Parking Watchers: 'Visitekaartje van gemeente en oren en ogen van politie' \i^ Veel trouwerijen op 8 augustus 2008 ^jj^^gl 1^^^ ygv^ i rr>A' Veel waardering van de gasten Aanleg sportpark Middelharnis na zomervakantie van start Werkgroep Uzon 81ejaar<jang Nr. 7735 Dinsdag 12 augustus 2008 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag GOEDEREEDE - Sinds 1994 zijn ze al - min of meer opvallend - actief tijdens het zomerseizoen in Ouddorp: De Parking Watchers. Ruim twintig jongeren zorgen in de zomermaanden er dagelijks voor dat er rondom de stranden van Ouddorp toe zicht is en dat de bezoekers een handje worden geholpen bij het vinden van een goede parkeer plaats of de juiste weg. Dat ze hierbij een meer waarde geven aan het imago van Ouddorp staat volgens de betrokkenen buiten kijf. Parkeerterreinen De Waal Hoveniers J^^^ Visser Visser Slordig Uitzendbureau Reacties Toekomstiee agenten Erf- en sierbestrating www.dekaashal.nl Tekst en foto's: Adri van der Laan "Is het hier betaaki pai keren?" zo htiren tie Parking Watchers regehnatig uit rle monden van de recreanten che de Ouddorp- se stranden bezoeken. De toe risten begrijpen niet altijd dat de Parking VVatclier een giatis voorziening is die de gemeente en de politie aan hun gaslen bieden. Op een heel zonnige en war me braderie- en stranddag in Ouddorp ontmoetten we de Parking Watchers in hun uit valsbasis, het politiebureau van Ouddorp aan de Wilhelniina- weg, tijdens de briefmg. De coördinator van de l'arking Watchers, buintagenl van de Politie Rotterdam Rijnmond te Stellendani en CFOcdereede, Johan van Oeveren, die deze dag de brieling verzorgt, heelt, samen met zijn toenmalige col lege Wim Bik, aan de wieg van de Parking Watchers gestaan. "In het verleden zag ik der gelijke Parking Watchers, die actief waren bij het racecircuit in Zandvoort. Ik vroeg infor matie bij mijn collega daar want dit leek me ook wel wat voor Ouddorp". De ervarin gen in Zandvoort waren gun stig en daarom opperde johan van Oeveren het idee bij de gemeente Goedereede en de toenmalige wethouder Vissers en burgemeester Van Velzen raakten eveneens enthousiast. In 1994 werd in Goedereede voor het eerst gestart met het project, waaraan toen nog fmancieel wei'd bijgedragen door o.a. De Klepperstee en Port Zélande. De werkplekken van de Par king Watchers zijn voorname lijk de grote parkeerterreinen bij de strandovergangen, zoals Strand Noord, waar ook het parkeerterrein bij De Flipjes onder valt, het Flauwe Werk, de twee parkeerterreinen bij strand de Vuurtoren en de Brouwersdam. 7\ls het nodig is zijn de Parking Watchers ook aanwezig bij de grote evenementen elders in Ouddorp, zoals bij de zonier- braderieën, waai zij de bezoe kers hun parkeerplaats wij zen en daarnaast ook toezicht houden op de geparkeerde auto's. Dit laatste is dan ook de voornaamste reden waarom de Parking Watchers veertien jaar geleden werden aangesteld. Het kwam nogal eens voor dat de auto's van de badgas ten tijdens hun verblijf aan het strand werden leeggeroofd. En zowel de gemeente als de poli tie realiseerde zich dat dit niet zo'n beste reclame was voor Ouddorp als badplaats. Volgens johan van Oeveren is in de afgelopen jaren bewezen dat de auto-inbraken sterk zijn teruggelopen sinds de Parking Watchers actief zijn: "Het is gigantisch veiliger geworden". Allereerst is het hun aanwe zigheid op de parkeerterrei nen die mensen met kwade bedoelingen afschrikken en daarnaast doen de jongeren ook verschillende keren een ronde over de parkeerterrei nen, waarbij ze controleren of de auto's ook daadwerkelijk zijn afgesloten. Als men een auto aantreft waarvan er één oi nieerdere portieren tiiet zijn afgesloten, laten de Parking Watchers een 'fionnetje' achter waarin de bestuurder gewezen wordt op zijn of haar onacht zaamheid. Het