Goereese Kunstdagen: uniek in Nederland! Nieuw materieel voor Ouddorpse Reddingsbrigade I cfeXaiiiJl f\-U www.lodderfinancials.nl Auto tegen boom Verkoop sierkalebassen Blauwwieren in wateren Oost- flakkee Lichtjes-fiets- toer Ouddorp Start blokfluit- lessen De Hoop -rrr?3 Slejaargang Nr. 7739 Dinsdag 26 augustus 2008 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Voor eigen bevolking 'Goeree Stad: 'n plaatje!' OUDDORP - Voor de Ouddorpse Reddingsbrigade (ORB) was het afgelopen vrijdag een bijzondere mid dag. Ze mocht maar liefst vier nieuwe voertuigen van de gemeente Goedereede in ontvangst nemen, namens wie burgemeester Ger van de Velde de sleutels van het nieuwe materieel overhandigde, gevolgd door de doop plechtigheid van de nieuwe vaartuigen bij de reddings- post op strand 't Flaauwe Werk. Professionele eisen Reddingspost belangrijk Doop De Waal Hoveniers www.dekaashal.nl ONLINE BOEKHOUDEN VOOR ONDERNEMERS Erf- en sierbestrating Visser Visser GOEDEREEDE - In een sfeervolle historische omge ving, de Toren van Goedereede, vond afgelopen don derdagavond de officiële opening plaats van de lO"" Goereese Kunstdagen. Een soort jubileumeditie dus van dit specifiek Goereese cultureel/artistieke evene ment. En daar is niet alleen de organisatie blij mee en trots op, maar ook de gemeente Goedereede, zo viel in de woorden te beluisteren die burgemeester Ger van de Velde van Goedereede sprak tijdens de openingsavond in de Toren. Door Hans Villerius Een gevarieerd gezelschap van artiesten en genodigden was daarvoor bijeen gekomen. P<ü\n de wanden van de dikke en eeuwenoude torenmuren hangt de expositie 'Grafiek Nu', die eveneens deze avond werd geopend. Tussen de zwa re wanden krioelde het op de torenvloer van een samenge pakte menigte, die getuige wil de zijn van de start van de (ioe- ree.se Kunstdagen 2008. Ter afwisseling van de sprekers van deze avond was het de Spaanse zanger-gitarist l'aco Menchero die op lemperamentvoile wijze de aanwezigen in andere dan (Joereese sferen bracht. Het was de eerste keer dat de opening op deze locatie plaats vond, zo liet de voorzitter van de Kuiisislichting Cloedereede, Harald jean jassoy, weten. "We zijn lien jaar geleden begon nen, zonder te weten waar 't eindigen zou. Waar 't eindigen zal weten we nog steeds niet, n\aar wel dal we 'n heel eind gekomen zijn." Jassoy bena drukte dat (ie (ioereese Kunst dagen en hel vele dat daarin te genieten valt eigenlijk bedoeld is voor de eigen Ijevolking. "Dit alles is opgezet voor de mensen die hier wonen, dus niet voor de toeristen - die mogen er bij zijn." Hij sprak de wens uit dat de aanwezige kunst tijden de (loereese Kunstdagen "veel aandacht en liefde krijgt, een thuis vindt, en dat 't na ons lexen opnieuw in goede han den terecht komt". Met Jassoy's stelling dat de Kimstdagen 'alleen' voor de eigen bevolking bedoeld zijn, was burgemeester Van de \'el- de het niet helemaal eens, zo liet ze weten tijdens haar ope ningswoord. "Wat mij betreft is het evenemenl méér dan alleen voor de eigen bevolking, en is het zéker ook een internatio nale belevenis!" Dit 'niet alleen vanwege 't feit dat in deze tijd de gemeente Goedereede een internationaal publiek aan vakantiegangers te gast heeft, maar vooral ook vanwege het luiieke karakter dat de Cioe- reese Kunstdagen volgens Van de Velde heeft. "Goedereede Stad i's al 'n plaatje, uniek in Nederland. En dat niet alleen overdag, maar bezoek Goedereede tij dens de Kunstdagen ook maar eens 's avonds; al die schilde rijen achter de ramen van de huizen, ook dan is Goedereede Stad 'n plaatje, uniek in Neder land! En dat biengt meteen tot 't volgende, wat volgens mij dé kracht is van de Kunstdagen: de laagdrempeligheid. Want waar maak je 't mee dat de eigen bevolking hun- huizen openzet voor kunst? En dat je wildvreemden je huis binnen laat om die kunst er Ie laten bekijken? En datje dagenlang, als je zelf naar buiten wilt kij ken, alleen maar de achterkant van een schilderij ziet opdat mensen buiten de