Rotaryclub organiseert Groot Dictee van Goeree-Overflakkee Stad aan 't Haringvliet in militaire handen Oostflakkee discussieert over minimabeleid tiomeetemftü Stichting ROPARUN steunt Van Weel-Bethesda Ziekenhuis 73 (\-W Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Informatie en opgave Ook burgers welkom tijdens informatieve raads vergadering UW DIA'S DIGITAAL □iZt^P www.dekaashal.nl Erf- en sierbestrating De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge -*'"«■ a; Slejaarcrang Nr. 7741 Dinsdag 2 september 2008 GOEREE-OVERFLAKKEE - Het is niet nieuw in den lande, maar wel uniek voor Goeree-Overflakkee. Woensdagavond 15 oktober zullen in de Prins Maurits- scholengemeenschap in Middelharnis 150 deelnemers strijden om de eer om zo min mogelijk fouten te maken bij het Groot Dictee van Goeree-Overflakkee. De voor bereidingen zijn in volle gang. Jan Verhage van de orga nisatie geeft uitleg over de gang van zaken rondom het dictee. Met het organiseren van het Groot Dictee van Goeree-Overflakkee wil de Rotary geld inzamelen om levensreddende 1 middelen te kopen. Door Adri van der Laan De Rotaryclub Goeiee-Over- llakkce timmert al geruime tijd aan de weg als het gaat om het organiseren van acti' 'fei ten, waardoor al van _de doelen worden gesteund. De Rotaryclub is een organisatie die ten dienste wil staan van de geiiieensthap. De Rotary organiseert al geruime tijd activiteiten waarmee goede doelen worden gesteund. De activiteiten die de Rotary orga- ni.seerl, waaronder jazzcon certen en bevoorraden van de verzoigingspunten tijdens de Oniloo]) van Coeree-Overtlak- kee, hebben allemaal tot doel om een po.sitieve bijdiage Ie leveren aan de samenleving. Momenteel voert de organi satie wereldwijd verschillende activiteiten onder iicf thema 'voeding, kinderen ên water'. De Rotaryclub doeree-Over- llakkee zet zich ook hiervoor in maar wil met het Croot Dic tee een doel verwezenlijken dat dichter bij huis ligt. Zij wil namelijk met liet geld appara- timr kopen dat kan worden ingezet bij mensen met acute hartproblemen. Deze appara tuur moet geplaatst worden bij verschillende sportaccom modaties. Veelal zijn daar veel mensen bij elkaar en ze vvilleii ervoor zorgen dat bij zoveel mogelijk sportverenigingen een AÈD apparaat komt - een Automatische Externe Defi brillator. Niet in dialect Biimen de eilandelijke Rot.ny- club werd het idee geboren om een Groot Dictee van Goeiee- Overtlakkee te organiseren, jan Verhage legt uit dat tlit Het Groot Dictee van Goe ree-Overflakkee zal op woensdag 15 oktober wor den gehouden in de aula van de Prins Mauritssclio- lengemeenschap in Mid delharnis. De aanvang is - 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Deelne mers kunnen zich opgeven via website www.rotaryclub- goereeoverflakkee.nl. Deel- namefonnulieren zijn ook verkrijgbaar bij de meeste bibliotheken op Goeree- Overflakkee. Meer informatie is te ver krijgen bij [an Verhage, tel". 06-101 888 37, e-mail: j.a.verhage@planet.iil. dictee - anders dan de naam zou vermoeden - niet in het dialect zal worden gegeven. Dit omdat er geen eenslui dende spellingsregels zijn voor de verschillende vormen van het dialect die op het eiland gesproken worden. Het dictee zal in het Nederlands volgens het Groene Boekje worden gehouden. Wie aan het dictee wil deelnemen kan zich via de website, die deze week is geopend, aanmelden voor het dictee. Iedereen heeft volgens de initiaüefnemers evenveel kans,"maar er is wel een limiet, want er i.s maar plaats voor 150 deelnemers, dus wie het eerst komt wie het eerst tnaalt", zo geelt Verhage aan. Het dictee is opgesteld door Andre Kastelein, docent aan de Prins Maurits-scholengemeen- schap en de jury zal bestaan uit meerdere docenten van deze school en van de Regionale •Scholengemeenschap