Open dag Ophelia en Ruitenboer Creatieve scholieren uit Middelharnis winnen dagje 'Europa' Chr. Kinderkoor Kadosj bestaat 5 jaar Atletiekvereniging verwelkomt 300e lid Rommelmarkt en verkoping Ophalen oud papier Start Alpha-cursus EiuvnDcn-niEuws Visserij Dali-achtig stilleven Ingezonden: Fiori Musicali bracht kwaliteit en sfeer PAGINA 7 VRIJDAG 13 JUNI 2008 Met een open dag op zater dag 21 juni willen activitei- tencentrum Ophelia en de buitenlocatie Ruitenboer in Sommelsdijk bekendheid geven aan de doelstelling van déze centra: het bieden van dagbesteding aan men sen met een lichamelijke handicap en/of een niet- aangeboren hersenletsel. Belangstellenden zijn wel kom tussen 10.00 en 16.00 uur op de locaties Isaac da Costastraat 12 en Molen weg 36-38 te Sommelsdijk. "We zijn ;il goed bekend in (leze regio, maar het kan altijd beter", vertelt locatiehootd jeanetle de Pater. "Onbekend niaakl onbemind, zal ik maar zeggen. Dat willen we met een open dag veranderen. Wij laten onze activiteiten zien, er is een drankje en een hapje en cliënten en medewerkers zijn aanwezig om uitleg te geven. Voor kinderen is er wat te spe len, we rekenen op een grote opkomst, ook van de naaste buren, die willen we ook een.s heel graag ontvangen". Wie zijn de cliënten van Ophe lia en Ruitenboer? "Wellicht bent morgen u ot ik hel", ver- teil jeanelte de Pater. "Onze cliënten zijn men.sen zoals ii en ik. .Soms met een aangeboren lichamelijke handicap, waar door zij niet (meer) kiiimen werken. Een andere belang rijke groep zijn de meirsen met een niet-aangeboren hersen letsel. Zij hebben dit opgelo pen na een her.seninrarct, een ernstig ongeval of een ziekte. Daardoor is htm leven ingrij pend veranderd. Werken gaat niet meer en thuis zitten is een slechte optie. In onze locaties bieden wij passende activitei ten, afgestemd op hun wen sen en hun mogelijkheden. Soms is het 'er alleen maar zijn' voldoende. Even in een andere omgeving, contacten met anderen, een praatje en een spelletje. Anderen vinden bij ons een nieuwe daginvul- ling. Werken met de comjju- ter, creatieve activiteiten of in onze builenlocatie werken in de tuin of houtbewerking. We hebben veel mogelijkheden en die laten wij zien op onze open dag". Wekelijks bezoeken rond de 40 cliënten de dagbesteding. "De meesten komen enkele dagen per week, dat is voldoende voor hen. Sommigen komen de hele week. De kosten van de dagbesteding komen voor rekening van de AWBZ; onze cliënten hebben hiervoor een indicatie, zodat ze zonder kos ten gebruik kunnen maken van ons activiteitenaanbod, leven met een handicap is al duur genoeg. De meeste cli ënten worden door ons van en naar hun eigen huis ver voerd met aangepaste bussen. Je leven verandert ingrijpend als je plotseling een handicap krijgt. Ophelia en Ruitenboei kiumen daarin een belang rijke rol spelen, net als onze ambulante dienst. Dat is een groep medewerkers, die thuis ondeisteuning biedt. Het gaat dan om het ondersteu nen bij het ordenen van het leven, hulp bij administratie en andere regelzaken en hel bieden van een luisterend oor. Dankzij de dagbesteding en de ambulante dienst kun nen mensen met een handicap grotendeels zelfstandig blijven leven. Vaak realiseren we pas hoe belangrijk dat zoiets is als je een handicap krijgt". OOLTGENSPLAAT - Op zaterdag 14 juni a.s. van 9.00- 15.00 uur houdt de Her steld Hervormde Gemeente van Ookgensplaat een rom melmarkt/verkoping. Op de rommelmarkt zal o.a. veel mooi speelgoed worden ver kocht, en voor verzamelaars zijn er o.a. (bier)glazen, eier- dopjes, .serviesgoed en spullen uit grootmoeders tijd. Verder is er verkoop van vers gebakken vis, nieuwe aardappelen, boe renkaas, advocaat, oliebollen, bolus.sen en veel meer eigen gebakken producten, boeken, cd's, zelfgemaakte kaarten, handwerk, bloemstukjes en Vaderdagcacfeautjes. kunt raden naar een boodschappen- kar, enveloppen trekken en er is een supergrote sjoelbak. Met een speciale actie kan een fiets worden