móóie kant ervan kunnen bekijken? Tij dens de Kunstdagen is Goe dereede Stad één openbare galerie, met een zeer gevari eerd programma, óók voor de jeugd! Waar in de wereld maak je dit mee?" Vandaar ook een zeer grote waardering van burgemeester Van de Velde voor zowel de Kimststichting als voor de Goereeërs die hun huizen deze dagen openstellen voor de Kunstdagen. "Ik wens jullie toe dat dit evenement nóg meer op de - internationale - kaart zal komen te staan!" Jnipm^ic van <lc upi'iiiiig van de Goereese Kunstdagen. Aan hel woord zijn Hamlrl /emi J/is.wy, burgemeesler Mm de Velde en Pnco Menchero. Foto's: Hans Vitlerius Tekst en foto's: Hans Villerius Het nieuwe materieel bestaat uit een 4x4 strandvoertuig met open bak, een 4x4 Quad met overdekte cabine, een jetski en een rubberboot met bui tenboordmotor. Door de bij zondere samenstelling van het nieuwe materieel beschikt de ORB thans over meer flexibi liteit en een grotere inzetbaar heid aan het strand. Speciaal voor deze middag was de voorzitter van het bonds- bestuur van Reddingsbrigade Nederland, de heer Paul de Winter, helemaal uit Bergen naar Ouddorp gekomen. Als oud-burgemeester \an ineer- dere kustplaatsen kent hij de reddingsorganisaties van bin nenuit, zo zei hij, en 't was ook \'aiuiit die achtergrond dat hij erop wees dat het vrijwillige reddingswerk er rekening mee moet houden dat in de nabije toekomst meer professionele eisen aan hen zullen worden gesteld. De Nederlandse kust telt zo'n 180 reddingsbrigades, bemenst door zo'n 130.000 vrij willigers die hun uiterste best doen om in geval van nood, en dikwijls met gevaar \'oor eigen le\en, badgasten langs de kust lijn uit het water te redden. "Toch zie je de onverkwikkelij ke ontwikkeling ontstaan", gaf De Winter met een voorbeeld uit Noord-Holland aan, "dat er mensen zijn die, nadat ze gered zijn, zeggen: 'U hebt liiij op 'n verkeerde manier uit 't water gehaald, ik klaag u aan''". Dit vraagt dan ook om een weer woord van het reddingswezen, ïvat komen zal in de vorm van x'erdergaande professionele training, zo kondigde De Win ter aan. Burgemeester Van de Velde legde vervolgens uit dat de gemeente Goedereede inves teert in reddingswerkers en in materieel dat voldoet aan de eisen. IVIaar ook in een stuk opleiding van "vrijwilligers die ervoor gaan!", zo prees ze de leden van de ORB. "Samen met de KNRIVI, de ORB en de brandweer hebben we in onze gemeente een geweldig team. dat heel goed samenwerkt". Daarbij verwees ze naar de recente reddingsactie, waarbij enkele mensen in een zwin tus sen de hoogwater- en de laag- waterlijn in het slijk vast kwa men te zitten. "Dit ondanks de waarschuwingsborden", aldus de burgmeester. "Om dergelijke incidenten zoveel mogelijk te voorkomen, heeft de gemeente ter plekke inmid dels nóg meer \vaarschuwings- borden geplaatst en zullen er zeer binnenkort palen van drie meter lang worden geplaatst met roodwit lint daartussen én borden 'Verboden toegang'." Verder gaf ze aan dat de red dingspost belangrijk is voor het toeristisch/recreatief product dat de gemeente Goedereede. "met de mooiste stranden van Nederland", biedt. "Als aan een strand, zoals ook hier, een Blauwe Vlag wordt toegekend, betekent dit ook dat er een reddingsbrigade aanwe zig moet zijn met een voldoen de bezetting. Zijn er een dag te weinig medewerkers beschik baar, dan kan ook meteen de Blauwe Vlag naar beneden". Zowel aan de Brouwersdam als aan het Flaauwe \verk heeft de ORB een reddingspost; laatst genoemde zal komende winter geheel worden gerenoveerd, zo vertelde Van de Velde. Na de gesproken woorden was het moment daar dat de sleu tels van het nieuwe materieel konden worden overhandigd en de nieuwe vaartuigen zou den worden gedoopt. De bur gemeester overhandigde de sleutels aan ORB-voorzitter Mike van Uijthoven, en samen met hem doopte ze de niemve jetski met de naam Zephyros, wat de Griekse naam is voor 'Westenwind'. Ook de nieuwe reddingboot wachtte een doopplechtig heid met naamgeving. Dat had echter