Oostmoer-team klaar voor KNZ Zitcompetitie Regiofinale Golftoernooi Ladies Circle groot succes Junior Assistenten Gymvereniging geslaagd Proefconvenant verruiming sluitingstijden Danscafé Le Bateau ondertekend EIIAnDEI1.niEUW5 Zomerzang- avond Ouddorp Verkoping zendings winkeltje c« c« c« c« c« c« 9 ffi 'fi <jf STICHTING HOEKSCHE WAARD PAGINA 7 VRIJDAG 27 JUNI 2008 Aandacht voor de inslrudies van Henk Kieviet en Elly Mulder-Hanse (uiterst rechts) van het Manege Oostmoer Team Zitcompetitie 2008. V.l.n.r.: Kirslen Lokker op Sultan, Lisamie Lokker op Snoopy, Stefanie van Vliet op Passoa, Carlijn Botnas op Pilly, Martine Campfens op Felix, MurjoUjn Stam op Maistro. Robhert Cnnfurius op Karine, Marleen Troiméorst op Garens. Mindy Gouw op Jazz, Am\ van der Welle op Tina, Milou Arensman op Krivihberley en Anaïs Tsakonis op Whisper Stmset. Foto: Myra Lugihaü Aanstaand vvet-kt-nd vertrckl vanaf Manege Oostmoer een bus vol enthousiaste ruiters en hun niet minder enthousi aste supporteis ritliting Wal- clieren, waar op Stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland de regiollnale van de KNZ Zit- tompelilie gehouden wordt. "Mei de twaalf winnaars van de selectiewedstrijd op onze eigen manege in maart jongstleden, zijn wij serieus in training gegaan", zo vertelt Henk Kieviet (inede-eigenaar van Manege Oostmoer). "Elly Mulder-Hanse en ik hebben het team wekelijks op voor hen onbekende paarden en pony's gezet en buiten in de wei onder soms moeilijke omstandigheden laten rijden. Alle deelnemers hebben een hoop extra rijervaring opge daan. Straks met de regio- finale bij onze collega's van Stal De Kroo, krijgen ze door loting een paard of pony toe gewezen, maar door onze ti ai- ningssessies is de confrontatie met het onbekende alvast een stuk minder imponerend. Er zijn nog zestig deelnemers, afl<omstig van vijf andere maneges. We hebben er alle vertrouwen in dat ons team deze concurrentie het hoofd kan bieden. Met het speciale zitcompetitie tenue zien de Manege Oostmoer-kandida- ten er gelikt uit. Maar veel belangrijker nog: ze hebben stuk voor stuk een prima houding en zit en kunnen een fijne samenwerking met hun rijdier tot stand brengen. We zien de juryrapporten inet vertrouwen tegemoet!". De Alzheimer Stichting afdehng Goeree-Overflak- kee was blij verrast met de cheque met de opbrengst van het Golftoernooi. "Het gebeurt niet zo heel vaak dat wij gebeld worden met de vraag of de Alzheimer Stichting extra onder steuning wil," aldus dhr. Besuyen, voorzitter van deze afdeling. "Dit is echt een cadeautje." Voor de negende maal orga niseerde de Ladies Circle 45 afdeling Goeree-Overflakkee afgelopen zaterdag een golf toernooi \'oor het goede doel op de golfclub Catharinenburg in Melissant. Was vorig jaar Pink Ribbon het goede doel voor de opbrengst van het toernooi, nu was dat de Alzheimer Stichting, afdeling Goeree-Overllakkee. "We zijn niet alleen blij met het geldbedrag," aldus mevrouw Scholte, secretaris van de stich ting. "We zijn ook blij met de aandacht die wij door deze actie van de Ladies Circle krij gen. Wij doen veel moeite om mensen te bereiken, maar als het om Alzheimer gaat, blijkt dat toch altijd lastig te zijn." De dames van de Ladies Circle hebben dat niet direct onder vonden. Veel bedrijven waren direct bereid het goede doel te steunen, met geld of mooie prijzen, als ze hoorden dat de bijdragen bestemd waren voor de Alzheimer Stichting. Ook meldden veel enthousiaste gol fers zich direct aan voor deelna me aan liet toernooi. Iedereen Morgen, zaterdag 28 jiuii, vindt in Hervormd vereni- girigsgcboijïv Ehen-Haezer de jaarlijkse zomerzangavond plaats, georganiseerd door hel Christelijk Ouddorps Mannen koor. De aanvang is om 19.15 inu'. Tijdens de avond ztdien het Christelijk Ouddorps Man nenkoor en het kinderkoor 'Tot