6 3^^' Sil't O' Geslaagde eindpresentatie 'de Deltastreek' Nieuwe leden welkom bij Tuinver. 'de Hoofjes' ^utl^ 'T^e.TK^^etïkt: s s u fffjtc&sin^en PinttnUtCm^ (per iO jnCi 2008) Uitslag palingwedstrijd Bingo ANBO EIIAIlD^-tllEUWS oomkojeugdhoekie@filternet.nl ongebruikte Bijbel De 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. HOOFDSTEDEN VAN EUROPA A M S T E R D A M 0 B P T V Z A G R E B N R B H A K A N E N E W N R R E L J B L J A N A L 0 N L E S S U R B T T Y M E A I F 0 S I I E I N E N 6 E C R S K 0 P J E O I P B A L M O S K O I R A P A R IJ H E E L U G V I L N I S E Z E M A D R I D L L I G f Een koffer vol herinneringen De komende weken zijn weer enkele puzzelaars jarig: op 25 juli is Anja van Splunter (Ouddorp) jarig. Op 26 juli hoopt Peter Korpershoek (Middelharnis) zijn verjaardag te vieren. Alvast een goede verjaardag gewenst. [ma 2008): PAGINA 7 VRIJDAG 18 JULI 2008 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120' punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie eenjaar geen oplo.ssingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Een klein meisje vond boven op de zolder een familie- bijbei, helemaal dik onder het stol'. Ze vroeg aan haar moeder: 'Mama, is de Bijbel niet het Boek van God?' Ze had op school over dit Boek gehoord. Het antwoord van haar moeder was: 'Ja zeker kind,' Daarop regeerde het meisje: 'Zullen we hem dan maar aan God teruggeven? We lezen er loth nooit in!' Het meisje besefte dat de Bijbel het Woord van de Heere is en datje er elke dag in moet lezen. Als de Bijbel dicht blijfI, heeft het Woord van God geen enkele zin. Hoe ga jij in deze vakantie met je Bijbel om? Misschien heb je zelf een Bijbel gehad toen je van school of van de zondagsschool afging. Hoe ziet jouw Bijbel eruit? Ligt er een dikke laag stof op? Natuurlijk ben je er zuinig op, maar je mag aan je Bij bel zien dat je hem elke dag leest, Doe je dal ook in de iiakantie? Een hekend lied zegt: Lees je Bijbel, bidt elke dag (3 x) Lees je Bijbel, bidt elke dag Of je groeien mag (3 x) Lees je Bijhei, bidt elke dag Of je groeien mag Een tijd geleden stond er in het jeugdhoekje een puzzel die gemaakt was door een 'oud puzzelvriend', dhr. J. Grinwis (Ouddorp). Hij stuurde verschillende puzzel op. Deze keer plaats ik opnieuw een puzzel die door hem gemaakt is. De eerste letters van deze puzzel vormen de naam van iemand die jaren geleden 'oom Ko' geweest is. Deze man is ook dichter geweest. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 12. 1Zuster van Mozes (Numeri 26). 2. Eerste hogepriester (Exodus 28). 3. Andere naam voor Rehabeam (Mattheüs 1), Vrouw van koning Achab (1 Koningen 16). Generaal die door Elisa genezen werd (2 Koningen 5). Koning die melaats werd (2 Kronieken 26). Vriend van l'aukis (Handelingen 16). Zoon van .Aiiron (Exodus 6). jelui was trots op zijn voor de Heere (2 Koningen 10). Richter die de deuren van een poort op een berg bracht (Richteren 16). Deze man hield de Heere Jezus als kleine baby in zijn armen (Lukas 2). Vader van Samuel (1 Samuel 1). ^Hl> •MMH Koen, Peter en Mieke Korpershoek (Middelharnis) Fijn, Peter, dat je het diploma gehaald hebt. Een onvoldoen de voor Engels komt heel vaak voor: het lijkt wel of de Engel se examens steetfs moeilijker worden. Ik hoop dat je het naar je zin krijgt bij de oplei ding technische bedrijfskunde in Rotterdam. Zo te lezen heb jij het erg goed naar je zin op de PABO, Mieke! Stagelopen is best belangrijk. Als je dan een school treft waar je het naar je zin hebt, gaat het makke lijker dan dat je steeds met tegenzin doet. Ik hoop dat je het op je volgende stage school ook zo goed treft. Je kimt in elk geval die weken lekker thuis bUjven. Willianne Boer (Sommelsdijk) Probeer wat regelmaat aan te brengen in het oplossen van de puzzels. Als de