een bijzondere achter grond. Eén vqn de leden van de ORB, de toen 15-jarige Coen Trommel uit Middel- harnis, is driejaar geleden op tragische wijze omgekomen in het \ei keer Ook voor de reddingsbrigade was dit een zware schok. Om er uiting aan te geven dat de leden Goen in dierbare herinnering houden, besloten ze om de nieuwe red dingboot naar hém te vernoe men. De naanisonthulling en de doopplechtigheid van de 'Coen Trommel' werd verricht door de twee zussen van Coen en betekende een ontroerend moment, zowel voor het ouder lijk gezin van Coen, dat bij de plechtigheid aanwezig was, als voor de leden van de reddings brigade. Na alloop xerzorgde de ORB op zee nog een korte demon stratie met het nieuwe materi eel. Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Rrma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat ------------------(0187) 631350 (06) 55552023 wvTO.erf-sierbestrating.nl Cijfers vertalen, koers bepalen ^T^^^ ACCOUNTANTS ▼j^^^ BELASTINGADVISEURS H(ODELHARN(S«Kon, |ii(ianaweg 56 Tei. 01S7 ÖI7 30a «fax 01B7 485637* www.vrsser-viswr.nl OUDE-TONGE- Een 20-jarige inwoonster van Dirksland is in de nacht van zaterdag op zon dag lichtgewond geraakt. Haar vriend, een 2r)-jarige Stellen dammer, bestuurde een auto en reed o\er de Oudelandse- dijk in de richting van de Bat- tcnoordse dijk, toen hij rond half twee een overstekend dier wilde ontwijken maar daarbij de macht over het stuur vei- loor. De auto kwam al draaiend tot stilstand tegen twee bomen. De inwoonster van Dirksland gaf aan zich onwel te voelen en werd ter controle overge bracht naar het ziekenhuis in Dirksland. STAD .A.'VN 'T HARING VLIET - Tijdens de Stadse dag, zaterdag 30 augustus a.s., zullen van 10.00-16.00 uur op het plein voor verenigingsge bouw De Ark sierkalebassen en tulpenbollen verkocht wor den ten bate van de restoratie commissie van de Hervormde gemeente. OUDE-TONGE - In de wate ren aan de zuidkant en de oost kant \'an Oosttlakkee zijn op donderdag 21 augustus 2008 blauwwieren geconstateerd. Blauwwieren (blau walgen) kuirnen maag- en darmklach ten \'eroorzaken, maar ook hoofdpijn, koorts en irritatie van de huid, ogen en oren kun nen het gevolg zijn van aanra king met de blauwwieren. De provincie Zuid-Holland heeft dan ook een zwemverbod inge steld voor de zwemlocaties aan de Krammer en het Volkerak. Hier wordt met borden aange geven dat zwemmen verboden is. Ook in de haven van Oude- Tonge is blauwwier aangetrof fen. Dit is echter geen zwem- locatie en dus permanent ver boden om in te zwemmen. Aan de noordkant van de gemeente Oostllakkee, in het Haring vliet, is het nog steeds veilig om te zwemmen. Op website www.zuid-holland.nl/zwem wa ter is te zien op welke plaatsen er nog meer veilig gezwom men kan worden. Daarnaast is er op deze site informatie te vinden over zwemlocaties en blauwwieren. Voor vragen kunt 11 bellen naar de zwemwa- tertelefbon, telefbonnuminer 070-441 7550 of mailen naar zwemwater(5)pzh.nl. Op vrijdag 29 augustus is Oud dorp weer sfeervol verlicht. De lichtjes-hetstoer vormt dan een spoor van licht. Met alles wat u op zolder nog kunt vinden, kunt u de iietsers met uw verlichte tuin of straat verblinden. Voor twee euro krijgen deel nemers een route en een lichtje'** mee. Dit jaar blijft de opbrengst gewoon op Goeree. Die is deze keer voor de EHBO te Ouddorp, die koopt hiervan een reanimatiepop, om te oefe nen. Vanaf 21.30 uur is de route ver krijgbaar in 't Blaeuwe Huus en kan worden gestart. Fanfareorkest De Hoop te Stel- lendam start op I september weer inet een nieuw seizoen 'Spelen met muziek' lessen. De lessen zijn bedoeld voor kinde ren in de leeftijdscategorie 6-8 jaar. Tijdens de lessen leren de kinderen spelenderwijs het notenschrift, blokiluiten en Vloreen er spelletjes gedaan op muziek. De lessen worden gegeven op maandag van 17.00 tot 17.45 uur. Ben je geïnteres seerd? Dan kun je bellen naar 010-4713407 of inailen naar spelenmetmuziekCo'live.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1