Het mysterie van leven en sterven Kinderboeken van De Banier oncertagenda ^■RH HM B^H Kerk diensten Paul Knops exposeert als enige Nederlander in Antwerpen KNRM H^^l EIIAI1DEI1-I1IEUW5 ^F-y^M iS '.i^H ^Bi»^l EIIAnD^,niEIJW5 Een heel vroeg afscheid Zondag 3 augustus 2008 Dit jaar is gewijd aan de 2000ste geboortedag van de apostel Paulus. Het Paulusjaar loopt offi cieel van juni 2008 tot juni 2009. Daarom is het aardig te weten dat tij dens de komende zomer maanden en wel in juli en augustus de in oplei ding zijnde kunstenaar (naar Paulus afgeleid) Paul Knops (geb. 28 juni 1986) en afkomstig van Goeree-Overflakkee, de mogelijkheid werd aan geboden om een tentoon stelling in te richten van zijn zeer aansprekende schilderijen op de koor galerij van de St-Carolus Borromeuskerk te Ant werpen. Acties Baron van Lynden er uit voor vuurpijl ^^m^y^xMm HK^W ^m'f-jimMi ■f^JH ^HIk^^^s^^I Uw auto én caravan PAGINA 2 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2008 Ethiek Een bijzonder artikel In het in Spanje elke week gratis verkrijgbaar Neder landstalig weekblad 'De Week' werd mijn aandacht getrokken en getroffen door een artikel van Dr. N. Hendriks, werkzaam in een preventief medisch cen trum, onder de titel 'Over leven en sterven'. Ik wil dit benutten in mijn bijdrage, die ik zelf van een opschrift voorzag, zoals u en jij kunnen lezen en zien. Seizoenen De hierboven genoemde vrouwelijke arts vergelijkt het leven van de mens met de sei zoenen die de aarde kent met haar lente, zomer, herfst en winter. Elk gedeelte van ons leven heeft zo zijn pracht en mooie tijden, maar helaas kij ken velen meer naar de lente en de zomer dan naar die twee andere getijden, herfst en winter. Daar is om te begin nen het wondere geheim van onze verwekking in de moe derschoot, dat uiteindelijk op aarde afgesloten wordt met ons heengaan. De ontken ning van de zin van dit laatste is 'de meest gangbare manier, waarop wij mensen het leven beschouwen. Zelfs met al onze medische kennis en de ver voortgeschreden technologie is de dood nog altijd het grote onbekende en voor velen het nu eenmaal onvermijdelijke. "Er zit toch niets anders op". Het wonder van de geboorte De dokter schrijft: "Voor mij is de geboorte van een baby een even groot mysterie als het overlijden van één, die vele jaren toegemeten kreeg op de aarde. Verdrietig is dat sommigen, na maar heel kort te hebben geleefd, al afscheid moeten nemen van dierbaren en van het leven zelf. Ze beschrijft noe een heel dapper patientje, een jongetje, op de afdeling van een kinder ziekenhuis verbleef, dat leed aan de vreselijke kwaal van leukemie. Op een morgen zei hij, dat hij vandaag nog naar huis zou gaan. "Maar zijn toe stand was zo slecht geworden, dat het beslist onmogelijk was hem te laten vertrekken. En wij vroegen ons af wie van ons hem dit teleurstellende nieuws moest laten weten. Later op de dag vroeg dat jongetje ons zijn koffer in te willen pakken voor zijn reis, en zei dat hij heel erg moe was en het zelf niet kon doen. Ik als arts stopte hem nog eens lekker in, zodat hij het niet koud zou krijgen. Maar terwijl ik in zijn zo lieve, sprekende ogen keek, begreep ik direct wat hij bedoeld had. Een halfuur later sliep hij hier op aarde voor altijd in! Toen ik dit diep ontroerd las, dacht ik: "Zou dit manneke met naar huis gaan iets anders bedoeld hebben dan naar zijn aardse huis terugkeren? Zou er voor hem een thuiskomen bij God zijn geweest?" Agressie bij het naderend sterven Zo heel anders vertelt de dokter over een veel oudere, terminale patiënt. Voor de tweede keer binnen de tijd van drie jaar had hij van de onco loog te horen gekregen kanker te hebben. De eerst tumor was nog maar net onder controle door diverse behandelingen. of het tweede gezwel diende zich al aan. Wel was de tweede van een andere soort dan de eerste maar beide waren het gevolg van te hebben gerookt. Het was even stil en toen klonk in mijn spreekkamer: "Gelooft u in God, dokter?" Ik was even compleet verbluft en sprake loos. Voor mijn eigen gedach ten erover te uiten vroeg ik hem hoe hij er over dacht. Kort en kracht was zijn ant woord: "Vroeger wel, maar nu niet meer. En mocht Hij toch bestaan, dan ontmoet ik Hem binnenkort zeker en ik zal er persoonlijk op toezien, dat Hij niet lang meer leeft". De zieke was