Unicefloop 2008: elke stap werd geteld Keukencentrum Tieleman betrekt toonaangevend nieuw pand in Middelharnis EHBO-diploma's in Ouddorp uitgereikt Jongeren Ontmoetingsplaats in Stad il VizXL^S VLlt ^e riereiiseee EIIIVtlDEII-IIIEUWS MIDDELHARNIS - Keukencentrum Tieleman heeft gisterenmiddag de officiële opening verricht van zijn gloednieuwe en toonaangevende pand aan de Korendreef te Middelharnis. De opening van het pand aan de Korendreef is een nieuwe en belang rijke bladzijde in de geschiedenis van het Keuken centrum dat al 45 jaar bestaat. Het vervangt het hoofdkantoor en de showroom in Melissant; daar ontbrak het aan de noodzakelijke ruimte die voor Tieleman nodig was om uit te breiden. In Middel harnis was die ruimte wel voorhanden op een nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein. Het nieuwe pand fungeert niet alleen ais showroom met meer dan 70 keukens, het is tevens het hoofdkantoor en het logistiek centrum van Keukencentrum Tieleman. In onze editie van a.s. dinsdag meer over de ope ningsdag. Hieronder alvast iets over het ontwerp en de achterliggende visie daarop. Een interieurimpressie i" 'S» c« i<t :x -*.» i& ^i ^sr. f.* K' K* K* K* K* K* K* K* K* K> DIERENBELANG ^J.-^^feLl^s- HOEKSCHE WAARD PAGINA 10 VRIJDAG 13 JUNI 2008 MIDDELHARNIS - De Uni cefloop 2008 heeft ook dit jaar weer een groot aantal deel nemers op de been gebracht. Meer dan 300 leerlingen van de basisscholen op Goeree- Overflakkee hadden zich op het terrein van Hernesseroord verzameld om de campagne 'Nooit meer Bang' van Unicef met een sportieve prestatie te ondersteunen. Eén van de sponsors van de loop had een leuk cadeau ter beschikking gesteld. ledere deelnemer kreeg bij de start een stap- penteller uitgereikt. Elke stap die de kinderen zetten, werd geteld. En er zijn wat stappen afgelegd op het parcours van twee kilometer! De sfeer bij het restaurant, waar de start en finish plaatsvond, was erg fees telijk. Vele kinderen werden vergezeld door hun (groot) ouders. Ab van der Valk heeft de kinderen zeer gestimuleerd. Voorafgaand aan de start werd een warming up verzorgd door Mega Sport. Tijdens de loop gaven de Neutekraekers met hun muziek de loop een fees telijk tintje. Wat de opbrengst wordt dit jaar is nog niet bekend, maar gemeten aan het enthousiasme van de kinde ren zal het weer een prachtig bedrag zijn. De organisatie van de Unicefloop is de leerkrach ten op de diverse scholen zeer erkentelijk, want mede dank zij hun inzet is dit evenement geslaagd, alsmede de sponsors die dit festijn mede mogelijk hebben gemaakt. Het eerste dat opvalt aan het pand is de klassieke bouw. Hier geen standaard bouw werk van recht-toe recht-aan metselwerk en damwandpro- fiel, maar een architectonisch hoogstandje, dat gebouwd lijkt om de tijd te trotseren. Doordat het pand kantoren, magazijnen en de showrooms huisvest, is een levendig geheel ontstaan. Hierdoor is het niet alleen een bouwwerk gewor den dat op natuurlijke wijze in op de bovenste foto de geslaagden voor het Eenheidsdiploma. V.l.n.t: Johan Boon, Jolanda Akershoek, Jan Driesse, Reneé Duchateau-van Buren, Martine Looij, Leotine Mierop, Wüleke Aleman, Richard van der Valk. Zittend: Eewina Tanis en Corine van Gurp. Rechts achter staand, van bestuur en kader: Mientje Moerkerk, Ina Meijer en Patricia Bakelaar. Kees Krijger ontbreekt op de foto vanwege ziekte. Op de onderste foto de geslaagden voor het EHBO-jeugd B-diploma. V.l.n.r.: Berthina Sperling, Adina Klijn, Johnny Grinwis, Comelis Voogd en Caroline van Splunter. OUDDORP - Het mooie weer en de voetbalwedstrijd op tele visie hadden veel EHBO'ers uit de gemeente Goedereede er niet van weerhouden om maandag de uitreiking van de diploma's bij te wonen. Tijdens een bijeenkomst in de Konin