ImI jJÉ iÜi ifciiLÉ Natte start van AMGO 2008... Dienstenuitval OV: PvdA wil reizigers- bescherming Politie start na de zomer met SMS-Alert l=UJ.l:MJ:1 Geslaagd! Hakkee Nieuws mmMmmm TD^ /'-^"^ RECTIFICATrE Bestuur en vrijwilligers leverden "prestatie van formaat" Kritiek richting overheid voor 'natuurplannen' 'We hebben de ogen van de burgers nodig' DEN BOMMEL 81e jaargang Nr. 7718 Vrijdag 13 juni 2008 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Flakkeenieuws is, in tegenstelling tot foutieve vermelding in de bijlage van 10-6, sponsor van de AMGO. MELISSANT - Donderdagmiddag was het einde lijk zover: na een maandenlange voorbereiding opende burgemeester Servaas Stoop van Dirksland, met het onthullen van het logo van de organisatie, de Agrarische Manifestatie Goeree-Overflakkee (AMGO) officieel. Ongetwijfeld zullen inmiddels velen het evenement - 'waar boeren en burgers elkaar ontmoeten' - hebben bezocht of zullen deze nog bezoeken want een rondgang over het terrein van de Firma Mijnders bij Melissant leert dat een bezoek aan de manifestatie de moeite meer dan waard is. De organisatie sprak wel de hoop uit dat het weer tijdens de manifestatiedagen wel zal ver beteren, want rondom de opening kwam het regen water met bakken uit de hemel en daarom moest het openingsprogramma worden aangepast. Kritiek Uitbreiding groepen Heterdaad Opening 'Met de bus' Gezocht Tel. 47 10 20 Knopsj Tekst en foto's: Adri van der Laan Al meer dan tien dagen wordt door het personeel van de regionale openbaar vervoersbedrijven gestaakt. Dit leidt tot ergernis voor veel reizigers, te laat komen op het werk en problemen bij instellingen en scho len. De PvdA Statenfractie roept GS op te onderzoe ken hoe in de toekomst de reiziger meer bescherming geboden kan worden. De PvdA fractie heeft begrip voor het personeel van de regi onale vervoersbedrijven, maar wil daarnaast ook voor de rei ziger opkomen, die de dupe wordt van dienstenuitval. Om dit in de toekomst te voorko men heeft het PvdA-Statenlid Resul Özdemir vragen gesteld aan het College van GS. De PvdA fractie is van mening dat de verantwoordelijkheid voor het vervoer van de reizigers in eerste instantie ligt bij de leiding van de openbaarvervoerbedrij ven en niet bij het personeel. PvdA.-Statenlid Resul Özdemir: "In het kadei' van de nieuwe aanbesteding die het College volgende jaai' zal uitschrijven wil de PvdA fractie serieus laten onderzf)eken of in de toekomst de zekerheid van de dienstver lening aan de reizigers in het openbaarvervoer kan worden vergroot. We willen tn hel Pro gramma van Eisen voorwaar den op laten nemen, die niet raken aan fundamentele rech ten van werknemers, maar wel een bescherming bieden aan reizigers in geval werknemers en werkgevers een arbeidscon flict hebben?" Traditiegetrouw biedt de boe ren- en tuindersorganisatie LTO-Noord op de startdag van de AMGO een maaltijd aan. Twee jaar geleden was dit een boerenontbijt en deze keer was er gekozen boeren- lunch. Naast LTO-bestuur- ders, waren ook de eilande- lijke colleges uitgenodigd evenals het bestuur van de AMGO en Europarlementa riër Cornells Visser. In zijn openingswoord voor de lunch wees Simon Breu- re, de afdelingsvoorzitter van LTO Noord erop dat de afstand tussen de gewone burgers en de boeren wel kleiner wordt. Volgens hem ligt dit aan het streven van de boeren om meer open heid rondom hun bedrijven te geven en men meer is gaan produceren "wat de con sument vraagt". Een ander teken van meer betrokken heid bij het boerenbedrijf van de burgers vond hij het grote aantal handtekeningen dat is opgehaald door de Werk groep Zoetflakkee tegen de ontpoldering van de Zuider- dieppolders. Veel niet-agra- riërs tekenden hierbij protest aan. "Ook de gemeenteraden van Dirksland en Goedereede zijn allerminst overtuigd van de noodzaak van de plannen". Breure verzekerde dat als de plannen van de overheid, zoals het Kierbesluit door gaan het eiland er in de toe komst totaal anders zal gaan uit. "Er moet nog eens goed over nagedacht worden", zo waarschuwde Breure. Tijdens zijn toespraak liet hij ook nog weten dat de afdeling van LTO Noord ook niets ziet in de eventuele ontwikkeling van 400 ha aan Jcassen in de gemeente Oostflakkee omdat dit zeker