Zijn eer' uit Middelharnis hun ingestudeerde zangreper- loire ten gehore brengen. U bent hartelijk welkom om deze avond bij te wonen. Tevens is de door het Cliristelijk Oud dorps Mannenkoor uitge brachte ccU met als titel 'Üw goedheid HEER' is hemel hoog', verkrijgbaar 15). OUDDORP - Op woensdag 2 jidi van 9.00-16.30 uin- hoopt het zendingswinkeltje i haar zoiTierverkoping te houden in het Hervornicl verenigings gebouw Eben-Haezer aan de Preekhillaan te Ouddorp. Er is weer van alles te koop: oude en nieuwe boeken, fruit en noten, boerenkaas, ondergoed, mooie cadeauartikelen, een nieuwe collectie fotokaarten, edel steenkettingen uit Idar-Ober- stein, schoonmaakartikelen en arretjescake. Ook is koffie, thee, limonade met cake is aan- wezig. Dit jaar werkt het zen dingswinkeltje voor de M.A.F. in Papua, waar Geerten en Jes sica Vreugdenhil werkzaam. Trots slaan de kersverse Junior .Assistenten van Gymvereniging MH-SD op de foto na het behalen xvin het Niveau I diploma. SOMMELSDIJK - Afgelo pen zaterdag zijn tien leden van Gymvereniging MH-SD geslaagd voor de Junior Assi stenten Cursus (niveau 1). De afgelopen maanden hebben de tien cursisten negentien verschillende lesgeefopdrach- ten gedaan in de gymles. Deze opdrachten varieerden van springen over de kast tot zwaai en aan de rekstok. De cursus werd begeleid door Elco Kie vit en Ellen van den Doel. Het resultaat van deze cursus is dat de kersverse assistenten in het 'Your Turn' Junior Assistenten t-shirt. een roos en natuurlijk een diploma krijgen. De juni or assistenten mogen onder begeleiding kleine lesgeefop- drachten uitvoeren tijdens verschillende gymlessen. Op deze manier kan er al op jon ge leeftijd ervaring op gedaan worden met het lesgeven. De Junior Assistenten Cursus is een vrij nieuwe opleiding van de KNGU (Koninklijke Neder landse Gymnastiek Unie) in het kader van het Your Turn project. Het doel van dit pro ject is om het lokale vrijwilli gerswerk onder jeugd te sti muleren en hen mee te laten denken en in te zetten voor de eigen vereniging. Yoiu' Tinn kent drie belangrijke elemen ten. Zo is het streven om de jeugdparticipatie in bestuurs- kaderfuncties te verhogen. Daarin wordt de jeugd gesti muleerd een jeugdcommissie op te zetten. Tijdens lessen en trainingen is het de bedoe ling jeugd wartii te laten lopen voor sportkaderfuncties door ze op een speelse manier ken nis te laten maken met assis- teien. Tenslotte is een belang rijk doel om verenigingsbestu ren op te roepen jeugd actief te betrekken bij het uitvoeren van taken in de vereniging. Vanaf 10 jaar kan er gestait worden met de Junior Assi stenten Cursus. Het vervolg op deze cursus is de niveau 2 opleiding voor Assisten tenleider, deze kan vanaf 14 jaar gexolgd worden. Daarna volgt de niveau 3 opleiding tol hoofdleiding. Hiermee mag men zelfstandig een groep lesgeven. Deze cursus kan gevolgd worden vanaf 16 jaar. De geslaagden voor de Junior Assistenten Curus zijn: Talitha Spuij, Lobke .Aleman, Joëlle van der Weele, Jacomijn Goo- sens, Annelijn Koert, Michelle Roeland, Merele Bal, Marlon Domburg, Louise Broere en Corneline Drooger. Zie voor informatie www.mhsd.nl. Dhr Besuyen en mevr Scholte van de Alzheimer Stichting zijn blij mei de cheque ter imarde van €2500, die zij zojuist ontvangen hebben van de Lndies Circle 45. deed zaterdag, in het zonnige Melissant, zijn uiterste best voor de beste scores. Er waren \ele prijzen te verdienen in verschil lende categorieën, niet alleen \oor de beste, maar ook de minder geoefende golfer maak te kans. Maar liefst 15 mensen wonnen een mooie prijs, maar dhr. Anton de Swart ging er uiteindelijk met de hoofdprijs \andoor; \'ier green fees voor de gollbaan Five Nations in Bel gië ter waarde van 400 euro. De opbrengst van het toernooi, een bedrag van 2500 euro, wordt gebruikt om demente rende ouderen op 18 septem ber een dagje mee uit te nemen. Het is nog een verrassing \vaar de reis naar toe gaat. '2f <ff fb ffs .