Programma 'Muziek Dichtbij' Zingen bij de vuurtoren POLITIE Ernstig verkeersongeval op kruising bij Brouwersdam Löcöburgemeester Van der Valk opent eerste Landwinkel op Goeree-Overflakkee 'Huize Margaritas' op Diekdagen Flakkees succes West Brabant Triatlon Natuurlijk Goeree-Overflakkee Braderie rond Haven Goedereede Een traditioneel succesrecept 0900-8844 1 EllfVt1DQi.t1IElJWS Concept Thema Toekomst PAGINA 8 DINSDAG 1 JULI 2008 SOMMELSDIJK-Aanstaan- de zaterdag wordt op de idyl- lische locatie (zie foto) van het erf van hofstede Lust en Last aan de Kokseweg nabij Sommelsdijk het evenement 'Muziek Dichtbij' gehouden. De toegang is gratis. Belang stellenden worden verzocht zoveel mogelijk met de fiets de komen. Voor alle informatie zie website www, natuurlijkgoereeoverflak- kee.nl. Hieronder het pro grammaoverzicht. 11.00 uur: - opening door Hein Mijs, de gastheer; - optreden leerlingenorkest van de Muziekschool; - uitrollen tekst Erflied, muziek van de koude grond; - beeldjes en teksten van Mei Dale; - diverse kramen met land bouwproducten. 11.30 uur: - workshop Alg. Muzikale Vor ming door Karin van Toor. 12.00 uur: - dichters in de hooiberg. 13.00 uur: - fotoserie muziek in de natuur door Jan Baks. 13.10 uur: - optreden Piet Wesdioeve, pia no en Ijeke Loosjes, hobo. 13.30 uur: - harpensemble o.l.v. Ghis- laine Maclaine Pont; - workshop stemvorming o.l.v. Liesbeth Franken. 13.45 uur: - AipeggioTrio. 14.00 uur: - workshop schilderen in de natuur o.l.v. Jan Roedoe; - workshop bewegen op muziek o.l.v. Jessica Willems; - gitaarensemble o.l.v. Julia Bognar. 14.15 uur: - Alevare. 14.30 uur: - slagwerkgroep o.l.v. Anno Appelo; - instuderen Erflied o.l.v. Martine Soeters 15.00 uur: - oefenen van gezamenlijk optreden Erflied. 16.10 uur: - duo Piet Westhoeve. 16.45 uur: - uitvoering Erflied. 17.00 uur: - tentoonstelling en bespreking schilderwerken workshop. 17.30 uur: - afsluiting door een verras singsorkest. Op zaterdag 5 juli 2008 orga niseert de Oranjevereniging van Goedereede van 10.00- 17.00 uur een braderie rond de Haven van Goedereede. Op deze braderie zal een groot aantal kramen en standwerkers aanwezig zijn. De Oranjevereniging heeft op Koninginnedag voor de eerste keer tobbedansen in (loeder eede georganiseerd. Ondanks het mindere weer was dit een zeer geslaagd evenement. Om dit, of een ander evenement te oiganiseren is geld nodig, en daarom is de Oranjevereniging op zoek naar nieuwe leden/ donateurs. Als u de Oranjever eniging van Goedereede ook financieel wilt steunen, kunt u contact op nemen met de voorzitter van de vereniging: mevrouw G. Hoek, tel. 0187- 492708, e-mail corryhoekCo: hotmail.com. Zaterdag 28 juni werd voor de 24" keer de triatlon in Oud Gastel georganiseerd. Tijdens deze editie gingen 6 triatleten van De Gooye uit Dirksland van start voor de sprintafstand, zijnde 0,5 km zwemmen, 23 km fietsen en 5 km hardlopen. Jan Knops, Bram Schellevis, Annet Joustra, Piet Bal, André van der Meijde en Johan Langbroek verschenen in de regen aan de start bij de Roo- sendaalse Vliet. Jan, Bram en Johan kwamen bij de snelste 10 uit het water en begonnen dus voorin het deelnemersveld aan het fietsonderdeel. De motre gen en de harde wind maak ten dit onderdeel tot een ware veldslag maar de Flakkeese deelnemers kwamen sterk voor de dag. Tijdens het lopen wer den posities verdedigd en nog verbeterd. Van de in totaal 65 deelnemers werd Jan Knops de snelste eilandelijke atleet; met een tijd van 1 uur en 12 minu ten werd hij 8'' in de categorie