INFORMATIERUBRIEK GEMEENTEM..emans Expositie vuurtorens en kinderactiviteiten in Keringhuis Jubileumconcerten 35-jarig Woord en Daad Winnaars kleurwedstrij d supermarkt EIIIM1DEli,niEUW5 IMAVEIMMLDER VÖOiRIVIlèDELHARNIS .N pimEÊrfrÊTO|»WPfDDELHARNIS BfÖWlDSTRIJD IID-H0Ö.ANDS JAAR ÖND 'T RÜUB i3ï^yi^ ING STAD AAN 'T HARINGVLIET-TIENGEMETEN Rondje Pontje 35 jaar Drukkerij Gebr. de Waal bv FULL COPY SERVICE PAGINA 4 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2008 Kon. Julianaweg 45 3241 XB Middelharnis Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0l87) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.nl www.middelharnis.nl De gemeente Middelharnis lieeft een folder over de haven van Middelharnis ontwikkeld. Met de full color folder wil de gemeente de bezoekers van de haven informeren over de haven, de voorzieningen en het winkelcentrum. In de folder is algemene en historische informatie over Middelharnis en Som- melsdijk opgenomen. Daarnaast zijn in de folder een uitgebreide plattegrond van de jachthaven en het winkelcentrum van Middelharnis terug te vinden. De folder wordt door de havenmeesters aan passanten en ligplaatshouders meegegeven. Met ingang van 1 augustus 2008 kunnen de inwoners van de vier gemeenten voor dienstverlening van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) terecht op het gemeentehuis van Middelharnis. Werkzoekenden kunnen bij het CWI een WW- of bijstandsuitkering aanvragen. Het CWI ondersteunt daarnaast bij het vinden van werk. Het mobiele team van het CWI, dat zich vestigt in Mid delharnis, is onderdeel van het CWI Hellevoetsluis. De gemeenten Dirksland en Goedereede waren al aangesloten bij het CWI Hellevoetsluis. De gemeenten Middelharnis en Oostflakkee sluiten daar nu - in verband met de verhuizing van het CWI Zuidplein Rotterdam - bij aan. Om de dienstverlening richting de inwoners van Goeree-Overflakkee te verbete ren en de reistijd te verkorten is de CWI-locatie in Middelharnis opgezet. Op afspraak Het CWI in Middelharnis kan op maandagmiddag en donderdag op afspraak worden bezocht. Afspraken dienen telefonisch te worden gemaakt via het CWI Hellevoetsluis, tel: (0181781560. Het gemeentehuis van Middelharnis is gevestigd aan de Koningin Julianaweg 45, 3241 XB te Middelharnis. Aanvragen uitkering Uitkeringen dienen per 1 augustus elektronisch via www.werk.nl te worden aangevraagd. Hiervoor is een DigiD code nodig. Na binnenkomst van de elek tronische aanvraag, wordt door het CWI/UWV contact opgenomen met de aanvrager voor een intakegesprek. itir, De gemeente Middelharnis is bezig rnet de ontwikkeling van een toekomstvisie: Middelharnis in 2020. De gemeente doet dit niet alleen, maar betrekt hierbij de inwoners, de bedrijven en het maat schappelijk middenveld. Klankbordgroep In het najaar van 2007 is een klankbordgroep gevormd, met daarin vertegen woordigers uit diverse groepen, zoals ondernemers, zorginstellingen, onder-- wijs, burgers, vrijwilligers, sport, kerken, enz. Deze mensen hebben uitvoerig nagedacht over de belangrijkste onderwerpen die in de toekomstvisie aan bod zouden moeten komen: wat is in de nabije toekomst belangrijk voor on dernemers, voor zorg, voor ouderen, voor jongeren etc. Toekomstbeelden Eind 2007 en begin 2008 zijn gesprekken gevoerd met de diverse doelgroe pen afzonderlijk. Op basis hiervan zijn drie totaal uiteenlopende toekomst beelden geschreven. Deze beelden bevatten uitersten en waren bedoeld om duidelijk te maken wat het gevolg kan zijn, als er door de gemeente maar op één manier wordt ontwikkeld. Concept toekomstvisie In juni 2008 is met de inwoners van de vier kernen gesproken over die drie toekomstbeelden. Hiervoor zijn in elke kern avondbijeenkomsten georgani seerd. De verslagen van deze bijeenkomsten zijn na te lezen op www.middel- harnis.nl. Op basis van alle informatie die verzameld is, wordt op dit moment een concept-toekomstvisie geschreven. Vervolg De raadsleden zullen op korte termijn discussiëren over het concept. In ok tober kunt u voor de laatste keer uw mening kwijt over de toekomst van de gemeente. In Middelharnis /Sommelsdijk, Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe- Tonge worden bijeenkomsten georganiseerd die in het teken staan van de toekomstvisie. In de lokale bladen en op de website worden te zijner tijd de data bekend gemaakt. Wilt u al eerder uw mening kwijt? Dat kan op www.middelharnis.nl. Hier is ook