Kleingeld vernielt eigen werk. Extra patrouilles en bebording op strand El f --------1 1 I 7- A-VA Acties In verband met drijfzand: Brandweer Ouddorp overhandigt hulpverleningsgereedschap aan Poolse brandweer Maatschappe lijke waarde ring van de zee lastig te meten Zwaardere straf voor doodrijder KNRM Nepvuurwapen in beslaggeno men Slejaargang Nr. 7738 Vrijdag 22 augustus 2008 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereform^er^-^andslag L Locatie ploegwed- strijd gewijzigd Griend brengt motorboot en 7 opvarenden aan wal Prinses Margriet er uit voor noodsignaal Knops^^ BEW EX. MIDDELHARNIS - 't Was 43 jaar geleden toen VVoongoed Flakkee, locn nog woning bouwvereniging Middelharnis geheten, haar 5(3()e woning in gebruik stelde - een woning in een bejaarden flat aan de Kas tanjelaan in Middelharnis. Een feestelijk moment was 't toen de woning werd 'o\ergedra- gen' aan de nieuwe bewoners, de dames De Wachter Boven op het appartement. Kastanjel aan 23, was duidelijk zichtbaar de aanduiding 'de 500e' neer gezet en de nieuwe bewoon sters werden door de loenina- lige burgemeester Hordijk van de gemeente Middelharnis en door de toeninalige woning- bouwvoorzitter ir Stuurman, in de bloemetjes gezet (zie bij gevoegde historische f()to's). Saillant detail is dat het wonin gencomplex aan de Kastan jelaan het eerste bouwproject was dat Bert Kleingeld - thans wethouder en loco-burgemees ter van Middelharnis, maar destijds medewerker van de woningbouwvereniging - van begin tot eind geheel zelfstan dig begeleidde. Nu de woning corporatie bezig is met een upgrade van de 'Bomenbuurt', waarin weer nieuwbouw wordt gepleegd, moet een aantal bestaande woningen het veld ruimen, waaroncler ook de 'llat' aan de Kastanjelaan. En het was Bert Kleingeld aan wie het afgelopen donderdagmid dag de 'twijfelachtige eer' was Hisldrische foto's van de feestelijke overhandiging van de nieuwe, 500e, woning van uév 'Middelharnis'. om die 500e woning van wel eer de eerste klap met de slo pershamer toe te brengen en aldus zijn eigen werk te vernie len. Maar de wetenschap dat er iets haais voor in de plaats zal komen, maakt natuurlijk alles goed, en deed Kleingeld met 'n glimlach plaatsnemen in de cabine van de sloperskraan. Gisterenmiddag gooide oud-medewerlier Bert Kleingeld van Woongoed Flakkee de beuk in zijn eigen werk. (Tekst en foto: Hans Vdlerius) OUDDORP - Afgelopen week zijn twee mensen met laag water vast komen te zitten in een zwin - een natuurlijk gevormde geul - op het strand van Oud- dorp. De mensen zaten vast tussen kilometerpaal 11,25 en 12,25, gelegen tussen de strandopgangen Wes terweg en Langedijk, dus een gebied van I kilome ter lengte van de in totaal 22 kilometer Ouddorps strand. De betreffende stroomgeul is plaatselijk 20-80 centimeter diep en is gevuld met klei en mod der, waardoor het strand soms moeilijk te belopen is. Naar aanleiding van het voorval treft de gemeente Goedereede thans aanvul lende maatregelen op het strand van Ouddorp. Dit betreft extra patrouilles en de plaatsing van extra waarschuwingsborden. Ondanks de borden die al op het strand staan, kwamen vori ge week de twee strandbezoe- kers vast te zitten in het zwin, dat zich gevormd heeft door een combinatie van een rustige winter en een oostenwind in het voorjaar In het water dat ach terblijft tussen de getijdenwis seling bezinken lichte klei- en algdelen. De modderlaag die hierdoor ontstaat, kan plaat selijk 20-80 centimeter diep zijn. Om dit fenomeen tegen te gaan vormde de gemeente Goedereede met behulp van bulldozers extra geulen naar de zee. Deze zijn op sommige plaatsen zelfs 50 meter breed en zorgen voor een betere doorstroming van het water Mogelijk worden hierdoor de kleidelen op een natuurlijke manier afgevoerd richting zee. Plaatselijk is echter nog modder aanwezig. Vooral strandbezoe- kers die vanaf de laagwaterlijn richting de duinen lopen, kun nen in het zwin vast komen te zitten. Al vroeg in het vooijaar plaatste de gemeente Goede reede waarschuwingsborden. Momenteel zet de gemeente Goedereede extra patrouilles in oiTi de strandbezoekers te waarschuwen voor het aanwe zige zwin. Bovendien breidt de gemeente het aantal waar schuwingsborden uit. Met deze maatregels wil de gemeente herhaling van incidenten ais vorige week beperken. Ter verduidelijking: Bij hoog water stroomt het zwin vol. De problematiek doet zich met name voor bij laagwater De gemeente adviseert daarom om bij laagwater op het betrefl'en- de stranddeel langs de hoog waterlijn te lopen. In overleg met Rijkswaterstaat en Water- Me/ diverse extra waarschuwings borden wordt de slrandbezoeker attent gemaakt op het gevaar van modder/drijfzand. Wandelen langs de hoogwaterlijn i.