St^t Orgelconcert door jongeren Aückk .\Ji/, ^ptüSSin^tn (tifjnt zoog): EIIAriDEn-tllEUWS van cfitH -/CjO oomkojeugdhoekie@fJlternet.ni nni -f JOZEF ^uni X REBUS D R J B H EN JE - V 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 1. discipelen, Matth. 26 8; 2. Judas, Mattii. 26 15; 3. Petrus, Matth. 26 33; 4. de Heere Jezus, Matth. 26 38; 5. Kajafas de hogepriester, Matth, 26 62; 6. dienstmaagd, Matth. 26 69; 7. Judas, Matth. 27 4; 8. Pilatus, Matth. 27 13; 8. krijgsknechten, Matth. 27 29; 9. hoofdman over honderd, Matth. 27 54; 10. Pilatus, Matth. 27 65 1. nest; 2. schoonmaak; 3. takje; 4. blad; 5. voorjaar; 6. bloemsems; 7. wei; 8. lammetjes; 9. ei; 10. kuikens; 11. knop; 12. mei; 13. open. WEERBERICHT de slikken van Flakkee Bid elke dag tot God. 4680 (je moest echt de som maken en niet alleen de getallen opschrijven of alle maal optellen) Heilendoorn Evangelie; Lukas 9:6 Tante Nel is Jarig! Namens alle puzzelaars van harte Gods zeegen toegewenst. Dolfinarium De verborgene dingen zijn voor den Heere onzen God; maar de geopenbaarde zijn voor ons en onze kinderen, tot in eeuwigheid, om te doen al de woorden dezer wet. Deut. 29 29 Meivakanüe! Kaatsheuvel. ^Pini 6 Een koffer vol herinneringen ^on: Ellen van Rossum en Margreet Osseweijer (Den Bommel), Adriaan Knuist (Sommelsdijk), Jan van Splunter (Ouddorp), Reinier, Martijn en Ton van Schaik (Stellendam) hebben deze week een bon gekregen. 'T^tTPi^^aükU Op 16 juni hoopt Marinda Stroober (Nieuwe-Tonge) haar verjaardag te vieren. Een fijne verjaardag! Q, \/^ctklfPH: Leonie Wolfert (Dirks land) Fijn, datje mee gaat doen met het puzzelen. Bij Neeltje Jans zijn leuke dingen te zien en te doen. Heb je de zeehonden van dichtbij gezien? Als je een pasfoto voor me hebt, is dat leuk: dan weet ik gelijk hoe jij eruit ziet. Jullie zijn bezig aan 'de laatste loodjes' op school: veel repetities, toetsen en overhoringen. Maar er zijn ook leuke dingen: schoolreisjes, excursies en schoolkampen. Laat eens horen in een brief, watje allemaal beleeft. Het programma: DE MAAND IMEI Door een fout van mijn kant is een stuk van deze puz zel weggevallen. Jullie mogen de puzzel alsnog maken als je de oplossingen nog niet opgestuurd hebt. Anders stuur je de oplossing maar bij de volgende puzzels. t PAGINA 11 VRIJDAG 13 JUNI 2008 Puzzelreglement 1. 2. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Jozef: wal moet hij 'veel meenuiken. Eerst in de put gegooid door zijn broers. Dan verkocht naar Egypte. Door Potijar in de gevangenis gegooid. Door de hakker vergelen. Je zou denken: hel gaat helemaal verkeerd in leven van Jozef. Waarom doet de Heere dat? Waarom laat de Heere dal gebeuren Had het niet anders gekund? Misschien denk je zelf ook: waarom moeten die verdrietige dingen in mijn leven gebeuren? Jozef geeft later zelf een antwoord op al die vra gen: 'Gij hebt kwaad legen mij gedacht; maar God heeft dat ten goede gedacht.De Heere heeft een bedoeling met de gebeurtenissen in het leven van Jo^ef- Zo wil de Heere ook iels tegen ons zeggen. Elke keer roept Hij ons .op lot bekering. Hij zegt: 'Komt herwaarts tol Mij, allen die vermoeid en belast zijl, en Ik zal u rust geven.' Ga dan viel alles naar de Heere toe: vertel Hem in je gebed alle dingen. Deze bijbelse puzzel over Jozef is gemaakt door Annelotte Mans (Ooltgensplaat). De antwoorden kun je bijna allemaal vinden in Genesis 37 - 50. 1Hoe heten de vader en moeder van Jozef (Genesis 30)? 2. Aan wie is Jozef verkocht? 3. Wie waren de twee mannen die ook in de gevangenis zaten? 