Theethuin De Bongerd officieel geopend Promotie Zeeland Delta zet gebied als één product in de toeristische markt Brandweervoorlichting op 't Kompas 'mi a-H Promotie Delta Verslaving! Wie? Waar? Zomermarkt in de Oostdijk Kleedjesmarkt ÜOfnéeteman Open Dag Lambertuskerk Strijen 81e jaargang Nr. 7733 Dinsdag 5 augustns 2008 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Erf- en sierbestrating Vóór het te laat is! Zorg voor het leven GOEREE-OVERFLAK- KEE - Op uitnodiging van de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) afdeling Goeree-Overflakkee wordt op donderdag 25 septem ber een avond gehouden over verslavingsproble matiek, een actueel thema op Goeree-Overflakkee. De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 OUDDORP - Wie - vooral op de kop van het eiland - een toeristische folder inzet zal het zijn opgevallen dat het materiaal is gemaakt door de organisatie Promotie Zeeland-Delta. Het lijkt erop dat de provinciegrens tus sen Zeeland en Zuid-Holland noordwaarts is opgescho ven. Zo kan men de hotelgids tegenkomen waar op de omslag de slogan: 'Zeeland... je voelt je vrij!' staat, met daaronder een karakteristieke foto van het centrum van Goedereede. Hoe dit nu precies zit, vroegen we aan de voorzitter van de VW Ouddorp aan Zee, Peter Grinwis en de coördinator van Promotie Zeeland Delta, Patrick Polie. Ouddorp ook Zeeland? DEN BOMMEL - De laatste weken voor de zomervakantie hebben de groepen 1 t/m 4 van de Christelijke Basisschool 't Kompas in Den Bom mel gewerkt aan een project over de brandweer. Aanleiding hiervoor was eigenlijk de eindmusical die gespeeld werd door de hele school en dit jaar ging over de brandweer. De musical is inmiddels gespeeld en was voor zowel het publiek als voor de leerlingen een groot succes. Werk aan de winkel Verwarring Sterker BEW. EX. HF.RKINGEN - TlieeUiin De liongcrcl is ofricicel geopend. De (her)<)pening weid woens dag j.l. onder grote belangstel ling verricht door voormalig eigenaar Ton Lolir, die met genoegen de scliaar hanteeide om hei linl voor de theetuin door te knippen. De nieuwe eigenaren van de theetuin, Made en Frans Aimekinders, zien met veel waardering en respect terug op de wijze wiuirop Oïgii en 'ion J.oiir vijf entwintig jaar in de theetuin hebben gerund. "Olga en Ton veidienen alle eer dat zij De Bongerd zo'n goede naam heb ben weten te geven, zodat heel veel mensen de theetuin weten Ie vinden. Wij zullen het nu op onze eigen manier gaan ifivnl- len," aldus Matie Aimekinders. Zij dankte in haar toespraakje voor alle hulp die zij de laat ste tijd heeft gekregen. "Hart verwarmend wie er allemaal geholpen hebben om dit waar te maken!" In de theefii''' Icnn niet alleen genoten wt>vden ...-v, .Miife van een kopje koffie of thee, maar worden ook tentoonstel lingen georganiseerd. Zo wordt vanaf 9 augustus tot en met 21 september in de theetuin een fotopresentatie van fotograaf (^oes Donkersloot gehouden. Verdere informatie over ope ningstijden, prijzen en groeps- mogelijkheden van Theetuin De Bongerd is te vinden op de nieuwe vvebsite: wwvv.theetuin- debongerd.nl. '[f'ht: Dorit'ii Kirki'rl: Foto: Pershttro ritihkrf Fltma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.eff-sierbestrating.nl Er wordt nu reeds bekend gemaakt dat op donderdag 25 september aanstaande te Dirksland een thema-avond over 'Verslaxingsproblenia- tiek heel dicht bij huis' wordt