H40. Bram Schellevis volgde 2 minuten later en werd 10" H40, Johan Langbroek finishte met 1:17 als I4"bijH40. Annet Joustra zorgde deze dag voor een podiumplaats bij de dames. In een tijd van 1:19 werd ze 3= in het totaalklasse ment en 2= in de categorie D40. Ook Piet Bal maakte zijn klasse weer waar en werd met 1:21 zo 1'' in de categorie H60, iets wat al veel is gebeurd dit seizoen. André van der Meijde kende wat problemen bij het fietsen, herstelde zich goed, finishte in 1:25 en werd hiermee 3" bij H50. Ondanks het druilerige weer een geslaagde wedstrijd mede door de uitstekende orga nisatie in Oud Gastel. OUDDORP - Men neme een goed koor, een begaaf de organist, een groepje uitmuntende blazers en een gepassioneerde spre ker. Voeg daar een snui^e enthousiasme en twee lepels doorzettingsvermo gen aan toe en ziedaar: een traditie is geboren. Door Caroline Hoek Er zijn van die evenemen ten waarbij de puzzelstukjes op hun plaats vallen en daar hardnekkig blijven liggen. De Samenzang bij de Vuurtoren is zo'n evenement. Dit jaar vindt de samenzang op zaterdag 5 juli voor de tiende keer op rij plaats. Wat begon als een leuk idee heeft zich ontwikkeld tot het visitekaartje van de orga nisatie, de Missionaire Werk groep van de Gereformeerde Kerk in Ouddorp. Organisa tor van het eerste uur, Lienes Hoek, kan zich het prille begin nog goed herinneren. "Domi nee Taco Koster kwam regel matig bij de vuurtoren. En toen hij het idee opperde om op een unieke locatie met een koor te zingen, was de keuze gauw gemaakt." Het concept was simpel: regel een koor, zet enkele liederen voor de samenzang op papier en laat de blazers en de orga nist het geheel completeren. Het leek een onschuldig ont werp, maar bleek een succes formule. "De eerste keer wis ten we absoluut niet wat we konden verwachten." Dat ruim vijfhonderd mensen aan de voet van de vuurtoren plaats namen, kwam als een aange name verrassing. Het besef dat de werkgroep goud in handen had, begon door te dringen. "Het tweede jaar hebben we het overbekende koor Deo Gantemus gevraagd. En vanaf toen ging het hard." De bezoe kersaantallen bleven stijgen. De unieke locade, het lande lijk bekende koor en het laag drempelige karakter maakten het evenement groot. "Het mooie van de samenzang is dat er geen kerkmuren zijn." Door een uitgekiende balans te zoe ken in samenzang, gesproken woord en muziek voelt vrijwel iedereen zich thuis. Dominee Kees Kant onderschrijft dat. "Niemand heeft het gevoel in de kerk te zijn." Hij nam in 2004 het spreekwoordelijke stokje van Koster over en leidt sindsdien de samenzang. "We zingen psalmen, maar ook gezangen en opwekkingsliede ren." De organisatie zoekt elk jaar naar een gulden middenweg. Enerzijds vasthoudend aan het laagdrempelige karakter en anderzijds behoedend voor het gevaar van vervlakking. "Elk jaar kiezen we een thema, want we willen niet verval len in een verhaaltje over 'lief zijn voor elkaar'. Dit jaar is het thema 'een baken in ons leven'. Dat verwijst naar de vuurto ren, maar ook naar Christus. Er zijn zoveel mensen die vast lopen in hun leven. Daarom bieden we hun bet evange lie aan. Dat doen we op een manier die aanspreekt: opge wekt, helder en bovenal kort." De dominee ziet de samenzang vooral als een visitekaartje van de Gereformeerde Kerk. "Zo willen wij kerk zijn: voor ieder een." Hoek beaamt dat. "Het moment dat je al die mensen het pad op ziet lopen en in de verre omtrek alleen maar men sen, auto's en bussen ziet, dat is het mooist." De samenzang lijkt onder