Complex Sperwer/ Koekoek deels in gebruik Paardenliefliebster wil TREC-sport ook op het eiland introduceren SMS-alert voor ^diensten rondom het water' op spectaculaire manier in gebruik genomen gtiometenuui Toegangswegen strand Flaauwe Werk tijdens vakantie /7i ^-V\ Christelijk strechbiad op gereformeerde grondslag ^..-rGxNS££Büor>;g Reddingsactie voor wethouder vormde kick-ofvoor SMS-alert Startsms'je Andere tak van sport Ook op het eiland Moderne communicatie middelen De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dekaashal.nl ONLINE BOEKHOUDEN VOOR ONDERNEMERS WWW.LODDERFINANCiALS.NL 81e jaargang Nr. 7729 Dinsdag 22 juli 2008 BEW. E Cees van den Buujreti (links) iweihandigde de sleutel (iiin erelid Kroon en zijn echtgenote. SOMMELSDIJK - Vrij dagochtend was het zover dat de toekomstige bewoners van het com plex aan de Sperwer in Sommelsdijk de sleutel kregen overhandigd. De Woningbouwvereniging Sommelsdijk vond dit de aanleiding voor een kort officieel moment. Door; Adri van der Laan Ondanks dat de bouwactivi teiten wat vertraging hebben opgelopen loonden de toekom stige bewoners van het prach tige complex aan de Sperwer in Sommelsdijk nu toch aan de slag in hun nieuwe onderko men. De Woningbouwvereni ging Sonmielsdijk, de eigenaar van het complex gaf een feeste lijke linlje aan deze gebeurte nis. In hun toekomstig kantoor op de benedenverdieping van het pand kouden de bewoners de administratieve handelin gen en afwerken en met een bloemetje van de Woning bouwvereniging en een pre sentje van Aannemer Boender en Maasdam konden ze huii nieuwe woning bekijken. Erelid De olFiciële eerste sleutel werd overhandigd aan het erelid van de Woningbouwvereni ging, de heer Kroon. Tot 2000 heeft hij ruim dertig jaar deel uitgemaakt van het bestuur van de vereniging, als secreta ris. Vanwege zijn verdiensten is hij tot erelid van de vereniging Fola: Adri van der Utan benoemd en uit erkentelijk heid werd hem de eerste sleu tel uitgereikt. Aan het eind van zijn bestuurslidmaatschap is Kroon ook betrokken geweest bij de planvorming van het complex aan de Sperwer. De sleutel werd aan de heer en mevrouw Kroon overhandigd door Cees van den Boogert die als sluitstuk van zijn carrière bij de Woningbouwvereniging als opzichter de bouw heeft begeleid. Het complex bestaat uit 58 woningen en is gesitueerd rondom een ruime overdekte binnenplaats. Naast de wonin gen worden ook de peuter speelzaal, het kantoor van de woningbouwvereniging, en de wijkvereniging gevestigd. Ook wordt er nog een kapsalon gevestigd. De gemeentelijke financiën, in de persoon van wethouder Peter Feller, wordeti veilig aan land gebracht door de mannen van de 7.eehnvenpolitie Foio: Adn van dn Laan STELLENDAM - Rondom de stranden op de Kop van Goeree zijn verschillende diensten actief als het gaat over het bewaken van de veiligheid en het optreden bij calamiteiten. Een goede communicatie is dan ook van levensbelang. Vrijdag werd stilgestaan bij de start van het SMS-alert om de verschillende diensten goed en daadkrachtig te laten communiceren. Door: Adri van der Laan Momenteel wordt er op het eiland \oor \erschillende groe pen inwoners een sms-alert ontwikkeld. Het initiatief is door de politie genomen iraar aanleiding van succesvolle er varingen elders in de regio. Het principe is simpel: met een sms-bericht via de mobiele te lefoon kan de politie, in ge\al van nood, in korte tijd - met een druk op de knop - een grote groep mensen bereiken en hen van de benodigde in formatie N'oorzien. Op de grens van land en water is er een aantal diensten actief die