gewonnen. Ook zijn er spelletjes voor de kinderen. Koffie, thee en frisdrank zijn verkiijgbaar in de koffiehoek, o(5k kunt 11 er terecht voor patat, broodjes kroket of frika del en ijs. De lommelinarkl en verkoping wordt gehouden bij de fam. Okker, Stoofstraat 26 te Ooltgensplaal. ledereen is hartelijk welkom. S'EELLENDAM - De Finan ciële commissie van het open Hervormd Jeugdwerk te Stel- lendam hoopt morgen, zater dag 14 juni, weer oud papier op te halen. Het ophalen begint om 9.00 uur vanaf de Molenkade, Nieuweweg en de Schoolstraat. Wilt u het papier tijdig en goed gebundeld langs de weg zetten? C.OEDKREEDE - licgm 2()l):i is Christelijk Kinderkoor Kadosj onder enthousiaste leiding \an diligente Berdien Dekker van start gegaan. Het doel was, en is, om samen op ontspannende wijze liederen te zingen tol eer van God en deze liederen een aantal keren per jaar ten gehore te brengen. In september 2003, tijdens een uitvoering op Open Monu mentendag, werd de naam van het kinderkoor onthuld: Kadosj. Dal is een Hebreeuws woord en betekent Heilig. Het koor legt uit waarom oor deze naam werd gekozen. 'In de Bijbel wordt dit woord verschillende malen genoemd, onder andere in Jcsaja 6 en Openbaringen 4. Het betekent dan afgezonderd voor de Hee- re. DeHeeie als de Heilige is lic .Vfgezonderde. Iliciinee is helder aangegeven dat Hij God is Die groot en heerlijk is. Niemand is met Hem te \erge- lijken. Zo mag het kinderkoor ook apart gezet, afgezonderd zijn om de Heere groot te maken. De liederen die de kin deren zingen zijn voor Hem, zij zingen tot Zijn eer. Nu. ni 2008 mogen de kinderen nog wekelijks repeteren en werken zij enthousiast aan diverse uit voeringen mee". Graag nodigen de kinderen u uit voor de jubileunizaiig- avond op zaterdag 14 juni a.s. in kerkgebouw De Levensbron aan de V'arkensmaikt te Goe- dereede. Het thema van de a\ond is: 'Heer, lioe heerlijk is Uw Naam'. Er zal stil wor den gestaan bij Psalm 8. Van Zijn Naam zingen de kinderen diverse liederen. Ook zal er samenzang zijn, een muzikaal intermezzo door de begelei dende muziekgroep, en ook zullen de kinderen van het kinderkoor gedichten opzeg gen. De a\ond \angt aan om 19.30 uur, de kerk gaat open om 19.00 uur. Er zal een col lecte worden gehouden voor de Christelijke Stichting Kin derhulp Mondiaal, die als doel heeft om kinderen in nood wereldwijd hulp te verlenen en het Evangelie te verkondigen. Kinderkoor Kadosj ziet uit naar uw komst. En wie weet, wordt uw kind ook wel enthousiast om mee te komen zingen. Dan zijn ze van harte welkom elke donderdagavond van 18.'30 tot 19.15 uur in verenigingsge bouw De ,Aik aan het Kerkpad te Goedereede. Eiiroparlemenlariër Conielis Visser Ie miihleii iian de scholieren in Brussel. BRUSSEL - Bijna zestig leerlingen van de christe lijke scholengemeenschap Prins Maurits uit Middel harnis waren donderdag een dag te gast in de Euro pese hoofdstad Brussel. Ze hadden een wedstrijd gewonnen die was uitge schreven door School TV/ Teleac en de Europese Commissie, met het doel het thema 'Europazo cre atief mogelijk uit te beel den. Ze mochten daarvoor een foto inleveren, een col lage of een op de computer bewerkt beeld. Enkele honderden scholie ren uit heel Nederland deden mee aan de wedstrijd. Opval lend was dan ook dat de twee hoogste prijzen beide werden gewonnen door de Prins Mau- ritsschool uit Middelharnis. De scholieren uit Middelhar nis mochten donderdag op bezoek bij het Atomium, ver schillende Brusselse musea en de tentoonstelling Mini-Euro pa. Hoofdmoot was een bezoek aan liet Europees Parlement, waar ze in gesprek gingen met Cornelis Visser. De 42-jarige christen-demo craat, in Europa werkzaam voor de EVP/EPP-fractie en zelf inwoner van Middelharnis, kreeg van de 3 VWO-leerlin- gen behoorlijk pittige vragen. Waarom bijvoorbeeld zit Euro pa nog steeds in zowel Brussel als in Straatsburg? "De meer derheid van de parlementari ërs is er voorstander van alleen in Brussel te werken, want die