Meditatie KNRM Ouddorp brengt 200e 'Reddingboot' thuis Vervolg verhaal RAAD DAAD P^^LITIE Lancering digitale streekplankaart provincie Zuid-Holland EN U 0900-8844 "...dat er geen tijd meer zal zijn..." Politiebureau Ouddorp extra open GS heeft vertrouwen in samenwerking eilandelij ke gemeenten EIUVnD^-tllEUWS fAET GEPLUKTE KIP Auto over de kop PAGINA 5 VRIJDAG 27 JUNI 2008 filik &p kerk en samnilniing - Vrijheid van drukpers - Index - Approbatie Viijheid van drukpers. Dat is één van onze grondrechten. Ieder is vrij om ie publiceren wat hij of zij wi). Niemand zou het ook anders willen. Het lijkt vanzelfsprekend voor een democratie dat je mag zeggen, ■ook op papier, wal je denkt... Ibch is dal niet altijd zo van zelfsprekend geweest, ook in Nederland niel. .Sinds de Mid deleeuwen was er de 'index', een lijst van verboden boeken en geschrilten. i-'.n vooral in de tijd van de Reformatie, onge veer in de I6e eeuw, kon het bezit van een boek dal op de Index stond, je vrijheid of zelfs je leven kosten... Ik denk dan aan een Nieuw Testament, of aan de Bijbel, of aan een geschrift uit de kring van de l<eformatie. Drukkersen uitge vers hebben er soms hun leven voor gewaagd. We kurmen ons dat bijna niet meer voorstellen, dal je bang moest zijn voor de spionnen van de overheid. y»cn de Gereformeerde Kerk in ons land een monopoliepo sitie had verkregen, dus het alleen voor het zeggen had, mocht je niet zomaar alles laten verschijnen. Er werd - vooral op het terrein van de theologie - voor gewaakt dat niet allerlei dwalingen door de drukpers werden verspreid. Wie als pre dikant bijvoorfjeeld een boek wilde uitgeven was verplicht 'approbatie' (goedkeuring) te vragen. Zo'n manuscript werd dan van tevoren nagezien door twee hoogleraren of door twee predikanten uit de classis. Je zou denken: Waar haalden die de tijd vandaan? Je merkt daar nog iets van als in de approba- lie slaat dal zij het werk hebben doorgenomen "zoveel hunne bezigheden toelieten". Dat betekent dat ze het manuscript niet tot de laatste letter hadden gelezen, maar slechts globaal. Soms waren ze het ook niet helemaal met de inhoud eens, maar gaven ze toch toestem ming. Er werd dan fijnzinnig opgemerkt: "Latende som mige uitdrukkingen voor den Autheur". In enkele gevallen werd de approbatie geweigerd of was er heel wat over te doen. Een bekend voorbeeld is "Het inni ge christendom" van Wilhel mus Schortinghuis dat door de classis niet werd geappro- beerd. Je kon het in zo'n geval natuurlijk wel uitgeven, maar de kerkelijke goedkeuring ont brak en dat was geen kleinig heid... De kerken van de Afscheiding hebben nog geprobeerd de approbatie in stand te houden, maar dat is niet gelukt. Men kan dus wel stellen dat er na 1800 geen approbatie meer nodig was. Waarnemer Deze vraag- en anlwoürdrubriek staal geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Ëilanden-Nieuivs, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriekvermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. TSOENAMI hl een nrlikcl (nvr mirdJx'vin- gen en zeebevingen is sprake imn vloedgolven, en van 'Isoenami's'. Wat zijn dal iHiiir verschijnse len Antwoord: Vloedgolven kun nen omslaan door heilige stoinien en door cyclonen die hel zeewater opstuwen, maar ook door een aardbeving die de oceaanbodem over flinke afstand doel schudden. Als er een vloedgolf onistaal door •zo'n zeebeving, spreken de deskundigen van 'isoenami'. Dat is hel Japanse woord voor: lange golf. De kusten van de vele Japanse eilanden zijn namelijk herhaaldelijk door zo'n hoog uit de .Stille Oceaan oprijzende watermas sa getroffen. Van hel epicen- Iriim uil - dal is hel luiddel- piuil van de trillingen die het vaste aardoppervlak (in dit geval de zeebodem) bereiken - breiden zich cirkelvormige golven uil. Vergelijk het maar met de kringen in de vijver als u een flinke steen in hel water werpt. De hoogte van de golven is in de open zee aanvankelijk beperkt, sonrs niet meer dan enkele tiental len cenlinielers, doch de snel heid kan daar toenemen tot vele honderden kilometers per uur. I'laalselijk is bij een oceaandieple van 5 km een walerverplaatsing met een snelheid van 800 km per uiM' gemeten en dat bij een vloecigolf van enkele honder den km lengte. Pas als zo'n tsoenami de kust nadert en de zeebodem geleidelijk oploopt, minden die snelheid. De golf wordt dan wel hoger en kan zich tot lienlallen meters ver heffen. Hel reeds aanwezige water langs de kust wordt eerst weggezogen om daarna, soms pas na een kwartier, met hevige en alles vernielende kracht terug te slaan. Bere kend is dat de vloedgolf welke na de aardbeving van 1 april 1954 bij de Aleoeten ont stond, in 5 uur de 3.000 km naar Hawai aflegde, er een hoogte van 7 meter bereikte en 200 slachtoffers maakte. Nog ernstiger waren de gevol gen van de reeks vloedgolven die Zuid-Sumatra Cn West-Ja va op 26, 27 en 28 augustus 1883 teisterden nadat de drie vulkanen van Anak Krakatau in de Straat Soenda tussen beide eilanden tot uitbar sting kwamen en grotendeels in zee verdwenen. De daar heen en weer schommelende walerniassa's bereikten toen een hoogte van meer dan 20 meter, overspoelden al het vlakke land tot ze tegen de hogere berghellingen bots ten en sleurden alles mee wat zich op hun weg aan mensen, materialen, bossen, bouwwer ken en losse grotid bevond. Meer dan .'500 dorpen bleken hierna te zijn weggevaagd en de officiële lijst van doden en vermisten telde 36.417 perso nen. Het Nederlandse gou- vernemen tsschip 'Berouw' dal bij Telok-Betong op de rede voor anker lag, is later 3 km landinwaarts in de bed ding van de Koeripanrivier teruggevonden. In dit geval waren de tsoenami's ontstaan doordal het zeewater plotse ling verhit werd door gloei- encle magma uit het binnen ste van cle aarde en enorme stoombellen de watermassa's drie dagen en drie nachten lang in beweging brachten. KOUTJE GEPAKT Word je verkouden van kou, van tocht of van een bacterie f Antwoord: Tocht staat gelijk aan wind, koude veroorzaakt geen verkoudheid, dat werd door diverse medische onder zoeken vastgesteld. Verkoud heid is een besmettelijke ziekte, die men oploopt dcjor virussen en daarvan is het rhinovirus het gevaarlijkste. Blijf dus ver re van verkouden mensen. Wat kan ik doen om te voorkomen dal een nieuwe kip niet ivordt aangevallen en deels kaalge- Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Een 51 -jarige automobilist, afkomsüg uit Sommelsdijk, heeft maandagmiddag macht over het stuur verloren op de afrit van de A29 naar de Nö9 ter hoogte van het Hellegatsplein. De man reed rond den over half vijf vanai de A29 de N59 op in de rich ting Schaapsweg. Door nog onbekende oorzaak verloor hij de macht over het stuur en kwam met zijn auto op de kop tot stilstand op de rijbaan van het tegenovergestelde verkeer. Het slachtoffer raakte bekneld. Direct is door de diverse hulp diensten, waaronder politie, de brandweer en personeel van de trainnaheli, hulp verleend. De man is, nadat hij uit zijn benar de positie was bevrijd, met \'er- wondingen overgebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam. Verder raakte niemand bij de aanrijding betrokken. I)oor het ongeluk raakte het verkeer langere tijd gestremd. Door de Technische Ongevallen Dienst van de Verkeerspolide is een nader sporenonderzoek ver richt naar de exacte toedracht van dit ongeluk. pikt door de oude garde van een loom Antwoord: Ervaren scharrel- kippenhouders bespuiten dan alle kippen (ook de nieuwe ling) als