Kerkdreef 'sterkste straet van De Plaet' De kasrandjes van tante Krelia Sla: de krop is terug KIKA Zaffelcross levert ruim 10.000 euro op Kinderkoor Jedaja hervat repetities en start nieuw meisjeskoor Flakkeese liederen EHIVttPE|1.niEUW5 j FONDS S Alles over hoofdzaken O Een brief van Th. van der Groe Ingezonden: Uvraagt Rijk Zwaan c« 9 Sfi c« c« i* <r« c« i* it ifs 4t 4s ffs «r 'fi €g ^*'4* a,;* «ji ts> K* "2* K' K* K* K* K* K* PAGINA 4 VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2008 ledereen is wel eens bang! Maar sommige mensen hebben altijd angst, ral^en onverwacht in paniel< en zijn bang om de controle over zichzelf te verliezen. Herkent u dit? Vraag dan de brochure 'Angststoornissen' aan. Kijk op www.fondspsychischegezondheid.nl of bel (0301297 1197. Psychische Gezondheidslijn: j plynNnUFin 0900 903 903 9 0,20 p/m) l_ OOLTGENSPLAAT - De aftrap van de vbc-dagen te Ooltgensplaat was een groot succes. Voor de 4" keer werd de touwtrekwedstrijd van het jaar georganiseerd. Dit jaar waren tijdens 'de sterkste straat ------ van De Plaet' weer diverse straten fanatiek 'in touw'. Ook waren er mensen die spontaan een team (jh z'n FlükkeeS SeSchreve vormden, ook al kwamen ze niet uit dezelfde straat. Uiteindelijk gingen de mensen uit de Kerkdreef er (opnieuw) met de wisselbeker vandoor. Voor hen was er ook een medaille. Ook de kinderen heb ben in de pauze laten zien wat ze konden, en leverden spannende wedstrijden van jongens tegen meisjes, waarbij steeds de meisjes wonnen! Zegt u: O, wat moet ik doen? Hoe moet ik geloven? Hoe zal ik dat werk beginnen?, enz. Als een gezant van Christus zeg ik; U komt de belofte toe. De Hee- re Jezus roept u door de stem van Zijn waarachtige Woord, Hij zegt dat u, zo ellendig en arm, zo blind en verhard, zo rampzalig en onmachtig en ongelovig als u bem, geheel en zonder verder uitstel of naden ken tot Hem moet komen, en dat u voor altijd moet afzien van uzelf en van alle schepse len en Hem tot uw almachtige Verlosser aannemen, opdat Hij u van het ongeloof tot het geloof zou brengen, en van de macht van de satan tot God, en opdat Hij u een erfdeel zou geven onder de geheiligden in Zijn Naam. Ach, veracht toch die dierbare en zalige beloften van Christus niet langer door uw ongelo vigheid. Denk niet dat u nog niet ellendig genoeg bent voor Christus, niet genoeg gewond en verbroken van hart, maar dat u eerst nog iets anders moet hebben voordat u mag komen. Want ik verzeker u in Zijn Naam, en ik beroep mij op Zijn eigen allerwaarachtigste Woord, dat bij ons is en waar naar Hij de wereld zal oorde len, dat u de vrijheid hebt om gelovig tot Christus te komen, zoals u nu bent, als u maar alleen oprecht alle dingen uit genade van Hem begeert die u zelf mist en waaraan u gebrek hebt. Sta hier toch eens met uw hart bij stil, want dit is werke lijk de grootste en allerbelang rijkste zaak die in de gehele Bijbel is. Ik heb uw brief aandachtig en ook niet zonder emotie en gemoedsbeweging gelezen. U schrijft daarin heel eenvoudig hoe het met uzelf gesteld is. En ik kan geloven dat u bijzondei' vatbaar bent voor nare moe deloosheid en voor droevige kwellingen van het ongeloof en van de satan op meer dan één manier. Ja, ik denk dat u daar zelden vrij van bent, ook zelfs niet in uw plichten en werkzaamhe den, maar dat er altijd zo'n akelig deksel van duisternis, van ongeloof en van bestrij ding op de grond van uw ziel blijft liggen; soms verschuift u het wel eens w.at, maar u kunt het onmogelijk helemaal van uw hart afwerpen. Maar ik kan u dit uit de innigste bewustheid van mijn gemoed verzekeren: de Heere Jezus Christus, is de allerdierbaarste, allervriendelijkste en allergoe- dertierenste Zaligmaker voor arme verlegen zondaren. Hij kan en wil al deze jammerlijke kwalen en ellenden werkelijk genezen, en dat uit enkel vrije genade. Als