Eerste afvaart Rondje Pontje 40% KNRM Kitfix The Legends kampioen RZV Schot V. Diihe Halve Prijs Waarom een glastuinbouwcomplex op Oostflakkee niet past Last van muggen? IS OP ZOEK NAAR EEN GEMOTIVEERDE COLLEGA Orgelconcert Aart Bergwerff Zomerfair Atelier Duinkerke PEDICURE Opslagruimte Halve Prijs marlinda; Peuterochtend bibliotheek Goedbezochte inloopavond bouwplannen ziekenhuis Uitslag tweede palingwedstrij d EIIIVHDB1-1IEUW5 HELLEVOETSLUIS/ MIDDELHARNIS - Gis teren, maandag 21 juli jl. is onder grote belangstel ling de eerste afvaart van de pont Klipperaak Lin- quenda II ingeluid. De pont vaart in de periode 21 juli t/m 28 augustus 2008. De dienstregeling is als volgt: Vaardagen: Maandag t/m donderdag Van Kempen Interieurs OUDDORP - De zomer fair in het doodlopende gedeelte van de Duinker kerweg in Ouddorp, vorig jaar als een uit de hand gelopen idee georgani seerd, was buitengewoon succesvol. Of het nu op die 28'juli aan de bijzondere locatie of aan het mooie weer te danken was, in elk geval vereerden toen meer dan duizend bezoekers de fair met een bezoek. Nu bij ANNETTE Willeke Bakelaar Dameshoeden Korting RIVIAN vanaf 35 m^ TE HUUR Tel. (0187) 60 37 40 Totale 1 leegverkoop DIRKSLAND - Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis hield op dinsdag 8 juli een inloopavond voor omwo nenden om de bouwplan nen van het ziekenhuis toe te lichten. Circa 35 omwo nenden maakten van de gelegenheid gebruik. Het ziekenhuis spreekt over een goedbezochte avond, die in een geanimeerde en positieve sfeer verliep. Acties Prinses Margriet brengt Ange de Mer binnen Prinses Margriet brengt kitesurfers aan land Ingezonden Economische ontwikkeling Recreatie Landschappelijke inpasbaarheid. Verkeer Moeite voor wat? i PAGINA 7 DINSDAG 22 JULI 2008 Wethouder Toeiisme Recre atie van Gemeente Hellevoet- sluis, dhr. Van Prooijen, heeli vanuit de thuishaven van de pont uitleg gegeven over hei belang van de pontveibinding tussen Hellevoetsluis en Mid- delharnis en daarnaast ook riengemeten. Hierna heb ben dhr. Van Prooijen en dhi. Kleingeld, wethouder 'Ibc- risme Recreatie Gemeente Middelharnis, de vlag van zowel (;eineente Hellevoetsluis als Gemeente Middelharnis in de mast gehesen. De pont kan nu oHicieel van start gaan. Vo(jr de eerste afvaart liad de Linquenda H gezorgd voor koliie en gebak voor de eer sten die meevoeren. Helaas kon door de harde wind, wind kracht 7!, de pont niet uitvaren. Feit is dat boven windkracht 6 niet gevaren mag worden. F.n de veiligheid van de passagieis gaat natuurlijk boven alles! Hiilioiidi'i lii'il Klmii^cht liij^t de i^i'iiii'i'iilevltijr ap de pont. Afvaarttijden: Afvaarttijden: Maandag, dinsdag, dondertlag Woensdag Hellevoetsluis: 10.00 en 14.30 uur Middelharnis: 11.00 en 15.30 uur Hellevoetsluis 10.00 uur Middelharnis 11.00 uur Aankomst Tiengenieten 12.00 uur Verfrck Tiengenieten 14.00 uur Aankomst Middelharnis 15.00 uur .\ankomst Hellevoetsluis 16.00 uur Vaartijd: Ca. 60 minuten (Hellevoelslui.s/Middelharnis) Prijs enkele reis retour Volwassenen €7,50 12,50 Kinderen €5,00 €7,50 Aanlegplaatsen Hellevoetsluis: liainhaven Fiets 0,50 1,00 Middelharnis: aan de oude RTM- veersteigcr, Oosthavendijk, 2 km ten noorden van Middelharnis Voor meer informatie over vertrektijden en locaties kunt u contact (ipnemen met de VVV's in Mid delharnis en Hellevoetsluis ol'kijken op w\v'w./uid-liolland.se-eilanden.nl Frisse lucht binnen halen, maar lastige insecten buiten houden! Last van pollenallergieën? Wij hebben