Jurgen Klapwijk verlaat VW Muziek tijdens Goereese Kunstdagen 6^ Paling wedstrijd SGO Processen- verbaal bij horecacontrole EIIAtlDEtl-niEUWS Laatste zomer beiaardconcert 2008 Filmarrange- ment in de Bibliotheek Mandoline Orkest verandert van oefenruimte Kinderactivi teiten tijdens Kunstdagen Fietspontje vaart nog twee weken Radio Flak- kee 'verslaat' Omloop Ophalen oud papier De noodklok luidt Opening modewinkel Feestjaar Excelsior Dressuur Manege Oost- moer Ten Brinke legt raadslidmaat schap neer EIIIVt1D^.f1IElJW5 Eenheid Orgelfestival PAGINA 2 Meer vragen De moderne recreant komt met tal van vragen naar het VVV-kantoor. Vroeger was de voornaamste vraag van de toe rist of er nog kampeer- of cara- vanplaatsen vrij waren. Volgens Jurgen Klapwijk komen de gasten nog wel met deze vra gen, maar men wil meer. "Als het regent dan komen de gas ten naar ons toe met de vraag wat ze zouden kunnen gaan doen. Maar ook met mooi weer wordt er gevraagd welke eve nementen er zijn". Jurgen legt uit dat de VVV's tegenwoordig veel meer met de gasten mee moeten denken dan vroeger, "want men wil echt vermaakt wórden en veel beter geïnfor meerd zijn". Vooral in het begin van zijn VVV-periode was het heel belangrijk om als nieuwe direc teur zich overal 'te laten zien'. Het kostte hem dan ook veel tijd, maar hij verzekert dat hij dit er graag voor over heeft gehad, want hij plukte er wel de vruchten van. 'Je bouwt een netwerk en men herkent je veel vlugger en je weet dan ook beter wat er onder de mensen leeft". Als hem dan ook gevraagd zou worden of hij een goede raad heeft voor de man of vrouw die hem opvolgt, zal het antwoord zeker luiden "zorg datje open staat naar heel de samenleving en datje bekend wordt..." Jurgen Klapwijk heeft tijdens zijn directeurschap er hard aan gewerkt om het toeristisch product van de gemeente Goe- dereede als eenheid te pre senteren. Volgens hem was er in de achterban van de VVV nogal eens de neiging om maar vooral voor zichzelf op te komen. In de loop der jaren heeft Jurgen geprobeerd om de leden ervan te overtuigen dat het belangrijkste is dat de mensen naar het gebied toe komen en dat daarom ook de gezamenlijk georganiseerde evenementen over het gebied verspreid dienen te worden, concurrentie hierin is dan niet aantrekkelijk voor de presenta tie. "Als je gezamenlijk iets doet op verschillende plaatsen dan zal het de ene keer wel zo zijn, dat men zijn bakje koffie in het centrum van Ouddorp drinkt en de volgende keer weer op één van de strandtenten, maar in het totaalplaatje profiteren ze er allemaal van". De scheidend VVV-directeur is dan ook blij dat verschil lende ondernemers zich heb ben gevonden in de Stichting Promotie Kop van Goeree, van waaruit men gezamenlijk ver schillende succesvolle evene menten organiseert, zoals de Visserijdag en de Boerenland- dag. Negatieve zaken Als Jurgen gevraagd wordt of hij ook negatieve zaken in de afgelopen jaren heeft ervaren, kan hij deze niet zo vlug ople pelen omdat hij een positief ingesteld mens is. "Wel zou ik graag hebben gezien dat sommige dingen sneller gere aliseerd zouden worden". Als voorbeeld noemt hij de aan pak van de ring in Ouddorp, die volgens hem wel heel lang op zich heeft laten wachten. Ook zou hij graag zien dat er wat eerder meer aandacht was geweest voor de waarde van het