u dit ook maar kunt en wilt geloven, en als u uzelf maar eens een keer, zo ellendig en rampzalig als u bent, aan Hem oprecht wilt overgeven. O, luister daarom niet langer meer naar één van beiden; maar grijp het heilige Woord eens aan en neem het in uw handen en houd hel, ondanks uw snode vijanden, eens voor het waarachtige Woord van de levendige God, wat het werke lijk is en tot in eeuwigheid zal blijven. Richt er uw hart eens op en roep de Geest van Christus te hulp. In dit Woord zal de eeu wige en waarachtige God u Zelf verzekeren dat (buiten de ene grote zonde tegen de Hei lige Geest, waarvoor u door Zijn ontfermende genade nog geheel bewaard bent) alle, alle zonden en ellenden, zonder enig onderscheid, door Zijn Zoon genezen worden, wan neer de arme zondaren maar met waar geloof tot Hem wil len komen. Wat kan ik u toch dierbaarder schrijven dan dat de barmhar tige en menslievende God, Die geen lust heeft in de dood van een zondaar, u zelfs niet alleen de volkomen vrijheid aanbiedt, maar u ook ernstig vermaant en gebiedt, ja, dat Hij u om zo te zeggen bidt en smeekt om die vrijheid aan te nemen. O, wat een onbegrijpelijk won der van liefde en genade! Wil dan toch eens besluiten om oprecht gelovig tot Zijn Zoon, onze Heere Jezus Christus te komen, zo ellendig als u bent; omarm Hem toch eens als uw Zahgmaker, omdat er onder Zijn vleugelen nog hulp en genezing voor u is! Zo bid ik u dan nog heden (en ik doe het met een oprecht en bewogen gemoed en zo ernstig als ik maar kan, als een onwaardige gezant van Christuswege) dat gij u nog heden met God wilt laten verzoenen. Laat de grote Heere Jezus toch niet langer tevergeefs aan uw deur roepen en kloppen, waar Hij nog met open armen van uitgebreide liefde en goedertierenheid op u staat te wachten. Voorwaar, al werd deze een voudige brief ook tot u gezon den vanuit de hemel zelf, dan zou hij wat dit betreft niet waarachtiger kunnen zijn dan hij nu is. De getrouwe Getuige Gods zal er voor instaan om het op Zijn eigen tijd openbaar te maken en mijn geringe getuigenis met Zijn 'Amen' te bevestigen; want ik mag hier ook zeggen dat ik weet in Wie ik geloofd heb. En waarom zou u dan door genade niet ernstig zoeken om deze weg van het geloof eens met uw gehele hart in te slaan? Welke bekommernissen of moeilijkheden kunnen u hier toch hinderen? Al had u er nog meer dan duizend anderen bij, ik zou hen allemaal heel gemak kelijk voor u kunnen oplossen en beantwoorden met de ene barmhartige en almachtige Heere Jezus Christus en met Zijn eigen Woord der belofte, hetwelk in der eeuwigheid onveranderlijk bestaan zal. Bent u nog niet genoeg gewond en verbroken van hart voor Christus? Wegen u de zonden en Gods toorn, en uw eigen verdoemelijke onmacht en vij andschap nog niet genoeg op het hart, maar bent u daar nog zo blind en ongevoelig onder? O, weet en begrijp eens wer kelijk dat u daar van uzelf ook niet het minste aan toe kunt doen. Dat is alleen het werk van Christus' vrije genade! Hij heeft het in de handen van Zijn Geest gegeven om de wereld van zonde te komen overtui gen. Ach, geloof, geloof dat nu eens, en kom dan als een ver stokte en blinde tot Christus, want verstokten en blinden mogen ook tot Hem komen; Hij roept ze ook tot Zich. Werp uzelf dan maar zo voor Hem neer en erken dat in de hemel en op aarde alleen Hij machtig is zowel om u van de zonden te overtuigen als van de zonden te verlossen. Wordt u door de satan en uw eigen ongelovig hart, helaas, dikwijls gekweld met droe vige atheïstische gedachten en bestrijdingen, ja zelfs met hei melijke verleidingen en aan sporingen om te spotten met God en alles wat heilig is? O, dit is een zeer groot en zielsver- nederend kwaad, hetwelk uw arme ziel spoedig in het eeu wige verderf zou slepen, als de Heere toeliet dat het eens recht kon losbreken. Maar om u te bemoedigen