voor U dé oplossing voor alle mogelijke ramen deuren. Schoolstraat 28 Oude-Tonge (0187)641577 info@vankempeninterieurs.nl BRIELLE - Op maandag 28 juli, aanvang 20.15 uur concer teert organist Aart Bergwerffin de St. Catharijnekerk te Briel- le. Hij zal, evenals voorgaande jaren een Bach-programma ten gehcire brengen met o.a. de Passacaglia, de 5'''' Trioscjnate en de Toccata en Fuga d-moll. De toegang bedraagt 5,50 euro, 4,50 euro voor diverse passen, inclusief een kopje kof fie f:>f thee na afloop. Vooraf is er gelegenheid om vanaf 19.00 uur het beiaardconcert bij te wonen op de luisterplaats voor het Murulahuis (tegenover de toren), dat wordt gegeven door Aart van der Gronden. Terugziend op dat succes wordt het evenement dit jaar weer gehouden op zaterdag 26 juli a.s. Vanaf 10 uur 's morgens bent u welkom in het doodlo pende linkergedeelte van de Duinkerkerweg, Er vinden diverse activiteiten plaats: Er is de mogelijkheid in de grote natuurtuin van Pau Heerschap te wandelen en een keur aan waren wordt te koop aangebo den, zoals gebakken vis, vaste planten, diverse uitingen van kunstnijverheid, schilderijen, wenskaarten, allerlei lekker nijen, boeken. Er zijn enkele rommelmarkten en op Duinkerkerweg 29 is een terras ingericht, waar genoten kan worden van een kop koffie met gebak. Ook is er een informatiestand van 'Groei en Bloei'. Om 11.15 uur vertelt Pau Heerschap dialectverhalen in het prieel. Om 15.00 uur gebeurt dat weer, maar dan samen met Corry Huijer uit Ooitgen.splaat. Aan het einde van de middag, zo rond vier uur, treedt bij de overburen de band 'Met beide voeten' op. De toegang tot de fair is gratis. U wordt dringend verzocht op het naastgelegen terrein, ingang bij Dirkdoensweg 9, te parkeren. U bent dan gelijk op de fair en voorkomt parkeer- chaos op de openbare weg. De bewoners van 'Het liej'ie van de Bakkies' hopen ook dit jaar weer veel mensen te begroe ten. De gehele voorraad (damesmode) Geldt niet op zwart, topjes en nieuwe collectie! Zandpad 90, Middelharnis Tel. (0187)48 24 31 Wat is Vishandel Schot - Van Dijke? Een familiebedrijf dat al ruim 25 jaar bestaat. Met een personeelsbestand van zowel fulltimers als parttimers. Wie zoekt Vishandel Schot - Van Dijke? Kandidaten die gewoon de handen uit de mouwen willen steken. Die zich met volledige ondersteuning willen ontplooien in een zelfstandige functie als verkoper op een vis verkoopwagen. Ook schoolverlaters die in augustus september 2008 een BBL opleiding Detailhandel willen gaan volgen worden uitgenodigd te reageren. Waaruit bestaan de werkzaamheden bij Vishandel Schot - Van Dijke? Verkoop van vis en aanverwante producten op een ambulante vis verkoopwagen, op vaste standplaatsen. Voorbereidende werkzaamheden in de nieuwe moderne visloods in Tholen. Wat heeft Vishandel Schot - Van Dijke te bieden? Een fulltime dienstbetrekking, maar parttime is zeker ook bespreekbaar. Toepassing van de C.A.O. voor de "Visdetailhandel". Goede sociale aanvullende secundaire arbeidsvoorwaarden. Bent u/ben jij Gemotiveerd Enthousiast Flexibel Klantgericht Hebt u/heb jij Een gezonde dosis positieve werklust en bent u/ben jij leergierig? Een rijbewijs B E of bent u/ben jij bereid dit z.s.m. te behalen? Stuur dan een kort en bondig sollicitatiebriefje! Per post: Vishandel Schot - Van Dijke, Ten Ankenweg 86, 4691 GZ THOLEN. Per e-mail: schot@visgilde.nl Voor meer informatie over deze functie kunt u bellen naar: 0166 - 603462. Komt bij u aan huis. Telefoon 06-22898986 Na 