Vervolg verhaal Jeugd EHBO-diploma uitgereikt ouddÓr op 'Koningin Beatrix' Mensen beter geholpen en anders betrokken, na herindeling gemeente Winkelcentrum Oude-Tonge opnieuw aan zijden draad Visser Visser schrijft thema dossier Fiscaal Rendement Vrijdag Hon-braderie in Ouddorp VVV/ANWB Middelharnis in een nieuw jasje Kerkdienst Ger. Gem. in Ned. Kerkdiensten Ger. Gem. Dorpsraad Mehssant presenteert Plan van Aanpak Zonier in bibliotheek Ooltgensplaat Info- avond borst voeding Uitslag fotowedstrijd Culturele clag KCE - GO activiteiten 2008-2009 Live Muziek in het Diekhuus Bingo's Nut en Genoegen Dinsdagmiddag: inloopmiddag Oüde-Tonge EIIAt1DEn.niEUW5 ^^^-^±""^0^ Betrokkenheid inwoners verandert Dienstverlening verbetert Bestuurskracht Onderzochte gemeenten i i PAGINA 6 DINSDAG 22 JULI 2008 OUDDORP - Donderdagmor gen kregen de leerlingen van de beide achtste groepen van de School met de Bijbel 'Konin gin Beatrix' het Jeugd EHBO- diploma A uitgereikt. Voor de pauze waren ze allemaal al heel enthousiast bezig geweest om via een les/spel-circuit hun vergaderde kennis te tonen. Er werd met veel enthousiasme deelgenomen. Na de pauze kondigde mevrouw I. Meijer van de EHBO-afdeling Oud- dorp de diploma-uitreiking aan. Zij kon de verzamelde leerlingen geruststellen door te vertellen dat ze allemaal geslaagd waren. Hierna kreeg de directeur, de heer A. Ruit het woord. Hartelijk werden de mensen van de EHBO, die een jaar lang hun pupillen de eerste beginselen van het EHBO had den bijgebracht bedankt voor hun geweldige inzet. Na afloop overhandigde hij hen als dank een prachtig boeket. Vervol gens verwelkomde de heer Ruit dr. W.J. Bron, die de diploma's zou uitreiken. In zijn toespraak betrok dr. Bron de vrijwilligers van de EHBO-afdeling door hun niet-aflatende ijver te prij zen. Vervolgens wees hij op het grote belang van de kennis van EHBO, nu al, maar ook straks in de maatschappij. Hij bracht die noodzaak heel dicht bij de jongeren door te vertellen hoe hij eens in Italië gestoken was door een wesp en een Italiaans jongetje hem precies kon ver tellen wat hij moest doen. Hij riep de jongens en meiden dan ook op straks ook te gaan voor het B-diploma. Hierna volgde de diploma uitreiking. MIDDELHARNIS - Fiscaal Rendement is een landelijk verspreid thematisch maga zine bestemd voor onder nemers. Reeds langere tijd wordt samengewerkt tussen Fiscaal Rendement en Vis ser Visser Accountants- Belastingadviseur. Gezien de goede ervaringen is onlangs gevraagd een geheel themanummer te verzorgen over de fiscale positie van de directeur grootaandeelhou der. Afgelopen week is dit themadossier, getiteld 'Dga en belastingen' uitgebracht in een oplage van 14.500 exempla ren. Directielid mr. A.J.J. van den Berge FB over het resul taat: "Het is een hoogwaardig magazine geworden met een praktische vertaalslag voor de lezer. De meest relevante fisca le onderwerpen voor de dga's worden in dit themanummer behandeld, denk aan de loon- heffing, gebruikelijk loon, suc- cessierechtelijke mogelijkhe den, BTW, enzovoorts. Fiscaal Rendement wil haar lezers fiscaal hoogwaardige adviezen meegeven, vertaald in een laag drempelig, praktisch magazi ne. Die combinatie spreekt ons als Visser Visser Belasting adviseurs enorm aan. Vandaar de goede samenwerking tussen beide organisaties." OUDDORP Op vrijdag 25 juli wordt op 'Het Oude Nieuw- land' in Ouddorp weer de jaar lijkse Hon-braderie gehouden. Deze oer gezellige braderie begint om 9.30 uur en eindigt om 16.00 uur. Er zijn 75 kra men met een mix van oude, gebruikte en nieuwe spullen. Ook is er een visrokerij, een poffertjeskraam, een Bungee- TrampoHne, een springkussen voor de kinderen