gin Beatrixschool in Ouddorp, liet de voorzitter van de afde ling van de EHBO, Peter Bol- kenbaas, weten dat hij blij was dat er veel geslaagden te felici teren waren. Zo bleek onlangs dat er landelijk maar zeventien kandidaten voor het (jeugd) diploma B waren geslaagd. Van dit aantal waren er maar liefst vijf uit Ouddorp afkomstig. Deze vijf kregen hun diploma, met elk een persoonlijk woord, uitgereikt. Voor het eenheids diploma hadden in het afge lopen seizoen elf kandidaten de cursus met succes gevolgd. Tien kregen hun diploma uit gereikt. In het tweede deel van de avond hield de Schiedamse Maarten Bezuijen een pre- sentaüe over de Rotterdamse haven. Tekst en foto's: Adri van der Laan haar omgeving lijkt te passen, ook het interieur is verrassend veelzijdig en afwisselend. De inrichting wordt geken merkt door de ruime opstellin gen van de keukens. Daarnaast door de variatie in stijlen en de sfeervolle indeling. Hier lijkt niets aan het 'toeval' te zijn over gelaten. Over de inrichting, de gekozen sfeer en de onderlinge samenhang is duidelijk nage dacht. Keuken en wonen zijn samengevoegd. De keuken als ontmoetingsplaats, een plaats om te werken of om huiswerk te maken, te knutselen of te lezen, wordt steeds prominen ter. Daar speelt de inrichting van de showroom nadrukke lijk op in. Ondanks de ruime opzet ademen de keukens een warme, bijna huiselijke sfeer waarbij de persoonlijke voor keur zich op natuurlijke wijze ontwikkelt. Een prachtig hulpmiddel om tot een definitieve keuze te komen is de Living Wall. Een presentatiewand waarop levensgroot de gekozen keu ken getoond kan worden, aan gepast aan uw persoonlijke situatie. Je ziet dus echt hoe de keuken eruit gaat zien, vanuit verschillende perspectieven. Via de doorkijkjes in de opstel- Ungen wordt een blik gegund op de prachtige binnentuin, waar bij mooi weer genoten kan worden van een kopje koffie of een heerlijke lunch, direct uit het eigen restaurant. Tevens een mooie plek om te bezinnen over de keuken van je dromen, terwijl de kinderen in de kinderbioscoop een film kijken of met één van de vele playstaüons spelen. Samen met zonen Peter en Martin heeft eigenaar Jan Tie leman veel aandacht besteed aan de kwaliteit van het pand. "Wij kiezen altijd voor kwali teit", aldus Tieleman. Dat geldt voor onze keukens en onze ser vice, maar ook voor de keuze van aannemers, leveranciers en de toegepaste materialen." Een consequentie van deze manier van bouwen is wel dat gaandeweg problemen moe ten worden opgelost die bij systeembouw niet voor zullen komen. Vandaar dat de oor spronkelijke planning, waarbij de opening begin van het jaar plaats moest vinden, niet werd gehaald. "Kwaliteit kost tijd", verklaart Jan Tieleman. "We hebben niet voor de makke lijkste weg gekozen, deze wijze van bouwen is zeer intensief Maar het resultaat is er dan ook naar." Tieleman vindt dat een bezoek aan het nieuwe keukencen trum iets bijzonders moet zijn voor het publiek. "Wij gaan uit van een totaalconcept waarbij het niet alleen gaat om keu kens te bekijken, maar om een echte beleving voor het hele gezin. Mensen moeten het leuk vinden om een nieuwe keuken te gaan kopen. We willen hier een stuk gezelligheid creëren, emotie opwekken. Vandaar ook de strategie om entertain ment te leveren; compleet met restaurant, kookdemonstra ties, een bioscoop en een kin derspeelruimte. Men kan hier probleemloos een gezellige dag doorbrengen." Hij spreekt dan ook van 'een dagje Tieleman- nen' waarbij hij behalve pro motie voor zijn eigen keuken centrum ook zeker promotie wil maken voor de omgeving. "We willen laten zien dat, als je dan toch naar Middelhar nis komt, het zeker de moeite waard is om te genieten van het mooie Middelharnis en de regio." Een bezoek aan