kenteken van de auto wordt genoteerd en aan het eind van de dag aan Erik Kook en Marjolein de Blok treffen een mei ajiii^Uilcn auto aan tijdens hun ronde op lui JHirhealnri'iii bij Strand Noord. Nieuwe-Tonge Tel. 0.187-65 24 84 wvvw.dewaalhoveniers.nl Cijfers vertalen, koers bepalen ACCOUNTANTS NGADVISEURS: BELAST MIOOELHARNtSKon. iulianaweg 56 Tel.0187 617300Fax 0167 4Ö5 637www.visser-vis«r.nl DegemeenteMiddelhamis gaat na de zomervakantie van 2008 van start met de aanleg van het sportpark aan de Oostplaatseweg in Middelharnis. Vorig jaar is al begonnen met enkele grondwerkzaamheden in het gebied. Recent is het bestemmingsplan goedge keurd, waarvan het sport park onderdeel uitmaakt. Naast de bestaande accom modatie van MSV en AV Flakkee is 12,5 ha grond beschikbaar. Hier wordt een nieuw complex voor voetbal vereniging De Jonge Spar taan en een atletiekbaan voor de atletiektak van MSV en AV Flakkee gerealiseerd. Daarnaast wordt korfbaber- eniging Good-Luck naar dit gebied verplaatst. Deze \er- eniging krijgt de beschikking over een kunststof gras\'elcr Het park krijgt tevens een parkeerterrein dat gebruikt kan worden voor evenemen ten. De gemeente is in overleg niet de drie sportverenigingen over de wijze van het beheer van het sportpark en de rea lisatie van de gebouwen. Het streven is om het sportpark met ingang van het sportsei- zoen 2009/2010 in gebruik te nemen. OUDE-TONGE - Zaterdag 16 augustus start de Werkgroep Uzoen van de Hervormde (PKN) gemeente in Oude- Tonge weer haar inzameling van goederen voor de zuster gemeente in Uzon. De werk groep is blij dat ze een nieuw inzameladres hebben gevon den. Dit is aan de Capelleweg (bij het AVK-terrein) te Oude- Tbnge. Vanaf de rotonde bus station de Capelleweg volgen, na het derde woonhuis ziet u het bord staan aan de linker kant. Van 10.00 tot 12.00 uur staat de organisatie weer klaar om (voorlopig) alleen uw kle ding aan te nemen. Er staat een collectebusje voor uw (vrij willige) bijdrage in de trans portkosten. De Parking Watchers, met links Johan van Oeveren, bij de ingang van Ouddorp. de politie overhandigd. Dit in verband met eventuele reacties van de auto-eigenaren richting de politie. Ondanks de vele waarschuwin gen die overal gegeven wordt blijkt uit de ervaringen van de Parkingwatchers dat toch nog veel mensen 'slordig' om gaan met het afsluiten van hun auto. "Regelmatig komen we auto's tegen waarvan de portieren niet op slot zijn gedaan of waar van men de ramen open heeft laten staan met de autopapie ren in het dashboardkastje of waardevolle spullen op de ach terbank". Naast het controleren van de auto's hebben de Parking Wat chers ook een signalerende functie. "Soms komen ze men sen tegen die zich verdacht gedragen of andere dingen die voor de politie belaijgrijk zijn. De Parking Watchers hebben allen een 'diensttelefoon' waar mee ze direct contact met ons kvuinen opnemen. Wij kun nen dan heel vlug ter plaatse zijn omdat wij als politie in de zomermaanden altijd als 'back up' in de buurt zijn", legt Johan van Oeveren uit. "Zij zijn de ogen en oren van de politie". De Parking Watchers houden in de nabijheid van de strand overgangen een deel van de dag ook toezicht op de stranden. Men houdt dan in de gaten of de strandbezoekers zich aan de zonering voor strandsporten houden en aan de andere regels die er gesteld zijn. Zij kun nen overigens alleen maar de mensen op hun gedrag wijzen, want ze hebben geen andere bevoegdheid dan een 'gewone' burger, maar als het uit de hand loopt, staan ze wel in direct con tact met de politie. Vroeger werden de jongeren geworven door de gemeente en de politie en waren ze als vakantiewerkers ook bij hen in dienst. Tegenwoordig zijn de jongeren - veelal scholieren - actief via uitzendbin eau Rand stad en zijn in de zomermaan