Tot de dood u zal scheiden Dolphin-RIB's traint Ouddorpse Reddingsbrigade KNRM Kerk diensten Slachtoffer gered uit rokende woning Het weer van volgende week,.. Waarschijnlijk aardig weekendweer EIIAtlDEII-tllEUWS Inleveren rommel- marktspullen 'Amalia' Kerkdienst Ger. Gem. EIUMlDEtl-niEUWS perfect Acties Dorus Rijkers er uit bij hevig onweer Zondag 8 juni 2008 PAGINA 2 VRIJDAG 6 JUNI 2008 Ethiek Vraag en antwoord Wie kent niet de vraag, die als opschrift staat boven dit artikel, uit het formulier tot de bevestiging en inzegening van het huwelijk, in een trouw- dienst in de kerk? Velen van de lezers(-essen) zullen deze vraag op hun trouwdag met ja hebben beantwoord. Maar hoe vaak ging het, ondanks het wederzijds ja in het midden van de gemeente en voor Oods aangezicht, toch mis? De met het jawoord afgelegde belofte (b)lijkt van weinig waarde te zijn. Spanje leider van huwelijksbreuken Mijn vrouw en ik verblijven deze tijd in Spanje om de Hol landse Gemeente in Benidorm te dienen. En in het daar ver krijgbaar Nederlands Week blad Hallo trof ik een bijdrage aan over de problematiek van de echtscheiding. Triest is het uit cijfers op te moeten en te kunnen maken dat in Spanje van elke 4 huwelijken er drie uiteindelijk op een scheiding blijken uit te lopen. En in dit land doen zich maar liefst 16 echtscheidingen per uur voor! Cynisch wordt in de door mij genoemde bijdrage geconclu deerd dat veel jonge stellen die met elkaar in het huwe lijksbootje stappen het minder lang uithouden dan de huis houdelijke apparaten, die ze op hun bruiloft van familie of vrienden cadeau kregen... In de Spaanse deelstaat Valencia hielden het 1 op de 4 gevallen van de ruim 9.000 echtschei dingen in het vorig jaar nog geen vijf jaar met elkaar uit. En in geheel Spanje steeg het aantal echtscheidingen in het jaar 2007 maar liefst met 75% vergeleken met het jaar 2006. En tweemaal zoveel huwelijks- ontbindingen vonden plaats vergeleken met het jaar 2005. Dat is toch om van te schrik ken? Opmerkelijk is dat in Bas kenland, waar de terreurbe weging ETA aanslagen pleegt, de echtparen elkaar het meest beminnen, zo zegt men daar trots. Vergeleken met ons land Met de enorme toename van het aantal breuken in gezin en familie is Spanje aan de top gekomen van de echtschei dingscijfers in geheel Europa. Het gemiddeld aantal scheidin gen in 2006 was in Spanje per 1000 inwoners 3.2. In ons land lag in datzelfde jaar het gemid delde op 2 per 1000 inwoners, zo geeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) aan. Dit cijfer is in ons land in de laatste 10 jaar vrijwel gelijk gebleven en in de laatste tijd zelfs gelukkig gedaald. Falend overheidsbeleid? De socialistische regering onder leiding van premier Zapatero heeft in 2005 de nieuwe wet voor echtscheiding doorgevoerd. De formaliteiten om met een huwelijk te stop pen zijn aanzienlijk versoe peld. Men kan gemakkelijker van elkaar af. Nu kunnen we niet alle schuld op de schou ders van het bewind leggen. Maar versoepeling van wetge ving voor ontbinding van het huwelijk leidt altijd tot toena me ervan. Er is meer aan de orde Stellig speelt mee dat de invloed van de kerk ziender ogen afneemt. Het huwelijk geldt iti de rooms katholieke kerk nog steeds als een heilig sacrament. Denk ook maar aan de moeite die prinses Margarita doet om van haar eerste huwe lijk af te komen. Zij heeft zelfs de hulp van de paus ingeroe pen. Maar zal toename van de scheidingen ook niet te maken hebben met de vervreemding van God en van Zijn Woord? Neen, ik zeg niet dat in de kerk bevestigde huwelijken op zich langer in stand blijven dan dat men op de trouwdag de kerk voorbij gaat. Een in de kerk bevestigd en ingezegend huwelijk is geen garantiebewijs zonder meer voor een in tact blijvend huwelijk. Een betere weg De directeur van het Obser vatiecentrum van Immigratie