^ hier zondermeer het veiligst. foto's Hans Vdlerius schap Hollandse Delta zoekt de gemeente Goedereede naar een passende oplossing van het probleem. Enkele maanden terug bezocht een delegatie vanuit Goeree- Overtlakkee de Poolse gemeen te Ladek Zdrój. In het kader van de samen werking tussen de gemeente Goedereede en de gemeente Ladek Zdrój overhandigde de delegatie een brandweerwagen tijdens dit bezoek. De brandweer\vagen afkom stig uit Stad aan 't Haringvliet werd dankbaar in ontvangst genomen. Maar het bleef niet alleen bij een brandweerwagen. Afgelopen week overhandigde de brandweer van Ouddorp, in het kader van de steden band tussen Ladek Zdrój en de gemeente Goedereede, een set hulpverleningsgereedschap aan de brandweer uit Ladek, De Poolse delegatie bezocht vanuit Ladek Zdrój de gemeen te Goedereede. Onder deze groep mensen was ook een groep jeugdbrand- weerlieden en een aantal men sen van de beroepsbrandweer van Ladek Zdrój. Na eerder de brandweerwagen in ontvangst te hebben geno men, ontving de comman dant van de brandweer van Ladek Zdrój woensdaga\'ond 13 augustus een set hulpverle ningsgereedschap. Branclweercommandant Mijn den van Nimw'egen overhan digde de set. Het gereedschap bestaat onder andere uit een hypermoderne hogedrukpoinp w-aarop een knipper en een spreider aange sloten kan worden oin slachtof fers uit een voertuig te halen. De brandweer van Ladek kan hierdoor sneller en veiliger te werk gaan. Het gereedschap zal voorna melijk gebruikt worden in de plaats Konradov De laatste jaren is er buiten de visserij een toename van activiteiten op de Noord zee. Er komen windmolen parken, scheepvaartroutes, kabels en leidingen, natuur ontwikkeling, aquacultuur, enz. Voor grote projecten wordt op het land meestal een maatschappelijke kos- ten-batenanalyse (MKBA) gemaakt, waarmee de eco logische, economische en sociaal-culturele gevolgen van het project in kaart gebracht worden. Dit is voor projecten op zee min der eenvoudig. Het LEI, onderdeel van Wageningen UR, heeft de mogelijkheden verkend voor de uitvoering van een MKBA voor de vis serij op de Noordzee. Waarderingsvraagslukken op zee zijn anders dan op het land, met name wanneer het gaat om de waardering van externe effecten. Op zee vallen die buiten de directe belevings wereld van de burger; de zee is ver en de zee is diep. Er is geen direct contact met planten en dieren en het gebied kan niet of moeilijk bezocht worden. Dat heeft wellicht gevolgen voor de bereidheid om mee te betalen aan het in stand hou den van bepaalde waarden. Ook is er nog weinig bekend van de effecten van bijvoorbeeld bepaalde vangsttechnieken op het ecosysteem. Dit maakt het moeilijk om de gevolgen van de visserij in beeld te bren gen voor natuur en milieu. Naast de ecologische en econo mische effecten van de visserij, bestaan er ook sociaal-cultu rele effecten. Deze betreffen het tastbare culturele kapitaal zoals havens en schepen en het niet-tastbare kapitaal zoals de identiteit van de vissersge meenschap en haar gewoonten en gebruiken. Het resultaat van deze studie is een stappenplan voor het maken van een MKBA in een mariene omgeving, waarin in het bijzonder aandacht wordt gegeven aan de toepasbaar heid van een aantal gangbare waarderingsmethoden. 