KNRM Vervolg' verhaal Gemeente Goedereede enthousiast over plannen uitbreiding RTM-museum Speuren naar sporen in heel Nederland Ophalen oud papier Knutselmiddag De Zwaluw Rommelmarkt Sempre Cres cendo Presentatie over werk in Roemenië D'n Dirksland- sen diek Activiteiten rooster Inloop huis De Boei Thema middag in Ebbe en Vloed Mannenkoor hervat repetitie Noe wat plaats voor nieuwe leerlingen Computercursussen SWO i EIIAt1DEl1,|i|ËUWS Open Monumentendag 2008: tmumhuii Ingezonden: Adm Prinses Margriet brengt sportvisboot binnen Griend er uit voor vaartuig in brand Prinses Margriet brengt Vrijheid binnen Succesvolle start Muziekschooljaar Word en Windows Digitale fotobewerking Websites maken Internet en e-mail .^^-Sl^^'^o^ PAGINA 6 DINSDAG 2 SEPTEMBER 2008 De Stichting voorheen Rotterdamsche Tramweg Maatschappij of kortweg RTM-museum in Ouddorp wil graag uitbreiden. Het museum aan de Brouwers- dam tussen Goeree-Over- flakkee en Schouwen-Dui- veland ontwikkelde samen met TBO-Architecten een uitbreidingsplan. Het RTM-imiseuni hoopt een geheel nieuw gebouw naast de bestaande loods te realise ren, maar heeft daar uiteraard toestemming van de gemeente voor nodig. Daarom presen teerde het musetmi onlangs haar uitbreidingsplannen aan de gemeente Goedereede. De gemeente Goedereede ontving de plannen met veel enthousiasme. De gemeente brengt de plannen dan ook graag in procedure. Volgens de gemeente Goede reede biedt een dergelijke uit breiding kansen voor het toe risme. De uitbreidingsplannen zouden de samenhang tussen toerisme en het verblijven in de gemeente versterken. De plan nen worden als een aanvulling op slechtweervoorzieningen binnen de gemeente gezien. Het RTM-museum is een offi cieel erkend museum met een remise op de Brouwersdam. Een team van vrijwilligers houdt het museum operatio neel. Het RTM-museum bezit een unieke verzameling stoom- en dieseltrams, personenrijtui- gen en goederenwagens. Deze waren van omstreeks 1900 tot 1966 in dienst op de Zuid-Hol landse en Zeeuwse eilanden. Bezoekers kuiinen in het muse um veel te weten komen over de geschiedenis van het ver voer in de streek. Het publiek uit binnen- en buitenland kan een rit maken met de tram. Het RTM-museum wil graag uitbreiden om de bezoekers van jong tot oud beter te kun nen ontvangen. Ook om de vele waardevolle zaken verant woord te kunnen presenteren, is het noodzakelijk dat er een extra museumgebouw komt. Meer informatie over hét ■RTM-museum is te vinden op website www.rtm-ouddorp.nl. Op de Open Monumentendag van 2008 - in het weekeinde van zaterdag 13 september - kunnen bezoekers op allerlei manieren gaan speuren naar sporen. Sporen in de stad of het dorp, in een inonument en sporen in het land. Vele wandel- en fietsroutes bren gen de bezoeker naar de spo ren van het verleden, naar archeologische vindplaatsen, langs kapelletjes, veldkruizen, kerkenpaden, holle wegen, noem maar op. Daarnaast zijn zo'n 3.000 monumenten gratis vanbinnen te bekijken. Girca 350 gemeenten doen mee aan Open Monumentendag 2008. Een overzicht van alle open monumenten en gedetailleer de informatie staat op website www.openmonumentendag.nl. Het thema Sporen is gekozen om extra aandacht te beste den aan archeologie, maar ook aan bouwhistorie. Aanleiding was de inwerkingtreding van de Wet op de archeologische monumentenzorg in 2007, en GOEDEREEDE - De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede haalt zaterdag 6 augustus weer oud papier en huishoudelijk karton op in, Goedereede en Goeder eede Havenhoofd. Gelieve het papier vóór 8.30 uur goed gebundeld gereed te zetten. Tevens vraagt de oud papier commissie er de aandacht voor dat de papiercontainer van Apollo alléén bedoeld is voor oud