toeristisch-recreatieve pro duct van het gebied. "Tot voor kort werden vernieuwingen tegengehouden met het argu ment: 'we moeten geen tweede Renesse worden'. Dit is hele maal niet aan de orde, maar we zijn wel de belangrijkste bedrijfstak binnen de gemeen te". Hij is dan ook blij dat steeds meer ondernemers - die ook van Ouddorpse afkomst zijn - zich dit gaan realiseren. Jurgen vindt het heel belang rijk dat juist het cultuureigene van de streek aan de toeris ten gepresenteerd wordt. Hij prijst dan ook de initiatieven van vissers en landbouwers op dit gebied. Verder verzekert hij dat hij zeer ingenomen is met de vooruitgang die het Inno vatieplatform Kop van Goeree heeft geboekt met het ontwik kelen van goed onderbouwde ideeën voor de economisch- recreatieve toekomst van het gebied. Tijdens zijn periode in Oud dorp was hij in het begin alleen maar directeur van de VVV in Ouddorp, maar in de tussentijd is hij ook direc teur geworden van de VVV Schouwen-Duiveland. In de afgelopen tijd is hij natuurlijk ook van 'beide kanten' betrok ken geweest bij de ontwikkelin gen rondom de Brouwersdam. Hij verklaart zeer tevreden te zijn met de resultaten die daar door gezamenlijke aanpak zijn De 6*^ palingwedstrijd van sportvisserij Goeree Over- flakkee werd gehouden op vrijdag 15 augustus in het Haringvliet op het gors bij familie De Leeuw. Er waren 26 deelnemers die vol goede moed om 20.30 uur aan de wedstrijd begonnen. Het was volle maan, erg helder en windstil. De meeste hen gels stonden net zo stil als de wind. 19 Vissers wisten paling te vangen, in totaal 35 stuks met een lengte van 12 meter en 33 cm. Volgende week is er een bootviswedstrijd, zodat de volgende palingwedstrijd pas genouden wordt op 29 augustus 2008, op de zelfde locatie. Onderstaand de uit slag van de eerste 10 van 15 augustus. 1. Hameeteman 138 cm. 2. M. Vroegindewey 104 cm. 3. K. Struik 100 cm. 4. J. Landman 97 cm. 5. L. Struik 86 cm. 6. J. de Jong 84 cm. 7.1. V^olfert 83 cm. S.Marijn 78 cm. 9. N. Bazen 74 cm. 10. J.K. Venneman 72 cm. SOMMELSDIJK/MIDDEL- HARNIS - Naar aanleiding van controles bij onder andere winkelcentrum D'n Diek heeft de politie van district de Eilan den in de nacht van vrijdag op zaterdag verschillende proces sen-verbaal opgemaakt. Een verdachte, een 22-jarige man uit Sommelsdijk, werd aange houden voor vandalisme/bal dadigheid. Hij had met een uit de grond getrokken verkeers bord op straat en tegen paaltjes geslagen. De verdachte werd na een korte achtervolging aangehouden. Tegen de ver dachte is proces-verbaal opge maakt voor baldadigheid en openbare dronkenschap. Hij bleek zwaar onder invloed van alcohol. Andere bekeuringen werden gegeven voor het op straat nuttigen van alcoholhoudende drank (4x) en het op straat gooien van afval (lx). Tot. slot is na een korte achtervolging op het Kerkepad een man aan gehouden omdat hij nog een geldboete moest betalen. Christelijk streekbiad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmi). Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-clewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal(elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, lel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: g.verweijégebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). bereikt en over de plannen die nog in de maak zijn. Gezien zijn voorliefde voor het kustgebied in de Delta zal men na zijn afscheid Jurgen en zijn gezin nog wel eens tegen het lijf lopen en dat niet alleen vanwege zijn voorkeur voor de kust, maar in de afgelopen jaren "heb ik hier veel vrien den gekregen..." Op woensdag 27 augustus kan men vanaf 14.00 uur persoon lijk afscheid van Jurgen nemen tijdens een hiervoor georga niseerde receptie bij Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam aan de Ossenhoek 1. GOEDEREEDE - Het achtste en alweer laatste concert in de door de Stichting Vrienden van de Goereese Beiaard geor ganiseerde Zomerserie Bei- aardconcerten 2008 wordt op zaterdag 23 augustus a.s. tus sen 16.00 en 17.00 uur gegeven door Gijsbert Kok, organist en beiaardier te Voorschoten. Gijsbert Kok (1963) studeerde aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag de hoofd vakken orgel en kerkmuziek. In 1988 behaalde hij het diploma Uitvoerend Musicus Orgel en het Praktijkdiploma Kerkmu ziek. Hij volgde daarna master- classes voor orgel in binnen- en buitenland. Tevens studeerde hij beiaard bij Bernard Win- semius aan de Nederlandse Beiaardschool in Amersfoort. Hij behaalde het diploma Uitvoerend Musicus Beiaard met aantekening improvisatie in 1995. Hij was winnaar van beiaardconcoursen in Tilburg, Groningen en Enkhuizen. Van 2004 tot 2006 studeerde hij succesvol bij Henco de Berg voor een masters degree in orgelimprovisatie aan het Fon- tys Conservatorium in Tilburg. Momenteel studeert hij hoofd vak theorie der muziek aan het conservatorium in Rotterdam (Codarts) bij Peter-Jan Wage- mans en Patrick van Beur zen. Gijsben Kok is beiaardier van o.a. Bergen, Voorschoten, Weesp en Zoetermeer. Hij is als organist verbonden aan de Domkerk in De Lier, de Salva- torkerk in Bodegraven en de American Protestant Church in Den Haag. Hij treedt als organist en beiaardier regel matig op, zowel in Nederland als daarbuiten. Gijsbert Kok heeft voor zijn concert in Goedereede een pro gramma samengesteld waarbij de luisteraar zowel bekende als onbekende werken voorbij hoort komen, zoals werk van Corelli, een eigen improvisa tie op een bekend volksliedje, een Ariëtta van Haydn en een menuet van Paderewski, wer ken van Fauré en Tsjaikowsky (o.m. de Bloemenwals), en een Suite voor beiaard van de in de beiaardwereld bekende en ze^r gewaardeerde Amerikaanse beiaardier John Courter. Programma's zijn gratis te verkrijgen bij de kassa van het Torenmuseum, onder in de toren. Het beste kunt u de muziek beluisteren aan de voet van de toren of in de daarbij gelegen kruidentuin. Als u de toren beklimt kunt u Gijsbert Kok ook aan het werk te zien op de fraaie speeltafel direct onder de beiaard. OUDDORP - In de loop van de jaren zijn er heel veel boe ken verfilmd. Vanaf september wordt in de Bibliotheek in Oud dorp (Hofdijksweg 20) iedere eerste woensdag van de maand zo'n boekverfilming vertoond. Het is mogelijk om per keer te reserveren 4,00 per avond) of gelijk voor het hele seizoen. (10 filmavonden). Wanneer u een toegangskaart reserveert heeft u de mogelijk heid om gratis een exemplaar van het boek aan te vragen, zodat u boek en film met elkaar kunt vergelijken. Na afloop van de filmvertoning is er gelegen heid tot napraten onder het genot van een hapje en drank je. De toegang is vanaf 12 jaar. De