12 uur nu alles (zomer) Zandpad 110 Middelharnis t/o Hema Tel. 48 07 06 De gehele voorraad t/m 9 augustus! Zandpad 68, Middelharnis Tel. (0187) 48 00 72 OUDDORP In het kader van Eoekenpret, voor peuters vanaf 1 'Ayaav met hun (groot)- ouders/\'erzorgers, wordt er een peuterochtend in de bibli otheek van Ouddorp georga niseerd. \a het voorlezen gaan de kinderen op ontdekkings tocht door de bibliotheek op woensdag 30 julie van 9.30 tol 11.00 uur De toegang is gra tis. Bibliotheek Zuid-Holland se Delta, Vestiging Ouddorp, Hofdijks\veg 20. Aanmelden telefonisch, tel 0187-667744, of via www.bibliotheekzuidhol- landsedelta.nl Op een aantal grote tekeningen \vas aangegeven welke plannen het ziekenhuis op stapel heeft staan. De Raad van Bestuur, de directeur medische zaken en de medewerkers van het bouw bureau voorzagen deze teke ningen van een toelichting. De plannen behelzen de bouw van een nieuwe poli gynaecologie/ verloskunde, het stiltecentrum en een nieuwe wachtruimte voor de prikpoli van het labo ratorium. In augustus gaat de bouw van start. De verbouwingen vinden plaats in twee patio's. Daarna staat uitbreiding op het programma van de fietsenstallingen, zowel voor de medewerkers als voor bezoekers. Tijdens de inloopavond kre gen de omwonenden ook te horen dat het ziekenhuis daar na de plannen voor de Spoed Eisende Hulp en Observatie- unit verder gaat ontwikkelen. Ook zal men zich buigen over de mogelijkheden om extra bedden te realiseren. STELLEN DAM - Zaterdag om 08.00 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Margriet van KNRM-station Stellendam door het Kust wacht Centrum gealarmeerd voor een bootje met motorsto ring. Na informatie bleek het kajuitjacht Ange de Mer \'an 12 meter lengte en met 2 per sonen aan boord, net builen de haven van Stellendam met motorpech te liggen. De vis- kotter GO 33 lag er bij om het bootje op zijn plaats te honden. Bij het jacht aangekomen werd het langszij genomen en naar de haven gebracht. Het werd afgemeerd in de buitenhaven. STELLENDAM - Zondag 20 juli om 16.24 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Margriet van KNRM station Stellendam door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een kitesurfer in de problemen bij de Slufter op de Noordzee. Na informatie bij het Kustwacht Centrum, bleek het om twee surfers te gaan. Er was er een ge\'allen waarna de ander te hulp was gescho ten. De kite's waren in elkaar geraakt, waarna de surfers zijn weggewaaid. Ze zijn toen gaan proberen om naar de kant te z\vemnien. De reddingboot kwam eerst, bij Zuidwest 5 en een golflioogte van 2 meter, aan bij de kite's, maar er werd besloten deze te laten drijven en verder te gaan om de sur fers op te pikken. Deze kwam men na ongeveer I kilometer tegen. Ze werden aan boord genomen en er werd gekeken of ze in orde waren. Toen dit het geval bleek te zijn werd teruggegaan om de kites op te halen. Alles werd aan boord genomen en meegenomen naar Stellendam. Daar werden de surfers later afgehaald. DIRKSL-AND - Onlangs is het zaalvoetbakeam van Kilfix The Legends kampioen geworden van de hoogste afdeling \an de Rabobank Zaalvoetbal C'.onipe- titie in Dirksland. In de wed strijd tegen Pro\ak toonde de ploeg aan dat het dit seizoen de terechte nummer één was, want het beslissende duel werd met maar lieisl 15-0 gewon nen. Uit 16 wedstrijden haalde de ploeg 39 punten. Het doel saldo van 129 goals voor en 51 doelpunten tegen was ook indrukwekkend. Het is voor Kitfix The Legends