Theetuin De Bongerd weer in oude glorie hersteld Huize Margaritas officieel geopend Kinderboerderij Oude Tonge een jaar na aanvang verbouwing Einde voor HSV The Islanders? Maria Evers exposeert op De Punt EmvtiDai-tiiEuws EIIAtlDEn-niEUWS Fietsroutse via SMS bij Klepperstee Fotowedstrijd Dierenkliniek Goeree- Overflakkee Oud papier Nieuwe Tonge Historische tocht met rondvaart Evenementen Steunen Huurverhoging Dialoog Flink aanpakken Rustig plekje I PAGINA 2 DINSDAG 22 JULI 2008 Sonja Kats (hier mei k/eindoi liter Dion) naast de nieuwe stal/kippenhok en overdekte ren. OUDE-TONGE - Op 23 april 2007 namen John en Sonja Kats samen met hun dochter Sylvia van der Veer het bestuur over van de Stichting Kinderboer derij Oude Tonge met als doel deze verwaarloosde kinderboerderij compleet te verbouwen. Sinds deze datum is er al veel veran derd en het streven is om in het voorjaar van 2009 officieel open te gaan voor het publiek en eventueel scholen uit te nodigen voor een educatieve uitje. Maar om dit mogelijk te maken moet er nog veel gebeuren en zoals bij de meeste projecten is daar voor wel geld nodig. Omdat de grond waarop de dieren zich bevinden lager was dan het omliggende grondge bied en er zodoende bij veel regenval een modderpoel ont stond, was ophoging noodzake lijk. De weide is compleet omge- graven en er is 500 m3 grond bijgekomen. Daarna is eind mei 2008 de weide gefreesd en ingezaaid met nieuw weide graszaad. Omdat het eerst een stevige grasmat moet worden, zullen er pas in het volgende voorjaar weer dieren op kun nen lopen. Behalve de weide is er nog veel meer gebeurd. Het plein is opgehoogd, opnieuw bestraat en heeft nu een rol- stoelvriendelijke ingang. Het oude kippenhok heeft plaats gemaakt voor een nieuw en groter kippenhok inclusief een overdekte ren en ook is er een stal bijgekomen voor de twee nieuwe Shetlandpony's die nu nog elders staan. Om het plein is een nieuw stevig hekwerk geplaatst en dit en de verblij ven zijn netjes in de verf gezet. Ook zijn er haken bevestigd aan het buitenste hekwerk en grote trottoirbanden geplaatst om zo het uitbreken van de dieren te voorkomen. Dit zijn zo de hoofdzaken. Er is nog veel meer gedaan, maar daar zouden we wel een hele pagi na van de krant mee kunnen vullen. Dit alles is mogelijk gemaakt door bijdragen uit fondsen, gemeente, sponsors, donateurs, eigen initiatieven en de hulp van vrijwilligers. Zo nam de Stichting deel aan de Vaderdagbraderie in Oude Tonge op 14 juni en de Oelt- gendag in Ooltgensplaat op 5 jvili waar John en Sylvia lootjes en zelfgebakken kruudplaetjes verkochten. Hun dank gaat uit naar alle sponsors van de prij zen en voornamelijk Doeland Kammeraad in Ooltgensplaat die een workmate t.w.v. 150 beschikbaar stelde. Ook aan Alie Breeman hebben ze veel steun gehad. Er waren totaal 14 prijzen, waarvan er al 6 uit zijn (incl.de hoofdprijs). De andere prijzen zijn gevallen op de lotnummers 260, 176, 131, 247, 146, 161, 292 en 291. De prijzen kunnen na telefonisch contact worden opgehaald bij Sonja Kats, Washingtonstraat II Oude Tonge, Tel:0623- 782310. Prioriteit heeft op dit moment het aansluiten en aanleggen van de waterleiding en riolering en het bouwen van een rolstoel- vriendelijk toiletgebouwtje. Ookmoetenernogkonijnehok- ken komen voor op het plein en picknicktafels,voederruiven en klimtoestellen voor de gei ten. Het bestuur is druk met hel zoeken van sponsors en fondsen hiervoor. Ook zijn er gesprekken gaande met een organisatie die mensen met een verstandelijke en/of lichame lijke handicap ondersteunen. Zodra hier concrete afspra ken over zijn gemaakt, zal de Süchting hier meer over kun nen vertellen. Verder gaat er in Oude-Tonge een verhaal rond dat weer een oud-bestuurder zich weer zou gaan bezighou den met de