•- *'4". Er zitten zoals altijd nog veel dieren in het asiel te wachten op een nieuw baasje. Eén daarvan is Dino, een Jack Russell 'Ferrier reutje van 6 jaai". Een leuk hondje, maar beslist niet de gemakkelijkste. Dino is nog al dominant en, hoe klein hij ook is, hij is al gauw geneigd te denken dat hij de baas is en dat hij zich alles kan permitteren. Hij heeft dan ook een consequente DIERENBELANG baas nodig die hem duidelijk laat merken wie er wel de baas is. Het is geen hond je voor een gezin met kleine kinde ren. De kater Appie zit al een aar dig tijdje in het asiel en hij zou nu ook wel weer eens een nieuw baasje willen hebben. Hij is destijds als zwervertje binnen gebracht. Het is een heel lieve zwarte kater van driejaar, .'^ppie krijgt dieetvoer vanwege blaasgruis en kan goed o\'erweg met andere katten. Droppie is een zwarte poes en is negen jaar oud. Droppie is best wel een lief dier, maar ze kan ook wel eens een mep uitde len als ze daar zin in heeft. Geen poes dus voor in een gezin met kleine kinderen. Ze gaat eigenlijk het liefst gewoon haar eigen gang. Ze kan bij andere katten, of ze bij honden kan is niet bekend, ze was niet gewend om buiten te komen. Bolle is een leuke zwart-witte kater van twee jaar. Hij kan goed met andere kat ten opschieten, veel meer weten we niet van hem, want het was een zwervertje. Maar het is een lief dier dat ook graag weer een lief baasje wil hebben. Smokey is De zwart-witte kaler Bolle wacht op een baasje. een zwarte kater van vijfjaar, een lieve kat, maar wel wat schuw. We zoeken voor hem dan ook een plekje bij een rustig gezin. Smokey kan bij andere katten. En als laatste Gijs, een leuke rode kater van 8 jaar, een lief dier, ook voor kleine kinderen, maar andere huis dieren heeft hij lie\er niet om zich heen. Naast deze dieren zitten er nog tal van andere katten en honden op een nieuw baasje te wachten in dierenasiel De Die renstee, Groene Kruisweg 14a te Numans- dorp, tel. 0186-655150, website www. dierenstee.nl. openingstijden: maandag t/m zaterdag van ILUO tot 16.00 uur MIDDELHARNIS - Op dins dagmiddag 24 juni onder tekenden de gemeente Mid delharnis, Gülek Beheer B.V. en de politie een proefconve nant dat betrekking heeft op het beperkt verruimen van de sluitingstijd van Danscafé Le Bateau te Middelharnis. Gedurende een proefperiode, die ioopt van 1 juli 2008 tot en met 31 december 2008, wordt de sluitingstijd verruimd naar 03.30 uur, met een cooldown periode tot 04.00 uur. Vanaf 01.00 uur worden er geen nieuwe bezoekers meer binnen gelaten. De gemeente, Gülek Beheer B.V. en de politie willen hier mee enerzijds het uitgaanspu bliek tegemoet komen. .Ander zijds wordt door uitvoering \an de in het convenant gemaakte afspraken getracht de overlast voor omw-c5nenden te vermin deren. De betrokken partijen gaan ervan uit dat het uitgaan in het centrum \an Middelhar nis beter, veiliger en gezelliger wordt. "Het convenant is gezamenlijk door de drie partijen vormgege ven. We zijn er dan ook samen verantwoordelijk voor, en we willen alle drie dat het slaagt", aldus burgemeester Hommes. Ron Groeneveld, wijkchef \'an de polide, voegde daaraan toe: "Een \'eilige uitgaansgelegen heid heeft zijn weerslag op de leefbaarheid in een gemeente." De resultaten en de inspannin gen van de proef worden na een periode \'an 3 en 6 maanden geëvalueerd. Alle betrokkenen, het uitgaanspubliek en de direct omwonenden zullen in deze evaluatie worden betrokken. De direct omwonenden zijn middels een brief op de hoogte gesteld van het convenant. Het uitgebreide convenant is terug te vinden op website www.mid- delharnis.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 5