en te troosten kan ik u zeggen dat er duizenden door Christus' ontfermende hand zijn geholpen en gene zen, die aan dezelfde droevige kwalen geleden hebben, en die wellicht nog veel zieker waren dan u. O, wees daarom niet langer ongelovig. Want ik verzeker u voor het aangezicht van de Heere, uit kracht van mijn zending: er is nog een balsem in Gilead, er is nog een groot Heelmeester aldaar - als u maar gelovig tot Hem wilt gaan en Hem om Zijn hulp verzoeken. Ik geef graag toe dat het heel moeilijk is om te geloven als de satan en ons eigen hart zo sterk werken en woelen om ons tot het ongeloof te brengen. Maar dit is uw grote geluk, dat het geloof een werk en een zuivere gave Gods is, en dat Christus het Zelf door Zijn Geest in u wil werken. En zeker, die hand alleen is machtiger dan alle machten der hel samen. Mocht u het dan maar eens werkelijk aan Hem overgeven. Overgeven aan die Held Die verlossen kan en Die er reeds zo velen uit die droevige banden van de satan verlost heeft toen het erop leek dat zij er voor eeuwig in zou den vergaan en er jammerlijk in om zouden komen. O, wat een zalige redding zou dat voor uw ellendige en benauwde ziel zijn, als u door de kracht van de Heilige Geest maar eens rechtuit en onom wonden tegen de satan zou kunnen zeggen: "O vijand, wat kwelt gij mij arm, ellendig mens ermee dat God en Chris tus, Woord en godsdienst geen waarachtige dingen zouden zijn? U weet immers zelf wel beter Al kan ik het helaas niet op een krachtige manier gelo ven, dan wil ik mijzelf er noch tans van verzekerd houden dat de Heere Jezus het mij kan doen geloven." En mocht u uzelf vervolgens, zo ellendig als u bent, dan maar eens geheel aan Zijn voeten neerwerpen en Hem smeken om de Geest des geloofs. Die Hij nog genoeg voor u over heeft en waaidoor Hij de arme zondaren trekt en bekeert. Uw toegenegen Vriend en die naar in de Heere Jezus, Theodorus Van der Groe Dit stikje is ^Uean voor ouwe maansen bedoeld, want joen- gere wete niet wear'k ut over hao! Opeans voelende ik mun eige gedroenge weer us wat van mun te laete hoare. Dat kwam zo. Vandaege hao'k de steanegoed kaste schoangemaekt. In juule zalle ut nie geloave, mar daer hange nog kasrandjes in... heale ouwe! Die heit mun oud tante Krelia nog gehackt, meai as vuuftug jaer geleje. Daer wi'k noe over vertaale. Toeng'k vanmiddug de kas randjes an ut stricken was, leek ut wel of tante neffen mun zat. Ze was in mien oagen toen stok oud en ze dee aoltied haeke. As je dur kwam, was ze an't hae- ken. De moaiste kleadjes, groat in klein, roend, ovaal, vierkant, in zó fïen, dat ut ouwe maansje dur soms un hanschoene bie an dee, want dur haekpinne was zo fièn in schaarp, da ze dur viengers dur mee ope stak. Mar ze kon schitterend haeke. In gedachten zag ik ze zitte, ze had sneeuwwit haer, in un klein gouwe brilletje op. Soms had ze net kleadjes opgespanne. Dan had ze die gesteve in mit duuzend spaalen op un soort planke gestoke. As ut klaedje dan droag was, was ut zo stief as wat. Ut bleef dan zeker un half jaer in model. Mien moeder had oak van die fiene kleadjes in aalk jaer was dat wassen weer un heal ritu eel. Stiesel koke, niet te veul in niet te weinug. Moeder dee dur uuterste best om ze oak zo moai te kriegen as tante, mar tante Krelia stoeng dur om bekend. Je kon oak kleadjes bie dur bestelle, in je kon ze oak deur tante laete wasse in opspanne. Ik diengke dat ut maansje daer wat mee verdienende, want toen was tur nog gean AOW. Mar ze hackende oak kasrand jes. Juule wete nog wel, die hienge dan keurug netjes in de linnekaste of in de proenkkas- te of de steanegoed kaste. Die wiere wel mear as eans per jaer gewasse oor. Mar noe za'k ver taale hoe'k dur noe bie korame om over tante te schrieven. Ik was nog mar un klein meisje in ik mos un kear wat bie tante brienge. Ze zei toen tegen mun: "Han- na, je mot strak tegen je moe der zaage dat de biejekurfjes of binne". Ik vroeg: "Wat binne dat noe tante?" "Weet joe dat niet, Hanna? Da binire kasrandjes. Je moeder zal oak wel an de schoanmaek weze, in dan kenne ze gliek in de kasse!". Ik snappende dur nie veul van. Mar moeder gieng naer tante in kreeg de biejekurfjes mee naer huus. Moeder naoiende die op un stikje witte ketoen en lei ze in de kasse. Kunstug gehaekte randjes die op bieje kurfjes leke, vandaer die naem netuurluk. Jaeren hao ze bie oens tuus in de kasse gehange. Jaeren hao ze oak in un kasse op de vlierung gelege. Mar toen was mun moeder gesturve in gean maans wou die biejekurfjes hao. Toeii hao ik ze meegenö- me, in nieuwe ketoene lapjes dur an gemaekt. Noe proengke ze alweer wat jaeren bie oens in de kasse. Vandaege hao'k eindeluk die kasse us schoongemaekt in de biejekurfjes gewasse, gesteve in gestreke, in weer netjes opge- hange. O, toeng'k ze zo an't stricken was kreeg ik opeans toch zoa'n heimweegevoel naer tante Krelia, in naer mun moeder. Ik docht: noe zou ik nog zo graeg us vertelle dat die ouwe biejekurfjes nog bie mieTn in de kasse hange, nae minstuns vuuftug jaer. Hoe is't toch meugeluk? Ut is netuurluk heale goeie ketoen geweest, in fien... hoe kreeg tante 'ut voor mekaor? Tante zou dur witte hoad schodde in zaage: Mun kind, hoe ken ut toch". In mun moeder zou oak blieje weze a'k ut zou vertaale, ze zou zaage: "Kind, dat joe die noe in de kasse gehange heit, joe mos vroeger noait wat van die ouwerwesse diengen hao". Zo zie je mar weer ee, hoe't ken loape in 't leven, "t Kan verke- re', zei Brederode al. Mar oens kasje is weer schoan, de glaesjes blienke weer, in Hanna heit un tevreje gevoel, da'k ut eindeluk klaer hao; ik had ut steeds mar uutgesteld, want ut is niet mun liefste waark oor. Noe binne oale gehaaekte kleadjes verdwene! Wear zieje zie nog? Bie heale ouwe maan sen. Mar ut joenge volkje weet nauweluks mear dat'r stiesul bestaet! Vroeger wazze dat 'n soort korrels. Laeter kreeg je 'krekvrie'. In voor kleine stief- seltjes un spuitbus. Mar of ut nog gebruukt wordt? Vroeger wiere toch de laekes, de slopen, de taefellaekes, de zaddoeken in de theedoeken oak gesteve! Niet te geloaven ee. De joenge vrouwen hao daer noe gean tied mear voor, die hao oare diengen an dur hoad. A'k dat oak 's kon vertaale an tante, ze zou ut nie kenne geloave. Mar tante is t'r nie mear in mun moeder oak niet. Ze binne de stried al lange te boven in in dankbaerheid gediengk ik ze. Zomar opaens, in 't kwam deur 'de biejekurfjes'. Binne dur nog maansen die haeke? Laet ut us hoare! Hartelukke groet van Hanna NIEUWERKERK - Op woens dag 27 augustus 2008 start kin derkoor Jedaja te Nieuwerkerk o.l.v. Henriëtte de Bat-van Maelsaeke weer met de repe tities. Deze worden gehouden van 18.45 tot 19.45 uur in ver enigingsgebouw Salem, Molen straat 16 te Nieuwerkerk. Alle kinderen in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar zijn hartelijk wel kom. Op deze eerste avond mogen de vaders en moeders ook komen luisteren. Er zal flink worden geoefend voor de zangavond met cd-presentatie op 13 september in Dordrecht. Als er leden zijn die zich nog niet hebben opgegeven voor de bus, kunnen dat alsnog doen op de eerste repetitieavond of door te bellen naar mevr. Kik, tel. 0111-643569. Als nieuw koor zal op bovenge noemde avond ook het meis jeskoor van Jedaja van start gaan. ledere twee weken wordt er gerepeteerd van 20.00 tot 21.00 uur, eveneens in vereni gingsgebouw Salem. Dirigente is ook hier Henriëtte de Bat- van Maelsaeke. Het nieuwe meisjeskoor zal zowel samen met het kinderkoor als apart zingen. De leeftijdsgrens is vanaf klas 1 van het voortgezet onderwijs t/m 30 jaar. De con tributie bedraagt 32,50 per jaar, voor de map met koor muziek zal een kleine bijdrage worden gevraagd. Er hebben zich al diverse leden opgege ven; anderen zijn nog hartelijk welkom. Wie meer wil weten, kan bellen naar mevr Bouw man (0111-643480) of Mevr. Kik (0111-643569). Het is goed dat er belangstel ling bestaat voor onze Flakkee se liederen, al zal dat hoofdza kelijk bij de wat oudere mensen het geval zijn. Afgezien van wat rijmpjes hier en daar bestaan er drie liederen die het karak ter van onze streek en van onze bevolking bezingen. 