kinderboerderij. Het bestimr weet niet hoe dit in de wereld is gekomen, maar wil benadrukken dit absoluut niet het geval is. Iedereen kan de verbouwing en het voortbestaan van de kinderboerderij steunen door donateur of sponsor te worden. Ook vrijwilligers en diverse materialen zijn welkom, "want vele handen maken licht werk". Voor informatie; stkinderboer- derijoudetongetSjgmail.com OUDE-TONGE - Honk en softbalvereniging The Islanders heeft deze week in een brief aan de gemeente Oostflakkee aangegeven geen mede werking te kunnen verle nen aan de verplichte ver huizing naar sportcom plex De Koepel. De club wil heel graag, maar komt door de verplaatsing voor een onmogelijke financi ële opgave te staan. De nieuwe honkbalvelden op sportcomplex De Koepel zijn bijna gereed. The Islan ders moet zelf zorgen voor de bouw van een nieuw clubge bouw met kleedkamers. De vereniging heeft met honderd leden inmiddels een bedrag van 125.000 euro bij elkaar gekregen. Voor een basisvoor ziening, zoals kleedkamers, komt de vereniging momen teel echter nog 85.000 euro tekort. ,,We hebben werkelijk alle opties bekeken en becij ferd. Van bouwketen tot beton bouw. Maar we komen telkens tot dezelfde conclusie dat we onvoldoende geld hebben voor een clubgebouw. En zonder kandne en kleedkamers kun nen we niet verhuizen," legt Islanders-voorzitter Paul Wal- dekker uit. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA MIddeiharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld, Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten Kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij voonjitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01,108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). In een brief aan de gemeente Oostflakkee geeft The Islan ders aan graag te willen ver huizen naar de nieuwe velden, maar dit door gebrek aan geld onmogelijk kunnen. Mede door de huurverhoging van 500%, ten opzichte van het huidige huurbedrag, gingen de honkballers het de komen de jaren op De Koepel finan cieel sowieso al erg moeilijk krijgen. Het is The Islanders desondanks gelukt een slui tende meerjarenbegroting op te stellen. Een groot deel van de inkomsten moeten komen uit kantineopbrengsten. Ver huizen zonder een kantine te bouwen, is daarom geen optie. Dan kan de club op termijn de huur van bijna 6.000 euro niet meer betalen. De toch al onder druk staande meerjarenbegroting van de honkballers geeft echter geen ruimte voor een lening van 85.000 euro. „Dat betekent onherroepelijk het faillisse ment van de vereniging. Met deze wetenschap kunnen we onmogelijk bijvoorbeeld een hypotheek afsluiten. Mede door de huurverhoging zijn we niet in staat om jaarlijks nog eens een extra aflossing voor een hypotheek van 4 of 5000 euro op te hoesten. Ergens komt er ook een eind aan onze mogelijkheden," aldus voor zitter Paul Waldekken „Hoe graag we ook willen verhuizen naar dat mooie nieuwe veld, de honkbalvereniging kan het gewoonweg niet. En dat doet ons heel erg veel pijn." The Islanders heeft bij de gemeente Oostflakkee aange geven graag in dialoog te blij ven, om er uiteindelijk geza menlijk alsnog uit te komen. „Wij denken dat er nog wel mogelijkheden zijn om uit deze situatie te komen. Niemand is OUDDORP - Recreatie, park De Klepperstee te Ouddorp aan Zee heeft sinds deze maand 'fiets routes via SMS op uw mobiel'. "Ontdek Goeree-Overflakkee met uw mobiele telefoon. Fiets routes per SMS zijn gemak kelijk te gebruiken en op elk gewenst moment aan te vra gen", aldus de directie van De Klepperstee. Het Recreatiepark biedt drie fietsroutes aan welke direct vanaf het park te maken zijn. U kunt kiezen voor de kust- route van ca 20 kilometer, de route historisch Goedereede van ca 30 kilometer en de rou te Natuurlijk