Feestelijke barbecue in De Samaritaan Fokveedag Zuid- Hollandse eilanden Poolse geeft beiaardconcert Piet Polies bij de strandbibliotheek CDA wil betere communicatie bij wegwerkzaamheden Open Dag oude machines en tractoren 24^ Strandloop in Ouddorp Oud papier Ooltgensplaat Bruinisser visserskoor in Nicolaaskerk EIIAriDEII-rilEUWS Dressuur Oostmoer Stadse Dag op 30 augustus: Droag Vermaeck EIIIVI1D^.niEIJW5 OUDDORP - Deze zomer wordt voor de 24' keer de strandloop op het strand van Ouddorp georgani- seerd. Deze hardloop, wedstrijd wordt georga niseerd door de Oud- dorpse Reddingsbrigade en M.S.V. AV-Flakkee, alle opbrengsten komen dan ook ten gunste van deze twee actieve vrijwil- ligers organisaties. Solex Fraai programma Aanmoedigen N215 PAGINA 2 DINSDAG 29 JULI 2008 SOMMELSDIJK - Een beetje zon, partytenten, slingers en goed vlees... het is duidelijk: in de tuin van het verpleeghuis wordt gebarbecued. Alle bewo ners van afdeling Kleijburg waren uitgenodigd om dit feest mee te vieren. Want een broer van een voormalige bewoner van deze afdeling had een prijs gewonnen. Meneer Speelman mocht, samen met unideider Ellen van der Bijl, een kar met levensmiddelen voUaden in het nieuwe filiaal van Albert Heijn te Sommelsdijk. Voor ruim 500,-. Deze gelukkige winnaar wilde graag afdeling Kleijburg ver rassen, als dank voor de goede verzorging. Op donderdag 17 juli was het zover. Om half 12 namen de bewoners plaats in één van de grote party tenten. De reuk van heerlijk vlees, vers gebakken friet, saté en salades komt hen al tegemoet. Over één ding is iedereen het eens: dit is eirg gezellig én lekker. Natuur lijk werd de heer Speelman in het zonnetje gezet. De manager zorg en welzijn bedankte hem daarom hartelijk. En de bewo ners. zij willen dit beslist vaker doen. Want alles smaakte prima. De zomer is nog niet voorbij, dus op afdeling Kleijburg houden ze het weer in de gaten. Want een BBQ is erg leuk, ook als je in een verpleeghuis woont. Het parcours loopt gedeeltelijk over de verharde duinpaden door het prachdge natuurge bied De Kwade Hoek en door het mulle zand van het Oud- dorpse strand. Er zijn diverse categorieën: jeugd t/m 9 jr. 500 m.; jeugd van 10 t/m 15 jr. I.OOO m.; prestatieloop voor dames en heren alle leeftijden 4,5 of 10 km en KNAU-wedstrijdloop dames/heren vanaf A-junioren 10 KM. De start voor de jeugd is recht voor strandpaviljoen De Zee- ^ter op het strand en deze is om 18.30 (500M) en 18.40 i lOOOM) uur. De start voor alle andere categorieën is vanaf het kleine parkeerplaatsje boven bij strandpaviljoen De Zee ster om 19.30 uur. Inschrijven kunt u op De Zeester zelf vanaf 17.00 tot een half uur voor de start. Niet later. Het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugd: 2,50 4,5 km - 3,50 10 km - 5,50 en KNAU-wedstrijd is 5,50. Bij voorinschrijving via de site van AV Flakkee voor 1 augus tus 2008 ontvangt u 1,00 korting (betalen ter plekke). HELLEVOETSLUIS - Na een Fokveedag zonder 'hart' komen zaterdag 9 augustus weer koeien naar Hellevoetsluis. De verkie zing van de mooiste koe van de Zuid-Hollandse eilanDen is maar een van één van de activiteiten die duizenden bezoekers naar de 51e Fokveedag in Hel levoetsluis moet trekken. Op het 'agrarische feest' in Hellevoetsluis is weer van alles te beleven. Naast de koeien- keuring, de streekmarkt, de expositietent, een roofvogel- show, een trekpaardendemon- stratie, een show van IJslandse paarden staan er ook werken de oude tractoren. De bezoekers zullen de mooiste koeien van Voorne Putten, de