lei ding van deze enthousiaste organisatie nog een lang leven beschoren. Maar bezinning over de toekomstige invul ling kan geen kwaad. "Op een gegeven moment moetje gaan nadenken," vindt Kant. "Wil len we iets nieuws om ervan verzekerd te zijn dat de mensen blijven komen? Of willen we de traditie in ere houden, ervan uitgaande dat de mensen juist het terugkerende evenement zo waarderen? Anderzijds wil len we ons als organisatie ook boven het consumentgevoel verheffen." Eén ding staat in ieder geval vast: deze tiende Samenzang bij de Vuurtoren gaat, zoals het een echte traditie betaamt, volgens het boekje. "De samen zang begint om 19.30 uur," vertelt Hoek. "Deo Gantemus onder leiding van Gor de Haan zingt, organist André de Jager en brassband Concordia zorgen voor de muzikale begeleiding en daarnaast iS er veel gelegen heid tot samenzang. Er is een korte meditatie en een muzi kaal intermezzo. Daarnaast zijn we heel blij dat de burgemees ter ter ere van het tienjarig bestaan een woordje spreekt." En dat allemaal onder de blote hemel. Tenminste, als het weer meewerkt. Bij slecht weer is de organisatie genoodzaakt uit te wijken naar de Dorpstienden. Maar uitgaande van een strak blauwe hemel en een krachtig zonnetje kunt u op zaterdag 5 juli gewoon, met uw voeten in het mulle zand, genieten van dit succesrecept. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Toezicht bij evenement OUDDORP - Politiemensen van het district De Eilanden (fietsteam) hebben zaterdag avond en -nacht onder andere toezicht gehouden rond het evenement 'Concert at Sea'. Alles verliep daar vrij rustig en er werden geen vernielin gen of baldadigheden waarge nomen. Vanaf,.kwart over één zondagmorgen verplaatste het^ toezicht zich naar het centrlim van Ouddorp. Op de Raad huisstraat en de Boompjes zijn twee mensen bekeurd voor wildpiassen. Verder zijn op de Molentienden twee mensen aangehouden voor baldadig heid, openbare dronkenschap en het meevoeren van geopen de alcoholverpakkingen. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Woningen ontruimd na rokende vliegtuigbom in tuin BRIELLE - Vrijdagochtend zijn 20 woningen aan het Kar veel ontruimd nadat rookt- ontwikkeling was ontstaan in een vliegtuigbom in een tuin aldaar. De bewoners hadden een aantal maanden geleden een granaat of een duikers- fles gevonden op het strand van Ouddorp. Dit voorwerp hadden zij uiteindelijk in hun tuin gelegd en schoonge maakt. Mogelijk door de zon of het schoonmaken is er rook ontwikkeling ontstaan. Rond kwart over tien kreeg de politie hier melding van. Uit voorzorg werd besloten om 20 woningen in de omgeving te ontruimen. De EOD heeft de bom ver voerd naar de Put van Heen- vliet waar deze ter ontploffing werd gebracht. De bewoonster is voor controle naar de huis arts gegaan. De bom bleek een vliegtuigbom te zijn waar nog een brandbare lading in zat. De politie adviseert met klem om nooit voorwerpen, waarvan men niet weet wat het exact is of wat de gevaren kunnen zijn, mee te nemen naar huis, maar altijd de politie te bellen als dergelijke voorwerpen worden aangetroffen. Bekeurd voor te hard rijdenen negeren stopteken OUDE-TONGE - Een 40-ja- rig:e inwoner uit Dirksland is in de nacht van zondag op maandag op de Oudelandse- dijk bekeurd omdat hij te hard reed. Surveillerende politie agenten zagen de man rond kwart over één rijden en gaven hem een stopteken. Hieraan voldeed de man niet. Nadat hij uiteindelijk op de Heerendijk tot stilstand kwam, is hij aan gehouden. De man wilde geen