Goeree van ca 45 kilometer. Wie er aan mee wil doen kan gratis de informatie ophalen bij de receptie van De Klep perstee. U SMS't het nummer van een van de genoemde fietsroutes naar een speciaal daarvoor ingesteld telefoon nummer. Vervolgens ontvangt u een SMS terug met daarin de nummers van de knoop puntborden langs de route die u wilt volgen. Deze route wordt weergegeven aan de hand van de nummers van het fietsknooppuntensysteem. De kosten bedragen niet meer dan eenmalig 0,55 per bericht -1- de kosten voor het gebruik van uw mobiele tele foon. Adjunct Directeur, Coby van den Berg van Recreatiepark De Klepperstee is zeer verheugd haar gasten deze service aan te kunnen bieden. De routes zijn allen van goede kwaliteit en bieden een verscheidenheid van natuur en bezienswaardig heden op de Kop van Goeree. SOMMELSDIJK - Dieren kliniek Goeree-Overflakkee organiseert, samen met lams- Eukanuba, een grote en zeer interessante fotowedstrijd met betrekking op het huisdier, waarbij u een heel jaar gratis voor verstrekt krijgt voor uw huisdier, als deze in zijn of haar categorie gewonnen heeft. Men kan vanaf heden foto's inzenden en de actie duurt tot 15 september, waarna op 4 oktober - Wereld Dierendag - op de Dierenkliniek de win naars bekend gemaakt zullen worden. Iedereen kan meedingen naar deze prijs; zowel ingeschreven cliënten als nieuwe cliënten kunnen de mooiste foto van hun huisdier insturen, zowel per e-mail als persoonlijk afge ven aan de balie van de Die renkliniek. Er zijn verschillende cate gorieën die elk een winnaar opleveren; Mooiste pup (tot 12 mnd.); Mooiste volwassen foto van de hond (1-8 jaar); Mooi ste foto van de senior hond 8 jaar); Mooiste kitten foto (tot 12 mnd.); Mooiste foto van vol wassen kat I-IOjaar); Mooiste foto van senior kat) 10 jaar); Mooiste bijzondere dier cate gorie (konijn, fret, cavia, enz.) Op Wereld Dierendag zal de trekking plaatsvinden, nadat door een commissie alle foto's beoordeeld zijn. De commis sie bestaat uit medewerkers van de Dierenkliniek Goeree- Overflakkee, een fotograaf, kinderen van diverse scholen, maar ook uzelf. Meer info, zoals spelregels zijn te vinden op www.dierenkli- niekgo.nl of telefonisch: 0187- 482897. NIEUWE-TONGE - Zater dag zaterdag 26 juli wordt er in Nieuwe-Tonge oud papier opgehaald voor de Hersteld Hervormde Gemeente. Vanaf 09.00 uur kan het langs de weg worden gezet. er uiteindelijk bij gebaat wan neer er straks op De Koepel een schitterende honkbalac commodatie ligt, maar dat er geen vereniging meer is die er gebruik van kan maken. Bij zo'n doemscenario blijven er alleen maar verliezers achter," aldus de voorzitter. HSV The Islanders dient de huidige accommodatie te ver laten, omdat op het veld aan de Melkweg een woon-zorg- complex moet komen. HERKINGEN - Twee jaar lang was theetuin 'De Bon gerd' in Herkingen geslo ten voor het publiek. Aan het eind van deze maand, op de verjaardag van eige naresse Matie Almekin- ders, wordt de theetuin opnieuw geopend. Matie Almekinders en haar man Frans hebben er goed over nagedacht en uitein delijk toch besloten om de theetuin nieuw leven in te blazen. Door Dorien Kickert In 2006 vierden de vorige eigenaars en oprichters van de theetuin, Olga en Ton Lohr, nog het 25-jarig bestaan. Dat gebeurde op uitdrukkelijke wens van Olga. Zij was toen al ernstig ziek en overleed nog datzelfde jaar. Het huis en de theetuin werden verkocht aan de familie Almekinders. Zij kochten het huis in eerst instantie omdat ze dat zo mooi vonden. "We kregen in de tijd daarna voortdurend de vraag gesteld of wij de theetuin weer in oude glorie wilden herstel len. De Bongerd was in de afgelopen 25 jaar wijd en zijd bekend geworden, zowel bij de eigen bevolking als bij de toeristen. De theetuin werd duidelijk