Cioeree- Overflakkee. Burgemeester Hommes Het dictee, dat uit 250 woor den beslaat, zal worden voor gelezen door burgemeester Greet Hommes van Middel harnis. De Rotaryclub vond dat zij deze eer toekomt omdal zij binnen afzienbare tijd haar ambtstermijn in Middelharnis zal beëindigen. Als het tirooi Dictee van Goe- ree-Overllakkee aanslaat, zou het best wel eens kimnen dat er een jaarlijks terugkerend eve nement van wordt gemaakt. "Misschien zouden we dan, nel als bij het landelijk Groot Dictee van de Nederlandse Taal, ook op het eiland ver schillende groepen van deel nemers kunnen samenstellen". Wellicht kruisen volgend jaar de docenten niet de dominees of de garagehouders met de gezondlieidszorgers of de amb tenaren met de autoverkopers, de degens op het papier. Sponsoring Liit het gesprek met Jan Ver hage blijkt dat er verschillende redenen zijn om een derge lijk dictee voor de regio te organiseren. Het heeft aan de ene kant een ecfucatieve kant, "want in de tijd van de 'snelle sms-taal is het toch belangrijk dat men geoefc-nd blijft in de Nederlandse taal. Maar daar naast is ons hoofddoel tóch om geld in te zamelen voor zoveel mogelijk AED's bij de sportge- legenheden". Het is dan ook de bedoeling dat de deelnemers zich laten sponsoren. "Dit kan op verschillende inanieren. De deelnemers kunnen zich door familie of vriencien laten spon soren voor een bedrag per goed woord, of voor een vast bedrag. Voor een minimum bedrag van twintig euro kun je bijdragen om mensen met acute hartpro blemen te helpeii! Daarnaast mikken we ook op deelnemers die zich bijvoorbeeld door hun werkgever of andere bedrijven of instellfngen laten sponst)- ren. Ze zouden bijvoorbeeld in de bedrijfskleding of een t-shirt met de bedrijfsnaam aan het dictee kunnen mee doen", aldus de suggestie van Jan Verhage. Jan Verhage (r.), namens de Rotary zelj ook aanwezig op één van de ver- zorgiiigspunten tijdens de Omloop 2008, is medeorganisator tian liet Grant Dictee Goeree-Overflakkee. De Rotaryclub Goeree-Over flakkee verwacht dat \elen zich zullen inschrijven voor hel dic tee en dal ook hel publiek in groten getale aanwezig zal zijn om de deelnemers - in stille - aan te moedigen. OUDE-TONGE - Op don derdag 4 september 2008 vindt er in de gemeente Oostflakkee een informa tieve raadsvergadering plaats over minimabeleid. De gemeenteraad dis cussieert die avond met belangengroeperingen én burgers over diverse zaken binnen dit onderwerp. Oostflakkee stelt op basis van onder meer de uit komsten van deze avond haar nota minimabeleid samen. De avond begint met een aan tal korte presentaties. Op die manier krijgen aanwezigen onder meer algemene informa tie over minimabeleid en wordt ingegaan op hoe de gemeente Oostflakkee hier in cle laatste jaren mee bezig is geweest. Na de presentaties krijgen de aanwezigen de gelegenheid om in groepen te discussiëren over hel onderwerp. yVIle idee- en worden vervolgens geza menlijk besproken en vertaald in conclusies. Raadsleden, wethouders en ambtenaren van de gemeente Oostflakkee zijn deze avond aanwezig om mee te discus siëren. Daarnaast is een groot aantal organisaties uitgenodigd die bel rokken zijn bij het mini mabeleid, waaronder sportver enigingen en belangengroepe ringen. De avond wordt gehouden in verenigingsgebouw 'De Grut terswei' in Oude-Tonge en beginton! 