papier, en geen vuilstort plaats is voor allerlei andere materialen. het toenemende belang van bouwhistorisch onderzoek in de monumentenzorg. Het the ma sporen betekent een grote variatie aan onderwerpen, elke locatie heeft zijn eigen sporen, en sporen zijn er overal. Om het thema Sporen toe te lichten heeft de Stichting Open Monumentendag het hand zame boekje Sporen uitge bracht. Hierin komen sporen in het landschap zoals terpen, graiheuvels, droogmakerijen en waterlinies aan bod, alsook sporen in steden en dorpen zoals kerkenpaden, muur reclames en gevelstenen én sporen in monumenten: hout skeletten, metselverbanden, stofferingen, enz. Het boekje is ook verkrijgbaar via genoemde website. De betere woninginrichting sinds 1920 Gedempl Kanaal 105, Miildelharais, (0187) 48 27 84 mviv.hetbinnenhiiismiddelhamis.nl SOMMELSDIJK - Woensdag middag 10 september is er een knutselmiddag voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar bij Wijkver- eniging de Zwaluw in Som- melsdijk. De middag duurt van 14.00 tot 15.30 uur. De entree bedraagt 1 voor leden en 1,20 voor niet leden, incl. hmo- nade en een snoepje. Hulp is altijd welkom. MIDDELHARNIS - Op zater dag 20 september houdt de Koninklijke Muziekvereniging Sempre Grescendo te Middel- harnis-Soinmelsdijk weer haar jaarlijkse rommelmarkt in en rond'haar repetitiegebouw 'De Notenkraker' aan de Juliana van Stolberglaan te Middel- harnis. Voor deze markt is men nog op zoek naar handelswaar; serviesgoed, boeken, platen en CD's, witgoed, elektronica, maar ook (klein-)meubelen zijn van harte welkom (geen matrassen), U kunt uw spullen aanbieden bij 'De Notenkraker' op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur of na telefonische afspraak (487887). MIDDELHARNIS - De Werk groep Oost-Europa te Mid- delharnis hoopt op maandag avond 8 september in de zaal achter de Chr. Cieref. Kerk aan de Hoflaan te Middelhar- nis een beamer presentatie te geven over de zigeunerge meente te Uioara te Roeme nië. De bekende ds. I. Lorinsz uit Roemenië hoopt die avond met zijn vrouw ook aanwezig te zijn Na de preseirtaüe is er gelegenheid om vragen te stellen. Toegang en koffie/ frisdrank is gratis. Wel zal er een collecte worden gehouden voor het werk in Uioara. Allen die belangstelling hebben voor het werk in Roemenië worden hartelijk uitgenodigd. De aan vang is om 19.30 uur. Onlangs stond er vermeld in deze krant, un stikje over dun Noorddiek bie Dirreksland. Eerst angekaert deur Verbiest an de ene kant, daernae nog us mit un gedicht van Maertje van Melissant. Ze wille volgens juule dun Noorddiek deur gaen steeke, daermee komt dan wel de vei ligheid in gebreeke. Want de zeespiegel zal in de toekomst alleen mar gaen stei-- ge, en dan zou dat waeter ons wei lus kenne gaen bedreige. Maor dat weete ze heus wel bie de Waeterstaet, daer zitte verstandige mensen in de Raed. Die gaen zeker niet zomaor graeve deur nergens naer te kieken, ze zalle heus de meugelijke gevaeren wel ontwieke. En as je un beetje naedienkt, dan weet je dat je niet dwors deur dun diek hoeft te gaen, maor dadde clur oak andere meugelijkheden bestaen. Want as je mit un op- en afrit over dun diek heen zal gaen, dan ken je de hoagte van dun Noorddiek geweun laete bestaen. Dat kost dan alleen voor die oversteek wat extra zand, mar je staet in ieder geval voor de veiligheid garant. Laeten we dus mar niet voor het plan van de Diekkring en de Waeterstaet vreeze. die hao al meer hun kunde op zukke waareken beweeze. A. de Blok sr., Diksland a.blok21(acheIlo.nl Zaterdag 30 augustus om 12.36 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Margriet van KNRM station Stellendam door het Kustwacht Ontrum gealarmeerd voor een sport- visbootje met motorproblemen