het eerste kampioenschap sinds de titel in de Tweede Klasse tijdens hun debuutjaar 2002. Daar mee doorbraken ze de hege monie van het Ouddorpse Foodplanet 't Hoekje, dat de laatste jaren telkens net iets te sterk bleek. Dit jaar pakte Kit fix The Legends echter vier punten uit twee wedstrijden tegen de Ouddorpers en dat was mede de sleutel tot succes. ■Volgend seizoen zal de ploeg proberen om dit kunststukje te herhalen. In een eerder artikel zijn we ingegaan op de opval lende inspanningen van het gemeentebestuur van Oostflakkee om de ves tiging van een glastuin bouwcomplex van 400 ha (netto; dus bruto ca. 500 ha) op te starten. 'Wij, en velen met ons hebben we inmiddels gemerkt, erva ren dit als een 'overvaltac- tiek'. In dit artikel willen wij ingaan op de redenen om als Natuur en Landschap Cioeree Over- flakkee (NLGO) een dergelijk grootschalig project af te wij zen. De eerste reden komt voort uit het, door de vier gemeenten, de Provincie en het Waterschap gezamenlijk opgestelde en met inspraak van burgers goedge keurde Landschapsontwikke lingsplan Goeree-Overflakkee. Hierin wordt gewezen op één van de kernkwaliteiten van het landschap van het eiland: ruim te, zijnde het open landschap. Grootschalige ontwikkelingen worden afgewezen. Sterker nog; iedere nieuwe ontwik keling in het landschap dient kwaliteit toe te voegen". Nu is kwaliteit een rekbaar begrip, maar de landschappelijke kwa liteit van 400 ha kassen ontgaat ons. Een betrokken ambtenaar, die in relatie met de glastuin- bouvvplannen, hierbij een dui delijke kanttekening plaatste, is zelfs al op non-actief gesteldl Interne kritische geluiden op dit vlak worden niet geduld. Open en transparant? Daarnaast is er de Regionaal- economische visie Goeree Overllakkee: Eigen wijze groei. Hierin wordt gesteld: 'Kenikwa- lileiten van het eiland zijn onder meer de nist en ruimte, die een legeiiivicht bieden aan het nabijgele gen grootstedelijk gebied. De meeste bewoners willen niet dat het eiland wordt volgebouwd met woningen en bedrijven'. Kennelijk kan een afzonderlijke gemeente, na deze gezamenlijke inspannin gen, weer gewoon haars weegs gaan. Oxer de broodnodige afstemming gesprokenl Of zou het aan de titel van het rapport liggen? En tenslotte is er voor de gemeente Oostflakkee een eco nomische toekomstvisie 'Groei, Groen en Kwaliteit' opgesteld. Deze is besproken in klank bordgroepen vanuit de bevol king. Hieruit kwam in ieder geval dat de gewenste ontwik keling moet gaan in de richting van 'beheerste economische groei, zonder grootschalige projecten'. Een project van 400 ha glas (voor het gemak ruim 400 voetbalvelden!) is niet kleinschalig te noemen. Hoe wel niet kan worden ontkend, dat de glastuinbouw een inno vatieve agrarische sector is, neemt deze toch steeds meer de vorm en uitvoering aan van een industrieel complex. Sterker nog zelfs op de pro motiewebsite van hel glastuin- bouwproject Zuidplaspolder (EN 08-07-08) wordt gesteld: 'De Zuidjdaspolder ligt binnen de stedendriehoek Rollerdam-Zoeter- meer-Goudn. Immers, glastuin- liomv hoort l>ij de stad.' Uitgangspunt bij de econo mische \isie is het bereiken van meer werkgelegenheid en inkomen voor een groter aan tal inwoners. In de glastuin bouw werken gemiddeld 6 per sonen per ha: de ondernemer en zijn gezin meegeteld. Dit is veelal laaggeschoolde arbeid en in toenemende mate inko mende pendel van elders. Op een gemengd bedrijventerrein praat men gemiddeld over 72 arbeidsplaatsen per ha. Dan kan op een