meer dan kwaad, gewoon weg woedend. Wat een ver schrikkelijke haat sprak uit die woorden. Nu schrijft de arts dat zulk een kwaadheid geluk kig uiteindelijk over gaat en verandert in een soort berus ting. Dat maakte ze ook met deze patiënt mee. Maar doffe berusting is nog wat anders dan gelovige overgave, en heel wat anders dan verlangen om heen te gaan en bij de Heere voor eeuwig thuis te mogen zijn. Drs. W. Chr. Hovius Opstandig of gelukkig zijn X Nu kan ik begrijpen dat mensen boos worden en zijn op God en opstandig zijn bij het vernemen van een ramp spoedige tijding of bij het mee maken van een zwaar verlies of een smartelijke beproeving. Ach, vanuit onszelf zijn we het nooit met God eens, hebben we vaak kritiek op Zijn handel wijze en twisten we met onze Maker. Wij vinden Hem wel eens hard. Maar zalig is hij, die door Hem voor Hem en voor de weg die Hij met ons inslaat en gaat, ingewonnen wordt. Want die kan en mag belijden: "Het is wijsheid wat Hij doet". En bij het sterven mag worden gezongen: "Want na de dood is het leven mij bereid. God neemt mij op in Zijne heerlijk heid". Ps. 49:6. En mogelijk kan dan ook gedankt worden voor het leven dat God schonk, en dat Hij ons een heve man of vrouw gaf, en ook kinderen en kleinkinderen. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00, 11.00 en 18.30 uur leesdienst. Eben-Haezer: 9.00 en 18.30 uur leesdienst. Woensdag 6 augustus, Dorpskerk: 19.30 uur ds. A. Kot, Huizen - Herv. Gem. 9.45 uur ds. J. A H. Jongkind, Brandwijk en 18.00 uur ds. W Meijer, Yerseke - Geref. Kerk 9.00, 10.30 en 18.30 uur ds. G. J. Mink - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur student G. W S. Mulder - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. A. A. Thimm; 11.15 uur Pfr. R. Tesche, Duitstalig en 18.30 uur ds. F. Groeneveld. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJs- selstein en 18.30 uur ds. A J. Sonne veld, Lopik - Her steld Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.00 uur ds. J. W. van Estrik, bediening Heilige Doop. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. J. Sonne- veld, Lopik en 17.00 uur ds. J. A. Brussaard, Barneveld - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur leesdienst en 18.00 uur ds. J. Kot, Borssele - Geref. Kerk 10.00 uur mevr. B. Koppenaal en 18.30 uur ds. T. Meijer. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. Il.00 uur ds. J. Joppe, Sint-Maartensdijk en 15.45 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Geref. Kerk 9.30 uur ds. E. J Veldman - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student G. W. S. Mulder - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Bos, Seroos- kerke en 18.00 uur ds. G. van Meijeren. Vrijdag 8 augustus: 14.30 uur ds. P. L. de Jong, Rotterdam, huwelijksbevestiging Leo Mark- wal y Liesbeth de Boed - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. I. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 uur de heer H. J. P Scheermeijen HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. Arkeraats, Werkendam - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Oorschot, Stellen- dam en 18.00 uur nog onbe kend - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Meijer, Yer seke en 18.00 uur ds. Th. W. H. van der Heijden - Luk- askapel HDG 10.30 uur ds. Th. W. H. van der Heijden - Hersteld Herv. Gem. 9.00 en 17.00 uur ds. J. Joppe, Sint Maartensdijk - Exodus 10.00 uur ds. R. Steenstra, Avondmaal - Remonstrant se Gem. 10.00 uur dienst - CAMA Gem. K. Tanis. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. van Oordt, Hendrik Ido Ambacht en 18.00 uur ds. M. Vis ser, Thailand - Geref. Kerk 9.30 uur ds. W G. Schaap en 17.00 uur de heer A Dub- beld - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G. van Manen Al in de afgelopen zomer stel de een huisvriend de familie Knops voor om Pauls schilders- kwaliteiten tijdens een exposi tie in de beroemde 16de eeuws Jezuïetenkerk te Antwerpen tentoon te stellen. Daar zullen ze beter tot hun recht komen tussen de eeuwenoude schil ders van grote namen zoals van Jan Van Eijck en Peter Paul Rubens. Op de middelbare school ont dekte Paul Knops dat schilde ren een middel is om gevoe lens tot uitdrukking te bren gen. Na zijn MAVO en HAVO opleiding deed Paul eerst een jaar een leraarsopleiding aan