op (Ie Noordzee. Ongeveer 30 minuten na te zijn uitgevaren was de reddingboot ter plaatse bij de Sam boei. Het ging om een klein open sportvisbootje van ongeveer 3 meter lengte en met 2 personen aan boord, dat motorstoring had. Het bootje werd door de Prinses .Margriet naar de trailerhelling bij de Blokkendam gesleept, waar de mensen hun auto had den staan. Zondag 31 augustus om 13.23 uur werd de bemanning van de (iriend van KNRM station Ouddorp binnen, door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een vaartuig in brand op de Grevelingen. Volgens de Kustwachtpost Ouddorp ging het om een motorkruiser met brand in het machinecompartiment. Met de Griend werd binnen 10 minuten na alarm uitgeva ren, richting Middelplaat op de Grevelingen. Onderweg naar de opgegeven positie kwam de melding te vervallen. Met de Griend werd toch nog poolshoogte genomen. Het ging om de motorkruiser Real Thing van 10 meter lengte en met 4 personen aan boord. In het motorcompartiment was brand ontstaan, wat door de bemanning zelfs was geblust. Met behulp van aanwezige vrienden op andere schepen werd het schip op sleep mee genomen naar de haven van Port Marina. Zondag 31 augustus om 20.50 uur werd de bemanning van de Prinses Margriet door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een kajuitjacht met brandstof-/motorproble- men, 1,5 mijl Noord van de boei SG 2 op de Noordzee. Er werd uitgevaren bij een zuid westenwind kracht 4 en met onweer. De opvarenden van het jacht waren van Duitsland teruggekomen en wilden een Nederlandse haven aandoen. Eerst werd dat in IJ muiden geprobeerd, maar daar kregen ze geen toestemming vanwege evenementen. Scheveningen durfden ze niet aan. Toen ze binnen het bereik van de Kustwachtpost Ouddorp waren, werd besloten om naar de haven van Stellendam te varen, waarbij ze het laatste eindje zouden worden bege leid door de Prinses Margriet. Omdat de weersomstandighe den niet goed waren (wind stoten en onweer) werd eer der uitgevaren en werd het jacht 1 mijl boven het Slijkgat opgepikt en naar Stellendam gesleept. Daar werd het aan de drijvende steiger in de buiten- haven afgemeerd. GOEDEREEDE - Inloophuis De Boei, Noordzijde Haven 1 te Goedereede is een inloop huis voor mensen die kanker hebben (gehad) en hun naas ten. Het is iedere 2e en 4e dins dag van de maand van 10.00 tot 16.00 uur open voor het tweewekelijkse aanbod van De Boei: een kopje koffie/thee, lot genotencontact, een luisterend oor, creatief bezig zijn, thema's en uitjes. Het café is op die momenten voor andere gasten gesloten en is laagdrempelig. Het activiteitenprogramma t/m het eind van het jaar zier er als volgt uit. - 9 september, vanaf 10.00 uur; Inloop, 's Middags schilderen. - 23 september, vanaf 10.00 uur; Inloop, 's Middags (nor- die) wandelen. - 2 oktober, 19.30 uur in Bibli otheek Ouddorp; Marinus v.d. Berg spreekt over thema Levensvragen. - 14 oktober, vanaflü.OO uur; Inloop, lotgenotencontact. - 22 t/m 24 oktober; Reisje Ossendrecht, samen inet De. Boei locatie Rotterdam. - 28 oktober, vanaf 10.00 uur; Inloop, 's Middags geuren met Nellie Witte. - 11 november, vanaf 10.00 uur; Inloop. Gelegenheid om creatief bezig te zijn. - 22 november; Verwendag. Opgeven noodzakelijk. - 9 december, vanaf 10.00 uur; Inloop, s Middags kerststukje maken met Angelique Tem mink. - 23 december; i.v.m. Kerstva kantie geen inloop. Voor nadere informatie en eventuele aanmelding kunt u bellen naar 06-22111572 of 06-23763200 (graag bellen tus sen 10.00 en 12.00 uur) of mai len naar deboeiCgwimood.nl. Zie ook website www.inloop- huisdeboei.nl. Tevens is het inloophuis nog op zoek naar betrokken vrijwil ligers (graag gemotiveerd mai len of schrijven). Een training wordt