ze op stok gaan met een klein beetje eau de colog ne of shampoo op de rug. Ze ruiken dan allemaal eender en blijven rustig. Openbaring 10 6e In de aanloop naar de digitale verplichtingen uit de nieuwe Wet ruim telijke ordening per 1 juli 2009 heeft de provincie Zuid-Holland de streek planpagina's op haar web site www.zuid-holland.nl vernieuwd. Manita Koop, gedeputeerde Ruimtelij ke Ordening, lanceert de digitale streekplankaart tijdens de bijeenkomst 'Aan de slag met de nieu we Wet ruimtelijke orde ning'. Vanaf nu is het mogelijk om op de streekplanpagina's gebieds gericht te zoeken naar de actuele streekplansituatie. Alle vastgestelde streekplannen zijn in één digitale kaart te vinden. De provincie zet hiermee een belangrijke tussenstap naar de invoering van een internetpor taal voor alle provinciale ruim telijke plannen. Het eerste pi o- vinciale ruimtelijke plan dat via dit nieuwe internetportaal zal worden aangeboden, is de Provinciale Structuurvisie. De bijeenkomst 'Aan de slag met cle nieuwe Wro' die het ministerie van VROM en de VZHG in samenwerking met de provincie Zuid-Holland op 2(i juni organiseert, staat in het teken van de nieuwe rollen die het Rijk, de provincie en de gemeenten in de praktijk uit oefenen na de invoering van de nieuwe Wro. Voor meer informatie kunt u kijken op de websites www. zuicl-holland.nl/streekplannen of www.vrütn.nl/ruimteforum. OUDDORP - Het pohtie- bureau in Ouddorp is, van wege het hoogseizoen, vanaf zaterdag 28 juni tot zater dag 30 augustus 2008 extra open. De openingstijden zijn: maandag van 12.OO IT'.00 uur, woensdag van 12.00-17.00 uur en zaterdag van 10.00- 17,00 uur Bititen deze zomeropenstelling is het bureau open op woens dagmiddag van 14.00-17.00 uur. \Vat zeggen we het gemak kelijk: "geen tijd." Geen tijd om te komeir. Geen tijd onr te spreken. Helaas óók vaak geen tijd voor de eeuwige dingen. In een tijd, waarin men zich bezig houdt met de vraag wat toch de mens met zijn vrije tijd moet doen, zijn daar twee ivoorden schering en inslag. Bedenken we het wel, dat we deze woorden niel zullen kun nen gebruiken als de eeuwig heid werkelijkheid wordt en we voor God verschijnen moe ten.'' Dan zal God zeggen, dat we al de tijd gehad hebben. De tijd der bekering, de tijd der genade, de tijd der lankmoe digheid. De tijd is voor ons vaak alleen een zaak van de klok, maar vergeet het niet: de tijd is schepping en gave van Ciod Zelf, waarvan Hij als de grote Schepper en Onderhou der verantwoording vraagt. Daarom is het zo'n ernstige bcrodschap, die doorklinkt uit de mond van de Engel, die Johannes ziet door de openba ring van Zijn Koning. Hij hoort dat die Engel zweert dat er geen tijd meer zal zijn. Die Engel heeft een boekje bij zich, dat geopend is. Dat geopende boekje spreekt van de heilsraad van God, die vol voerd zal worden ter wille van Zijn Kerk. Het spreekt ook van de gerichten, die er zullen zijn over de afvallige en onbekeer lijke wereld. Zeven dondersla gen heeft Johannes gehooid toen de Engel op de aarde geroepen had met een grote stem. Zij zijn het beeld \an de oordelen Gods, die nodig zijn om het einde te brengen. Maar dan zweert cle Engel dat er geen tijd meer zal zijn. Indringend is de waarschu wing, dat het heden der gena de voorbij gaat. Geen uitstel zal er meer zijn in de oefening van het gericht. Het is nog om onzentwil, dat deze boodschap van de Engel klinkt. De eed, die de engel zweert, spreekt er nog meer van. Wij zijn nog in de tijd, dat de gerichten nog niet geheel en al doorgaan. We zijn elke week nog onder de prediking van Ciods Woord, elke dag, eik uur, elke minuut en seconde wil de Heere ons nog toeroe pen: bekeert u, bekeert u. Hij heeft geen lust in de dood \'an goddeiozen maar in hun