gemist. We hebben er toen maar eens goed over nagedacht, want waar begin je aan? In Friesland hadden wij in onze vakantie regelma tig theetuinen bezocht als we een fietstocht maakten. We hadden dus wel een aardig idee hoeveel werk er aan vast zat. Uiteindelijk zijn we begin dit jaar gaan praten met de gemeente en met de Kamer van Koophandel voor de ver gunning. Ook heb ik intussen mijn horecadiploma Sociale Hygiëne gehaald, nodig om de theetuin te kunnen run nen," vertelt Matie. Het bleek een flink project te worden, want naast het weer Matie en haar dochter Eveline staan klaar met de thee! in orde maken van de theetuin onderging tegelijkertijd ook het woonhuis een ingrijpende verbouwing. "De tuin moest worden ontdaan van allerlei hokjes en hekjes. Vroeger lie pen er hier nogal wat dieren rond: Boris, het bekende hang- buikzwijn, een pony, kippen, pauwen, konijntjes. Ton Lohr heeft voor alle dieren destijds een goed huis gezocht, maar hun behuizingen stonden er nog allemaal. Overigens loop er nog één konijntje vrij rond. Die is kennelijk ooit ontsnapt en vindt het hier wel gezellig. En we moesten flink wat tui- nierswerk doen: een van de vij vers is weer zichtbaar gemaakt en her en der moest stevig worden gesnoeid. Om de oude fruitbomen op de juiste manier te snoeien heb ik speciaal een cursus gevolgd bij het Land schapsbeheer Zuid Holland. In het najaar wil ik nog een aantal van deze oude appel- en perenrassen bijplanten." De appels en peren uit de eigen boomgaard zijn voor de bezoe kers van de theetuin te koop. Hoewel de theetuin nog niet officieel geopend is, komen er zo nu en dan toch al mensen op bezoek. Fietsers, die even stoppen voor een rustpauze, toeristen die vanuit de haven of het vakantiepark van Her kingen een wandeling maken in het dorp en natuurlijk eigen inwoners. "Het is gewoon een fijne plek om even te zitten. Kleinschalig, Je kunt bij ons terecht voor ijs, zwak alcoholische dranken, limonade en natuurlijk voor verse thee en koffie met dage lijks vers gebak van de warme bakker uit het dorp. We zijn geen restaurant, dus jammer genoeg zijn er geen pannen koeken te bestellen. Daar was Olga namelijk beroemd om!" lacht Matie. De komende zomermaanden wil ze eerst voorzichtig bekijken hoe alles gaat lopen. Een kleine vuur- Foto: Dorien Kicken doop heeft ze al gehad in de vorm van een lunch voor een vogelwerkgroep. "Dat liep in ieder geval prima. Buiten de openingstijden wil ik dat soort bijeenkomsten graag gaan doen, voor bijvoorbeeld bedrijven of verenigingen die iets te vieren hebben. Dat wil ik dan doen in samenwerking met een cateringsbedrijf Ook lijkt het me leuk om het pavil joen weer te gebruiken als expositieruimte voor kunst." Dat plan legt weer een verbin ding met het verleden, toen Olga Lohr ooit het paviljoen inrichtte als expositieruimte voor haar pottenbakkerij en daar op den duur een thee tuin bij ging houden. Op 30 juli zal Ton Lohr de officiële opening verrichten, waarna Theetuin De Bongerd vanaf 1 augustus drie dagen per week van 10 uur 's mor gens tot 10 uur 's avonds open zal zijn voor het publiek. Matie Almekinders heeft er helemaal Op donderdag 14 augus tus organiseren de Stichting RoMeO, de Stichting Museum v/h Rotterdamsche Tramweg Maatschappij en Rederij Zee land een tweede editie van de gecombineerde tram-bus boottocht van Rotterdam naar de Grevelingen en terug. U beleeft opnieuw een reis uit de jaren vijftig van de vorige eeuw. Om 9.30 uur vertrekt een his torische RET-vierasser van het Willemsplein naar Carnisse- lande, het eindpunt van lijn 25. Van daar vertrekt een his torische streekbus van de RTM (Van Oeveren) via de Hoekse Waard en over het eiland Goe ree-Overflakkee naar Oud dorp. Bij de RTM Remise aan de voet van de Brouwersdam wacht een stoomtram