geen meerwaarde aan het gebied zal gaan geven aan het gebied. Tammo Beishuizen, de voor zitter van LTO-Noord hield tijdens de boerenlunch een korte toespraak. Uit deze toe spraak bleek dat ook hij bij zonder kritisch was richting de overheid. Voordat hij op de AMGO arriveerde had hij een rondrit over het eiland gedaan en hij was onder de indruk gekomen van de landerijen en in het bijzon der van de kwaliteit van de akkers die voor de natuur zullen moeten wijken in de Zuiderdieppolders. Beishui zen waarschuwde de politici dat zij niet "achter de hobby's van ambtenaren aan moeten lopen". Volgens de LTO-Noordbe- stuurder wordt er tot nog toe te weinig met de agrari ërs rekening gehouden als het gaat over de indeling van hel landschap en hij noemde het - gezien de ontwikkeling wereldwijd - het onverstandig om steeds ineer landbouw grond in te wisselen voor natuur. Maar toch was hij wat de toekomst betreft niet uit sluitend pessimisdsch want hij bespeurde in de poliüek lang zamerhand een kentering, waarbij er meer weerstand komt tegen het wegneinen van goede landbouwgrond. Deze verandering van inzicht MIDDELHARNIS - Na de zomer zal de Politie Rijn mond binnen het District Goeree-Overflakkee een proef starten met 'SMS- Alert'. Inmiddels zijn de eerste mensen benaderd om met de proef mee te doen. Buurtagent Edwin van Zundert van Middel- hamis geeft uitleg over deze samenwerking tussen de burgers en de politie. Door Adri van der Laan Het principe van het SMS-Alert komt er in het kort op neer dat de politie als het nodig is een bepaalde groep burgers kan inschakelen via een sms-je op de inobiele telefoon. "Als poli tieagenten kunnen wij niet overal tegelijk zijn en daarom hebben we de ogen van de bur gers nodig", zo legt Edwin van Zundert uit. Hij verduidelijkt dat het niet de bedoeling is dat de burgers worden gealar meerd om zelf op onderzoek uit te gaan, maar dat het voor namelijk gaat om hen op een bepaalde situatie extra alert te maken. De buurtagent legt uit dat elders in het land SMS-Alert al goede resultaten heeft opge leverd. De politie Midden- en West-Brabant is enige tijd gele den met het project begonnen en ontving hier vorig jaar de mr. Gonsalvesprijs voor. Vorig jaar deden over het gehele land ongeveer 165.000 men sen mee met het project, en in 55 gevallen was het 'raak'. Na een succesvolle proef elders in het gebied van de Politie Rijn mond besloot de korpsleiding om in alle districten met het SMS-Alert te gaan werken. In Middelharnis zal het SMS- Alert na de zomer voor het Met een sms-je van de politie naar de buurtbewoners zou naar aanleiding van hun reactie \direct hunnen worden opgetreden. Foto: Ham Vtllerins eerst worden gebruikt. Groepen deelnemers De politie gaat eerst groepen personeii benaderen die even tueel aan het project willen meedoen. Onlangs is er een groep bewoners van de omge ving van het Rubensplein, die ook meewerken aan liet buurt preventie team, benaderd om met SMS-Alert mee te doen. Een aantal mensen gaf gehoor aan de oproep, zodat men hoopt over enkele maanden het SMS-Alert in de praktijk te brengen. Als er ongewenste activiteiten in de buurt plaats vinden, waarbij het gewenst is dat de buurtbewoners hier van op de hoogte worden gebracht, gaat er een sms-je uit naar de 'abonnees'. Edwin van Zundert noemt enkele voorbeelden. Zo zou het kun nen zijn dat er in een bepaal de buurt illegale verkopers de deuren langs gaan, maar die de politie niet op heter daad kan betrappen. Met een sms-je van de politie naar de buurtbewoners zou naar aan leiding van hun reactie direct kunnen vvorden opgetreden. Ook voor het voorkomen van specifiek voorkomende inbra ken in hun gebied zouden de burgers kunnen worden gewaarschuwd. Via SMS-Alert kan de politie ook inlichtingen vragen over specifieke onder werpen, zoals vandalisme of andere misdragingen die in een bepaalde buurt plaatsvin den. Maar SMS-.'Uert hoeft niet altijd bij criminele activiteiten of mis dragingen te worden gebruikt. "Onlangs werd iemand in een rolstoel vermist. Via SMS-Alert zouden we dan in een groot gebied de mensen kunnen vra gen om naar die persoon in de rolstoel uit te kijken", zo geeft Edwin van Zundert als voor beeld. Hoewel er gestart wordt met een groep