beke ring en leven. Hoe is het met u? Meent u, dat de tijd nimmer voorbij zal gaan? Zo leven we van nature, zonder dat we er erg in heb ben. Soms voelen we het een ogenblik: het moet anders worderr. Misschien wel ern stig ziek geweest; wat zou het geweest zijn als ik voor God liad moeten verschijnen? Maar het is weer \oorbijgegaan en de bekering lol God werA nim mer werkelijkheid. Er zal geen tijd meer zijn! \bor allen die voorbijgegaan /Jjn aan de roepstemmen Gods tot beker-ing gaan de oordelen door De engel, die dit Woord spreekt heeft Zijn rechler\oet gezet op de zee en zijn linker- \oet op de aarde. Daarmee zegt hij namens de grote God en Koning van hemel en aarde: zee èn aarde zijn \an Mij. Niet van de zondige mensen. Niet van de vorst der duisternis. Maar van Mij. Ik grijp in met Mijn gerichten om de zonde weg te nemen en de zondaren te straffen. Wat een geweldige boodschap. Wat een geweldige boodschap \oor alle goddeiozen. Die zijn er in groot getal buiten de kerk. We zien vandaag de god deloosheid groeien in het ont kennen van Gods geboden, in het verachten van Gods Woord. Laten we de wereld waarschu wen. Ook de boodschap \an de enige Naam moge dringend gebracht worden door Gods Kerk. Maar... erg is het in de kerk te zijn zonder God! En hoeveel jaar al in de tijd der genade? Vraagt met ernst om de tijd uit te kopen. Cleen tijd meer Wonderlijk, dit is ook. ja zelfs in hel bijzonder, tot troost. De Kerk des Hee- ren, het kind van God kan het wel even benauwd krijgen bij het zien an het toenemen van de ongerechtigheid. Er is een volk hier beneden dat heeft leren \rezen \oor Gods oor deel. In eigen leven, maar óók in de wereld rondom hen. Het moet ook door de strijd heen, maar het verlangt naar de Dag \an de volle verlossing. En dan komt de vraag op: hoe lang nog, Heere? En nu: de \erborgenheid Gods wordt ver\uld door de gerichten heen. Gods heils raad wordt ten volle uitge voerd. De Engel verkondigt dat hier als een goede tijding voor de Kerk des Heeren in de strijd. Gods Woord wordt ten volle bewaarheid. Er zal geen tijd meer zijn. M gaat het door bange gerichten heen. Kerk des Heeren, hel gaat aan op de uilkering van de eeuwige erfe nis, op cle volle genieting van het eeuwig leven. Eeeft u daarbij? Voor uzelf in ernst en godzalige wandel? Voor uw naaste om hem in bewogenheid te waarschuwen en de boodschap des levens te prediken? En dat om G>od eeu wig groot te nraken. wijlen ds. D. Slagboom DEN HAAG - De vier gemeen ten op Goeree-Overflakkee hebben hun onderlinge samenwerking voortvarend opgepakt, constateren Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land. "Wij zijn positief over het proces dat in gang is gezet", schrijven GS in een brief aan de colleges van de gemeenten Goedereede, Dirksland, Mid delharnis en Oosttlakkee. GS spreken hun vertrouwen uit dat de vier gemeenten vóór 2009 tot een duurzame en toekomstbestendige oplos sing komen, die recht doet aan de constateringen in de lokale bestuui'skrachtmetingen en het regionale onderzoek dat medio 2007 is gehouden. Ook verwachten GS dat die oplos sing een adequaat antwoord biedt v(jor toekonrstige ontwik kelingen op bet eiland. De vier gemeenten laten onderzoek doen naar de meest verregaande vorm van samenwerking, en de bestuui'- lijke aansturing die daar het beste bij past. Het eindbeeld daarvan staat nog niet vast: op voorhand sluiten de geineetr- ten geen enkele samenwer- kingsvariant uit. Een geza menlijk voorstel van de vier colleges voor dit onderzoek wordt nog voor het reces aan de gemeenteraden aangebo den. Voor het eind van dit jaar zul len de vier gemeenteraden een besluit nemen over de toe komst van het lokaal bestirur op Goeree-Overflakkee. De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij KNRM, waarvan u al vele actieberichten hebt kunnen lezen in dit blad, heeft een groot aantal Red ders aan de Wal - eert andere naam voor donateurs. Al die donateurs krijgen periodiek een blad toegestuurd met veel informatie over het reddings werk en alles wat daainiee samenhangt. In de maand juni verscheen het tweehonderdste exemplaar van dit blad. Het getal 200 was aanleiding om er een bijzonder tintje aan te ge\en. Uiteraard konden niet alle donateurs woi den bezocht, maar in Ouddorp was men van mening dat er één donateur uitsprong die in dit geval wel persoonlijke aandacht verdien de. Mevr Rijnbrand, wonend aan de Beatrixweg, vierde op dinsdag 24juni haar 87ste ver jaardag. Zij is reeds donateur van de reddingmaatschappij vanaf 1953, het jaar van de watersnoodramp. Op hetzelf de adres wonen haar dochter en schoonzoon, het echtpaar Nu)-Rijnbrand, en die zijn ook donateur Op woensdag 25 juni, de oefenavond van de Ouddorpse ploeg, reed de trekker met aanhangwagen met daarop de nieuwe red- dingboot Baron van Lynden, naar het adres van mevr. Rijn brand en daar werd haar het 200sle exemplaar crverhandigd van het blad 'De Reddingboot', alsmede een altentie. Datzelfde kreeg ook de andere donateur op dat adres. Beiden waren zeer vereerd met dit gebaar Foto: jau vfni Wfzet, KNRM 97- Mae weet je wat, vervolgt hij, mes- schien zou je moeder die wè willen aen, om te drogen. Hij wijst naar een paar lege kisten en zegt dat Fransje al de goede valappels op mag rapen die hij vinden kan, ook onder de andere bomen in de rij die hij al geplukt heeft. Dan moet hij De Vissers mand maar gebruiken en die iedere keer halfvol rapen en dan in de kisten leeggie- ten. Misschien kan een van zijn grote broers t)f zijn vader die vanavond dan wel met de kruiwagen komen halen. Dat is een blijde verrassing! Hij wil meteen aan het werk gaan. Maar dan heiinnert hij zich zijn boodschap. Kees cle Visser glimlacht. Ja, hij was net van plan naar binnen te gaan. Maar Fransje zal eerst toch wel even met hem meegaan om een kommetje thee met lienr te drinken? De Visser rijdt op de fiets naar het sta tion. Die laat hij daar dan staan tot hij vanavond weer van de trein komt. Vol goede moed treedt Frarisje de boom gaard weer binnen. Ook deze bogerd is geheel omgeven door een hoge meidoornhaag, maar er zit een leuk poortje in, eveneens van meidoorn struiken, die een boog vormen boven het toegangshekje. Weldra is hij zo verdiept in zijn werk, dat hij een lichte teleurstel ling, dat De Visser hem niet vroeg mee te gaan, gauw vergeten is. Wat een hoop appels heeft die man toch laten vallen! Sommige zijn zo deerlijk gekneusd dat de schil opengebarsten is, terwijl van andere het vruchtvlees al bruin geworden is. Die zal hij maar laten liggen, en alleen de grootste en iTiooiste in zijn mand doen. Ook hier staan rijen bessenstruiken. Maar de bessen zijn er natuurlijk allang af. Als De Visser die niet alle maal geplukt had, zouden de vogels daar wel voor gezorgd hebben. Hij hoort hun gezang ergens tussen de takken. Opeens schiet er een wild konijntje tussen de bessenstruiken uit, Even zit het stil, om zijn omge ving te verkennen, en vervolgt dan met snelle zigzagspiongen zijn vlucht. Een eind verder loopt een vreemde bonte kat met trage sluipbewegingen onder langs de doornhaag. Zo nu en dan blijft hij staan en terwijl zijn staart langzaam heen en weer zwaait, loert hij naar boven, zeker om te zien of er geen vogeltjes binnen zijn bereik zijn. Een lijster tuimelt met slordig vleu- gelgefladder op een vooruitstekende boomtak, vlak bij Fransje, die onwille- keuiig naar de vogel omkijkt, en dan opeens zijn etgen lijster van maanden geleden weer xoor zich ziet. Het dier schrikt van