Hoeksche Waard, het Eiland van Dordt en van Goeree- Overflakkee door de keurings- ring zien stappen. Aan het eind van de dag zal duidelijk zijn zich de waardige opvolger mag noemen van Rika 87a, die vorig jaar tot de mooiste koe van de regio werd uitgeroepen. Wie deze keer die eer te beurt valt is nog de vraag, maar dat de strijd tijdens de Fokveedag weer bij zonder spannend wordt, staat buiten kijf Verder kunnen kinderen laten zien hoe goed ze zijn in het aan de jury tonen van hun kalfje. En dat is altijd een vertederend gezicht. Ter gelegenheid van deze 51e aflevering van de Fokveedag Hellevoetsluis is het programma flink uitgebreid. Het is nu zelfs zo groot dat de organisatie aan het oorspronkelijke terrein niet voldoende had. Een verdub beling van oppervlakte zorgt ervoor dat ook de demonstraties van roofvogels, pony's. Tinkers, jachthoornblazen, kettingzaag kunst en schapendrijven met Border Collies de ruimte krij gen die ze verdienen. Daarnaast zijn ook een aantal koeienrassen te zien, die je niet zo snel meer in de wei tegenkomt. Want wie weet er nog hoe een Lakenvel- der, een witrik of een blaarkop eruit ziet? Niet getreurd dus, tijdens de Fokveedag Hellevoet sluis zijn ze allemaal te zien en kun je er ook nog even mee op de foto. Voor de jeugdige bezoekers, die overigens gratis naar bin nen mogen, is er een spring- kussen, een ballonnenclown, een schminkstand en verschil lende kinderspelletjes. En als klap op de vuurpijl sluit boe- renkappel de Helletrotters de dag feestelijk af En wie graag met een Solex over Voorne Putten toert kan ook zijn hart ophalen. Solex en Co verzorgt een arrangement waarbij ook een bezoek aan de Fokveedag hoort. Het, entreekaartje is inbegrepen bij het arrange ment. Datum: zaterdag 9 augustus; Tijd: van 09.00 uur tot 16.00 uur; Entree: 3,00 euro, kinde ren tot 12 jaar: gratis. De dag wordt gehouden op het terrein J.B. van den Ban, Smitsweg 29 in Hellevoetsluis. Meer info op de website: www. fokveedaghellevoetsluis.nl OOLTGENSPLAAT De oud papiercommissie van de Gereformeerde gemeente hoopt op don derdag 31 juli weer oud papier op te halen voor de zending. Graag het papier gebun deld buiten zetten. Er wordt om 17.30 uur gestart. BROUWERSHAVEN - in de grote-of St. Nicolaaskerk treed op zaterdag 2 augustus het Bruinisser visserskoor op. Zij zijn bekend om hun vissers liedjes en zeemansliederen. Aanvang 20.00 uur, kei'k open 19.30 uur. Entree 8,-kinde ren tot 12 jr gratis toegang Meer informatie vindt u op: www. Bruinissersvisserkoor.nl Christelijk strèel<biad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA iVliddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-maii: algemeen@gebr-dewaai.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakeiijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: g.verweij@gebr-d8waai.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerlus, tel. (0187)471022 e-mail: j.vlllerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatiscli verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). GOEDEREEDE - Aanstaande zaterdag 2 augustus, tussen 16.00 en 17.00 uur concerteert de Poolse beiaardier Katarzy- na Piastowska op de beiaard van de St. Catharinatoren te Goedereede. Zij is een van de zeer getalenteerde jonge musi ci die na een brede muziekop leiding in eigen land in West Europa hun beiaardiersop leiding hebben gehad van de beste Belgische en Neder landse docenten, dragers van de rijke beiaardcultuur van de Lage Landen.. Katarzyna Piastowska (1981) begon met