gehouden. De laatste tijd is er op Goeree-Oxertlakkee meer aandacht \oor lerslaviiig aan drank en drugs, mede dankzij de inbreng \'an di\'erse kerken op Goeree-Oveillakkee. En deze aandacht is hard nodig. Er is echt een stil maar tiiet tuin der serieus probleem rondom drank- en drugsgebruik. De NPV wil u graag de gelegen heid geven om inhoudelijk meer te weten te komen over de praktische, de psychosoci ale en de medische kant van diverse vormen van versla\ing. De vraag is dan ook hóe dicht bij deze problematiek is. Er is ruim tijd ingeruimd voor de lezing, het stellen \an \nigen en voor een plenaire discussie. De avond wordt gehouden in 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. .Aimvang 19.30 uur Zowel leden als niet-leden zijn hartelijk welkom. Ook jonge- ren worden nadrukkelijk uit genodigd. GOEDEREEDE - Zaterdag 9 augustus zal voor de vijfde keer de zomermarkt gehou den worden ten bate \an de Hersteld Hervormde Gemeen te Goedereede. Van 9.00 tot 1 (i.OO utn- zal er op het weiland aan de Hondsweg 27a (Oost dijk) te Goedereede van alles te koop zijn. U vindt er een grote rommel markt, tweedehands boeken, groente en fruit, boerenkaas, zeifgebakken koekjes, cake, jam, e.d., heel vee! hand werken, zelfgemaakte kaar ten, prachtige bloemst tikjes en boeketten, tweedehands (kinder)kleding en hoeden, drop en snoep, thee, Bee- ren ondergoed enz. enz. Om 11.00 uur is er een veiling. Voor de creatieve mensen is er een kraam met een groot assortiment 3D-materialen en een kraam met mooie sie raden waaronder kettingen, armbanden, oorbellen maar ook kindersieraden en haar- clips. L' kunt tijdens de markt de kraam van het Reformato risch Dagblad en Terdege bezoeken. Natuurlijk is er ook een kopje koffie/thee met iets lekkers, heerlijk gebak ken vis, haring, oliebollen, pannenkoeken, een broodje hamburger en andere lek kernijen. Voor de kinderen is er een springkussen, er kan een rondrit met paard en wagen worden gemaakt en wie heel sterk is, kan dit laten zien bij het spijkerbroekhangen. Er is voldoende gratis par keergelegenheid. OUDDORP - Op veler verzoek organiseert Oranjevereniging Ouddorp zaterdag 23 augustus een kleedjesmarkt in de ring van Ouddorp. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Ouddorp, telefoonnr. 0187- 681789. Daar wordt u inge schreven en krijgt u een brief over de plaatsing. De kosten bedragen 7,50 euro en komen ten goede aan Koninginnedag 2009. De organisade hoopt op veel belangstelling van zowel kopers als verkopers. www.dewaalhovenJers.nl Rechtspraktijk Middeltiarnis Mrs. SpuijS Verplanke Juristen en Mediators Tel. (0)87) 48 86 85 email: info®rpmli.nl Fax (0187) 48 41 14 website: www.rpmh.iil 4«i*V)«Hr»« STRIJEN - Zaterdag 9 augus tus, tussen 11.00 uur en 16.00 uur zijn de deuren van de Strijense Lambertuskerk weer geopend voor bezoekers. Het kerkgebouw, waarvan de fun deringen dateren uit de 9e of 10e eeuw heeft een rijke his torie, veel van die historie is bekend en vastgelegd voor het nageslacht. Er zijn deskundi gen aanwezig die uw vragen graag zullen beantwoorden, u kunt natuurlijk ook zelf rustig rondkijken C5f luisteren naar orgelspel. Het monumentale Van Oeckelen Van den Heu velorgel wordt de hele dag door bespeeld en laat zijn klankkleu ren op de bezoekers neerda len. Klankkleuren vermengen zich met de fraaie lichtkleui'en die ontstaan door de lichtinval door de 13 gebrandschilder de ramen, stuk