ene week Straatsburg per maand kost heel veel tijd aan reizen en organiseren. Maar voor Frankrijk en Duitsland is Straatsburg heel belangrijk. Ze hebben daar tol drie keer toe vrede met elkaar gesloten, waaronder na de Eerste en de Tw'eede Wereldoorlog. Het is dus echt hun symbool van de vrede. En sinds Nederland een korting van een miljard euro heeft bedongen op de afdracht aan Europa, kan het land ook niet echt meer zeuren over die paar Europarlementariërs die er niet zo blij mee zijn." En waarom is Nederland zo streng geworden voor de mosselsector? Een vraag op het vakgebied van Visser, die behalve cultuur en onderwijs ook economie en visserij in zijn portefeuille heeft. ,,Het klopt dat ze in andere landen gewoon door gaan op de oude voet, Nederland heeft de nieuwe regels veel te strikt doorgevoerd. We hadden veel meer rekening moeten houden met de sociale en economische belangen van de sector.' Hoe breed het werkterrein van het Europees Parlement is, hadden de scholieren zelf al weergegeven in hun werk stukken, maar Visser zette het allemaal nog eens op een rijtje. "Als zoon van een boer was ik al van jongs af aan geïnteres seerd in Europa. Ik had al snel door dat het daar gebeurde. Er zou dankzij het verenigde Europa nooit meer oorlog" komen tussen de Europese landen. Voor jullie als scho lieren is het nu heel normaal dat je gewoon kunt doorrij den bij de grens met België, maar vroeger stond je daar heel lang in de file. En wat het milieu betreft: als het water m de Rijn vervuild is, lossen we dat samen met de Duitsers op. En met Frankrijk en België praten we over het water in de Maas." "Ook over de ktvaliteit van het eten maken we afspraken in Europa. De fabrikant van koekjes op Goeree-Overflak- kee kan tegenwoordig gewoon exporteren naar Italië, net als de snacks-producent. Vroeger golden in alle landen aparte eisen en moest je de productie in je fabriek voor verschillende landen steeds aanpassen." De scholieren van de Prins Maurits hadden hun uitstapje te danken aan de creativiteit van vier leerlingen. Luc Parhan en Jaco Verolme zaten een avondje achter de pc om een Dali-achtig stille ven in elkaar te zetten. "Bij Europa dacht ik aan een mooi oud stiaatje," vertelt Luc. "In bijvoorbeeld Amerika zie je niet van die mooie oude smal le steegjes. Zo'n straatje als op onze voorstelling, met in de lucht euro-biljetten en -mun ten en een straatnaambordje met de naam Straatsburg erop". Twee andere leerlingen van dezelfde school in Middelhar nis wonnen'een 'tweede eerste prijs' met hun collage vatc het Sluisje van Ouddorp. Halver wege het schooljaar had de school gehoord van de Euro- pa-t\'edstrijd van School-TV en de Europese Commissie. Aardrijkskunde-docent Karel de Vries besloot daarop om de thema-maand over Europa, die eigenlijk voor het eind van het schooljaar gepland stond iets naar voren te halen en mee te doen aan de wedstrijd. "Ik was in die maand een keer een rondje aan het fietsen toen ik bij de sluis ineens in een fiits een bord zag," aldus Jaco Ver olme. "Toen dacht ik: het zou best eens kunnen dat die sluis H>l(i: Lkelollr Langer ll-'.nnilii-sr CiimntissN'l is gesubsidieerd door F.uro|5a. Ik ben toen naar mijn leraar gegaan en heb gevraagd of dit volgens hem ook bij het thema hoorde. Nou. dat bleek juist de bedoeling. Dus toen zijn .'^ijen van .Alphen en ik dat een beet je leuk in elkaar gaan zetten op de computer. "Is dit wel echt door kinde ren gemaakt? We twijfelden er eigenlijk een beetje aan, want hel zag er zo goed uil," reageerde Liselotte Langer, woordvoerster van de Euro pese Commissie in Den Haag. "Zo professioneel." Andere leerlingen maakten tekeningen oï plak-collages van de ver.schillende onder werpen en thema's waarmee hel Europese hestiiur zich bezighoudt. Naast een dubbele eerste prijs heeft de jury ook twee keer de tweede prijs uitgeloofd. Zowel de tweede klas geschie denis van OSG De Meergron den uil Almere, als de vierde klas maatschappijleer van