Keukencen trum Tieleman zal in ieder geval geen fileleed opleveren. Centraal gelegen op Goeree- Overflakkee, komt u zonder opstoppingen terecht op het royale parkeerterrein. Het parkeerterrein fungeert overigens als aanvullende energiebron. De zonnewarm te wordt zomers opgeslagen in de grond, om er vervolgens 's winters weer uitgehaald te worden en dan als warmte bron te dienen. Het gehele complex wordt verwarmd en gekoeld door een warmte/ Icoude installatie op milieu vriendelijke wijze en is volle dig CO^ neutraal. Het college van burge meester en wethouders wil een tijdelijke Jongeren Ontmoetingsplaats (JOP) in Stad aan 't Haringvliet realiseren. De tijdelijke JOP wordt geplaatst nabij het strandje van Stad aan 't Haringvliet op de uiter ste hoek van het grasveld dat eigendom is van de gemeente Middelharnis. De JOP zal bestaan uit twee portocabines die de heer Maas eerder heeft gekregen en heeft geschonken aan de Stadse jeugd. Al geruime tijd is er de wens van de jeugd in Stad om een eigen honk te hebben. Aan die wens wordt nu invulling gege ven met de realisatie van de Jongeren Ontmoetingsplaats. Het is niet mogelijk om elke jongerengroep een eigen voor ziening te geven. De JOP is dan ook een openbare gelegenheid voor alle Stadse jongeren. De JOP is een tijdelijke voorzie ning en wordt geplaatst ter overbrugging van het moment dat er een definitief onderko men voor de jeugd is gereali seerd. Gedacht wordt aan een combinatie met een particulier initiatief nabij de jachthaven van Stad aan 't Haringvliet In de tijdelijke JOP zullen de volgende huisregels gelden: geen alcohol en drugs, goed gedrag (niet vechten, stelen of slopen, enz.), goed met elkaar omgaan, geen open vuur, JOP en omgeving netjes onder houden, geen geluidsoverlast, geen discriminatie, brommers en auto's niet laten draaien, gebruik van het strandje niet hinderen, doorgaand verkeer niet hinderen. De wijkagent en eventueel jongerenwerk zullen toezicht houden. Het plaatsen van de JOP vindt in overleg met de jeugd plaats. De jeugd vervult hierin een belangrijke rol. De JOP wordt nog voor de zomervakantie officieel geopend. Deze week vragen we weer uw aandacht voor een aantal katten die in ons asiel op een lief baasje zitten te wachten. Als eerste Tessa, een poes van 9 jaar oud. Ze is cypers met wat rood en wit en het is een heel lief dier. Wel is ze wat STICHTING schuw en daarom tig gezin. Tessa kan goed over weg met andere katten. Eén van haar favorieten is Fleur, een lap jespoes van 9 jaar. Fleur is een lieve poes en kan ook bij andere katten; of ze honden ook gezel lig vindt om mee samen te leven, weten we niet. Sjakie is een grijsblauwe kater van 6 jaar oud. Sjakie is een vondelin getje, een lieve kat die in het begin even wat tijd nodig heeft om te wennen. En als laatste Grummy, een zwarte poes van 14 jaar oud. Het is een lieve poes die veel aandacht vraagt. Grummy is lief voor kin deren, ze kan niet bij andere katten; of ze bij honden kan, is niet bekend. Dan zoekt ook Wolf nog een goed tehuis, een Duitse Herder reu van 6 jaar. Wolf is een lieve aanhankelijke hond, ook lief voor kinderen, maar het is een hond die niet gewend is om binnen te zijn. Hij is het beste op z'n plaats op een boerderij of een huis met veel grond eromheen waar hij op het erf kan lopen en een kennel tot z'n beschikking heeft. Wolf kan niet bij andere honden en niet bij katten. die- Naast deze ren zitten er Fleur. uiteraard nog tal van andere katten, honden en konijnen op een nieuw baasje te wachten in die renasiel De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, geopend van maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Tel. 0186-655150. Website: www.dierenstee.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 10