4. Hoe heten de twee zonen van Jozef? 5. Waarom kwamen zijn broers naar Egypte? 6. Welke zoon van Jozef kreeg de grootste zegen van zijn opa Jakob? 7. Waar gingen Jakob en zijn familie wonen? 8. Hoe lang heeft hij daar gewoond (Gen. 47)? 9. Waar wilde Jakob begraven worden? 10. Hoe oud was Jakob toen hij stierf? 11. Hoe oud was Jozef toen hij stierf? 12. Wat namen de Israëlieten mee terug naar Kanaiin (Exodus I 3)? Sjari Anne Maliepaard (Middelharnis) maakte haar eerste puzzel voor ons. Bedankt, Sjari Anne! Wat wil zij ons vertellen? 1. 2. 3. 4. 5. Jullie moeten de REBUS in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. 1. Hoe heel je? Jordi Schaaf 2In welke plaats woon je Dirksland. 3. Wat heb je in de vakantie gedaan (bijv. thuis, tijdens een logeerpartij, tijdens een dagje uil of op de vakantie ergens anders)? We zijn één week in Oos tenrijk en één week in Tsjechië geweest. 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe? Naar in Tsje chië (zie rebus). 5. Wat heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan Er waren mooie bergen en watervallen. 6. Heb je nog iets .speciaals meegenomen op vakantie, watje echt niet kon missen Mijn Nintendo DS. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten Dat weet ik niet. 8. Wat miste je erg in de vakan tie? Mijn vriendjes. 9. Wal vond je erg vewelend in de vakantie? Winkelen. 10. Wat vond je het leukst/hel mooist in de vakantie Rodelen. Arnhem geweest: dat blijft leuk om te zien. Ze verzin nen daar ook elke keer weer andere dingen. Anne-Lize Blokland (Melissant) Fijn, datje de puzzels leuk vindt. Je mag zelf ook puz zels maken, als je zin hebt. Probeer het maar eens; je zult zien dat het echt leuk is om te doen, bijvoorbeeld op een regenachtige vakan tiedag als je toch niet naar buiten kunt. Adriaan Knuist (Sommelsdijk) Een belevenis joh, die land- machtdagen in Oirschot. Vond je dat schieten leuk? Ik zou er best meer over willen weten. Kun je nog iets schrij ven over deze dagen? Jorieke Koppelaar (Sommelsdijk) Dat je zus getrouwd is, heb ik gemist. Misschien niet goed genoeg de krant gele zen? De naam die je in je brief noemt, klopt niet. Mijn naam is oom Ko. Maayke Bos (Ooltgensplaat) Deze keer heb ik niet zoveel last gehad van 1-aprilgrap pen. Je moet wel echt op je hoede zijn. Ben jij wel gefopt? Sjari Anne Maliepaard (Middelharnis) Lekker hè, dat mooie weer in de meivakantie. Was het water van de zee niet erg koud om in te zwemmen? Ik wist niet dat een hond liever niet in het koude water van de zee zwemt, maar liever in het warmere water van een riviertje. Wat moet ik me voorstellen bij het 'waterre servaat'? Hoe kom je aan de naam 'Cleo' voor je hond? Margreet Osseweijer (Den Bommel) Gefeliciteerd met je type-di ploma. Heb je het typen op de computer geleerd? Wat hebben jullie geboft: zomaar 2'/2 week vrij van school! Snikl Snik! Ik moest hard werken in die weken. Dat is een eind: 22 km fietsen. Was je niet moe na afloop? Waar staat die uitkijktoren in Ooltgensplaat precies? Ik ben ook een paar keer in het Openluchtmuseum in Op vrijdag 20 juni, 's avonds om half acht, zal er in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk een bijzonder concert worden gegeven. Aan dé klavieren van het prachtige Meere-orgel zul len jonge mensen plaats nemen, in de leeftijd van 7 tot 18 jaar. Met hun docent, Paul Kieviet, hebben ze intensief geoefend voor dit concert. Hel programma bestaat uit zowel speelse stukjes uit begin niet bodes als ook grotere en écht grote werken uit di\'erse