Poolse delegatie ontvangt onvergetelijke indruk tijdens bezoek aan gemeente Goedereede Directeur Jurgen Klapwijk verlaat WV Ouddorp aan Zee r TR©0ST| "Open staan naar de samenleving is heel belangrijk" tiomeetemftii f\-M ^^.''DDEi PAJ^ii^ 81e jaargang Nr. 7737 Dinsdag 19 augustus 2008 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Excursies Samenwerking OUDDORP - Het eind van deze maand zal Jurgen Klapwijk, directeur van de WV Ouddorp aan Zee, de deur van het Blaeuwe Huus, voorgoed achter zich slui ten omdat hij een nieuwe werkkring heeft gevonden. Hij sluit hiermee een periode van ongeveer elf jaar af, waarin hij heel nauw betrokken is geweest bij het wel en wee van de recreanten en de leden van de VW. Voorkeur voor de kust vervolg op pagina 2 De Waal Hoveniers ONLINE BOEKHOUDEN VOOR ONDERNEMERS WWW.LODDERFiNANCIALS.NL www.dekaashal.nl Erf- en sierbestrating 300 dealer-occasions Mercedes-Benz E-200 K Combi Kleur: zwart met. Bouwjaar: 05-2004 Km.: 19.311 Prijs: 32.950,- (494 - p.mnd.) www.troostautos.nl Tel. (0181) 31 23 66 Sinds een aantal jaren heeft de gemeente Goedereede een stedenband met de Poolse gemeente Ladek Zdrój. De eerste contacten kwamen tot stand toen de brand weer van Goeree-Overflakkee in 1998 hulp bood bij de overstromingen in Polen. Enkele jaren later, op 8 mei 2001ondertekenden de burgemeesters van Ladek Zdrój en van Goedereede een overeenkomst voor onbepaalde tijd om de samenwerking vast te leggen. En in mei 2007 richtte de gemeente Goedereede zelfs een comité op om de stedenband te verbreden en te verdiepen. Ieder jaar nu organiseert één van de twee gemeenten een uit- wisselingsbezoek. Deze zomer is de gemeente Goeder eede aan de beurt. Zo bracht aigelopen week, van I I t/iii 16 augustus, een Pools gezelschap - een delegatie van (Ie gemeente l.adek Zdiój-een bezoek aan de gemeente. De burgemeester en de raadsvoor zitter van de r\)olse gemeente, maar ook een groep jeugd- brandweerlieden en een aantal mensen van de beroepsbrand weer - in totaal 17 personen waren op de Kop van (Joc- ree te gast. Het stedenband- comilé l.aflek, dat bestaat uit burgemeester Van de Velde-de Wilde, gemeentesecretaris Van Steeg, jan Kees van der Kloos ter, ilenk van Oostenbrugge, Henk van der Meer en Harry Scholtcns, bereidde dit bezoek vooi' en stelde een uitgebreid progiannna samen. De aan wezigheid van een tolk zorg de ervoor dat optimaal kon worden gecommuniceerd, en natuurlijk werd ook liet nodige in het Kngels geconverseerd. Het was een week waarin de stedenband is versterkt en de mogelijkheden \'oor uitbrei ding van de samenwerking zijn besproken. Maandagavond werd dé Poolse delegatie ver welkomd door het steden- bandcomité van de gemeente Goedereede. Na het ofïiciële welkom in de Raadzaal van het gemeentehuis van Goedereede stond een aantal excursies op het progrannna. Het gezel schap bezocht ondermeer het stadje Goedereede met zijn toren, de Ouddoi pse Redding brigade, camping De Klepper stee, het R TM museum op De Punt en de brandweerkazer ne van Ouddorp, er werden bezoeken gebracht aan Delta Expo en aan de visaf'slag te Stel- lendam, er werd een rondvaart gemaakt door de Rotterdamse havens, de Luchtmachtbasis te VVoensdrecht werd bezocht alsmede het brandweertrai ningscentrum Risk op de Maasvlakte. De meest bijzon dere ervaring was het bezoek aan het oeièncentrum van de brandweer op de luchtmacht basis in Woensdrecht. Hier werden diverse bluswagens bekeken en branden geblust. Zowel de brandweerlieden als ook de rest van de delegatie waren hiervan zeer onder de indruk. Het bezoek van de groep uit Ladek wordt afge sloten met een diner op Port Zélande, waar hel gezelschap ook verbleet. .Maast de excursies is afgelo pen week veel gepraat over de huicUge samenwerking. Een evaluatie van beide partijen gaf aanleiding oni de samen werking verder uit te breiden en zo cle samenwerkingsband te verstevigen. Op het gebied van kunst en toerisme zal de komende jaren veel informa tie worden uitgewisseld. De Goereese Kunststichting biedt hierbij mogelijkheden tot het uitwisselen van kunst. In Ladek zelf is een route aan gelegd die langs verschillende gebouwen van Marianne van Oranje komt. Prinses Mari anne der Nederlanden (1810- 1883) heeft veel betekend voor het gebied. Tijdens haar ver blijf in deze streek heeft zij veel geïnvesteerd in de aanleg van wegen en de ontwikkeling van de (glas)industrie. De komen de jaren zullen er toeristische plannen ontwikkeld worden oin deze route tot een 'trek