het Alfrink College te Zoetermeer wonnen een dagje naar Den Haag, waar de Europese Ciom- missie zetelt. De winnende inzendingen zijn te vinden op HYP1':'rL1NK "hltp://w ww.schooltv.nl/eigen- wijzer" www.schooltv.n 1/eigen- wijzer onder 'Fotowedstrijd jij en Europa'. DIRKSLAND - De inschrij ving voor de Alpha-cursus september 2008 in Dirksland is gestart. De nieuwe serie van tien lessen begint op 10 september. Een in.schrijffor- mulier en meer informatie kunt u aanvragen bij Lidy Mol (602146) of bij Cor van Putten (601979). De Alpha-cursus Is ontstaan in een kerk in Londen. Inmiddels hebben meer dan drie miljoen mensen in meer dan 130 lan den de Alpha-cursus gevolgd. Alpha is bedoeld voor mensen die meer willen weten over het christelijk geloof, mensen die pas christen zijn geworden en xoor mensen die hun geloot nog eens vanaf het begin wil len doordenken: Wat is de zin \an het leven? Wal gebeurt er als we sterven? Wat heeft Jezus met ons leven van vandaag te maken? De .Alpha-bijeenkomst wordt begonnen met een maaltijd, gevolgd door een inleiding van maximaal een halfuur. In klei ne groepen is er gelegenheid om door te praten o\er allerlei vragen die de inleider oproept. .Alpha is een plek waar geen enkele vraag als te simpel of te bedreigend wordt gezien. Deelname aan de .'\lpha-cursus is gratis. Wel kan er een klei ne bijdrage worden gevraagd \'oor de maaltijd. De cursus duurl 10 weken: één avond in de week en een kort weekend, afhankelijk van de \\ensen van de deelnemers. De eerstvolgende cursus begint op 10 september in Dirksland. Kijk voor meer informatie op www.alpha-cursus.nl. Mailen kan ook. naar terlouwl(ahet- nel.nl (Leen Terlouw). Het Chr. jong kamer koor Fiori Musicali en dirigent Sietse van Wij- gerden hebben afgelo pen zaterdag 7 juni hun eerste lustrumconcert gegeven. Ongeveer 270 personen kwamen onder de indruk van de nieu we locatie, geschapen in de glazen zaal achter de watertoren te Dirksland. De ruimte was een trans formatie ondergaan tot sfeervolle en goedklin- kende concertzaal. De werken van deze avond vroegen veel niveau, maar de zangers van Fiori lieten horen dal ze de composi ties mei passie en precisie wis ten neer te zetten. Bijzon dere ogenblikken waren het 'Lux' aan het begin van de avond, maar nog veel meer liet 'Sleep' waar hel concert mee einciigde, beide van de Amerikaanse componist Eric Wiihacre. Naast deze spirituele trakta ties werd het publiek getrak teerd op versnaperingen en drankjes. De feestsfeer werd duidelijk als zeer goed erva ren door koor en publiek. Het is te hopen cial diri gent en koor zich op deze voet blijven ontwikkelen, en het publiek op meer bijzon dere concerten mogen ver- i:assen! Esther van Steenoven MIDDELHARNIS - De atle- tiekafdeling van MSV AV Flakkee beleeft eind van dit jaar al weer haar derde lus trum. In 1993 werd begon nen met.30 mensen en in 15 jaar is de afdeling den keer zo groot geworden. Nog niet zo lang geleden namelijk kon hel 300* atletieklid van de vereniging begroet tvorden. De laatste jaren is de groei stormachtig verlopen. Door met name de actie Stan to Run, die nu al een aantal jaren wordt gehouden, is hel leden tal behoorlijk toegenomen. Ook de jeugdafdeling groeit als kool. Eigenlijk tegen de veidrukking in, omdat de ver eniging nog steeds niet over een atfetiekbaan met bijbeho rende faciliteiten kan beschik ken. Desondanks weten de jeugdtrainers steeds meer jeugdleden aan de vereniging te binnen. Bijna de helft van de 300 leden is dan ook jeugd lid. De atletiekvereniging van MSV AV Flakkee is zo lang zamerhand een belangrijke factor geworden vocjr sportief Goeree-Overflakkee. Op bij gaande foto wordt het 300~'" lid, Caroline van Kempen, uil Dirksland, door Jan Zuidweg, de voorzitter van de atleliekai- deling. in de bloemetjes gezel. Caroline is van haar gezin de vijfde die lid van de vereniging is geworden. Dal alleen al zou een bloemetje waard zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7