1. Het eerste lied is geschre ven door meester Jacob Cor nells van Gent en dateert uit de jaren dertig van de vorige eeuw. U heeft dat in uw blad d.d. 19 aug. jl. gepubliceerd. Het lied werd gezongen op de wijze van het Limburgs volks lied. Meester van Gent is meer dan 40 jaar verbonden geweest aan de O.L.S. te Sommelsdijk. Bij raadsbesluit van 7 novem ber 1968 is met algemene stem men de nieuwe basisschool aan de Molenlaan te. Sommelsdijk, de J.C. van Gentschool, naar deze meester vernoemd. 2. Het tweede lied dat aan Goeree-Overflakkee is gewijd, is van de hand van dr. J. Ver- seput, in leven leraar aan de H.B.S. te Middelharnis. Dit lied is kort na de Tweede Wereldoorlog geschreven en verkreeg eveneens algemene bekendheid. De melodie ervan klinkt luchtig en was destijds vrij modern van toonzetüng. 3. Tenslotte bestaat er een volkshed dat geschreven is in het Flakkeese dialect. De tekst verhaalt over een arbeidzaam volk, dat gelukkig toch ook zijn uurtjes wist vrij te maken voor gezelligheid, aldus dit lied. De tekst was van M. van Immer zeel en de muziek van H.T. Borgman, destijds hoofd van de O.L.S. te Melissant. Ondergetekende heeft deze lie deren, twee in extenso en één gedeeltelijk, opgenomen in zijn boek 'Op goede gronden', dat zo voortreffelijk is gedrukt bij Drukkerij gebr. de Waal. D. Hoogzand, Sommelsdijk DE LIER - Zakjes voor- gesneden sla. Studenten, tweeverdieners en gemak- zoekers lopen ermee weg. Het leek hét antwoord te zijn op het tijdrovende hakken en snijden in de keuken. Maar zijn we hiermee niet erg ver los- gekomen van de natuur in haar pure vorm? Is gemak het antwoord op alles? Rijk Zwaan(R) onderzocht het en kwam met de gul den middenweg: de 3-se- condensla Salanova(R). Salanova(R) ligt sinds deze maand bij Albert Heijn in de schappen. Voor kinderen is de herken baarheid van groenten en andere versproducten steeds verder te zoeken. Denk aan melk, dat voor veel stadskin deren uit een pak en dus uit de fabriek komt. En dat chips wordt gemaakt van aardap pelen houden nog weinig kin deren voor mogelijk. Maar waar komt de sla uit het zakje vandaan? Gewoon, als een krop uit Nederlandse grond. Sla is als verse krop ook nog steeds te koop, maar het snij den is voor veel drukke huis houdens toch teveel gedoe. Veredelingsbedrijf Rijk Zwaan besloot de oplossing te ontwik kelen: Een krop waarin vele kleine slablaadjes dicht bij het hart samenkomen. Het resul taat is dat men met één bewe ging in drie seconden talloze losse blaadjes krijgt. In Austra lië, Oostenrijk, België, Duits land, Zwitserland en Engeland is Salanova al een doorslaand succes. 'Een dergelijke uitvinding kon Rijk Zwaan alleen doen door ie praten met de keukenprinsen -en prinsessen zelf' zegt Steven van Paassen van Rijk Zwaan. 'Wij staan als zaadveredelings- bedrijf steeds vaker op beurzen zoals de Libelle Zomerweek, Daar horen we consumenten vertellen dat ze bijvoorbeeld de nerven altijd wegsnijden. Wij kunnen ze dan vertellen dat je die gewoon kunt eten. Maar het mooiste is dat we door dit soort directe feedback tot echt aansprekende nieuwe producten kunnen komen' Doordat Salanova zich zowel in de kas als 's zomers in de volle grond laat telen, is zij het hele jaar beschikbaar Dit interesseert ook professionele koks. Maar voordat de sla op de Nederlandse menukaarten komt te staan kan de snelle sla- bereider de smaak eerst thuis proberen. Sinds deze maand