filmavonden beginnen om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur staat de koffie en thee klaar. Voor een exact overzicht van de vertoningsdata, reserveren van plaatsen en meer informa tie: www.bibliotheekzuidhol- landsedelta.nl. De betere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kanaal 105, Middelharnis, (0187) 48 27 84 WTvTv.hetbinnenhuismiddellianlis.nl MIDDELHARNIS - Met ingang van 2 september hervat Mandoline Orkest Estampida weer haar oefeningen. Dit sei zoen heeft het orkest hiervoor een nieuwe ruimte: Het Dien stencentrum, Doetinchemse- straat 27 in Middelharnis. Wilt u een oefenles? Of lid wor den van het orkest? Dan kunt u contact opnemen met tel 0187-482322. De eerstvolgende optredens na de zomerstop zijn: 13 september Open Monumenten dag 2008 van: 11.00 tot 12.00 uur in het oude Raadhuis van Middelharnis; 13.30 tot 14.30 uur in de Hervormde kerk van Sommelsdijk; 15.00 tot 16.00 uur in de RK kerk in Oude-Tonge. 27 september in de RK Kerk in Stampersgat samen met: M.O. Melodia uit Stampersgat, M.O. Rosa Musica uit Lottum. Aan vang 14.00 uur. GOEDEREEDE - Dit jaar viert de Kunststichting Goedereede haar 10 jarig jubileum. Daarom kunt u tijdens de tiende editie van de Kunstdagen niet 5, maar 10 dagen genieten van kunst en cultuur in Goedereede. Van 21 t/m 30 augustus worden er tal van activiteiten georgani seerd. Voor alle leeftijden, maar ook een paar speci aal voor kinderen. Op woensdag 27 augustus vanaf 14.00 uur is er een inter- actieve speurtocht langs de expositie in het centrum van Goedereede*, deelname is gra tis. Van 13.30 tot 15.30 uur kunnen kinderen tussen 4 en 12 jaar op de Markt meedoen aan de workshop '10 vingers op een buik'. Ceciel Schone en Sarette Bakelaar begeleiden ze bij het beschilderen van een T-shirt d.m.v. hand- en vin gerafdrukken. Kaarten a 5 zijn verkrijgbaar bij de VVV in Ouddorp. Op zaterdag 30 augustus ver telt Hans van Woerkom ver halen in de Toren voor zowel kinderen als volwassenen. Hij wordt begeleid door muzi- kante Helma Hartman. Hans is een enthousiaste verteller, die verhalen vertelt met zijn hele lichaam. Hij neemt je mee op reis naar andere tijden en andere plaatsen. Hans ver telt zo boeiend dat je het ziet gebeuren voor je ogen. Helma speelt vooral middeleeuwse muziek. Haar instrumenten zijn verrassend: doedelzak, schalmei en fraaie fluiten. In de schuur op De Pad staan speciale houten muziekinstru menten die ontwikkeld zijn door musicus en muziekpeda- goog Bert van Bommel. Om 12.00, 13.15 en 14.30 uur kun nen kinderen onder zijn bege leiding er op experimenteren met geluiden. In de schuur hangen ook de portretten van 1 O-jarigen die tijdens het schooleducatie pro ject van de Kunststichting zijn gemaakt op alle basisscholen in de gemeente. Op straat is Martin Forget te vinden, hij is mimispeler, clown en straatartiest. Voor de allerkleinste is er kinderthe ater Laurette, dat vanuit een wandelende poppenkast voor stellingen verzorgt. De kinderen kunnen ook op zaterdag weer deelnemen aan een workshop. Onder leiding van Peter Nuijten - kunstenaar en ontwerper van houten meu- belè, die ook exposeert tijdens de Kunstdagen - kunnen ze totempalen maken. Alle activiteiten op 30 augus tus zijn gratis. Op zaterdag 30 augustus staat er een infostand op de Noordzijde Haven voor alle informatie