en 'verkoop per opbod'. Vanaf 12.30 uur is er met regelmaat een optreden van Het Flakkees Piratenkoor. Tevens is er op het terrein een gezellig terras waar u even kunt genieten van alle gezel ligheid. De braderie is aan Oude Nieuwlandseweg 11, 'de toekomstige boulevard van Ouddorp Bad'. MIDDELHARNIS - Onlangs heeft de winkel van de VVV/ ANWB een ware metamorfose ondergaan. Kaarten, boeken, gidsen staan overzichtelijk uitgestald en souvenirs zijn rijkelijk verte genwoordigd in het nieuwe interieur. Voor de komende wintercollectie komt er een ruimer aanbod aan kleding die u rustig op uw gemak in de nieuwe paskamer kunt pas sen. Ook is er een apart hoekje gecreëerd voor het uitgebrei de assortiment reisaccessoires. De medewerksters van VVV/ ANWB Middelharnis zijn u graag van dienst op het kan tooradres Vingerling 3 aan de haven van Middelharnis. MELISSANT - Woensdag 23 juH, 19.30 uur, stud. J. West- strate. www.brilcent[unikeuvelaai:nl Zandpad 56 Middelharnis - T6lefoon(0187)4834 37 OUDDORP - Woensdag 23 juli, 19.30 uur, ds. CA. van Dieren. OUDE TONGE - Woensdag 23 juli, 19.30 uur, ds. L. Terlouw. NIEUWE-TONGE - Van avond, dinsdag 22 juH, 19.30 uur, ds. P Melis. GOLTGENSPLAAT - Van avond, dinsdag 22 juH, 19.30 uur, ds. G. van Manen, bed. Heilige Doop. OUDDORP - Bassie, de bekendste clown van Neder land, komt dinsdag 29 juli met de 'Lachtspektakelshow' naar Ouddorp. De voorstelling wordt gehouden in Zalencen trum Dorpstienden. De aan vang is 19.00 uur en kaarten kunnen in de voorverkoop gekocht worden bij Cl000 Van den Hurk en op de dag aan de zaal zelf MELISSANT - Begin van dit jaar heeft de dorpsraad Melis sant het Plan van Aanpak ondertekend om samen met de ZHVKK (Zuid Hollandse Ver eniging voor Kleine Kernen) en de gemeente Dirksland een dorpsplan voor Melissant te maken. Na enkele maanden van voorbereiding door het maken van werkgroepjes en verzamelen van informatie bij inwoners, verenigingen, instel lingen en gemeente Dirksland en het organiseren van bewo ners- en interactieve avond, is het dan zover. Woensdag 23 juh om 19.30 uur wordt het Plan officieel overhandigd aan burgemeester S. Stoop. OOLTGENSPLAAT - Van 28 juli tot 28 augustus is de biblio theek gesloten. U kunt met uw pasje wel in een van de andere vestigingen van Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta terecht. Daarna bent u weer van harte welkom op de normale ope ningstijden: maandag 19.00 - 20.00 uur, woensdag 13.30- 15.30 uur, donderdag 19.00- 20.00 uur, vrijdag 9.30 - 11.30 uur. Pieter Biggestraat 47, Ooltgensplaat. T 0187 631381. Voor de andere vestigingen, activiteiten en acties kunt u kij ken op de website www.biblio- theekzuidhollandsedelta. nl SOMMELSDIJK - Woensdag 23 juli organiseert Borstvoe dingorganisatie LLL weer een info-avond voor a.s.- en voe dende moeders. Het onder werp dat besproken wordt, gaat over de kraamtijd en de eerste maanden daarna. Er zal ook een DVD te zien zijn over 'goed aanleggen'. De avond zal gehouden wor den in Sommelsdijk, op het adres Leeuwerikstraat 11 van 20.00 tot 22.00 uur. Graag tevoren telefonisch aanmelden bij Carla van Gils, tel. 0187-631716. Er wordt een kleine bijdrage per avond gevraagd. Koffie en thee zijn er bij inbegrepen. Ook worden er elektrische kolven verhuurd of verkocht. De betere woninginrichting sinds 1920 t,ederapi Kamal 105, Middelharnis, |0187) 48 27 84 mwhetbinncnhuismiddelhamis.nl OUDE -TONGE -Van de bijna honderd mensen die hebben deelgenomen aan de fotowed strijd tijdens de Culturele Dag, zaterdag 12 juH, in Oude-Ton- ee zagen er 21 kans de juiste combinatie te vinden. Eerste prijs: Joh.v.d. Kooij, Kranendijk. Tweede en derde prijs: Nelly