pleister' te maken. Om van elkaar te kunnen leren zijn onderlingook de ambtelijke organisatie en de verschillende overlegstructuren besproken. Deze kennisuitwisseling bracht niet alleen opvallend veel over eenkomsten, maar juist ook enkele interessante verschil len met zich mee. Het steden- bandcomité onder leiding van burgemeester Van de Velde en de delegatie uit Ladek Zdrcy kijken beiden terug op een gezellige inaar vooral leerzame week. Om het in de woorden van de Poolse burgemeester uit te drukken: "Ik heb geen woorden voor hetgeen ik deze ïveek allemaal gezien heb, het was onvergetelijk." Als dank voor hel ontvangen van de delegatie ontving de burge meester uit handen van haar Poolse collega uit Ladek een kristallen bokaal met daarin gegraveerd het feit dat er reeds tien jaar contact is tussen beide gemeenten. De bokaal zal een De Poolse delegatie tijdens haar bezoek aan de Haringvlie/sluizen. Foto's: Hans Vütenus mooie plaats krijgen in de hal van het gemeentehuis. Door: Adri van der Laan Voor velen in de gemeente Goedereede kwam de mede deling dat Jurgen Klapwijk, de :i7-jarige directeur van de VVV Ouddorp aan Zee zou vertrek ken volslagen onverwachts. Volgende maand zal hij de 'pr- tak' van het bedrijf Enof com municatie en ontwerp (www. enol.nl) onder zijn hoede krij gen. Het blijkt dat hel aanbod voor de nieu\ve baan ook voor hem vrij onverwacht is geko men, want hij geeft aan dat hij niet actief op zoek was naar een nieuwe baan. "Ze kwamen op mijn dein' kloppen met de viaag of ik interesse had in die baan". En ondanks dal hij "altijd fluitend" naar zijn werk is gegaan heeft hij hel aan bod \'an Enof toch aanvaard. )urgen legt uit dal hij vindt dat een directeiu' \an de VVV altijd actief, betrokken en inno vatief met zijn werk bezig moet zijn, zodat je zowel nieuwe als bestaande activiteiten altijd 'fris' aan kan pakken. "Dan is het wel de vraag of, als ik over een tijdje 20 jaar bij de \'VV werkzaain ben, nogal altijd even fris zal zijn". Hij acht het daarom niet verkeerd voor de VVV Ouddorp aan Zee dat iemand anders het roer over neemt. Ondanks dat hij in Ridderkerk geboren is en dal hij na een tijdje in Ouddorp te hebben ge^voond. weer in Ridderkerk is neergestreken, wil dit niet zeggen dat hij ruim elf jaar geleden helemaal 'blanko' rich ting de kust is gekomen. "Van af toen ik nog jong was ging ons gezin altijd met vakantie naar een camping in Burgh- Haamstede en daarom heb ik een \oorkeiir \oor dit gebied gekregen". Via een stagepro ject voor zijn opleiding aan de NHTV (Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer) was hij al even in Burgh-Haamste- de actief geweest en toen er in 1997 een advertentie verscheen waarmee inen in de vacature van VVV-directeur in Oud dorp wilde voorzien, sollicileer- de hij. En min of meer tot zijn verbazing werd hij als 25-jarige jongen aangenomen. Hierinee volgde hij Monique Herbonet op en trad hij in de voetsporen van zijn andere voorganger 'Kees 'VVV' Hameeteman, die in \roeger jaren het uitvoeren de werk \an de VVV voor zijn rekening nam. In de afgelopen jaar is er natuurlijk ook in 'recreatie- land' op de Kop van Goeree veel veranderd, maar Jurgen verzekert dat het hoofddoel nog steeds is hel zo goed mogelijk ten dienste staan van de klanten en met die klanten wordt niet alleen de toeristen, die bij hel VVV-kantoor aan kloppen bedoeld, maar ook worden de belangen behar- Ugd van de honderden leden van de VVV op de kop van het eiland. "Iedereen krijgt evenveel aandacht van ons", geeft Jurgen aan, "of het nu gaat om Port Zélande of om iemand die één zomerhuisje verhuurd. Het gaal erom dal De scheidend directeur van de lil'Ouddorp aan Zee, bij de ingang van het Blaeuwe Huus, uvin lulhi-j' naar binnen zijn gegaan voor injonnutie over de omgeving. onze klanten (de toeristen) met onze klanten (de leden) in contact worden gebracht". En dit geeft aan dat een VVV'er in deze inoderne lijd van alle markten thuis moet zijn. QO Rechtspraktijk IVliddelliarnis liirs. Spuij S Verplanke Juristen en tv!ediators Tel. (0187) 48 86 85 email: Infoerpmh.nl Fax (0187) 48 41 14 website: www.rpmh.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl r-» Jw tuin doet het goed.,. Met hulp van William de Boet. 750 ml showtujn in Achthuizen. Maak een afspraak voor inspirerende ideeën. Tel 06 51 39 05 12 Rrrra J. J. van Gurp Oudedijk14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl '■Il ii t «"^VPKl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1