van de Universiteit in Alicante voorspelt dat de toegenomen legale immigratie een gunstige uitwerking zal hebben op de houdbaarheid van het huwe lijk en op de gezinshereni ging. Naar zijn oordeel.en ver wachting zorgt liefde voor een mooie menging. Veel buiten landers en Spanjaarden leren elkaar op werkplekken kennen en beïnvloeden elkaar positief STELLENDAM - Een goed getrainde bemanning is voor een reddingsbrigade zoals die van Ouddorp van groot belang; daarom zijn er naast de theorie- en zwemlessen ook regelmatig vaartrainingen. Afgelopen zaterdag was de bin nenhaven van Stellendam de locatie van een groot opgezette vaartraining, verzorgd door Dolphin Maritime BV te Stel lendam. Dit bedrijf heeft een speciale RIB-training ontwik keld waarbij niet alleen eige naars van snelle motorboten en/of RIB'S (Rigid Inflatable Boats'! maar ook professionals zoals reddingsbrigades, over heid en defensie les kunnen krijgen in het omgaan met snelle vaartuigen, van begin-^ nerniveau tot en met specia listische operaties. Dit gebeurt niet alleen in Stellendam maar ook op locatie, wat de instruc teurs van Dolphin zelfs tot in Zweden bracht. De redders van de Ouddorpse Reddingsbriga de zullen in de toekomst vaker les krijgen van de instructeurs van Dolphin. Volgens een woordvoerder van de Oud dorpse Reddingsbrigade sloot de methodiek goed aan bij de dagelijkse praktijk. De instruc teurs van Dolphin zijn dan ook zelf afkomstig uit de wereld ■van Korps Commando Troe pen, Korps Mariniers, Rivier politie en het reddingswezen. Zie voor meer info de websi tes www.dolphin-ribs.com en www.dolphin-maritime.nl. Christelijk streei<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaai.com Tarief per mm 0,36. Contr^cttarieven op aanvraag S(uit/ngstermiyn zatedjfte adverfent/es: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-verkoop: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDDORP - Zaterdag 21 juni hoopt Christelijk Peuterspeelzaal Prinses Amalia weer een zomer- verkoping te houden. De verkoping wordt gehou den op het schoolplein van School met de Bijbel 'Konin gin Beatrix', Margrietweg 6 te Ouddorp. Net als vorig jaar zullen er ook weer rom- melmarktkramen worden ingericht. Hiervoor kunnen op maandag 9 juni rommel marktspullen (geen meubel stukken) worden ingeleverd bij de hoofdingang van de school aan de Margrietweg. Van 13.00 tot 13.45 uur zal op genoemde data iemand aanwezig zijn om spullen in ontvangst te nemen. De opbrengst van de verko ping op 21 juni zal geheel ten goede komen aan de Christe lijk Peuterspeelzaal. U wirt uw complete huisstijl gedrukt hebben? full copy-service www, d ru k kerijde waa I - n I Gkbr.dcWMiiv DruhkirIJ SommslKJilk (0187)«10Ï0 algemcenO gebf-dewaaloxn Drs. W. Chr. Hovius en kennis van zaken van een ander land. Anderen pleiten ervoor dal stellen op proef eerst een poos ongetrouwd samenleven en als het goed gaat kun je altijd nog trouwen. Maar het is toch geen lot uit de loterij? Kunnen we met Paulus zeggen: en ik wijs u een weg die nog uitnemen- der is? Dan volgt het hoofdstuk over de liefde in 1 Korinthe 13. Wie als echtpaar mag weten elkaar uit de hand van God te hebben gekregen, die leeft maar niet automatisch beter dan die God niet kennen of bewust buiten hun leven laten. Neen, elk moet ook, levend van Zijn genade, wel vechten voor huwelijk en gezin in Zijn kracht. Hoeveel verdriet brengt een scheiding niet voor man en vrouw, voor de kinderen en de familie! Maar vooral is dat tot oneer van God, Die het huwe lijk heeft ingesteld en heiligt door Zijn Woord en Geest. En het allereerste wonder deed de Heiland op een bruiloft, om daarmee ook te tonen hoe hoog het huwelijk staat bij God. Maandag 2 juni om 22.30 uur werd de bemanning van de reddingboot Neeltje Struijs van KNRM station Stellendam door het Kust wacht Centrum gealarmeerd