van Schouwen en M. Pollemans, beiden uit Oude- Tonge. Overige juiste antwoor den zijn van: Nel Buys Els Broeders, Joke v.d. Ouden, Corrie Hanenberg, A.Beijer- Gebraad, Jacqueline Kosten, ,^drie Rijk, J.v.d. Welle, Mimi v.d. Ouden, E Visbeen, Ivo Lagendijk, Nelly Hagoort, Br. Bezemer, Jannie Poldervaart, Bep van Eek, Riet van Hooff, Claudia Teijn, Tejo Roelofs, allen uit Oude-Tongeen J. Mijs Achthuizen. Het programmaboekje van de Stichting Kunst-& Cultuur educatie op Goeree Overflak- kee is uit. Voor diegenen, die het niet kregen toegestuurd, is het te vinden bij verschil lende openbare instellingen of op te vragen bij het secre tariaat, Staakweg 14 ,3247 BV Dirksland, telefoon 60 10 48 of per e-mail: info@kcego.nl Er staat een aantal interessante cursussen, cultuurhistorische lezingen en concertreizen in vermeld. MIDDELHARNIS - Zoals andere jaren weer als afslui ting van de Diekdagen Live muziek in het Diekhuus. Dit keer speelt op vrijdag 25 juli voor u Hooked on Blues. Deze Flakkeese band met jaren muzikale ervaring spelen o.a. nummers van Rory Gallagher, Albert Collins, Luther Allison, BB King en staan garant voor een avond met goede Blues muziek. Het concert begint rond 21.00 uur. De toegang is gratis. OUDDORP - De 'Ouddorp- sche konijnen- en pluimveefok- kersvereniging Nut en Genoe gen' organiseert ook dit jaar weer vier bingo's in de zomer maanden. Op de volgende data, 24 en 31 juli en 7 en 14 augustus zijn er voor jong en oud weer veel prijzen te win nen in één van de acht ronden. Ook kan er een prijs gewonnen worden in de superronde met als hoofdprijs een boodschap- penmand. De bingo start om 20.00 uur en wordt gehouden MFC Dorp stienden in Ouddorp. De aan- r&ng is vanaf 19.15 uur. DEN HAAG - Een gemeen telijke herindeling leidt tot betere dienstverlening aan de inwoners, profes sionelere ambtenaren, betere bestuurders, effec tiever beleid, en een ster kere positie ten opzichte van andere overheden. Een aandachtspunt is de betrokkenheid vai^ men sen bij de nieuwe gemeen te: zij ervaren een grotere afstand tot het gemeente bestuur en de ambtelijke organisatie. Die betrok kenheid kan goed op andere manieren worden vormgegeven. Dit komt naar voren uit het onderzoek dat de provincie Zuid-Holland liet doen naar de effecten van de recente gemeentelijke herindelingen. De onderzoekers ondervroe gen raadsleden, bestuurders, gemeentesecretarissen, het ambtelijk management, leden van de ondernemingsraden en externe adviseurs. Ook spraken zij met enkele maat schappelijke organisaties en met provinciale bestuurders en ambtenaren. Schaalvergroting vereist een bewuste en actieve strategie om inwoners op nieuwe manieren te betrekken bij hun gemeente en haar bestuur. In de onder zochte gemeenten bleken men sen meer te participeren in het nieuwe gemeentebestuur en actiever mee te werken aan gemeentelijke inspannin gen om de dorpen en wijken ^chooTen veilfg te houden. De onderzochte gemeenten besteedden daar speciaal aan dacht aan. Dergelijke meuwe vormen van betrokkenheid compenseren het feit dat nien- sen na een gemeentelijke her indeling minder vertrouwen hebben in hun gemeente en minder belangstelling voor de gemeentelijke poliüek. De dienstverlening van gemeenten wordt na een her indeling - na een aanlooppe riode van enkele jaren - beter: mensen worden professione ler, sneller en klantgerichter geholpen, en kunnen hun gemeente ook via de website beter bereiken. Vaak worden ook de openingstijden van het gemeentehuis verruimd. Wel neemt de fysieke afstand tot het gemeentehuis toe. Op het publieke voorzienin genniveau, gemeten naar het aantal zwembaden en sporthal len, hebben gemeentelijke her