ligt Salanova in de rode vari ant bij 200 Albert Heijn-vesti- gingen in het schap. Rijk Zwaan is een internationa le, sterk innoverende specialist in het creëren van nieuwe, kwa litatief hoogwaardige groenter assen. Rijk Zwaan doet dit met behulp van moderne research development en een breed assortiment rassen en servi ces gericht op de wensen en behoeften van haar klanten en eindconsumenten. Rijk Zwaan stelt zich hierbij in de gehele keten op als een partner met respect voor relaties en omge ving. op de foto van links naar rechts: Erik Koote, Twan van Liere en Rinus van der Ven. OUDDORP - Afgelopen vrij dag hield, nadat het een week eerder door de hevige regen val niet door kon gaan, motor- crossclub De Zaffels haar cross ten bate van de stichting KIKA. Het was een stralend zonnige dag met ongeveer 150 deelne mers aan de start. De organisatie kijkt terug op een geslaagde dag zonder ongelukken en ongeregeld heden. Er werd gereden in 7 verschillende klassen, in ver schillende klassen bleven er bekers zelfs op het eiland. Ook in de Superfinale, waarin ver schillende klassen bij elkaar rijden, reed één motorrijder van het eiland: de 2" prijs ging naar Erik Koote uit Sommels dijk, die ook al de eerste prijs wist te behalen in de finale van zijn klasse. De l*" prijs ging naar Rinus van der Ven en de 3'' prijs was voor Twan van Liere. Ook in de locale heroes klasse bleven er 2 bekers op he{ eiland, de 1'' prijs was voor Adriaan van Dis en de 3'' plaats was voor Anko van Houten; ook hier werd een spannende strijd gestreden. In de 65 cc klasse werden er 3 bekers ver deeld op het eiland. Met een schitterende 'kopstart'en nog wat pech wist Siemon Bezuijen nog een prachtige 2' plaats te behalen. De l' plaats was voor plaatsgenoot Bart Klijn en de 3*" plaats voor Aron van der Veer uit Herkingen. Tijdens deze cross stond de stichting KIKA centraal. Er werden 75 KIKAberen ver kocht én er werd gecollecteerd. Aan het eind van de dag kon het mooie bedrag van 10.509 worden overgemaakt naar de stichting KIKA. De organisatie is dan ook dik tevreden met dit resultaat en is iedereen, vrijwil ligers en sponsors, erkentelijk die hieraan heeft bijgedragen. Zie voor meer info website www.zafrelcross.nl. A* «i I <gi jgi j> Deze week wordt uw aandacht gevraagd voor een aantal honden dat in het dieren asiel op een nieuw baasje zit te wachten. Als eerste Sam, een blonde Labrador reu van 9 jaar Sam is een schat van een hond, ook lief voor kinderen en met andere honden kan hij prima over weg. Of hij katten ook zo leuk vindt, is niet bekend. Sam is alleen nogal aan de dikke kant, dus zal hij wel op dieet moeten om wat overtollige pond jes kwijt te raken. Ook Sissi wacht op een lief baasje. Sissi is STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD een leuk klein hondje, een kruising Chi huahua met nog iets. Het is een teefje en ze is 6 jaar oud. Het is een lief hondje en ze kan het prima vinden met andere huis dieren. Ze heeft er alleen wat moeite mee als ze alleen thuis moet blijven. En als laatste Wolf. Wolf is een Duitse Herder reu van 6 jaar en hij zit al wat lan gere tijd bij ons in het asiel. Wolf is een lieve aanhankelijke hond, maar hij is niet gewend om binnen te zijn. Hij is het bes te op z'n plaats op een boerderij of een huis met veel grond eromheen waar hij op het erf kan lopen en een kennel tot z'n beschikking heeft. Wolf kan niet bij kleine kinderen en ook niet bij andere honden of katten. Naast deze honden zitten er nog tal van andere hon den, katten en konijnen op een nieuw baasje te wachten in die renasiel De Die renstee, Groene Kruisweg 14a te Numans- dorp, tel. 0186- 655150, ope ningstijden: Wolfis een lieve aanhanke lijke hond maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur, website: www.dierenstee.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4