voor een kajuitjacht in de problemen bij de ingang van het Spui op het Haring vliet. In verband met het hevige onweer, dat nog wel enige tijd kon duren, werd na overleg met het Kust wacht Centrum besloten dat de tijdelijke vervanger van de Prinses Margriet, de Dorus Rijkers, er heen zou gaan. Na het schutten was de reddingboot na ongeveer 20 minuten ter plaatse. De Torbey van de reddingsbri gade Hellevoetsluis was net ter plaatse. Besloten werd dat de Dorus Rijkers de boot - het kajuitjacht Duenne van 9 meter lengte met I persoon aan boord - op sleep zou nemen. Het jacht werd naar Hellevoetsluis gebracht. Daar aangekomen ging de Torbay er achter hangen om af te stoppen, waarna het jacht werd afgemeerd. Na de nodige gegevens te heb ben opgenomen kon de red dingboot weer terugkeren naar haar station. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00 uur ds. H. Lassche en 18.30 uur kand. J. A. Kloosterman, Ede. Eben-Haëzer: 9.00 uur de heer B. van Ittersum, Otterville (Canada, Onta rio) en 18.30 uur ds. H. Lassche - Herv. Gem. 9.45 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes, voorbereiding Heilig Avond-' maal - Geref. Kerk 10.00 uur (H.A.) ds. C. G. Kant en 18.30 uur ds. J. Koster - Ger. Gem. 9.30 uur lees- dienst en 14.30 uur ds. G. van Manen - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. A. R van den Broek en 18.30 uur pas tor G. J. Kroon. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. de Mots, voorbereiding Heilig Avond maal en 18.30 uur kand. T. R. Rietveld, Ridderkerk - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur tot op heden geen voor ganger en 18.00 uur ds. W. M. van der Linden, Stellen dam. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht, bediening Hei lig Avondmaal en 17.00 uur kand. A. W. J. Teunisse, dankzegging Heilig Avond maal - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. M. van der Linden, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 19.00 uur kand. M. Diepeveen - Geref. Kerk 10.00 uur mevr. J. den Dekker-Mast en 18.30 uur ds. C. G. Kant. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. lO.OOenlS.OOuurds. R Korteweg, v.m. voorberei ding Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur da. M. M. Kwant-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. lÓ.OO en 18.00 uur ds. G. van Meijeren. Vrijdag 13 juni: 14.30 uur ds. G. van Meijeren, huwelijksbevestiging Pieter Groenendijk 6f Thirza Konings - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 uur de heer A. Dubbeld. HERKINGENr--.Herv. ..Gem. 10.00 uur ds. F. J. M. van Veldhuizen, Dinteloord en IS.OOuurds.L. Quist, Groot- Ammers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, v.m. bediening Heihg Avondmaal en nam. dankzegging en nabetrach- ting Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. R. W. van Mourik, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal - Lukaskapel HDG lO.SOuurds. Th. W. H. van der Heijden, bediening Heilig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jongejan, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal - Exodus 10.00 uur ds. T. Verduijn - Remonstrantse Gem. geen dienst - CAMA Gem. 10.00 uur de heer K. van Holten. Begin juni is het vaak onweersachtig in Nederland en ook dit jaar maken we dat mee. De reden van zo'n tamelijk onstabiele fase, die dan juist optreedt, is gelegen in het feit dat de atmosfeer vaak reageert op een warme voorzomer se periode eind mei. Door de warmte daalt de luchtdruk op het continent relatief en vormen zich daar makkelijk onweershaarden. Voorbije maandagavond was het ook op de eilanden flink raak. Net benoorden ons gebied viel er zo'n 22 millimeter regen, maar Goedereede had toch ook nog zo'n 17 liter water per vierkante meter. Het klank- en vooral lichtspel was soms niet van de lucht nmet honderden felle flitsen in