de meest actuele informatie over de ontwikkeling van de toekomstvisie te vinden. Expositiewand D'n Diek: Hoe ziet Middelharnis er in 2020 uit! &SS} De Provincie Zuid-Holland organiseert een fotowedstrijd: "Leve het Landgoed". Als u ook geniet van de schoonheid van de Zuid- Hollands landgoederen, een camera heeft en houdt van fotogra feren dan kunt u meedoen. U kunt uw foto's tot 15 november 2008 inzenden. De winnaar krijgt een compleet verzorgde dag op een landgoed. Meer informatie over deelname, een inschrijfformulier, de overige prijzen en het wedstrijdreglement vindt u op de website www.levehetlandgoed.nl. Op deze website ook de beste foto's tentoongesteld. "Graag roepen wij u op om mee te doen met uw buurt aan de lande lijke Burendag 2008, die op zaterdag 20 september voor de derde ach tereenvolgende maal wordt georganiseerd", zo meldt burgemeester Hommes namens het college van B&W. Het thema van de Burendag 2008 is: Kom in actie voor de buurt. Prin ses Maxima, Douwe Egberts en het Oranjefonds onthulden dit thema eerder dit jaar. Om het thema kracht bij te zetten stelt het Oranjefonds in totaal 1 miljoen euro beschikbaar voor alle actieve buren die met el kaar hun 'buurtwensen' uitvoeren. "Burendag heeft als doel buren met elkaar in contact te brengen en de gemeenschapszin te bevorderen. We vragen iedereen om er ook dit jaar weer een succes van te maken. Afgelopen jaren was het een groot feest en daar wordt ook dit jaar naar gestreefd", aldus de burgemeester. "In aanloop naar 20 september worden alle buurtwensen verzameld, de meest originele, creatieve of actieve wensen worden beloond. Dit kunnen wensen zijn van en voor de buurt. Het kan gaan om klussen in de straat die op deze dag geklaard kunnen worden en die een langer effect hebben. U kunt denken aan zwerfvuil ophalen, planten poten of scheefstaande hekken repareren. Om elkaar beter te leren kennen kunt u een buurtfeest organiseren, een buurtwandeling maken, een sportief evenement op touw zetten, koffie drinken of een feestelijke maaltijd organiseren. Maar ook het aandacht hebben voor elkaar en elkaar een handje helpen bij een klusje kan heel belangrijk zijn! De één kan bijvoorbeeld heel goed schilderen, terwijl de ander goed om kan gaan met computers. Iets betekenen voor uw buren in een rusthuis kan ook georganiseerd worden. Wij weten dat er al heel veel leuke initiatieven georganiseerd worden, waaraan niet zoveel bekendheid wordt gegeven. Al die ini tiatieven, maar ook leuke nieuwe ideeën kunnen voor de Burendag 2008 bij ons worden ingeleverd. Wij sturen ze door. Wie weet wordt uw buurt beloond!", aldus een enthousiaste burgemeester. Kom dus in actie voor uw buurt en meldt uw ideeën aan voor Burendag 2008 via het formulier op de website www.middelharnis.nl. Zaterdag 28 juni jl. werd door de vrijwilligers van 'Rond 't Ruub' voor de 2e keer een buurtbarbecue georganiseerd. In totaal waren er ruim 80 deelnemers, ongeveer net zoveel als vorig jaar. Alle leeftijden waren ook weer vertegenwoordigd: van jong tot oud. We zijn van plan om de buurtbarbecue een vast terugkomende activi teit te laten zijn", aldus Gerard Tuns voorzitter van Rond 't Ruub. Op initiatief van Stichting Stadsweb is op woensdagmiddag 2 juli om 13.30 uur een tijdelijke pontverbinding tussen Stad aan 't Haringvliet en Tiengemeten gestart. Voor een proefpe riode van 6 weken wordt op woensdagmiddag, zaterdag en zondag heen en weer gevaren. Het pontje vaart vanaf Stad aan 't Haringvliet op: woensdag om 13.30 en 17.30 uur zaterdag en zondag om 10.00, 12.00, 15.00 en 17.00 uur Vanaf Tiengemeten op: woensdag om 12.30 en 16.30 uur zaterdag en zondag om 9.00, 11.00, 14.00 en 16.00 uur. De vaartijd bedraagt ongeveer drie kwartier. De kosten bedragen 5 per enkele vaart en kinderen tot 12 jaar betalen 2,50. Gedurende de proef wordt geteld hoeveel mensen van de pontverbin ding gebruik maken. Daarnaast worden ook de reacties van de gebrui kers gepeild. Zo zal duidelijk worden of het beoogde resultaat - het bevorderen van toerisme en recreatieve bedrijvigheid - wordt bereikt. De proef wordt mogelijk gemaakt door subsidies van het ISGO, Na tuur- en recreatieschap Haringvliet en Gemeente Middelharnis. De eerste afvaart van de pont Klipperaak Linquenda II is onlangs onder grote belangstelling ingeluid. De heer Van Prooijen, wethouder Gemeente Hel levoetsluis, heeft vanuit de thuishaven van de pont uitleg gegeven over het