indelingen op korte of middel lange termijn geen effect. De herindelingen hebben gemiddeld genomen niet geleid tot hogere tarieven voor de inwoners. Sommige gemeen ten laten een stijging van hun tarieven zien, andere juist een (voorgenomen) daling. Gemeenten functioneren beter na een herindeling: het ambte lijk apparaat professionaliseert, het beleid wordt effectiever en de nieuwe gemeente is gelijk waardiger aan buurgemeen ten, provincie en rijk. De orga nisatie wordt minder kwetsbaar voor uitval van personeel. Ook deze positieve effecten treden op na enkele jaren waarin eerst veel tijd en energie uitgaat naar de fusie. Tegen de verwachtingen in, verbetert de concurrentiepo sitie als werkgever niet na een gemeentelijke herindeling. Daarnaast hebben heringe deelde gemeenten de eerste jaren na een fusie te kampen met forse financiële tegenval lers, omdat de integratie van meerdere organisaties kostbaar is en omdat de nieuwe gemeen te relatief minder geld uit het gemeentefonds ontvangt. Het onderzoek is uitgevoerd door Berenschot in samenwer king met profdr. Herweijer (Rijksuniversiteit Groningen). De onderzochte gemeenten zijn Jacobswoude (1991), Rijn- woude (1991), Leidschendam- Voorburg (2002), Pijnacker- Nootdorp (2002), Zwijndrecht (2003), Westland (2004), Mid den-Delfland (2004), TeyUn- gen (2006) en Katwijk (2006). Ook de grenscorrecties tussen Rijswijk, Voorburg, Leidschen- dam. Nootdorp en Den Haag in 2002 zijn meegenomen in het onderzoek. De gemeenten Binnenmaas (2007), Nieuw koop (2007) en Lansingerland (2007) viel een lichtere vorm van onderzoek ten deel, omdat deze herindelingen nog zo kort een feit zijn. Deze eerste rapportage over de effecten van herindelingen wordt gevolgd door een eind rapport. Het eerste deel dat nu is opgeleverd, gaat nog voor de zomer naar Provinciale Staten. Het eindrapport, dat behalve aan de effecten van herindelin gen ook aandacht besteedt aan het proces, wordt in september aangeboden aan PS. DEN HAAG - Als de Raad van State de bouwver gunning voor de 2e fase van het winkelcentrum schorst loopt de afbouw opnieuw fikse vertraging op, bleek donderdag tij dens een spoedprocedure bij de Raad van State. Opnieuw vocht vleesverwerker A. Faasse aan de Oudeland- sedijk de bouwvergunning en vrijstelhng aan. Vorig jaar dwong de Raad van State de gemeente Oostflakkee inhou delijk naar de bezwaren van Faasse te kijken. Volgens de gemeente was Faasse geen belanghebbende omdat hij te ver van het winkelcentrum (650 meter) af woont. Faasse, die aan de Oudelandsedijk woont, vreest een toename van het aantal verkeersongelukken als de gemeente Oostflakkee weigert goede verkeersmaat regelen te nemen ter hoogte van zijn bedrijf aan de Oude landsedijk. Faasse vindt dat de gemeente onvoldoende geke ken heeft naar de verkeersge- volgen van de bouwprojecten ten zuiden van de dorpskern. Behalve om het nieuwe winkel centrum gaat het om ruim 200 recreatiewoningen in de Suijs- senpolder en een grote jacht haven. Volgens Faasse moet al het extra autoverkeer over de Oostdijk-Oudelandsedijk. Maar die is daar volgens Faasse te smal voor. De Raad van State stelt vorig jaar dat Faasse wel degelijk getroffen wordt door de bouw van het winkelcen trum en de woningen omdat er veel meer verkeer via de Oude landsedijk gaat rijden. Om die reden heeft de gemeente alsnog naar de bezwaren van Faasse gekeken. De gemeente houdt jaarlijks verkeersmetingen op de Oudelandsedijk om te kij ken hoe het verkeer zich ont wikkelt. Volgens de gemeente neemt na de afronding van het nieuwe winkelcentrum het verkeer op de Oudelandse dijk niet onaanvaardbaar toe. Faasse trok donderdag tijdens de spoedprocedure de telgege vens van de gemeente in twijfel. Volgens eigen onderzoek rij den er nu gemiddeld maar 915 auto's [per dag over zijn dijk. De gemeente gaat evenwel uit van een getal van 2050 per dag. In 2011 na ingebruikname zal het aantal auto's toenemen tot ruim 4000. De gemeente is van plan om een aantal verkeers maatregelen op de Oudeland sedijk en Oostdijk te nemen. 