de PABO te Gouda maar al gauw trok zijn interesse hem naar de meer creatieve kant uit. Zo startte hij in 2005 op de Hoge School voor de Kunsten (Willem de Kooning Acade mie) te Rotterdam een artis- Paul Knops tieke opleiding. In het eerste anderhalf jaar voornamelijk drie dimensionaal en speciaal in uitbeelding van staalmate- riaal. De afgelopen twee sei zoenen stort Paul zich geheel op het kunstzinnig schilderen en meer dan de helft van zijn studietijd besteedt hij daaraan. De opleiding is uiterst traditi oneel zoals het portretteren, figuurschilderen, interieur en exterieur. Hij is zowel in tech nisch als conceptueel opzicht gegroeid en toont een geheel eigen vormstijl. Verder is Paul van mening Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Te). (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommeisdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tei. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siultingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduldeiijl<e advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Vera/eiJ, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mall: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). dat conceptionele kunst ten onrechte een belangrijke en bevoorrechte positie verwor ven heeft in de afgelopen decennia' "Oude tradities en kwaliteit gaan liierdoor verloren" aldus Knops. In het afgelo pen jaar houdt hij bezig met de plaatsing van het lichaam in zijn belevingswereld. Daar om laten de recentere werken vooral een kritische visie zien op de huidige maatschappij en onderwerpen als maatschap pelijke positie en religie, maar ook de wisselwerking tussen het fysieke en mentale deel van de mens. Hierover zegt Paul: "Emotie vormt een belang rijk onderdeel van mijn werk. De innerlijke gevoelens kunnen wor den weergegeven in de manier van scfiilderen, doch ook in de keuze van weergave en onderwerp. Pauls bedoeling is om daarmee verscheidene situaties over te brengen op de toeschouwer, die hierdoor onbewust een emotioneel onderdeel van zijn kunstwerk kan zijn. "Mijn schilderstijl is subtiel en- krachtig tegelijk. Ik zet de onderste lagen in dunne verf op het doek om liier tal van verflagen over te schilderen, waarna de bovenste lagen, vrijwel onverdund met krachtige streken worden neergezet!" En zo gaat de zojuist 22 jaar geworden Paul Knops gestaag door op de eeuwenoude tra ditie van het vakmanschap en werkt hij aan een ongekend en extravert oeuvre. Het meest bedreven voelt hij zich met het schilderspenseel want daarin krijgen: "Mijn doeken alle ruimte en mogelijkheid om met krachtige streken en door origineel kleur gebruik een persoonlijke stijl en innerlijke belevenissen uit te beel den". Zie website: danoxie(5) hotmail.com www.paulknops. oom tel. 06-13457244. De dierenkaravaan Een stevig Bijbels prentenboek van Jolanda Dijkmeijer en Liza- Beth Valkema draagt als titel De dierenkaravaan. Het verscheen als tweede deeltje in de serie Bijbelse Bouwstenen. (Deel 1 was: Bijbels telboek.) De auteurs hebben elk op haar eigen wijze het verhaal van de reis naar het beloofde land vertolkt. Jolanda schreef de eenvoudige tekst en Liza-Beth maakte er aan doenlijk leuke illustraties bij. Zo leren de kleintjes al jong de dieren uit de Bijbel kennen en herkennen. Heel leuk gedaan! ISBN 978 90 336 2894 8, NUR 273, prijs 6,90. Wie redt Nina? Weer een leuk boek, speels gevuld met achtergrondinfor matie van de hand van auteur Jolanda Dijkmeijer. Trefwoor den: Middeleeuwen, handicap, vriendschap, eerlijk zijn. Deze elementen samen vormen de leidraad voor het verhaal over Jeroen, zijn vriendinnetje Nina, en zijn gehandicapte broertje David. In het dorp waar Jeroen woont, wordt een middeleeuws feest gegeven. Je kunt alles pro beren wat vroeger ook werd gedaan. Kalligraferen, schil den verven, vlotten bouwen, wol spinnen, ganzen hoeden... Samen met Nina doet Jeroen overal aan mee. Ook David is van de partij, al kan hij niet alles even goed, omdat hij anders is. Wessél probeert met zijn mak kers het drietal te dwarsbo men en drijft telkens de spot met David. Aan het eind van de week is er een speurtocht. Jeroen wil graag winnen. Maar tijdens de speuYtocht verdwijnt David en raakt Nina in de pro blemen. Er is niemand die Nina kan helpen. Of toch wel? Bij dit boek zit