bedrijx'enterrein van 30 ha al een aanzienlijk deel van het aantal arbeidsplaatsen wor den gehaald vergeleken met de 400 ha glastuinbouw. Daarbij is er bij een gemengd bedrijx'en- terrein een grotere variatie aan scholing nodig. Voor het oplos sen van een pendelprobleem is een glastuinbouwcomplex dus niet de meest voor de hand lig gende oplossing. Recreatie en toerisme is een belangrijk speerpunt in de eco nomische ontwikkelingsvisie van zowel Oostflakkee als Goe ree-Overflakkee. Recreanten uit de Randstad of toeristen uil het Ruhrgebied moeten, als ze bij de Hellegastdam/Ventja- gersplaten het eiland op rijden, het ultieme vakantiegevoel krijgen. Dit kan alleen door een aantrekkelijke aankleding van het landschap. Komende vanuit een industrieel gebied zullen ze niet enthousiast wor den van een ander industrieel gebied met veel en hoog glas. Het Landschapsontwikke lingsplan en de economische visies gaan uil van een open landschap, als kernkwaliteit. 400 Ha glastuinbouw kan bepaald niet meer open wor- den genoemd. Met kassen van 6-10 hoog komt zo'n complex als een schiltermuur in het landschap te staan. Binnen het complex verdwijnt alle natuur. Omzomen met bomen is ook geen optie. Elke boom geeft schaduw en opbrengstder ving. Hoewel een grootschalig akkerbouwlandschap ook niet veel natuur herbergt, biedt het met sloot- en akkerranden duidelijk meer mogelijkheden. En de jaarlijkse wisseling van gewassen \ersterkt hel land schappelijk beeld. Glastuinbouwbedrijven ver oorzaken een grote mobiliteit: aanvoer van grond- en hulp stoffen, plantmateriaal, afvoer van producten en reststoffen. De infrastructuur naar en op het eiland kan een dergelijke mobiliteit niet aan, terwijl \er- breding van wegen meestal nog meer verkeer aantrekt. Weg tweede kernkwaliteil: rust! Vanwaar al die moeite als zowel uit de beleidsplannen als uit de mening van de bevolking van Oostflakkee valt op te maken dat grootschalige projecten niel in het beeld passen van een ontwikkelingsvisie voor Oost- ilakkee/Goeree-Overflakkee? Waarom niel meer aandachl voor het aantrekkelijk aan kleden van het nieuwe bedrij venterrein, zodat potentiële bedrijven zich eerder aange trokken voelen tot het vestigen in deze omgeving? Welke mar ketingstrategie wordt gebruikt om bedrijven te interesseren voor Oostflakkee? Hierover horen en lezen we niets! Open heid en transparantie? De bur ger van Oostflakkee wil graag meedenken. Zie voor meer informatie: Kas- senneeoostflakkee.nl. Bestuur Vereniging Natuur en landschap Goeree-Overflakkee DIRKSIAND Vrijdag werd de tweede palingwedslrijd van Sportvisserij Goeree-Overllak- kee gehouden. De weersom standigheden waren redelijk en de opkomst was goed. Ér waren 24 deelnemers waar\'an er 21 paling hebben gevan gen. Het totaal aantal gevangen paling was 52 stuks met een totale lengte van 18 meter en 90 centimeter. De volgende wedstrijd zal gehouden worden op vrijdag 25 juli op hel sas te Dirksland, op het weiland van de familie De Leeuw. Inschrijven tussen 20.30 uur en 21.00 uur en er word gevist van 21.30 uui' tot 00.30 uur. Iedereen deelne mer die zich inschrijft krijgt een leuke - zeer exclusieve - attentie. Inlichdngen: 0187-601527. De uilslag van de eerste 10 is als volgt: Ie Thomas Knol225 cm. 2e R de Rijke225 cm. 3e Kees Struik144 cm. 4e Aard Dorsman133 cm. 5e Jan Landman130.cm. 6e Nico Bazen118 cm. 7e John Wolven114 cm. 8e Abr. Jan106 cm. 9e G vZielst98 cm. 10e Hameeteman86 cm.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7