inzendda- tum nog niet voorbij is, niag je altijd even mailen of ik de puz zels nog heb. Je geniet wel van het maken van de puzzels. Arco Luime (Ouddorp) Regen tijdens een schoolreis je is niet zo leuk, maar geluk kig was het maar e\'en. Hoe vond je de kleine gebouwtjes in Madurodam, Arco? De speeltuin Linnaeushof blijkt altijd leuk. Wat heb je alle maal gedaan? Ben je in de waterfietsen geweest? Erika Luime (Ouddorp) Van Ouddorp naar Amster dam met de bus is niet naast de deur. Kun je vertellen wat je in Nemo kon doen? Waar om vond je het niet zo gewel dig? In de speeltuin Drievliet heb je in elk geval wel geno ten, begrijp ik, Adriaan Knuist (Sommelsdijk) Excursies zijn altijd leuk. Je moet me maar eens viitvoerig schrijven over het Verzetmu- seimi en de waterkering van Hoek van Holland. Dan kan ik nog van wat van jou leren. Anne-Lize Blokland (Melissant) Hebben jullie een speurtocht door Blijdorp gemaakt? Moest je allerlei dieren opzoe ken? Als je met een treintje mee kunt, wordt je ook niet zo moe van het lopen, Hoe was het in het Streekmuseum in Sommelsdijk? Een fijne vakantie in het Beierse Woud in Duitsland, Wij blijven iets dichter bij huis. Petra Bikker (Oude-Tonge) Dat was even doorzetten: 50 km fietsen naar Biugh- Haamstede. Dat kost veel energie. Je schrijft dat je er super veel zin in het kamp had. Hoe is het geweest? Albert van Lenten (Dirksland) Wat een luxe zeg, 7 V-i week vakantie! Maar goed dat je ook vier weken kunt gaan werken. Hoe waren je cijfers? Jullie gaan elk jaar met elkaar naar Hardenberg, hè? Nou, in elk geval veel plezier, ook met de rest van de familie. Sander van Lenten (Dirksland) Jij houdt van bepaalde schrij vers: Ben de Raaf, JE van der Poel en Piet Prins. Heb je al veel boeken uit de serie over 'Dolfi en Wolfi'? Heb je die vier blauwe Pennant- Rosella's al verkocht? Jij hebt een week korter vakantie dan je broer Klopt dat? Een fijne vakantie op de camping 'de Kleine Belties'. Leonie Wolfert (Dirksland) Bedankt voor de pasfoto, Leonie. Fijn, datje geniet van het puzzelen, Jan-Leen Both (Stellendam) Dat zal een grappig gezicht geweest zijn: een bord met drie apen naast elkaar, waar jullie je hoofd door moesten steken. Vond je de vlekken van de giraf bijzonder? Heb je ook de gorilla's nog gezien? Liene v.d Made (Middelharnis) Wat leuk, datje al les krijgt op het kerkorgel. Ik begrijp dat je ook al een concert gehad hebt: jij op het orgel en je zus Ronne op de fluit. Dat zal vast heel mooi geklonken hebben. Als je zin hebt, magje ook zelf een puzzel maken, Ronne v.d Made (Middelharnis) Als je in groep 8 zit, heb je allerlei dingen aan het eind van het schooljaar. Hoe was het kamp? Wie heeft de prijs voor de netste, leukste en mooiste kamer gewonnen? Wat hebben jullie allemaal gedaan in Hoeven? Hebben jullie ook nog iets bijzonders gedaan met het afscheid van groep 8? Margreet Osseweijer (Den Bommel) Dat is niet leuk: ga je met je fiets naar school \'oor het ver- keersexamen en gaat dat niet door. Wanneer hebben jullie toen het examen gehad? Je schrijft over het schoolreis je naar Rhenen: 'We gingen naar het Ouwehands Dieren park. In een speeltuin net veel water was een vlot, dat je met In de vakantie maken mensen korte of lange reizen. In de hoofdstad van een land valt altijd wel iets te beleven, Jantine Mans (Ooltgensplaat) maakte een streeppuzzel van verschillende hoofdsteden van Europa. Van de letters die over blijven kun je een zin maken. Amsterdam - Athene - Berlijn - Bern - Bratislava - Brussel - Ljubljana - Madrid - Moskou - Parijs - Riga - Rome - Skopje - Sofia - Vilnius - Warschau - Wenen - Zagreb Jullie moeten de REBUS in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. 1. Hoe heel je? Charlotte Groenendijk. 2. In welke plaats woon je? Dirksland. 