voor stuk het bekijken waard. Ook fraai oude meubelwerk zoals het 17e eeuwse doophek en de eveneens 17e eeuw-se Schout- en Scheepenenbank hebben fraai gedetailleerd houtsnijwerk. En dan de oude grafzerken, enkelen zelfs van \'óór de Reformatie ze vertel len elk hun verhaal. De toe gang tot dit alles is gratis. Door: Adri van der Laan Promotie Zeeland Delta is een samenwerkingsverband van de Zeeuwse VVV's en de VVV Ouddorp aan Zee. Op verschillende manieren proberen zij het Deltagebied gezamenlijk weer op de toe ristische kaart te zetten. Deze vorm van samenwerking is een aantal jaren geleden begonnen toen er een vraag kwam uit de Zeeuwse VVV's of er gezamenlijk één website zou kunnen worden opgezet waarbij de toerist in één oog opslag alle toeristische infor- rtiaUe uit de streek zou kun nen verkrijgen. Volgens Peter Grinwis is dit de basis geweest voor de oprichting van Pro motie Zeeland Delta in 2006. Doordat de samenwerking rondom de ontwikkeling van de website heel vlot en goed verliep, heeft men ook een gezamenlijke VVV-gids ont wikkeld, waarbij ook de VVV- Ouddorp aan Zee zich heeft aangesloten. Het succes van deze gezamenlijke activiteiten heeft er toe geleid dat er een permanente vorm aan is gege ven onder de naam Promotie Zeeland Delta. Deze organi satie, die haar zetel heeft in Domburg, heeft als coördina tor Patrick Polie uit Ouddorp. Patrick legt uit dat de organi satie onder andere een faci- literende taak heeft voor de VVV's. Taken, zoals promotie van het gebied, het uitgeven van brochures, de vertegen woordigingen op de vakan tiebeurzen, worden door de organisatie uitgevoerd. Maar ook het deelnemen aan over legorganen behoort tot de organisatie. De financiering gebeurt veelal per project, door de VW's en bij grotere projecten door subsidies van de overheden, zoals gemeen ten of de provincie. De VVv Ouddorp aan Zee maakt ook gebruik van de faciliteiten van Promotie Zee land Delta. Daarom wordt de gemeente Goedereede ook 'meegenomen' bij de promoti onele activiteiten van de orga nisatie en wordt in het pro motiemateriaal ook Ouddorp 'gewoon' gerekend bij Zee land. Volgens Peter Grinwis is dit logisch. "Het zal de toerist geen zorg zijn of Goeree-C;)ver- flakkee nu bij Zuid-Holland of Zeeland hoort". De recrean ten komen naar het gebied toe voor 'het product' en dat is het water, de stranden en deove- rige geneugten van het delta gebied, of dit nu bij Zeeland, Zuid-Holland of West-Brabant behoort. Het is volgens Peter en Patrick heel belangrijk dat de verschillende VVV's zich hebben gebundeld want het Deltagebied heeft promode hard nodig. Nadat het gebied zo'n tien jaar geleden op de Pa/riek Polie (links), regmcoördinalor van de Promotie Zeeland Delta en Peter Zee, mei hel promotiemaleriaal dat door de organisatie is ontwikkeld. tweede plaats stond als vakan tiebestemming in Nederland is het de laatste jaren terug- gezakt naar de zesde plaats. Het was daarom nodig dat het gebied weer onder de aan dacht wordt gebracht van de toeristen. Volgens Peter Grin wis is het dan ook hard nodig dat men hier samen de schou ders onder zet. "We hebben in het gebied genoeg potentie om de gasten te ontvangen en dit onderscheidend vermogen moet in de markt gezet wor den". Zeeland Eén logo voor het gehele Deltagebied. Mijndert van Nimwegen gaf de kinderen uitleg over de verschillende taken van de brandweer. Er werd begonnen met het