om u naar het eindpunt Middelplaat Haven te brengen. Bij Middel plaat Haven wordt overgestapt op de MS Grevelingen voor een rondvaart over het Greve- lingenmeer. De kosten van deze dagvul- lende combitocht bedragen slechts EUR 45,00 per per soon, inclusief koffie met appeltaart en lunchpakket. U kunt deelnemen aan deze tocht door EUR 45,00 over te maken op bankrekening nummer 34.68.72.839 bij de Rabobank te Noordwijkerhout t.n.v. Vereniging PPI onder vermelding van „CT 1408" en uw (e-mail)adres of telefoon nummer (voor de bevestiging!) U kunt uiteraard voor meer personen inschrijven. Echter, de deelname is beperkt tot 47 personen (de capaciteit van de bus). Dus haast u om u aan te melden! Dat kan tot uiterlijk donderdag 7 augustus, op vrij dag 8 augustus dient het geld op voornoemde bankrekening te staan. Naast het beleven van een onvergetelijke dag histo risch reizen steunt u met uw deelname het vrijwilligerswerk aan restauraüe en onderhoud van het historische materieel van de Süchting RoMeO en de Süchting v/h RTM. Raadpleeg ook de websites van RoMeO: ivww.stichtingromeo.nl en RTM: www.rtm-ouddorp.nl. Voor meer informatie kunt u ook bellen of e-mailen met Paul Hekking (06-20082503, e-mailadres paulenbren® ivanadoo.nl). NIEUWE-TONGE - Maria Evers (1954) uit in Nieuwe- Tonge exposeert haar foto serie 'Natuurmomenten' in het bezoekerscentrum van Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen op De Punt in Ouddorp. In totaal acht lijsten met drie afljeeldingen per lijst van hetzelfde onderwerp op een ander moment. "Terugke rende plek in mijn fotografie is bijvoorbeeld de KUnkelandse Wetering tussen Nieuwe-Tonge en Battenoord." ledere keer weer wordt vanaf het brug getje aldaar de inspiratiebron gevonden voor de wisselende schoonheid en weidsheid die het landschap van Goeree- Overflakkee kenmerken. Behalve wisselende seizoenen met een eigen aanzicht, zijn 'momenten' met andere luch ten, wolken, lichtval op bijzon dere wijze vastgelegd. "Een schoonheid die erom vraag gedeeld te worden," aldus Maria Evers. OUDE-TONGE - Donderdag ochtend opende wethouder Petra 't Hoen van de gemeente Oostflakkee officieel Huize Margaritas aan de Willem straat in Oude-Tonge. De vaste bewoners van het prachtige huis zijn Paul en Marjoke Looij en hun gezin. Het bijzondere van Huize Margaritas is dat het dat het ook nog ruimte biedt aan kinderen die vanwege een crisissituatie hun ouderlijk huis tijclelijk moeten verlaten. Het huis aan de Willemstraat is zodanig ingericht dat het plaats biedt aan zes van deze kinderen, die door zorginstel lingen tijdelijk uit huis zijn geplaatst. Wethouder Petra 't Hoen kreeg de eer om het lint van Huize Margaritas door te knippen. Zij verzekerde dat ze het een hele eer vond dat zij voor de openingshandeling was uitgenodigd. De opvang van deze kinderen past volgens haar in de nieuwe Toekomstvi sie die voor het eiland wordt opgesteld, waarbij ondermeer gesproken wordt over de ont wikkeling van zorgboerderijen die ook een verbinding heb ben met het werk van Huize Margaritas. Als waardering voor het initiatief kregen Paul en Marjoke Looij een doolhof- spel van het gemeentebestuur overhandigd, dat een welkome aanvulling is op het al aanwe zige spelmateriaal. Vanaf half juni 'draait' Huize Margaritas al en het blijkt dat het in een behoefte voorziet, omdat al verschillende kinderen er een warm thuis hebben gevonden. Het huis is volledig ingericht voor het herbergen van het aantal te verwachten kinderen. Ook de tuin is aangepast en er staan verschillende speeltoe stellen en een blokhut die door sponsoring van de Rabobank Goeree-Overflakkee konden worden aangeschaft. Meer info: www.huizemargaritas.nl Foto: Adri van der iMan

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2