Fransjes hoofdbeweging, en onder het. uitstoten van enkele felle slagen vliegt het weg. Fransje ziet nu ook opeens, en voor het eerst, de grote uil die al geruime tijd met grote lege ogen naar hem heeft zit ten staren. Maar als hun ogen elkaar ontmoeten, vliegt ook dit dier er van door. Dat gaat echter zo geruisloos in zijn werk, dat het wel lijkt of het een vluchtende geest is. Fransje, die al een hele tijd in een star re houding gestaan heeft, moet even zijn ene been verzetten. Terwijl hij dit doet, springt er een grote groene kikker met een wijde boog op uit het gras. Het enige schepsel dat zich niet aan Fransje stoort is een grote kruis- spin, die rustig aan zijn halfvoltooide W'eb hangt te weven. Het is net of hij hier in het Paiadijs is. Daar waren ook allerlei dieren. Alleen waren er daar veel meer en ook veel grotere. Maar die waren niet bang voor Adam en gingen er niet vandoor. Die kwamen juist naar hem toe, zodat hij ze strelen kon. Waarom begrijpen deze dieren niet dat Fransje hen ook geen kwaad zou doen, maar ze ook alleen tnaar aaien zou of er zacht tegen praten? Ze vertrouwen hem zeker niet. Nu, dat is geen won der Gemene jongens, zoals Pier, zijn er altijd op uit om dieren te kwellen, door er met stenen naar te gooien of er met pijl en boog op te schieten. En nu vertrouwen de dieren natuurlijk geen enkele jongen meer, ook niet de jongens die veel van dieren houden. De gedachte aan Pier zou hem onher roepelijk weer aan dat nare voorval herinnerd hebben, als zijn aandacht niet plotseling was afgeleid door een heel eigenaardig schouwspel een eindje verderop in de boomgaard. Ook hier valt overal het zonlicht in smalle banen door het langzaam ster vend loverdak. Maar enkele bomen van hem vandaan is daar een grote opening in. Daar heeft vroeger zeker ook een boom gestaan, die doodge gaan is. Het zonlicht straalt daar nu ongehinderd in een brede baan door heen en to\'ert goud op de gele blade- len van de schoenlapperbossen. Evenals alle kinderen heeft Fransje een ingeschapen neiging om zijn fantasie de vrije loop te laten en zelfs uit de onregelmatigste vormen iets vertrouwds of bekends te scheppen, zoals b.v. uit wolkenformaties, waar hij allerlei vreemde gestalten in ziet. Maar hier is 't niet z'n fantasie die de \ormen naar z'n hand zet, maar de vormen dwingen z'n fantasie iets te zien waar hij in 't geheel niet aan gedacht heeft. En wat hem zo treft is ook bijna onmiskenbaar Een tame lijk grote bessenstruik, die boven de andere uitsteekt, schijnt het meeste zonlicht op te vangen. Bovendien ste ken zijn bladeren scherp aftegen een donkere boomstam en ze bewegen zacht op de stille adem van de wind. Jezus! flitst het door zijn hoofd - dat lijkt precies op Jezus zoals Hij afge beeld staat in het grote platenboek van Leentje. Kijk maar, Hij heeft lang donkerblond haar, een vrien delijk stralend gezicht, dat schijnt te bewegen alsof Hij spreekt, en lange mouwen oin de uitgestrekte armen. Maar dan neemt Fransjes fantasie de leiding weer over. Weldra zijn de lagere struiken drommen mensen die naar Jezus staan te luisteren. Hij kan nu ook duidelijk rnannen en vrouwen onderscheiden, en zelfs kleine guust. Kijk maar-, er staan er een paar vlak bij Zijn knieën, en Hij zal ze zo opne men en op Zijn schoot zetten. Dan zal Hij Zijn hand op hun hoofd leggen en hen zegenen. Roerloos en als in trance staat Frans je er naar te kijken. Zijn benen wil len hem naar dat bijna bovenaardse schouwspel dragen, maar instinctief weet hij dat dan dat wondere fata- morgana als een zeepbel uit elkaar zal spatten. Hij beseft dat als hij dat visioen niet wil verdrijven, hij rustig moet blijven staan waar hij staat. (luordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 3