belang van de pontverbin ding tussen Hellevoetsluis en Middelharnis en daar naast ook Tiengemeten. Hierna hebben wethouder Van Prooijen en wethouder Kleingeld, de vlag van zowel Gemeente Hellevoetsluis als Gemeente Mid delharnis in de mast gehesen. Hierna kon de pont officieel van start gaan. De pont vaart in de periode 21 juli t/m 28 augustus 2008. GORINCHEM - In septem ber van dit jaar vinden er drie grote Woord en Daad jubileumconcerten plaats. Op 6 september in Bame- veld, 13 september in Dor drecht en 27 september in Middelburg. Verschillende bekende koren en musici verlenen hun medewer king aan deze 'viering' van 35 jaar Woord en Daad. Op 6 september in de Bethel- kerk in Barneveld zijn te fioren: Het Christelijk Neder land Symfonisch Orkest o.l.v. André van Putten, Christelijk Mannenkoor 'Laudate' uit Barneveld o.l.v. Peter Over- duin, Willemijn (zang) en Bert Elbertsen op het "orgel. In de Grote Kerk te Dordrecht musiceren op 13 september: Christelijk Urker Mannenkoor 'Hallelujah' uit Urk o.l.v. Bert Moll, Harry Hamer (orgel), Willemijn (zang), Hendrie Westra (marimba) en Noortje van Middelkoop (panfluit). Het derde en laatste concert is op 27 september in de Nieuwe kerk in Middelburg. Hieraan werken mee: Hervormd zangkoor 'Vox Jubilans' uit Waddinxveen o.l.v. André van Vliet; Bert Kruis (orgel), Christelijk Gere formeerd koor 'Met Hart en Stem' uit Terneuzen o.l.v. johan de Rijke, Gerard van de Wege (orgel) en Ad Brouwer (trompet). De aanvang van de concerten is om 19:30 uur. De entree is 6,- per persoon, kinderen tot 12 jaar betalen 3,-. De opbrengst van de concerten is bestemd voor Woord en Daad. In 1973 werd de christelij ke ontwikkelingsorganisatie Woord en Daad opgericht. Al 35 jaar bestrijdt Woord en Daad de armoede in ontwik kelingslanden en werkt samen met partnerorganisaties aan een betere toekomst voor kansarmen. Woord en Daad staat stil bij het jubileum rnet verschillende activiteiten. Spe ciaal voor het 35-jarig bestaan heeft Woord en Daad de site www.woordendaad35jaar.nl opgericht. Hier wordt ook het laatste nieuws over de jubile umconcerten vermeld. NIEUWE-TONGE - De kleur- wedstrijd van Spar super markt Klapmuts heeft veel waterbewegingen opgebracht. Alle ingeleverde kleurplaten werden beloond met een vrij- kaartje voor het zwembad van recreatiecentrum De Staver. Ook de prijzen voor de win naars stonden in het teken van water. Zo ontvingen Maijolijn van der Maas(10tot 12 jaar) en Corlina Stroober (6 tot 9 jaar) elk een opblaasbaar luchtbecl en een schrijfset om het thuis front op de hoogte te houden van hun wedervaren. De jong ste, Tjeerd Lugtenburg (2 tot 5 jaar) ontving een eigen opblaas zwembad voor in de tuin. Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Tel: (0187)4710 20 algemeen@gebr-clewaal.com www.drukkerijdewaal.nl HOEK VAN HOLLAND - Naast de Maeslantke- ring staat het Keringhuis, Publiekscentrum Water in Zuid-Holland. Dit infor matiecentrum heeft deze zomer bijzondere activi teiten voor zowel kinde ren als volwassenen. Er zijn extra rondleidingen, voor kinderen is er een puzzeltocht en er is een tijdelijke expositie over vuurtorens. De zomerperiode bij het Keringhuis loopt van 7 juli t/m 31 augustus. Voor de kinde ren zijn er in de zomerperiode puzzeltochten, waarbij kinde ren vragen moeten beantwoor den over de Maeslantkering en over waterbeheer. Deze zijn gratis af te halen bij de balie in het Keringhuis. Daarnaast zijn er in de zomer periode extra instaprondlei- dingen, welke geschikt zijn vodV alle leeftijden. Tijdens de rondleiding krijgt u uitleg over waterbeheer in Zuid-Holland en over de Maeslantkering bij onder meer een bewegende maquette. De rondleiding wordt afgesloten met een bezoek aan het buitenterrein van de indrukwekkende Mae slantkering. De rondleiding dinni 90 minuten. De kosten bedragen 3,60 per volwasse ne en 1,70 per kind (4 t/m 12 jaar). Dit zijn de data waarop instaprondleidingen zijn: 7, 9, 12 t/m 14, 16, 17'19 t/m 21, 25 t/m 28 en 30 juli en op 1 t/m 4, 6, 8 t/m 11, 13, 15 t/m 18, 20, 22 t/m 30 en 31 augustus. In het weekend beginnen de rondleidingen vaak om 11.30, 13.30 en 15.00 uur. Ook bui ten de zomerperiode zijn er instaprondleidingen voor zowel jong als ou\l. Tijden van rondleidingen zijn altijd onder \<)orbehoud, de meest actuele tijden van de rondleidingen kunt u zien op de website www. keringhuis.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4