'Maar we wachten even op het waterschap die op dit moment onderzoek doet naar de water staatkundige staat van de dijk. Als het waterschap ook iets aan de dijk gaat doen kunnen we beter wachten totdat dat klaar is,' zei de raadsman van de gemeente. Mocht de Raad van State toch de bouwvergun ning schorsen in afwachting van de bodemzaak later dit jaar, dan zal supermarkt Lidl moeten wachten met de bouw van een nieuwe supermarkt op de plek van de huidige Albert Heijn. De AH verhuist wel bin nen enkele maanden naar het nieuwe onderkomen. Ook de bouw van het parkeerdek op de Lidl-supermarkt zal in de ijskast terecht komen als de Raad de bouwvergunning 2e fase schorst. Uitspraak volgt over enkele weken. OUDDORP - Elke dinsdag middag is er een 'inloopmid dag' in het gebouw van de Evangeliegemeente Flakkee aan de Emmastraat 24a in Oude-Tonge. Een praatje, kop koffie, gezelligheid en ontmoe ting. Van harte welkom om eens binnen te komen. Elke dinsdag vanaf 14.00 uur. 104- De dokter is er al om negen uur. Fransje is blijkbaar een van de eerste patiënten die hij bezoekt op zijn dage lijkse rondgang door de polders. Hij voelt Fransjes pols, kijkt in z'n keel, laat hem aaah zeggen, voelt onder z'n oksels, betast z'n zij en middel en drukt tenslotte, wat harder, rechts onder in z'n buik. Zijn vraag of het pijn doet, is tamelijk overbodig, want Fransie's verwrongen gezicht laat daar geen twijfel aan bestaan. Aan Moeder vraagt de dokter, wanneer die pijnen begonnen zijn, en of Fransje allang over buikpijn geklaagd heeft. Verder wil hij weten hoe z'n eetlust is, en z'n stoelgang, en of hij vaak overgeven moet. Zelf is hij spaarzaam in het geven van inlichtingen. Gealarmeerd door de bekende doordringende lucht zegt hij alleen, dat Fransje onder geen beding weer Haarlemmer olie mag hebben. En moeder mag hem ook geen eten opdringen als hij er zelf niet om vraagt. Vanmiddag moet een der schoolgaande kinderen langsko men om een drankje af te halen dat hij straks klaar zal maken als hij weer thuiskomt. Wat schilt 'n eigelik, dokter? Ik kan het nog niet met zekerheid zeggen. We moeten het nog even aan zien. Als het erger wordt, laat het me dan dadelijk weten. In elk geval kom ik morgen weer kijken. De dokter is een van de weinigen in het dorp die een auto heeft. Fransje weet dat, en nu staat die auto zo maar voor hun huis. Onder minder nare omstandigheden zou hij heimelijk trots geweest zijn dat de dokter voor hem moest komen, maar nu vindt hij de prijs voor die eer te hoog. Ver moeid laat hij zich weer in het kussen vallen. Moeder overtreedt al dadelijk een van de geboden van de dokter door te proberen hem a^n het eten te krijgen. Ze vleit zich met de hoop dat hij, als hij wat te eten krijgt, misschien weer gauw beter zal worden. Maar Fransje heeft absoluut geen trek, zelfs niet in de in melk geweekte beschuiten met bruine suiker waar ze hem mee tracht te verleiden, en waar hij anders zo dol op is. Om een uur of tien voelt hij zich opeens veel beter. Hij roept moeder bij de bedstee en vraagt om de okkerno ten. Hij gaat overeind zitten en ledigt het zakje in de holte die de deken tus sen zijn benen vormt. Hij graait er met zijn handen in en heeft plezier in het roddelend en dokkerend geluid van de over elkaar ribbelende noten. Hij vindt dat het eigenlijk