3. Wat heb je in de vakantie gedaa7i (bijv. thuis, tijdens een logeerjmrlij, tijdens een dagje uit oj op de vakantie ergens anders) Op vakantie in Drenthe. 4. Naar welke jtlaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe Naar (zie rebus). 5. Wat heb je voor Injzondere dingen gezien/gedaan Ik ben naar een attractie park geweest. 6. Heb je nog iels speciaals meegenomen op vakantie, watje echt niet kon missen f Leesboeken. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten Mijn logopedie-oefenin- gen. 8. Wat miste je erg in de vakan tie? Eigenlijk niets. 9. Wat vond je erg venielend in de vakantie? Boodschappen doen, lO.Wat vond je het leukst/het mooist in de vakantie De speeltuin. een touw vooruit moest trekken. We waren er met zijn vieren op gegaan. Alleen waren we heel nat toe we er weer afkwamen, want we kantelden steeds. Ook heb ben in Ravot Apia gespeeld. Dal was meer voor jongere kinderen, maar daar wasfiok een trekvlot.' JulUe hebben in elk geval veel plezier gehad. 1, De uitstorting van de Heilige Geest Hande 2, lingen twee Gezellig puzzelen met elkaar 3, 't Wolfsven 4, Pinksterfeest 5. De staat Israël bestaat zestig jaar 6. Cochem 7. A. Voor ik Jezus kende heb ik ook veel van Johannes de Doper geleerd. B. Andreas 8. 9. In mei leggen alle vogels een ei Klaaswaal 10. 11. De schepping Puzzelen in het jeugd hoekje is gezellig! Niet waar? 12. Ik doe het graag! Nieuw Milligen Anja H, - 490; Alinda - 438; Amanda - 224; Anja van S, - 196; Arianne - 57; Albert -381; Arco -321; Adriaan - 253; Annelotte - 193; Anne-Lize - 473; Charlotte - 95; Carolien - 261; Corina - 368; Corlina - 224; Corné - 351; Diana - 308; Ellen - 168; Erika-346; Else-Marie - 300; Hendriëtte-486; Joanne - 312; Jacobine - 173; Julian - 406; Jan - 4; Jantine - 212; Jarinda - 248; Jorieke - 456; Jorina - 411; Joan - 24; Jolize - 486; Jaco- line - 330; Jessica - 78; Jan-Leen - 68; Jordi - 360; Jaap - 228 Koen - 72; Leendert - 182; Liene - 435; Lieven Jan - 146 Leonie - 160; Maayke - 475; Marleen M, - 163; Mieke - 62 Martijn v, S,- 269; Martijn M. - 29; Marinda - 204; Margreet - 232; Mariska - 85; Naomi - 56; Nathalie - 496; Nienke - 27; Peter - 22; Petra - 422; Reinier - 253; Robert - 22; Rianne - 123; Ronne - 440;"Ricardo S, - 340; Sander - 311; Sjari Anne - 309; Sharon - 497; Ton - 310; Tim - 197; Willemien - 368; Willianne B, - 259; Willianne M. - 224; Wilmer - 461 Koen, Peter en Mieke Korpershoek (Middelharnis), Charlotte Groenendijk (Dirksland), Jan-Leen Both (Stellendam) hebben vorige week al een bon in hun brievenbus gekregen. Oom Ko gaat even uitrusten, maar niet aan de Hollandse kusten. We trekken even naar het buitenland, maar blijven wel op het vasteland. Namens tante l^el veel plezier, aan het strand of bij de rivier Op 1 augustus komt het volgende jeugdhoekje, schrijf dat maar in je agendaboekje. tiOEDEREEDE - Onlangsi liield muziekschool 'de Del- taslreek' een zeer geslaagde eindpresentatie in de vorm van een ensembleconcert. Er werd op hoog niveau gemusi ceerd. Voor een volle kerkzaal (van de Doopsgezinde Kerk in Ouddorp) traden alle leer lingen in verschillende samen stellingen op. Ook de leerlin gen van het proefproject lieten van zich horen. Op de foto Alisa Doornhof en Jos de Haan niet een prachtig solosliik voor sopraansaxofoon en vibral'oon. een zeer Ijijzondere combina tie. Het was een mooi eind van een geslaagd muziekjaar. DIKKSL-XNO - Sportvisserij Goeree Overflakkee heeft de eerste paling wedstrijd gehou den op vrijdag 11 juli bij de blokken te Stellendam. Er waren 21 deelneiners die bij redelijk weer met een harde zijwind goed gevangen heb ben. Er zijn 54 palingen gevan gen met een totale lengte van 20 meter en 62 centiemeter. Er zijn ook een aantal brasems ge\angen maar die mochten gelijk weer terug. De uitslagen van de top 10 van de eerste