bewoners van een bepaalde buurt, is het de bedoeling dat deze groepen uitgebreid worden. Het zou kunnen gaan om groepen ondernemers, werknemers en bewoners van het winkelgebied of het bedrijventerrein, die per sms-je uitgenodigd worden om de polide een handje te helpen. "Bijvoorbeeld in geval van iTiisdragingen in winkels of inbraken bij bedrijven". Als de proef goed verloopt, zal in de komende tijd SMS-Alert over het hele eiland, via de buurtagenten, worden inge- voerd. De samenstelling van de groepen ligt dus geheel in handen van de politie. Men kan zich momenteel nog niet vrijwillig zelf aanmelden. Het is niet de bedoeling dat de buurtagent voor elk 'wisse wasje' het SMS-Alert gebruikt. Voor dat een tekstbericht 'de lucht in gaat' is dit al gecon troleerd en afgestemd via ver schillende schijven binnen het politieapparaat. Ondanks deze maatregelen kan een sms-je toch al binnen een aantal uren zijn verzonden. SMS-Alert kart een probaat middel zijn bij het oplossen van misdrijven omdat hiermee de kans van een aanhouding op heterdaad veel groter wordt. "Dat is heel belangrijk, want uit onderzoek blijkt dat van alle opgeloste zaken 90% wordt opgelost door een aanhouding op heterdaad. We moeten dus meer investeren in heterdaad- kracht, en het SMS-Alert is daar een hulpmiddel bij". Wie aan SMS-Alert meewerkt kan zich ten allen tijde weer afmelden. Als extra 'service' krijgt, indien van toepassing, de deelnemer aan het project een zogenaamd afmeldingsbe- richt. In geval van bijvoorbeeld bij een vermissing kan dan worden vermeld dat de ver miste persoon is aangetroffen of dat de waarschuwing wordt ingetrokken. Reageren op het sms-je kan via het algemene nummer van de politie, 0900-8844, of als er spoed is via 112. Surgemeesler Sewaas .SVoo/) opende de AMGO 2008. Rechts voorzitter Leen Mijs en links bestuurslid Piet Tertweve. leeft volgens Beishuizen ook bij de PvdA en ook verschil lende andere instanties, zoals de OESO, hekelen het beleid van de Nederlandse overheid in deze. Burgemeester Servaas Stoop van de gemeente Dirksland kon in zijn openingstoespraak niet om de krasse uitspraken van Beishuizen heen. Hij begreep de kritiek wel, maar hij vroeg begrip voor de situ atie in Nederland, een klein land waar heel veel aanspraak op de ruimte moet worden gedaan, voor woningbouw, bedrijventerreinen, recreatie, natuur en landbouw. En door dat de besluitvorming meest al jaren geleden werd ingezet kan het voorkomen dat men achter de feiten aanloopt. Wel gaf hij aan dat er door de ver anderingen de overheid wel pas op de plaats inoet maken als het gaat over nieuwe plan nen, waarbij landbouwgrond LTO-Noordvoorzitter Tammo Beishuizen aan het looord tijdens de boerenlunch. zal moeten verdwijnen. Burgemeester Stoop verze kerde dat de gemeente Dirks land heel blij is dat de AMGO 2008 binnen haar grenzen wordt gehouden, hij noem de dit zelfs "een uitstekende gedachte" van het AMGO-be- stuur. Hij complimenteerde het bestuur met het organise ren van de manifestatie waar mee ze een "prestatie van for maat" hebben geleverd. Met het 'onthullen' van een bord met het AMGO-logo verklaarde burgemeester Stoop de manifestatie voor geopend. De voorzitter van het AMGO- bestuur. Leen Mijs wees in zijn toespraak erop clat de AMGO ditjaaropeen bijzondere loca tie wordt gehouden. Meestal gaat men met een bus van de fa. Mijnders ergens naar toe, "maar nu komen de mensen naar Mijnders zelf toe". Hij doelde hiermee op de nieuwe locatie waar de AMGO wordt gehouden, nadat het evene ment de voorgaande keren in Den Bommel was gehouden. Mijs dankte allen die hebben meegewerkt om tot een goede prestatie te komen. Hij noem de hierbij d'e vele vrijwilligers en sponsoren die dit allemaal mogelijk hebben gemaakt. Reacties: Knópï BV - Long*weg 1133245 KG - kffimflidijt - 0187 47i7i7 Aktrdooi BV - Kkwïtcweg - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 Een spannende week voor de schüolexamenkandidaten: de uitslagen werden deze week bekend gemaakt. Nadat in Dirksland de tweeling Richard en Erica Dingemanse te horen kregen dat ze voor hun vmbo- diploma zijn geslaagd, ging de vlag uit en vlogen de boeken door de lucht... Foto: Persburo Flokkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1