. Na een dag vol met activiteiten en infor matie werd het tijd voor wat ontspanning en aandacht voor de inwendige mens. Het geslaagde afdelingsuitje werd afgeslo ten met een barbecue. Ver\olgens keerde het gezelschap weer huiswaarts. De orga nisator van het dagje uit, Patty van der Kleij, kijkt terug op een geslaagde dag: "De gemeente Goedereede liet een goede indruk achter bij ons, we komen gauw- weer eens terug." GOEREE-OVERFLAKKEE - Sinds begin september wordt er op diverse locaties op het eiland oud ijzer ontvreeind. •Met name de metalen rijplaten die bij bouwlocaties liggen, zijn gewilde objecten. De platen kosten ca. 600 euro en leveren de die\en aardig wat geld op met de hoge staalprijs op dit moment. Bij het stelen ervan \\'ordt vermoedelijk gebruik gemaakt van een vrachtwa gentje van het merk DAF of Renault met een kraan erop. Dit aangezien de rijplaten zo'n 1.000 kg per stuk wegen en er gemiddeld zo'n 10 per keer verdwijnen. De politie vraagt getuigen die met name 's a\'on(is en 's nachts maar ook overdag activiteiten met een dergelijk voertuig bij bouw locaties zien, direct de poli tie te bellen (112) en indien mogelijk het kenteken door te geven. Mocht ,u over andere informatie beschikken, dan kunt u ook contact opnemen met het wijkteam Goeree- Overflakkee via tel. 0900-8844 of Meld Misdaad Anoniem via tel. 0800-7000. De laatste palingwedstrijd van dit seizoen werd op 5 septem ber gehouden aan het Haring vliet op de gorzen nabij familie De Leeuw. Ér waren 25 deelne mers, waarvan er 21 vis wisten te vangen. In totaal werden er 56 palingen gevangen met een totale lengte van 20 meter en 33 centimeten Het weer is op een paar regenbuien na weer meegevallen. Het palingvis- sen in competitieverband zit er voor het seizoen 2008 op. Met een gemiddelde van 25 deel- nemei's was het een mooie en spannende compeütie. De uit slagen van de eerste 10 zijn: 1. Jaap van Dalen179 cm. 2. Ben Waardenburg 179 cm. 3. J.K. Venneman167 cm. 4. Kees Vreeswijk160 cm. 5. Arco Schaaf151 cm. 6. Kees Struik135 cm. 7. John de Jong134 cm. 8. Abraham Jan107 cm. 9. Walley100 cm. 10. André v. Heukelen..89 cm. Na deze laatste palingwedstrijd werd Kees Struik uitgroepen tot kampioen van de SGO Palingcompetirie 2008. Voor een overzicht van alle paling wedstrijden en andere sportvis evenementen kunt u kijken op website www.sportvisserijgo.nl N/idin Nieuwland (ziltend), M<iand x Sdvan Jacobs. Snze Stniijk, Aniiika i Op donderdag 4 september slaagde Nadia Nieuwland, medewerkster van onder zoekslaboratorium Ned Lab in Middelharnis, voor het eindexamen laborant. Dit betfeft een MBO oplei ding die geheel is verzorgd door NedLab. NedLab werkt hiervoor samen met VAPRO en BEPRO, instan ties die toezien op de oplei dingen die leerbedrijven aanbieden. Nadia Nieuw- land is de eerste mede werker van NedLab die dit landelijk erkende diploma heeft behaald. NedLab heeft op diverse niveaus gediplomeerde mede werkers in dienst, die hun spo ren in de analytische chemie reeds hebben verdiend. Daar naast is NedLab leerbedrijf voor laboranten in opleiding. Zij volgen de opleiding tot labo rant in combinatie met wer ken, de zogenaamde Beroeps Begeleidende Leerweg. Naast Nadia Nieuwland volgen nog vier medewerkers van NedLab deze opleiding. De opleiding duurt twee jaar. De ciusisten doen veel zelfstu die en daarnaast is er een och tend in de week tijd voor het klassikaal behandelen van de leerstof Een ervaren docent. l.n.K Willem Strutjk mei de vier medicerkers die inlerii deze opleiding volgen: 'au Kampen en Leroy van Vessetn. gepokt en gemazeld in de che mie, VAPRO-erkend en werk zaam bij NedLab, verzorgt deze lessen. Doordat werken en leren samen gaan, is er ook in de dagelijkse praktijk voldoende gelegenheid om te leren. De cursisten voeren twaalf praktijkopdrachten uit. Deze zijn gebaseerd op analy ses die binnen NedLab kunnen worden uitgevoerd. Van deze opdrachten schrijven de cur sisten een verslag, met daarin aandacht voor de werking van eventueel gebruikte appara tuur Gedurende de cursusperiode van twee jaar legt de cursist ongeveer tien keer een ten- tainen af Dit kan gewoon bij NedLab en gebeurt onder toe zicht van een gecommitteerde. Tenslotte vindt afronding van de studie plaats door een mon deling examen. Nadia Nieuw land legde dit exainen op 4 september af. Examinatoren waren een vertegenwoordiger van een groot industrieel labo ratorium, de laboratoriumma nager van NedLab en een toe zichthouder van de VAPRO. Nadia Nieuwland heeft zich prima door het examen heen geslagen en is erg positief over de