en het pro grammaboekje. Daar is tevens de prent van het jaar en de catalogus te koop. Bij onder meer de VVV in Ouddorp is een flyer met het programma verkrijgbaar. Het complete programma van de Goereese Kunstdagen kunt u vinden op website www. kunstsuchunggoedereede.nl. M heel wat mensen hebben de afgelopen weken de overtocht gemaakt met de Linquenda van Hellevoetsluis naar Mid delharnis en op de woensda gen naar Tiengemeten. Nog twee weken, tot eind augustus, vaart de Linquenda nog op maandag, dinsdag en donder dag twee maal per dag tussen Hellevoetsluis en Middelhar nis, met uitzondering van 21 augustus. En op woensdag gaat de boot naar Tiengemeten. De Linqueda heeft plaats voor 30 personen en 25 fietsen. De opstapplaats is in Hellevoet sluis bij de oude tramhaven op maandag, dinsdag en donder dag om 10.00 en 14.30 uur. Op woensdag alleen om 10.00 uur. In Middelharnis kunt u om 11.00 en 15.30 uur opstappen bij het oude RTM veersteiger. Op woensdag alleen om 11.00 uur. DIRKSLAND - Ook dit jaar doet Radio Flakkee verslag van de Omloop Goeree-Overflak kee. U kunt de belevenissen en vorderingen van de deelne mers volgen vanaf vrijdag 22 augustus 17.00 uur tot zater dag 18.00 uur. Radio Flakkee heeft de beschikking over een mobiele studio en zal tijdens de loop diverse interviews en impressies uitzenden. Ook zullen diverse reporters hun bevindingen via de radio ten gehore brengen. Radio Flak kee is te ontvangen via 105.3 FM (gemeente Dirksland) en 105.9 FM (gemeente Oostflak- kee) en op de kabel via 107.1 MHz. In Nieuwe-Tonge zal morgen, woensdag 20 augustus, het oud papier weer worden opgehaald voor de Hervormde gemeente. Gelieve het papier vóór 18.00 uur goed gebundeld aan de kant van de weg te zetten. De noodklok luidt bij Kom Over En Help Oorlog in Georgië: we worden overstelpt met vragen om hulp in die grote nood. Voedsel, medicijnen, kleding, bed dengoed: het tekort is zó groot. Ze smeken om onu steun en gebed dat is het wat hoop geeft en wal hun nog redt. Duizeriden zijn op de vlucht voor het oorlogsgeweld en worden dagelijks erbarmelijk gekweld. ledere dag heeft Kom Over En Help telefonisch contact, 't gaat moeizaam, maar we weten daardoor exact, dat ook de jonge mensen worden opgeroepen, om te vechten in de oorlogstroe pen. We mogen ook vermelden: mensen wal heeft u de KOKU verblijd, er i% heel veel gebracht in deze vakantietijd.' Héél veel goederen mochten wij ontvangen, waar onze medemensen zo naar verlangen. Opnieuw een oproep: ga alstublieft zo door! U kunt hel van maandag t/m zater dag brengen hoor Kleding graag heel en schoon, en u ontvangt dan liefde en dank baarheid als loon. Familie A. HoUeman, Koninginnelaan 17, Nieuwe- Tonge Tel. 0187 651404, b.g.g. 0187 651480 of 651922 OUDDORP - Donderdag avond a.s. om half acht opent wethouder Arend-Jan van der Vlugt van de gemeente Goedereede de vernieuwde modewinkel aan de Boompjes te Ouddorp. Nadat modehuis Aleman zijn deuren had geslo ten, heeft Erwin de Kievit de winkel overgenomen. Na een grondige verbouwing wordt de winkel donderdagavond fees telijk geopend en gaan vrijdag morgen de deuren open voor de klanten. DIRKSLAND - Op 27 augustus a.s. breekt er voor het gemengd koor Excelsior een heel druk en belangrijk seizoen aan dat pas eindigt op I januari 2010. De eerste repetitie van het