zorgen voor de veiligheid van inensen die zich daar al dan niet voor hun plezier be- inden. Vertegenwoordigers van deze diensten, de Politie Rijnmond district De Eilanden, de Zeehavenpolitie, Rijkswa terstaat, de gemeente Goeder- eede, de KNRM en Ouddorpse Reddingbrigade waren vrijdag middag bijeen voor de ludieke kick-off van deze tak van SMS- alert, in het Restaurant De Zee meeuw in de Visafslag aan de buitenhaven van Stellendam. Met een korte officiële bijeen komst werd het sms-alert in gebruik genomen. In tegen stelling tot het gebruikelijke bezoek bij veel bijeenkomsten was er dit keer het verzoek van districtchef van de Politie Rotterdam-Rijnmond, Manuel Mulder, om de mobieltjes éan te laten staan. De aanwezigen kregen dan ook op een gege ven moment allen hetzelfde smsje met de volgende de wat cryptische tekst: "Politiebericht: Financiën van Stellendam in ge- vanr. Stevige bestuurder nabij Stel- DIRKSLAND - Mirjam Nelisse behoort niet tot de gemiddelde ruiters die men doorgaans op de eilande- lijke wegen of in de bakken van de maneges tegenkomt. Met haar paard, de haflinger Hans beoefent ze een bij zondere sport: de TREC-sport. Een tak van paarden sport die nog niet zo bekend is in Nederland maar die langzamerhand meer terrein gaat winnen. En als het aan Mirjam ligt zal binnen afzienbare tijd een eilande- lijke wedstrijd worden georganiseerd. Door: Adri van der Laan TREC is de afkorting van het Franse Techniques de Randon- née Equestre de Competition. Hierbij worden de technieken van het biiitenrijden getoetst in wedstrijdverband. Dit is een bijzondere tak van paarden sport die van zowel het paard als de berijder bijzondere eigenschappen vraagt. Mirjam Nelisse is een jaar geleden met de TREC-sport begonnen en wil hier graag, meer bekendheid aan geven omdat het een uitdagende sport is die ook op het eiland kan worden beoefend. Zelf is ze met haar paard Hans veel onderweg om de sport te beoe fenen op de enkele plaatsen in het land waar de wedstrijden georganiseerd worden. Mirjam legt uit dat TREC bestaat uit drie afzonderlijke ondeldelen. De wedstrijden worden meestal op twee op elkaar volgende dagen gehou den. Het eerste onderdeel is een buitenrit over 35 kilo meter. "Aan het begin van de rit krijg je een stafkaart van de omgeving en een moederkaart waarop de route is ingetekend. Je krijgt dan twintig minu ten de tijd om die route op je eigen kaart over te nemen", zo legt Mirjam uit. Vervolgens moet men aan het afleggen van de route beginnen. Bij deze rit moet de amazone zich zowel op de route als op de snelheid van haar paard concentre ren, want het is de bedoeling om deze route zo nauwkeurig mogelijk en volgens de aange geven snelheid af te leggen. Het gaat erom dat de ruiter het paard goed onder controle heeft want voor ieder onder deel op het parcours is een bepaalde snelheid voorgeschre ven. Wie deze snelheid het best benadert en de route correct rijdt, krijgt aan liet eind het minst aantal strafpunten. Ook zijn er onderweg bemande en onbemande posten die veelal verdekt zijn opgesteld. Al wij ken paard en ruiter maar een klein stukje van de route af dan levert dit natuurlijk ook straf punten op. Volgens Miijam is het niet altijd even eenvoudig om, zittend te paard, onder verschillende weersomstandigheden, het parcours met de juiste snelheid te rijden en daar tussendoor ook nog de kaart - met behulp Eeu acliLJuiu van Mirjam en Hans j.'dcns een TREC-wedstrijd. FaliKjanIn-n Poorlvlu'l Mirjam Nelisse met haar jiaard Ham. van een kompas - nauwgezet te volgen. Langzame salop Het tweede cteel van de TREC