gratis aangeboden. OUDE-TONGE - Op woens dag 10 september vertelt dhr. Scheffer in Ebbe en Vloed over gebouwen en kerken in Neder land, van het hoge noorden tot het zuiden van Limburg, ook uit onze omgeving. De heer Scheffer is een humoristische verteller; hij reist het hele land door voor informatie over de bevolking, de geschiedenis van gebouwen en anekdotes. De middag begint om 14.00 uur, de entree bedraagt 4. Wie vervoer nodig heeft kan bellen naar 642752, b.g.g. 64I5I5. STELLENDAM - Mannenkoor Door Eendracht Verbonden te Stellendam hervat zaterdag 6 september a.s. zijn wekelijkse repetities weer. Ook u bent daarbij welkom, van 17.45 tot 19.15 uur inHervormd ver enigingsgebouw De Rank, Bosschieterstraat 6 te Stellen dam. Wie meer wil weten, kan bellen naar Theodorus Doorn, tel. 0187-481561. MIDDELHARNIS - In de eerste week van september is Muziekschool Goeree- Overflakkee weer begon nen met haar lessen. Onge veer 440 leerlingen zijn weer enthousiast gestart met hun instrumentale- en vocale activiteiten. Deze muzikanten zijn afkomstig van het hele eiland en maken kennis met een veelkleurig palet aan muziek en instrumen ten, dat aangereikt wordt door een team van 16 vak bekwame docenten. Om alles mogelijk te maken wordt de Muziekschool ook gesubsidieerd door alle vier gemeenten van ons eiland. Gemeenten die dat overigens op ver schillende niveaus doen, daarbij aangestuurd door de hoeveelheid vraag naar muziekonderwijs vanuit hun gemeente en uiter aard ook door de aard van hun politieke keuzes. Het plaatsen van de oude en nieuwe leerlingen aan het begin van het schooljaar is altijd weer maatwerk. Op dit moment is er nog plaats voor nieuwe leerlingen Algemen.e Muzikale Vorming (kinderen die gaan starten in groep 4 van, de basisschool). Deze kinde ren krijgen in kleine groepen les en maken op speelse wijze kennis met de basisbeginselen van de muziek. De AMV-lessen worden gegeven op vrijdag middag; voor plaatsing zijn er geen beperkingen en kun nen deze leerlingen afkomstig zijn uit alle gemeenten van ons eiland. Om subsidietechnische rede nen geldt dat voor alle overige lesplaatsen die nog ingevuld kuinien worden de kinderen (of volwassenen) woonachtig moeten zijn in de gemeente Middelharnis. Nog wat lesplaatsen zijn er beschikbaar voor blokfluit, dwarsfluit, gemengd ensem ble en zang. Zowel bij blok fluit als bij dwarsfluit worden/ zijn er ook allerlei ensembles gevormd die hel samenspel zeer stimuleren. Bij de zangaf deling kan er individueel zang les gevolgd worden, maar er kan ook in het vrouwenkoor worden gezongen. Het gemengd ensemble is op dit moment een 'orkest' van ruim 20 personen die op aller lei instrumenten spelen en die geleid wordt door musicus Wim Soeters. Tenslotte zijn er ook nog diver se plaatsingsmogelijkheden bij de Harmonie/Fanfare-afdeling. het gaat hierbij vooral om de instrumenten klarinet, saxo foon, bugel en trompet. Ook voor deze lesplaatsen geldt dat de eventuele nog aan te mel den leerlingen afkomstig moe- ten zijn uit de gemeente Mid delharnis. Een volgende instapmogelijk- heid is er waarschijnlijk pas weer met de start van het vol gende schooljaar, in augustus 2009, want als iedereen een lesplaats heeft blijft dat - met uitzondering van een enkele mutatie - een heel schooljaar ongewijzigd.. Voor verdere informatie en inschrijving kunt u een pros pectus aanvragen bij de admi nistratie van de Muziekschool in het Diekhuus te Middelhar nis (Postbus 256, 3240 AG Mid delharnis, tel. 482400, e-mail muziekschool(S)hetdiekhuus. nl. Op maandagavond 22 septem ber gaat de Stichting Welzijns werk Oostflakkee van start met de cursus 'Word en Windows' voor 55-plussers. De cursus wordt gehouden in 't Wester- licht. Oranjestraat 35a te Den Bommel en bestaat uit 8 lessen die duren van 18.30 tot 20.00 uur. Deelnemers krijgen tij dens de cursus het cursusboek in bruikleen. De deelnamekos ten bedragen 122,50. Aan melden kan tot 12 september bij de SWO. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee start op maandag avond 22 septembe'i- a.s. een cursus digitale fotobewerking voor 55-plussers. De cursus wordt gehouden in gebouw 't Westerlicht te Den Bommel en bestaat uit 6 lessen die duren van 20.15-21.45 uur. Deelname kost 99,50. Aanmelden kan tot 12 september bij de SWO. Op donderdag 25 september start de SWO een computer cursus websites maken' voor senioren. De cursus wordt gegeven in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 te Oude- Tonge en bestaat uit 6 lessen die duren van 18.30 tot 20.00 uur. De cursus is bedoeld voor de enigszins ervaren computer gebruikers. Deelnaine kost 99,50. Tijdens de cursus krijgt u de handleiding in bruikleen. Aanmelden kan tot 15 septem ber bij de SWO. Op donderdag 25 september start de SWO een computer cursus 'internet en e-mail' voor senioren. De cursus wordt gegeven in het Infocentrum te Oude-Tonge en bestaat uit 6 lessen die duren van 20.00 tot 21.45 uur. Deze cursus is bedoeld voor de beginnende Internet gebruiker. Deelname kost 99,50. Tijdens de cur sus krijgt u de handleiding in bruikleen. Aanmelden kan tot 15 september bij de SWO. Voor opgave of meer infor matie kunt u bellen naar 0187 641344 of mailen naar tsr@s- w-o.nl. www.brilcentnimkeuvelaaLnl ZondpQt) 56 - Middelhornis Telefoon (0187} 48 34 37 -116- Zuster Maria zet haar eigen kopje neer en houdt dat van moeder voor moeders trillende lippen. Uit beleefd heid neemt ze een paar kleine slokjes, maar haar tanden klapperen tegen het porselein. Kom, Moederke, ge mot een bietje drinke. Da zou Fraans- ke ok willen da ge dat deed! Even later komt de direkteur op het groepje toe. Hij betuigt zijn groot leedwezen en hartelijke deelneming, en er klinkt oprechtheid uit zijn woorden. Maar hij is ook zakelijk. Willen de ouders dat het ziekenhuis voor een kist zal zorgen, of willen ze dat liever zelf op hun eigen dorp doen? Als ze hier een kist maken, kan Fransje morgenmiddag thuis komen. Anders kan hij morgenochtend al gebracht worden. Als het ziekenhuis voor de kist zorgt, kan dat allemaal op één rekening gezet worden. En willen de ouders dat de rekening naar hun kerkeraad gestuurd wordt? Vader en moeder zijn tot aan de oever van de doodsjordaan geweest, en er waren ogenblikken dat het scheen als of zij er zelf in af zouden dalen, of dat ze dat net zo lief gedaan hadden. Maar het leven roept hen terug. Ze moeten verder gaan, of ze willen of niet. En ze moeten beslissingen nemen. De laatste vraag van de dokter roept iets in vader wakker, dat hij geen naam kan geven. Het kan trots zijn want hulp van "den ermen" aanne men is iets dat alleen maar in de uiter ste noodzakelijkheid gedaan wordt - en het kan ouderliefde zijn. Wellicht is het een mengsel van allebei. In elk geval zegt hij bruusk: Nee! De reke ning moet naar ons gestuurd worden. En, ja, maak hier maar een kist - een degelijke, fatsoenlijke kist. Niet de goedkoopste. Hij slaat zijn ogen naar de klok aan de hoge muur. Bijna acht uur. En Maria en Eine zijn hier ook nog. Die moeten dat hele eind terug op de fiets in de donker. Hij neemt Zijn derde besluit; die twee gaan ook met de trein mee terug. Dan moeten ze de fietsen maar tegelijkertijd op de trein doen. Al is het honderdinaal zondag vandaag, daar kan onder deze omstandighe den geen kwaad in zitten. Er gaat een trein om half negen. Ze moeten voortmaken. Fransje heeft hen niet meer nodig, maar de levende kinde ren thuis wel. Er ligt een vastberaden trek op