stijlperioden. Leuk is ook dat er drie keer een vierhandig stuk wordt uitgevoerd. Eén keer is de combinatie orgel en blokfluit Ie horen. Aan het concert doen jongeren mee die al ver gevorderd zijn, maar ook zij die voor de aller eerste keer helemaal echt op hel keikorgel laten horen wat ze ai kunnen. Het orgel in de kerk van Som melsdijk is voor dit concert heel geschikt. Het bevat allerlei fraaie 'geluiden' die elk optre den weer anders maken. Voor de spelers is het trouwens een vertrouwde plek: ze komen er elke week op les. L( beni heel hartelijk welkom om te komen luileren hoe mooi hel allemaal klinkt. Nc-lleke Villerius: Poco- Moderato uil Fantasie für die Orgel zu vier Handen, Adolph Friedrich Hesse (1809-1863). Klaas de Vos: Preludium in e, Nicolaus Bruhns (1665- 1697). Ferdinand van der Mast: Dans van pienette en harle kijn, Folk Dean. Reiida van der Made: Mijn eerste walsje, Folk Dean. Joraii van den Nieuwendijk: Oud wiegelieclje en Dansje, Folk Dean. Lieiie van der IMade: Etude, Folk Dean (en Ronne van der Made, blokfluit). Jabin de Geus: Minuetlo in C;, [ames Hook (1746- 1827),' Wiljan de (leus: Réveille, Folk Dean. Niels de (leus: in de draai molen. Folk Dean. Bas I'aro: Menuet in G. Johaiin Sebastian Bach ■(1685-f 750). Wilnier Melissant: .Andante uit Voluntarv (^p. 5 nr. 1 John Stanley (1713-1786). Joris Melissant: Vroeg in de morgen, l'olk Dean. Joas Goedegebuui': Langs berg en dal, F'olk Dean. Ilco Bom: Rondino, Folk Dean. Anke Kieviet: Variaties over Jesu, meine Freude', johann (iottfried VValthei' '(1684-1748). Hannelien Kieviet: Preludi um in C (BVVV 846), Johann Sebastian Bach. Hannelien en Auke Kieviet: Sonatina a quatre mains. Anonymus. Floris van Gils: Preludium en Gigue in G, l^hilipp Chr. Hariung (1706-1776). Marlien de Vos: Aria Pas- toiella, Valentin Rathgebcr (1682-1750). .Allien van Heinsberg: Variaties 'Ali \'ous dirai-je Maman', Wilhelm Friede- manii Bach (1710-1784). Lauren Fortes: Sonate in C, Philip Pool. Mariska Jongeneel; Menuet in a, Johann Krieger (1651- 1753) en Bounée in Georg Friedrich Handel (1685-1759). Dineke van der Velde: 'Erbarm dich mein, o Herre Gou' (BVVV 721), Johann Sebastian Bach. Arenda Koppelaar: Variaties over het Gebed des Heeren, Feike/\sma (1912-1984), Peter Koppelaar: Psalm 25, Willem Hendrik Zwart (1925-1997). Huibert Knöps: Preludium in C, Johann Christoph Kellner (1736-1803). leun Lassche: 'Heer, blijf met mij', Jan Zwart (1877- 1937). Lennard van Bierl: Jesu, meine Freude' (BWV 610), Johann Sebastian Bach. Benno van Gils en Dinge- man Wolfert: Ein Stuck für ein Orgelwerk in einer Ulir (KV 594). Wolfgang Ama- deus Mozart (1756-1791). Voor wie dat wil, is er na afloop gelegenheid om hel orgel te bekijken. De toegang is gra tis. Voor informatie: (0187) 486319. Geef eerst antwoord op de vragen. De letters van het antwoord staan achter de vraag. Maarer slaan 2 of 3 letters teveel op elke legel. Je moet de letters van hel antwoord in de volgorde van hel woord doorstrepen in het vak. Je houdt dan vanzelf (jen paar letters over. Zet deze letters in de goede volgorde en je leest een spreekwoord, dal heel goed pas bij deze tijd van hel jaar 1 verblijfplaats van dieren 2 deel van een jaar 3 heiTiellichaatn 4 seizoen 5 voertuig 6 mannetjeskip 7 rood-paars vruchtje 8 deel van een fiets 9 muziekinstrument 10 tropische boom N I E S N T H E M A I A M D L S E 6 E R L E G N T E E N A A L T 0 L E H A A V N 0 K G E R E S S L T S U R V I E 0 0 L E p N A E L I M

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 11