19.00 uur. Zoals aan gegeven bent ook u van harte Welkom tijdens deze avond. In verband met de zaalinde ling worden belangstellenden verzocht zich aan te melden vooi deze avond. Hiervoor kuni u contact opnemen met een van de medewerkers van hel bestuurssecretariaat van de gemeente Oostflakkee, tel. 0187-647 100, e-niail bestuuis- secrctariaat@QOStflakkee.nl. www.wimvanvossenfotografie.nl Tel, 0187-609190 DIRKSLAND - De stich ting ROPARUN stelt 75.000 ter beschikking aan de nieuwe chemo- therapie-afdeling van het ziekenhuis Dirksland. De Stichting heeft recent ver nomen dat het ziekenhuis op het punt staat de nieu we afdeling te openen en heeft hierop, naar aanlei ding van een verzoek tot financiële ondersteuning door de directeur Medi sche Zaken, dr P.C. van der Velden, besloten vanuit de opbrengst van de ROPA RUN 2008 een bedrag van 75.000 ter beschikking te stellen. Dit bedrag is bedoeld voor het realise ren van een comfortabele inrichting van deze afde ling, waaronder de aan schaf van speciale, com fortabele stoelen, DVD- afspeelapparatuur voor iedere patiënt, een eigen keuken en een draadloos netwerk. De afgelopen jaren is het aantal patiënten, dat lijdt aan kanker en in het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland wordt behandeld met chemothera pie, fors gestegen. Hel aantal toegediende kuren cliemolhe- rapie is in de periode 2005 t/m 2007 x'erdubbeld, terwijl in 2008 wederom een groei van 30% ten opzichte van 2007 wordt verwacht. Eén van de gevolgen van deze fiirse groei is dat de huisvesting bij het geven van chemotherapie niet meer voldoet. Chemotherapie wordt toegediend in een 'huis kamer' op één van de zieken huisafdelingen. Deze afdeling is regelmatig overbezet. De Raad van Bestuur van het ziekenhuis heefi recent beslo ten dat binnen het ziekenhuis gebouw een nieuwe, grotere ruimte ingericht zal worden voor de toediening van che motherapie. Hierbij is het erg belangrijk dat deze ruimte ook comfortabel ingericht kan worden: patiënten met kanker moeten er soms een volle dag per week doorbrengen oin met chemotherapie behandeld te worden. Vooral omdat veel patiënten zich juist op deze dag lichamelijk niet erg prettig voe len, is het dan fielangrijk dat er voldoende mogelijkheden zijn voor ontspanning en comfort. De ROPARUN is een loopeve nement van 530 km, waarbij mensen in teamverband een sportieve prestatie- hardlopen van Parijs naar Rotterdam - leveren om op die manier geld op te halen voor mensen met kanker. Vanuit Goeree-Over flakkee namen dit jaar drie teams (twee teams van Tiele- man Runners uit Middelharnis en één team van de Vrienden van Flakkee uit Dirksland) aan de loop deel. De opbrengst van de ROPA RUN 2008 is uitgekomen op 4,3 miljoen. Ook dit jaar zal de opbrengst -onder andere gerealiseerd door de inspan ning van de Flakkeese teams - weer gebruikt worden voor ondersteuning aan allerlei doelen die te maken hebben met zorg voor inensen met kanker, waaronder nu ook de inrichting van een nieuwe che- motherapie-afdeling van het ziekenhuis in Dirksland. Firnia J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 vww.erf-sierbestrating.nl Omdat er geruchten circu leerden dat het dorp Stad zich zaterdag 30 augustus onafhan kelijk wilde verklaren en de Stadse Vrijstaat wilde uitroe pen, heeft de regering afgelo pen donderdag het leger erop afgestuurd en Stad preventief ingenomen. De troepen kwamen zowel over land als per parachute via het Haringvliet het dorp binnen en nainen onder meer de Stadse vlag en paraplu in beslag. Tenminste, zo'n draai zou je aan 't hele gebeuren kunnen geven. In werkelijkheid ech ter hield donderdag het koip'' Cominandotroepen uit Roo sendaal een grote oefening op het Haringvliet voor Stad aan 't Haringvliet. Er werden veel militairen per parachute gedropt in het water en met snelle boten bij jachthaven Atlantica aan land gebracht. Het dorp heeft genoten van dit schouwspel. Jw tuin doet het goed- Met hulp van Williatn de Boet. Rechtspraktijk MIddelliarnis Tel, (0187)48 86 85 Fax(0187) 48 41 14 Mrs. Spuij S Verptanke Juristen en Mediators email: info®rpmh.nl website: www.rpinh.nl 750 m2 showtuin in Achthuizet). Maak een afspraak voor inspirerende ideeën. Tel 06 51 39 05 12 Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1