vindt meestal op de tweede dagplaats. Dit onderdeel is een gangenbeheersingstest. Het paard moet dan een baan van 150 meter lengte en 2 meter breed afleggen, op de heenweg met een zo langzaam mogelijke galop en op de terugweg met een zo snel mogelijke stap. Hierbij mag men niet buiten de baan komen. Dit onderdeel vergt natuurlijk een heel goede concentratie van zowel de rui ter als het paard. Volgens Mir jam is dit niet zo gemakkelijk omdat haar paard Hans van nature geen snelle stap heeft. Het derde onderdeel van een TREC-wedstrijd is het afleg gen van een hindernissenpar- cours, waarbij zestien veel zijdige hindernissen moeten worden genomen. Dit is het meest spectaculaire onderdeel bij een wedstrijd, want het betreft vooral 'natuurlijke' hin dernissen, zoals springen over omgevallen boomstammen en sloten, het beklimmen of afdalen van een heuvel en het onder laaghangende takken door galopperen. Volgens Mirjam is l'REC een totaal 'andere tak' van sport dan de gebruikelijke sportie ve activiteiten met paarden, vooral omdat TREC dicht bij de natuur staat. "Ik moet met behulp van een kaart en een kompas zelf de route zien te vinden en daarbij natuurlijke moeilijkheden in de omgeving overwinnen". Veel paarden zijn geschikt om de TREC-sport te beoefenen, maar een paard moet natuur lijk wel een goed contact met de ruiter (willen) hebben en het dier moet ook gemakkelijk te 'sturen' zijn. Het paard moet er ook zelf plezier in hebben, zo legt Mirjam uit, en dit blijkt het geval bij Hans te zijn die iedere hindernis toch als een uitdaging ziet en die uitdaging ook graag aan gaat. Volgens Mirjam is zij de enige die de TREC-sport bedrijft op het eiland. In de rest van Nederland groeit de sport lang zaam. De wedstrijden in het land worden maar op enkele plaatsen gehouden en Miijam is dan ook veel onderweg met haar paard Hans om hieraan deel te nemen en hierbij is ze ook succesvol: "Ik ben vorig jaar in Eersel begonnen in de Tl klasse en ben daar tweede geworden. Vervolgens ben ik in Wieringen gestart en ben daar eerste geworden. Dit seizoen is begonnen in Didam, waar ik voor het eerst in een hogere klasse ben gestart, namelijk T2. We hebben daar wederom goed gepresteerd, net na de top van Nederland, die nor maal T3 start (de hoogst haal bare klasse in Nederland). Ver volgens ben ik in Eersel eerste geworden in de r2 solo klasse. Ik ga over een week voor het Ivlo: .'Uln van dei Laan eerst in het buitenland starten, in de Belgische Ardennen. De moeilijkheid zit hem hier in de heuvelachügheid en de harde en onregelmatige bodem. Als dat ook goed gaat, wil ik dit jaar in Wieringen T3 starten. Gaat dat goed, dan blijf ik in Nederland op dit niveau star ten en op termijn ook op dat niveau in het buitenland". Haar verlangen is om volgend jaar een wedstrijd op Goeree- Overflakkee te houden. Ze legt uit dat het gebied hier wel geschikt voor is. "Er zijn veel prachtige natuurgebieden waar een deel van de route door heen zou kunnen voeren". Ze hoopt dat ze veel grondeigena ren en beheerders van natuur gebieden bereid zal vinden om toestemming te verlenen om de route door hun terrein te laten gaan. Graag zou ze dan ook in contact komen met sponsors voor een dergelijk evenement en sponsors voor haar zelf, want de TREC-sport is behoorlijk kostbaar, omdat het meestal meerdaagse wed strijden zijn, waarbij er onder dak voor paard en ruiter moet worden gevonden. Verder hoopt ze dat ze met een wedstrijd op het eiland ook andere paardenliefhebbers warm kan krijgen voor deze sport. Wie meer informatie wil kan terecht bij: Mirjam