enkele medewerking verlenen. Op het politiebureau kreeg hij een proces-verbaal voor het niet voldoen aan het stopteken en het niet bij zich hebben van een rijbewijs. ()L DDORP - Op de kruising an de N57 met de Groeneweg, (Ie grote kruising vlak voor de Brouwersdam, heeft zich vrij dagmiddag rond kwart over drie een ernstig verkeerson- ge al voorgedaan, waarbij /CS gewonden vielen. Een personenauto en een camper zijn op de kruising, als gevolg van een voorrangskwestie, op elkaar geklapt. Het ongeval ffebeurde vermoedelijk door dat een 73-jarige bestuurder van de personenauto, afkom stig uit Duitsland, vanaf de (;roeneweg de kruising over wilde steken en daarbij de uit de richting Zeeland nade rende camper over het hoofd zag. De camper greep daarop de personenauto vol in de dank. Door de klap vloog de camper van de hoofdrijbaan en kwam deze op z'n kant terecht op de andere weg die op de kruising uitkomt, en schoot de personenauto de vluchtheuvel op, midden op de kruising. Alle zes de inzit tenden van beide voertuigen raakten daarbij gewond. De 67-jarige bestuurder van de camper liep borstletsel op en werd naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht, zijn pas sagier kon na behandeling dit ziekenhuis verlaten. De vier inzittenden van de Duitse personenauto zijn overge bracht naar ziekenhuizen in Rotterdam. Eén van hen, een 14 jarige jongen, was er slecht aan toe en werd - mede van wege de grote drukte op de weg - met de traumaheli over gebracht naar het Erasmus Medisch Centrum te Rotter dam. De 73-jarige bestuurder van de personenauto is met hoofd- en armletsel naar het Ikaziaziekenhuis gebracht. Ook de twee andere inzit tenden zijn daar, beide met lioofdletsel, naartoe gebracht. De hulpverlening werd ca. een kwartier na de eerste alarmering opgeschaald naar middelhulpverlening. In totaal kwamen vijf ambulan ces, de traumaheli, de brand weer van Ouddorp en van Goedereede, alsmede enkele ondersteunende brandweer voertuigen ter plaatse. Rijks waterstaat heeft het verkeer ter plaatse omgeleid. Naar de juiste toedracht van het onge val is een nader onderzoek ingesteld. Foto's: Hans Vülerius Locoburgemeester Gert-Jan van der Valk tijdens en na zijn openingsact in Den Bommel, trots op het streekeigen proditct DEN BOMMEL - Op het erf van hun boerderij aan de Lageweg, tussen Den Bommel en Zuidzijde, heeft loco burgemeester Gert-Jan van der Valk van de gemeente Oostflakkee afgelopen zaterdagmorgen Landwinkel 't Zand van Anton en Corina Lokker officieel geopend. Of misschien ook wel: heropend. De eigenlijke opening van hun winkel was twee jaar geleden al een feit, toen ze start ten met een boerderijwinkel. Die is echter in de achterlig gende tijd verbouwd en flink uitgebreid, en ook hebben Anton en Corina zich aangesloten bij de Landwinkelorga- nisatie. En nu het - na een drukke en enerverende periode - zaterdag zover was dat de winkel weer open kon, was de Oostflakkeese locoburgemeester graag bereid om de (her) openingshandeling te verrichten, de eerste Landwinkel op 't eiland, de 67° in Nederland. Door Hans Villerius jullie winkel al te vinden, en dat is natuurlijk uitstekend. Maar zou het ook niet mooi zijn als meerdere boeren de koppen eens bij elkaar staken en, bijvoorbeeld samen met de VVV, jaarlijks een fietsroute in Oostflakkee organiseren, langs boerderijen met ambachtelijke producten? Ik denk dat dit zeer de moeite waard zou zijn". Maar ook Anton en Corina hadden nog eens wens, en dat wist Van der Valk. Daar ging hij dan ook nog even op