korte tijd. De donderdag gaf nog geen echt bestendig weerbeeld (periodiek regen nog). We blijven maar bivakkeren in de overgangszone tussen de zeer warme lucht boven het Europese continent en de koelere luchtsoort in het westen. Toqjh is er wel wat weerherstel mogelijk later op deze vrij dag (nog geen honderd procent droogweer garantie tot en met de middag) en in het weekeinde. De zaterdag en de zondag pakken waarschijnlijk redelijk tot vrij goed uit. Hogedruk straalt dan wat nadrukkelijker uit naar onze regionen en dat zal meer zon geven, een duidelijk afnemende regenkans en ook het kwik gaat weer wat in de lift. We passeren de 20 graden weer voorzichtig, met uitersten tot 22 graden. Het strandweer op Goeree- Overflakkee zal niet ideaal zijn vanwege een vaak aanlan- dige wind, maar toch is het goed toeven vlak aan zee, ook al is het daar soms amper 20 graden. Daarna lijken de perspectieven vrij goed te worden qua weer. Waarschijnlijk krijgen we een overwegend droog weerbeeld voor onze kiezen en in eerste instantie niet al te hoge temperaturen bij een wat noordelijke wind. Hitte zit er niet in voorlopig en regenachtige kilte evenmin, hoe wel het richting eind volgende week onzeker wordt of de droogte gaat aanhouden. Grote vraag is wat deze zomer gaat doen vanaf half juni. Treedt de Europese moesson in, of krijgen we nog een hittegolf richting juli? Lange termijnverwachters houden rekening met een overwegend te warm beeld de komende maanden met positieve temperatuurafwijkingen van een graad of twee, maar gedecideerde uitspraken doen over de neerslagverdeling is lastiger. Weerman Mare Putto STAD a/h HARINGVLIET - Dinsdag 10 juni, 19.30 uur, ds. G. Beens. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Harkema, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur ds. L. J. Lingen en 17.00 uur ds. C. Romkes - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. G. van Manen - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 17.00 uur ds. D. J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. R. Volk, 's-Gravenhage en 18.00 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur kand. B. D. Bouman, Poort- vliet - Ger. Gem. 10.00 uur (H.D.) en 18.00 uur ds. R Blok. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. de Wit, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gem. Flakkee 10.00 uur de heer H. Scheermeijer. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Catsburg, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. Th. W. H. van der Heijden - Geref. Kerk 9.00 uur de heer J. Anninga en 18.00 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. Doorneweerd - Geref. Kerk 10.00 uur de heer J. Annin ga en 18.00 uur ds. D. Wol- ters. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. G. van der Ziel, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaat - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur onbekend en 14.30 uur ds. L. Groenenberg, Schoon- rewoerd - Geref. Kerk 9.30 uur ds. B. J. Oldenhuis en 18.00 uur ds. J. H. Becker (H.A.) - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. A. Snijder, bediening Heilig Avondmaal. NIEUWE-TONGE - De politie heeft samen met de brandweer hulp verleend aan een slachtof fer die in een rokende woning lag. Maandagmiddag rond half drie kregen de hulpdiensten melding dat een woning aan de Molendijk vol rook stond. De brandweer trof een 72-ja- rige man uit Nieuwe-Tonge aan op de bovenverdieping. Ze hebben de man naar bui ten gebracht. Mogelijk was een theelichtje ontstoken en was er iets overheen gedrapeerd, dat flinke rookontwikkeling had veroorzaakt. De hulpverlening is op tijd in gang gezet en heeft erger voorkomen. De man is overgebracht naar het zieken huis voor verdere opvang en is overgedragen aan het zorg kader.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2