wedstrijd: 1. G. v Zielst 2.2 1 m; 2, Hans Volven 1.95 m; 3, L.C. Struik 1.85 m; 4. John de Jong 1.75 m; 5. Thomas Knol 1.60 m; 6, Kees M1DDELHARN IS - De AN BO M W Flakkee oiganiseert een bingo en wel op woensdagmid dag 23 juli in het wijkcentrum te Middelharnis. aanvang 13,30 uur Iedereen, lid of geen lid, jong of oud en ook nieuwko mers zijn van harte welkom. Struik 1.52 m; 7, A. Dorsman 1,50 m; 8, J. Landman 1.38 m; 9. Klepper 1.29 ni; 10. H. Venman. De volgende paling wedstrijd is op vrijdag 18 juli 2008 aan de blokken te Stellendam. Inschrij ven tussen 20.30 en 21.00 luii. Er ivord gevist van 21.30 lot 00.30 uur. Voor vragen kunt u bellen 0187 601527. MIDDELHARNIS - Tuin- vereniging 'de Hooves' aan het complex Rottenburg naast de begraafplaats te Middelharnis hoopt bin nenkort het 25 jarig jubi leum te vieren. Het onder houden van een moestuin was in vervlogen jaren voor de ouderen onder ons een noodzakelijk kwaad om de vaak grote gezinnen te voor zien van gevulde borden. Wie nu een moestuin heeft, beschouwt dat hoofdzake lijk als een prettig tijdver drijf. De tuinvereniging teh momenteel ruim 50 leden, in hoofdzaak bestaande uit 'vutters' en 'aow-ers'. Vanaf het vroege voorjaar tot in het late najaar werken de leden met veel plezier in de tuin. En in de winterperiode worden de tuinen weer klaar gemaakt en omgespit voor het nieuwe tuinseizoen. Wie kiest voor deze hobby is er zeker van dat verveling niet meer in zijn woordenboek voorkomt. Een tuin verschaft niet alleen veel onderhoud inaar je krijgt er ook iets x'oor terug. Menig tuinder eet het hele jaar uit eigen tuin. Begin maart leve ren broeikassen en broeibak ken de eerste kroppen sla op. En vanaf april worden de eerste gewassen van de koude grond geoogst. Naast, het verbouwen \'an groentes en aardappelen zijn er leden die zich specialiseren in de fruitteelt zoals aardbeien, frainbozen, bessen, pruiirten, appels en peren. Een andere, veel voorkomende specialiteit is het zaaien en kweken van tal \'an fleurige bloemsoorten. Kort om, tuinieren is een hobby die vooral in de zomermaanden, als de tuin volstaat met diverse soorten groentes en bloemen, veel voldoening geeft. En naast het onderhouden van de tuin is er natuurlijk tijd te f)ver om met elkaar van gedachten te wisselen over de tuin. Het ene jaar is de oogst van bepaalde gewassen weer groter dan het andere jaar en dat levert vol doende gesprekstof op. Naast het tuinieren blijft er uiteraard voldoende tijd over om met andere tuinders een praatje te maken. En dat aspect is zeker niet onbelangrijk; met name \'Oor de oudere leden, die zonder deze hobby in een iso lement zouden kunnen gera ken. Het afgelopen jaar ontstond er een lichte panieksituatie onder de leden toen bleek dat de gemeente Middelharnis een andere bestemming voor het huidige complex in gedach ten had. Er liggen nl. plan nen om het bestemmingsplan van deze grond te wijzigen en er een nieuw scholencomplex voor in de plaats te laten ver rijzen. Zover is het voorlopig echter nog, niet. Het bestuur heeft onlangs van de gemeente de verzekering gekregen dat deze plannen in 2009 nog niet ten uitvoer zullen woiden gebracht. En mocht het ooit zo ver kcjmen, dan zal de getneen- te Middelharnis zich tot het uiterste inspannen om de ver eniging in de nabije omgeving aan vervangende tuingioncl te helpen. De vergrijzing slaat echter toe binnen de vereniging: een deel van de leden is al ouder dan 80 jaar; het oudste lid is 89 jaar jong. En dat zal zeker iets zeggen over het plezier dat er aan tuinieren te beleven valt. Tuinvereniging 'de Hoof jes' doet aan iedereen die tijd over heeft, van het buitenleven houdt en graag met anderen in contact komt een omroep om zich op te geven als lid van de vereniging.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7