in. "Ik ken jullie vraag, namelijk of het fietspad vanaf de Zandweg niet doorgetrokken zou kun nen worden naar jullie boerde- Foto's: Ham yilIerjiL^ rij. Ik zal je geen ambachtelijke boerenworst voorhouden waar je toch niet in zou kunnen bij ten, maar ik zeg jullie wel toe dat ik in het najaarsoverleg van het college van B&W met het waterschap deze vraag op tafel zal leggen!" Dit gezegd heb bend, was het aan Van der Valk de eer om als eerste de nieuwe, gezellig ingerichte Landwinkel te betreden en te bezichtigen. Landwinkel 't Zand (tel. 0187 612300) is gevestigd aan Lage weg 6 te Den Bommel. De openingstijden zijn op dins dag, donderdag en vrijdag van 9.00-18.30 uur en op zaterdag van 9.00-17.00 uur. Om negen uur in de moi-gen wachtte hem de 'opdracht' om met een tractor een voor de winkelingang gespannen zeil weg te rukken. Daarbij moch ten ook de broertjes Niels, Arjan en Tony Lokker in de cabine zitten, kijken of'ie 't wel goed deed. En dat deed hij! Langzaam maar zeker rolde de loco van Oostflakkee de trekker voort, terwijl achter hem met veel geritsel en geknisper het zeil naar beneden kwam zetten. En Van der Valk had zichtbaar schik in zo'n karweitje. Niet in de laatste plaats omdat hij - en hij sprak namens het college van burgemeester en wethou ders - trots is op ondernemers als Anton en Corina, die met hun winkel een breed ambach telijk assordment, met veel pro ducten van Flakkeese bodem, aan de man brengen. "Een Landwinkel om trots op te zijn. De vraag naar streekproducten nam toe de afgelopen jaren. En daarbij zijn jullie in staat geble ken om de lekkerste bloem kool van 't land te halen die je maar kunt bedenken. Ik had al eens gehoord over de Bom- melse Boot, maar dat was jaren geleden. Nu ïiebben we 't hier over de beroemde Bommelse Bloemkool, wijd en zijd ver maard! Als ik jullie hoor praten over je eigen producten, straalt daar het enthousiasme en de ambitie vanaf. Dan hoor ik een boer en een boerin die trots zijn op hun product, waaraan zoveel aandacht is besteed." Van der Valk prees ook de missie die de Landwinkelorganisatie zich voorhoudt: 'de leefbaarheid van het platteland vergioten, dit door het aanbieden van een breed assortiment ambachtelij ke boerderij- en streekproduc ten en het creëren van betrok kenheid van de burger bij het landschap, de boerderij en haar producten'. "Dat spreekt aan; een prachtige missie!" Toch leek hij nog niet geheel tevreden. "De mensen weten MIDDELHARNIS - Op Diekdagen van vrijdag 4 en 11 juli is ook de stichting 'Vrienden van Huize Mar garitas' aanwezig met een stand. De stichting wil het publiek kennis laten maken met het werk van de stichting, die zich inzet voor onder steuning van kinderhulp op Goeree-Overflakkee. Er worden diverse activiteiten georganiseerd om zoveel moge lijk geld te verzamelen voor alle aanvragen die de stichting binnen heeft gekregen van particulieren en instanties die (crisis)opvang verzorgen voor kinderen op het eiland. Deze activiteiten zijn: grabbelen voor de kinderen, envelop- pentrekken met diverse prij zen gesponsord door diverse winkeliers, verkoop van bossen bloemen en een prijsvraag met als hoofdprijs een DVD-speler. De stichting is ook op zoek naar donateurs en vrijwilligers. Bij de stand kan men inhchtin- gen inwinnen over het werk van 'Vrienden van Huize Mar garitas'. De sponsors die de stand op de Diekdagen hebben mogelijk gemaakt zijn: Foto Klein, Van Dongen Transport en Rabobank Goeree-Over flakkee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8