den beschikbaar voor het werk langs de stranden. Speciale eisen voor de Parking Watchers worden er niet gesteld, wel is het gemakkelijk als men wat met Duits of Engels overweg kan omdat in de zomeririaan- den ook veel buitenlandeis de Goereese kust bezoeken. De Parking Watchers bestaan uit een groep van 21 jongeren, die verdeeld over de hele week hun taak vervullen. Meestal 'draait' men met een groep van 8 personen drie dagen, waarna men enkele dagen vrij heeft. Per koppel gaat men dan naar hun werkplek en aan het eind van de dag komen ze weer terug voor de debriefing op het politiebureau te Ouddorp. uit de gesprekken blijkt dat de jongeren, die allen van het eiland afkomstig zijn, hun functie aan het Ouddorpse strand met heel veel plezier vervullen want het is natuur lijk toch een leuk vakantie baantje om met mooi weer aanwezig te zijn in de buurt van de stranden, waarbij veel contact is met mensen. "Dit is veel mooier dan een gewoon vakantiebaantje". Plezierig zijn ook de overwegend positieve reacties die ze van de bezoe kers krijgen. "Negatieve reac ties zijn er maar weinig. De mensen waarderen het over het algemeen als we ze er op wijzen dat hun deuren niet op slot zijn of als we ze waarschu wen als men op een verboden plaats parkeert. Want we zijn er toch een beetje om ze te beschermen tegen diefstal èn bekeuringen". Agressieve reac ties zijn dan ook een grote uit zondering, maar soms wordt het hoiidenbezitters wel eens teveel als de Parking Watchers hen erop wijzen dat hun hond op het strand overdag niet los mag lopen, "men begrijpt dit niet altijd". Veel begrip en waardering krijgen ze ook van de Duil.se gasten. "Zij zijn ook wat volgzamer dan de flollan- ders en volgen de aanwijzin gen dan ook goed op". Volgens johan van Oeveren zijn er al verschillende Par king Watchers die al een aantal jaren dit werk doen. Dit wijst er, volgens hem op, dat hel een 'mooie vakaniiebaan' is. "En voor sommigen is dit werk een opstapje naar het politie werk want een aantal Parking Watchers heeft in hel verle den voor een baan bij de poli tie gekozen..." Maar het doel van de Parking Watchers blijft toch allereerst als visitekaartje van de gemeente de gasten op een goede manier van dienst te zijn... En daarin slagen ze iedere zomer weer. OUDDORP - De datum van gekomen om H ^^Ê^^^^^^^^^^^KÊÊ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^M OUDDORP - De datum van 8-8-2008 heeft in Nederland honderden bruidsparen naar het gemeentehuis gelokt om zich op die speciale datum in de ecnt te laten verbinden. Ook op Goeree-Overflakkee was het druk. In het Oud- dorps Raad- en Polderhuis voltrok trouwambtenaar Dorien Kickert deze vrij dag het huwelijk tussen de 34-jarige Olaf Voorsluijs en de 28-jarige Ferda Yöndemli. Het bruidspaar was van ver Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat ------------------(0187) 631350 (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl gekomen om het huwelijk m Ouddorp te laten .sluiten: de bruid is afkomstig uit Amersfoort en de bruidegom uit Veenendaal. Zij leerden elkaar kennen op de poli tieschool en zijn beiden nog steeds werkzaam bij de poli tie: Ferda is regelmatig op de weg te vinden als berijdster van een BMW 1200-motor en Olaf heeft bijna de oplei ding voltooid tot persoonlijk beveiliger. De bruid is van Turkse komaf, wat er mede voor zorgde dat de bruilofts gasten bij het Raad- en Pol derhuis voor een buitenge woon schouwspel zorgden. Na de huwelijksvoltrekking vierden het bruidspaar met hun gasten een uitgebreid Turks feest in strandpaviljoen 't Gorsje. Hoe mooi Ferda en Olaf Ouddorp overigens ook vinden, zij blijven in Veenen daal wonen. Op de foto luis tert het bruidspaar geconcen treerd naar de toespraak. Foto: umiLKfoto3.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1