'AlüiTÖHUISipWR'O'OSTJ 300 dealer-occasions BIVIWZ3 Roadster 2.8 Kieur; blauw mei. Bouwjaar: 1998 Km.: 142,968 Prijs;12J5D,-(191,- p.mn( Miww.troostautos.nl Tel. (018131 23 66 DEN aAAG/DIRKSIAND - Een 35-jarige automobilist uit Middelharnis is in hoger beroep veroordeeld tot een zwaardere straf wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeval op de N215 ter hoogte van Dirksland. De man kreeg deze week door het Haagse gerechtshof vier maanden meer gevangenisstraf opgelegd clan het eerdere vonnis van de Rotterdamse rechtbank. Deze had de automobilist veroor deeld tot een gevangenisstraf van driejaar en vijfjaar rijont zegging. De man was in hoger beroep gegaan omdat hij schuld aan het ongeval ontkende en niet naar de cel wilde. De automo bilist gaf toe dat hij in een café vier biertjes had gedionken toen hij op 6 december 2005 in de auto naar zijn vverk stapte. De man ontkende echter dat; hij de macht over het stuur had verloren en op de verkeerde weghelft was terecht gekomen. De automobilist is reeds twee keer eerder veroordeeld wegens het rijden onder invloed. Tijdens het ongeval in Dirksland had de man drie keer meer gedronken dan is toegestaan. Tegen de man was twee weken geleden door de hofaanklager een gevangenis straf van vier jaar en vijf jaar rijontzegging geëist. De locatie van de ploegwed- strijd die morgen zou wor den gehouden in de Van Pal- landtpolder te Middelharnis is gewijzigd. Niet bij Middelhar nis, maar in de polder nabij Melissant zullen de wedstrij den nu worden gehouden, en wel aan de Halsweg (postcode 3248 LB). Deze is te bereiken vanaf de oude weg (Plaalweg) van Melissant naar Stellendam: vanaf de rotonde bij Melissant de eerste weg rechts (Kraaije- nissedijk), de tweede linksaf en naar beneden (Oosterweg), aan 't eind links beneden aan de dijk. Dinsdag 19 augustus om 18.17 uurwerddebemamiingdered- dingboot Griend van KNRM station Ouddorp binnen, door het Kustwacht Centrum gealar meerd \ooi- een \aartuig met stuur/motorproblemen bij boei SPI 2 op de Grevelingen. Vol gens de Kustwachlpost Oud dorp ging het om een open motorboot met 7 personen aan boord, die aan de oostkant \an de Hompelvoet lag en afkom stig was \an Port Marina. De bemanning durfde hel niet aan om tegen de wind (Zuidwest 7) terug te gaan. Met de Griend werd ter plaatse gegaan. De 7 opvarenden werden aan boord van de Griend genomen. Door 2 0]5Stappers werd de motor boot van 5,6 meter lengte, onder begeleiding van de red- ditigboM naar de haven \an Oucldorp gevaren. Vervolgens werden de 7 opvarenden van de motorboot naar Port Zelan- de gebracht. Woensdag 20 augustus, net na middernacht, werd de beman ning van de reddingboot Prin ses Margriet van KNRM slation Stellendam door hel Kustwacht Centrum gealarmeerd voor de melding 'Persoon vermist' bij de Pampus 4'. Onderweg naar hel boothuis belde de plaats vervangend schipper naar hel Kustwacht Centrum. Hij kreeg te horen dal er via een alarin- kastje, dal mensen bij zich dra gen, een alartii kwam uil de omgeving van de Pampus 4 Zo'n kastje geeft alle gegevens van de eigenaar en ook een positie op. Aan de politie werd gevraagd om bij de haven ie gaan kijken omdat daar nog auto's stonden. Er werd uitge varen, en na een paar minuten was de reddingboot ter plaat se. Op de opgegeven positie werd niets gevonden. Het hele gebied tussen de Kwade-Hoek, het strand van Rockanje en de sluizen werden afgezocht, maar er werd niets gevonden. In overleg met het Kustwacht Centrum werd daarop weer teruggekeeid naar het station. .^mmm Gebruikt was nog nooit 20 nieuw. f-' Knópi BV - Langf*rg 113 - 32*5 KG - SortimelsdliV - 0187 476767 Akkcfdooi BV - Kloosterwtg 2 4317 AL - Nootógouwc - Ollt 401347 bIJdkegelinAleiMi! MIDDELHARNIS - De pohne van district De Eilanden heeft maandagavond een immita- lievuurwapen in beslag geno men, dat nauwelijks van echt te onderscheiden was. Na een melding dat in een auto op het Zandpad een vuurwapen zou liggen, hielden politieagenten vier mindeijarige verdachten uit Sommelsdijk staande. Dit gebeurde door middel van een zogenaamde benaderingstech niek gevaarlijke verdachten (BTGV). In de auto werd een automatisch machinegeweer gevonden, dat na onderzoek nep bleek te zijn. De vier inzit tenden van de auto, jongens in de leeftijd van 16 lol 18 jaar, zijn overgebracht naar het poli tiebureau, waar hun ouders op de hoogte werden gebracht. De 18-jarige eigenaar van het nepwapen heeft er afstand van gedaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1