project met een bezoek aan de brandweerkazerne van Den Bommel. Hierover heeft u al eerder in deze krant kunnen lezen. In de klassen werd er rond dit thema gewerkt. Ook bezocht postcommandant Mijndert van Nimwegen bij op de school. Hij had heel veel spullen meegenomen, o.a. een warmtecamera waar de kinderen alle maal even doorheen mochten kijken. Hij bracht ook koffers vol met autootjes, playmobil en lego mee. Want daar spelen brandweermannen mee. Maar dat moch- folo: Persbiiro Fifilikfe. ten de kinderen eigenlijk niet verklap pen... Dit materiaal wordt overigens gebruikt om verschillende situaties uit te beelden. Tenslotte konden de kinderen buiten de commandantswagen nog bekijken. Dit lijkt een gewone auto, maar van binnen is het ook een bijna echte brandweer auto. De kinderen vonden het ook nog heel leuk dat Mijndert nog even de sirene aandeed. Het was een heel leuk project met leuke bezoeken. Grinwis i'an de VJ'V Ouddorp aan Foto: Adri van drr Laan Volgens Patrick Polie is er nog genoeg werk aan de winkel voor Promotie Zeeland Delta. "Wij hebben ons doel nooit bereikt, want we blijven aan de weg timmeren". Hij noemt hierbij de plannen voor de aansluiting van de verschil lende Fietsroutenetwerken op elkaar, het ontwikkelen van een gps-fietsroute en het 'in de markt zetten' van de ver schillende sterke punten die het Deltagebied in zich heeft. Deze punten zijn verwoord in de thema's water, waaronder strand en watersport onder vallen, cultuur die in het gebied volop aanwezig zijn en 'culinair' waaronder de spe cifieke streekgerechten, zoals de mossels, de oesters en de garnalen vallen. Deze thema's zijn zeker niet alleen 'Zeeuws' maar sluiten ook naadloos aan bij Goeree-Overflakkee. Pro motie Zeeland Delta heeft dan ook één beeld ontwikkeld voor gehele gebied. Patrick Polie geeft aan dat de Promotie Zeeland Delta de plaatselijke VVV's veel werk uit handen neemt. De organisatie vertegenwoordigt de VVV's in verschillende overlegorga nen. En daarnaast neemt ze hen vrijwel alle promotionele activiteiten uit handen, waar door de plaatselijk organisaties meer tijd krijgen voor hun uit eindelijke taak, de belangen te behartigen van hun leden en bovenal de toeristen op een professionele gastvrije wijze te ontvangen en wegwijs te maken in het werkgebied. "Promotie Zeeland Delta is dan ook een uniek marketing en promotie middel". Op Goeree-Overflakkee is nog een ander VVV-kantoor en wel in Middelharnis. Deze VVV is aangesloten bij de VVV Zuid- Holland. Dit zou wel eens ver warring kunnen scheppen. Volgens Peter Grinwis ligt het verschil in de keuzes die vroe ger zijn gemaakt. "Wij hebben er voor gekozen om samen met Zeeland op te trekken en hun keuze is anders geweest. Dit wil echter niet zeggen dat we niet samenwerken". Als voorbeeld noemt hij het gezamenlijk uit geven van de Blauwe Stapper en het samen ontwikkelen van bijvoorbeeld de fietsroutes. "Maar het blijft wel zo dat zij meer op Zuid-Holland zijn gericht en wij op Zeeland". Er kan nu niet alleen efficiën ter gewerkt worden door de VVV's maar men staat ook ster ker, niet alleen richting de con sumenten maar ook richting de verschillende overheden, zoals gemeenten en provincies en dat is juist in deze tijd waarin er over veranderen in en voor het Deltagebied gesproken wordt van 'levensbelang' voor de toe ristische sector in het gebied.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1