nieuwe seizoen wordt gehouden in verenigingsgebouw 'De Scha kel' te Dirksland, van 20.00 uur tot 22.15 uur. Excelsior gaat zich dan voorbereiden op twee kerstconcerten die dit jaar zul len plaatsvinden. Het eerste op 17 december in De Schakel, samen met muziekvereniging Amicitia, het tweede kerst concert op 24 december in de Prins Mauritsschool te Middel harnis, op uitnodiging van de Emmauskerk te Middelharnis. Maar omdat Excelsior op 26 november 1909 is opgericht zal heel 2009 een feestjaar zijn voor de vereniging. Er staan diverse activiteiten op het pro gramma: een buitenlandse reis met concert in Duitsland in de maand mei, een jubileum concert in sporthal De Gooye op zaterdag 28 november, een groots concert waaraan een goed doel verbonden zal wor den, een receptie voor geno digden met aansluitend een feestavond voor de leden en partners op 4 december, een fototentoonstelling eveneens op 4 december, een boekje over de geschiedenis van Excelsior Veel activiteiten dus, met voor u de mogelijkheid om hierbij aanwezig te zijn als lid van dit koor. Nieuwe leden zijn harte lijk welkom en belangstellen den kunnen gerust eens een kijkje nemen. Tevens bestaat de mogelijkheid om projectiid te worden van 27 augustus tot 1 januari 2010. U krijgt dan muziek en kleding van het koor maar u betaalt geen contributie en u heeft geen verplichtingen. Wie meer wil weten, kan con tact opnemen met secretaris Wim Polder, tel. 0187-486510, of met voorzitster Rineke Dolis- lager, tel. 0181-316239. DINSDAG 19 AUGUSTUS 2008 STAD AAN'T HARINGVLIET - Uitslag van de dressuurwed- strijd, gehouden op zaterdag 16 augustus jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Proeven Fl en F2. Cock Robijns, Osborne, 235 pnt, FI; Nanda Ebink, Alwin, 228 pnt, F2; Joke Robijns, Jess, 225 pnt, Fl; Veerle Wijtvliet, Sjappe- loep, 223pnt, FL Proeven F3, F5, F6, F7, F8. Patrick de Winter, Osborne, 235 pnt, F8, tevens diploma F8 behaald; Mindy Gouw, Felix, 229 pnt, F3; Martine v. Driel, Maistro, 229 pnt, F6; Jierga Tanis, Svaturn Undra, 223 pnt, F8, tevens diploma F8 behaald; Kitty Confurius, Debbie, 218 pnt, F7; CaroHen Mijnders, Twenkle, 211 pnt, F5. Proeven F9, F10, FlI. Lisan- ne Lokker, Tazz, 239 pnt, F9; Robbert Confurius, Doddle, 232 pnt, F10, tevens diploma FIO behaald; Agnita Nouwen, Omar, 232 pnt, FIO; Brenda v.d. Nieuwendijk, Snoopy, 231 pnt, FIO, tevens diploma FIO behaald; Rowena Koster, Nan cy, 228 pnt, F10, tevens diploma FIO behaald; Leanne Vlaspoel Mario, 227 pnt, F9; Daniella Vis, Joy, 224 pnt, FIl; Jessica Jacobs, Debbie, 222 pnt, F9; Patricia Tichem, Nancy, 217 pnt, Fll; Naomi Moerkerke, Whoopi, 216 pnt, FIO, tevens diploma FIO behaald; Carlijn Bomas, Nancy, 214 pnt, FI I. Proeven B3 en B4. Leonie v. Nieuwenhuijzen, Floortje, 189 pnt, B4; Leonie v. Nieuwen huijzen, Floortje, 188 pnt, B3; Lisanne Lokker, Hazel, 180 pnt, B3; Chantal Jansen, Tra- cey, 177 pnt, B3; Chantal Jan sen, Tracey, 174 pnt, B4. Proeven Ml-15 en Ml-16. Mariska v. Groningen, Bowie, 191 pnt, MI-15; Mariska v. Groningen, Bowie, 173 pnt; Ml-16. MIDDELHARNIS - Om persoonlijke redenen heeft de heer F. ten Brinke met onmiddellijke ingang zijn lidmaatschap van de gemeenteraad voor de Partij van de Arbeid fractie van Middelharnis opgezegd. Als eerste opvolger heeft de heer W. Hooijman uit Middelharnis zich