pianostudies in 1988 aan de muziekschool van Slupsk in Polen. Ze nam deel aan diverse pianoconcoursen en recitals en won in 1992 de eerste prijs bij e^n wedstrijd voor pianoduo's in Starogard Gdanski. Vanaf 1996 studeer de ze voortgezet muziekonder wijs in Slupsk. In hetzelfde jaar begon ze haar studie muziek theorie en compositie aan het conservatorium van Gdansk. Daar staan de enige twee bei- aards van Polen en die wekten haar interesse. Ze kreeg in Gdansk haar eerste beiaardles- sen van Geert Oldenbeuving. Uiteindelijk leidde het er zelfs, toe dat ze ging deelnemen aan het .'Socrates Carillon Pro ject 2003' dat werd gegeven aan de Hogeschool voor de Kunsten te Utrecht, afdeling Nederlandse Beiaardschool Amersfoort. In 2005 werd haar in Gdansk het diploma Master of Music in muziektheorie en compo sitie met 'heel goed resultaat' uitgereikt en werd ze door het conservatorium afgevaar digd om deel te nemen aan het 'Erasmus Uitwisselingsproject 2005' aan de Nederlandse Bei aardschool. Naar aanleiding daarvan werd ze uitgenodigd in Amersfoort haar studie bij de befaamde Belgische bei aardier Geert d'HoUander (hij geeft een concert op 16 augus tus in Goedereede) voort te zetten en af te ronden. Daar- Kaiarzyna Piastowska. naast studeerde ze musicologie aan de Roosevelt Academie in Middelburg. Katarzyna heeft een fraai pro gramma samengesteld waarbij elke luisteraar wel aan zijn of haar trekken kan komen. Ze heeft dit programma niet chro nologisch opgebouwd, maar we 'reizen' kris-kras door de muzikale tijd heen. Ze laat ons in het eerste deel kennis maken met Poolse volksliedjes en muziek uit Oost-Europa van Chopin, Moessorgsky. Via een modern Roemeens volksliedje komen we uit bij Mozart. Dan weer een sprong in de tijd naar o.a. Duke Ellington. En via een Chaconne van de grote Bach komen we bij het sluitstuk van het programma: het Grand Scherzo van Gottschalk. Programma's zijn gratis te ver krijgen bij de kassa van het Torenmuseum onder in de toren. Het beste kunt u de muziek beluisteren aan de voet van de toren of in de daarbij gelegen kruidentuin. Als u de toren beklimt kunt u Katarzyna ook aan het werk te zien op de fraaie speeltafel direct onder de beiaard. Ook een ervaring! \]s u zelf met getraind heeft kunt u natuurlijk wel deze sportievelingen aanmoedigen vanaf het strand of lekker met een kopje koffie op het mooie strandpaviljoen De Zeester. Het is na al deze jaren echt een gezellige happening geworden. Na de wedstrijden is er ook een grote verloting met prachtige spullen die geleverd zijn door diverse sponsors. "Via deze weg willen ook alle sponsors, groot en klein, bedanken voor hun bijdrage, want zonder hun steun zou dit mooie evenement niet mogelijk zijn. U kunt de sponsors herkennen op de vlaggen en borden bij start, finish en op de poster. Via de speaker die verslag doet van de wedstrijd worden ook een aan tal sponsors vermeld", aldus de organisatie. Vrijdag 8 augustus wordt de strandloop gehouden op het Noordzeestrand. Indien u met de bus komt, neem dan lijn 104 en stop bij de halte Groe ne Weide. Met de auto volgt u de borden 'stranden' en gaat u niet linksaf de Vrijheidsweg op, maar direct het eerste gro te parkeerplaats en loopt u via de duinpaden naar De Zeester. Volg borden met; 'inschrijven strandloop' vanaf de parkeer plaats. Voor meer informatie kunt u bellen naar VVV Oud dorp 0187-681789. Of kijk op een van de volgende sites www. nuddorpsereddingsbrigade.nl nf www.avf1akkee.nl STAD a/h HARINGVLIET - Hieronder volgt de uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef F2, die zaterdag is gehouden in Manege Oost- moer. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 210. Nanda Ebink, Tazz, 234 pnt; Melanie Confurius, Noor tje, 234 pnt; Annick Kieviet, Dopette, 233 pnt; Ilse de Beer, Mickey Boy, 233 pnt; Cynthia v.d. Baan, Tazz, 232 pnt; San dra de Vogel, Joren, 231 pnt; Tessa Tuns, Tazz, 230 pnt; Marsha v. Holten, passoa, 228 pnt; Sanne Trommel, Tazz, 228 pnt, tevens diploma F2 behaald; Thirza Kooij, Noor tje, 227 pnt, tevens diploma F2 behaald; Tessa Bensink, Katin- ka, 225 pnt; Nadia v. Holten, Quint, 225 pnt; Marjan v.d. Sluijs, Sterre, 223 pnt, tevens diploma F2 behaald; Mike den Boer, Dynamite, 223 pnt; Swin- da de Vos, Sonja, 220 pnt. STAD a/h HARINGVLIET - Dit jaar staat de Stadse Dag in het teken van de oude volks feesten. Achter de ramen van de Voorstraat ziet u foto's uit de collectie Maliepaard/Bra- ber over deze evenementen uit het verleden van het dorp. Naast de koninginnendagen met de zeskampen ziet u ook de kermissen, de rondreizen de circussen, de toneelclub, de bazaars van de kerk en andere gedenkwaardige momenten. In de Ark worden DVD's uit de historie getoond en natuurlijk krijgt u uitleg van de makers en zult u vele oude bekenden her kennen. In de Voorstraat kunt u vanaf 14.00 uur jong en oud bezig zien onder de noemer 'Droag Vermaeck'. Iedereen mag dat zelf invullen maar nu al is bekend dat u veel clowns en andere circusartiesten zult aan treffen, maar ook spelletjes voor kinderen en veel bankjes om bij te praten met oude en nieuwe dorpsgenoten. Er is een kraam met eten van Broer Driesse. snuisterijen van Anja Jousma. pannenkoeken van de Bolder, Stadsweb en de zending. In de brandweerkazerne kunt u weer zeer voordelig wat te drinken kopen. Ieder jaar blijken er meer oud-stadtenaeren te komen om herinneringen op te halen en oude kameraden te ontmoeten. Er zijn ook toneelstukjes en kan men een rondje om de kerk maken op een pony. Om 17.00 uur vertrekt men op uitnodi ging van voetbalclub SNS naar hun veld voor een barbecue/ sükzakmaalüjd. Er wordt voor banken, tafels en gezellige oude muziek gezorgd en u kunt uw eten zelf meenemen, in de voet balkantine kopen of een barbe cuepakket bestellen bij Herman Maas (liefst vóór 10 augustus. Telefoon: 611972) en dat zelf roosteren op de daar aanwezige barbecues. BROUWERSDAM - Piet Polies was bij de strandbibliotheek. Een geweldige middag, met veel belangstelling en prach tig weer. Piet Polies is een dappere politieman die samen met kinderen boeven vangt. Toen Piet dinsdag samen met de kinderen de boef aan het vangen was, kwam heel toe vallig de echte pohtie langs. Piet kon dus meteen kenriis maken met de Ouddorpse politieagenten en... natuur lijk mocht toen de sirene van de politieauto aan. Sensatie dus op de Brouwersdam. Op www.bibliotheekzuidholland- sedelta.nl zijn de foto's terug te zien. Wil je ook meedoen met een van de activiteiten bij de Strandbibliotheek? Schel pen zoeken Strandavontuur? Vliegers maken? Ga dan naar de Strandbibliotheek in Brou wersdam (naast paviljoen De Kous). Open op alle zonnige dagen, behalve op zondag. Telefoon Strandbibüotheek (06-81023794). DEN HAAG - Automobilis ten in Zuid-Holland worden niet altijd goed op de hoogte gesteld van werkzaamheden aan de weg. Bovendien krij gen ze, met name nu in de zomerperiode, steeds vaker de indruk dat verschillende belangrijke wegen tegelijker tijd worden opengebroken. In het blad Forum, platform voor werkgevers in Noord- en Zuid-Hol