opleiding. Zij wil graag in het vak verder en start meteen dit cursusjaar met een deel tijdopleiding HBO Chemie. Enkele collega's die nog bezig zijn aan de opleiding laborant MBO bij NedLab willen ook verder studeren in deeltijd. Ook hier biedt NedLab ruim schoots de mogelijklieden en neemt het bovendien alle kos ten voor deze \'ervolgstudies voor zijn rekening. Ook NedLab-directcur Wil lem Struijk is enthousiast over de opleidingsmogelijkheid van zijn bedrijf'. "\V'ij leiden .op deze manier onze eigen mensen (verder) op. Werken en leren is voor veel jonge mensen een fijne manier van studeren. Je zit immers met je neus boven op de praktijk en je ontvangt ook nog salaris. Er is bovendien een zekere schaarste aan laboranten in onze regio. Wij kunnen nu ook mensen inzetten die nog niet helemaal aan onze oplei dingseisen voldoen. Binnen enkele jaren leiden wij hen op tot gekwalificeerd perso neel. In heel Nederland zijn nog maar enkele cursisten die deze opleiding hebben vol tooid, hetgeen zowel Nadia als NedLab uniek maakt. We zijn derhahe best trots op Nadia Nieuwlands succesvolle exa men en wij wensen haar uiter aard veel plezier en succes toe met haar vervolgstudie." In het arukel over de exposi tie van Annette de Roo in het Wijkcentrum te Middelharnis staan de openingstijden van het Wijkcentrum niet correct vermeld. Het gebouw is niet geopend van maandag t/m zaterdag, maar t/m vrijdag. OUDDORP - 8 september Uitslagen van de huishoude lijke competitie, gespeeld op 8 september jl. Dammen H. Floresteijn - A. de Mik sr.3-0 A. van Huizen - M. Appel.. 3-0 C. Mierop -J, v.d. Ouden..afg. Schaken Ab Boula.ssouak - Krijn van der Wende0-1 Jan Verzijden - Albert Schaefer1-0 Bonne Faber - Mehdi Potters1-0 Willie Tanis-Koole - Jaap Santifort0-1 Frans Troost - Hans van Meenenrem. Johan Ooinkes - Reinier van der Wende 0-1 Willem-Jan Tanis - Johan Dijkstra1-0 Peter Derrez - Kareld'Hond1-0 Arie Baas - Patrick Ki-amer 1-0 Nieuwe leden zijn hartelijk welkoin. Er wordt elke maan dagavond vanaf 20.00 uur gespeeld in m.f.g. Dorpstien- den te Ouddorp. Voor meer informatie kunt u bellen naar contact opnemen met Willem- Jan Tanis, tel. 06-54954480, of kijken op website www.desvo. nl. OUDDORP - Naar aairleiding van de veijaardag \'an de heer Breen (75 jaar) en van zijn vrouw (70) jaar werd op zater dag 6 september jl. een feest gegeven voor familie, vrienden en bekenden aan boord van de rondvaartboot üenick op het Grevelingenmeen De heer en mevrouw Breen, woonachtig te Ouddorp, hadden tegen hun kinderen gezegd zelf geen cadeaus te w'illen ontvangen, maar dat ze het op prijs zou den stellen dat er geld zou worden ingezameld voor een goed doel. Zij zijn al jaren fana tieke ivatersporters. De naam van hun zeilschip. De Kabbe- laar, is zeer bekend in de Oud- dorpse ha\en. Te\'ens zijn zij al \anaf 1979 donateur van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij (KNRM). Door de kinderen, die het feest organiseerden, werd dan ook besloten om de gift aan de KNRM te schenken. Maar de heer en mevrouw Breen wis ten dat niet. In overleg met de kinderen en met de schipper van de Denick werd afgespro ken om bij het terugkomen van de rondvaartboot langszij te komen met de reddingboten Griend en Baron van Lynden, beide gestationeerd in Oud dorp. Nadat het ingezamelde geld »'as geteld werd er een cheque uitgeschreven en die werd door de kinderen over handigd aan beide jubilaris sen. Nog met de cheque in de hand verschenen uit het niets beide reddingboten langszij de Denick, wat voor een ieder aan boord van de rondvaartboot een grote verrassing was. Als dank en als felicitatie werd de heer en mevrouw Breen een moüie bos bloemen aangebo den. Toen de bijna voltallige bemanning van het KNRM station Ouddorp aan boord van de Denick was gekomen, werd, de cheque ter waarde van 1400 door de heer en mevrouw Breen overhandigd aan de schipper van het red dingstation. Na een gezel lig saiTienzijn en uiteraard een kleine rondvaart met één van de reddingboten met de heer en mevrouw Breen aan boord ging de reddingploeg weer huiswaarts. Later deelde het echtpaar nog mee dat het totale bedrag nog wdn opgelo pen tot het prachtige bedrag van 1750. Opgemerkt dient te worden dat de heer en mevrouw Breen 10 jaar gele den ook al een groot geldbe drag aan de KNRM hebben geschonken. De KNRM is een organisatie die zonder over heidssteun werkt. De finan ciering van het werk dat de KNRM verricht, is aflcomstig uit giften, donaties en legaten. Folo: Min leen de Meester

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7