bereid verklaard de raadsze- tel van de PvdA fractie te-gaan bezetten. GOEDEREEDE - Enkele maanden geleden ont stond een unieke samen werking tussen Kunst stichting Goedereede, de Hervormde Kerk Goede reede (PKN) en Stichting Podium. In het kader van deze samenwerking krijgt het Orgelfestival Goeree- Overflakkee een vervolg op de zaterdagen 23 en 30 augustus. Getalenteerde amateur- en professionele musici van eilan- delijke bodem verzorgen con certen in de Hervormde Kerk, ais programmaonderdeel van de Goereese Kunstdagen.Het programma op zaterdag 23 augustus ziet er als volgt uit. 12.00-12.30 uur: Arjan de Nooij- er, Stellendam. Deze enthousi aste jonge amateurorganist is bekend met een groot aantal orgels op ons eiland. Graag levért hij zijn bijdrage aan dit festival van eigen bodem. 13.00-13.30 uur: Sander van den Houten, Sommelsdijk. Sander studeerde deze zomer af aan het conservatorium van Rot terdam, waar hij studeerde bij Bas de Vroome. Tevens volgde hij lessen bij Aart Bergwerff. Sander is één van de vaste organisten van het drieklaviers Van Vulpen orgel in de Her steld Hervormde kerk te Som melsdijk. 14.00-14.30 uur: Organist Anton Weenink (Dirksland) en trompettist Ron Braber (Oude- Tonge). 1. Deze begaafde amateurmuzi kanten zijn goede vrienden. Anton is één van de vaste bespe lers van het historische Künc- kel orgel in de Herv. Kerk te Dirksland. Ron is naast trom pettist en drijvende kracht ach ter het jeugdorkest van fanfare Vooruit uit Oude-Tonge, orga nist van de RK-kerk te Oude- Tonge en Achthuizen. 15.00-15.30 uur: Sander van den Houten. 16.00 uur: Slotconcert Blok fluittrio Sub Rosa, met o.a. Nadine Stolk (Middelharnis) De leden van Sub Rosaontmoet- ten elkaar op het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Janet Forbes en Kim Stockx studeren daar bij Reine-Marie Verhagen en Dorothea Winter. Nadine Stolk studeerde deze zomer af als Bachelor of Music en begint in september 2008 met de Master Muziekpeda gogiek op het Koninklijk Con servatorium in Den Haag bij Reine-Marie Verhagen, Sebas- tien Marq en Dorothea Winter. Als trio volgen zij ook lessen bij Daniël Bruggen, bekend van het Amsterdam Loeki Stardust Quartet. Het blokfluittrio Sub Rosa is gevormd in september 2007 en treedt regelmatig op, zowel in regio Den Haag als elders in het land, o.a. in het Fringe pro gramma van het Festival Oude Muziek te Utrecht. Klassiek concert In de Toren van Goedereede wordt in het kader van de Kunstdagen een klassiek con- Het blokfluittrio Sub Rosa. eert gegeven op donderdag 28 augustus. Violiste Radka Dohnalova en klarinettist Har- ry-Imre Dijkstra spelen wer ken van G.Ph.Telemann, Ji i Matys, J.S.Bach, Nicolö Paga- nini, Béla Kovacs, Géza Frid en na de pauze Don Giovanni van W.A. Mozart, in een bijzonder tempo. Het duo is een uniek ensem ble. Op talloze podia tussen Londen en Praag heeft het veel nieuwsgierige bezoekers weten te overtuigen van zijn kwalitei ten, waarbij hecht samenspel, muzikale diversiteit en commu nicatieve kracht (ook verbaal) hand in hand gaan. In Goede reede zijn ze op 28 augustus vanaf 20.00 uur te beluisteren in de Toren. Toegangskaarten kosten 10 en zijn te koop bij de VVV te Ouddorp en op donderdagavond voor aan vang van het concert aan de kassa in de Toren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2