net is alsof ze'zo hun eigen naam noemen. Even laifr vraagt hij om het kroesje van het' verdronken land, en nog later on het bijbelse geschiedenisboek. Nbeder geeft geduldig toe, blij om zin teruggekeerde belangstelling, die h;ar weer nieuwe hoop geeft. Terwijl z< op de stoel staat om het boek van hitjkammenet te krijgen, vraagt hij of ztgn passant ook de rietpluimen mee wi prengen. Die wil hij zo graag weer e«ti^ van dichtbij zien, E lïgt een hoop stof op die pluimen, dis moet moeder ze eerst buiten uit g^ji schudden. Maar hij kan die niet bi lich in bed nemen, want dan bre- keijde droge stengels. Hier, ze zal ze o[ Ie stoel vlak voor de bedstee zet- teij Oil)half twaalf heeft hij een nieuwe aaiyal, heviger en langduriger dan aide vorige, moeder, door overver- mieidheid en zorg om Fransje ten piJói aan haar zenuwen, is een ogen- bK ten einde raad. Ze stuurt Kees nrt't dorp om de dokter, maar die is nji^elijks vertrokken, of ze heeft er al pijt van. Nu is ze helemaal alleen eriBisschien heeft ze hem later nog vel tiarder nodig. Gejaagd draaft ze nar het achterhuis om water en om de)Ot, maar voor ze die heeft, roepen Frn^jes noodkreten haar weer terug. Ze"|orstelt met de dekens die zich iet kronkelend lichaam gewik- on' keld hebben en bezeert haar armen aan de bedstéeplank. Oach lère God! kermt ze, ellep oans toch! Dan krijgt ze een ingeving. Ze zal Wullemiene van hiernaast roepen. Maar helemaal achterom naar buiten gaan en Frans je alleen achterlaten durft ze niet. Ze rent naar de muur naast de schoor steen en bonkt er een paar maal met een stoof tegen. Ze wacht niet op ant woord, maar schreeuwt: Wullemiene, kom toch es elpen! Fransje is zo ziek! Even later staat de oude vrouw naast haar. Ze vraagt niets en zegt nauwe lijks een woord. Ze loopt naar het achterhuis en laat de kraan lopen. Dan drenkt ze een doek in het koude water en legt die op Fransjes onderlijf. Dat schijnt te helpen, want hij wordt iets rustiger. Maar even later moet hij braken. En dan komen ook de pijn- aanvallen weer terug. Dan staat opeens de dokter naast hen. Die treft de toestand nu juist op het allerergst aan. Hij is nog maar net terug van zijn rondgang en had besloten nog maar even naar dat kind te komen kijken, want hij vertrouwde de zaak niet. Hij rukt de bedsteeplank uit zijn voegen en gooit de verwarde dekens midden in den uze. Tientallen okkernoten vliegen in alle richtingen over de vloer. Streng vraagt hij: Daar heeft hij toch niet van gegeten? Nee, alleen maar mee gespeeld. Hij legt Fransje zo, dat die de pijri het min ste voelt. Dan rommelt hij in zijn tasje en haalt er een poeder uit. Oplossen in een beetje water, gebiedt hij. Moe der voldoet meteen aan dat bevel, en dan laat ze Fransje het bittere goedje opdrinken. Er is geschuifel in het gangetje. Vader en de jongens komen thuis, en even later ook de andere guust. De dokter wenkt vader bij zich en wuift al de anderen naar het achterhuis. Alleen Wullemiene blijft in den uze. Hij sluit de deur- en kijkt vader en moeder doordringend aan. Dan zegt hij: Ik raad je aan, je zoontje zo gauw mogelijk naar het ziekenhuis in Ber- gendaal te brengen. Er gaat een trein om half twee. Ik zou hem zelf wel met de auto brengen, maar zoals je weet heb ik na de middag spreekuur, en ik kan mijn patiënten niet in de steek laten. Zodra ik thuis kom, zal ik het ziekenhuis opbellen. Een donderslag uit een heldere hemel kon geen verpletterender uitwerking op de ouders gehad hebben dan deze mededeling. lère God! fluistert moe der, terwijl ze met beide handen naar haar hart grijpt. Wat eit 'n dan? vraagt vader hees. (wordt venolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6