een speurtocht waar mee je kaartjes voor een bezoek aan het Muiderslot kunt win nen. Het boek is gebonden, het telt 117 pagina's en werd geïl lustreerd door Roelof Wijtsma. ISBN 978 90 336 2902 O, NUR 282, prijs €7,90. BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Voorslraai 41 - 3245 BG Sommdsdijk Tel. (0187) 482614 - Fax (0187) 484520 Maar liefs drie boekjes tegelijk verschenen in 2007 van Jannie Koetsier-Schokker. Zij borduurt gestaag verder op het thema van de vriendschap tussen Rianne en Joanne. Zie hieronder. Huttendorp Deel 5 neemt de lezertjes mee op een dagje uit naar het doolhof in de Flierfluiter dat spontaan wordt gevolgd door logeerparüj naar de zojuist ontmoete meis jes uit Staphorst. Daar vallen de meiden met hun neus in de boter: er wordt een huttendorp gebouwd en ze doen ook mee met het spektakel. Het boekje leest gemakkelijk, hoewel er weinig echte spanning in zit. Dat is waarschijnlijk ook niet de bedoeling van de auteur, haar vredige schrijfstijl kennend. Het boekje telt 82 pagina's en is geïllustreerd door Jaap Kra mer. ISBN 978 90 336 2903 7, NUR 282, prijs 6,70. Üe Beestenboel De Beestenboel is de titel van Deel 6 en toont op de omslagil lustratie de kinderen die heb ben meegedaan aan het bou wen van het huttendorp uitdeel 5. Rianne en Joanne hebben samen met Henrike, Lianne, Ilona en Klarieke, de meisjes uit Staphorst, waar ze logeren, de mooiste hut gebouwd. Dat is feest! De naam van de hut is gelijk aan de titel van het boek: De Beestenboel. Als de hutten- week is afgelopen vinden de kinderen het zonde van de hut Idat hij moet worden afgebro ken. Is er iets op te verzinnen? Het zesde deeltje telt 92 pagi na's, is gebonden, en ook geïl lustreerd door Jaap Kramer, ISBN 978 90 336 2904 4, NUR 282, prijs 6,70. Spanning op de boerderij In dit derde boekje, dat niet in een serie thuishoort, maar op zichzelf staat, worden de jonge lezertjes geconfronteerd met de uitbraak van MKZ. Hoewel momenteel niet zo heel actueel, is het verdriet dat de ruiming van de stallen met zich mee brengt een thema van alle tij den. Mirte woont op zo'n boer derij die in een gesloten gebied ligt. Het dagelijks leven is danig verstoord, niet alleen omdat ze niet van stee af mogen maar ook omdat de spanning om de dieren erg groot is. Na weken van hopen en bidden moet de boerderij uiteindelijk toch wor den geruimd. Dat geeft heel veel verdriet en het duurt een hele tijd voor de situatie weer normaal wordt. Best leerzaam om niet alleen de foto's in de krant te herinneren, maar om ook even in de huid van zo'n gedupeerd kind te kruipen. ISBN 978 90 336 2906 8, NUR 282, prijs 6,70. L. B-V BOEKEN VROEGINDEWEIJ ALLES VOOn SCHOOL T-------- •L iDin) UKM f uau - Chr. Geref. Kerk 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur ds. J. H. van Dijk - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 17.00 uur leesdienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Maas en 18.00 uur de heer T. R. Rietveld, Ridderkerk - Her steld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur onbekend - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. R Blok. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. T W. van Ben- nekom en 18.00 uur ds. L. de Wit, bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. G. van Manen - Evangelie Gem. Flakkee 10.00 uur de heer A. Scheermeijer. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. A. Belder, Schelluinen en IS.OOuurds. G. C. dejong. Moordrecht - Geref. Kerk 10.00 uur ds. P H. Zaadstra en 18.00 uur ds. G. van den Dool - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. A v. d. Berg, Gouda en 18.00 uur dr. O. V. d. Ploeg, Capelle a/d Ijssel - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westen brugge en 18.00 uur de heer W. van Geest. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. A. Snij der en 18.00 uur de heer J. Kroon, Barneveld - Her steld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur ds. J. Joppe, Sint Maartensdijk - Geref. Kerk 9.30 uur ds. Boer en 18.00 uur gezamen lijke dienst in Den Bommel - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. Mesu, Nw. en St. Joosland. OUDDORP - Dinsdag 29 juli om 23.25 uur werd de beman ning de Baron van Lynden van KNRM station Ouddorp bui ten door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor een melding van een waargenomen vuurpijl op de Noordzee. Deze was, volgens de Kustv/achtpost Ouddorp, gesignaleerd door een persoon in de omgeving van strandpaviljoen Paal 10. Met de Baron van Lynden en de KHV (Kust Hulpverlenings Voertuig) werd de zee en het strand vanaf de Brouwersdam tot strandpaviljoen De Zeester afgezocht. Er werd niets aan getroffen waarna de zoekactie werd afgelast. 