Nelisse, mirjam.nelissefegmail.com of 06-51 74 33 24. lendam buitengaats op drift. Ver zoek hem terug te brengen. Politic De Eilanden Vervolgens spoedden de aan wezige diensten zich naar bui ten en de reddings\aartuigen. boten van de Rijkswaterstaai en de Zeehavenpolitie kozen gezamenlijk het zeegat. Na een korte zoekactie werd door hei vaartuig van de Zeehavenpoli tie wethouder Peter Feller van de gemeente Goedereede, van het strand opgepikt en weei veilig de ha\en binnengebracht Hiermee was de eerste actie van het SMS-alert geslaagd. Ruud Meijer, die aan het hoofc staat van de digitale informa üevoorziening van de Politii Rotterdam-Rijnmond legcli uit dat het SMS-alert deel in maakt van de moderne com municatiemiddelen van de pc liüe. ,Ms voorbeeld noemde hi dat het belangrijk is dat als kinderen of volwassenen ver mist worden de hulpdienstei goed en vlug geïnformeen; worden en hierbij is het SMS alert een uitstekend hulpmid del. Hij hoopte dat dit middt een bijdrage kan leveren aan een veilig zomerseizoen voor de recreanten in de gemeente Goedereede. De directeur po litiezaken, Henk de Jong, ver klaarde dat het SMS-alert - ook de andere initiatieven op het eiland - de \eiligheid voor de burgers zal vergroten en ook de burger zelf kan meewerken om die veiligheid te vergroten. De geredde wethouder financi ën. Peter Feller, verzekerde het leuk te hebben gevonden dat hij deel mocht uitmaken van de kick-off van het SMS-alert. Hij wenste de aanwezige hulp diensten veel succes toe bij het gebruik van het middel. "Maak er iets moois van" zo was zijn reactie. Na het beëindigen van de actie klonken weer de verschillende berichtentonen van de mo bieltjes. Nu luidde het bericht: "Politiebericht: De gemeentelijke fi nanciën zijn weer vetlig, betrokkene is weer aan land. Hartelijk Dank! Welkom bij de opening van het SMS-alert. Politie De Eilanden". Het SMS-alert zal niet alleen worden gebruikt bij vermis singen, maar ook bij hulp aan drenkelingen en het optreden van verdachte of lastige perso nen. www.dewaalhoveniers.ni Rechtspraktijk Middelliarnis Mrs. Spui) Verplanke Juristen en Mediators Tet (0187) 48 86 85 email: info®rpmh.nl Fax (0187) 48 41 14 website: www.rpmh.ni '€7*c/t^eddetT Erf- en sierbestrating Firma J.&J van Gurp 0ude!iiJI<14 Ooitgenspiaat (0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.n! OUDDORP-Tijdens de zomer vakantie blijft het werkgebied rondom zeedijk het Flaauwe Werk verboden terrein voor bezoekers. Hoewel het werk in de bouwvakantie, van 19 juli tot en met 10 augustus, tijde lijk stil ligt, blijft het terrein wegens veiligheidsaspecten afgesloten voor publiek. Het strand is de gehele periode wel gewoon toegankelijk. Strandbezoekers kunnen het strand bereiken via de Vrij- heidsweg, de Westerweg en de strandopgangen Flaauwe Werk bij C-side en Westerduinpad bij Paal 10. De parkeerplaats aan het einde van de Westerweg blijft open. Parkeerwachters staan klaar om de kortste route naar het strand te wijzen. Fietspad Het nieuwe fietspad wordt in het najaar afgemaakt. In de zomervakantie zullen fietsers nog de aangegeven fietsroute om het werkterrein heen moe ten gebruiken. Omdat de dijk tot het werkterrein behoort, is fietsen over de dijk niet moge lijk. Waterschap Hollandse Delta vraagt begrip voor de overlast. Dijkversterking Flaauwe Werk De zeedijk het Flaauwe Werk bij Ouddorp wordt hoger en sterker. Dat is nodig, want het klimaat verandert. De zeespiegel stijgt en de golfslag wordt krachtiger. Tegelijkertijd wordt de ruimte lijke kwaliteit verbeterd. f

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1