land, constateert Bert Mooren, voorzitter van VNO/NCW West, dat overheden in Zuid-Holland vaak niet op de hoogte zijn van eikaars plannen op het gebied van wegwerkzaamheden. CDA Statenleden Marco Heemskerk, Peter Lamers en Koos Verbeek willen graag van Gedeputeerde Staten weten hoe het nu precies zit met de afstemming tussen Rijk, provincie en gemeenten. Zo stellen de Statenleden de vraag hoe er op dit moment bij wegwerkzaamheden wordt sa mengewerkt en overlegd door de verschillende bestuurslagen. In Noord-Holland vindt er bij voorbeeld afsterrtming plaats door middel van het overleg orgaan RegioRegie. De CDA Statenfractie wil van GS weten of er in Zuid-Holland ook een dergelijk overlegorgaan is en welke mogelijkheden GS zien om de onderlinge afstemming te verbeteren. Er zou op dit moment al worden gesproken over één vervoersautoriteit voor de Randstad. De CDA Staten fractie, die in het verleden voor invoering van zo'n vervoersau toriteit gepleit heeft, wil graag weten wat de huidige stand van zaken is. De CDA Statenleden wijzen er vervolgens op dat wegwerk zaamheden vaak slecht gepland zijn en dat de communicatie vaak te wensen overlaat. CDA Statenlid Marco Heemskerk geeft als voorbeeld het feit dat uitgerekend in het weekend van vlaggetjesdag, waarin veel mensen naar de kust trekken, het drukke verkeer op de N215 dwars door Stad aan 't Haring vliet wordt omgeleid. CDA Sta tenlid Peter Lamers begrijpt dat veel werkzaamheden in de zomer gepland zijn, maar heeft de indruk dat het steeds vaker voorkomt dat verschil lende op elkaar aansluiten de wegen tegelijkertijd worden opengebroken: "Bij onderhoud aan de weg blijkt in de praktijk een alternatieve route vaak niet mogelijk, omdat daar dan ook weer sprake is van verkeershin- der. Er ontstaat steeds meer het beeld dat Rijkswaterstaat, pro vincie en gemeenten dit soort werkzaamheden niet goed. op elkaar afstemmen en dat er wei nig wordt nagedacht over alter natieven voor de weggebruiker. Op dit moment zijn er rond Rot terdam bijvoorbeeld veel werk zaamheden. Rijkswaterstaat communiceert over de A16 en wijst op de trein als alternatief maar wat moeten mensen doen die van en naar de Krimpener- waard en Alblasserwaard reizen en gebruik maken van de Brie- nenoord?" GOEDEREEDE - Aanstaande zaterdag 2 augustus is het weer zover, de inmiddels traditio nele Open Dag Goedereede zal dan weer worden gehou den. De liefhebbers van oude tractoren, legervoertuigen, oldtimer -auto's, -bromfietsen en -stationaire motoren laten deze dag hun prachtig geres taureerde voertuigen weer aan het publiek zien. De hele dag door zijn er demonstraties te zien zoals; ploegen, dorsen en grondverzet met een oldti mer Dragline. Tevens kan de behendigheid worden getest met 'step on sledge'. Om 10.30 uur zullen de oude tractoren en andere voertuigen een rond rit maken door Ouddorp en omgeving. Op het terrein staan diverse kramen met onder delen, miniaturen, boeken en andere aanverwante artikelen. Voor de kinderen is er een draaimolen. Ook aan de bezoe kers is gedacht, zo is er koffie/ thee, fris, gebakken vis, haring en patat te koop. Het belooft weer een dag te worden die het zeker waard is om te bezoeken. De dag wordt gehouden op het terrein aan de Oostdijkseweg 23 te Goedereede. Toegang en parkeren is gratis. Iedereen is van harte welkom van 09.00 tot 16.30 uur. Mocht u meer infor matie willen of zich als deelne mer willen aanmelden, neem dan contact op met Jaap van Erkelens 0187-492049.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2