6o 2008 ^^^PS^™ ^^m '""i^HMn In vertrouwde handen Woensdag 6 augustus Hervormde Kerk - Goede- reede. Derde zomerzang- dienst. Organist: Henk Ter- brugge. Meditaüe: ds. G. Bos Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 20 september Hervormde Kerk - Som meisdijk. Het 41e Bachcon- cert van Paul Kieviet met muziek van "de jonge Bach". Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 3 oktober Hervormde Kerk - Som meisdijk. Orgelconcert door leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 4 oktober Rehobóthkerk - Som meisdijk. Koor- en Samen- zangconcert ten bate van de Wereld Wijde Zending m.m.v. het Jongerenkoor Jigdaljahu' o.l.v. WA den Hertog; het Urker Mannen-, koor 'Halleluja' o.l.v. Bert Mol; Marco den Toom: orgel en Johan Bredewout: piano. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag, 11 oktober Hervormde Kerk - Oude -Tonge. Het I6e orgelcon cours voor amateurs, geor ganiseerd door de Vereni ging van Orgelvrienden. Aanvang: uur. Slotconcert door de jury (Anco Ezinga en Sietze de Vries) en de drie prijswinnaars. Aanvang: 20 uur. Zaterdag 15 november Hervormde Kerk - Dirks- land. Uitvoering van de Lutherische Messe van J.S. Bach, O praise the Lord van Handel en Magnicficat van Vivaldi door het Vocaal ensemble 'Magnificat' o.l.v. Rinus Verhage met mede werking van het orkest "Flo- rilegium Musicum'. Organist: Wim Diepenhorst. Solisten: Peter de Groot, alt; Marijke Nieuwenweg, sopraan; Paul Kieviet, tenor en Ralph Looy, bas. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 22 november Doopsgezinde Kerk - Oud dorp. Jubileumconcert van het Interkerkelijk Gospel koor "Per Amore"uit SteiUen- dam o.l.v. Ad de Joode. Pia nist: Rob van Dijk. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 13 december Hervormde Kerk - Goeder- eede. Kerstzangdienst. Aan vang: 20.00 uur. Zaterdag 13 december Dorpsüenden - Ouddorp. Uitvoering van de Kersto ratorium 'In de volheid van de üjd' van Leander van der Steen door de Chr. Gem. Zangvereniging 'Hart en Stem' en het Chr. Kinder koor Jong begonnen' o.l.v. Jan Besuijen m.m.w. van een samengesteld orkest. Orga nist: Johan van Broekhoven. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 19 december In de toren van Goeder- eede. Kerstconcert door het Chr. Jong Kamerkoor 'Fiori Musicali' o.l.v. Sietse van Wij- gerden. Aanvang: 19.00 en 21.00 uur. Zaterdag 20 december De COV 'Laudando' uit Middelharnis geeft een lustrumconcert ten bate van 'Calando' Uitgevoerd wor den de eerste vier cantates uit het Weihnachtsorato- rium en het openingskoor deel 5. Medewerkenden: het Barok Ensemble 'Eik en Linde'; de sopraan: Hieke Meppelink; counter tenor: Dave ten Cate; tenor: Henk Gunneman; bas: Wiard Witholt; orgel: WimDie- penhorst. Algehele leiding: Rinus Verhage. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag 24 december Hervormde Kerk - Goeder- eede. Kersüiederen Thema 2 voor 2008. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag 24 december Hervormde Kerk - Middel harnis. Kerstzangavond door het Jongerenkoor 'Het Klei nood' uit Aagtekerke o.l.v. Jan Wisse en het Chr. Gemengd Koor Jeduthun' uit Mid delharnis eveneens o.l.v. Jan Wisse. Organist: Hans van Heemst. Aanvang: 19.30 uur. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concert- avoncien te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun pro gramma op bovenstaande infor matie richten. Komen er onver hoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volg orde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Con certen tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmel dingen voor deze rubriek vindt plaats door middel van formu lieren, die kunnen worden aan gevraagd via tel. 482560. Ook is het mogelijk een e-mail te stu ren aan: jvanhoorn@wxs.nl die inhoudelijk overeenkomt met de vragen van het formulier.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2