zijn vermoeid gezicht, en dat ontgaat de dirqkteur niet. Die men sen zullen er zich wel doorslaan, stelt hij vast. Zuster Maria neemt moeder weer bij de hand. Ze leidt het viertal terug naar het kamertje waar Fransje ligt. Moeder ziet met één oogopslag dat het bed opnieuw opgemaakt en van schoon beddegoed voorzien is. Frans jes handen liggen gevouwen boven op het laken, op zijn buik, die niet meer opgezwollen is. Zijn gezicht is gewassen en zijn kuifje gekamd. Zijn huid glinstert in het witte gaslicht. Maar dat is niet van het wassen alleen. Er ligt een trek van grote vrede en onmiskenbare vreugde op dat dier bare gelaat. Om de beurt drukken ze een kus op het koude voorhoofd - moeder het eerst en het laatst. Stille tranen rollen gestaag langs hun wangen. Dan ver laten ze met lome schreden en gebro ken harten het kamertje dat voor hen het voorportaal van de dood, en voor Fransje dat van de hemel werd. De kinderen thuis zijn allen nog op. De ontmoeting ontketent een storm van smartelijk gehuil dat tot in Wulle- miene's bedstee doordringt. De oude vrouw staat op, kleedt zich aan, en komt zonder "Volluk!" te roepen den uze binnen. Ze huilt niet, maar haar rimpels schijnen nog diepere groeven te tekenen dan gewoonlijk. Julder aan ommes een doomnie van- daege? El je'n 't a laeten weten? Mes- schien kan die de begraefenisse wè doen, voegt ze er aan toe. Het leven gaat door. Vader moet ver dere besluiten nemen. Bram inoet de fiets, die Eine gebruikt heeft, maar terug gaan brengen. Maar dan kan hij eerst bij het huis waar de dominee logeert aangaan om de boodschap te brengen. En vraeg of at 'n asjeblief de begraefenisse zou willen doen. Wan neer? Ja, wanneer. Drie dagen na vandaag - dat is woensdag. Maar dan kan de familie in Holland niet bijtijds gewaarschuwd worden. Donderdag dan. Wantje, m'n lief kind, jie mo nae bae- de, zegt moeder met oneindige teder heid in haar stem. Arjaan en Kees, julder ok. Eine en Meria, julder mos sen ok mae gaen. Je zien der allebei zo moeë uut! Maandagmorgen om negen uur komt de dominee hen al bezoeken. Vader is niet gaan werken vandaag. Hij en moeder zijn alleen thuis. Ze zitten in de kamer in het schemerdonker, van wege de blinden, die op een kiertje gesloten zijn. Als de dominee den uze binnentreedt, zegt vader bij wijze van begroeting: Ik heb een vreze gevreesd, en zij is mij overkomen. Ja, antwoordt de domi nee, dat zei Job. Als ze nu ook inaar met hem mogen zeggen: De Heere heeft gegeven, de Heere heeft geno men, de Naam des Heeren zij geloofd! Dan zullen ze de Heere niets onge- rijmds toeschrijven. Het kon wel zijn dat de Heere hun jonkske voor de dag des kwaads heeft weggenomen, want we leven in bange, goddeloze tijden. Ja, en hij zal met genoegen de begrafenis waarnemen. Hij is nu op weg naar de trein, want hij moet een belangrijke vergadering bijwonen, maar hij hoopt donderdagmorgen terug te komen. Dan bidt hij met en voor de bedroefde ouders en neemt afscheid. De hele morgen komen buren en kennissen hun deelneming betui gen. Er wordt weinig gepraat en veel geschreid. Een van de eerste kennis sen die binnenkomt is Leentje de Vis ser. Ze gaat stil naast moeder zitten schreien, en troost haar daar meer mee dan ooit de welsprekendste woor den zouden kunnen doen. Toch wil ze iets zeggen, dat haar slechts inet de grootste moeite over de lippen komt, omdat het geestelijke dingen betreft, en daar praten ze in hun kringen niet zo gemakkelijk over. Tenslotte zegt ze onbeholpen: Ik dienke da Fransje noe z'n zin eit. Toen at 'n de leste kier bie oans was, je weet wè, om appels te raepen, toen zeien ie tegen me dat 'n zo graag op den lère Jezus Z'n schoat wou zitten. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6